Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
26. okt 2008

Lieska, tak drzim palce, nech dlho neprenasas, nech to mas potom rychlo a bez problemov za sebou!! mas pravdu, ja mam cely den program, hlavne ked je muzicek v robote, tak mi kazdy den velmi rychlo ubehne. ty si este uzij ten odpocinok, pospi si, potom uz na spanok nebudes mat tolko casu 🙄

bejby29
26. okt 2008

Twix, to je pravda.. Na spanok uz pri dietati nie je ziadny cas.. My sme dnes boli plavat v Diana Bad, bolo super a mala uz aj spinka, taka bola zlata, ako kopala nozickami..

maya01
27. okt 2008

Dobre ranko,

tak a uz je znovu po vikende... 😒 Tak rychlo to ubehlo...

Tehule,citam,ze este nic noveho...som straaaasne zvedava,ktora pojde ako prva... 😉

Miri,pravdu povediac,ja som este ten nas byt na zivo nevidela... 😅 Ale tento tyzden vo stvrtok,tam uz ideme,musime kupit spalnu a este milion prkotin...a v nedelu vecer odvezieme Samuska znovu naspät na Sk... 😢 A v pondelok uz zacinam zarezavat...mam z toho zmiesane pocity... 🤐 Ale ved nejako bolo a nejako bude....hlavna vec,ze budeme znovu spolu.

Viedencanka,no dufam,ze vas uz vsetky choroby,budu na mile obchadzat... 😉

Prijemne vstavanie prajem.

wienika
27. okt 2008

dobre ranko,
tak aky ste mali vikend?

tehulky, este ste cele? 😉
tak na vas myslim,vzdy ked otvaram konika, tak som zvedava, ci uz sa nam narodilo nove babatko......
lieska,twix a jasterka-myslim na vas a drzim palce nech uz svoje uzlicky mate pri sebe.....

viedencanka, to ma mrzi, ze ta trapia take veci, ale vsetko prejde a bude zas dobre.....vacsinou sa vsetky problemy nakopia naraz.....martinkovi drzim palce a dufam, ze uz nie je vyhadzany.....ako linduska?
ja som si odzaciatku odsavala mlieko, aby som mohla leusku nechavat u mamy, aj cez noc a fungovalo to aj s flaskou aj s cicou(ako hovori tina) 😉
a nebol nikdy problem...tak dufam, ze aj u vas to tak funguje....
kedy pride manzel? pre neho to asi tiez nie je jednoduche ta nechat samu s dvomi detickami...uz sa rysuje nejaka robota vo viedni?

ozaj, ako sa vase deti preorientovali na zimny cas? som sa bala, ze lea bude od siestej strasit, ale spala do pol osmej, tak som bola rada......

dnes by som chcela ist na gyndu, mam podozrenie, ze ma cystu(uz zasa), tak dufam, ze ma vezme a este musim ist k frizerovi, moje vlasy su strasne.....tak snad to nejako stihnem....

maya, urcite to zvladnete aj s bytom aj som samkom......potom pridaj fotky ako vyzera vas bytik......

tak pekny den.....

lieska
27. okt 2008

Bre ranko!
Hlasim, ze nic noveho! 😒
Twix - to iste zelam ja tebe, hlavne, nech su ti nasi drobci zdravucki! S tym spankom si dam asi poradit, kazdy mi to vravi, ze si treba "nadrobit"! 🙂

Mayi - to su vzdy take tie zmiesane pocity, ked nastupujes do novej prace. Ja si vtedy hovorim: "prvy mesiac bude nechut, takze s tym rataj, zatni zuby, moja mila, a chod"! A fakt, po mesiaci je to uz uplne ine. A hlavna vec, ako vravis, ze budete zasa spolu.

Wieni - drzim palec na tej gynde. Mavas cysty? Co ti s tym robia?

maya01
27. okt 2008

Wieni,drzim palce,nech vsetko dobre na gynde dopadne...a fotky urcite pridam,ale ja dufam,ze ma pridete niekedy navstivit... 😉

Lieska,no dufam,ze budes mat pravdu...ale ako som vyzistila,tak so mnou na oddeleni bude este jedna slovenka z Ba...tak dufam,ze si padneme do oka...

Videncanka,este by som ta chcela poprosit,mohla by si mi poslat kontakt na tvojho pediatra...si tu raz spominala,ze ho mas hned pod domom....takze ani pre nas to nebude az tak daleko...Dakujem.

twix
27. okt 2008

Ahojte! Lieska, tak stale nic? kedy ides na kontrolu?

twix
27. okt 2008

Wieni, tiez drzim palce, nech ti to vysetrenie dobre dopadne! ozaj, myslim, ze si spominala, ze si zaregistrovana vo facebooku. k comu to presne sluzi?

jasterka
27. okt 2008

Ahojte babulky.
Tak aj ja som este tehula,cesta domov uspesne za nami,vybavili sme co sa dalo,zvysok musi pockat,ja uz sa z Viedne ani nehnem. Ale tak sa mi tazko odchadzalo ☹ take zmiesane pocity,vediet ,ze nasi ma uvidia uz ako maminu...mojej mamce sa uz oci zalievali slzami ,musela som rychlo odist ,lebo by som revala ako mala,nech ide so mnou 😅

v sobotu som mala hrozne krce,ale v hornej polovici brucha,az mu muz nechcel verit,ze urcite nerodim,male mi muselo riadne pricviknut creva,alebo nejaky nervy,som nemohla ani chodit,tak som si riadne zacala masirovat brucho chladivym gelom,zrazu som citila ako sa posunulo a ulava ako hrom,bolesti v sekunde prec...to drobatko ma tusim trenuje,nebolo mi vsetko jedno.

lieska
27. okt 2008

Jasterka - tak takto ta drobec potrapil? Inak to je dost na nervy, ked ta co len niekde pichne, vsak? V normalnom stave by som sa ani nad tym nezamyslala, ale takto cloveku normalne zacne lepit!

Twix - este nic, kontrolu mam zajtra. To uz by mali pozerat aj ci sa pomaly otvaram, tak som zvedava...

Maya - no tak s kolegynou z BA mozes bud "vyhrat Lotto" alebo to moze byt najvacsia tava co ti vo firme bude zneprijemnovat zivot! Ale prajem Ti, aby ste si padli do oka a bola normalna. Neboj, zvladnes to! 😉

jasterka
27. okt 2008

Lieska-veru nebolo mi vsetko jedno,stale som si opakovala,ze tak to nam to teda nikde nehovorili,spodok nebolestivy,male kopka, ale bolesti v hornej casti,pod prsiami,ze som nemohla ani dychat,uz som myslela ze fakt poletime smer wien,este ze sa male umudrilo.
Inak ako sa citis?beries tie homeo,pijes malinik a vyhanas male von?
ja tak dve salky malinika,to je vsetko.

zajtra na kontrolu drzim palce,nech si ta tam rovno nechaju...lebo po tebe som na rade 🙂
twix neratam,ta je uz cool maminka,tusim je ti aj jedno kedy sa male prihlasi 🙂

jasterka
27. okt 2008

inak baby potrebujem napisat vypovet doUPc ,odhlasit telekabel,co fakt vobec nepozerame,a oni to chcu pisomne 😒 neviete,su niekde na nete nejake mustre ako sa to pise,nech sa uplne nezhovadim? 😕

twix
27. okt 2008

Jasterka, urcite su na nete nejake vzory, ale ja by som sa tym netrapila. napis to kludne aj rukou, staci jednou vetou, nech je tam slovo kündigung, tvoja adresa, kundennummer, a posli to doporucene. ja dufam, ze si male vyberie radostnejsi datum nez je 1.11. a tiez by som nechcela dlho prenasat.

bejby29
27. okt 2008

Dobre ranko kocky, my sme si dnes dobre pospali, malu asi zmorilo to vcerajsie plavanie.. Mne sa v noci snivali take hovadiny, ze az..
Jasterka, musela si sa poriadne nalakat, ja som letela na konci siedmeho mesiaca a tiez mi nebolo vsetko jedno.. Uplne ta chapem, ale nastastie to dobre dopadlo, malicke sa umudrilo 😉 Radsej sa uz z Viedne ani nepohni 🙂
Mayi, to je super, ze si uz vo Viedni. Nech ti to s tou kolegynou vyjde

jasterka
27. okt 2008

twix-dakujem,spravim to tak,dufam,ze im to bude stacit.
mne sa tiez datum 1.11 zda strasidelny,ale moja maminka tvrdi,ze tie deticky ocharnuju vsetci svaty.
11.11 je pekny datum,ale az tak dlho sa mi zase nechce cakat ☹

inak to plavanie s detickami musi byt uzasne,dufam,ze malinke bude zdravucke a bude lubit vodicku
a ja si to budem tiez moct vychutnat 🙂

lieska
27. okt 2008

Jasterka - ja beriem tie homeopatika, pijem Himbeerblättertee a robim si tie sedacie kupele (aby bola hradza elastickejsia). Male vyhanam von akurat tak slovne, potom nejake prechadzky, vcera som skusila aj tutu mutu, no ale to bola skor komedia, male to tusim tiez nebralo vazne! 😀

Twix - ja si tiez vravim uz par dni, ze hadam na Vsech svatych sa nam nenarodi. Aj ked je to pekny "jednotkovy" datum a ti svati by mi az tak nevadili (apson b yhadam pri nom cely zivot stali 🙂 ), ale ze to je den, ked sa spomina hlavne na tych, co uz tu medzi nami nie su...to je take divne!

Bejby - a to aj mala Natalka "plavala"??? To je inak super vecm, ked by som mala moznost, teiz by som s babom chidla na plavanie!

bejby29
27. okt 2008

Lieska, mala plavala, boli sme v babybecken, bola to uzasna sranda, ako kopala nozickami.. Budeme tam chodit kazdy stvrtok alebo piatok. Ja som plavala zavodne, reprezentovala som aj skolu, tak dufam, ze to po mne zdedi 😀

maya01
27. okt 2008

Ja som chodila tiez s malym na plavanie...je to super vec...odporucam 😉

Bejby,este som na Sk.,zacinam az na bud.pondelok...

jasterka
27. okt 2008

bejby-tak to by mohla zdedit,plavanie je super sport,hlavne na drzanie tela,ja plavam asi tak ,ze kopem nohami,styl plavania 😝 ale vodu milujem,najme more a nafukovacku 😀
kolko stoji plavanie v tom diana bad?je to oragnizovane pre babetka,ci to ste isli same?

lieska-vau,este aj sedacie kupele 😲 tak to ja som lemra leniva,olej na masaz hradze mam krasne v chladnicke odlozeny,akurat sa ma vcera muzik pytal,ze kedy ho chcem zacat pouzivat,ze sak pomoze,tak som ho potesila,
ze po porode 😉

ktovie ako lenka.pavka-dufam,ze ziadne teplotky uz nema.
inak som si spomenula na vierusik-ona sa nam od porodu neozvala 😕

alexa27
27. okt 2008

ahojte dievcata 🙂
ja som asi najvacsi ulievak tuto, ale nejak vam nestiham 😅 . ale trosku som vas pocitala 😉 .
twix, boldy ahoooj 🙂 .
ja som teraz dost rozlietana lebo beham po pohovoroch, sa mi to pekne rozbehlo, tfuj tfuj tfuj, dufam ,ze nezakriknem, ale crta sa mi toho zopar naraz 🙂 . tak mi drzte palce.
od stredy som bola v ba a vcera sme prisli a tuto stredu zase idem do blavy, tak to mam potom obmedzeny net, ale v pondelok sa vam zase ohlasim.
silvi, malinka Teresa spagetka je anjelik, je nadherna a ten usmev je rozkosny 😀 😵 .
keby som to nahodou prepasla, tak najbizsim tehulkam rodickam, drzim moc palce, nech mate taky super porod ako pisala Silvia a tesim sa na nove babatka 🙂 .

miriam25
27. okt 2008

ahojte, tak aj ja sa hlasim 🙂

maji, neboj, to zvladnete. a som naozaj zvedava na tu tvoju novu blavacku kolegynu... dufam, ze si naozaj padnete do oka. Nechcem na nikoho kydat, sama som v situacii, ze som v rakusku, ale co som ja v minulosti stretla baby slovenky vo viedni, tak som si teda pomyslela svoje... lahke zenske, ktore nam robia ako slovakom naozaj super reklamu tym, ze idu s kazdym.... ☹ samozrejme, ze nie len take su, ale ako som uz napisala, ja osm teda na normalne baby stastie nemala. Aj ked to bolo mozno tym, ze tie baby prisli robit ako casnicky, pripadne tischmädchen a len pili, flamovali a balili chlapov.... A aj tym, ze som nestretla ziadnu z vas 😉 to by som si urcite nasla aspon jednu kamosku 😉

viedencanka, aj ja na teba casto myslim, vazne, ked sa kyda, tak sa kyda poriadne. Dufam, ze tato tvoja burka co najrychlejsie prehrmi a bude dobre... drzim palce... a daj vediet, ako ste dopadli s linduskou u lekara...

alexa27
27. okt 2008

miriam, inak presne na tuto crtu sloveniek vo viedni ma upozornil moj manzel, vraj mame takuto "skvelu" povest 😠 . ja ked som nastupovala do tej prace, kde uz nie som, tak som sa tak opatrne okolo seba rozhliadala, ze ako ma beru, ci ma nehadzu rovno do takejto skupiny, ale na stastie co sa tyka kolegov som mala vybornu skusenost. skor si myslim, ako pises ty, ze je to medzi casnickami, atd.....a to zase nezavisi az tak od narodnosti 😝 . nuz ale kazdopadne ma tento imidz netesi, snad sa to bude zlepsovat, tym ze tu robia uz aj kvalifikovane sily.
maji, drzim palce do novej prace, dufam, ze aj mne sa coskoro zadari, si potom mozme pisat zazitky z prvych dni 😉 .

maya01
27. okt 2008

Alexa,dakujem...ja som z toho taka vyklepana...no neviem neviem,ci si tam dovolim ist na internet... Tu na Sk mam super kancelariu,kde sme len 2.
Ale v Uniqe vo Viedni,je na jednom poschodi okolo 100 ludi a je to vsetko otvorene...cize vedla seba mam niekoho,oproti sebe 2 ludi a za chrbtom mi tiez sedia 2 ludia... 😖 O sukromi sa tam neda hovorit... 😠

Miri,to som uz aj ja pocula,ze slovenky vo Viedni maju strasnuuuu povest...a zazila som to teda aj na vlastne oci resp. usi...som raz isla v elektricke a sa tam dve koceny rozpravali medzi sebou...v tom zmysle,ze ktora akemu dala atd... a su este aj take sproste,ze to vyhukuju na celu elektricku...ved musia ratat s tym,ze vo Viedni je strasne vela slovakov... 🙄

alexa27
27. okt 2008

ach jaj, tak to je sila, aka vie byt tupost bezhranicna, nuz mame aspon ciel popracovat na vylepseni nasho imidzu 😀 😀

a neboj mayi, nemaj strach, vsetko bude super v novej praci, ale na internet by som asi moc nechodila, aspon urcite nie prve dni, najprv sa trosku rozkukaj, ze co si mozes dovolit a co nie, na internet chod max vecer, ale aj to az po urcitej dobe by som povedala. este maily by nemali nikomu vadit, ale mk je predsalen chat, takze to by som si nedovolila.

maya01
27. okt 2008

No tak to si urcite na iternet nebudem chodit...jaaaaj normalne budem mat abstak... 😀
Ale zase na druhej strane tomu nebudu rozumiet,co si tu pisem a s kym... 😉 Ale prve tyzdne sa budem urcite drzat v ustrani....vecer si to doma vynahradim...
No niektore slovenky su teda na hanbu....a urcite s mojou svagrinou na cele...boooze kebyze vidite a pocujete tu,tak by ste najradsej schovali do mysacej diery... 😠

bejby29
27. okt 2008

Lieska, to Diana Bad je dost drahe, lebo je to Erlebnis Bad, cize tam mas tobogany a vselijake blbosti.. My sme za nas troch platili vcera 29 Eur,- plus parkovisko bolo 9 Eur, co je dost. Ale bolo fajn, ja som sa clapkala s malou v babybecken a manzel bol zatial v saune, potom som si isla ja zaplavat a manzel sa clapkal s malou.. Takze sme mali taku prijemnu nedelu..
K tym slovenkam, ja som to zazila v Spanielsku, take baby su vymenetene, mala som jednu taku kolegynu, bola sice ceska ale byvala slapka ale cloveka s horsou povahou som este nezazila.. Najprv som ju neodsudzovala ale potom sa tak vyfarbila, ze mi stacilo

maya01
27. okt 2008

Kocky,padam domov...pekny zvysok dna...Paaaaaa 🙂

bejby29
27. okt 2008

kocky, kde stee?

miriam25
27. okt 2008

ahojte kocky, tak ja som tu na chvilu, cakam uz draheho, mal by tu uz pomaly byt.

maji, budes nam tu cez den chybat 😢 ale uvidis, urcite nebudes jedina, kto bude na nete a na chate... to robi snad kazdy zamestnanec. Naviac, presne, ako si napisala, nebude tomu nikto rozumiet, teda okrem tej jednej kolegyni. A budem na teba mysliet, aby patrila k tym normalnym...

bejby, to bolo drahe??? 😕 😕 😕 u nas, therme Loipersdorf, vstup pre jedneho dospeleho stoji 25 eur a je jedno, ci prides rano alebo poobede. deti do 6 rokov myslim zdarma, ale aj tak. Parkovanie je zdarma, ale aj tak to vyjde drahsie ako to, co si pisala ty... 😒

no nic, drahy je tu, tak krasny vecer, papa zajtra

bejby29
27. okt 2008

Ja neviem, Miri, my sme mali v Spanielsku zadara 10 mesiacov v roku😀 Takze myslis, ze cena ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre