Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lumiva
5. okt 2012

Babenky dnes mi na MA10 potvrdili Festgestellte Bemessungsgrundlage 416,46 eur a plati do 31.8.2013. Viete mi poradit, co to znamena? Dakujem.

llienkal
6. okt 2012

@hoogy dakujem 🙂

bevab
8. okt 2012

Ahojte,
prosim kto ma skusenost s Dr Paschon Dana. Chcete sa k nej prehlasit. Aka je ? Ked je problem da sa k nej normalne dovolat ? Dakujem pekne

sisamato
9. okt 2012

@macocha tak ako pisali aj ine kockz vyssie, deti su do 6 rokov ako spongie a dokazu sa naucit rychlo i 3 jazyky naraz...nechapem preco sa bojis, ved ju len oberies o to aby sa bez namahy, zadarmo a hrou naucila nemecky na cely zivot. Co by som ja za to dala...

macocha
9. okt 2012

@sisamato no to aj ja si hovorím, čo by som JA bola bývala za to dala 😀 ale mňa jazyky bavili, odmalička. Moja malá je trochu iný prípad, je veľmi úzkostná, ona sa zatiaľ neprispôsobila ani slovenskej škôlke, lieči ju aj pedopsychiatrička... preto tie obavy. Ale to je iná téma.

Kočky ďakujem Vám všetkým, povzbudili ste ma 🙂 už len aby to s tou prácou vyšlo 😅
@hoogy @lauraa

hoogy
9. okt 2012

@macocha drzim palce nech to vyjde 🙂

lumiva
10. okt 2012

Nebojte sa. Ja som odisla pred vyse rokom s troma detmi. A to boli uz velki skolaci, nevedeli ceknut po nemecky. A dnes? Vobec neopakovali rocnik, komunikuju nemecky lepsie ako ja.
@macocha

sisamato
10. okt 2012

@macocha tak to je potom ine...prepac, drzim palce aby si nasla pre nu skolku v ktorej sa jej bude pacit 🙂

dagmarkaaa
10. okt 2012

@macocha jinak tady jsou vetsinou skolky mnohem vstricnejsi nez v cr/sr. u nas mala zacla skolku ted v zari,je to pro ni uz treti jazyk a mame stale obdobi na prizpusobeni takze to berou zvolna ty zacatky.hlavne aby bylo ditko v pohode a melo dost casu si zvyknout na novy rezim.taky jsou tu zvykli na cizince.asi je dobre si predem vytipovat skolku a probrat to s nomi jak to probiha atd.hodne stesti s praci

modra
12. okt 2012

Prepacte ze vam sem tak vpadnem ale chcem sa spytat tie co byvate okolo Viedne. Viete mi poradit nejaky obchod s velkym vyberom kocarov? dakujem

bevab
12. okt 2012

Naozaj nikto nechodi/nepozda Dr. Paschon ? dakujem 🙂

kuschel81
13. okt 2012

Ahojte,brali ste niektora v tehotenstve vitaminy nutriFEM basic od Biogena ? Nebyvalo vam po nich zle ? 😖

lauraa
14. okt 2012

@modra obchody s nabytkom KIKA,LEINER, LUTZ, hrackarstvo TOYS,ale naj vyber mas asi v SCS v BABY1ONE shope, to je obchod pre deti s velmi dobrym vyberom....mas uz nieco vybrane, teda hladas konkretnu znacku?

modra
14. okt 2012

@lauraa praveze mas a potrebovala by som nejaky spiecializovany obchod na kocare.. Chcem BJ city mini. ale v ciernej a tu ho dodavaju len v cervenej..:( Tieto obchody som uz pobehala ale tam maju len maly vyber a tieto vobec..

lauraa
15. okt 2012

@modra tak ho objednaj cez internet.... vacsinou maju kostenlose zustelung in At...

modra
15. okt 2012

@lauraa no pozerala som na vsetkych moznych strankach ale je raz tak drahy ako u nas.. asi mi nic ine nezostava :( len ho kupit tu..

lauraa
15. okt 2012

a co stoji ?

katharrina
15. okt 2012

Ahojte, chcem sa spytat, ked chcem Familienbeihilfe potrebujem k tomu pas dietata a anmeldebescheinigung dietata??? Maly je v nemocnici, tak to asi bez neho nevybavime, ako to potom funguje na MA35?

evulienka22
15. okt 2012

kati ano potrebujes pas chlapceka aby mu dali trvaly pobyt naMag 35 to sme absolvovali, na Famielienbeihilfe od Finanzamtu si nepamätam, oni ti poslu formular, alebo zavola tam...Kinderbetreuungeld ti vyplatia aj neskor

milacik65
20. okt 2012

ahojte, mozete mi prosim poradit nejake internetove stranky ako je napriklad mimibazar, babybazar a podobne, poznam len willhaben a bazar

keesa..
20. okt 2012

@milacik65 Ja ešte zvyknem pozerat Flohmarkt.at ,Kijiji.at ,Ebay.at

milacik65
20. okt 2012

@keesa.. dakujem za tipy, hned idem pozriet 🙂

ivuska1807
22. okt 2012

Prosím Vás, maminky, ktoré žijete v Rakúsku...boli sme na nákupy v Kittsee a Hainburgu. Pôvodný plán bol nákup oblečka, ale skončili sme len pri potravinách. A keďže sme boli prvýkrát, pýtali sme sa jedného pána "Slováka", kde sa dá dobre nakúpiť. Povedal, že oni chodia do nejakého mesta asi 60km za Viedňou (vôbec neviem, akým smerom) a že vždy tam dobre nakúpia a že značkové veci sú tam aj o tretinu lacnejšie. Neviete poradiť??? Alebo ak máte aj Vy dobré skúsenosti s inými mestami a miestami, budem vďačná za každú jednu radu. Len nie prosím Parndorf!!!! Tu aj pri tých mega výpredajoch a 70%-ných zľavách nemám pocit, žeby boli ceny lákavé 🙂 niečo pre strednú vrstvu potrebujeme 😉 ďakujeeeem

lauraa
22. okt 2012

@ivuska1807 pri Viedni je velke nakupne centrum SCS, su tam vsetky obchody od znackovych a z po klasiky ako H&M, C&A, KIK a pod.... oplati sa tam skor na vypredaje aj ked teraz frci tiez nejaky medzisezonny vypredaj.....

ivuska1807
23. okt 2012

@lauraa ďakujem

katharrina
23. okt 2012

@kuschel81 Ahoj, ja som ich brala uz aj pred tehu, aj pocas a aj teraz, nebolo mi z nich nic, ale ak ti je z nich zle, mala by si ich brat po jedle. 🙂

sstream
25. okt 2012

Ahoj dámy, žiju ve Vídni už třetím rokem ale kvůli práci (hodně cestuji) jsem se tu moc nezdržovala. Toho času jsem těhotná a vypadá na to, že bych měla asi hodně zklidnit.... moje tělo proti práci normálně protestuje.... Teprve poslední dobou se začínám skutečně aklimatizovat - lékaři, úřady... A jde mi z toho hlava kolem 🙄 Lokalita - Vídeň

viera79
25. okt 2012

@kuschel81 Ahoj ja som ich brala.. uprimne vzdy sa mi tak trocha zdvihal zaludok, ale zle mi nebolo

bublina83
26. okt 2012

Ahojte, pracuje niektora z vas popri materskej ? Predpokladam, ze dieta sa vtedy nemoze dat do jasiel 🙂 ako to riesite ? A pracujete na zmluvu alebo len tak peniazky na ruku ? A este druha otazocka trochu od temy, kde ste si dali vyvolavat fotky najlacnejsie ? Nejaky web portal ... Dakujem pekne a pekny den 😉

andysek111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre