Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

julietta246
18. feb 2013

Dievcata mate niektora Zusatzversicherung? Co vsetko vam to hradi?

lauraa
19. feb 2013

@julietta246 si zivnostnicka?alebo sa jedna o poistenie cez niektoru poistovnu(alianz, uniqa....)

julietta246
19. feb 2013

@lauraa nie som zivnostnicka, skor som myslela cez poistovnu..

lauraa
19. feb 2013

@julietta246 tak to zalezi na tebe aky produkt si vyberies.... my mame sporenie , v pripade nem. pobytu izbu vyssej kat, spitalgeld

ivco2205
19. feb 2013

Ahojte,ak mozem tak by som mal neake otazky. Zijem s priatelkou na Slovensku. No ona pracuje v Rakusku. Je tam zamestnana. Ziadna zivnost. Platia zanu odvody,poistenie atd. To je vsetko v poriadku. No ale je tehotna v 6 tyzdni momentalne. RAdi by sme neaku radu,ako to tam riesit. Uz to ohlasila zamestnavatelovi. O dva dni ide tam ku gyndasovi na prehliadku. No ide oto ze som vela otom cital a zevraj ak chceme aby odtial brala matersku,tak vraj tam musi chodit na prehliadky pred porodom. Vraj minimalne 5x. No nevieme ci tam musi aj odrodit,alebo moze rodit aj na Slovensku. Poprosil by som VAs o neake rady ohladom toho. Vopred velmi pekne dakujem za seba aj zanu. No a ese jedna vec. Je asi 30 km od Linzu. Mohla by si najst daktora niekde blizsie?

lucia2105
19. feb 2013

Baby vo stvrtok sa chystame s babami do detskeho kutika family fun v 22 biz. Pridate sa k nam niektora? 🙂

julietta246
19. feb 2013

@lauraa diky, ja sa prave prehrabavam v ponukach poistovni, ale chcela som pocut nejaku osobnu skusenost 🙂 Mozes s tvojim programom chodit aj k sukromnym doktorom, respektivne sukromnych nemocnic?

marlene
19. feb 2013

@julietta246 ,

zusatzversicherung mam uz asi 10 rokov,zalezi od toho co si vyberies -klasicke je pripoistenie k nemocnicnemu pobytu -dostanes samostatnu izbu podla zmluvy dvoj alebo jednopostelovu,mas narok aby ta osetroval sef,+ take prkotinky ako noviny na izbu,väcsi vyber jedal a ak ta idu operovat nemusis dlho cakat na termin a v den operacie ides medzi prvymi 😀 v zmluve mas zoznam nemocnic ktore maju s tvojou poistovnou zmluvu. ak chces mat pripoistenie aj ambulantne tak to treba k pripoisteniu zvlast a o to viac ta mesacne stoji. napr. ja mam v zmluve raz za rok namiesto normalneho "gesudheitsuntersuchung" k tomu ekg,zatazove ekg,röntgen a este nejake vysetrenia. cim skor sa ho uzavries tym lepsie,pretoze cim neskor ho uzavries tym väcsi je mesacny poplatok a musis ratat s tym ,ze kazdorocne poplatok stupa. ja som zacala platit nieco okolo 50 euro a teraz platim skoro 100 mesacne.

lauraa
20. feb 2013

@julietta246 my mame nieco podobne , len to mame ako familleinvers.

julietta246
20. feb 2013

@marlene @lauraa Ratala som s tym, ze to bude stat okolo 100 eur mesacne.. Ja som nad tym hlavne rozmyslala kvoli dalsiemu porodu, lebo s prvym som nemala najlepsie skusenosti. To ale planujeme az o tri roky, cize mozno nakoniec s tym poistenim este pockam trochu 🙂 Chcela som to ale skombinovat rovno s doktorom, lebo u nas na ulici mame privat gynekologa. Dakujem dievcata, idem sa do toho pustit...

marlene
20. feb 2013

@julietta246 ,

ak to chces kvoli porodu,tak niektore poistovne maju klausel,ze klasse versicherung v pripade porodu je aktivne az po dvoch rokoch od uzavretia poistky ,cize aj ak ju mas a ostala by si skor tehotna,v pripade porodu ti neplati. daj si nato pozor.

julietta246
20. feb 2013

@marlene aha, ja som videla v jednej poistovni, ze mali klauzulu, ze nemozem ho uzatvarat ako tehotna, ale az dva roky tam nespominali, tak si na to musim dat pozor a nakoniec to poistenie uzavtvorim uz teraz 🙂

janka_pn
20. feb 2013

http://www.topkindergarten3.at/index.php?n=3&sn... ... poznate niekto? resp. viete mi odporucit daku skolku v 9. bez, resp blizko 9. nie predrazenu a dlhu otvaraciu dobu????

mimka585
21. feb 2013

ahotje ..chcela by som sa spytat mate niektora skusenosti s porodom vo wilhelminespital???ak ano ako ste boli spokojne?
a este viete ako to je tu s pediatrom neviem sa ktomu niako dopracovat...rodit budem tu mam si niakeho vyhliadnut vopred alebo jednoduch po porode k niakemu pridem..dakujem🙂

megie
21. feb 2013

@marlene to prečo sa to poistenie tak strašne zvyšuje? ved to je raz toľko!! aj ked to je 10r...ale aj tak mi to pride strašne veľa!! by som povedala že z 50, za 10 rokov tak na 70.. ale 100?!

julietta246
21. feb 2013

@mimka585 Ahoj ja som rodila vo Wilhelminenspital, ale nebola som vobec spokojna. Bol tam prilis velky chaos, moj maly zchudol po porode viac ako je povolene a kazde rano mi len prisiel doktor povedat, ze schudol prilis vela, ale nikto proti tomu nic nerobil, ani mi nepovedali, co by som mohla ja spravit na zlepsenie. Prve dni som nemala mlieko a niektore sestricky ho zacali prikrmovat niektore nie, samozrejme nikto mi nic nepovedal. Boli sme 3 na izbe, cize som absolutne 5 dni v kuse takmer nic nespala... Vies si predstavit 3 male babatka v jednej izbe... Ja som mozno moc narocna, lebo to bol moj prvy pobyt v nemocnici, navyse som mala po porode dost silne baby blues, ale naozaj len s hrozou spominam na tych 5 dni a uz by som to nikdy nechcela zazit znovu.
Ja som si nasla pediatra este pred porodom, ale vlastne mi povedala, ze staci prist po porode. Tak si radsej nejakeho vyber a zatelefonuj tam a dohodnete sa...

marlene
21. feb 2013

@megie ,

Anpassung 🙂 preto je vyhodnejsie dat sa cim skor pripoistit ,leb zacinas nizsou sumou,keby som sa dala poistit teraz,tak platim urcite hned na zaciatku okolo 100-ky-logicke vekom stupaju rizika ochorenia a pobytov v nemocnici.

smejkoahoj
22. feb 2013

Baby, chcem sa vas spytat, co ste rodili vo Viedni ( ja planujem Göttlicher Heiland) co ste si brali do porodnice, a ci nahodou neviete ci sa da pozicat monitor dychu.Dakujem vam

simi37
22. feb 2013

@megie čau ! My sa tiež chystáme v Rak. žiť ,kúpili sme tam pozemok a asi za rok chceme stavať. Hlavne kôli malej , nech vyrastá a študuje tam, tu je to otras školstvo ,zdravotníctvo ( som zdrav.sestra ) . Po nemecky viem málo ,ale učím sa,za rok sa dosť nalepí . Podla mna neváhajte , my sme stále čakali ,že sa to tu nejako po revolúcii zlepší a tuším len horšie , viem porovnať medzi detmi máme vaščí vek .rozdiel. 🙂 Držím palce !

lauraa
22. feb 2013

@simi37 ale aj v rakusku je stale horsie a horsie.....

megie
22. feb 2013

@marlene ahaa, takto... no tak to ano je to logické, len pre mňa je 100e neskutočný preniaz, teraz si neviem predstaviť že by som to dávala na pripoistenie.... Ja mam teraz na dôchodok, pre Sáru plus nejaké na pn-ku a tak dohromady 51e :D :D

maximaty
22. feb 2013

@megie od noveho roku jsou radikalni zmenou v cenach pojistovacich sluzeb tzv UNISEXTARIFE. Muj pritel je uspesnym financnim poradcem a touto tematikou se profesne zabyva. Pokud chces nejake blizsi informace, pisni do zpravy, muzem si zavolat.

evinkasofinka
22. feb 2013

Maminky, my zvažujeme sťahovanie do Hainburgu začiatkom leta...a čítam tu o kliešťoch, a dosť som sa vyplašila. Kedže nie som zástancom očkovania,,,,akým spôsobom chránite detičky,aby nechytili kliešte, spreje, repelenty?????

dani84
22. feb 2013

@ivco2205 tvoja priatelka, pokial je zamestnana v AT a ma poistenie, ma samozrejme narok na matersku a pridavky v AT... A ano, mala by mat ucet zalozeny v AT, kam jej materska a pridavky budu chodit, tym padom aj minimalne prechodnu adresu...
Len este otazka... ste zosobaseni? Zijete spolu na tej istej adrese? Toto sa vas pytat budu... Mate spolu este dalsie deti? Ak ona ostane na materskej, budes Ty zivitel rodiny?

dani84
22. feb 2013

@evinkasofinka mne nasa obvodna povedala, ze do roka sa proti "Zecken" nema ockovat, potom podla vlastneho uvazenia...

ivco2205
23. feb 2013

@dani84 Ahoj nie sme zosobaseny zatial. Je to problem? Ano zijeme na jednej adrese spolu. SPolu nemame ine deti. Ona ma z predchadzajuceho manzelstva syna 6 rocneho. Ano ja ostanem zivitel rodiny. Vies nam poradit prosim ze co a ako by sme mali urobit? Ona ma v AT prechodnu adresu.

megie
23. feb 2013

@maximaty ooo dakujem, ale zatial nie sme v rakusku, a zas až tak skoro to asi ani nebude, a na SVK mam poistenie, zaoberá sa tým môj brat, takže som pri zdroji. 🙂

jokers303
23. feb 2013

@lucia2105 ahooj chcem sa spytat kde sa nachadza ten funny klub a chodi tam vela deticiek.Ja byvam v 22 .bezirku dcerka ma 16 mesiacov.dakujem

lucia2105
23. feb 2013

@jokers303 ahoj.Hod si do googla family fun, a tam ti vyhodi aj mapu ako sa tam dostanes a aj ktory bus tam jazdi.no bolo celkom dost deti, ale az tak trosku neskor.mne sa moc lubilo a malej detto.nevedela kam skor behat 😀 este je aj boggi park, ale ten je tusim v 12 biz,tam tiez neni zle.

misicka237
24. feb 2013

@lubka91 Ahoj, este stale byvate vo fürstenfeld? My by sme sa tam chceli nastahovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre