Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
22. máj 2007

ahojki alexa, ranne vtaca, pradpokladam, ze si v robote, ja som sa teraz horko tazko vyhrabala z postele, dnes mam totiz volno 😎

alexa27
22. máj 2007

jeej tebe sa zije 😎 hmm, noo ja som v praci, klasika, ale dnes vyzera, ze bude celkom v pohode den, teda dufam, ze to nezakriknem.
dnes som si precitala lepsie tu vasu vcerajsiu diskusiu a vidim, ze vy ste sa uz viacmenej dohodli na stretku niekedy v juni a ja som vam vcera do toho dost od veci skocila, ze stretnime sa az po nasej dovolenke koncom jula. sorry, dufam, ze to nevyznelo nejak blbo. ale strasne rada by som sa aj ja s vami potom niekedy stretla. hned sa viacej tesim do rakuska, ked som si tu nasla vas, aj ked zatial takto virtualne, ale aspon viem, ze tam mam spriaznene duse, takze by som bola fakt hrozne rada keby sme boli v kontakte.

silvia2406
22. máj 2007

alexa, prosim ta ziadne stresy, ked sa nam podari stretnut v juni, to neznamena, ze nespravime dalsie a dalsie stretka 😵 , vies aka som ja rada, ze som nasla tuto stranku a baby, ktore prezivaju to iste co ja? kto v cudzine nebyval, tak to chape len tazko. ty si len pekne uzi dovolenku, oddychuj, relaxuj, aby si mala sily do snazilkovania 😀 a mozno to vyjde na prvu supu 😵 a my teba, ale aj ostatne, ktore sa budu chciet pridat, budeme cakat. 😉

alexa27
22. máj 2007

dakujem 😵 . jaaaj baby, tak som rada, ze vas mam 😵 mozno uz pridem na stretko ako tehulka 😅 . ale nebudem radsej predbiehat, len som uz strasne nedockava 😝

silvia2406
22. máj 2007

ja sa tesim s tebou 😵 😵 😵 , ako som uz pisala, my najskor zaciatok buduceho roka, ale to hadam ubehne ako voda, alebo nie 😨
prave chystam manzelovi, obed, pojdem mu ho odniest do prace a potom sa chystam na kaertnerstrasse, vcera sme sa boli prejst a stretli sme slovaka, ktory maluje portrety, dokonca z fotky, nie okamzite, ale z jedneho dna na druhy, je to riziko, pretoze nechcel ani zalohu, spolieha sa na to, ze sme seriozni a po obraz si prideme. cenovo je to, podla mna dost lacne, pretoze minuly rok sme boli v prahe a tam za to chceli od 900 do 1200 Kc, a tento 15 az 20 eur. tak sa tesim 😵

alexa27
22. máj 2007

jasne, ze to ubehne, zaciatok roka tu bude co nevidiet, neboj. mozno aj my budeme musiet na koniec pockat, ked nahodou na tej dovce nieco chytime, ale dufam, ze nie.
ty si aka dobra manzelka, pekne prinesies manzelovi obedik do prace, mile 😵 .
a to je uzasne, ze ste si dali namalovat portrety. a ako technikou? je to olejomalba ci uhlik, alebo nieco ine? farebne alebo ciernobiele? to je super cena 15-20eur. tak potom napis ako si spokojna 🙂

silvia2406
22. máj 2007

vcera som nestihla navarit, takze ked mam dnes volno, ako dobra a milujuca manzelka, mu dnes papanie donesiem ako na podnose rovno do prace 😀
obrazok bude ciernobiely a myslim, ze uhlik, vies ze na toto som sa nespytala, mna zaujimalo, ci fotka a obrazok su rovnake, teda on tam mal svoju fotku aj svoj obraz a bolo to uplne rovnake, no ale uvidime, jeden obraz sa môze podarit a druhy nie.
juj, dnes ma caka este ucenie, alebo pisanie uvahy na temu laska, ono to nie je tazke, treba len zacat a to mi niekedy trva aj hodinu, kym sa rozpisem, ja mam radsej fakty, teda radsej pisem vyklad alebo esej, kde to mam podlozene teoriou, o ktoru sa mozem opriet, no ale uz hadam nieco zo seba dostanem. 😒 dufam

alexa27
22. máj 2007

fiha, no tak zelam nech ta kopne nejak super muza a pisanie ti ide jedna radost.
uhlikove kresby su krasne, som zvedava, napis potom ako si spokojna.

silvia2406
22. máj 2007

urcite napisem, teraz si dam na chvilku pauzu s konikom, idem zacat pisat. do kedy si v praci a tym padom aj na konikovi?

alexa27
22. máj 2007

tak do piatej asi.
papa zatim.

galina75
22. máj 2007

ahojte babenky, no zavidim vam tolko casu na pisanie. ja si to vzdy tak rychlo prebehnem a ani sa nestiham zapajat. prajem krasny den, verim ze obrazky budu pekne. Akurat som cez obednajsi prestavku zbehla na bicykli na schwedenplatz - no bolo to na zabitie, vsade zapcha a teplooooooo... . tak som rada, ze so teraz v kancelarii. Gala

alexa27
22. máj 2007

ahoj Gala 🙂 , aj tu je strasne teplo, cez obed som sa ledva dotrepala spat do kancosky a tiez som rada, ze som uz vnutri. ale zajtra ma zevraj uz prsat, tak neviem ,to pocasie si robi co chce 😖 .

boldy
22. máj 2007

ahojte baby... ja som prave dosla domov a aj tu je hrozne teplo 😝 tak samozrejme, ze stretko bude a nie jedno dufam... ked sa vratis z dovci, vsak nieco spachame... ved sa az lahsie zije ak vieme, ze nie sme same v cudzej krajine no nie... tak prajem pekny dnik a silvy tebe dobru muzu na pisanie 🙂

zuzka82
22. máj 2007

ahoooj boldy, mam ta...... 😀 ako sa mi mas ?????

silvia2406
22. máj 2007

ahojte baby, prave som sa vratila, obrazok je pekny, len skoda, ze to nie je robene uhlikom ale obycajnou ceruzkou, ale nevadi. vonku je na umretie horuco 😝, tiez uz som rada, ze som doma, kde je prijemne chladno, aspon jedna vyhoda chladneho bytu, v letnych horucavach tu najdeme prijemny chladok, ale co v zime? dufam, ze dovtedy najdeme nieco nove.

alexa27
22. máj 2007

silvi, som rada, ze sa ti obrazok paci, ceruzkokresba ma svoje caro 😉.
a ako si na tom s pisanim? uz si zacala?

silvia2406
22. máj 2007

este som nezacala, chodim po internete, skusam hladat nejake citaty a motta, je ich viac nez dost, rozhodla som sa, ze to rozdelim podla druhu lasky (rodicovska, surodenecka, partnerska, kamaratska) a budem to opisovat, chcela by som to dnes stihnut, ale ci sa zadari, to neviem
ozaj bola som este dnes v deutsch akademie, bola som sa opat prihlasit do kurzu, zacinam v juni a potom v juli si dam konverzaciu. dufam, ze sa aspon o trosku zlepsim ☹

alexa27
22. máj 2007

a na kolko stran to musis mat?
super s tym kurzom, urcite ti to pomoze. potom mi povies ci stal za to, mozno by som aj ja nieco absolvovala, ked pridem do viedne.

silvia2406
22. máj 2007

uvaha musi byt na tri strany, co pri riadkovani 1,5 a medziznakovych medzeriach 1,4 nie je az take hrozne.
na kurze som bola uz v marci, mne sa tam pacilo, nova slovna zasoba, aj gramatika, skoda, ze trosku menej konverzacie, ale ked skoncim M1/2, mozem ist na konverzaciu, takze s tou by som mohla zacat v juli.

silvia2406
22. máj 2007

jeeeej akurat som pocula hrmenie, tak tento rok je to prva letna burka, ale trosku osviezenia nezaskodi, aj ked idealne by bolo, keby prsalo v noci a cez den by bolo prijemne teplucko. 🙂

silvia2406
23. máj 2007

ahojte babulky, novy den je opat pred nami 🙂 tu hlasia mierne ochladenie a celodenny dazd, zatial ani kvapka, no uvidime.

alexa27
23. máj 2007

Ahoj 🙂 , ja som tiez pocula, ze sa ma od dnes ochladit, ale teda vobec to tak nevyzera. je rovnako teplo ako vcera. bola som prave cez obed vybavit vize do thajska. konzulat je v inchebe. myslela som, ze ma slahne kym som sa tam dostala. je totalne horko.

silvia2406
23. máj 2007

ahojki, prave som sa vratila z prace, ale o stvrtej zase palim prec, ani mne sa nezda, ze by sa ochladilo. je dusno, mozno vecer bude padat dazd, to by bolo fajn, aspon by sa trosku precistil a osviezil vzduch. ako inak v praci, vela roboty, alebo pohodicka? 😎

galina75
23. máj 2007

Ahoj Silvia. No ani mne sa nezda ze by bolo chladnejsie. Naschval som do prace nesla na bicykli, aby som nezmokla a "nic". Ziaden dazd.
V praci je teraz klud, sef je prec 🙂 , uz o hodinku ficim domov.

silvia2406
23. máj 2007

galina...takze, ked nie je kocur doma, mysi maju hody? 😀 tak si prisla na konika len na skok. super je, ze uz len stvrtok, piatok a potom mame predlzeny vikend, my sa chystame do bratislavy pozriet svagrinku s rodinkou a mozno zajdeme do nejakeho autobazaru a kupime auto 😵 😵

galina75
23. máj 2007

No asi tak nejako 😀 , My zostaneme cez vikend tu, rada by som si oddychla, no nase vikndy su viac narocne ako cely tyzden, niekedy sa rtesim ze uz je pondelok, ze si oddychnem. Tak vam prajem dobru "ruku" pri vybere auticka, ja jazdim n astarej hrdzavej toyote,a le bo BA je akurat dobra, aj ked mi ju z casu na cas vykradnu ☹ . Preto nechcem ziadne lepsie/novsie auto. Mame este jednu octaviu, ale s tou na SK nechodime. Jednu nam uz ukradli a tak mame teraz dve auta, moje na vychodnu europu a jeho na zapadnu europu 😵

silvia2406
23. máj 2007

tak to mate pekne rozdelene 😀 my sme sa nakoniec rozhodli pre kupu ojazdeneho auta, vsetci nam hovorili, ze kupa noveho sa neoplati, ze jeho hodnota rapidne klesa a ze takto môzeme relativne menit auto kazde dva - tri roky. a ked sa tak nad tym zamyslim, maju pravdu. rozhodujeme sa medzi skodou, oplom, fiatom alebo wv-genom, ale chceme najprv zohnat automechanika, teda niekoho kto sa vyzna aj pod kapotou auta, aby to isiel omrknut s nami. tak hadam sa zadari. 🙂

galina75
23. máj 2007

No ozajdene auto sa urcite viac oplati, ale aj uplne nove auto ma take svoje caro 🙂 , Vsetko tam funguje a krasne voni 🙂. prajem krasn yden, pomaly bezkam domov. G.

boldy
23. máj 2007

ahojte baby tak aj tu v bukuresti bolo dusno ale aj uz prsalo... no tiez si myslim kupa noveho auta pre nas baby je zbytocna 🙂 srandujem no ale je to fajn vec urcite sa oplati investovat do auta, hoci pri tej premavke vo viedni to bude horsie 😉

silvia2406
23. máj 2007

ahoj boldy, tak si sa ukazala, ja som prisla prave z roboty, som taka vytocena z maleho 😠 , ale to je na dlhy pribeh. no u nas je to tak, ze ja som sofer a manzel je navigator 😀 vela ludi sa tomu divi, ale nam to takto vyhovuje, manzel ma vodicak, ale nesedel za volantom asi 6 rokov, ale teraz, ked kupime svoje vlastne, tak budem trvat na tom, aby jazdil, sice nie hned trasu z viedne domov, ale aspon nejaky usek. ono je fajn,m ked sa mas s kym pri jazde vymenit, aj ked ja jazdim straaaaasne rada. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre