Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
2. okt 2007

ahojki alexa, a ako to chuti? a co myslis, na ako dlho vydrzi jedna davka? chcela by som to uzivat aspon tie tri mesiace, ako odporucaju.
mojziska je fakt super, predtym som sa kazde rano budila so strasnymi bolestami krizov, teraz je ta bolest min o 80% mensia, co je naozaj super. 🙂
ako sa inak mas, co nove?

galina75
2. okt 2007

Silvie, tak drzim palceky pri merani BT, ja tiez meriam, sice som obcas lajdak, ale snazim sa. Najmä cez vikendy nemeriam, to sa chcem vyspat a nie si davat budik na 06:00 ☹ .
Gala

alexa27
2. okt 2007

chuti to v pohode, trosku ako konak 😀 a netusim kolko to vydrzi, davas si po lyzicke 3x denne, ratam, ze taky mesiac.
mam sa v pohode, nic nove. vcera som bola akurat po robotke s kockami zo "snazime sa..." a bolo zase velmi fajn, su mile 🙂 .
kolkokrat do tyzdna treba cvicit tu mojzisku? ja chodim v stredu na jogu a myslela som, ze si dam este k tomu dva krat do tyzdna toto, ale nemalo by sa to cvicit aj kazdy den?

silvia2406
2. okt 2007

alexa, mojzisku cvicim priblizne kazdy druhy den, vikendy som lenivejsia. to sa venujem manzelikovi 😀 (takze cvicim, pondelok, streda, piatok)
ale myslim, ze ked budes cvicit v pondelok mojzisku, v stredu jogu, v piatok opat mojzisku, tak tym nic nepokazis. 🙂
inak ako sa ti paci joga? ja som si objednala cely ten set so sme-cka, zatial je to na svk, ale uz sa na to tesim. 🙂
gala, dakujem, dufam, ze moja lenivost nado mnou nezvitazi 😀

alexa27
2. okt 2007

hej, ja mam tiez doma tie cd, ale este som ich ani nestihla pozriet 😅 . joga sa mi pozdava, prvy krat to bolo nudne, ale teraz to je uz velmi fajn, si tam vzdy strasne oddychnem a nacerpam energiu, super, som spokojna. az na to prostredie, lebo je to na zs a prezliekame sa v satni, kde maju deti prezuvky, to su take tie kietkove satne na chodbe kde ta kazdy vidi 😖 , okrem toho sa skola zamyka takze ked prides neskor, musis buchat naokno aby ta pustili dnu, no tragedia, toto ma otravuje, ale uz tam dochodim ten zaciatocnicky kurz aby som sa to naucila a potom budem cvicit doma. kurz mam do januara. ale inak samotna joga super 🙂

twix
3. okt 2007

Ahojte dievcata! vidim, ze moc nepisete. asi nemate cas, alebo nemate o com? tak navrhujem, ze by ste mohli naplanovat dalsiu stretavku.

mimochodom, prave som citala, ze od januara sa bude Kindergeld vyplacat po novom - teda budu tri varianty podla toho, kolko budete chciet ostat doma s babom:
http://www.orf.at/071003-17237/index.html

papa!

galina75
4. okt 2007

Ahoj Twix, no je to zaujimave delenie, no ja si myslim, ze ja by som chcela zostat asi tie dva roky doma, teda ta varianta c.1.
Privitala by som aj keby moj manzel zostal par mesiacov doma, no ako ucitel je to dost komplikovane. Vskutku nema ziadnu dovolenku, iba prazdniny - sice tych ma dost - no aj tak si totalne viazana na fixne terminy.
No zatial sme iba v snaziacej faze, tak taketo varianty este neriesime.
Ako dlho planujes byt ty na materskej?
Gala

twix
4. okt 2007

Ahoj Galina,
no moj muz by to doma urcite nevydrzal. aj ked pomaha so vsetkym okolo malej, ale cely den by to nezvladol. on si mysli, ze mala by cely den spala a on by si surfoval na internete 🙂 bohuzial, realita je uplne ina a cez vikendy vidim, ze by to s nou sam ani tri dni nevydrzal ☹ takze ani s tym neratam, ze by bol na materskej. mne drzia v robote 2 roky zo zakona miesto, ale dalo by sa dohodnut na 2,5 roka, takze mala by isla v sept. 2009 do skolky, co by bolo idealne. pocas roka sa tazko najdu volne miesta.
ale asi to bude cele uplne inak, lebo rozmyslame nad druhym babom a to by som chcela uz coskoro, aby nebol velky vekovy rozdiel. chceli by sme sa zacat snazit uz v dec-jan. dufam, ze dovtedy dostanem menstr. pred mesiacom som prestala kojit, a zatial nic neprislo. tak cakam.
tak sa mavaj a drzim palceky v snazeni.

kvetinka28
8. okt 2007

Ahojte kocky, strasne dlho som medzi Vas nezavitala, ospravedlnujem sa, ze som Vas tak zanedbala 😅 , ale vobec som nemala cas. Nasjkor som dorabala dizertacku a vsetko okolo, to som uz odovzdala, tento mesiac by mala byt konecne obhajoba, potom som cestovala k lekarovi (skoro tyzden som bola na SK), a vcera sme sa vratili z takej mini dovolenky v Tirolsku - dovolenka aj svadobna cesta zaroven. Boli sme len tri dni, ale bolo krasne, tento rok nam kvoli stahovaniu a manzelovej novej praci a kvoli tehu nevyslo nic dlhsie, tak aspon nieco.
Inak, u lekara vsetko OK, som strasne rada, ibaze tam bol iny Dr., nemali to slubene 4D sono ☹ , takze neviem, co cakame a ani som toho vela nevidela. Uz som sa zmierila s tym, ze to bude prekvapenie 🙂
Stretla som sa aj s Hebamme, v najblizsej dobe pojdeme pozriet nemocnicu. Kupila som si aj DVD s jogou pre tehotne, tak uz sa mi bude lahsie cvicit.

Musino, gratulujem k fazulke, len nech je drobcek zdravy a Ty tiez. Nestresuj sa, vsetko ostatne moze ist teraz bokom. Inak na nevolnosti skus vodu s citronovou stavou a na dobry spanok je perfektny harmancekovy caj - ten tehulky mozu.
Skoda, ze byvam tak daleko od Viedne, bola by som prisla na stretko, takto mi to uz asi nevyjde. Este ma cakaju dve navstevy Dr. na SK, potom si najdem Dr. tu a ta obhajoba a potom uz nikam necestujem.
Babenky, drzim Vam palce pri snazilkovani, piste, ako pokracujete, tesim sa na dalsich drobcekov. Moj uz statocne kopka, ale len tak, aby som sa nebala, ze sa mu nieco stalo. Uz sa nan strasne tesim, uz mame len 17 tyzdnov 🙂

silvia2406
8. okt 2007

ahojte babulky, prajem vam prijemny dnik 🙂

kvetinka, to som rada, ze vsetko je O.K. a male ti dava svojimi kopancami najavo, ze vsetko je v poriadku. takze budete mat predvapko, co sa tyka pohlavia, ale to je asi jedno, hlavne nech je zdrave.

my sme boli tento vikend na slovensku, boli sme pozriet male babo, ktore sa v rodine narodilo. taky maly trojdyzdnovy chrustik. ste mali vidiet tie hviezdicky v manzelovych ociach 😵 😵 😵 ale najviac to prezivala asi svokra. ta si nezela nic ine, len dalsie vnuca, ale to si bude musiet este trosku pockat 😀

alexa, dufam, ze je to naozaj v poriadku s tym femigardom 😔 ako sa inak po nom citis, pozorujes na sebe nejake zmeny? bola by som rada, keby mi to pomohlo aj na moje akne 😒

alexa27
8. okt 2007

silvi ahoj, naozaj si nemusis robit starosti, ked ti to je lepsie, tak ja si ho mozem kludne aj nechat. ako chces 😉 .
zatial inak nepocitujem nijake vyrazne zmeny, akurat sa mi praveze zda, ze som sa trocha vyhadzala, ale to moze byt prvotne cistenie, teraz mi to uz ustupuje.podla mna nejake vacsie zmeny mozno zachytime po prvom cykle, teraz je este asi velmi skoro. ale na skodu to urcite nie je, takze testujeme dalej 🙂

silvia2406
8. okt 2007

alexa, dakujem. 🙂 a ako bolo v bojniciach?

alexa27
8. okt 2007

krasne a hlavne strasne romanticky 😵 . pocasie bolo ukazkove,super sme si oddychli. dala som fotky na tu linku co som vam posielala z thajska, tak ked ju este niekde mas, tak mozes pozriet 🙂 .
a vam bolo ako doma?

silvia2406
8. okt 2007

tak som rada, ze ste prezili prijemny vikend 🙂 fotky som pozrela, su velmi pekne a naozaj z nich dycha romantika 😉
my sme prezili normalny vikend s rodinkou. boli sme pozriet novy prirastok do rodiny. no keby to bolo na mne, tak by som sa do snazilkovania pustila aj hned, ale mozno ukecam manzelika, aby sme zacali uz niekedy okolo vianoc, uvidime, ci ho zlomim 😀

alexa27
8. okt 2007

nooo, to znie slubne, vianoce su take sentimentalne obdobie, ako stvorene na snazilkovanie, takze hor sa do presviedcania 🙂 .

galina75
8. okt 2007

Ahojte babanky!!!
Co noveho? Ako sa mate? Ziadna nova tehulka?
Silvie vzorne ukacavaj manzela - urcite podlahne - ved sme predsa zeny, nie?
prajem krasny vecer.

Gala

ee
8. okt 2007

ahojky baby
citam ze sa bude organizovat stretko
kedy, kde a kolkej???skusim zdrhnut z prace a dogulat sa k vam kedze od januara som uz fix doma 🙂 🙂 potom to bude uz OK
E.

rosi
8. okt 2007

Caute kocky rakusacky, hlasim sa k Vam z Viedne 😉 a ked dovolite pridavam sa k Vam do temy 🙂 Som v Rakusku (Viedni) este nie velmi dlho, pristahovali sme sa sem teraz uz manzelom 🙂 v marci a na MS este len pokukujem 😅 Babetko este priamo sice neplanujeme, (musime planovat zo zdravotnych dovodov 😒 ) ale potrebujem gynekologa vo Viedni. Viete niektora poradit? 😒 Vdaka vopred 😉 😉

ee
9. okt 2007

ahojky
rosi posielam ti stranku kde si budes vediet vybrat lekara 🙂 http://www.aekwien.at/997.py# / neviem ci tam je aj sk lekar myslim ze ani nie.
Moj lekar hovori anglicky a tiez madarsky neviem ci ti to vyhovuje.Ale na tej stranke si mozes vybrat aj podla jazyka aj bezirku v ktorom byvas - vela zdaru 🙂
prajem pekny den
E.

rosi
9. okt 2007

Ahoj, vdaka za tip..hladam vlastne zenu-gynekologicku 😅, nemcina vitana 😉 Chcela som sa opytat na skusenosti s Vasimi lekarmi a popr. odporucania..ked nie, tak uz sama vygooglujem a otestujem 😅
Prajem pekny vecer

galina75
10. okt 2007

Ahoj Rosi, tak vitaj.
Ja som bola teraz naposledy u gynekologa vo Viedni u Dr. Fidiho a bola som velmi spokojna. Predtym som mala zenu v Eisenstadte a to bola uplna katastrofa.
http://www.fidi.at/fidi.html
raz som uz pisala ze tu je aj jedne slovak - no ten je uz sukromny -
Stefanovic Ivan, Dr.; Facharzt für Frauenheilkunde / Gynäkologie
Spitalgasse 1A
01/4063499-11
Gala

rosi
10. okt 2007

Ahoj Galina, dakujem za privitanie a za link 😉 Gynekolog je pre mna hakliva tema (nerada chodim 😒a blbe skusenosti) a preto srdecna vdaka za link a odporucanie. 😉 🙂

twix
10. okt 2007

Ahoj Rosi!
Vitaj medzi nami. Ja ti mozem odporucit tiez len muza. Primar Mayer:

http://www.aekwien.at/cfm/pp_detail.cfm?id=7391

http://www.khgh.at/index_html?sc=397

je strasne mily. 🙂 rodila som u neho. je primarom v nemocnici, ale ma aj ordinaciu. ja k nemu nechodim, ale rozmyslam, ze asi zacnem. u mojej lekarky sa strasne dlho caka, ona berie pacientky bez terminu. je velmi dobra gyn., ale aj dost stara a asi kazdu chvilu prestane ordinovat.
tiez som vzdy mala lekarku zenu. bolo mi neprijemne ist k chlapovi. ale pocas tehotenstva som myslela len na babo a chcela som len tu najlepsiu starostlivost. 🙂

rosi
11. okt 2007

Ahoj Twix, vdaka za tip 😉 So mnou a lekarmi je to hroza a nejako sa mi nechce ist na "blind" k hocijakemu lekarovi, lebo ked bude zly, tak budem mat tisic vyhovoriek ist k dalsiemu 😒 a nepojdem nikam 😔 Najradsej by som isla k zene, ale skusim 😅 Pozerala som ten link a bola som pozitivne prekvapena ordinacnymi hodinami..je to sice dobry kusok od mojej prace, ale lepsie ist takto navecer na vysetrenie, ako niekde trcat cele doobedie v cakarni a cakat, kedy na mna pride rada..To by ma sef asi pretrhol 😲

twix
11. okt 2007

Ahoj Rosi, myslim, ze s nim budes spokojna. ked som u neho mala termin, tak som cakala max. 10 min. 🙂 myslim, ze sa oplati za nim aj dlhsie cestovat, co bolo (pripadne bude) aj v mojom pripade. v ktorom bez. byvas a robis?

rosi
12. okt 2007

Dobre ranko, pracujem nedaleko Philadelphia-Brücke a byvam v 12. A kde byvas Ty? Vidim v pase, ze mas male babätko 😵 a asi si uzivas materskej dovolenky..My by sme tiez uz prijali, ale u nas treba vsetko planovat-kvoli zdraviu, praci, financiam 😖 Moj internista mi odporucil rok zdravotnej "pripravy" na tehotenstvo. Tak chcem zacat navstevou toho gynekologa 😉 😎

boldy
12. okt 2007

ahojte babenky, ja opat len tak na skok... vitam ta rosi medzi nami dievcatami a zdravim vsetke ostatne silvy, twix, alex, gali, ee... vsetko ok len keby taka zima nebolaaaaa 😲 vidim, ze riesite doktorov 😉

twix
12. okt 2007

Ahoj Rosi, no ja byvam v 21., ako aj niektore divcata z tohto fora. v tvojom pripade asi zo zdravotnych dovodov naozaj potrebujes velmi dobreho gyn. drzim ti palce, nech ti to s babätkom vyjde. ja som uz vyse pol roka doma. ten cas straaaasne leti. ☹ asi sa ani nenazdam a mala zacne chodit do skolky. naspät do roboty sa mi moc nechce 😒

silvia2406
15. okt 2007

dobre ranko babulky, vonku je ale riadna kosa. 😖
ako sa vsetky mate, co je nove?
rosi vitam ta medzi nami 🙂
ja sa musim pochvalit, dnes som dostala pracovne povolenie, juj tak sa tesim 😵 😵 😵 takze uz len najst normalnu pracu, zarobit si na matersku a sup sa do snazilkovania. dufam, ze to vyjde podla planu, drzte palce. 🙂

gabii
15. okt 2007

Silvi drzim palceky, mne sa uz crta celkom oky kindermadchen jobik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre