Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
3. nov 2008

Viedencanka, ako si to vyriesila s tym autom? A zas ta cysta? Boze, ked sa dari tak sa dari. 😖 Aspon ze mas dve krasne deticky na ktore mozes byt velmi hrda.. Mala Linduska je velmi zlata aj Martinko.. A ake stastie mas, ze ti Linduska tak krasne spinka.. To je super 😉 Drzim palceky, nech sa Vam to vsetko vyriesi a nech uz mate pokoj.
Babulky tehulky, aj ja na Vas myslim kazdy den, ci uz pribudlo male babuliatko, bola by sranda, keby ste porodili naraz, co je dost mozne.. Tolko radosti naraz by sme tu mali 😀

wienika
3. nov 2008

caute kocky, ja som asi pred 3 hodinami napisala dlllhy prispevok a tento konisko modry ma vyhodil..... 🙄 tak som si kukla ordinacie(2 diely) z minuleho tyzdna, aby som sa ukludnila.....

lieska, juj, tak este nic.....nevadi, do stredy vydrzis, aspon mozte este robit tutumutu, lebo potom uz 6 tyzdnov nebudete moct 😉
a mozno si to drobec rozmysli.....

jasterka, ty mas este par dni, nakoniec ale twix aj liesku este predbehnes.....som sa smiala, ked som si ta predstavila ako mu dohovaras....,,ze pod uz von babo jedno,, 😉

twix, tak drzim palce, aby stihla svokra k malej, ked ta to chyti, aby si mala muzika pri porode pri sebe....
super, ze je uz laurinke lepsie a von s nou urcite chod, ved teraz je tak prijemne...este zatial....

miri, tak domcek super, len nech sa paci muzikovi a sup sa do banky vybavovat hypoteku...a kde je ten dom? vo fürstefelde?

maya, tak vidis, ze samko vsetko zvladol, ved on je sikulka....
ta uniqa kde je robis, je ta sklenena budova popri kanali? vzdy maju peknu vianocnu vyzdobu....

lyziarka, ja byvam v 18.....ale ked budem mat cas urcite by som sla aj niekam inam s leou na prechadzku, tu mi uz lezie na nervy.... 😉
myslim, ze ronnda byva pri schönbrunne, tak sa dohodni s nou...

vierusik, kde si?
viedencanka, ako martinko ?

kocky idem ja spat, som unavena, ozaj kedy dame tu kavicku u mna?

tak dobru nocku

bejby29
3. nov 2008

Wieni, veru tak, uz by sme mohli hodit nejake to stretko 😀 A kde je Tina?? Dufam, ze je ok, uz tu dlho nebola. Tinus, ozvi sa, uz nam tu s Leni chybate!
Viedencanka, kuk sem, je tu nieco pre tvoju Lindusku http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4268026

viedencanka
3. nov 2008

dala som nejake nove fotky

Bejby,dakujem za podporu. S autom sa zatial nic nedeje- ten hlupak asi odniekial videl,ze mu fotim auto,ja som mu vtedy ten listocek este nenapisala,chcela som az na druhy den,ked sa s niekym poradim,ako mam postupovat,a jeho som tu odvtedy nevidela zaparkovaneho.Mala by som ist teda na policiu to ohlasit,ale bojim sa ,ze mi potom budu robit problem s SPZ,kedze mam tu trv.pobyt a slov.SPZ,potrebujem este zistitci je to oficmozne,kedze auto je aj nahlasene na mna.Pred par rokmi kvoli tomu robili problemy,ale odkedy sme v EU,snad sa tam nieco zmenilo.
Natalka velmi narastla,je nadherna,o nedlho budes odhanat napadnikov...

viedencanka
3. nov 2008

bejby- to je zlate,co si pre nas nasla

bejby29
3. nov 2008

No Linduska je naadhernaa, krasne babatko.. Mozes byt naozaj hrda 😉 A Natalia nech si zenichov nahana sama 😀
To je smola s tym autom, sakra, taki idioti sa najdu, to snad nie je pravda 😠 !!!
To bodynko je zlate, skoda, ze nemaju aj Nataliu, skusim este pozriet 😉

bejby29
3. nov 2008

No, idem ja chrniet, manzelik uz caka 🙂
Viedencanka, myslim, ze uz som zenicha vybrala - tvojho Martinka 😉 , taky pekny chlapcek.. Neboj, vsetko sa to vyriesi, ono sa to niekedy stava, ze sa trosku lepi smola na paty.
Dobru nocku a papa, pekny vecer

lieska
4. nov 2008

Bre ranko babule!
Dakujem vsetkym za psychicku podporu! Ano, musim sa na to pozerat optimisticky! 🙂
Vsak sa aj ... ze nakoniec predsa len pojdem do porodnice autobusom! 😀
Mne inak ten lekar povedal, ze to vyvolanie moze trvat aj niekolko dni, tak ale ja dufam, ze hadam nie a aspon sa to rozbehne. No ved uvidime, este dnes sa mozem dusevne pripravovat!

Bejby, to body je zlatunke!!!!

Viedencanka - Martinko je strasne zlaty a statocny chlapcek. A mala je krasna, fotky su super, to mas teda super, ze mas take dobre pokojne deticky! S tou cystou Ti drzim palce, chida, teba sa nezbavia tieto vseliake diagnozy??? Uz by aj mohlo stacit! Ale osm rada, ze sa aj Linduske zlepsuju tie klbiky!

Jasterka - so zadelenim terminov suhlasim! 😉 No som fakt zvedava v akom poradi pojdeme, Ty, Twix a ja!

Wieni - a ma niekto pocas prvych 6 tyzdnov po porode vobec chut na tutu mutu?? 😀

Maya - pekny a uspesny druhy den v praci! 😉

wienika
4. nov 2008

dobre ranko....

lieska, no ja som nehovorila o zenach , ci maju po porode chut na tutumutu 😀
inac to vyvolanie moze trvat dlhsie, ale snad viac dni to nebude....a hlavne nebudes mat stale bolesti, mne prisli asi 6 hodin po 2 tabletkach,....a potom za hodinku a pol uz bola lea na svete....
ale myslim, ze vyvolane porody bolia viacej, preto, ak budes moct, vypytaj si epi.....ale to je uz na tebe.....

viedencanka, linduska je rozkosna, a martinko tiez, to je najvacsia radost......a som rada, ze ti linduska tak pekne spinka, drzim palce nech to tak vydrzi aj nadalej...
to koleno je fakt pech, snad ti to odpuchne.....

bejby, ozaj, tina sa strasne dlho nehlasi, snad sa jej podarilo odkojit malu....
a to stretko by sme uz mohli dat...ajked asi nie vsetky, ale kto by mal cas....
mozme buduci tyzden nieco vymysliet....

tak idem do prace, zatial pekny den......

tinavieden
4. nov 2008

Ahojte babulky.

Tak sa vam opät hlasim oddychnuta a stastna.Leni sa uz konecne sama odkojila a pije z jej poharika. Sice len cez noc ale myslim,ze ked bude smädna tak sa napije aj cez den potvorka jedna. 😀
Tak si viete predstavit aka je to pre mna ulava....konecne.Tie co to zazila ma pochopia si najlepsie.

V LM bolo super, som si dala relaxwoche sauna, kadernik, kozmetika...dobre mi to padlo. Stretla som sa aj s kamoskami a boli sme si aj vecer posediet a uz som si mohla nieco aj vypit.Nieze, by mi to chybalo ale predsa do nalady 😉

Ako so stihla troska precitat tak este nepribudlo ziadne nove babätko co som bola prec. Ale nebojte sa tehulky za chvilu mate svojich drobcekov pri sebe.

Bejby mile,ze na nas myslis a chybame vam 🙂 Mohli by sme teda dat nejake stretko?Co Wienika tak kedy mozme prist na tu kavicku?

My mame teraz cas tak sa prisposobime...

No musim uz koncit Leni sa nepaci,ze tak dlho pisem na PC ☹

miriam25
4. nov 2008

ahojte babule, neviem kolko toho napisem, lebo samko mi sedi na kolenach a stale mi tu nieco stlaca, jednoducho mu nestiham chytat rucicky 😀

wieni, ja si myslim, ze drahemu sa ten domcek bude pacit, predsalen uz viem, co sa mu paci a co nie. Prenho je dolezite, aby bol dom suchy, aby bol pre nas dost velky, aby sa dalo kurit aj drevom a aby sme mohli vonku grilovat bez toho, aby nam susedia cumeli do tanierov a toto vsetko dom splna. Vsetko ostatne si mozeme bez problemov prerobit sami podla nasich predstav. Tak som zvedava, dufam, ze v piatok tam pojdeme spolu a hned sa aj dohodneme na cene domu a potom buduci tyzden by sme mohli vybavovat hyoteku. Ono ked uz, tak ja by s om chcela uz vianoce slavit na dome, nie v tomto bytiku. Bude to tu dost o drzku...
Hlavne so stromcekom... Aby ho maly nahodou nezhodil...

baby tehulky, uz naozaj vydrzte, ja viem, ze vam to pisem kazdy den, ale ved co ine vam zostava??? mohli by ste odrodit vsetky naraz 😉 nebola by ziadna z vas smutna, ze jedna uz ma babo a druha este nie 😉

wieni, este som zabudla, ten dom nie je vo fürstenfelde, ale podla toho, kadial ides, bud druha dedina za mestom alebo hned prva. Takze za 10 minut autom si tu v meste, co mi vyhovuje. Na tej dedine je aj skolka aj zakladna skola, teda volkschulle, ci aj hauptschule to neviem, ale zistim... A je tam vazne klud, nablizku je aj obchodik, takze ked budem nieco potrebovat, nebude problem, ze by som zbehla tam.... Jaj, skoda, ze som nemala so sebou fotak, som mohla ten dom odfotit, na nete maju totiz len fotky zahrady a zvnutra, ale nie fotku domu. Preto som aj aocakavala, ze ten dom bude zvonku nieco hrozne a ked som ho zbadala, tak som zostala v nemom uzase stat a nechcela som verit vlastnym ociam, ze je to naozaj on. traumhaus. aspon pre mna. Uuuuuufff, uz sa naozaj tesim na prve reakcie mojho draheho....
no nic, samko ma uz vazne nenecha viac pisat, tak krasny den, ozvem sa, ked bude cez obed spinkat...

vroni
4. nov 2008

No teda, vy ste toho popisali 😀 Vidim, ze babetka si davaju nacas, aj krpatej sa onehda nechcelo a bolo ju treba vyhanat. Mne bolo v poslednom case nejako divne, tak som sa obavala, ci sa nam nestala nehoda a chlap sa k tomu tak nablblo chlapsky uskliebal, ako keby vedel viac ako ja a prestal az ked som ho vyzvala, aby si vybral okno, ktorym ho mozem vyhodit. 😠 Ale evidentne sa nic nedeje a aj okna nam ostali cele 😀 , takze uz je lepsie 😝 Teraz si tu sedim sama v kancli, lebo vsetci ostatni sa vybrali na ranajky do hotela (pozvali nas na osmu a ze ja som musela odniest dieta k Tagesmutter, na osmu som nemala sancu stihat ☹ , tak tu ako jedina sedim a nudim sa ako stara tapeta, lebo robota momentalne nie je 😉 )
Miri, gratulujem k domceku, to je super!!!
Viedencanka, tak to vidis. Mne (TEN ISTY!!!!!) doktor tvrdil, ze viazanie nasiroko ee, nestaci, nezmysel atd, a tebe inak. Ale mozno mal na mysli vtedy Natalkinu diagnozu (lebo sa strasne rozculil, ako nam nejaky sarlatan mohol povedat, ze balit nasiroko o vsetko bude ok a to vraj s rovnakym ucinkom mozme dieta natierat zubnou pastou. Ten "sarlatan" bol pediater z AKH 😉 , nas pediater nas vyhnal hned k ortopedovi, ze toto balit nasiroko nestaci....) Ale hlavne, ze ste dobre dopadli a Linduske sa pekne vyvijaju klbiky. Inak, deti sa vraj casto rodia s nejakou tou cystou, ale tie sa vacsinou do par mesiacov vstrebu (nemali sme tento problem, takze informacia je certifikovana agenturou JPP)
Lyziarka, nas doktor je vo 4. Bezirku, to mas asi kusok od ruky.... Ja mam na ockovanie nazor aky mam a on ho z obrovskej casti odobril, lenze nerada uvadzam svoje dovody verejne, lebo je to typicka konfrontacna tema, kde je kazdy 100% presvedceny o svojej pravde a vedie len k hadkam. A tie ja nemusim (nie ze by som sa este s nikym nepovadila, ale hadky nevyhladavam 😀 )
Viedencanka, krasne fotky!!! Inak, s autom by si nemala mat problem. Ano, mala by si cisto teoreticky mat rakuske znacky, ale prakticky je to neskontrolovatelne a ani ich to naozaj velmi nezaujima (chlapovi pred cca rokom vliezla do kufra MOJHO (ako inak) auta nejaka baba a bez problemov vyplatili skodu..... Tiez mam slovenske SPZky

jasterka
4. nov 2008

Ahojte 🙂

Viedencanka-ako som citala,ze mas problemy s cystou pod kolenom az sa mi pod ocami zahmlelo...teda fakt neuveritelne ako sa to na teba lepi,este ze to vyvazuju tie tvoje sladke slniecka a ze je Linduska tak dobrucka v noci,aby si stihla nacerpat aj energiu.
Drzim palce nech sa ta cystisko 😠 vstrebe sama ,ako sa aj objavila,nech rychlo zmizne.

Tina-vitaj zase naspat,super,ze ste uz odkojene🙂 teda ten poharik na uvolnenie zavidim,ja ako nejaka alkoholicka 😅 taku mam chut na vino ci poharik sampanskeho...az mi sliny tecu...proste mne nieco zakazat,ja to zakonite chcem 😀

Liska-tak silno na teba myslim,ze sak ty musis mat aj stikutku...pohlad si brusko,do 24hodin tak uz nebude 😉

miriam25
4. nov 2008

jeee, tina sa vratila... blahozelam k odkojeniu, sice som ja taketo problemy nemala, ale uz si dost pisala, ze leni nie a nie odkojit, takze verim, ako sa ti ulavilo a ako sa z toho tesis. ten tvoj tyzden by som aj ja brala, ale mna to caka tiez uz onedlho, asi o dva tyzdne pojdeme k nasim a to by som tiez rada stihla kadernicku a kozmetiku aspon...

inak jasterka, vobec sa nemusis citit previnilo, ze mas chut na poharik vinka, my doma sice pijeme len vynimocne, ale minuly tyzden som uz mala taku strasnu chut si dat pohar vinka, ze sa mi podarilo aj draheho ukecat a vazne to dobre padlo 😀 alebo obcas potajme cuckam beylies (alebo ako sa to pise 😅 ). po jednom malom stamperliku je mi hned lepsie 😀 ale vazne len obcas....

viedencanka, na teba sa vazne vsetko sype... ☹ najskor jedno, potom druhe, potom tretie, nestihnes sa ani z jednej veci vymotat a uz sa dovali dalsia, ale ved tato smola nemoze byt navzdy, uz by to mohlo aj skoncit!!! prec s cystou, prec so vsetkymi zdravotnymi problemami!!! zelam ti to naozaj z celeho srdca, aby to co najskor skoncilo. A s tym autom nieco urcite podnikni. Mas nove auto (aspon myslim, ze si to pisala), tak si ho nenechaj takto skriabat nejakym debilom, ktory uteka prec, ked nieco urobi!!! Pekne to daj na policiu a to co najskor, aby ti nepovedali, ze si dlho cakala. A poistovna (mas tu predsa odbornicku vroni) ti to preplati, alebo sa dohodni priamo s vroni, mozno ti poradi a pomoze viac 😉

miriam25
4. nov 2008

inak vroni, klasika 😀 napisala si ty vobec nieco, co ma nerozosmialo???
s tym oknom to bolo dobre 😀 😀 😀

a nazor ma kazdy svoj, nemyslim si, ze by tu boli baby, ktore by sa s tebou do krvi hadali 😉 ja poviem otvorene, som za ockovanie, ale do urcitej miery, vsetko sa ockovat naozaj nemusi. Tie povinne ockovania sme zatial vsetky absolvovali, ale napr. proti pneumokokom sme neockovali. A urcite nebudeme ani proti chripke. Teraz v 14 mesiaci nas caka jedno ockovanie, neviem, ci bude na etapy ako tie predosle, ale chcela by som na jar (resp. ako lekar odporuci) este proti kliestom, lebo moj drahy chodi kazdy rok pravidelne do lesa a urcite uz buduci rok bude brat aj samka a sice neviem, kde sa tu tolko kliestov berie, ale naozaj ich je tu moc a ja mam z nich hrozu, takze to ockovat urcite budeme 😉

lenkaw
4. nov 2008

Ahojte babulky, tak ja som dnes bola sokovana, maleho som dala na vahu a ma uz 4.900 g (po jedeni), waw tak to som teda necakala!!! a to mame dnes 5 tyzdnov. 😝
Vcera sme boli malemu vyzdvihnut pas, tak uz mozme s nim aj na Sk 😀

Viedencanka: tie nove fotky Lindusky su krasne, je fakt zlatucka a super ze ti tak krasne spinka. A Martinko je fakt statocny ked ani nepipol pri odbere krvi !!! A verim ze sa coskoro tej cysty zbavis.

Tina: jeeej gratulujem k odkojeniu!!! Buduci tyzden sa mozme stretnut, ak ti to vyhovuje, ozvem sa a mozme sa ist prejt, snad to pocasie este chvilu vydrzi. Tesim sa na vas.

A co je s Twix??? Zeby uz?

bejby29
4. nov 2008

Lenkaw, ak budes mat dnes cas, tak by sme sa mohli stretnut a kocikovat 😉

vroni
4. nov 2008

Jezisi, miri, neblazni!!! Ja nie som nijaky odbornik na poistovne!!! 😀 Len raz chlapovi vliezla ona baba do kufra a raz ho zramovala cukrova repa (zaujimave, hned ako sadne do mojho auta, tak sa mu nieco stane - teda tomu autu, nastastie len) a poistovna preplatila bez problemov. Lenze v nasom pripade sa "hriesnik" viacmenej dobrovolne priznal. Ale poistovna to brala v pohode a raz sme mali prachy do mesiaca na ucte a raz vyplatili fakturu v servise.... Nikoho netrapili slovenske SPZ.
A k tomu ockovaniu - ja mam okrem tych vseobecnych proti reci aj par skusenosti z blizkeho okolia, ktore ma v mojom nazore utvrdzuju, ale akceptujem, ze pre ostatnych su to len take "poloargumenty", ale mna presvedcili (len jeden priklad: kamaratkinmu synovi "sa objavil" autizmus v troch rokoch po ockovani MMR. Poznala som chalana pred tym a vidim ho potom. Na "zmutovanie" mu stacilo par dni. Do mojho dietata dostane ktokolvek MMR vakcinu len cez moju mrtvolu. Lenze to je moj argument a nie vseobecny a akceptujem, ze ini to tak nevidia.) Inak, aby som tu nesirila len buricske reci 😀 , aj krpata je ockovana proti tetanu, obrne atd. To su podla mna este stale choroby, pri ktorych je riziko ochorenia vyssie nez riziko ockovania (aj ked mozno nie ovela vyssie. Pocet umrti po hexavakcine je tiez pomerne vysoky). Proste povazujem otazku ockovat ci neockovat za Sofiinu volbu a neopovazujem sa davat nejake navody....

jasterka
4. nov 2008

Aj ja chceeeeeeeeeem uz s vami kocikovat ☹ ,taky pekny kocik mame ,ale co to moje sa tusim necha nosit v brusku pre istotu az do leta,aby mu nebolo zimka 😖

Lenkaw- 😲 ze 5kg,ja odpadnem,to budes mat bicepsiky 😀 krasne ti pribera,len tak dalej,bude to silny chlapino. 🙂

miriam-bejlys-mnam,to kebyze mam doma a mozem tak si uchlipam asi cely den,preto take veci doma nikdy nedrzim 😀

twix
4. nov 2008

Ahojte! ja sa hlasim z domu. takze nic nove. idem si precitat, co ste tu stihli popisat.

tinavieden
4. nov 2008

Lenka, Bejby mohli by sme ist niekedy kocikovat spolu hm?Tak na bud. tyzden alebo aj tento 🙂 co vy na to?

bejby29
4. nov 2008

Tinus, my sme sa dohodli s Lenkou na stvrtok, dojdes? Ideme do Praterallee. Ja na buduci tyzden idem na Sk a tento tyzden to mam dost nabite, v sobotu mame krst tak vybavujem vsetko okolo.. No ale stvrtok mam volno.. A dnes nemas cas?

lieska
4. nov 2008

Fiiiha, ste dnes akcne, baby!

Wieni - ahaaaa, uz rozumiem s tym tutu-mutu! No ale myslim, ze ked nam tu bude skriekat malinke a do toho sa dovalia nasi a jeho rodicia, tak 6-tyzdnova abstinencia nebude ziaden problem. Ani cez tehu to nebola ziadna slava! 😉 No ale asi koncime s touto temou, baby tu rozoberaju take vazne veci a my dve furt len o tom tutu mutu! 😀

Inak diky za tvoju skusenost, som ani nezaregistrovala, ze aj ty si prenasala. No som zvedava ako rychlo to pojde u mna, moja segra mala prvy porod tiez vyvolany, o 7.00 cipok, o 11.00 zacala citit prve take slabsiekontrakcie, o 14.00 sa to rozbehlo a o 17.00 bol maly na svete. Co sa mi tak zda, ze ked uz sa to rozbehne, tak to ide dost rychlo. Ale aj ja evidujem, ze je to bolestivejsie. EPI si dam tak ci tak, a teraz budem mat na to o dovod viac! 😉

Jasterka - dakujem!!! Ake mile od teba, hned som si pohladkala brusisko (brusko sa to uz ozaj neda nazvat)!! Pohladkanie posielam naspat, aj ty svoje, ok? Inak s tym vinkom...vies, ze poharik vinka (myslim, ze cervene) pomaha na prirodzene vyvolanie porodu??? Ja som teda to vinko vynechala v mojich alternativnych pokusoch vyhnat male uz zo seba, ale do toho koktailu som si za cajovu lyzicku schnapsu dala. Tak ak mas taku neprekonatelnu chut, tak uz teraz by ti to (teda babu) nemalo ublizit.
Apropo, o tom pohariku som sa bavila este davnejsie, dokonca mi jeden lekar povedal, ze poharik ti ani ako tehotnej neuskodi. Ale ja neviem, nebola a nie som uplne o tom presvedcena, ze je to az tak ok.
Ale aj ja sa uz tesim na ten moment. Dokonca tu pred kazdou navstevou branime nejaku specialnu ediciu tequily, co sme si s drahym povedali (teda ja som ho donutila), ze to nacneme az ked si uz ja budem moct dat za jeden. A tequillu ja mozem!

Vroni - co je to to MMR????? Inak si ma sokla s tym chlapcekom..... 😲 No veru, ked pride cas, dam si konzultaciu u teba, ok??? Ja som zatial nad ockovanim vobec nerozmyslala!

Tina - no super, ze si uz zasa tu a super, ze si malinku odstavila!!!! Tak sa ti to podarilo!

Inak babule, prave som vam poslala ten nas zoznamik, Tina bola jedna z poslednych, este som tam mala "otvorenu" Alexxxu, ktora sem pred casom zavitala, ale kedze ta sa mi dlho neozvala a ja som velmi chcela, aby osm to do mojho porodu stihla, tak som to dnes dokoncila.
Par malilinkych udajov tam este chyba (napr. Bezirk u Charlotky, meniny deticiek u Holzi), ale ved ja ho budem aktualizovat, takze postupne bude cely zoznam dokonaly! 😀

bejby29
4. nov 2008

Lieska, som sa z chuti zasmiala na tom tutu-mutu, haha.. Vsak je to prijemna tema, nie? 😉 Naco sa bavit o vaznych veciach?

lenka.pav
4. nov 2008

ahojte dievcata, hlasim, ze som uz doma z nemocnice. jasterka mi napisala sms, dakujem vam vsetkym za podporu, dobre mi to padlo, ze ste so mnou spolucitili.
este stale to nemam v poriadku, ale vypytala som sa domov, cize musim kazdy den chodit do nemocnice na preplachy tej rany a este k tomu musim uzivat aj antibiotika. odkedy som porodila, tak som antibiotika nebrala hadam len tyzden... 😒 chudacik nas malicky lucas, dostava ich do tela cez moje mlieko. inak malemu da dari, je poslusny, papa super, pribera jedna radost - uz ma 5,3 kg a 63 cm 😅 . uz su mu aj dupacky velkosti 62 male 😵 . idem si trosku vychutnavat domacu atmosferu, tak sa majte krasne a vsetky vas moc pozdravujem 😉

jasterka
4. nov 2008

lenka.pav-cely den si na teba myslim,ze snad vas pustia domov,aj ked musis chodit na prevazy,doma je doma 🙂 este ze Lucasko aj napriek tím ATB tak krasne silnie a urcite mu nic nechyba,ved rastie akoby si mu medove mliecko davala,riadny macko.
Veru len si to doma teraz vychutnavaj,nech vas manzelik obskakuje 😵
a ked budes mat chvilku casu,potom napis,ako sa niecomu takemu vyhnut,dufam,ze ti dali v nemocke cenne rady,toto je jedna z veci do kolonky...nikdy nechcem zazit ☹ ...vsetko zle vsak pominie a ty mas to najhorsie za sebou,teraz sa len doliecit,drzim palce,nech to ide rychlo a ostane len vyblednuta zla spomienka.

jasterka
4. nov 2008

Lieska-šikulka 🙂 mailik mi prisiel,dakujem,takze aj tabulka dokoncena,
fakt uz sa vytesujem na tie nase aktualizacie 🙂 my na teba vsetky myslime a coskoro si precitame co za prekvapenei to vklastne v brusku skryvas 🙂

tiez som casto pocula,aj citala ,ze poharik vinka neuskodi,ale ja nechcem nic riskovat,vsetko ide cez placentu k mimi,a kedze aj som po 2 dc k.o,znesiem malicko,teqilku tak jednu a je veselo 😅 co by bolo s mojim chrustikom....to nebudem riskovat a vydrzim.

Vroni-ani ja netusim co je MMR ockovanie 😅 prosime si poucenie mamicky 😉

lieska
4. nov 2008

Bejby - ale ved vy tu fakt o ockovani a podobnych vaznych temach a my s tou Wienikou furt dokola o... Ale je to prijemna tema, to suhlasim! Len nie v tomto stave!

Lenka- no to je super, ze si uz doma! Juuj, velmi drzim palce nech sa rychzlo doliecis a si zas OK a fit!

Jasterka - s tym alkoholom mam rovnaky nazor, ani ja som nechcela nic riskovat! Ved ta tuzba po alkohole nie je az taka silna, nie? Tak naco riskovat? Neboj, dam nejakym sposobom vediet co a ako, drahy je uz pouceny, ze ma napisat! 😉

vroni
4. nov 2008

Lenka, super, ze uz si doma. A ze si neprestala kojit, no klobuk dolu!!!
A MMR vakcina je ockovanie proti osypkam, mumpsu a rubeole. 🙂

ronnda
4. nov 2008

ahojte, snazim se vas docitat, ale mam dnes nejak skluz... dite mi uz odpadlo a pokud neodpadnu ja, budu vas pilne docitat. momentalne nejvice ocekavane zpravy o narozeni miminek jsem necetla, takze tehulky zatim tehulkuji.
lieska - sikulka, dekuji za seznamek, i ke mne v poradku dorazil. zitra uz jdes do nemocky, pokud se nepletu...
lenka.pav je uz z nemocnice doma, tak to je dobra zprava, musela sis chuderko uzit.
tina - super, ze jste uz zpet a ze sis pobyt na sk tak uzila a zvladlo se to s odkojenim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre