Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

viedencanka
19. dec 2008

Ronnda,drzime palce pre tvoju maminku,este ze mas Nicol,ktora ta zamestnava a nemusis na to mysliet.

lyziarka
19. dec 2008

ahojte

Ronnda, ano, moj Kristian vypije zhruba to co tvoja Nicol, v lete to bolo aj ivac. Zase to precikavanie ma az tak netrapi, iba nejaku prakticku radu som hladala, ako si usetrit pranie a prezliekanie. Je to zabavne, ako bavia Nicol auticka a stroje... Kristian je na tom podobne, ale nie je este taky vyprofilovany, co sa znaciek tyka ...🙂

Miriam, tie hoferovske sme uz kupili, tak vyskusame. Co ste ockovali?

Wienika, davam cistu plienku uplne tesne pred spanim, moj maly chodi okolo tej pol 6 spinkat 🙂

Zdenka, Kitz je fajn, lyziarka to pozna 🙂

twix
19. dec 2008

ahojte!

ja sa opät hlasim. par dni som si vas necitala, tak teraz dohanam . my sa mame dobre. laurinke som kupila v edusche taku magneticku tabulku na kreslenie, tak cely den si na nu carbe 🙂 a nemusim sa obavat, ze zase popise stenu alebo nabytok 🙂

jasterka - ja by som chcela chodit s malym plavat. este neviem, ci sa odvazim, ked bude mat 3 mesiace, ako pises, bude zima. ale ak ho dobre vysusim a zababusim ... manzel teraz chodieva s laurou aj cez vikend a niekedy aj vecer cez tyzden. ona to tam miluje a vo vode je ako doma 🙂
dominik spava skoro len na brusku. hlavicku pekne skusa dvihat. bola som dost prekvapena, lebo laura vobec nechcela byt na brusku, hned spustila strasny rev. kazde dieta je ine, ja to teraz zistujem 🙂
niekedy spava krasne cely den, inokedy, ako napr. dnes, je nepokojny a malo spinka, tak som ho dnes dost nosila na rukach. zato vecer a v noci pekne spava. ked zaspi okolo 19 hod, tak prespi tak 5-6 hodin, potom sa budi kazde 3-4 hodiny. vonku v kociku pekne spava.

ronnda - to som rada, ze je maminka stabilizovana (este som si neprecitala posledne dva dni, tak dufam, ze to tak ostalo. moja laura tiez musi mat lyzicu a snazi sa nou jest, popri tom , co ju krmim, ale väcsinou to vzda a pokracuje rukou. tiez pouziva (pripadne skonci) pri lavej. ale myslim, ze je este skoro, mysliet si, ze bude lavacka.

lyziarka - my pouzivame plienky cislo 5. ked laura viac pije, tak su tazke, ale nestava sa, ze by ich precikala.
flasu jej robim nad ranom okolo 4-5 ked kojim maleho, nie ze by sa budila, ale chcem, aby dlhsie spala. vodu uz neprevaram, len zohrejem v konvici a dolejem studenu z vodovodu.

twix
19. dec 2008

Maya, tak to mas naozaj na H... kolegov ☹ to teda nechapem, ako moze byt niekto taky 😠 ja by som sa tam asi necitila dobre a skusala si najst nove miesto, ale asi to nie je take jednoduche. nekaz si sviatky a nejako to tam vydrz. akeho mas sefa? da sa s nim komunikovat o takychto veciach?

Zdenka - Kitzbühel poznam. je to krasne lyziarske stredisko. uz som tam bola. okrem toho som raz stravila leto v nedalekom St. Johanne. tie Alpy su krasne aj v lete.

Miriam - ja sa teda divim, ako to funguje vo firme tvojho muza. ked niekoho prepustia, tak mu musia preplatit dovolenku. urcite sa na to poinformuj. okrem toho existuje vypovedna lehota. neviem, ako je to v zakone, my mame napriklad v kolektivnej zmluve stanovenych myslim 4 tyzdne.

Wienika - tak to som nevedela, ze sa smi UM skladovat v chladnicke. vsade pisu, ze spotrebovat do 1 hodiny. ja som vzdy chystala cerstve. aj moja lekarka mi hovorila, ze sa rychlo kazi.

k tej kojeneckej vode: raz som niekde citala, ze zakony nie su prisne a aj kojenecka voda nie je taka kvalitna, ako by mala byt. najlepsie pre babätko je vraj prevarat vodu z vodovodu tych 5 minut.

Jasterka - ked opisujes tvoju malu, ako si robi, co chce, tak to akoby si pisala o mojej laurinke 🙂
moj maly sa na mna par krat usmial tak na pol pusy (taky uskrn, akoby sa hanbil), zato, ked ho prebalujem v obyvacke a on sa pozera na nedaleky fikus, tak sa usmieva ako take slniecko, akoby bol do neho zamilovany 🙂
ten system raz budete mat, ale ak je ako laura, tak to este potrva ☹ inak moja laura je zatial ako taky "besny chalanisko" a maly vyzera, ze bude pohodak.

Viedencanka - laura tiez mavala obdobia, ked par dni nekakala. vraj je to OK, ak nema babätko bolesti.
ja nejem skoro ziadne ovocie. zistila som, ze malemu nie je dobre po mandarinkach a pomarancoch a aj po hrozne. sem tam si trufnem jablko, ale aj to mam zly pocit. ja mavam posledne tyzdne zacpu, ale maly kaka casto tekute ... tak neviem, asi to nebude z mojej stravy, ale ten jeho traviaci system este nefunguje, ako by mal.

tak ja sa idem osprchovat a asi si lahnem. manzel je na vianocnej party, tak nema zmysel cakat ho a v telke zase nic poriadne nedavaju.

miriam25
20. dec 2008

ahojte babenky, tak som ani vela toho nezameskala, nepopisali ste toho moc 😉

viedencanka, dolezite je, ze ste vsetci zdravi a ze mas cas venovat sa svojim dvoch pokladikom 😉 nejako to vydrz a potom budes uz zasa v rakusku a bude ti lepsie... ja ti to tam teda vobec nezavidim 😒

twix, malinky je vazne uzasny, akoby si pisala o mojom samkovi... len sa bojim, ake dieta budeme raz mat, ked budeme mat druhe..ked to bude pravy opak samka, tak si teda uzijem 😀

u nas vcera nenormalne prsalo, uplne cely den a dnes mi zdvihlo naladu slniecko, ktore uz od rana svieti, tak aspon nieco, ked uz nebudeme mat biele vianoce.
my sme vcera boli v grazi na vybrat nieco pre samka (xlaurax, myslela som na teba). nasli sme nakoniec taky vacsi traktor s dvoma vleckami a su na nom tri zvieratka. da sa zapnut a ide sam, tak snad sa bude samkovi pacit. chceli sme vybrat aj nieco pre svokru, ale nic sme nenasli, teda, co som ja navrhovala, drahy zamietol, takze stale pre nu nic nemame, to je vlastne posledny darcek, ktory nam chyba, snad daco uz vyberieme, lebo ma porazi...

ja idem dnes so svokrou, jej sestrou a jednou svagrinou na vianocny koncert mojej netere. zacina to o pol 8, tak sa musim vecer nachystat, aby som neprisla neskoro. svokra tam bude uz skor aj s jej sestrou, aby obsadili miesta a my so svagrinou prideme zrejme na poslednu chvilu, lebo drahy siel robit k jeho sestre na dom a slubil, ze o 6 bude doma, aby som sa stihla nachystat a potom ideme s tou svagrinou, ktora ide so mnou na ten koncert na disko, tak sa trosku odreagujem od tychto predvianocnych stresov, aj ked som vam chcela uz predtym napisat, ze (tusim bejby to pisala), aj ja mam rada tie vianocne nakupy. mne to nevadi, ze je vsade kopec ludi, aspon sa necitim taka sama a naviac vsade hraju vianocne piesne a je taka napata atmosfera, vsetci uz chcu mat nakupy za sebou a len pekne sediet doma v teplucku a ja si to vychutnavam 😉

no nic, idem ja pozriet maso v mrazaku, daco vybrat, co dnes uvarim a potom este musim ist do potravin, co sme vcera nekupili, musim este dokupit, aby sme mohli urobit super zamiakovy slovensky salatik a este mi chyba ovocie na stol... tak vam zelam krasny predvianocny slneccny vikend!!!

lieska
20. dec 2008

Dievcata ahojte!! Do kelu, kym sa dotrepem k tomu, aby som sem nieco napisala, tak aj zabudenm co som ktorej chcela!
V kazdom pripade ... dakujem za komplimenty na fotky, ste zlate! A Mayi, Ty si zasa bola priekopnicka a zbadala si ich ako prva! 😉

Rondi, dufam, ze s maminkou bude lepsie a ze prezijes ty, aj tvoji najblizsi pokojne sviatky.

Mayi - fakt "super" atmosku mas v praci! Chuda, to ti nezavidim robit v takom prostredi. Ale mozno sa to casom zlepsi!! Velmi Ti prajem, aby to tak nezostalo!

Jasterka - ja som tiez myslela na plavanie, ale v zime ma s malou nedostane plavat nikto. Ja si stale myslim, ze to je dost nebezpecne (na prechladnutie). Predsa len je clovek taky vyhriaty zvnutra, takze aj ked bude babo akoze osusene a zababusene, aj tak to nie je podla mna uplne bez rizika, ked s nim vyjdes na ten studeny vzduch!

My sme dnes oslavili 6 tyzdnove narodky, vas s Twix caka "oslava" zajtra! No som zvedava, ci sa nieco po sestonedeli zmeni! Ale som rada, ze aspon to uz mame za sebou!
My sviatkujeme v Salzburgu, prvy krat spolu a mimo domu, pridu zajtra svokrovci, tak sa tesim, apson nebudeme sami.

Ozaj, Tina, velmi sa tesim, ze ta Vojtova metoda pomaha Leni, to je super!!! Velmi drzim palce!

maya01
21. dec 2008

Ahojte kocky,

teeeeeda tu nikoho nie je...kde ste vsetky..???? 😕

Miri,ako dopadol koncert a ako bolo na disco...???? Juuuuj by som tiez niekte vyrazila.

Viedencanka,ako dlho ostavate v Milane?

Lieska,malinka ma uz 6tyzdnov...teda ten cas strasne rychlo leti...ved len pred nedavnom si pisala,ze sa narodila.

My sme boli vcera v Samkovej skolke na vianocnom predstaveni...bolo to strasne mile,ked budem mat cas tak prihodim foto. Teda sa riadne snazil a spieval o stosest,aj darcek vlastnorucne robeny sme dostali...ale hned nam bol aj odobraty,ze on to da svojej babi,ze nam prinesie tak ci tak Jezisko nieco 😉

Ja idem zajtra posledny krat do roboty...juchuuuuuuuuu a v utorok rano vyrazame smer Nr. pani ja sa tak tesim.

Tak zatial kocky prajem este pekny zvysok vecera.

wienika
21. dec 2008

ahojte dievcata...
no tu sa uz naplno sviatkuje, ze?
ja som este do utorka vo viedni, este musim povybavovat nejake posledne darceky, leusku dam este do jasli, potom su aj tak prazdniny do 7meho, takze si jedna druhu uzijeme az az....
ale najlepsie bude,ze manzel ide 27 ho na 4 dni na chatu a chce malu zobrat so sebou...wow.....len neviem ako to zvladnem ja......cely cas mi bude lepit, ci spravil vsetko tak ako ja, ci ju dobre obliekol, prebalil...a tak.....
lebo on je taky expert asi ako lieskin muz obliekol ich mimi, tak to mame my uz vyse roka.....radsej vsetko nachystam vopred....a napisem mu dlllhu A4 co vsetko nesmie zabudnut.....no uvidime...
a ja budem makat v robote 😒

viedencanka, tak super, ze ste zvladli cestu v pohode, mas zlate deticky......ako dlho este budete v milane? inac tych 12 stupnov ti dost zavidim, my sme dnes boli vonku, taky ladovy vietor fukal, az do kosti.....fuj, neznasam takuto zimu..keby radsej napadal sneh.......

lieska, aj ja sa pripajam ku komplimentom na tvoju dceru.......je krasna..... 🙂 veru, vidno, ze ste si dali zalezat 😉

wienika
21. dec 2008

maya, jej ty si tu 😉
samusko musel byt stastny......tesim sa na fotky...a je uzasne ako lubi tvoju maminu......aj lea ma uzasny vztah k mojej mame......

lyziarka, tak potom neviem ako s tymi plienkami, bud ho prebalis v noci alebo ako vravela miriam, uz pred panim menej tekutin davat....

twix, ja som pocula, ze UM maximalne 3 hodinky moze byt vonku a 24 hodin v chladnicke..keby som ho zakazdym vylievala, co mi lea nevypije, tak skrachujem na UM.... 😉
inac, ja som nevedela, ze ta voda sa musi 5 minut prevarat, myslela som, ze staci, ked zovrie, ved v konvici sa to aj tak hned po zovreti samo vypne. dufam, ze som tym nesposobila lee nejake problemy , ktore mozu prist neskor.
a od roku som davala uz z vodovodu....
moja kamoska zasa vodu prevara doteraz, co mi pride tiez trochu prehnane, jej maly je o mesiac starsi od lei....ale kazdy robi tak ako chce a si mysli, ze je spravne.

miriam, uz mas vsetko nachystane`? my uz mame vyzdobu, stromcek, takze uz len cakame na stedry vecer 😉

kocky, idem,musim spravit nejaku veceru a potom si ideme s drahym dat whirlpool...akosi ho boli chrbat a mne to tiez dobre padne.....
tak dobru nocku a kto sem uz nepride, prajem stastne a vesele.......

maya01
21. dec 2008

Wienik,tak to ma tvoj muzik teda odvahu...neviem neviem,ci by sa moj na to dal,ked bol Samko taky maly...teda klobuk dole. A neboj on to urcite svojim sposobom zvladne...aj ked nebude vsetko perfektne,ale aj ta snaha pocita... 😉 Som zvedava,co nam potom o tom napises...

boldy
22. dec 2008

Dobre ranko,

hlasim sa, mame sa celkom dobre, uz sa tesim domov zajtra rano cestujeme, dufam prezijem tu dlhu cestu az do ke 🙂 dnes este trosku pobeham obchody, lebo som nestihla este vsetko, kedze ja dlho vonku nevydrzim, lebo mi je stale horuco a hori mi cela tvar
wieni> tak je odvazny tvoj muzicek, snad to zvladne bez teba, mile od neho 🙂
Baby vsetkym vam prajem, krasne a stastne sviatky v kruhu najblizsich, a nech nam nasnezi 🙂 ja sa ukazem mozno medzi sviatkami ak budem moct. Tak sa drzte a deticky vybozkavajte 🙂 papa

maya01
22. dec 2008

Ahojte,

Boldy,stastnu cestu...nech Vam to rychlo ubehne... 🙂

Juuuj,ja som dnes posledny den v praci....jupiiiiii.
Samko je s muzikom doma...na obed pridu ku mne do prace a potom sa este niekde pomotaju a pridu ma vyzdvihnut...dnes to tu velmi rychlo zabalim... 😉

Zatial pekny dnik.

zdenka73
22. dec 2008

Ahojte!
tak nám tu tiež stále prší, také počasie o ničom. Takže ten nový sneh čo napadol, je už preč.
Neviem, či stihnem do Vianoc napísať, tak Vám už teraz želám krásne sviatky, aby ste ich prežili v pohode, a našli si pod vianočným stromčekom veľa darčekov. A užite si to na Slovensku, ktoré idete domov, a i tie čo zostávajú tu v Rakúsku. Tak Veselé Vianoce!

silvia2406
22. dec 2008

ahojte babulky 🙂

chcem vam zazelat krasne prezitie vianocnych sviatkov plne pohody s vasimi najblizsimi 🙂

ronnda
22. dec 2008

Ahojte, u nas nic moc pozitivniho… maminka je stale v nemocnici, budou ji asi prevazet jinam a domu nejspis nepujde… my jedeme ve stredu do cr.
Mala byla o vikendu umrcena, zase zuby, no a ja jsem dost nervozni a protivna, tak to ma urcite taky ode me. Trochu jsem se uvolnila az vcera na Karlsplatz pri punci.

wienika – manzel je vazne dobrej, kdyz chce leusku vzit s sebou. On to urcite zvladne, to jen my se strachujeme, co ti nasi chlapi s tema detma budou vyvadet. Jak se manzel citi, uz je fit?

twix – obdivuji manzela, jak toho s laurou porad tolik podnika, musi ho to s detma hodne bavit, je to moc hezke. A ty mas takhle aspon cas pro sebe a dominika.

miriam – vzpomnela jsem si na vas, jak jsi tu nedavno psala, jak jste byli v obchode s botama a jak tam samko radil, tenkrat jsem se paradne nasmala, kdyz jsem to cetla. My jsme ted trochu pokrocili a v obchode si Nicole nechala zmerit nohu uz z podstatne mensim cirkusem nez posledne, ovsem nejdriv jsem si nohu zmerila ja, pak holcicka, co tam nahodne taky byla, no a malem jsme chteli merit packu i psovi, co tam taky byl. Jako herna je to tam pro deti opravdu paradni, mala tam litala pak s dalsi holcickou a holky si hraly s botama (jo, mimochodem, ta holcicka mela maminku slovenku, tak jsem ji pozvala za nama na konika).

zdenka – tak to je skoda, ze u vas prsi, snad brzy snih zase napadne. To tady je dnes dost vitr.

boldy – at vam cesta ubiha, mate to peknou dalku. Pekne si to uzijte a nechej se obskakovat.

mayi – jeee, to musi byt prima pocit, kdyz jses posledni den v praci a huraaa domu!

lieska – to to vazne leti, neuveritelne, ze uz ma mimi sest tydnu. neboj, ted uz to bude jen lepsi a lepsi.

maya01
22. dec 2008

No ja este stale trcim v robote... 😠
Dali mi taku robotu,ze mi skoro oci vypadli z dierok... 😕 ked som si vypocula,co odo mna chcu...
Telefony este zdvihat nemozem...som rada,lebo neviem,co by som zakaznikom povedala...a teraz mi dali taku robotu,ze som musela obvolat min. 30 Vermittlerou a vysvetlit im take veci, o akych sama nemam ani sajnu...no teda poviem vam,ze som sa riadne zapotila... 🤐
Ale konecne to mam za sebou a nastasti,nie vsetci boli zastihnuti... 😉
Tak padam domov....
No a este jedna historka na pobavenie....muzik prisiel so Samkom ku mne na obed...baby moje dieta bolo take zobliekane,ze som sa vazne musela hanbit...mal tie najstarsie teplaky,ake doma mame... 😅
Som sa pytala muza,ze ci nevidi do coho sa obliekol...no on ze aj vidi,len si myslel,ze som mu to nachystala ja...no a chuda moje ani slipy nemal oblecene... 😀 Teda tych dvoch nechat doma samych...cista katastrofa....

lenkaw
23. dec 2008

Ahojte babulky, vidim ze ste vsetky zaneprazdnene vianocnymi nakupmi a varenim, upratovani a samozrejme detickami 😅

Vsetkym vam zelam krasne prezitie Vianocnych sviatkov v kruhu rodiny a detickam bohateho Jeziska 😉

wienika
23. dec 2008

maya..... 😀 😀 😀 super historka.......myslim, ze ti nasi chlapi su asi fakt rovnaki.....

ronnda, to ma mrzi, ze nemoze byt maminka na vianoce doma, drzim palceky a hlavne prajem vela sil.....
nici musela byt zlata pri tom skusani boticiek ale hlavne uz neplackala...je to zlaticko...
inac my mame teraz tiez protivnu fazu, stale mrnci, ked sa jej nevyhovie, absolutne si vyzaduje byt stredobodom, a ked nedostane to co chce, tak je hysteria na zemi.....dufam, ze to coskoro prejde....

takze babulky, zelam vam vsetkym stastne a vesele, bohateho jeziska a nech vas deticky a bruska posluchaju....... 😉

wienika
23. dec 2008

a hlavne manzelia...som zabudla 😀

ozaj, pridala som si do albumu jednu vianocnu........tak kuk 😉

ronnda
23. dec 2008

ahojte, i ja vam chci vsem poprat poklidne svatky, uzijte si je vsichni v pohode a ve zdravi!
taky jsem pridala do albumu jedno vanocni audi-foto 😉
pa pa

jasterka
23. dec 2008

Ahojte 😵
Ja,Emmka a moj manzelik vam vsetkym,vasim dedickam a vasim rodinkam zelame s celeho srdca krasne Vianoce,aby boli bohate hlavne na radost a pohodu a aby vas Jezisko(ten skutocny 🙂 ) obdaroval darmy
sice nehmotnymi ,ale o to dolezitejsimy-zdravickom,laskou a stastim 🙂

Statsne a vesele Vianoce
🙂

jasterka
23. dec 2008

Wienika-fotka je uzasna,ste krasna mikulaska rodinka 🙂

ronndi-taktiez Nikol nema chybu,asi by ste jej mali zalozit extra ucet(prasiatko je prilis male) 😀 aby si uz mohla na to audi setrit 😉

Viem,ze prezivas tazke sviatky,ked je maminka v nemocnici ☹ zelam ti vela sily a podpory od najblizsich,aby ta objali a podrzali,ponukli rameno na vyplakanie...nedrz smutok v sebe,nech ta to nenici vnutri,aby si mohla rozdavat radost Nici,lebo ona este nerozumie preco je mama smutna a nervozna.
Verim ,ze jej rozziarene ocka pri vianocnom stromceku prinesu aj tebe Vianocnu radost.

viedencanka
23. dec 2008

Caute baby,nestihla som si vas vobec precitat,nic nestiham,ale aspon narychlo.
Mame sa dobre,nasli sme si zabavu:byvaju tu v centre take typicke talianske trhy,kde okrem ineho predavaju aj cerstvo vylovene ryby,tak sa tam chodime s Martinkom pozerat,dnes sme tam boli asi hodinu,kapor teda tento rok nebude,tak si to vynahradime lososom...Inak dnes som tu v centre spoznala jednu cesku,ktora ma tiez male babo a byva tu kusok od nas uz 5 rokov,konecne nejaka spriaznena dusa.Dnes sme boli aj na vianocnej oslave usporiadanej pre deti,bolo to pekne pripravene,som som napiekla vianocne pecivo,nakoniec som bola jedina,co sama nieco pripravila,nechcem sa chvalit,ja som kucharsky antitalent,ale talianske mamicky nevedia vobec piect.

Dnes som zazila tiez poriadny stres,bolo tu zemetrasenie,prave som uspavala malych,zrazu sa zacalo vsetko triast,cela postel buchala o stenu,drzala som poriadne malych,nebolo mi vsetko jedno.Este som ani nepozrela spravy,ci boli nejake skody,len muz mi volal,ze epicentrum bolo asi 200 km odtialto.To je uz 3.krat,co som zazila v Taliansku taketo zemetrasenie,naposledy,ked som tu bola na sluzobke.Dufam ze dnes nebude nasledovat este Nachbeben.

prajem vsetkym krasne prezitie Vianocnych sviatkov,hlavne vela krasnych chvil s vasimi detickami.

Zajtra rano odchadzame na 5 dni k pribuznym do Ligurie,ozvem sa ked sa vratime.

maya01
23. dec 2008

Ahojte kocky,

tak my sa uz hlasime zo Slovenska... 🙂
Nas Samusko je marod ☹ Dnes rano vrackal a drzi ho to cely den....teraz je to sice uz o nieco lepsie,ale aj tak este nie je vo svojej kozi... Boli sme aj u dr. ale dal nam len nieco na pitie a to je vsetko...tak dufam,ze sa mu to zlepsi...
My sme boli este na nakupy poslednych darcekou...ale bolo teda ludi...a ze financna kriza... 😅 nakupovali hlava nehlava...
Tak Vam zelam pekny vecer...zajtra sa tu urcite este ukazem.

maya01
23. dec 2008

Wienika,Ronnda kraaaasne vianocne fotky... 🙂

twix
23. dec 2008

Ahojte dievcata!
Prajem vam a vasim najblizsim krasne, pohodove sviatky a bohateho jeziska 🙂

Ronnda - drzim palce, nech sa stav tvojej maminky zlepsi, aby ste ju uz coskoro mali doma.
ja som raz zazila riadny cirkus, ked som laure chcela kupit boty ☹ a odvtedy jej len obkreslim na karton nohu, vystrihnem a kupujem boty bez nej 🙂

maya01
24. dec 2008

Krasne prezitie vianocnych sviatkou a bohateho Jeziska v kruhu vasej rodiny...deticky sa budu urcite tesit. Nas Samko uz rano ocakaval nieco pod stromcekom a nic.... 😉
U nas choroba pokracuje dalej...Samko je ok,teraz to chytilo manzela... 😒 ,no tak dufam,ze mna a maminu to obide.
Tak este raz....STASTNE A VESELE.

miriam25
24. dec 2008

ahojte babenky, aj ja sa hlasim na chvilku 😉

Leti anjel s nadelkou, vrti pri tom prdelkou. leti, leti, hadaj kam? K dobrim ludom, predsa k vam!!! STASTNE A VESELE VIANOCE vam vsetkym zelame!!! Samko posiela extra pusinku vsetkym detickam 😵

maji, skore uzdravenie do vasej rodiny, aby sa to nesirilo dalej, to sa nebudeme moct potom stretnut ☹

maya01
24. dec 2008

Miri,no ja dufam,ze nam to vyjde.... 😉

bejby29
24. dec 2008

Stastne a Vesele Vianoce vsetkym 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre