Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

barbora87
5. jan 2011

@sis12 to fakt???wow si ty stastna zienka!!!no presne mne vlozky do podprdy netreba az teda raz za den mi vytecie prso...teda dnes uz nie no...som z toho uplbe nestastna...no skusim teda este aj s tou odsavackou...
No dakujem veru myslela som ze skapem pri tom porode...takto pred tyzdnom som tam chcipala 🙂

jerrymona
5. jan 2011

@barbora87 gratulujem. 🙂 fakt maly obrik. a nenatrhla si sa?

barbora87
5. jan 2011

@jerrymona dakujem...no jasne ze som sa natrhla 🙂 stupen natrhnutia 2...ale su styri stupne tak som to este v pohode prezila 🙂))

sis12
5. jan 2011

@barbora87 barbi, ved to je uplne normalne, nemozes mat stale balony na prasknutie, neboj, este budes mat opacny problem, ze ako to cele ukoncit 🙂
porod si si teda uzila ☹ ale hlavne ze to mas za sebou a po istom case na to zle zabudnes, budes si hovorit, ze to vlastne nic nebolo 🙂 ja som pri prvom tiez takmer skapala, 36h bolesti, az na poslednych 6 som mala epi a nechapala som, ako toto moze zena absolvovat dobrovolne viackrat, ze ja uz nikdy nikdy rodit nebudem...no a o 2r som to zmakla za 4hodky, bez epi a uplne v pohodke, ze by som este v ten den kludne odrodila aj dalsie 🙂 inak sita som bola tiez, a strasne som sa bala na wc zatlacit 😨
a napis nieco o malinkom, uz ste si na seba zvykli? 😉

jerrymona
6. jan 2011

@barbora87 no pri takom velkom dietati sa ani necudujem. a kde si rodila? ak sa mozem spytat? 🙂
ja som rodila v korneuburgu. bolesti sa mi zacali o druhej popoludni doma, cele to trvalo 17 hodin. otvorena som uz bola na 9 prstov, ale kedze carolinka sa zasekla kdesi pri mojej lonovej kosti a nemohla sa otocit, urobili mi cisarsky rez. takze som si odtrpela na dva krat. 😅 😖 po cisarskom trvalo, kym som sa z toho dostala. 😝 ale uz je nastastie lepsie. a druhe babo by som aj napriek takemu blbemu porodu este chcela. 🙂
a co sa tyka prs, tak ako balony su hlavne na zaciatku. ja mam inak male prsia, tak som sa na seba stale musela pozerat do zrkadla. vyzerala som ako so silikonmi. 😀 no potom uz nie su take nafuknute, iba trosku, ked babätko dlhsie nepije. no ak je maxik spokojny a spinka dobre, tak zjavne mas dost mliecka. moja carolinka vysela stale na prse, tiez som sa bala, ze nemam mlieko a na zaciatku to bolo trapenie, kym sme na to prisli. ale ona nechcela cely cas papat, len potrebovala citit moju blizkost a potrebovala nieco cmulat. lenze cumlik by sa mal davat az troska neskor, aby sa babätko najprv naucilo dobre pit z prsa. no skus mu dat prst, ak bude tahat, tak mu ide iba o cmulanie, nie je hladny.

@sis12 @barbora87 mate krasne mena pre vasich syncekov. ja som tiez chcela sebastiana alebo bastiana a ostatne dve mena tiez u mna isli do uzsieho vyberu. 😉

jerrymona
6. jan 2011

@sis12 pozerala som tvojich chlapcekov. velmi zlati obaja. 😵

sis12
6. jan 2011

@jerrymona dakujem 😉 mena som vyberala ja 😀 ale aj vy ste vybrali pekne, karolinka sa mi vzdy pacila, ale pre druhu dceru mam pripravene barbora (chcem jej hovorit baruska 🙂 ) , to by sa nam veeeelmi hodilo k priezvisku 🙂 ale zial, je to az druhe v poradi, lebo muz chce velmi pomenovat dievcatko po sebe, chce malu Misku, no co uz s nim... 😠 budeme si musiet teda este dve baby urobit, aby sme boli obaja spokojni 🙂
ty si mala teda dost tazky porod, nechapem, co ta nechali tak dlho trapit, ved ked si bola otvorena, bolo jasne, ze to niekde viazne a asi to nepojde... ja som zase mala problem, ze som bola otvorena len na 3-4 prsty a vobec to nepostupovalo, pichli mi 3 vyvolavacky, nic, az po hamiltonovi sa to konecne pohlo, ale to uz mi bolo vsetko jedno, to bolo pri prvom. pri druhom fakt nieco uzasne, trosku ma pobolievalo brucho, potom na 2 zatlacenia bol maly vonku, to by som priala kazdej.
hehe, ja mam tiez male prsia, take slabe 2ky, po porode som mala uzasne okruhle 3ky, potom mi to zase kleslo na take plnsie 2ky a tie si zatial udrziavam tym kojenim, lebo ked skoncim, tak mi zostane ako po prvom len taka koza zosuverena. no plastika to isti, k 40ke si vypytam od muza 😎

inak moji chalani vobec nemali cumlik, nechceli, skusali sme vela druhov a nic, trosku ma to mrzelo, lebo je to dobry utisovaci prostriedok, to ja som musela vzdy vytasit prso miesto cumla, ale asi aj vdaka tomu som nemala problem s mliekom, obaja zavislaci dudlali skoro nonstop, takze stimulacia a tym padom aj produkcua bola dostatocna, len uz by som sa konecne rada aj vyspala,maly (aj ked v porovnani s maxom a carolinkou vlastne velky) visi na didi celu noc a uz mam z toho obcas aj nervy, ze s nim musim lezat, v nepohodlnej polohe...

barbori, tak ako? 🙂

sis12
6. jan 2011

skoro som zabudla, pred chvilou sme sa vratili z nasho bytu, uz je to tam celkom utulne, urobili sme si tam prvu kavu, deti sa tesili z elektrickych zaluzii a vlastneho wc a kupelne, z garaze, zistila som, ze v pivnici je waschkueche, takze nepotrebujem stahovat pracku ani susicku, za rohom mam bipu, billu, 2 pekarne... no a imbissy a fastfoody a restiky, vsehochut jednoducho 🙂 stanica metra par krokov, najviac ma ale tesi, ze deti tam chceli zostat spinkat, co je dobre znamenie 🙂 🙂 🙂

jerrymona
6. jan 2011

@sis12 no keby ja som mala tolko deti, kolko mien sa mi paci, to uz by som mala celu matersku skolku. 😀
no s tymi prsami je to aj u mna tak, ako opisujes ty, len o cislo mensie. 😒 😅 takze ja budem zrejme po odkojeni plocha ako mm. 😀 😖 a silikony nechcem urcite. 😅
hebamme myslela, ze sa mala predsa este otoci, ale nestalo sa tak. hebamme, ktora ku mne chodila kvoli malej po porode so mnou rozoberala priebeh porodu a povedala, ze sa to dalo urobit inak. no zial, uz to nenapravim. som rada, ze je mala v poriadku a predovsetkym zdrava. 😵 teraz po dvoch mesiacoch uz ma aj po kolikach, takze si uz materstvo uzivam. 🙂 predtym som bola riadne vystresovana. a mala mi tiez stale vysela na prse. v noci ju balim do deky a zobudi sa, len ked sa chce napit, inak spinka pekne. tvoj maly este aj teraz tak visi na prse? to ti nezavidim, tiez som bola nevyspata. 😒

a nemate tam rusno, ked ste na schwedenplatzi? metro ani nie, ale elektricky, auta, ludia...

sis12
6. jan 2011

@jerrymona jasne, to je hlavne,ze je malinka zdrava. jeeeej koliky, uz som aj zabudla na to obdobie, obaja revali ako blazni niekolko hodin v kuse, zvycajne v case, ked muz prisiel z prace, sa cudujem, ze sa mu vobec chcelo chodit domov 🙂 mozno mi pribudlo par sedivych vlasov, ale inak som to prezila bez nasledkov 🙂
adrian je tazky zavislak, ja aj cez den, ked si sadnem na gauc, tak pride a trha zo mna tricko, ze chce didi, takze cez den sa snazim takym situaciam vyhybat, ale v posteli mu neujdem, tak sa podvolim a on ked sa aj nahodou odpoji, tak si ma aj v spanku najde...ale vo viedni planujem ho dat do detskej a didi uplne zrusit...snad sa podari 🙂

my sme v takej bocnej ulicke, elektricky tadial nejazdia a dnes tam bolo teda ludoprazdno, ale zase bol sviatok, asi to je cez tyzden ine, ved uvidime. a okna vyzeraju byt kvalitne, snad tolko hluku cez ne neprenikne 🙂 a u nas aj tak stale huci telka, radio alebo hlucne hracky, deti uz cez den nespia a spalne mame do dvora... mal sehen, potom zreferujem 🙂

jerrymona
7. jan 2011

@sis12 aj ja som tak rada, ze je po kolikach. hrozne obdobie. ☹ som zvedava ako dlho bude moja mala zavislacka na prse, ale myslim, ze chlapci su dlhsi zavislaci. 😅
no a ked som ja na schwedenplatzi, tak sa prechadzam prave po tych bocnych ulickach, je to tam ovela pokojnejsie a tichsie, tak sa vam bude hadam dobre byvat. zreferuj potom.. 🙂

janefonda
10. jan 2011

@jerrymona jeeej gratulujem k maličkej...viem, že má už dva mesiace, ale dlho som nenakukla do tejto témičky. 😉

Stále sa nenájde žiadna baba z Grazu???? 😅 😅 😅

jerrymona
10. jan 2011

@janefonda dakujem. 🙂 a ty sa mas dobre?

janefonda
10. jan 2011

@jerrymona my sa máme dobre. Maličká sa nám mení zo dňa na deň...stále sa učí niečo nové! už je to normálny človiečik! máme prvé dva zuby, tak sa vytešujem! 🙂
A čo u Vás? zlatíčko poslúcha? čítala som, že nakoniec si mala cisarák...u nás to bolo podobne. Po vyše 24 hodiek kontrakcií som mala nakoniec sekciu. Ale hlavne, že už máme svoje dievčatká pri sebe!!!

jerrymona
11. jan 2011

@janefonda no tak mas podobny blby osud aj ty. 😒 ale presne tak, hlavne, ze nase baby su v poriadku. 🙂 my nastastie uz mame po kolikach presne po dvoch mesiacoch akoby utal. z toho sa tesim.
ale dnes sme boli po troch tyzdnoch na prevazenie a carolinka pribrala iba 410 g. vazi 5730 g a meria 60,5 takze o 2 cm viac. nevyzera vobec byt chuda ale zdalo sa mi, ze pije trochu menej. existuje nejaka tabulka, kde je napisana vaha pre deti v tomto veku? 😕 ci to nie je malo. 😒
tvoja mala je zlata, pozrela som fotku. 🙂 a ma dva zubky, wau. 🙂

janefonda
11. jan 2011

@jerrymona ja stále počúvam od dokiho, že malá je chudá, ale vysoká...dokonca sme museli chodiť častejšie na preváženia. Ale darmo, genetiku neoblbneš. Malá nemá byť po kom tučko...ja si z toho už nič nerobím! je spokojná, napreduje.To je hlavné. Váhu už rieši len náš doki, ja nie. A radím to aj tebe. Každé dieťa je jedinečné a nedá sa ísť podľa tabuliek u každého bábätka! Možno maličká pije trošku menej, ale môže to byť len prechodné obdobie a zasa začne oveľa viacej papať! Len počkaj na tretí mesiac! Bude oveľa viacej papať podľa mňa! U nás to tak bolo...a aj 6. mesiac chcela zasa oveľa viacej. Teraz už papá krásne, zajtra máme poradňu, tak som zvedavá na miery 😉 Podľa mňa má tvoja Caroline krásnu váhu! Hlavné je, že je zdravučká!!! 😵

jerrymona
11. jan 2011

🙂 @janefonda jej vdaka za tak rychle odpisanie. 🙂 teraz som sa pozerala do nasho fora oktobrovych deti a carolinka uz predbehla aj 3-mesacne deti svojou vahou. 🙂 a inak je dost okruhla, takze som si myslela, ze uz ma cez 6 kil. viem aj ja, ze deti maju obdobie, ked rastu, tak velmi vela piju. a carolinka teraz pije menej a potom uz prso nechce ani vidiet. a nutit ju aj tak nemozem. ona musi vediet, kedy jej staci. len ma to trosku nastrasilo, ze sestricka povedala, ze je to malo. my dvaja s muzom sme boli chudi ako deti aj v puberte. aj nasi rodicia, tak to tiez po niekom musi zdedit, ako pises ty. 🙂
najradsej by som ju plne kojila aspon prvych 6 mesiacov. ak sa bude dat. 🙂

hoogy
13. jan 2011

ahojte kocky, chcela by som sa pridat k vasej teme lebo sa coskora stahujeme do rakuska. mam z toho troska nervy lebo s malym radi chodime na rozne kruzky tak snad aj tam nieco najdeme. 😒
Jerrymona netrap sa vahou malej na 2 mesiace a 2 tyzdne ma akurat. ja som sa tiez trapila maly bol ako sliz. a teraz je take pekne dietatko ani chuducke ani tucnucke🙂 len nepozeraj tabulky tie ´ta len znervoznia a nepomozu. su skonstruovane pre ideal ako by to malo vyzerat,ale skoro ziadne dieta ich nesplna🙂

katy213
13. jan 2011

ahojte...chcela by som poprosiť o typ na dobrého gynekológa vo Viedni v okolí tretieho bezirku...bola by som veľmi vďačná...

duelka
14. jan 2011

@sis12 ahoj ja byvam v 10 bez a troska sa tu uz vyznam tak preto ten tip

jerrymona
15. jan 2011

@hoogy dakujem za odpisanie.
inac, vies mi poradit? carolinka ma take zakalene ocko, sice nie opuchnute...mohla by mat zapal alebo prievan? vcera som bola von a fukal dost silny vietor, aj ked bolo teplo. 😒

@katy213 vedela by som o jednej dobrej gynekologicke v 2.bezirku, ja tam chodim. ale zial v 3. nepoznam.

katy213
16. jan 2011

zdravím ťa jerrymona 😉 Veľmi som sa potešila, že sa predsa niekto našiel, kto reagoval... Uviedla som tretí bezirk pretože tam pracujem,ale nevadilo by mi, ani keby to bolo ďalej... chcela by som len niekoho spoľahlivého... Pripravujem sa na IVF sice v Ba, ale budem potrebovať aj lekára vo Viedni, kôli potvrdeniam, ak sa bábčo podarí 🙂 Ak by ti teda nevadilo napísať mi do IP, budem veľmi rada a ďakujem 😉

barbora87
16. jan 2011

Ahojte babule
Tak sa hlasim ze sa mame celkom fajn...len ja mam stale nieco a maleho pupok sa nejako este nezahojil...a v pondelok sa nam narodilo5steniatok tak sme mali co robit...bohuzial nam v utorok jedno a dnes druhe zomrelo :(((
Boli uplne malinke a nepapali tak sme aj dokrmovali...
Ale tie ostatne tri su uz vypapane a tlstucke 🙂))

A ako sa mate vy?co nove?

jerrymona
17. jan 2011

@barbora87 gel sice nemam ale mam taku modru flasticku s vodou z dubovej kory. a tam je napisane, ze sa robia sedave kupele. 🙂

sis12
17. jan 2011

@barbora87 ja som tiez mala ten gel a nevedela som co s nim, vobec som ho nepouzila, kupila som si roztok tantum verde taky ruzovy tusim a to som si dala do takeho rozprasovaca a s tym som si tam striekala. to bolo po prvom porode. po druhom som hlavne vetrala a sprchovala sa niekolkokrat denne a zahojilo sa mi to velmi rychlo same.
ake su to steniatka? myslim rasu. to mas teda veselo doma 🙂 my mame 4 psov, ale nastastie velkych, najedia sa sami, nastastie 🙂
@jerrymona s ockami sme problem nemali, ale viem ze zopar kamosiek kvapkalo MM a vraj najlepsi liek 😉 ale dufam, ze uz mate po probleme

jerrymona
17. jan 2011

@sis12 vdaka, prave mm je uz po probleme. ale dakujem za odpoved. 😉

nikaveron
19. jan 2011

ahojte baby, tak aj ja sa ku vam pridavam a dakujem za odpovede, ked som hladala gynekologa vo Viedni, prestahovali sme sa sem, lebo manzel tu pracuje, cakali sme babo, no prisli problemy, prestalo sa vyvijat a tak som musela ist na zakrok. Mala som z toho dost nervy, lebo jazyk este poriadne neviem, sme tu len nejake tri mesiace, je to tu vsetko nove, este tu nikoho nepoznam a k tomu toto...ale musim povedat, ze tu boli vsetci mili a vsetko sme zvladli a dufam, ze uz pri dalsom pokuse to bude bez problemov.

sis12
20. jan 2011

@nikaveron ☹ to si teda nemala lahky zaciatok vo viedni. drzim paste, aby to co najskor opat vyslo, ale tentokrat s uspesnym finale 😉

nam sa to stahovanie uz blizi, prave som odoslala zoznam stahovacej firme. vikendy uz ale pravidelne travime vo viedni 🙂

eva_em
20. jan 2011

Ahojte baby, velmi rada by som sa k vam pridala a zaroven vas hned poprosila o radu. Byvam v Eisenstadte a minuly rok v maji mi laparoskopicky odstranili cystu z vajecnika, a stanovili diagnozu nepriechodnost vajcovodov. Doporucili mi par centier na umele a tym to haslo. V decembri som nastupila do prace a mesacna skusobna doba mi skoncila 12.1.2011.
Takze som zamestnana zhruba mesiac a 7 dni. Pred tyzdnom som vsak zistila, ze som tehotna!!! priblizne 6tt, co mi potvrdil aj gynekolog. Chcela by som sa hned dat vypisat na rizikove, pretoze v praci cely den 12 hodin stojim na nohach a jednoducho nevladzem. Myslite, ze je to dostatocny dovod? Dakujem za kazdu radu.

nikaveron
20. jan 2011

@sis12 dakuje, to veru nie a aj my sme tak zacinali, teda manzel tu pracoval a ja som chodila za nim, ale tak na tyzden dva, potom zase domov a tak...no teraz sme tu uz skoro stale. A vy sa kedy stahujete? ja si tu pomaly hladam aj nejaku pracu a rozmyslam aj nad nejakym nemeckym kurzom, tak uvidime co z toho vyjde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre