Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

emjee
8. nov 2007

janka481 Dnes o 13:13
Ahojte tehulky je tu niektora z vas co zije v Rakusku? Rada by som pokecala aj o rakuskych porodniciach a tak.... Ozvite sa ak tu niekto je...

helea
9. nov 2007

Ahoj Emjee, ja teraz sice teraz zijem v Irsku, ale v Rakusku som zila a pracovala ako zdravotna sestra 5 rokov. Otehotnela som v Rakusku s druhym dietatkom a chodila som tam na pravidelne kontroly az do 8 mesiaca, ale kedze sme mali byt v Ziline a manzel tam mal pracu, tak som sa rozhodla porodit na Sk. Ale na lekarov, lekarsku starostlivost pocas tehotenstva a porodnicu v Rakusku nedam dopustit.

ee
13. nov 2007

ahojky emjee
ja som v 6 mes.a chodim sem na kontroly. Byvam 2,5 r. vo Viedni.
Vsetko je tu Ok a kde budes rodit??? a kedy???

twix
13. nov 2007

Ahojte dievcata!
tak kedy sa stretneme? cas tak rychlo bezi! o chvilku su vianoce, tak dufam, ze to stihneme 😉 mohli by sme zajst na nejake vianocne trhy a dame si varene vinko 🙂 my sa tesime uz z druheho zubku. je to uz velka slecna. tak kratko bola babätkom, ze sme si to ani poriadne nestihli uzit a tak dufam, ze sa nam buduci rok podari aj bracek pre malu 😵

inak myslim, ze emjee je administratorka a posunula sem prispevok janky481.
takze janka481, vitaj medzi nami! co presne chces vediet o rak. porodniciach?

emjee
13. nov 2007

twix ma odhalila 😀 inak som v rakusku momentalne skoro kazdy den, no len pracovne, rodit este nebudem 😀

leva
13. nov 2007

Ahoj kocky,poradite ak ste z rakuska?Potrebovala by som vediet,kedy su trhy vo Svechate,vraj niaky pivovar a stadion,no neviem presne,preto prosim o radu a este ze ako to prebieha v tomto zimnom obdobi,ci sa tam oplati ist.Dakujem,pekny vecer

alexa27
14. nov 2007

baby, co by ste povedali na stretko, vikend 24.-25.11.?

leva, ja ti asi neporadim, prepac, trhy vo swechate ani neviem, ze nejake su 😕

leva
14. nov 2007

alex,aj tak vdaka 🙂

silvia2406
15. nov 2007

ahojte babulky, tak ja s ku vam na stretko nepridam, lebo mam skusku. 😝 tak mi drzte palce. 😉 vy si to vsak pekne uzite, potom mi zreferujete ako bolo. prajem vam krasny den 🙂

leva, taktiez ti neviem poradit, viem, ze vo schwechate trhy su, ale nikdy sme tam neboli 😉

alexa27
15. nov 2007

silvi a ktory vikend by si mohla, ved ked uz budeme organizovat, tak nech sa nam to vacsine hodi.
ja akurat nemozem prve dva decembrove vikendy, ale inak v pohode.

silvia2406
15. nov 2007

ahojki alexa, ja uz mam viac-menej zapratany kazdy vikend bud prednaskou alebo skuskou. az do 9.12. ideme kazdy vikend na svk. 🙄 😝 jedine tento vikend je volny a sme vo viedni. 😅 takze so mnou je to tazsie. ale ako vravim, pekne si to uzite a potom zreferujte. 🙂

alexa27
15. nov 2007

no oki, tak uvidime co ostatne kocky, i ked ja tiez este nemam vikend 24.-25. na 100% isty. tak neviem, mozno to nechame az po novom roku. uvidim aky bude ohlas 😅 .
a tebe drzim moc palce na skusky, nech vsetko vyborne zvladnes 🙂 .
inak precitala som toho matkina za dva dni. bolo to vyborne, aj ked miestami trochu moc vulgarne, ale super. zaujimava kniha. neviem to vsak porovnat s ostatnymi jeho knihami, co som citala kritiky, tak vraj prve knihy boli lepsie. ja sa viem vyjadrit len k tejto a ta sa mi velmi pacila.

silvia2406
15. nov 2007

Tak toho matkina si potom kupim, ja mam teraz pozicanu od boldy vsetko alebo nic od evity urbanikovej, je to take odlahcene citanie 😎 aj na zasmiatie aj na zamyslenie.
dakujem inak za drzanie palcekov, budem to potrebovat 😒 aj ucit by som sa mala, ale nejako sa nechce. 🙄
musim uz inak do prace, takze vam prajem pekny den. 🙂

twix
15. nov 2007

Ahojte! ale nam pekne nasnezilo 🙂 Alexa, ja by som mohla ktorykolvek vikend. Silvi, drzim palce na skusky!!

alexa27
16. nov 2007

ahoj twix, som rada, ze ta opat vidim 🙂 ja sa ti teda ozvem, ked pridem ten buduci vikend do viedne a mohli by sme sa na chvilku stretnut aspon my dve. budem sa tesit 🙂

twix
16. nov 2007

Ahoj alexa! super! tesim sa! 🙂

boldy
17. nov 2007

ahojte babulky alex, twix... som tu na skok len... precitala som si len posledne prispevky... stretko hmm... takze ja mozem cez ten vikend co alex pisala... tak dajte vediet co a ako potom... alex nechaj mi na teba cislo v IP aby som mala kontakt daky...papa zatial

alexa27
19. nov 2007

super kocky, tak kde sa stretneme? na starom mieste? alebo chcete ist niekde do centra?
boldy mam doma novu emmu a evu, chces ich? ja uz ich mam precitane, tak ked ti nevadi, ze nebudes mat ku nim darceky, tak ti ich mozem dat.

twix
19. nov 2007

Ahojte! mozeme sa stretnut tam ako naposledy. su tam teraz vianocne trhy, tak mozeme byt chvilku vonku a ked nam bude zima, tak si sadneme dnu. kedy a o kolkej?
Alexa, mohla by si mi doniest z blavy jedno plusko (Plus 7 dni)?

alexa27
20. nov 2007

jasne twix, prinesiem.
dobre tak tam kde naposledy, v sobotu o 17.00? ci radsej skor? povedz ty twix ako ti to vyhovuje s malou. prisposobime sa. boldy prides teda aj ty?

twix
20. nov 2007

ahoj alexa!
ja mozem aj skor ak chces (napr. 16 hod?). manzel sa o malu postara, takze my to vyhovuje hocikedy. ako to vyhovuje tebe? asi pojdem zase autom, tak by som ta aj mohla zobrat.

alexa27
20. nov 2007

ahoj 🙂 , tak o 16.00 to je fajn. budem sa tesit. keby si ma vyzdvihla to by bolo super, ale ako sa dohodneme? tam kde si ma minule vyhodila keby som ta pockala o stvrtej by bolo ok pre teba?

twix
21. nov 2007

Alexa, o 16 hod. ta vyzdvihnem. poslala som ti IP. pride este niekto?

boldy
25. nov 2007

ahojte baby prepacte, som sa skor nedostala k internetu... tak skoda som sa nepripojila, snad na buduce... ☹

alexa27
26. nov 2007

no skoda boldy, bolo vyborne 🙂 . sme si s twix pekne pokecali pri kavicke, prebrali sme vsetko mozne. teda neviem ako tebe Sasi, ale mne to nase stretko pripadalo akoby sme sa poznali roky 🙂 .
a ostatne kocky ako sa mate? co nove?
silvi, ako dopadla skuska?

twix
26. nov 2007

Ahoj alexa! bolo super, rada som si s tebou pokecala! 🙂 🙂
ja teraz marodim. nejaky virus. mojho chlapa to chytilo este horsie,
tak sme museli volat lekara a zobrali ho vcera do nemocnice. uz je na tom
lepsie, ale este si ho tam chcu nechat na nejake testy ☹

alexa27
27. nov 2007

Ahoj twix, no tak to ma mrzi, ze ste chorucki ☹ , aj malinku to chytilo, alebo ta je v poriadku? virusov je v tomto obdobi vela, aj kolega mi akurat spominal, ze boli cez vikend vsetci nejaki chori. No ale to je blbe, ked musel ist manzel az do nemocnice. tak sa drzte mojkovia, dufam ,ze vam bude vsetkym coskoro lepsie.

twix
27. nov 2007

Ahoj alexa! ja sa citim uz ovela lepsie. zajtra asi budem uplne OK. manzela asi zajtra prepustia. uz dnes chcel ujst domov, ale mal teplotu, tak si ho tam este nechali. nastastie je malicka zatial zdrava 🙂

alexa27
27. nov 2007

tak som rada, ze ti je lepsie a chvalabohu, ze mala je zdravucka. predsalen dospely organizmus si s takymito neduhami poradi lepsie ako nejake babatko. tak teda vsetko dobre, skoro sa doliecte.

galina75
28. nov 2007

Ahojte baby! Ako sa mate?
Ja som tu len tak na skok, citam ze bolo stretko, tak dufam ze ste fajn pokecali.
Ja sa mam fajn, stale pracovne na dome, tak uz mam toho niekedy dost, lebo uz 2 tyzden malujeme 😒 .
Mo ideme pekne podla planu, a tak na vianoce budeme uz asi v novom 🙂
majte sa Gala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre