Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
13. jún 2008

Ahojte,ste strasne vsetky zlate,dakujem za podporu a budem sa teda spoliehat na matersky instinkt 😉
Prajem vam vsetkym krasny vikend,ja sa balim na Slovensko,skoda ze sa tak ochladilo,ale nevadi,doma je doma 😀

vroni
13. jún 2008

Twix, houby rozprávku. Stále som trnula, kedy už začne tá hrôza, o ktorej všetci hovoria 😀 😀 😀 Ale vážne - malá mi nemodnici visela tri dni na infúzkach a že to všetko dobre dopadlo bola taká strašná uľava, že ma dlhé mesiace nevedelo zdepresívniť nič.
Inak, to spomínané dieťa práve zaliezlo do postele a spí 😕 (spáva už len raz denne - poobede) Tak som zvedavá, kedy zalomí večer......

ronnda
13. jún 2008

vroni - dnes je asi nejake ospale pocasi, mala mi uz rano skoro hodinu spala a ted spi znovu, taky neobvykle, ale myslim, ze ji jdou dalsi zoubky, je dnes trochu uplakana.
to sis musela uzit velikeho strachu, hlavne ze to vsechno dobre dopadlo, Natalka je moc sladka holcicka.

ronnda
13. jún 2008

vroni - kde jsi rodila ve Vidni?

lenka.pav
13. jún 2008

kocky, moc vam dakujem za dobre rady, ani som netusila, ze je tu tolko moznosti 😀 😀 😀 . idem si tie stranky hned popozerat, aby mi nahodou nejaka dobra akcia neunikla 🙂

twix
13. jún 2008

ahojte, my sme boli vonku a v obchode. straaasne tam fuci. ale trosku cerstveho vzduchu malej ani mojmu brusku nezaskodi. mala uz spi.

twix
13. jún 2008

vroni, ja na porod spominam s usmevom, trval len tri a pol hodiny a na bolesti som rychlo zabudla. zato tie prve tri mesiace co mala prerevala by som pri dalsiom babätku najradsej preskocila.

bejby29
13. jún 2008

aj moja mala dnes spi stale, asi to pocasie

maya01
13. jún 2008

Aj ja by som si taaaaak rada pospala 😉

ronnda
13. jún 2008

tak mala uz mi zase spinka... dnes potreti a ted uz hodinu a pul, taky bych si lehla, ale pustila jsem se do zehleni a uz mam hotovo 😝
maya - jsi jeste v robote?

maya01
13. jún 2008

Ronnda,este som,ale prave odchadzam,dnes ma cely den tak strasne boli hlava 😖 Aspon ze uz bude vikend...

wienika
13. jún 2008

ahojte baby,
my sme dnes boli tiez na prechadzke, spojili sme to s obedom v pizzerii,tam mi lea aj zaspala, ale len na chvilku...tak na nu pocasi vobec nevplyva....

ronnda, takze nici uz pojdu aj horne zubky? nam to trvalo asi tri mesiace medzi tymi dolnymi a hornymi..nastastie zatial neplakala a ani nemala teploty....zato ze vraj ked pojdu stolicky, to moze byt horsie.... 😒
aj vas deticky kusu? mna lea hrozne....a vsade... 😀

tak vam prajem pekny zvysok dna, ja si idem urobit kavu a ak sa bude dat, tak kuknut ordinaciu......ale asi tazko, ked ten krpec tu stale nieco vyvadza 😉

tinavieden
13. jún 2008

ahoj babulky. Tak pocasie sa nam riadne pokazilo.My sme boli len raz von a stacilo 😲 Leni zaspala aj doma v posteli. A dnes som jej dala do ruky kuracie stehienko s troskou mäska a obzuvala a vyzeralo,ze jej aj chutilo 😀 tak aspon takto do nej nieco dostanem 😉 ked ma nieco v ruke tak to obzuva ale akonahla zbada lyzicku tak zatne usta no asi chce uz jest vsetko sama 😲 no ale to potom u nas vyzera 😕 ale nevadi som rada,ze aspon nieco sa do nej dostane.
Tak prajem vam aj Ja pekny aj ked asi dost studeny vikend.

ronnda
13. jún 2008

pekny vecer!

wienika - odhaduji to opravdu na horni zoubky, mozna proto, ze jsme na ty zuby tak dlouho cekali, nam ted pujdou rychle 😀 ale zatim nas nekouse, teprve zjistuje, na co ty zoubky vlastne jsou.
nas krpec uz spinka, jo jo jeji hodina.

tina - tak leni bude na masicko, to musela byt sranda s tim stehynkem, nemas foto?

twix
13. jún 2008

ahojte!

to bolo teda pocasie. mne mala cele poobedie prespala. tiez som rozmyslala nad tym zehlenim, ale nakoniec
som si lahla pred telku na gauc a oddychovala.
ale musim sa pochvalit, teda moju malu. dnes urobila svoje prve krocky. bola taka stastna, od radosti
vrieskala a nechcela prestat chodit medzi mnou a muzom, sem a tam, sice nemotorne, len par krokov,
ale je velmi nadsena a vobec sa neboji. tak do konca mesiaca bude pekne chodit. uz bolo na case,
bude mat 15 mesiacov, len som si nemyslela, ze to pride tak rychlo, nedavno sa prvy krat postavila.

tina - moj brat, ked bol maly tiez nechcel, aby ho niekto krmil. musel mat vzdy lyzicku alebo jedlo v ruke.
neskor, ked ho chcela mamina nakrmit, tak krical "ja sama" 🙂

tiez som pocula, ze ked idu stolicky, tak ma dieta vysoke teploty. tak som zvedava, mam pocit, ze malej
uz take 2-3 tyzdne idu, ale zatial nic, ani teplota, ani zubok.

prajem penky vecer vsetkym!

lenka.pav
13. jún 2008

ahojte, twix, dakujem za tu web adresu na mytoys, velmi sa mi paci. uz som si aj nejake tie veci dala do nakupneho kosika, ale pockam na muzicka, ci mi to aj schvali (urcite to schvali, ale nech ma pocit, ze rozhodujeme spolu 😀 😀 😀 ). uz sa na tie vecicky tesiiiiim. a zajtra ideme do scs, tak mozno nieco este dokupime 😉
nas drobcek v brusku ma posledne dva dni spartakiadu, velmi sa z toho tesim, ked mi brucho nadskakuje. lebo viem, ze je v poriadku (ale aj v noci ma tie kopance budia...to uz nie je az tak super) 😉 . pekny vecer vam prajem a nech deti (ci uz v brusku alebo tie ostatne) posluchaju.

ronnda
13. jún 2008

twix - gratulujeme laure k prvnim samostatnym kruckum, uplne ji vidim, jak stastne tapka 🙂

boldy
14. jún 2008

ahojky babule,
tak som tu dnes prva? no to je nezvyk 🙂 chcem vas len vsetke pozdravit, mame sa dobre... som s chlapom na slovensku, takze na stretko nepridem... prajem vam krasny vikend a pekne pocko na stretku, snad vam ten schonbrunn uz vyjde 😉

ronnda
14. jún 2008

je, ahoj, rikala jsem si, ze je sobota a nikdo tu nebude a hura, ona boldy 🙂 zdravim tedy na slovensko!

my jsme dnes meli budicek uz v 5:50, ale zase byla noc bez jidla, tak mi to vstavani ani nevadilo, ovsem ted uz mala zase skoro dve hodinky spi, hadam opravdu, ze ji vylezou ty zoubky, tenkrat byla taky takova ospala, kdyz se klubal ten prvni.

nejspis uz vsechny vikendujete... tak peknou sobotu!

twix
14. jún 2008

ahojte!

ronnda, aj moja mala vynechava uz par dni stavanie o pol stvrtej rano. nechcem to zakriknut, uz sme raz
taky tyzden mali, ale potom sa to zase vratilo ☹ tak uvidime. tiez dnes vstala skor o 5:30, ale manzel vstal,
on je ranne vtaca a mna nechal este pospat. ked som vstala, mala uz zase spala a teraz isla s muzom
von. ani neviem, ci s kocikom alebo bez, trenovat chodzu. je uplne hotova, ze uz chodi 🙂 akoby tomu
nemohla verit, stale to skusa 🙂

lenka - nenakup celu vybavicku. ked ti zacnu chodit navstevy po porode, vsetci sa ta budu pytat, co ti este
chyba, nebudu vediet, co ti maju priniest, vtedy je dobre povedat, ze si si uz vybrala napr. sterilizator,
povies farbu a znacku, ale nestihla kupit. tak si mozes par korun usetrit. okrem toho, navstevy zvyknu nosit
vela oblecenia a najcastejsie (z mojej skusenosti) pre novorodenca - teda najmensiu velkost. je lepsie kupit
uz väcsie velkosti, aj sa ti to bude lepsie obliekat a aj malicke sa v tom bude lepsie citit. a samozrejme to
dlhsie vyuzijes.

boldy- zdravim. uzij si to slovensko!

wienika
14. jún 2008

caute baby, dnes som tu bola prva, aj som napisala dlllhy prispevok, ale potom ma tento konik 😠 vyhodil, tak som sa nahnevala, ze som hned vypla pc......

ahoj boldy, tak vam prajem krasny cas na slovensku. ja my ideme dnes cela rodinka do blavy, konecne po dlhej dobe, tak sa tesim.....

ronnda, asi to budu tie zubky, i ked u nas to nefunguje ako ospalost, skor to slintanie.....lee uz aj vidno ten horny zubok, ked sa zasmeje, je zlata.....uz to nie je ten zajko dvojzuby 😀

tina, mne lea presne takisti papa, ked vidi lyzicku, tak bojkotuje a nechce otvorit usta...teraz to uz dva tyzdne tak robim, ze uvarim masko a zeleninku a dam jej to na tanierik(umelohmtotny) a ona si sama berie...sice zje len trosicku, ale aspon nieco...takisto to robim aj s ovocim.....sice j vsetko spinave, aj ona, ale nevadi, hlavne, ze papa......

lenka, presne ako hovori twix, vela nekupuj, babo rychlo rastie, ani to vsetko nevynosi....a navstevy donesu. aj ja som si radsej pytala oblecko a prakticke hrack, lebo vsetci by aj tak nosili len plysakov....

twix, gratulujem k 1 krockom, musi to byt nadherne,....aj ja sa na to tesim, ale este si pockam....lea sa teraz tesi zo stvornozkovania alebo statia pri sofe, sedacke a stene.....
co sa tyka toho stvornozkovania, ja som teraz objednala z babywalzu take kolenacky, su protismykove a hlavne kvoli tomu, ze lea ma trosku modrinky na kolenach....

tak zatial pekny den, idem skusit leu uspat a lahnem si aj ja, lebo som spala len tri a pol hodiny, snad sa nam to podari, teraz posledne dni mame trosku problem zaspat..aj ked je hrozne unavena.....

tak zatial pekny slnecny den.....

wienika
14. jún 2008

sorry za chyby, ale jednym okom musim stale sledovat malu, ...snad to precitate..... 😉

lieska
14. jún 2008

Caute baby!! Jeej, dalsie rady pre tehulky, ze nemame vsetko bezhlavo kupovat! Diky!!! Mate uplnu pravdu, len si to clovek takto ani neuvedomi!
Twix...no to ste museli mat super momenty, ked sa malinka z toho svojho uspechu tak tesila! To je krasne, ked si clovek moze uvedomit ako emotivne prezivaju zivot uz takyto drobcekovia!!! 🙂
Prajem vam krasny vikend vsetkym, ci ste uz v Rakusku alebo na Slovensku!!!

wienika
14. jún 2008

a este som vam zabudla povedat, ze vcera -piatok trinasteho mi niekto nabural do auta....vecer som mala predstavenie, parkovala som normalne v boxe a ked som prisla k autu skoro ma porazilo.... 😲 zrkadlo na zemi a oboje dvere oskrete.....tak som ste v noci isla na policiu...super den....to auto mam len 5 mesiacov.....
ja viem, ze aj horsie veci sa stavaju, ale je mi to luto...... ☹

twix
14. jún 2008

wienika - no to je blbe. asi by ma tiez porazilo. a este k tomu nove auto ☹

dievcata, vraj je zajtra Vatertag 🙂 tak nezabudnite.

ronnda
14. jún 2008

wienika - tak to mas vazne smulu s tim autem.

twix - vatertag byl minuly tyden, 8. juni pokud se nepletu, aspon teda my jsme ho slavili 😉

maya01
14. jún 2008

Ahojte,

Wienika,tak tomu sa hovori smola...neprijemna vec... 😖

Ronnda,ja si myslim ze Vatertag je az zajtra aj v kalendary je to napisane...

Peky vikend vsetkym.

ronnda
14. jún 2008

tak ja nevim, vychazela jsem z toho, ze v rakousku je vatertag druhou nedeli v juni a to bylo minuly tyden, tak nevim... 😒 kazdopadne my uz mame oslaveno 🙂

twix
14. jún 2008

ronnda, mozno je to inak v rakusku a inak na slovensku. aj muttertag byval po niektore roky o tyzden neskor. tak my oslavime zajtra 🙂

vroni
14. jún 2008

Na Slovensku je Vatertag až zajtra, v Rakúsku bol minlý týždeň. 😕 My sme minulý týždeň neoslavovali, chalani si tatka zaignorovali a zajtra oslavovať nebudeme, lebo ma ten pán, čo s nami býva dnes vytočil do biela a nech je rád, že vôbec žije 😀 😀 😀
Wieni, to je na zlosť, keď Ti niekto takto vlezie do auta. Ale aspň by to poisťovňa mala normálne zaplatiť, nie?
Twix, gratulujeme k chodiacej slečne.
Ronnda, rodila som v 18. u Semmelweissa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre