Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
28. mar 2008

twix, vsetko najlepsie k malickej....rychlo to ubehlo, ze?
a teraz ta caka druhy zazrak.... 😉

jarka, to mas uplne super, ze sa ti mamina postara o malu...ja musim kvoli praci dat malicku do jasli..hned sa ti bude lahsie pracovat...... 😉 ked vies, ze jej emmke dobre.....

ronnda
28. mar 2008

dobre ranko i ja prajem... ja jsem dnes vyspana do ruzova, usnula jsem u televize uz v devet vecer, ani jsem neslysela malou, ze v deset plakala, spala jsem hrozne tvrde (to je to ranni vstavani pred sestou 🙂 dala jsem ji napapat a spinkala az do ctvrt na sedm a ja s ni, takze pohodicka.

wienika - kdyz je vzhuru pred sestou, tak si ji vezmu do postele a budime tatinka 🙂 vydrzime si hrat vetsinou az do sedmi, kdy uz musi vstavat do prace, rika, ze je to krasne probuzeni a mala je stastna kdyz ho vidi.

dalsi holcicka mezi nas, parada, natalku tu jeste nemame 🙂

twix - laurince moc gratuluji, at mate dnes pekny den. ja taky hodne vzpominam na tehotenstvi a porod a vzdycky kdyz si vybavim ten okamzik jak mala vykoukla na svet, mam slzy v ocich, byl to proste zivotni zazitek s nicim nesrovnatelnym. az me nekdy trochu mrzi, ze uz to nejspis nezaziji, my totiz dalsi dite neplanujeme...

at mame pekny patecni den a hura, zase je tu vikend!

lieska
28. mar 2008

Ufff, babule ... a ja, ze "nachvilku mrknem" do MK a stravila som tu 20 minut, kym som si vsetko precitala!! 😀 Uz som aj zabudla na co vsetko som chcela odpovedat!

Jasterka, tak s tym brectanom - ked to pomaha - je to potom super, nie? Som rada, ze ti je uz lepsie a hlavne, ze je dobre babenku!
Ja sa citim nejak podozrivo dobre (klop klop klop klop) ... az uz zacinam trosku chaosit preco! 😨 S tou unavou to uz nie je take hrozne ako pred par tyzdnami. Brucho uz neboli, len byvam taka dost nafuknuta akoby. A velmi sporadicky si zaludok citim v hornej polovici trupu! 😀 Chut tiez nemam neviemaku, skor sa dost nutim do masa (to mi lekar prizvukoval, ze musim jest). Buduci tyzden mam ist na krv a 11.4. k lekarovi. Pneumatiku okolo pasa uz zacinam vidiet, ale gate su mi este dobre, pribrala som mozno pol kila!
Tak dufam, ze to je tak ako to ma byt.

Ja dnes idem behat po uradoch (moja milovana cinnost). Z roboty, do kt. mam v pondelok nastupit mi vcera volali, ze "jemine, my sme zabudli na pracovne povolenie"! ☹ Tak idem vybavovat.
Okrem toho mam troska nervy, lebo moja mila poistovna mi pocas sviatkov poslala Abrechnung kolko mam zaplatit. Vo februari som sa nahlasila a oni mi uplne na drzovku poslali ucet na 650 EUR, pricom sim splatky zacali pocitat od jula 2007!!! (Odvtedy tu mam Meldezettel) Tak som im napisala, nech si to laskavo skontroluju a opravia, ze nie som ochotna platit za nieco co som ani nemala sancu vyuzivat (ved karticku som mala len od februara). A ti trotli to preskumali a zistili, ze aj tak spravili inu chybu a to, ze ja mam len prechodny pobyt a tak moje poistenie vobec nebolo pravoplatne. Tak mi ho hned aj zrusili!!!
Teraz som teda nepoitena, tak si musim s tym nastupom do prace svihnut, kedze uz mam terminy!
Ale zostala som dojata, tu je viac zakazov ako na SK a stale hladaju sposob ako sa veci nedaju spravit!! 😠

Babule, zatial tolko, pozabudala som na x veci, ale napravim ... teraz bezim, aby som to do 12.00 stihla! Pa!

maya01
28. mar 2008

Aj my sa pripajame ku gratulacii.... A prajeme vsetko naj,naj,naj...
[url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img16.glitterfy.com/88/glitterfy03542655...[/img][/url]

maya01
28. mar 2008

UUUUps 😲 tak to mi nevyslo,chcela som poslat obrazok.
Skusam este raz...
[Glitterfy.com - *Glitter Photos*]

maya01
28. mar 2008

Tak zase nic...
Ale snaha bola... 😅

maya01
28. mar 2008

Tak to vzdavam...

maya01
28. mar 2008

A inak,co sa chystate dnes pekneho robit?
Ja som dnes ko.,zaspavam uz v robote a este mame aj tolkooooooooo roboty,kolegyna dovolenku,tak som tu na to sama...
Tak sa mi nechceeee,nech uz je pol strvtej...

bejby29
28. mar 2008

Vsetko najlepsie malinkemu krasnemu babatku! Kocky, vy mate prenadherne deticky, ja dufam, ze aj Natalia bude zdrava a vsetko bude ok, je to ten najkrajsi dar na svete mat zdrave babatko.. Ja by som hned dosla a rada vas spoznala, ale musim vybalovat a pridu aj moji rodicia, lebo nemam upratovacku este tak mi musi mamina pomoct.. Viete o nejakej? Potrebujem hlavne na zehlenie a upratovanie.. Varim sama. Hodim hned tento vikend fotky do albumu, dnes mam este kopec vybavovania..

maya01
28. mar 2008

Ohladom upratovacky ti urcite poradi Wienika,ona nejaku ma...
A ja mam tiez jednu kamosku vo Viedni,ktora by mozno tiez isla...
Dnes sa jej opytam a dala by som ti vediet.
Neboj mala bude v poriadku. Mysli optimisticky 🙂
Vsetko dobre dopadne.

wienika
28. mar 2008

bejby, neboj, budes mat krasne zdrave dievcatko......

tu upratovacku mam, tiez byva v tretom, je ceska....ma asi okolo 50ky, vyborne zehli a nevari.... zato vyborne pecie....ale to len tak, je to jej hobby... 😉

bejby29
28. mar 2008

Super, wienika, ja som v tretom, mozes mi poslat na nu cislo prosim ta?? Budem ju potrebovat uz buduci tyzden.. Ty si poklad

tinavieden
28. mar 2008

ahoj bambulky. Tak stol je uz rezervovani na 3.4. o 13.00 v Kidscafe.Hned ako vojdete do lokalu su to hned tie prve stoly to aby sme sa nemuseli hladat a je to na meno Schnit.
Je tam poblizku aj Tiefgarage tie co pridu autom a v Kidscafe dostanete Gutschein 30Cent lacnejsie no neni to bohvieco ale predsa nieco.Tak uz sa na vas vsetky tesim a dufam,ze sa nas stretne co najviac.
Nieco o nas. Mala dnes v noci moc dobre nespala, bola kazde 2 hod.hore to som ju musela utisit a spala dalej .Jest nechcela.Takze neviem co mala zase za noc ale dufam,ze to bude uz lepsie.
Prajem vam vsetkym pekny vikend.

ronnda
28. mar 2008

ahoj tina - dekujeme za super organizaci i za popis, ja uz male upravuji rezim tak, abychom to pristi tyden na tu 13. hod. stihaly 🙂 predpokladam, ze s kocarkem se tam da vjet?
to me mrzi, ze v noci zase nic moc, kazde dve hodinky vzhuru... co zoubky? na ty ja proste svadim vsechno, nevim na co to budu svadet az nam konecne nejaky vyroste 🙂
tak preji at mate dnesni noc klidnejsi a leni spinka lip.
taky preji pekny vikend, uz se na nej hrozne tesim, po dlouho dobe nikam necestujeme, jen po vidni.
no nic, musim jit, mala totiz posledni dny zacala dost lezt a neustale to ma namireno ke kleci s cincilkama nebo ke stolku od televize, tak uz jsem docela v pohybu 🙂

viedencanka
28. mar 2008

Ahojte,
tak dnes som behala po obchodoch- a kupila som si konecne super tehot. rifle, takze mozem zacat priberat...

Pred chvilkou sa mi podarilo konecne dat aj nejake fotky do albumu, zatial len tak narychlo, aspon par.

Lieska- to s tym poistenim si ma vyplasila, moj muz tu je uz asi 4 roky nahlaseny na Nebenwohnsitz a odvtedy ma aj karticku, ktoru mi kazdy rok posielaju novu. On tu ale nikdy zamestnany nebol ( resp. bol, ale bol nahlaseny v Taliansku a odtial bol vyslany sem), tak dufam ze mi raz nepride ucet na par tisic...

Ja uz balim veci, o chvilku idem pre Martinka do skolky a ideme rovno do Bratislavy, dedko s babkou uz cakaju.

Ked ste pisali o tych Bezirkoch, v ktorych byvate, tak ja som v 23., je tu absolutny klud, pred domom mame detske ihrisko a tiez take mensie futbalove ihrisko a o dve ulice dalej velky park. detskeho lekara mame priamo v dome, Billu na vedlajsej ulici, tiez lekaren aj banku, takze pohoda. Je to ale daleko do centra, ja nastastie do prace idem inym smerom. Ja sa ale najlepsie citim cez vikendy u nasich, oni maju obrovsku zahradu, kusok od domu je velke jazero a jazdecka skola-koniky, takze Martinko sa tam nikdy nenudi a hlavne je stale vonku.

Ronnda- takze icol sa uz poriadne rozliezla? To sa aj tebe zlepsi kondicia

bejby29
28. mar 2008

Viedencanka a kde si zohnala?? V Zare?

bejby29
28. mar 2008

Inak Viedencanka, to mate super, my mame prenajaty byt zatial, nie je to bohvieco, je uplne hrozne zariadeny a najma ta kuchyna - tam ma chyta depresia ☹ Tu v Spanielsku mame krasny dom aj so zahradou ale je obrovsky tak sme ho dali na market a vyzera, ze uz mame kupcov.. Chceme tu kupit byt a v Rakusku dom.. Dufam, ze sa nam podari co najrychlejsie, lebo mne sa moc nechce plytvat energiou na prenajatom..

maya01
28. mar 2008

Viedencanka maly je rozkosny.
Dufam,ze ked uz budeme natrvalo vo Viedni,tak nas pridete navstivit... Samko sa bude tesit,novy kamos padne vzdy dobre... 😉
Pre neho to bude tazke,ked sa prestahujem,je uz tu zvyknuty... Bude si musiet na tolko vela veci zvyknut,skolka,rec... Dufam,ze to zvladne.
Ozaj baby potom porobte fotky z stretka a hodte ich do fotoalbumu.
Ja uz konecne koncim v robote,utekam pre maleho a potom domov. Budeme cakat na muzicka.
Zatial pa.

wienika
28. mar 2008

bejby, volala som tej mojej upratovacke, ale ma vypnuty telefon, asi sla do ciech. hned v pondelok jej znova cinknem. urcite by prisla, lebo nedavno prisla o robotu a potrebuje kazdu korunu. to musi byt uzasne mat dom so zahradou v spanielsku a preco vlastne idete zit do viedne?

viedencanka, tvoj syncek je strasne zlaty, take zive striebro po tatovi...aj ten je velky fesaaak... akde v bratislave byvaju tvoji rodicia? my ideme zajtra, moja mamina ma 60ku a sestra 35, takze rodinna oslava....uz sa tesim. dnes sme este behali po obchodoch, az teraz sme prisli. uz si nikdy nedam stekle 😉

tina,to mi je luto s vojou malou, ale to mozu fakt byt zubky, tak ako povedala ronnda.inac diky za info. ja asi pridem autom, este uvidim, ale ja som este nikdy nesla s malou v metre, takze neviem ako bude reagovat, lebo ked tam spusti rev........mozno ked uvidi tie satkove....fuj,ale som zla 😝 ... takto ked mi reve v aute, aspon to druhi nepocuju. iba ja ☹

ronnda, vidim, ze mame rovnake dievcence, aj mne zacala teraz par dni lozit, resp. plazit sa...po byte a uz dnes okusavala internetovy kabel..hihi....takze musim furt jednym okom davat pozor.....

maya, ja vezmem fotak, tak porobime nejake fotky...ale dufam, ze na dalsom stretku uz nebudes chybat.a neboj sa, samko si zvykne, bude to mozno trvat par dni, ale bude to ok.deti su prisposobivejsie ako my.....

tak vam vsetkym prajem pekny vikend a oddychnite si....tehulky pohladkajte si babatka v brusku..... 😉

bejby29
28. mar 2008

Je to super, ale je vela dovodov preco ideme do Rakuska. Blizko rodina, priatel je rakusan a chce, aby sa mala narodila tam, ale hlavne ta rodina.. Ale my pendlujeme aj tak casto medzi Rakuskom, SK a Spanielskom takze raz sme tam a raz tu.. Pekny vikend

wienika
28. mar 2008

aha, tak to chapem, ja som nevedela, ze tvoj priatel je rakusan.a samozrejme je najlepsie, ze sa natalka narodi tu a bude mat rakuske obcianstvo. a domov je to tiez blizko 😉 a do spanielska mozte chodievat na dovolenky..... my ideme koncom maja na tyzden..uz sa tesim, len som zvedava ako lea zvladne let....no, ale to je este daleko, to bude mat uz 9 mesiacov.....
paaaaa

bejby29
28. mar 2008

A kde letite wienika? Do Espana?? Ale zvladne, neboj.. Je to krasne dieta, taka mala okana, dnes som si kukala tvoj album.. Velmi ti ju zavidim, dufam, ze aj moja bude zlata 😉

froschka
28. mar 2008

hellou
na pozvanie od wieniky sa k vam pridavam no vsetky ste asi vo Wien a ja taky tirolak z Innsbrucku 😀
no zijem si tu uz skoro 4 roky z toho 2 roky s priatelom 🙂
zacala som ako opatrovatelka starych cez agenturu a potom na vlastnu past co mi umoznilo spoznat aj okolity svet a nielen babkinu postel a zahradu 😀
tak tolko strucne o mne...zatim 🙂

jaruskawien
28. mar 2008

Ahojte ,

tak aky bol dnes den?

Wienika idete na dovolenku tak to bude super , a let zvladas tento vek je na lietanie suprovy , ja som to tak mala minuleho roku, len davat pozor na uska vela pit pri vzlietani a pristavani, bude to krasna dovolenka a kam presne idete?

Froschka ahojko, ake krasne babetka , nadherne su!

Ahojko aj Tebe bejby29

ja som cely vikend sama tak neviem co mam robit 😀 fakt divne , niekedy by som chcela mat cas a teraz ho mam a neviem co snim

tak krasny vecer
ahojte
jarka

bejby29
28. mar 2008

Ahoj Jaruska, pekny vecer.. Ja ked som pracovala tak som si zelala byt doma a mat natiahnute nohy a teraz som doma a hrozne sa nudim 😉 Takze sa viem uplne vzit do tvojej situacie.. Moj priatel stale maka, aj vecer, ma office doma a to je to najhorsie..
Froschka ahoj, mas krasne deturence, kocky, ako to robite, ze mate take nadherne deti???

jaruskawien
28. mar 2008

no ja mam volno ina na 2, 5 dna...muz odcestovany a deti u mojich rodicov, ale to len teraz neviem co zo sebou...zajtra uz pojdem kade tade a vecer von a tak sa si to urcite uzijem....len mi to je take blbe ze sa nemam o koho starat...mala by som v podstate relaxovat a dat sa dokopy ,ale nejde mi to akosi 🙂 no niesom zvyknuta

neboj sa aj ty budes mat nadherne deti , lebo to maju mami slovenky 😀 a tie su predsa najkrajsie na svete , ze baby?

jaruskawien
28. mar 2008

a aj cesky samozrejme 😀

bejby29
28. mar 2008

Jaruska, to bude asi v tom, slovenky su naozaj velmi pekne babenky, jedna krajsia ako druha.. 😉

jaruskawien
28. mar 2008

myslela som slovenki a ceski ....slovencina moja 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre