Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

liluvie
4. mar 2009

ronnda...s tvojou maminou mi to je velmi luto, zelam Ti aby ste mali vsetci plno sil a nejako to zvladli, a vyrovnali sa s tym, musi to byt hrozne tazke, cloveku asi ostava len jedno, zdvihnut hlavu a vydrzat

liluvie
4. mar 2009

lenkaw, gratulujem k prvemu zubru, Luca je uz naozaj velky chlapec, dufam, ze ho coskoro uvidim na vlastne oci,
prepac, ze som sa zatial neozvala, sme to mali chvilku doma vesele, ale uz je to lepsie, tak co tak Prater, niekedy buduci tyzden ? 😉 , ale ja ti este zavolam
ozaj, taka hlupa otazka, ako to je s kojenim a zubrami, nekusu deticky potom do bradaviek? 😕

liluvie
4. mar 2009

lenka.pav, lucasko je uz tiez velky chlapcek, 5 mesiacov, boze ten caas naozaj leti. Dufam, ze plavanie s Lucom sa Lucaskovi paci 😉

charlotka
4. mar 2009

liluvie, precitala som si to s tvojim manzelo, to ma mrzi ☹ tie choroby, to je hrozne 😖 clovek si ani neuvedomuje, ako mu je dobre, ked je zdravy 😒 a hned ma nieco napadlo, nam jedna prednasajuca raz presne toto hovorila, ona bola dokonca sama MuDr. a tiez jej dlho nemohli prist na to, co jej je, tie zavrate a bolesti hlavy az.. ono existuje v hlave nejake teliesko, tusim niekde za uchom, ale nie som ista, a to riadi nasu lokomociu, no a toto teliesko sa moze zblaznit, ked napriklad casto pocuvame hudbu cez sluchadka alebo ked clovek spava s hlavou pri mobile alebo take daco, co bol aj jej pripad, ona tak spavala a vyzarovanie z mobilu jej narusilo to teliesko. uz neviem ako ju liecili, ale o par tyzdnov sa z toho dostala. neviem ci som ti s tym vobec nejak pomohla, len ma to napadlo 🙂

duelka
4. mar 2009

Ahoj liluvie !dakujem za privitanie uz som myslela ze snat je to nemozne sa zapojit .

miriam25
4. mar 2009

ahojte babulky,
tak uz mam konecne dnes cas si sadnut k pc a trosku konikovat ;)

duelka, tu si v teme rakusko a tu su baby, ktore ta hned privitaju a beru medzi seba, nie ako v niektorych inych temach 😔 teraz je nas tu trosku pomenej cez den, zrejme behame stale nieco robime a hlavne vyuzivame teplejsieho pocasia, ale garantujem ti, ze tu najdes kamaratky ;) mozno si sa zrovna prihlasila v blbom case, ale urcite ta baby nebudu ignorovat, tym som si ista. ak sa nemylim, ja som ti pisala, bohuziall, nebyvam v tvojom okoli, vlastne tu v steiermarku nebyva ziadna baba pokial sa nemylim. skoda, rada by som privitala nejaku kamosku, s ktorou by sme chodili na prechadzky, ale co uz, mozno v buducnosti ;)
inak ty mas jedno dieta? kolko ma? si este doma na materskej?

liluvie, manzelikovi zelam, aby sa co najskor uzdravil a bol tu pre vas v plnom zdravicku a v plnej krase ;) dufam, ze co najskor pridu aspon na to, co to je a ako sa to da liecit, najhorsie je stanovit diagnozu ako pozeram. bohuzial ti neporadim, ja som sa s tymto niecim este vobec nestretla, takze aspon ti posielam psychicku podporu, aby si to zvladla....

no mne dnes zobrala svokra maleho, lepsie povedane, bola som jej ho zaniest, aby som mohla konecne poriadn e upratat obyvacku, lebo to bola uz hotova katastrofa :( tak teraz sa vytesujem, ze to tam konecne vyzera ako u normalnych ludi ;) este ma caka nasa "wintergarten", kedze tam mame vsetko, co nevieme, kam dat, takze to je tiez dalsia pohroma, ale to by som urobila cez vikend, ked bude drahy doma, to nebudem otravovat svokru. takze sa si uz pomaly robim jarne upratovanie. este ma budu cakat okna a to zrejme zasa dam samka na jeden den k svokre. ja si doobeda porobim a poobede si pojdem potom sadnut s jednou kamoskou na kavicku, tak v pohodicke, v klude... ;) len kedy to bude neviem, ale do velkej noci by som to rada stihla ;)

duelka
4. mar 2009

ahoj tak to je super ja som na materskej a mam malu Veroniku je to taky 7mesacny certik a anjelik dokopy .Prave hladam kde sa da tu v Wien z baby plavat lebo sme este neboli a chceli by sme cez niektory vikend ist.Chodievas aj ty ?

wienika
4. mar 2009

dobry vecer...

ja som si tiez konecne sadla k pc a precitala si, co vsetko ste popisali...
este raz vam vsetkym velmi pekne dakujem za narodeninove gratulacie.....

lieska, dakujem za mail,ako pekne sa rozrastame....zachvilku nam pribudne jasminka a mozno sa prida aj duelka....

silvi, malicka je straaasne chutnucka.....dufam, ze ju coskoro uvidim....aj emmku, kristinku, livku, oboch lucov, dominika a mimi...myslim, ze to su babatka, ktore som este nevidela nazivo...takze baby, co nase stretko?

liluvie, je mi luto, co prezivas s manzelom, ja mam tiez obcas doma lazaret, ked sa ten moj dochrame......ale on k tomu doktorovi aspon ide......jeho nemusim nahanat...to skor ja som taky domaci pacient..... 😎
drzim palce, nech sa mu co najskor polepsi...nie je nic horsie ako chory manzel......

miri, aj ja som sa pustila do ,,jarneho upratovania,,.....ale zatial len tak pomalicky......minuly tyzden som prepustila upratovacku, tak sa ,,vytesujem doma sama,,

boldynka, jasminka pride urcite v ten pravy cas,viem, ze si nedockava atie posledne dni su hrozne, ale uvidis, ani sa nenazdas a budes ju mat pri sebe..... 😉

wienika
4. mar 2009

ozaj miri, k narodkam som dostala od manzela zasa pobyt v blumau, takze by sme sa mohli zasa stretnut..vychadza nam to na ten dalsi vikend...okolo 20teho....budete doma? alebo na sk?

wienika
4. mar 2009

duelka, tak pridaj nejake fotecky malickej.......
ja som chcela ist dnes s malou do oberlaa, ale nejako som to casovo nestihla.....
inac tu v okoli viedne je velmi vela baby therme...tak urcite nieco super najdes......ja som bola akurat v tom blumau, aj s malou a bolo tam paradne......

no nic, pokusim sa pridat nejake fotky.....tak zatial papa

miriam25
4. mar 2009

wieni, to vazne???? parada!!!! uz sa na vas moooooc tesim 😵 😵 😵 my sme boli na sk nedavno a teraz sa urcite nechystame, prvy aprilovy vikend pridu nasi aj s babkou, takze az potom niekedy zasa pojdeme. ale to este netusim kedy 😉 v kazdom pripade mas moje cislo, tak mi zavolaj a nejako sa urcite dohodneme. ja si na vas dve cas najdem na 100%

miriam25
4. mar 2009

resp. na vas troch, ak by prisiel aj muzik ;)

duelka
4. mar 2009

nieco som uz na nete pozerala tak uvidim .ja som bola dneska na ihrisku ale bolo malo deti ale zato mala krasne buvala na vonku .Foto neskor pridam teraz uz musim idem dat buvat nasho dropca to zas bude boj .Ozaj v oberle je krasny spielplatz chodievala som tam casto .Tak zatial paaaaaaa

bejby29
4. mar 2009

Liluvie, dakujem velmi pekne, veru uz 10-ty tyzden 😉 Nech sa muzik rychlo uzdravi.

Wieni, ja som ti volala, ale nebrala si tel., chcela som sa ta spytat, ci tvoj manzel robi s realitami, potrebujem pozhanat jeden byt.. A ozaj, Evu si prepustila, vsak? Hovorila, ze uz stihas vsetko sama a uz ju nepotrebujes, bola z toho dost nestastna, ale ked ju uz nepotrebujes tak hold, co uz..

Stretko by bolo super, co tak buduci tyzden? 😉

bejby29
4. mar 2009

Duelka, vitaj medzi nami, ja som ti tiez pisala hned ako si ty napisala, ze organizujeme stretka tak sa mozes pridat 😉 Dobru nocku a prid k nam zas 😉

lenkaw
4. mar 2009

liluvie: mrzi ma to s manzelom, ale snad to nebude nic vazne ked mu nic nezistili. Budem rada ked sa ozves hocikedy 😉 A co sa tyka zubkov a kojenia, zatial je zubok maly tak nic necitim, ale aj ja som sa bavila so svagrinou co kojila 9 mesiacov a vravela ze ju jej chlapcek vobec nekusal, hoci uz mal dost zubkov. tak som zvedava, tiez este stale kojim a zatial nam to tak aj vyhovuje. Uvidime dokedy.

Silvi: mala Terezka je fakt kocka, po mamine

duelka: vitaj medzi nami. co sa plavania tyka, chodime na babyschwimmen do Diana Bad v 2. Bez., alebo potom do Oberlaa, co je fakt super.

Ozaj baby, co keby sme niekedy dali stretko v Oberlaa aj s drobcami????????????????????????????????????????

bejby29
4. mar 2009

Boze Leni, ten tvoj Luca riadne vyrastol, podareny je s tou mrkvou. Vyzera tam starsie ako na pat mesiacov 😉

lenkaw
4. mar 2009

bejby: dakujem 😵 no veru mam uz co nosit! Mas uz vybranu kliniku kde budes rodit???
Dnes som bola pozriet kolegov z prace a ukazat im maleho, tak som asi nakazila babatkovskym virusom ostatne kolegyne, lebo Luca nechceli pustit z ruk, ze aj oni chcu 😀 A sef ma vyhanal, nech im nekazim moralku 😉

bejby29
4. mar 2009

Ja budem v Goldenes Kreuz, ako aj s Nathaliou..
Sa im cudujes, ked je maly taky rozkosny?

wienika
4. mar 2009

bejby, ja mam nove cislo, poslem ti ho ip-ckou......
co sa tyka evy, fakt ju nepotrebujem, resp.nie tak casto...aj tak musim kazdy treti den vysavat a umyvat zem, kedze moja mala slecna mi kazdy dn namrvi, natrusi a popripade povylieva caj alebo mlieko.......ale urcite, ju budem obcas potrebovat, len nie pravidelne......

lenkaw, to je super napad, ze sa stretneme v oberlaa.....som za 😉

miri, urcite pridem aj s manzelom, ale on rad sotane sam v saune alebo bazene, kym my budeme sediet na kavicke😉
alebo prides za nami do hotela a pojdeme sa okupat s drobcami......ok? tak fajn, dufam,ze nam do toho nic nepride.......

maya01
5. mar 2009

Ahojte,

tak ja uz zarezavam v robote... Sa mi taaaak rano nechcelo vstavat... 😔

Bejby,kedy sa stahujete???

Viedencanka,dnes idete na cvicenie...my v kazdom pripade...ved ked sa tu neukazes,tak ti zavolam.

Miri,uz mate nieco nove ohladom domceku a ZM...

Na to stretko v Oberlaa,by sme sa tiez pridali...ale muselo by byt poobede alebo cez vikend.

Duelka,vitaj... 🙂

bejby29
5. mar 2009

Ahooj Mayi, no konecne si sa ukazala. 😉 My sa stahujeme prveho maja, aj my bude ten 3-ti Bezirk chybat, lebo mam vsetko blizko ale v tom 22. je aspon viac zelene 😀 . A byt je super, tak sa tesim, konecne budeme mat aj vanu, ta mi chybala najviac 😀
Na ake cvicenie to chodite?

liluvie
5. mar 2009

babulky ste zlate, dakujem vam este raz, je to super, ked sa clovek moze postazovat a este sa docka aj porozumenia

liluvie
5. mar 2009

Lenka.pav, tak som si precitala, ze ste zmenili cas plavania a uz nechodite spolu s malym Lucom.
Je super, ze sa to Lukaskovi paci.

maya01
5. mar 2009

Ahoj Bejby,
no super,ze ste to tak rychlo zvladli s tym novym bytom...urcite sa Vam tam bude pacit... 😉 A budes aj blizko pri Tine...nie???

Chodime na Kinderturnen...deticky sa minule super vyblaznili a my sme trochu pokecali...hned je cloveku veselsie,ked ma niekoho na blizku s kym si moze pokecat a este aj v rodnej reci... 🙂 🙂

liluvie
5. mar 2009

kocky, videla som, ze ste rozoberali spanie babatiek, mam word-doc. tej knihy Kazde dieta sa vie naucit spat, ak by ste chceli, napiste mi do IP, poslem vam to mailom
mam ale pocit, ze je to metoda vhodna z pre deticky od 6 mesiacov, aj ked su tam aj rady ohladne toho, comu by sa mal clovek vyvarovat pri mensich babatkach, aby tieto potom neskor nemali so spankom problemy

maya01
5. mar 2009

Liluvie...tu knizku mozem len odporucit a da sa to praktizovat uz aj na mladsich babätkach ako 6 mes. 🙂 😉

liluvie
5. mar 2009

mayi...je super pocut, ze s tym mas dobre skusenosti, chystam sa, ze ked bude treba, budem to praktizovat 😉

tinavieden
5. mar 2009

ahoj babulky.moc vam nestiham pisat ale citam si vas poctivo.tak organizuje sa stretko v oberlaa celkom dobry napad je tam krasny park aj so zvieratkami-kozickami 🙂 my by sme sa tiez radi pridali...tak co,ktory den navrhujete?

bejby takze ste zobrali ten byt v 22.bz.a kde presne?tak sa potom mozme stretavat castejsie.a ozaj ako sa citis tehulka nasa?

lenkaw tak gratulujem k 1.zubu,ja som kojila leni do 13-tich mesiacov a to uz mala zubov dost,stalo sa vsak malokedy,zeby ma pohryzla...inak poslala som ti ip tak kuk

ok baby tak piste kedy vam vyhovuje stretko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre