Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
29. apr 2009

Charlotka, teda to je sila, co ste si vsetko museli preskakat. Velmi vam drzim palce, nech sa uz do nemocnice nemusite vracat.
Ja hokej preventivne nepozeram, len by som sa vytocila 😠
Co sa prasacej chripky tyka, ja skor uznavam takyto nazor:
http://www.zvedavec.org/komentare/2009/04/3122-...
A sirenie poplasnej spravy (ta "pandemia" v tvnovinach) je trestny cin. Prave preto, ze ludi vydesi, hoci realna hrozba je len v chorej hlave senzaciechtiveho pisalka.
Inak rotavirusy - my sme neockovali (ani nam ich doktor neodporucal, ale celkovo to ockovanie preslo nejako "pomimo" nas) A pred nieco vyse rokom krpana rotavirus dostala. Zvladla ho relativne ok (nie ze by som sa tesila opakovaniu tejto skusenosti 🙄 ), ale tema ockovanie sa tym vyriesila "sama od seba" 😀
Viedencanka, na ciastocny pracovny uvazok mas narok zo zakona ak ma dieta menej ako 7 rokov, firma viac nez 20 zamestnancov a chces pracovat minimalne 19 hodin v tyzdni. Pracovny cas je dohodou, ale zamestnavatel nie je povinny dat ti tvoju povodnu pracovnu poziciu (ale aj nova musi zodpovedat tvojmu vzdelaniu!)

vroni
29. apr 2009

Aha, Boldy, to ockovanie je nepovinne, takze si ho platis sama, poistovna preplaca len ak mas aj privatne poistenie, statna toto nepreplaca
Miriam, drz sa!

miriam25
29. apr 2009

ahojte babulky,
tak na hokej nemam slov, uz teraz si mozu balit kufre, pretoze ani cechov ani finov neporazia, pokial budu takto hrat aj nadalej 😠 ale zasa musim uznat, ze sme im aspon zhorsili to ich skore a uz im tam nesvieti len jeden inkasovany gol 😀 😎 skodoradost je najvacsia radost, ze? ☹

ja balim kufre a zajtra vecer ideme vsetci traja do nr, moja babka vcera vecer vychydla naposledy 😢 😢 😢 takze nas asi v sobotu caka pohreb ☹ zrejme tam nebudem tahat draheho, necham ho so samkom doma alebo aspon nech su len vedla cintorinu, lebo samka tam rozhodne nechcem mat... my so samkom zostaneme cely buduci tyzden u nasich, prideme vsetci na ine myslienky a trosku to preboli, takze ak sa nebudem hlasit, tak viete preco...
dakujem vam vsetkym za podporu!

ohladom prace som uz napisala, ze buduci tyzden sa mi ozvu, ako sa rozhodli, takze potom vam v rychlosti napisem...

vroni, zdielam rovnaky nazor co sa tej prasacej chripky tyka, kedze som robila dva roky v novinach a viem, ako niektori senzaciechtivi novinari nafukuju a tvaria sa pritom akoze oni nic 😠 a ludia chytaju paniku. nehovorim, ze to je sranda, ale zatial by to mali riesit "ti hore" a dobre riesit. v rakusku maju tie 4 podozrive pripady pod kontrolou, takze nevidim zatial dovod na paniku, do mexika by som sa ale urcite teraz nechystala 😉

krasny den vsetkym.

viedencanka
29. apr 2009

Vroni dakujem za info,ja som si to myslela,ze to je tak,ale zaskocil ma ten postoj nasej firmy voci jednej mojej kolegyni,tak dakujem,ze si ma uistila o mojich pravach.

Boldy- to s tym chudnutim a kojenim,no u mna to ani po druhy krat nefungovalo. Ja prave kedze kojim,mam stale taky obrovsky apetit,ze sa pred nicim nezastavim ☹ A ked som prestala kojit Martinka,mal 8 mesiacov,potom som sa uz neprezierala a v pohode som schudla,takze si myslim ze u kazdeho to je ine.

viedencanka
29. apr 2009

Linduska ma asi poriadne nizky tlak- dnes mi spi uz od desiatej 🙂 Uz sa zacinam nudit. Aj ked prace by bolo dost,ale zase netreba prehanat. Dnes som konecne dala ako tak do poriadku stenu v kuchyni,ktora vyzerala hrozne potom,co mi nedavno vytiekla pracka ☹

viedencanka
29. apr 2009

No a este si idem precitat,co ste popisali,asi 5 stran mi este chyba.

Maya- my sme zacali ten Schwimmkurs v Oberlaa s Martinkom.Nastastie sa mu pacilo,ucitelka sa mi zdala dost prisna,su tam orem Martinka este 2 chalani v jeho veku a vyzera to s plavanim nadejne 🙂 Pred rokom sme uz jeden kurz zacali,ale po dvoch popoludniach sa mu to zrazu prestalo pacit a z vody vzdy usiel. ☹ Takze to boli byhodene peniaze.Teraz to vyzera lepsie.

maya01
29. apr 2009

Miri...uprimnu sustrast... ☹

ivkamt
29. apr 2009

Ahoj maminky z Rakuska.. Som sa Vám sem trošku vtrela, lebo by som Vám chcela ponúknuť zorganizovanie narodeninovej oslavy pre Vaše detičky..Už pár rôčkov prenajímame krásnu chalúpku a súkromie tu unás v turčianskej kotline/ideálne postredie na prechádzky, oddych a relax/ a tento rok sme sa rozhodli zamerať naše zariadenie na malé detúrence/Nakoľko aj ja jedno šidlo mám a na Slovensku nieje moc zariadení takéhoto typu a ked, tak sú dosť finančne náročné../V týchto dňoch sa u nás dobuduváva pekné detské ihrisko s pieskoviskom a celkovo upravujeme prostredie tak, aby sa tam detičky s rodičmi cítili dobre, preto sme sa rozhodli, že ponúkneme Vám maminkám možnosť osláviť výročie Vášho krpčeka bez stesov a vybavovačiek, tu u nás..Naše služby : zabezpečenie záhradnej výzdovy, balónov, narodeninovej tortičky, občerstvenia,..a iného podľa Vašich požiadaviek.Naša ubytovacia kapacita je 13 dospelých ľudí, takže sa dá zorganizovať aj oslava pre viac detí. Mohli by sme tak zorganizovať Vaše stretnutie spojené s narodeninovou párty .. Samozrejme je možné sa u nás ubytovať aj bez narodeninovej oslavy 😎 Ak by ste mali nejaké dotazy, prípadne pripomienky, tak rada na všetko odpoviem..Pekný dník

silvia2406
29. apr 2009

miriam, prijmi moju uprimnu sustrast 😔

baby, s tym ockovanim som prekvapena. my sme neplatili vobec nic, ani sa nas doktorka nepytala, ze ci proti rotavirusom ockovat chceme. jednoducho pri prvej navsteve povedala, ze o tyzden bude ockovat proti rotavirusom, ze je to schluckimpfung a ze z toho nie je ziadna reakcia. 😕 preto som toto ockovanie povazovala za povinne.

viedencanka, pri mne to bolo pri kojeni to iste, vtedy by som bola aj klince pojedla, tereska ma vysavala ako vysavac, mne nie raz robil muz jedlo o 12-tej vecer 😅
a este sa trosku ponud, ved to je super, ze ti tak dobre linduska spinka, je to tak aj v noci?

lenka.pav, dakujem za opytanie, uz je to s tereskou trosku lepsie, predsa len, zacala sa hybat, zacina objavovat nieco nove, ja pevne verim, ze uz bude len lepsie a lepsie 😔

inak dnes mam otrasny zazitok s tereskinym papanim, ona sa mi skoro zadusila, uvarila som jej cukinu zo zemiacikom pridala do toho mrkvicku zo sklicka a po druhej lyzicke sa mi zacala tak dusit, ze som nevedela co s nou robit, bola modra, buchala som ju medzi lopatky, ale to vobec nepomahalo, nakoniec to sama vykaslala, ona vdychla taky malinky kusocek. taka bola vycerpana, ze mi hned zaspinkala a teraz spi uz takmer 2 hodiny 😢 😢 po tom vsetkom som nad jej postielkou revala jak blba 😢

viedencanka
29. apr 2009

Jasterka,Boldy- pytate sa , co davam malej ked ju kojim len 1x denne.- Takze- flasku ani poharik k nej nemozem ani priblizit,tak davam mliecko lyzickou- presne tak az sem sme sa dopracovali 🙂 100 ml trva asi 20 minut,uz sa zrychlujeme. Ale mam na nu uz dalsiu fintu. Vecer ju necham zaspat,potom ked uz spi jej strcim flasku do ust a vypije ju pocas spanku. So zatvorenymi ocami si nevsimne co pije...

bejby29
29. apr 2009

Caute kocky,

Miri, to mi je luto, prajem uprimnu sustrast.. Aspon nech ti ta robota vyjde, ved ako sa hovori, za vsetko zle nieco dobre..

Wieni, vsetko naj naj Leuske k dnesnym meninam 😉 Vela zdravicka hlavne..

Silvika, mne sa to tiez raz stalo s Nataliou, ze sa dusila, lenze ja som jej dala mandarinku a ona sa dusila tou supou (myslim tu, v com je duzina 🙂 ). Uplne ta chapem, ja som z toho bola este dva dni v prdeli.. Takze neboj, nie si sama, nevycitaj si to.

ronnda
29. apr 2009

miri - prijmi uprimnou soustrast i ode me, je mi to lito, mate tezke obdobi. samko vam vsem hodne pomuze to trosku prekonat a je dobre, ze budete s rodinou.

silvi - rotavirus impfung podle me povinne neni... vim, ze v roce 2007 to mesto wien davalo zdarma, protoze se vyskytlo hodne techto pripadu.
to jsi dnes mela hrozny zazitek, taky te chapu, mne se to s nici stalo kdyz mela asi rok a zustalo ji v krku trcet kus jablka, chytla jsem ji za nohy a trepala s ni a bouchala do zad 😒 pak jsem ji dost dlouho jablicko nedavala. ted se jim cpe jak diva, hlavne v kocarku to funguje, aspon sedi, dnes se zase ladovala v obchode a taky ji trochu zaskocilo, ale uz jsem se jen divala, jestli dycha 😉 stane se to myslim kazdemu, tomu nezabranis. chuderko, muselas byt vyplasena, ja jsem taky byla.

miriam25
29. apr 2009

babenky, este raz vam dakujem. takze pohreb bude v piatok poobede, zajtra vecer teda naisto ideme, bude to pre samka lepsie, cast cesty urcite prespi. keby sme sli v piatok rano, nespal by mi urcite.

wieni, leuske vsetko len to naj naj naj k meninkam. cmuk

silvi, mne sa to tiez raz stalo so samkom, ze sa zacal dusit, podobne, ako pisala ronnda, kuskom jablcka. a to som mu odkrojila taky tenky kusok, ze bol takmer priehladny. zabehlo mu a zostalo mu to visiet v krku, cely ocervenel, svokra stala hned vedla neho, tak ho zdvihla dolu hlavickou a buchala medzi lopatkami, vypadlo mu to von, ale este dost dlho potom mal neprijemny pocit v hrdle, lebo kaslal a stale na hrdlo ukazoval. je to velmineprijemne, tiez som sa cela roztriasla a zlakla som sa samozrejme, ale asi sa to naozaj stane kazdemu dietatu... 😒

charlotka
29. apr 2009

Ahojte, tu je Lotin manzel. Kto ma zaujem chodit do hor, kuknite
http://de.groups.yahoo.com/group/alpenverein_sk/
Je to nove, organizuju sa tam nejake tury, je tam diskusia a vselico ine.
Mozno maju niektori manzelia podobne zaujmy 🙂

charlotka
29. apr 2009

na tej fotke nie je Lotin manzel 🙂

wienika
29. apr 2009

ahojte...
tak konecne som si sadla.....dnes som bola na gynde, vsetko ok akeby nebolo, ozvu sa mi do dvoch tyzdnov.....hlavne som chcela, aby skontroloval krcok.....
zajtra idem konecne k frizerovi, uz sa nemozem na seba kukat 😎
a vcera som bola na pedikure...tak som sa trosku pochvalila, ale ked ja nikdy nemam cas a tento tyzden nam dali taky volnejsi, no nevyuzijem to?

vsetkym dakujem za leuskine gratulacie, priznam sa, keby ste nepovedali, ani neviem, nesledujem to a vlastne tu sa to ani neoslavuje.....ale aj tak dakujem, ste zlate.....

viedencanka, tak linduska ti tak krasne spinka? inac to s tou flaskou som robila aj ja, v noci ked spala, tak vypila celu..... 😉

silvi, aj mne by bolo zle, keby sa lea dusila, velmi sa toho bojim, dufam, ze sa nam to nestane....lea teraz futruje vsetko co vidi, tak sa bojim a vzdy ju kontrolujem...uz si pripadam ako psycho.....

ivkamt, dakujem za tip, ak by sme rozmyslali oslavu na slovensku, ozvem sa....vyzera to pekne... 😉

vroni, ty si zlata, tak si to odlahcila.....aj ten link bol super.....to ja som taky posera...odkedy mam leu, bojim sa snad vsetkeho.....uz aj lietania ☹

miri, prijmi odo mna uprimnu sustrast.......co viac dodat..len vela sil ......

maya, tak osemfinale hrame s normi...to som teda zvedava....ale neverim.....

lieska
29. apr 2009

Caute babule,

sorrac, ze som sa skor neozvala, zu som dnes mala az vycitky svedomia ako dlho som nebola na MK!!!
Ja som uz 2 tyzdne na SK, odchod z Rakuska bol rychly a neplanovany, tiez kvoli mojej milovanej starej mame, s ktorou je zial nie moc dobre. Tak sme sa s Mimi zbalili a sme tu, kto vie do kedy, vyzera to ale, ze naspat ideme az zaciatkom juna.
Len som si vas rychlo prebehla, tak co som si zapamatala, tak reagujem:

Charlotka – strasne som rada, ze to mate za seboum aj mne sa to veru az zle citalo! Chuda, strasne ta lutujem, co sit y musis zazit a odtrpiet aj s Livkou!
Kafulienka – ako to ze cestujem aj do Anglicka??? Podla mna porod do vody pojde, v Salzburgu nam vraveli, ze ak sa (uz pocas porodu) rozhodneme ze chceme rodit do vody, nie je problem!
Jasterka – zlata, ze ti chybame aj s Mimi!!!
Wieni – Ordinaciu kukam stale, ale vzdy s oneskorenim, Mimi mi to nedovoluje pozeravat v telke, tak si to porom musim dohnat na nete. A Radio pozeram tiez, celkom fajn… Let´s Dance uz nestiham, videl asom len jednu cast. Fialovu sice tiez nemusim, niecim mi je strasne nesympaticka, ale musim uznat, ze reakcie a hlasky ma niekedy fakt super!
Miri – velmi mi je luto tvojej babky, viem asi ako sa citis…zelam vela vela sily tebe aj tvojmu ocinovi!

Inak sa mame fajn, mame uz 2. zubok!!! A chodime tu, v Nitre, na plavanie. Je to super, najprv sa s detickami cvici, potom plavanie, potom sauna kratko! Ceny sice ako v rakusku (to len pre zaujimavost, nechapem to..je tu strasna drahota), ale som rada, lebo tu mi to je prijemnejsie!

Tak bezim spat, babulky zatial caute!!!!

lieska
29. apr 2009

Miri - tak az teraz som si precitala tuto stranu ... prijmi moju uprimnu sustrast! ☹
A ako som napisala ... vela sil vam vsetkym do nasledujucich dni, tyzdnov a mesiacov!

maya01
30. apr 2009

Dobre ranko 🙂

Wieni...tak Nori...no uvidime...mozno nas nasi nakoniec milo prekvapia... 😲

Lieska,tak ty si v Nr. Aj my dnes vyrazame...sice len do nedele...ale aj to sa rata 😉
Dufam,ze to s tvojou starkou dopadne dobre...

Ja uz dnes sedim od pol siedmej v robote...ale za to uz o druhej pracham.... 🙂

Zatial pekny dnik...

vroni
30. apr 2009

My vyrazame az zajtra, ale opacnym smerom, ficime na krstiny do Mnichova, ponavstevujem kamosky, ktore tam este zostali, skocime na veceru do kreolskej restauracie, no tesim sa ako mala....
Lieska, drzime palce so starkou.
Miri - uprimnu sustrast...
Wienika, ja som taka nelakava (s makkym l), mavam sice tremu, ale malokedy strach 😀 ( byvaly s potesenim tvrdil, ze az pri mne pochopil, ze "levi" vtip vobec nie je vtip ale suchy popis reality: Otazka: Co by ste robili, ak by vasu zenu napadol lev? Odpoved: Nic. Sam ju napadol, sam nech sa aj brani.) A ked citam tie vtakoviny, co o tom vire produkuju media, tak mi silno stupa krvny tlak a otvara sa (pomyselny) nozik vo vrecku....

miriam25
30. apr 2009

tal my dnes poobede vyrazame. doobeda sme behli so samkom do obcchodu nakupit drahemu nieco na jedenie na buduci tyzden, aby nam tu neumrel od hladu, kedze bude (teraz, ked nebudem tu 😠 ) chodit kazdy den domov ... potom sme boli natankovat, aby sme sa poobede nemuseli zdrzovat (ten chlapik, co ma obsluhoval nevedel odtrhnut oci od mojho pozadia 😀 a brutalne so mnou flirtoval 😝 tak som utekala prec, aj ked to dobre padlo, ze este nie com do stareho zeleza suca 😀 ) no a ked sme sa vratili, tak som vyvesila uz oprate pradlo, umyla riady, vyniesla hore nakup, upratala to, nadesiatovali sme sa so samkom a teraz je on uz v postielke, ja tu este chvilu sedim, kym nebude uz tuho spinkat (cize, kym dopisem tento prispevok) a pojdem upratat trosku auto, nech sa nemusim hanbit na sk, pobalit samkovi kufor, hodit hurky do truby a ked sa samko zobudi, este mi zostane pobalit mna a drahemu par veci a ked sa drahy vrati, osprchuje, naje a ponosi vsetko do auta, mozeme vyrazit. ja dufam, ze najneskor o 5 vyrazime, nech neprideme az niekedy v noci do nr.

lieska, ty si v nr? poslem ti do ip moje tel. cislo, mohli by sme sa buduci tyzden stretnut, ak budes chciet a mat cas.

tak babulky krasny vikend vam zelam, ked uz ja ho pekny mat nebudem (zasa ma len moja teta nasr..., ona si mysil, ze ocino bude sam vsetko platit a vybavovat a ona zhrabne len polovicu domu, ktora je na nu napisana a pride si len tak na pohreb ako cudzi clovek 😠 😠 😠 ) asi jej dnes vecer krk vykrutim, kedze bude u nasich dnes spat... aaach, nemam na to slov ☹ neeeechaaaaaaaaapem niektorich ludi, vazne niee.... ☹

lenousek100
1. máj 2009

Ahoj, omlouvám se, že vám vstupuju do diskuze. Chtěla jsem se zeptat, uvažujeme, že bychom jeli na nákupy k vám do Rakouska, někam poblíž hranic - Freistadt, Gmund, Linz... Jaké jsou tam ceny ve srovnání s ČR nebo Slovenskem? Myslím dětské oblečení, hračky, koj. mléka, přesnídávky, čaje...? A kde nejlépe nakoupit? Moc děkuju, doufám, že nejsem příliš vlezlá 🙂

zdenka73
1. máj 2009

Oooh, Miri to je mi ľúto, i ja ti prajem úprimnú sústrasť, a veľa síl.

jasterka
2. máj 2009

Ahojte 🙂 tak tu sa krasne vikenduje,tak to ma byt,len si uzite krasny vikend.

Miri-vy mate teraz smutny vikend,ale hlavne ze ste u vasich a podrzite ich ,ked treba...to co si pisala za tu tetu 😠 🙄 ...take sa tusim najdu v kazdej rodine 😠 tiez by som vedela pisat na strany o niektorych clenoch rodiny,ktory sa spravaju horsie ako cudzi ☹ ...ale vies na kazdeho raz doje,tak sa nebudem rozculovat...

lenousek-na Mk je aj diskusia nakupy v rakusku,skus tam 😉 ,tam baby tvrdia,ze sa tu oplatia prasky,plienky...my nakupujme vsetko tu ,kedze tu zijeme a ked sme na Sk kupime si aj tam a nosime sem,lebo potesi kazda zmena... 🙂 ...takze si to musis porovnat sama,oblecenie sa oplati va HM,CA,drogeria DM,Bipa...prajem super nakupy 🙂

vroni-super ten Levi vtipek 😀 muzikovi sa velmi pacil 😉

lotka-pozdrav muzika,moj sa velmi potesil tomu linku,on ma nohy tulave,len ja ho drzim na kratko,lebo sa onho bojim,ale skusim mu trosku povolit opraty 😀 😉 ...lebo ked je dlho doma,ma priznaky nedostatku vzduchu a adrenalinu.
Inak ako sa mate?dufam,ze vsetko o.k,a doma si uzivate pohodicku 🙂

lieska-tak Mimi ma uz dav zubky,teda zavidime 😉 ako sa vam prerezali,aj si nieco pobadala na Mimi?alebo vykukli len tak znenazdajky?A aj plavat chodite v Nitre ,super.Ako sa to Mimi paci?aj my chcem ist s Emmkou,ale este nemozem kvoli jazvam,nejak sa mi zle hoja ☹ ...
ako starka? krasne,ze ste ste isli s Mimi domov,neh este starku potesite... 😵 ....

lieska
3. máj 2009

Lenousek - myslim, ze sa tro viac oplati v Rakusku, aspon v porovnani so Slovenskom je takmer vsetko lacnejsie. najdu sa aj veci, ktore sa viac oplatia na SK (napr. oblecko v Tescu...). Inak vychadza skoro vsetko lacnejsie. Mne dnes manzelik poslal z Rakuska (resp. bol na nakup v Nemecku, my to mame blizko a tam je to vraj este lacnejsie) plienky (Maxi balenie), Hippky (u nas stoja nieco okolo ERUa, tam 49 centov), atd.

Jasterka - pri prvom zube mala asi take 3 dni (nie v kuse, ale tak ako sa jej zachcelo), ked bola tak amrzuta, neviem ale ci to s tym suviselo. Druhy zub som ani nevedela ako a bol prerezany. A uz sa jej dole beleju aj dalsie. 😉 Ale rastu jej tak pomalicky, kamoskin syn mal v jeden utorok co bola s nim u mna len taky spicacik, ano to vidiet nebolo a na dalsi tyzden v utorok mal dva viditelne zuby!! To je strasne individualne u deti.
Plavanie sa jej paci, je to super spravene, najprv sa s detickami cvici, spieva a tancuje a teoreticky sa prebera co bude vo vode. Potom bazen a nakoniec sauna, aby sa deticky vyhriali. Zlate!!!! Aj cele to centrum, tioe baby ti tam pomozu s babom, oblecu ti ho, vysusia, atd. aby si sa aj ty mohla dat do poriadku. Som rada ze sme tam, no ved uviidm, zajtra ideme 3. krat.
Aj ja sa tesim, ze sme tu, kvoli mojej starej mame zlatej!!! J eto cele na nic, ale som stastna, ze mozem byt este s nou!
Inak od buduceho tyzdna ideme na Beikost, som strasne zvedava, Mimi hypnotizuje kazdeho, kto je...dala som jej cucnut jablko a vzdy sa k nemu tak prisaje ako cervik. Rozhodla som sa, ze zacnem s Hippkami, zda sa mi to rozumnejsia alternativa ako napr. Tesco-va dusicnanova mrkva. Ak mate baby iny nazor,m dajte vediet, stale vaham. Ty Jasterka zacinas az od 7. mesiaca s Emmkou, vsak? Kvoli tej vasej alergii co mate v rodine... A Twix...? Dominik uz aj nieco ine papa alebo len mliecko? Silvi, Tvoja Tereska uz asi ano.

Tak vam prajem krasny zvysok nedelneho vecera...

twix
3. máj 2009

Ahojte!

tak ja sa opät hlasim. my sme si par dni uzivali therme. bolo super. Laurinka skace s kridelkami do vody uplne bez strachu. bola tam v svojom zivle a v hoteli bolo tolko deti, ze sa hned s kazdym davala do reci (aj ked jej nikto nerozumel 🙂 chodili sme dost von a maly bol prvy krat v sportaku, tak sa divil, ani nedychal 😉 len sedel a pozoroval vsetko s otvorenou pusou 🙂
k hokeju sa ani nebudem vyjadrovat, dobre, ze sme ho nesledovali, len vcera si manzel zapol cesko-slovensko a hned na zaciatku mi prislo zle, co to s nami ti cesi robia ☹ ani som uz dalej nepozerala.

charlotka - tak uz to mate snad naozaj vsetko za sebou a mala bude mat cely zivot pokoj. raz jej o tom budete rozpravat, co si chudatko musela vsetko vytrpiet. ona na to nastastie zabudne 🙂

miriam - to je mi luto s tvojou babkou ☹ co sa tyka roboty, tak drzim palce!!

rotavirus - nie je povinny a uz sa za neho neplati. ja som za Laurinku pred dvoma rokmi este platit musela, ale asi o pol roka pisali, ze to prebera krankenkasse, preto ho casto lekari pichnu a nespytaju sa, ci ho chcete. ja som dala deticky zaockovat.

lieska - Dominikovi uz varim zeleninku so zemiakom (raz mal ryzu) a mäskom. mixujem mu jablcko s bananikom. v therme som skusala dat hippku, ale odmietal po prvej lyzicke. tak tam som len kojila. ked sme sa vratili, tak som mu zase uvarila a zadrhnut 🙂 strasne sa zlostil, ze davam pomaly. ja sa snazim kupovat v spare vsetko, co sa da len bio (a aj sa snazim tomu verit, ze to bio je).

tinavieden
4. máj 2009

ahoj babule,tak sa vam po 3 tyzdnoch oddychnuta a nabita energiu hlasim 🙂 V LM bolo fajn, super som si oddychla, mamka sa starala ukazkovo o Leni a aj cas nam rychlo presiel. Aj Leni urobil pobyt velmi dobre, predtym bola uplakana u nikoho nechcela byt, len pri mne...u mojej mamky jej bolo uplne jedno,ze som prec su super partacky 😉 Zda sa nam aktivnejsia, viac blaboce,sice nerobi nic nove ale predsa sa nam zda ina.No musime chodit na Sk castesie, je vzdy potom ina.Tu vo Viedni som s nou cely cas sama a v LM sa jej stale niekto venuje....
Ohladom vysledkov nic nove, v stredu bude 6 tyzdnov co sme boli v nemocnici, tak uz by konecne mohli nieco vediet...ale uz sa nerozculujem nad tym ☹ Dolezite je,ze som pozitivne naladena a dufam,ze mi to dlho vydrzi.

Ozaj co tak dat stretko?Stadtpark tento alebo na bud.tyzden?Kto sa prida?

wienika
4. máj 2009

ahojte babulky....
oddychnute po vikende?
my sme boli v bratislave, bolo fajn, lea je tam stastna, stale chce byt v zahrade.....

tina, super, ze ste sa mali dobre, to verim, ze ti to dobre padne, mamka ti s malou pomoze a ked vies, ze sa lubia, tak mozes aj bezstarostne odist......ja to poznam, lea ide len k mojej mame, ostatnych ludi sa dost boji alebo hanbi a drzi sa ma ako kliest......

twix, jej vam bolo dobre......mas aj nejake fotky z therme?

lieska, ja som tiez kupovala bio zemiaky a mrkvu, ale kedze moja princezna nechcela nic, tak som vsetko vyhadzovala..ale hippky mas zarucene bio, a mrkvu som davala len tu, na zaciatku.....

vroni, dobry vtip 😀
ako bolo na krste?

miri, este si v NR?

maya, vy uz ste naspat?

to stretko by bodlo, tak ja som za...tento tyzden by som mohla stvrtok a piatok a buduci este neviem......nemam plan, az v piatok budem vediet......

lenkaw
4. máj 2009

ahojte kocky,

tak sa hlasim po dlhsej odmlke aj ja. Boli sme tyzden v Taliansku pri mori, len to bolo tak narychlo. Som sa to dozvedela 1 den pred odletom, ale bolo supiiiiiis. Aj Luca bol perfektny, sme skonstatovali ze teraz je najlepsie obdobie na Städtereise, lebo este sedi v kociku a pekne pozera okolo seba. Ked zacne behat, uz to nebude take jednoduche 😉 Neskor pridam par foto.

Miri: prijmi aj odo mna uprimnu sustrast, strata milovanej babicky boli. Ja som sa doteraz s tym nezmierila ked zomrela moja babulka ☹

lieska: aj ja som zacinala Hippkami, mrkvickou, potom k tomu zemiacik. A kedze sme vacsinou prec z domu, tak je to prakticke.Dnes som robila polievocku so slizikmi, no a Luca mi spapal 3 misky!!!

Tina: fajn ze si si odpocinula, aj Leni to urcite pomohlo ta zmena. Rada sa pridam na stretko, zoberiem deku a ked bude pekne dame deticky tam. My vo stvrtok ideme ockovat, tak neviem ci nebude maly mrzuty, radsej by som bola za stredu alebo piatok.

lieska
4. máj 2009

Tina, to sa super cita, ze Leni pobyt na SK prospel!! Super, tesim sa s tebou! Tych 6 tyzdnov je na porazenie, dufam, ze coskoro Ti uz vysledky pridu.

Twix - tak Dominik uz ma taketo menu? No super. Inak svanda, ze ti chce len Tebou varene a Hippky su mu fuj. Mamickina kuchyna je mamickina kuchyna! 😀
Dakujem inak z atipy, tak asi ozaj zacnem tymi Hippkami. Ja moc Biomensch nie som, al emalej budem urcite kupovat aspon na zaciatku bio. No a tu v tejto nasej milej Nitricke som zatial nenarazila v obchodoch kam chodim na bio zeleninu a sezona este nie je. Kvoli tomu zvazujem...

Lenka - to Taliansko muselo byt vazne super. Kde ste boli??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre