Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
4. dec 2008

lieska, pribudli nam tu aj nejake nove baby, kym si bola v porodnici... neviem, ked sa budem zasa nudit, tak sa skusim preklikat a napisat ti tie mena... 😀 moj maly dnes bojkotuje, dala som ho spinkat, brblal si tak asi stvrt hodiny, potom stichol na stvrt hodiny, myslela som si, ze uz spinka a potom prisli smetari, taky buchot tu robili, az je maly zasa hore a uz sa mi zacina ohlasovat, co je nervozny, ze tam nejdem, takze obedny spanok je uz asi zazehnany... aaach...

ronnda
4. dec 2008

AHOJTE
my jsme byli dopoledne trochu po nakupech, mala si vybrala zase jednu novou knizecku, pro zmenu opet o traktorech, bagrech a jerabech, proste auf der baustelle... no a ted se ji o tom nejspis zda, protoze uz hodinu a pul spi.

wienika - na fotce jste obe tak krasne vysmate, jeste at je to trapeni za vama, manzel to tedy zvlada velice dobre a ze uz chce jit domu... at radeji moc nespecha at je vse ok. s leuskou me to mrzi, hlavne ze to neni nic vazneho a preji vam, at se toho kasle brzy zbavite.

miri - tak dnes uz se vam vrati muzicek, urcite se na nej moc tesite.

lieska - tak to jsi mela prima spolecnost a ted je z tebe indianska babicka a malinke je u tebe jiste dobre. jsi skvela, ze budes aktualizovat tabulku, to me moc tesi, prece jen tolik novych miminek...

viedencanka - taky to s tim talianskem nechapu... snad vam bude to pocasi prat. hlavne at jsou deti zdrave, martinko ma smulu s temi oslavami, ale jiste mu to doma vynahradite.

tak vic vam toho bohuzel uz nenapisu, protoze nase mala traktoristka je uz vzhuru a po jidle se pujdeme projit kam jinam nez na baustelle 😉

twix
4. dec 2008

ahojte!

tak ja vas tento tyzden zanedbavam. mali sme nejake vysetrenia a navstevu lekarky. maly je zlaty. pekne papa a pribera. uz ma 5 kg a v pondelok mal vraj 55 cm 😲 to znamena, ze za tri tyzdne narastol o 5 cm?? tak to si neviem predstavit. asi tie merania babätiek nie su take presne. zatial vsetko pekne zvladam. len mi je luto, ze maly nechce cumel. snazim sa ho na cumel zvykat, ale nemam zatial uspech 😒 rad spava na brusku. ked sa zacne skrucat, ze ho boli brusko, tak ho polozim na brusko a tak aj zaspi.

citala som tie smutne prispevky, co ste tu popisali. ja mam tiez podobny zazitok, ale nebudem sa tu rozpisovat.
je to velmi tazke, ked v rodine niekto umiera v bolestiach. bohuzial sa stavaju aj pripady, kedy nas opusti niekto mlady, zdravy, zo dna na den, bez rozlucenia ☹ aj to je katastrofa.

ronnda - prajem vela sil, urcite to nemate teraz lahke.

wienika - tebe drzim palceky, nech sa leuska skoro uzdravi a nech sa manzel zotavi bez komplikacii.

viedencanka - tiez prajem martinkovi skore uzdravenie. on je chudacik taky smoliar, co sa tyka tych oslav.

boldy
4. dec 2008

ahojky,

tak ja som dnes bola na tu cukrovu vodu, no bolo to teda sladke hrozne a ten hlad potom hmm ale som to vydrzala, a hodnoty vraj boli fajn, tak som rada... zajtra este pojdem po ostatne vysledky, tak dufam, ze ta moja anemia nie je horsie na tom ako predtym 😒

ronnda>drzim palceky, nemas to lahke, ale to su utrapy zivota, ktore musime znasat... mne sa strasne paci ako ty pises o tej tvoje malej stavby veducej 🙂
lieska>tak ta satka sa aj mne paci, ale ako vidim na babach, ako to maju poviazane tak som z toho mimo 😠
viedencanka> taliani, tak to ozaj odkial oni pochadzaju, chapem keby boli na inom kontinente, ale take zmyslanie...snad to tam vydrzis, viem si to predstavit, byt niekde kde sa necitis az tak fajn... drzim palceky nech martinko vyzdravie coskoro
miri> ty budes asi kronikar historicky, tak sa teda nudit a citat clanky spat... no teda ja si pamatam ako som si tu prvykrat zo silvy pisala, a potom sa to tu rozbehlo 🙂
wienika> snad to zvladate vsetko, nezavidim ozaj taketo problemi... pekna foto 🙂

tinavieden
4. dec 2008

ahoj babulky.Tak zajtra nas caka to vysetrenie.Uz som riadne nervozna a ako sa poznam aj ked mi mala da spat tak nebudem moct...tak drzte palce aby bolo vsetko ok.
Zajtra vam napisem ako sme dopadli.
Prajem vam pekny vecer babulky.

ronnda
4. dec 2008

twix - no teda, vy jste sikulky, jak to zvladate. maly je opravdu zlaticko, kdyz tak pekne papa a tak roste. a co laurinka, vsechno v pohode?
boldy - tak vidis, super, ze je vse ok a doufam, ze ses pak poradne najedla, musela jsi byt hladova
tina - zitra na vas budeme myslet a drzime palecky! Ozvi se, budu cekat na tvou zpravu, Leni to urcite zitra zvladne levou zadni. ty se dnes asi opravdu moc nevyspis... ale pak budes mit aspon klidny vikend az to bude za vama.
miriam - vy uz si asi uzivate vaseho tatinka doma, to je super, ze jedete do therme. ja to mam slibeno v januari... ale moc s tim nepocitam, manzel vodu moc nemusi, tak kdo vi, treba me posle samotnou 😉

nase stavbyvedouci uz spi... nastesti jen se svym oblibenym pejskem, kdyz byla neklidna kvuli zoubkum, chtela spat jeste navic se svym cervenym traktorem...

pekny vecer a dobrou klidnou noc vsem!

wienika
4. dec 2008

ahojte baby,
tak rano som odniesla ten moc do nemocky, neviem ako som ten sacok jej tam nalepila, ale skoro vsetko bolo aj tak v plienke a v sacku asi tri kvapky...nastastie im to stacilo a nemusela som to robit znova......
potom som si v tom dave chorych deti odsedela asi pol hodinku a potom mi oznamili, ze leuska ma vsetky vysledky v poriadku...juj, taka som rada.....i ked ten kasel ma znepokojuje, ale dr mi povedala, ze to tak hrozostrasne vyzera, ale to ju drazdia len tie sople....napriek tomu budeme inhalovat a davat jej budem sirup proti kaslu...este jej na noc natieram hrud tym mentolovym kremom....
a co je tiez super, ze zajtra ide moj drahy uz domov....taaak sa tesim, len nech je v poriadku.......

twix, to sa tesim, ze dominik ak krasne rastie.......a stym cumlom si nic nerob, mne ho lea odmietala prve 3 mesiace a teraz ho uz z pusy neda....takze moze byt ze to pride neskor, alebo vobec.....aj tak by som bola najradsej, keby sme ho uz nemuseli pouzivat..... 😉

ronnda, som sa pobavila nad nici a jej traktormi.....to leusku zasa strasne bavia kocky a knizky.....najviac ta o teletubbies 🙂

boldy, tak fajn, ze je to ok.....ja som tu sladku vodu pit nastastie nemusela....a preco byva po nej hlad? som si myslela, ze prave naopak.....hmmmm

viedencanka, juj, martinka mi je luto......aj ja som sa bala, ze to lea prepasne ale ona by to aj tak este nevnimala....
uvidis, nakoniec ti bude v taliansku fajn, budes mat tolko prace, ze ani nepostrehnes, ze ten cas tak preletel....a co je vlastne martinkovi? co povedal doktor?viroza?

lieska, ja som mala tiez ten tuch, ale lea mi v tom plakavala......aj babybjorn sme kupili, bolo to dost penazi, mali sme ju tam asi 3 krat, z toho vacsinou preplakala.....nechapem.....citala som, ze to babatka miluju.....ze citia maminku.....ale zasa kamoska, jej mala bola stale v tom tuchu a potom nechcela byt v kociku....stale revala v nom, tak ju museli stale nosit, az kym nezacala chodit......takze to asi treba aj ustrazit, nech si babo nezvykne len na jedno.....oni ten kocik skoro vobec nevyuzili...... 😒

tina, zajtra budem na vas mysliet, hlavne si v noci oddychni a uvidis vsetko bude v poriadku.......

jasterka, dakujem za pochvalu fotky...a veru, mala by si pridat nejaku aktualnu 😉

miri, ako? uz mas draheho doma?
.

lieska
4. dec 2008

Baby, surna otazka na maminy, co mate dcerky! Ako im cistite susurku (nenapada ma lepsie pomenovanie)?? Mne v nemocnici povedali, ze to nic...akoze necistit, no ale odvtedy uz sa jej tam nazbieralo toho dost (toho bieleho sajrajtu), ktory ale nejde moc dobre prec. Neviem, ci to este nie je aj ten novorodenecky povlak ci co...ale viem, ze z toho moze dostat nejaky zapal, ked sa jej to tam necha. Mate nejaky dobry trik???? DIKY!

wienika
4. dec 2008

lieska, ja som mala a stale mam ten isty problem.....je tu niekde tema ako cisitit dievcatkam cikulku,,ci tak nejako....tam som sa docitala, ze olivovym olejom na vatovy tampon a jemne vycistit..tak to aj robim...kupi si v lekarni ten olej, je pomerne lacny, ja som to kupovala na sk a stal smiesne peniaze.....
tiez som pocula nazor, ze sa to nema cistit, ale zda sa mi to dost nehygienicke. snad som ti pomohla.....

wienika
4. dec 2008

este mi napadlo, ze som kamilkovym cajikom to cele tak vyutierala.....potom som cistila uz len tym olejcekom....a robim doteraz, i ked teraz si uz nenecha, to je kazdovecerny boj...ja sa jej ju snazim pri kupeli vzdy poriadne umyt, ale ked tam kuknem, vzdy tam nieco ostane.....hlavne sa bojim, aby nechytila nejaky infekt ako pred 2 mesiacmi...dievcatka su haklivejsie ..... 😒

ronnda
5. dec 2008

dobre ranko,
wienika - tesim se s tebou, ze leuska ma vysledky v poradku a ze manzela uz vam dnes pusti domu. jsem zvedava na tu jejich dnesni mikulasskou party v jeslickach, budes mit fotecky? psala jsi, zes ji poridila satecky.

lieska - ano, v porodnici rikali, necistit, ale ptala jsem se pak na to i dr., protoze kdyz mela hodne ridkou stolici, mela to proste vsude, tak jsem si nedovedla predstavit, ze bych ji to poradne nevytrela. ja jsem pouzivala gazovy ctverecek namoceny ve vode a pekne jsem ji to tam vytrela, delam to doted, vytiram tedy jen vodou.

miriam - ted jsem si uvedomila, ze jsem tu dnes prvni, coz nebyva zvykem. chtela jsem se te uz driv zeptat, kdyz ma manzel tolik sourozencu, kolik maji vlastne svokrovci uz vnoucat? mozna si to tu uz nekde psala, ale v nejblizsi dobe se nejspis nebudu nudit natolik, abych diskusi procitala zpatky 🙂 🙂 🙂

ronnda
5. dec 2008

jeeee, dnes tu nikdo neni a to mam zrovna tak hodnoucke dite... vstavala totiz uz pred sestou, tak to hned o pul devate musela dospat. je patek a to uz se zacina vikendovat. my budeme mit od zitrka navstevu s detma a jeste moji neter, tak se tesim, ze bude veselo a navstivime weihnachtsmarkt.

miriam - vy jdete dnes na tu veceri ze? a samka bude hlidat svagrova, pokud se nepletu... urcite se tesis. a zapomnela jsem ti pogratulovat k tomu zeugnis - to jsi zvladla super!

i kdyz jsem nekdy zvykla trpet samomluvou a necini mi to nijak potize, tady toho radeji necham 🙂
ale budu nakukovat a netrpelive cekat na zpravu od tiny!

miriam25
5. dec 2008

ahojte babulky,
no vidim, ze som vam vsetkym na smiech, ze som sa nudila 😀 nevadi... 😉 ja som tie prispevky necitala, len som listovala a pozerala mena 😉 ale ked sa clovek vazne nenormalne nudi, tak uz robi take sprostosti, ze sa pri tom az morog zastavuje 😀

no drahy vcera prisiel pomerne skoro domov, vo velmi dobrej nalade, co som sa cudovala, lebo rano mu az do placu bolo (i ked by nikdy neplakal), ake mal nervy na robotu a na sefa, no hotovy bol zo vsetkeho... samka sme nechali dlhsie hore (do pol 9), nech si trosku tatinka uzije a potom sme ho ulozili a on bez pipnutia zaspinkal. no a my sme sedeli v obyvacke asi do pol 11 a potom sme sli obaja totalne unaveni spat. rano sa s nami este naranajkoval a siel k jeho sestre pomoct, mal by prist okolo 6-7 vecer domov. povedala som mu, ze ho pozyvam na veceru do cinskej (basni o nej uz niekolko mesiacov) a ze si urobime pekny vecer, ze jeho sestra nam postrazi maleho, ze som uz vsetko zariadila, stastny bol jak blcha, nevedel sa ani prestat usmievat, totalne to z neho ziarilo a to vlastne este nevie to hlavne prekvapenie, ze ani domov neprideme a budeme spat v therme, to este len bude ziarit ako slniecko, uz sa na to moc tesim...

ronnda, dakujem ku gratulacii,no mohlo to byt aj za 1, ale ja som aj s 2 spokojna... este sa chystam niekedy v buducnosti na vyssi stupen (toto bol 3 zo 4), tak by som chcela dosiahnut aj ten najvyssi a potom este existuje nejaky wirtschaftsdeutsch, ktory vraj vacsina rakusakov nezvladne, ze je taky tazky a ze ak by som ho urobila, tak uz mozem aj nemcinu ucit, no ale na ten sa zatial nechystam, zas az tak dobre tu nemcinu neovladam.. mozno o niekolko rokov, ale teraz nie...

wieni, strasne dobre sa citali tvoje riadky, vidis, uz sa zacina vsetko obracat na dobre, leuska mala testy v poriadku, drahy ti uz pride domov, no skratka, uz to len vydrzat a bude zas vsetko tak, ako ma byt 😉

tina, ako ste vy dnes dopadli? som si ista, ze dobre, no ale napis a presvec ma 😉

miriam25
5. dec 2008

jaj, ronnda,no drahy ma 6 surodencov, z toho dve jeho sestry maju deti. Ta starsia ma dievca (14 rokov) a chlaca (13 rokov) a ta mladsia ma chlapca (12 rokov). Jeden jeho brat sa uz s manzelkou skoro dva roky snazia a strasne si zelaju babo, ale nejako sa im nedari,, dost to na nich vidno, aki su z toho smutni, ale bohuzial im my (cela rodina) nemozeme pomoct, mozeme ich len trosku povzbudit a utesit, to je tak vsetko. Ked som sa sem nastahovala, tak mi tato svagrina hovorila, ze ona je na rade, ze potom mozeme mat my babo, samozrejme polo zartom, polo vazne, no ked somotehotnela (netrvalo to dlho), tak bola z toho viac smutna ako stastna, lebo ona si to strasne zelala, ale tak to bol len ten prvy moment, urcite by si zelala byt na mojom mieste... ja jej to verim, ale zas nemozem brat ohlad na nich a cakat neviem ako dlho, kym oni budu mat babo, aby sme mohli potom aj my... je mi naozaj velmi luto, ze sa im nedari, je to dost nefer, ze manzelia, ktori si strasne zelaju dietatko nemozu mat, kdezto ini, pubertiaci, ktori suu este sami detmi maju babatka a pritom ich vobec nechceli.... ale ako som uz napisala... neda sa s tym nic robit, len dufat, ze sa im zadari...

jasterka
5. dec 2008

Ahojte,tak aj od vcera prezivam riadnu mamickovsku hyteriu 😢 ...vylejem si vam srdce a mozno aj poradite.
Vcera bola u nas Silvika s Terezkou a tak ked som malu prebalovala,ukazala som jej ze Emmka ma take tvrde brucho ako skala...to ma ale odnarodenia,pozerali sme Trezkino a ta ho ma makke ako pampusik...no a odvtedy riesim ake ma mat dietatko brusko... ☹ vollala som kolegynke,jej otec je detsky lekar na penzii,ze nech sa ho na to spyta...a on mi odkazal,ze babetko ma mat brusko makke na pohmat,ze si to vela detskych lekarov nevsima,lebo u nich vecsinou deticky placu a natahuju brusko...tak sme vcera isli s malinkou este vecer do preyreisches kinderspital,vyckali dvehodiny v cakarni plnej chorych deti a pani Oberarztin jej pomagala brusko a ze je asi naduta,ze co som jedla 😲 aj ja ze ved ona to ma take od narodenia,ja si ine busko nepametam,a ona ze kazde dieta ma ine brusko a isla prec 😠 nedali anm ani sparavu,proste som tam bola za hystericku matku ☹
tak baby najme s cerstyvmi miminkami-maju vase drobatka mekke brusko na pohmat?
inak je mala uplne kludna,neplace,prdka ,kaka...

miriam25
5. dec 2008

jasterka, ja by som si na tvojom mieste nerobila starosti, ked je malinka kludna, normalne kaka aj prdka, tak ju brusko neboli a keby to bol pruh alebo nieco vaznejsie, myslim, ze by si to ta lekarka vsimla,ale ak si chces byt uplne ista, skusila by som este inu lekarku na tvojom mieste... viac bohuzial neporadim ☹

bejby29
5. dec 2008

Jasterka, deticky by mali mat makke bruska, nas pediater to vzdy kontroluje.. Ale v tomto ti najlepsie poradi len vas pediater, ked chodite na prehliadky tak jej musi prehmatavat brusino, ci nie? nas to robi stale.. Ale neplas sa zbytocne, keby to bolo nieco vazne tak by vam to uz zistili alebo by Emmka plakala o dusu 😉

lenkaw
5. dec 2008

Ahojte babulky, juuuj ale ste toho tu zasa popisali.
Jasterka: som rada ze som vas konecne s malou Emmkou a Silviku s Terezkou videla, obidve su uzasne. Cely cas krasne spinkali v kociku, take sladucke. Moj Luca je oproti nim uz riadny chlapisko 😉
S tym bruskom ti moc neporadim, Luca mal prve 3-4 tyzdne koliky a to mal obcas tvrde brusko, tak som masirovala, ale to sa mu moc nepacilo. Ale ked vravis ze mala pekne prdka, tak by to malo byt o.k. a ked je aj kludnucka. Ale skus ako vravi Miriam este druheho lekara.

Tina: myslim na vas, ale urcite to vysetrenie dobre dopadne 🙂
Wienika: tak to je super ze ma Leuska dobre vysledky!!! To je len teraz to kaslave obdobie a v jaslickach sa deticky rychlo nakazia a potom trva ten kasel tak dlho. Uz sa urcite tesis na manzela, tak skore uzdravenie mu prajeme.

jasterka
5. dec 2008

preveze u pediatricky sa jeduje,tak place,tak sa tazko kontroluje brusko,ja som sa na to nepytala,az doterz sa mi to zdalo o.k,ale poverajsku,ked som videla ,ze terezka ma brusenko ako cesto ,taksa da hniest 😲 tak som cel zneistena,a k dokroke pojdeme hned v utorok ,ale dovtedy sa hadam zblaznim z neistoty ci je to v poriadku.

ronnda
5. dec 2008

jasterka - chapu te, ze si delas starosti, ale myslim, ze muzes byt klidna, kdyz dr. na pohotovosti nic nezjistila a myslim, kdyby Emmku neco trapilo a mela bolesti, v kuse by nejspis plakala. v utery zajdi ke svemu dr., at jsi klidnejsi, ale je mi jasne, ze ted pres vikend moc klidu mit nebudes. takhle uz se budes strachovat porad, to je udel mamicek... nemuzes treba tvemu pediatrovi dnes zavolat a zeptat se ho na to?

miriam - tak to jsi musela i ty mit velikou radost, kdyz manzel je z tveho napadu ohledne vecere nadseny a to jeste netusi, co ho ceka dal 😉
a pro smich nam nejsi, ja jsem se ted opravdu trochu nudila, cekala jsem, jestli mala usne, tak jsem si taky klikla na zacatek diskuse a trochu si pocetla 😉
to s tvou svagrovou je smutne, ale ty jim opravdu pomoci nemuzes. urcite je to moc trapi a chteli by moc miminko. jedni nasi znami se s nami prestali stykat kdyz jsem otehotnela, taky si prali dite a neslo to... no letos se jim narodil chlapecek a stejne uz se nestykame, ale to byli znami, ne pratele...

tinavieden
5. dec 2008

ahoj babulky.Tak asi uz vsetci cakate ako sme dopadli.No tak musime bezpodmienecne chodit na physiotherapii,Leni je na urovni 9 mesacneho dietata..no tak super. A cakacia listiny je 3 mesiace takze kym sa dostaneme na rad musime si to platit privat. Ale doktor nas teda troska sprdol,ze sme dost neskoro prisli. Tak som mu vysvetlila,ze detska doktorka to vzdy brala ako normalne a len na moj podnet nas tam poslala. Takze menime doktora a som blba a vycitam si teda troska,ze som to neurobila skor ☹
Tak teda som z toho dost hotova,ze je Leni tak pozadu, ono je problem aj v tom,ze sa este ani sama neposadi atd. co bol doktor dost prekvapeny...vraj take nieco este nevidel,ze sa dieta v 15 mesiacoch este nevie posadit samo...Jedna varianta je,ze Leni je len pohodlna a neni este pripravena na chodenie a nejaky pohyb,ze to pride casom a samozrejmie musime to podporit cvicenim teda tymi terapiami...ak sa to nezlepsi tak je tu druha varianta,ze musi ist na vysetrenie kompletne lebo ma aj troska podozrenie,ze svaly su dost mäkke a je tam moze a nemusi byt nejaka choroba svalov...no tak Ja len pevne verim,ze sa to tymi terapiami da do poriadku...
Baby drzte nam palce. Teraz musim byt silna a mysliet pozitivne.
Zajtra ideme do LM a ostaneme do vianoc aj doktor mi to odporucil nech si oddychnem a nacerpam nove sily a v januari zacneneme terapie.
Takze asi tolko..ale teraz ma cakaju vianoce kde budem stale mimo co budem na to mysliet ci je Leni ozaj len leniva alebo nejak vazne chora...nech mi pan Boh pomaha

silvia2406
5. dec 2008

ahoj tina,
velmi ma mrzi, ze vysetrenia dopadli tak, ako dopadli, ale hlavu hore, terapia a cvicenia urcite pomozu. pevne verim, ze leni je len maly lenivec, ktory natahuje tvoje nervy a caka na vhodnu chvilu, kedy ukazat, co vie 😉
velmi velmi vam drzime palceky, aby sa ta horsia varianta nepotvrdila 😔

lieska
5. dec 2008

Tina, aj ja drzim palce, aby Leni bola OK a naozaj aby to bola len jej lenivost! Niektore deticky su proste troska pozadu. Drzim veeelmi palce.

Jasterka, neboj! Moja Mimi ma tiez skor tvrde brusko, ale aj place a to viem, ze ma tie koliky. Ked Emmka je kludna, tak si myslim, ze to je v pohode. Ma ho tvrde vzdy???

Ronnda, Wieni-dakujem za tipy na to cistenie. Ronndi, ja to tiez zatial robim gazovym stvorcekom a prevarenou vodou, ale nejde mi to uplne, lebo to tam ma nejak moc narvate. A zas jej to tam nechcem moc dlho "megosit" , aby som jej to nerozdrazdila. Wieni, mozno skusim ten olivovy olej...

silvia2406
5. dec 2008

ahoj lieska, tak citam, ze aj ty sa hras na indiansku babicku, teda ja este nie, ale uz kazdym dnom ocakavam moju satku. objednala som si sleepy wrap, je to elasticka satka, ze vraj najvhodnejsia, ked sa ucis uvazy, tak som zvedava, ci sa tam mojej tesinke bude pacit. mam aj klasicku satku, ale mam pocit, ze na uvaz kriz s kapsou je kratka 😒 som zvedava na tvoje dalsie skusenosti🙂

co sa tyka pisulky a cistenia, ja pouzivam olej od weledy, je neparfumovany, namocim si vatovu tycinku alebo tamponik a opatrne to vycistim. tiez si myslim, ze nechat to tak a neumyvat je nehygienicke, ved kolkokrat sa mala pokaka tak, ze jej musim umyvat az brucho 😀

bejby29
5. dec 2008

No Tinus, tak aj ja drzim palceky, zbytocne sa neplas, dokym nemas cierne na bielom, ze nieco s Leni je alebo neni.. A oddychni si v LM, nacerpaj nove sily moja, budes ich potrebovat... A objavis sa tu este pred Vianocami? Myslim na MK, lebo minule, ked si bola v LM, tak si sa neobjavila dlho.
Lieska, ja to vytieram tiez teplou vodou a ide to pekne, mne tiez povedali v nemocke, ze necistit, ale ja si myslim, ze to je blbost.. Tak to pekne cistim. Skusim aj ja ten olivovy olejcek ako Wienika odporucila.. Inak, ten zoznam som dostala, dakujem, uz sa tesim sa na update 😉

ronnda
5. dec 2008

tina - tak to me moc mrzi, rozhodne si ale nevycitej, ze jste to neresili driv, na vine je bohuzel laxni pristup vasi dr., ted pro to udelate maximum, aby leni spravne cvicila a uvidite co bude dal. ted se urcite netrap tim, ze by mohlo jit o nejakou nemoc a soustredte se na ty terapie, ted budete mit tu nejlepsi terapii u tvoji maminky na slovensku, tam vam to prospeje jiste obema.
a doktora urcite zmen, zkus klidne i nejakeho privatniho nebo wahlarzt, kdyz budes mit dobre reference a budes se u nej citit dobre opecovavana (tedy leni). sice to neni nejlevnejsi, i kdyz kasa cast proplaci, ale my jsme u naseho dr., ktery je wahlarzt, dokud bude nici mala, je to pro me dulezite a chci, aby mela dobrou peci v nasem okoli bohuzel moc kinderärzte neni, u vas to bude treba jine, urcite je i spousta vybornych kassenärzte, nechej si nekoho doporucit.
budeme na vas moc myslet, at si oddychnes, naberes sily, udelej si i cas pro sebe a vyuzij toho, ze leni ti postrazi maminka. kdyz budes mit pristup na net, tak se ozvi, budeme se tesit.
tak se drzte holky!

viedencanka
5. dec 2008

Jasterka,chapem tvoje obavy,ale urcite si nepripadaj ako hystericka matka,radsej ist aj na tri rozne kontroly ,ako nieco prepast.Tiez si myslim,ze pokial sa vyprdka a vykaka a neplace stale od bolesti,ze by to nemalo byt nic vazne.

Tina,musis byt nadalej silna a verit,ze Leni pomoze par cviceni,rozhybe sa a vsetko sa zlepsi.Skusala si s nou chodit plavat? Ja som s Linduskou donedavna mala tiez take obavy,pretoze ona vobec nekopkala,aj ked som ju prebalovala,ona len tak kludne vzdy lezala,ziaden pobyt.Tiez som sa na to pytala pediatra,ze sa mi to nezda,on hovoril,ze on behom parminutoveho vysetrenia nevie viac zistit,ze to treba sledovat,ci sa to zlepsi.ja som vtedy pre istotu zasla na SMZ Ost,spravili je aspon uzv chrbatika,tam povedali,ze vsetko vyzera byt ok.

To sa tyka toho cistenia,teraz ma asi chapete ako mi bolo,ked malickej sa tam snazili zaviest kateter,ked sme boli vtedy na tych vysetreniach...necudujem sa,ze to neslo.

Martinko dnes prvykrat nemal teplotu,ale je este taky oslabnuty.Nebral antibiotika,lebo nemal ziadnu infekciu,bolo to taka viroza-vysoke teploty a bolest brucha. Dnes na SK to bolo dokonca na spravach,ze v rakusku riadi tento virus. Cudujem sa,ze ja som sa od neho nenakazila,ja mam taku oslabenu imunitu,vsetko sa na mna nalepi,ale zatial sa drzim.

viedencanka
5. dec 2008

tak nakoniec som objednala tieto saty na krst.dlho mi trvalo,kym som vybrala,nastastie tych zimnych modelov nie je tak vela ako tych letnych,to by som este mesiac vahala 🙂

http://www.princessmoda.de/138+Taufkleid-+Taufh...

bejby29
5. dec 2008

Viedencanka, tie saty su nadherne, my sme mali podobne, ale v dlhom prevedeni... Maju krasne veci, vsak? Normalne je problem az vybrat 😉
To je super, ze je Martinkovi lepsie, Natalia je tiez prechladnuta a aj kasle, ale vraj riadi nejaky virus v Rakusku a Madarsku..

jasterka
6. dec 2008

Ahojte 🙂 dakujem za podporu a ukludnenie,uz som sa dala trosku do laty,potlacila hysteriu a zacala mysliet pozitivne,malinku som kojila vyzlecenu a pri kojeni ma v klude ovela makksie brusenko,aj v spanku,chuda,sice ju teraz v spanku stale ohmatavam,ale ona sa iba pomraci a spi dalej. 🙂
Doktorke sa pojdeme uricte v utorok opytat,ale verim ,ze Emmka je taka dlha spagetka a ma pevne brusko a ked je hore alebo pri prebalovani tak stale kope nozenkami ,tak ma brusko napete...

tina-tak teraz presne uz viem ake to je ,ked ta prenasleduju myslienky,ci je u vsetko o.k....je to na zblaznenie,ked sa tomu podas ☹ takze ti zelam pevne nervy a pozitivnu mysel,lebo my sa zblaznit od strachu nemozeme,my sme maminy a nase slniecka nas potrebuju.Hlavne je ,ze pojdete na tie terapie a tam vam pomozu Leni rozhybat,aj ked sa jej nebude chciet,urciet jej je prijemene takto pohodlne,ved som ju videla na vlastne oci a mi pripadala ako najspokojnejesie ditko na svete,proste ju nic nerozhadze...
u mamky vam bude dobre,snaz sa nacerpat silu,aby ste tie terapie najlepsie zvladli....uvidis,nebudes sa stacit cudovat,ako sa Leni rozhybe a uz ju budes nahanat po celom byte. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre