Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
14. máj 2009

wienika, ze trosku drahsi 😀 😀 😀 😅 vsak neva, je tam naozaj dost penzionikov na vyber, ale aj tak dakujem 🙂

teeeda tina, ty si sa do toho riadne obula 😀 moj chlop neprotestuje, ale uz teraz mi zviera hrudnik, ze ho necham s malou sameho, aj ked nepochybujem o jeho schopnostiach sa o teresku postarat, ale rozumies,
ja to viem lepsie 😀 ale v podstate som za 😉 tiez skor cez tyzden, vikend si rezervujem zvycajne pre manzelika 😉

charlotka, super fotky 😵 mala je zlatucka a v tych satockach je na zjedenie 🙂

ale aj twix vlozila fotky svojho fesaka, skoda, ze ste sa nemohli pridat, mame akutny nedostatok chlapov, ved tie nase baby sa o nich budu bit 🙂

vroni, mozno natali casom povie, ze vsak "nebyuo o cem" ako v tom vtipe o zahorakovi 😅
Malý Záhorák nie a nie rozprávať, chodili s ním po doktoroch nemocniciach, a nič. Jedného dňa mu tata nalejú vína, malý si upije a s krivou hubou rika:
- "Kysueee".
Všetci sa zbehnú a čumia a mater sa ho pýta:
- "Na co si dovčiu nic nerikal ?"
A maly na to:
- "Nebyuo o čem..."
ze by tip ako malej rozviazat jazyk 😀 len namiesto vina, snad nejake nealko 🙂

pinkina
14. máj 2009

Ahoj Charlotka tak, to je gut. Jasne ja mozem prist aj k Wilhelminenspital. Aspon budeme mat s Kristinkou novu trasu. 😀 Uz pouziva tvoja Livka ten Laufgitter? Ja nad tym tiez rozmyslam ci jej to mam kupit. Len sa bojim podla toho ako ju poznam, ze urcite bude hned natahovat rucicky a spusti. Maaa, maaaa.
😉
A pouzivate Laufwagerl?
Tiez neviem kedy ju uz mozem dat do Hochstuhl, uz tu je 2mesiace pripravena, ale este neviem ci ju tam mozem dat. Uz to pouzivate?
Zajtra chcem ist s nou do HM, lebo som jej kupila velke balerinky, tak ich musim ist vymenit.
Tak mi napis, ak budes chut mat s nami ist kocikovat. 😎

miriam25
14. máj 2009

ahojte babulky, no maly je v postielke, ale neviem, ci tam este nebudem musiet ist... 😒 tym, ze mame take skarede pocasie, nevybije svoju energiu dostatocne a potom vecer nechce spinkat... 😒 😒 😒 a ja by som sa taaaak moc potesila, keby uz zavrel ocka a ja mohla aj nieco porobit. sama som unavena z toho, ako ho musim cely den zabavat 😀

charlotka 😀 😀 ake su to orientacne schopnosti na - 127 bodov ? 😀 😀 som sa dobre zasmiala..
a viem si ten livkin smiech uuuplne zivo predstavit. nieco podobne sme doma vystrajali aj so samkom, ked bol v livkinom veku,naozaj kraaaasne a nezabudnutelne momenty 😵 a neboj, malinka sa zasa bude otacat, bol to pre nu sok, velky zasah, z ktoreho sa ona rychlo spamata a este si budes vlasy trhat, ked sa ti zacne otacat a nebudes z nej moct ani na sekundu strhnut oci 😉

tina, som rada, ze vam vysledky dopadli dobre, aspon tie "geneticke poruchy" ste mohli vylucit a jeden kamen ti mohol padnut zo srdca. a neboj, tie najblizsie tyzdne ubehnu ako voda 😉 dzim palce...

miriam25
14. máj 2009

vroni 😀 vy mate aku malu inteligentku doma 😀 tusm s vami vsetkymi vybabrala 😀 teda, clovek by si ani nemyslel, ako s nami tie deti tocia, ze? ale ved ty si s nou poradis a za chvilu ti bude brblat cele vety, az sa ti vlasy budu stavat dupkom 🙂

charlotka
14. máj 2009

Ahojky, tak dnes struham rekordy v navstevovanosti konika 😀 est esi dam jednu davku a sup sup do postele, lebo livia sa onedlho urcite prihlasi o mliecko 😎

pinkinka, kuk do IP, posielam moje cislo, mozno ak bude zajtra pekne, mohli by sme vybehnut hladat nejake pokojne miestecko na kocikovanie 🙂 ak nie zajtra, kedze vy idete do HM, tak hocikedy, ked bude pekne a teplucko, to sa bude dat aj vonku prebalovat, mozeme byt aj dalej od domu 😉
laufgitter pouzivame uz nieco vyse mesiaca a som naaaramne spokojna, aj mne obcas mala zacne mrnkat, ked ju tam polozim, ale to jej hned ukazem nejaku hrasku, chvilku sa snou zahram a ked je v zapale kymacania a hryzenia, tak ju necham a uz sa hra potom sama 😀 ale samozrejme ze mi tam nevydrzi cely den, poobede uz vyzaduje vela pozornosti

pavucika na chodenie nepouzivame a ani sa ho nechystam kupit, tiez som pocula, ze to babu skodi...

Livia sedi vo vysokej stolicke od kedy sme zacali prikromovat, teda skor tak polosedi, kedze sa da nastavit operadlo, tak to ma v takej lezatej polohe, su tam aj pasy na zapnutie, takze nemoze vypadnut a som spokojna, aspon sa nauci, ze tam sa papa. citala som, ze pokial babo samo nesedi, tak sa ma krmit napr. v lehatku, takze zalezi od toho, aku mas stolicku, ak sa neda nastavit operadlo, tak by som ju tam este nedavala sedkat, pokial nedokaze samostatne sediet

dobru noc 🙂

boldy
14. máj 2009

ahoj baby,
tak dnes tu teda bola nastevnost, nestiham citat 🙂 stretko bolo super, sme sa dobre nasmiali, a decula su vsetke uzasne 😉
charlot> to musel byt zazitok pol hodinky smiechu, uz sa aj ja tesim na taketo momenty, super foto
zdenka> blahozelam k //, tu je plodna tema 🙂
vroni> tak mate doma intelektualku, skor bude psychologicka, bude len pocuvat, tam netreba mnoho mluvit
lieska> prijmy uprimnu sustrast
ja sa asi na babske stretko nebudem moct pridat, mala je moc mlada a muz by to nezladol, kedze nasa odmieta flasu a ja kojim
twix> pekne fotecky

a uz som aj zabudla, co som este chcela ☹ tak peknu dobru noc

pinkina
15. máj 2009

Ahojte baby, ja tiez nestiham ani citat kto vsetko tu pise. Takze hned aj zabudnem, s kym so si pred tym pisala.

Charlotka dakujem za radu ohladne tej stolicky. No mi mame od Prima Papa da sa polohovat, tak ju tam skusim dat. 😉

Vcera som nestihala odpisovat. Pozerala som Germenys next Topmodels 😀
No pocasie dnes nevyzera tiez nic moc. 😎

tinavieden
15. máj 2009

Ahoj babule. Tak ten Sky bar co navrhla Wienika je dobry napad tam sa da aj pokecat. Kedze to vyhovuje skoro väcsine cez tyzden co tak to dat na stvrtok 21.5 to by sa k nam teda mozno pridala aj Miriam a konecne by sme ju spoznali osobne.Co vy na to?

maya01
15. máj 2009

Jeeej ja by som sa hned pridala...no ale pravdu povediac,by mi vyhovovalo 20.5....kedze 21.5. je sviatok a nemusela by som na rano vstavat... 😉

maya01
15. máj 2009

Pinkina a kde presne byvas v 16bez.?
My sme byvali v 15.(teraz uz v 23) a v Kongresparku som bola varena,pecena... 😀 ...aj Kongresbad je ok...
Inak mojho muza cela Familie byva v okruhu Kongresparku...

silvia2406
15. máj 2009

maya, kde konkretne byvas v 23.-ke? potrebovala by som nejake tipy, co kde je. viem, ze 23.-ka je velky bezirk ale aj tak 😉

twix
15. máj 2009

ahojte, ja som tiez radsej za 20.5., ako pise Maya. Miriam, nemohla by si prist 20. do Viedne??

tinavieden
15. máj 2009

Tak toho 20.5(kedze na druhy den je sviatok) som teda chcela navrhnut hned ale kedze Miriam spominala stvrtok 21.5 ,zeby mohla...
Tak co Miriam slo by to u Teba aj v stredu?Vidis ako sme vsetky zvedave na Teba a radi by sme Ta spoznali 😉

pinkina
15. máj 2009

Ahojte aj ja sa chcem s vami stretnut ak ma zoberiete 😵

Maya: byvam na Effingergasse od minuleho roka. Vies kde to je? Postavili tam nove Gennosenschaftswohnungen. Predtym som byvala v 1170 od Kongressbad 5min,.

A kde sa chcete stretnut?

Musim koncit Kristinka narieka. Dnes som objavila dve biele ciarky dole v pusinke. Uz nam rastu zubky
😀 😀

lyziarka
15. máj 2009

ahojte kocky

teraz som tu hrozne malo a zanedbavam vas, sme na SK, asi az do konca maja, uvidime. Tak nie som velmi na pc, ale teraz som poslednych par stran prebehla. Mali ste stretko, ako super, a preco Kids Cafe zatvaraju? Ste vsetky take aktivne, teraz sa blizia aj dovolenky, tak budete urcite cestovat, tie, co mate viac deti, obdivujem, ako vsetko stihate, ale aj Bejby, pretoze druhe je uz v brusku a to je tiez niekedy zaberak na organizmus, ze? Tina, drzim palce, aby vam uz konecne stanovili diagnozu a vedeli liecit. My mame uz rok s tymi prstekmi na nohach, a nic nepomaha. Jednoducho neviem, co s tym. Sice je to uplne nieco ine, ale ked sa cokolvek tak taha, tak je to neprijemne. Twix, ty mas teda maleho valibuka 🙂 v dobrom... My sa snad tiez niekedy vyberieme do therme, uz to planujeme neviem ako dlho...
Tak sa majte pekne, deticky nech su zdrave a nech posluchaju.

ronnda
15. máj 2009

ahojte, ke stretku... 21.5. jsme cely den v cesku, takze to nemuzu, pokud by se stretko dohodlo na stredu 20.5., tak bychom teoreticky do ceska mohli odcestovat az ve ctvrtek rano a tak bych se rada zucastnila...

dnes jsem byla v "moji" firme, kam se mam vratit po materske a kde mi na zacatku roku rekli, ze me nebudou potrebovat a daji mi po materske vypoved. tak ted je situace uplne jina. vyroba se presunula z rakouska do rumunska 😒, firma tu ale funguje dale, sef by si predstavoval, ze bych nastoupila nejlepe zitra a to na plny uvazek, uz mel pro me nachystane klice od kanclu 😉 potrebuji me pro kontakt s ceskem, se kterym dost firma obchoduje. tak jsme se predbezne dohodli, ze nastoupim po materske koncem juli, pokud dostaneme misto v krippe, a pracovat budu od osmi do dvou, pak se uvidi jak to pujde dal. ja jsem tam pred materskou pracovala jen chvili a nijak moc nadsena jsem nebyla, no tak uvidim jak se to bude vyvijet dal.

ronnda
15. máj 2009

pridala jsem fotky ze stretka, tak nez pujdete spat, kouknete do meho alba stretka 🙂
dobrou...

stefina
15. máj 2009

Ahoj, zdravim vsechny, jsem tu dneska poprve a rada bych se pridala do diskuze, pokud nema nikdo nic proti tomu 🙂 . Jmenuji se Stefi

jasterka
16. máj 2009

Ahojte 🙂
tak vidim ,ze tu sa vo velkom organizuje bezdetne stretko 🙂 ,ja tiez neviem ci nepojdeme na Sk,ale uz som muzika informovala,ze by som chcela ist,ak by ste sa zhodli na strede,tak uvidime,alebo nabuduce.

ronndi-fotky vydarene tak ako stetko,super,ze si i nasla este aj cas to zdokumentovat 🙂

jasterka
16. máj 2009

no viac pisat nestiha,Emmka stratila trpezlivost,ale este chcem Stefi privitat...
len sa pridaj,tesime sa kazdej novej co nam rozsiri diskusiu 🙂 VItaj u nas a dobre sa tu medzi nami cit 🙂

pinkina
16. máj 2009

Ahoj Jasterka sedi uz tvoja Emmka v Kinderhochstuhl? Ja som moju Kristinku tam dala vcera prvykrat. Velmi sa jej tam paci, ale bola este len v tej sklopenej polohe. Vcera som jej vecer objavila dole ako sa jej predieraju von 2 zubky. 😀

lenkaw
16. máj 2009

ahojte,

pinkina a stefina, vitajte medzi nami 🙂

ronnda: tak vidis, ze s tou pracou sa to nakoniec vyvinulo uplne inak a ponukli ti fajn job!!! aj ked mas urcite zmiesane pocity.
pozrela som si fotky zo stretka, bolo supeeer, aj ked Luca uz neobsedi a uz by sa len plazil 😝 Vase bambulky su vsetky krasne, tak budeme mat na vyber 😀

tina: tak toho 20.5. by som sa rada pridala aj ja, v tom Steffli by to bolo fajn, nech mozme aj pokecat!!!

zdenka: gratulujem k // !!! je to uuuuuzasny pocit, vsak? Tak drzime palce nech je vsetko v poriadku a aby bolo tvojej fazulke v brusku dobre 😉

trdlo
16. máj 2009

Caute kocky, ja sa hlasim este 2v1

v poslednych dnoch tu bola teda zvysena navstevnost. To bolo asi tym pocasim 😅 Ja som zase cez den dospavala moje doskrabane a nedospane noci. Uz neviem, ako sa otocit a zacinam byt zo vsetkeho nervozna 😖 Uz aby som porodila 😔

Stretko bolo super, som rada, ze som sa este dokotulala 🙂 a som Vas a Vase deturence mohla vidiet a s Vami pokecat.

Prajem Vam prijemnu zabavu pri stretku bez deti. Ten bar je ok, robia tam dobre koktejly. V ramci firemnej party som ich tam vyskusala viacero 😅 😅 Ja sa tentokrat ale nepripojim 😀 Ja tak mozem asi niekedy s boldy skocit do mliecneho baru 😀 😀 Aj ked na nejaku prechadzku sa potom pri peknom pocasi pripojime 😉

Aj ja vitam nove kocky a blahozelam zdenke k // 🙂 Takze tu zostavaju po mne dve tehulky: bejby a zdenka 🙂 Dufam, ze sa konecne postaraju aj o muzsky rod 😀

Tak Vam zelam pekny vikendik a dufam, ze sa nam pocasie umudri a konecne vyjde slniecko 😎

bejby29
16. máj 2009

Caute kocky, konecne po upratovacich dnoch som sa zapla a trosku si vas prebehla..
Zdeni, gratulujem ku krasnej novinke, drzim palce, nech je vsetko ako ma.
Lieska, uprimnu sustrast prajem.
To stretko vam zavidim, ja by som sa hned pridala, keby som nebola tehu.
Ozaj a podla doktora cakame chlapceka 😉 😉

maya01
18. máj 2009

Jeeej Bejby...supeeer...gratulujeeeem 😵 😵 😵

twix
18. máj 2009

Silvi, Viedencanka - kolko mliecka vam deticky vypiju z flasky ? myslim tym naraz (nie za den).

Bejby, blahozelam ! 🙂

silvia2406
18. máj 2009

dobre ranko 🙂

bejby, blahozelam 😵 😵 😵

twix, ja malej zarabam vzdy tych 155 ml, ale malokedy sa stane, ze mi to vypije cele, takze ratam max tych 120 ml 😉

stefina, vitaj medzi nami 🙂

miriam25
18. máj 2009

ahojte babulky,
ja by som mohla 21. prist, bohuzial, 20. ma drahy naplanovanu kamaratovu rozlucku so slobodou, na ktoru som mu uz "dala zvolenie", takze to by sme sa len pohadali, keby som mu zahlasila, ze idem sama do viedne ☹ ale vidim, ze vam to vacsine vyhovuje toho 20. tak na mna neberte ohlad. Mozno este niekedy urobite takuto akciu, na ktoru by som sa mohla aj ja pridat... alebo to odlozme na buduci tyzden 30. alebo 31. (sobota alebo nedela), tam je v pondelok 1. sviatok, takze to by ste sa vy pracujuce aj vyspali, ak by sme sli v nedelu. ale vikend vacsine nevyhovuje, vsak? ako som uz napisala, dohodnite sa, ako to vyhovuje vacsine, prinajhorsom nebudem moct prist ... neda sa vzdy zladit so vsetkymi...

silvi, blahozelam, takze budete mat parik, to by som aj ja rada 😵

ronnda, aj tebe blahozelam k praci. to si na tom lepsie ako ja.

ja som bola dnes v banke a teda vyzera to tak, ze s hypotekou nebude ziaden problem, ze by nam to dali, v piatok mame s drahym este raz termin, tak to by nam uz vedel povedat na istotu a potom buduci tyzden by sme mohli dat urobit zmluvu... no dufam, ze aspon ten domcek dotiahneme uspecne do konca...

stefi, vitaj medzi nami, len sa pokojne pridaj, radi vitame nove prispievatelky 😉 napis o sebe viac. kde byvas? v rakusku? mas deticky?

trdlo
18. máj 2009

Caute kocky,

bejby, blahozelam..to je super spravicka...maly bude mat veeelky vyber 😀

silvi, uslo mi nieco, ci si ta miriam len pomylila s bejby ? 😉

Miriam, tak drzim palce, aby vam to s tou hypotekou a domcekom vyslo.

Ja som inak este stale kinderko, aj ked vcera som uz myslela, ze porodim 😲 Mala som take bolesti ked sme boli na prechadzke, ze sme sa hned vratili..Tak som si ale pre istotu napustila teplu vanu...a bolesti zmizli...do kelu...Ale co uz...tak nech uz pocka par dni...a bude blizenec ako sme pocitali 😀

Bejby, aj mna dnes ma chytila velka energia a upratovacia nalada...tak tu vsetko upratujem, umyvam, prestavujem, presadzam kvetiny...tak tu bude aspon vsetko upratane 😎

pinkina
18. máj 2009

Ahojte,

mam otazku na mamicky, ktore maju novembrove miminka. Dominik, Livka, Mimi, Emmka. Dufam, ze som na ziadne nezabudla. 😉 Sedia uz vase deticky v buggine? Moj doktor mi povedal, ze ju mam tam dat, az ked bude samostatne sediet, tak neviem ci mam este cakat. Kristinka lezi este v tej vanicke, ale uz je na cely kocik a uz sa mi dviha, zaprie sa rucickami a taha sa hore, tak si myslim, ze by tam uz mohla aj byt. No neviem v tom kociku co mame Bugaboo sa vlastne nemeni poloha chrbta, len sa dat to cele sklopit, takze je tam vlastne akoby stale sedela.

Diky za odpoved. 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre