Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
25. máj 2009

ahojte dievcata,

dufam, ze ste mali pekny vikend. mame uz nadherne letne pocasie.

bejby, tak si konecne prestahovana, to ta obdivujem, v tvojom stave.

krem som detom kupila tiez niveu kindermilch 50+. mam s nim dobre skusenosti.

prajem pekny den!

miriam25
25. máj 2009

ahojte babulky, pozeram, ze asi este vikendujete 😀

ja mam trosku stresy a nestiham, teraz som si vas len trosku prebehla, ale nastastie ste neboli moc akcne, takze som toho vela nezameskala 😀 ked tento tyzden skonci, tak si vydychnem, nejako sa mi toho nakopilo a do toho mi zacal rast zubok mudrosti, co akosi dost boli 😠 tak ma to len trosku znervoznuje...

zelam vam krasny vecer...

bejby, blahozelam, tak uz mas stahovanie za sebou. sikulka si 😉

ronnda
26. máj 2009

ahojte, taky jsme byli trochu ve stresu, takze moc nestiham, no jo, porad je neco 😒
po obede se s nicole chystam do oberlaa si zaplavat, tak uz snad trochu vydechneme.

krem - ja pouzivam daylong pro malou i pro sebe, nivea kindermilch jsem pro ni taky loni mela, s obema kremy jsem spokojena.
miri - zub moudrosti... no nic moc, ja uz je mam nastesti vsechny venku, rostly mi totiz sikmo, takze ani nevylezly ven a museli mi je vsechny vyoperovat... tenkrat jsem si myslela, ze horsi bolest nemuze byt, no jo a muze 😉
wienika - tak ze by se vam postestilo s domeckem... drzim palce.
bejby - jsi vazne jednicka, jak vse zvladas 😵
pinkina - nici mela taky atopicky ekzem, nam pomohl krem a-derma exomega

pekny slunecny den vam preji.

jo, a stretko se tedy nakonec nekonalo?

vroni
26. máj 2009

Bejby, gratulujem k presťahovaniu, vy ste teda iné rýchliky.... My sme boli tak naozaj presťahovaní až po roku (alebo aj viac)
My krémujeme proti slnku čím príde 😨 V tomto bode som nemožná 😝
Miriam, nech je zub rýchlo vonku, zuby múdrosti sú protivné....
Viedenčanka, sa nezdám, čo? 😀 😀 😀
U nás je toho teraz tiež neúrekom, nejako sa všetko kopí a nestíham, ešte mi do toho volal bývalý, že to s exsvokrou vyzerá veľmi zle, takže si budem asi musieť v najbližšej dobe "odskočiť" do Nemecka na pohreb 🙄
Ronnda, správne som ťa identifikovala ako mediálnu hviezdu z Kidscafé?

ronnda
26. máj 2009

vroni, myslis tohle?
http://www.wienerzeitung.at/DesktopDefault.aspx...
mluvila jsem posledne na srazu v kidscafe s novinarkou, co psala ohledne zavreni tohoto lokalu. ovsem kafe jsem si v klidu opravdu nevychutnala, u stolu jsem temer neposedela 🙂

vroni
26. máj 2009

Áno, to som myslela 😝

charlotka
26. máj 2009

ahojte kocky, potrebujem surne poradit 😲 pre kamosku

potrebuje mat na poberanie familienbeihilfe v At trvaly pobyt alebo staci len prechodny? ona ma 4 mesacnu dcerku a nepozistovali si to, tak teraz nemaju obe ani zdr. poistenie - nechcu ich ani osetrit ani zaockovat tusim, ja som to takmer vsetko okolo fam.beih. a kinderbetr.gel som jej vysvetlila, len akosi mi uniklo, ci treba mat trvaly pobyt. ja som to ani nezistovala, lebo ja mam, tak som pozerala ine podmienky. uz tu sedim pol hodinu s placucim ditkom na kolenach a snazim sa to vypatrat, ale stale nic 😠

Daaaakujem 😝

charlotka
26. máj 2009

a ja hladam usilovne dalej a nasla som na koníkovi diskusiu a tam nasa zlata Vroni pekne vsetko ohladom mojej predch. otazocky vysvetluje 🙂 a vsetko po novom, takze super Vroni, diiiiiiiik. ak som to pochopila spravne, tak uz pobyt v At nie je podmienkou na priznanie FB ani KBG, samozrejme ostatne formulare ano, napr. aj formular 411

miriam25
26. máj 2009

ahojte babenky,
tak mam teraz viac casu ako som mala vcera. Vidim, ze mame asi viacere trosku viac veci na robote, kedze sa tu toho moc nepopisalo 🙂
ja mam jednu dobru spravu, dnes mi volali z banky, ze mame shvalenu hypoteku na dom, takze teraz idem vybavovat zmluvu a v oktobri sa budeme stahovat do nasho domceku 😵 😵 😵 tak som sa potesila, aj ked nam hovorili uz minuly tyzden, ze ta zusage je uz len formalita, kym to nebolo oficialne, stale som bola na trnoch a terraz idem rychlo vybavit uz riadnu zmluvu, kym si to nahodou niekto nerozmysli (bud predavajuci alebo banka 😀 😝 ).

charlotka, vidis, kto hlada, ten najde 😉

ronnda, ty si aka hviezda 🙂 teeda, nabuduce nas informuj dopredu 😉

vroni, fuu, tak to ti nezavidim 😒

zdenka73
27. máj 2009

ahojte!
Miri no to je super správa, takže vianoce v novom 😉 ,ešte nech ti výjde práca a bude to úplne super.
Bejby - tak ty už si za polovičkou, super, a už presťahovaná zvládaš všetko na jednotku.
Ja som ešte na Slovensku, ale v nedeľu už balím, tak som zvedavá, čo povie doktor, dúfam len že povie že je všetko OK 😉 .A aby som tu už konečne i ja mohla napísať tt.

lenkaw
27. máj 2009

ahojte babulky,

tak my sme tiez uz konecne online, malovali sme detsku izbu a pocitac sme dali do obyvacky, takze uz ma Luca izbicku len pre seba a dnes tam uz 2. noc aj spal!!! a na pocudovanie lepsie ako s nami, zobudil sa len 1x 😀 Tam ma klud a nikto mu tam nechrape 😅 My mame v sobotu krst, to bude mat Luca akurat 8 mesiacov, tak tam bude fararovi urcite do toho brblat, ba ba ba, ma ma ma .... no som zvedava, drzte palce. Bude krsteny aj so svagrininym malym, jemu som ja krstna a Lucovi svagrina s muzom, tak si len vymenime deti 😉

zdenka: neboj, u doktora urcite vsetko dobre dopadne, viem ako sa citis, po tom co si zazila. ale vsetko zvladnete!!!! drzim palceky

bejby: no teda tak vy uz ste v 22-ke? waw, to bola ale rychlovka. Fakt mas moj obdiv ako to vsetko zvladas.

ronnda: tak som si prave precitala ten clanok o Kidscafe, dobre tam napisali ze si si v klude vychutnala kavicku, zatial co sa Nicole hrala 😝

maya01
27. máj 2009

Miri...gratulujem k domceku... 😵 😵 😵

jasterka
27. máj 2009

Ahojte 🙂 my sme u nasich az do konca tyzdna,len zahodou mi je ze tu nestiham este viac ako doma 😕 😲
emmka je cely cas mrzuta,dufam,ze su to tie zuby 😖 po ktorych vsak ani stopy,neplace ale stale mrnci 😖 mozem robit cokolvek,nic ju nebavi...ale ako pridu nasi z roboty tak sa predvadza a jasi 😲 tak nechapem...co ma bojkotuje 😔 ☹ ...struham opicky jednu za druhou a ledva sa usmeje,ale na nasich ma usmev od ucha k uchu...potvorka...proste mam je stale,tak je nudna 🙄...
skusame zeleninku,ide to kazdy den lepsie,aj ked len tak pol davky...ale zvlada aj len potlaceny zemiacik,tak sa tesim,ze sa stym nedusi,obcas jej zaskoci ,ale statocne to vykasle...len vodicka nula bodov,je to ohromna zabava,vsetko vypluvat von,chcela som ju naucit z normalneho poharika,
Aventpoharik tiez nechce 😖 chcela som sa vyhnut flaske...baby ako ste naucili vase deticky pit s poharika? chcela som zacat vodickou,aby si nezvykla na ochutene,ale mam taky dojem ze jej proste nechuti,lebo nema nijaku prichut...

jasterka
27. máj 2009

Miri to je super,ze vam to schvalili 😵 zachvilku sa budete stahovat aj vy do vasho vysnivaneho domceka...ak to nevide s robotkou,tak sup na matersku 😉... uvidis co zase zivot prinesie...mozno aj robotu v ktorej sa najdes,drzim palce 🙂 ako Samko s tou uzlinkou?

zdenka-tiez drzim palce,nech mas vsetko o.k a mozes si hrdo zapisat krasne tt 😵

baby co nase Trdlo? 😕 zeby este kinderkovala? 😲 dufam,ze sa ma dobre v akomkolvek stave,ja na nu stale myslim,ze kedy nam uz napise ,ze je mala babmulka uz u nas na svete... 😵

teda Ronnda 😀 😀 😀 to bolo super,som sa vydatne zabavila na tom vtipku,ako si tam popijas kavicku...no ved hej,vypit si ju vypijes,aj ked za studena,nastojaka a na jeden hlt 😀 ...teda inak vroni,ty snad najdes vsetko,to ako si ronndu odhalila? 😀

twix-ako Dominko?uz ma zubalky?kedy ti maly vstava,mne emmka zacala teraz ze o 7mej,to nech mi nerobiii 😢

ronnda
27. máj 2009

miri, super s tou hypotekou, tak at to mate s domkem brzy doreseno a uz bydlite 😉

jasterka, muzou to byt klidne zoubky, nicole taky slintala snad od tri mesicu, mela sve mrzute dny a prvni zub ji vylezl az v deviti mesicich.

s tou kavickou v kidscafe me to taky pobavilo, vite ze ja jsem vlastne v kidscafe jeste nikdy kafe nepila? to bych ji mela opravdu studenou 😉 ja jsem na ten rozhovor zapomnela a nebyt vroni, tak bych si ten clanek ani nevyhledala 🙂

my jsme byli vcera v oberlaa, ale nici byla trochu umrcena, tak to bylo narocnejsi, v noci neklidne spala, dokonce o pul jedenacte se objevila v obyvaku, vubec jsme ji neslyseli jak prisla, tak s nama chvilku koukala na telku a pak sla spat dal. dnes byla taky protivna a ma vsechny priznaky co uz u ni znam, kdyz ji lezou zuby 😒

mayi - myslela jsem na tebe, ze ted o sobe moc nedavas vedet. mas hodne prace? co samko? vsechno v poradku?

wienika
27. máj 2009

ahojt baby,
tak vidim, ze sme vsetky akosi zaneprazdnene, ale to je jasne, vonku bolo doteraz krasne, tak co by sme sedeli pri PC, nie?
my neuspesne bojujeme s trotzphase, v jasliach je velmi dobra, ale akonahle vyjdeme von, tak zacina zurit, pliesktat sa o zem a vzdy mi trva, kym ju nejako nepresvedcim, aby sme sa pohli dalej.....ani do kocika, ani peso..no hroza...ale zabera, ked jej poviem, ze ideme na piesok alebo papat eis.......ved mam pod domom eissalon 😀 a lea je uplne posadnuta zmrzkou.....

miri, uzasne, drzim palce nech vam to vsetko vyjde......

lenkaw, aj ja som dala leusku v 8 mes. samu do izby a aj u nas to fungovalo na zaciatku tak, ze sa zobudila len raz na mliecko a po 1 roku sa uz nebudila ani raz......tiez si myslim, ze je lepsie dat dieta hned dat spinkat same, nech si zvyka a tak sa vyspia vsetci a dieta nebudi chrapajuci manzel
😀
jasterka, ano, mama uz nie je zaujimava, ked ste stale spolu...iba ked je zle.....ale neboj pride obdobie, ked sa od teba ani nepohne a bude sa len s tebou cuckat...my to mame teraz..nalepena je na mne jak cecok a pusinkuje ma furt....nadhera
🙂

trdlo, ako? uz?

zdenka, velmi ti drzim palce, nech to ten dr uz potvrdi a mozes si zrusit to ,,snz,,
ako sa citis? robila si si este nejaky testik? ja by som si robila asi kazdy den, keby som bola mimo
😉
ronnda, kolko ma nici zubkov? stolicky byvaju ze vraj najhorsie, my teraz nic, ale dnes mi leuska ukazovala do pusy, ze ,,bibi,, tak neviem, ci mysli zubky alebo hrdlo....dnes sa mi zdala strasne unavena, mala opuchnute ocka, take ako pred teplotou a bola hrozne umrncana, tak dufam, ze nebude chora.....som zvedava, ci nebudeme mat burlivu noc.......
☹ i ked burliva asi bude, dnes je finale champions league, tak to budu oslavy....... 😲

maya, co sa nehlasis? mas vela prace?

twix, dnes som na teba myslela, boli sme na cobenzl a leuska bola nadsena s krmenia zvietaok, vobec nebala, dokonca tie kozy boli take drze, ze mi vytrhli cele to vrecko s tym futter a pazravo zozrala cely obsah aj s papierovym vreckom....a bola spokojna....vy ste tam kedy boli naposledy? pride mi trosku drzost pytat 4 eura za tych par zvieratok......ale co uz, hlavne ze sa tam detom paci 😉

charlotka, ako sa ma malinka? vsetko ok? jazvicky uz ma zahojene? a rituska?

silvi, tak co? tereska uz papa lepsie?

bejby29
27. máj 2009

Caute kocky, ja este moc nestiham, mam zopar malickosti doupratovat, tak to robim, ked mala spi. Vcera mi odkvacla prvykrat o siedmej, som bola v siedmom nebi. To robi to nove ihrisko, co mame pred domom 😀

Wieni, ako s tym domcekom? Idete ho kupit? V 22. sa nam byva v pohode, je tu viac zelene ako v tretom a nasla som tu nadhernu skolku s velikanskou zahradou 5 minut od domu tak som stastna ako blcha 🙂 🙂 Len teraz dufam, ze mi tam malu zoberu. Chodime aj do Alte Donau, krasny park tam je, Donauzentrum je kusok aj s U-Bahnom, velmi sa mi tu paci. Len keby sme uz byvali vo svojom. Prajem ti, nech Leuska neni chora, ja mam teraz s Nat taky problem, uz od januara ma taky zahadny kasel, vzdy prijde a odide a takto to ide dookola od januara. Tu mi doktor stale hovori, ze to nic neni, bola som aj na Sk za doktorkou, ta hned ze krv a vyter z hrdla, vraj zdrave dieta nekasle, no tak som si vydupala u mojho doktora tu, nech jej zoberie krv, lebo chcem mat istotu. Musim ale povedat, ze Nati ani nepipla, ked jej brali krv, ja som trpla celu cestu do labaku, co bude a ona takato pohodacka 😀 Este sa aj usmievala, sadistka jedna 😀 . Dal jej spravit kompletku od alergii az po neviemco tak teraz sa modlim, vysledky pridu o tyzden.

Silvi, prosim ta, mohla by si sa spytat tej tvojej dokyni na tie nausnicky? Dakujem 😉 A ako sa mate s Tereskou?

Jasterka, pekne si oddychni na Sk. Ja zas ked som u nasich, tak sa tam sem-tam aj nudim, lebo Nati sa mi do ruky ani nedostane. Vzdy pride cela rodina na navstevu, alebo mi chodime po navstevach 😀 No a oni si ju aj zoberu na par hodin, tak mam pohodicku.

Mayi, ozaj, kde si?

Miri, gratulujem k hypoteke, to je skvela novinka, aj ty si sikulka.. A budes byvat v krasnom domceku, supeer 😉

Trdlo nam uz asi dokinderkovalo 😀 😀 Som teda ale zvedava.. 😉

Ronndi, taka medialna hviezda je z teba? 😉 Len im povedz!

Lenkaw, Nathalia ma teraz tiez vlastnu izbu a zvykla si hned. Je to lepsie pre maleho, my mame znamych, no a ich deti maju 8 a 6 rokov a este s nimi spavaju, to by som si nevedela predstavit 😒

viedencanka
27. máj 2009

Caute kocky,
som stastna,prestastna-Linda sa minuly tyzden konecne sama posadila a den na to zacala aj chodit po styroch.Upaluje hrozne rychlo,ale ide na istotu,zatial ziadne pady neboli.Minuly tyzden sa zaroven aj odstavila- moje mlieco uz jednoducho nechcela- tak sme to zvladli.
Vcera sme tu mali poriadny chaos-renovovali sme kuchynu-nova dlazba atd,tak tu bol samy prach,ale teraz je to uz OK.

Pinkina- spominala si,ze Kristinka mohla dostat ten ekzem z tej paradajky. Paradajka spolu s jahodou patria medzi najcastejsie alergeny,detom by sa v prvom roku vobec nemali davat.

vcera som bola pozriet tu Tagesmutter co byva vo vedlajsom dome.Mila pani,mala tam 5 deticiek od 1-2 rokov,velmi zlate boli.Majuvelku miestnost na hranie,vela hraciek,TM nie je v zoadnom Vereine,takze je flexibilna a da sa na vsetkom dohodnut. Nepozdavalo sa mi len,ze ked ulozi deti spat,spia vsetky vedla seba na jednej manzelskej posteli,ma len jednu postielku-pre najmensie dieta. twix, Vroni- vy davate dcerky k TM- ako je to u vas so spanim?

viedencanka
27. máj 2009

Jasterka-ja som Linde tiez uz tisic krat ponukala vodicku- z roznych poharikov- take,co tecie voda sama,take,z ktorych musi tahat , ale ona si ziaden poharik k tvari nechce ani priblizit.Skusala som aj z flasky a tiez nic. No a dnes- prvy krat vodicku vypila- z flasky a hned asi 100 ml. O chvilu som je dala zase a zase vypila.Asi sa jej to zapacila. Ja som tiez odporcy cajikov a dzusikov a chcem zotrvat len pri tej vodicke. Uvidis,ze aj Emmke raz zachuti.

ronnda
28. máj 2009

ahojte, tak my uz mame konecne vyresenou skolku pro nicole. do statni ji nevzali, i kdyz jsem jim predlozila potvrzeni, ze koncem juli nastupuji do prace. nakonec se ale uvolnilo misto v privatni kindegruppe, kam jsme nicole chteli dat hned na zacatku, ale nemeli misto, byli jsme tam na warteliste, tak vcera se rozhodlo, ze tam nici pujde, tak jsem moc rada. v polovine juli uz asi zaciname schnuppern...

viedencanka - no vidis, delala sis zbytecne starosti, linduska se vyviji v pohode, je sikulkla, ze uz lozi.

wienika - nici rostou ted trojky, chybi ji jeste zadni stolicky, ale nemam sanci se ji podivat do pusinky. ale neco poradneho se klube, ma sopliky, taky kasle, mrci, klasika...
co leuska? snad se z toho nevyklube nemoc. to je sranda, ze v jeslich je tak ukazkova a musi se pak vybit s tebou, jeste ze funguje nalakat ji na zmrzlinu. s nici je to ted taky nekdy tezsi se domluvit, na ni plati deti, ona ted chce byt porad nekde mezi detmi. no snad to v tech jeslickach bude bez vetsich problemu, myslim, ze mnohem vetsi hlavu z toho budu mit ja.

bejby - parada, ze jsi v novem prostredi spokojena, utece to a brzy budete ve vlastnim. s tim kaslem je dobre, ze jsi nechala udelat natalce testy. moje kamaradka, o ktere jsem tu uz jednou psala, co ma takovou zvlastni doktorku... tak jeji holcicka kasle uz mesice, porad inhaluji, davaji leky a nic se nemeni. ale kasel je to poradny. ja bych mela asi obavy a chtela bych ji vic vysetrit. jeji dr. to neresi a porad se ji odkladaji ockovani a tak, protoze mala proste neustale kasle. taky jsem ji rekla, jestli to treba nemuze byt nejaka alergie...
tak drzim palce, at je u natalky vse v poradku!

pinkina
28. máj 2009

Ahojte baby,

nejako som nestihala pisat. No vela sa u mna nezmenilo. Kristinke uz chvalabohu ten ekzem ustupuje. 🙂 V juli jej bude doktor robit Prick-Test. Asi bude na nieco alergicka. ☹

Jasterka: Emmke nechuti velmi prikrm? Mojej Kristinke vsetko chuti od prveho dna. 😝 Vcera zjedla vecer celu misku grissu a ked dojedla hned zacala plakat, lebo chcela este dalej. No ale, jedna jej staci. 😉
Doktor mi povedal, ze jej mam davat zatial len Allergenarm prikrm. v juli jej spravi test.
No ani Kristinka nechce vypit vodicku ani, ani caj, ani stavu. Hned sa zatvari, ako keby som jej dala citron 😒
Takze si to stale co jej pripravim vypijem aj sama. 🙂 Tak asi jej mliecko staci 😎

Bejby cez vikend mi pride segra, tak ju vyspovedam, ked ste chodili na tu istu skolu a brnkneme ti. 🙂
😀

bejby29
28. máj 2009

Ronndi, ja by som nemohla uz takto dalej, chcela som, nech jej spravi kompletku na vsetko ked jej uz raz zoberu krv. On zas ze v tomto veku su deti dost casto chore, lebo imunita nie je taka silna, ale mne sa zda, ze uz trepe od veci. On je fajn, len v tomto ma sklamal, moja doktorka na Sk povedala, ze to nie je v poriadku a vraj sa maju spravit testy. Keby som bola na sk dlhsie tak jej ich dam urobit tam, lenze sme sa stahovali, tak som na rovinu povedala jemu, nech jej ich urobi. Nemal ziadne vyhrady, dokonca povedal, ze chape 😖
Takze Nici ide do skolky? To je super, ze mate miesto, uvidis, Nici sa bude pacit. 😀 😉

Pinkina, zajtra mam cas ak by si sa mala chut stretnut, no a buduci tyzden takisto, tak mozeme potom nieco zorganizovat.. A kludne sa ozvite aj so segrou, rada pokecam 😉 😉

zdenka73
28. máj 2009

Ahojte!
Wienika tak včera som skúšala testík, lebo doteraz mi nič nebolo, ale ukázal krásne //, ale dnes mi je tak blbo, stále ma napína, ale nevraciam, ešteže. Ja by som si tie týždne napísala aj teraz 6+2, ale som asi poverčivá, tak radšej to napíšem až po tom potvrdení doktora.

Viedenčanka - tak to je super Linduška ako poskočila, a ešte stále cvičíte?

ronnda
28. máj 2009

bejby, vsak jsme se uz presvedcili, ze dr. tu a na sk maji rozdilne nazory, metody... tina to taky s leni resila. tady si musis asi o vsechno rict a sama si zjistit co delat... je to zvlastni, ve zdravotnictvi je proste vsude neco 😒

ronnda
28. máj 2009

zdenka - to je krasna pozitivni zpravicka! mne zacalo byt kolem toho 6tt spatne... chapu te, pockej az co dr.

tinavieden
28. máj 2009

Ahoj babulky,nejak sa vam nestiham ozyvat mam manzela na PN tak sa troska o neho staram a mam teda doma 2 deti 😉 Leni je poslednu dobu dost narocna, stale place, cez noc zle spi ... no tak sme sa rozhodli s manzelom,ze nas v sobotu zavezie do LM k mojem mamke nech si troska oddychnem a nacerpam znova nejaku tu energiu 🙂 Tak sa tu majte krasne a ked sa vratime tak mozme spravit nejake to stretko a zurik 😉

twix
28. máj 2009

ahojte!

Bejby - Laurinka ma presne to iste. uz od januara sa nam vracia kasel. ja uz by som ju dala davno vysetrit, ale ja ten kasel dostanem vzdy s nou. prave dnes ideme k lekarke a chcem sa s nou poradit, ci netreba nejake podrobnejsie vysetrenie. teraz brala dva hustensafty a berie kvapky (uz sa to tiahne 3 tyzdne). niektore dni su uz fajn, sa tesim, ze uz je to na ustupe a potom sa zase zacne dusit ☹ mna to vzdy prejde aj ked lieky neberiem, ale kazdy den rano vykasliavam ☹
my sme sa tiez rozhodli, ze si zacneme pozerat byty, nech sme v obraze. mojmu chlapovi by sa pacilo ostat v 21. alebo sa odstahovat do 22. niekde ku Kagranu.

Jasterka - tak mala ti vstava uz o 7 hod 😀 tak moj maly vstava okolo 6tej (plus/minus pol hodina) dnes to bolo o pol siestej. manzel ho vzdy vezme do obyvacky, posadi na nocnik, spolu kakaju 😉 potom sa pohraju a potom vstavam ja, aby sa chlap mohol chystat do prace. Dominik sa okolo pol osmej zacne ukladat 😉 Laurinka bola v tomto uplne rovnaka, ked bola v jeho veku. on chce ist casto vecer uz o 17tej spinkat. sa to snazime natahovat prechadzkou a kupanim aspon do 18 tej. nie vzdy sa to podari 😒
zubky nam asi idu. je casto nekludny a ma problemy zaspat. ked mu dam na cumel ten gelik (dentinox) tak sa upokoji a zaspi.

twix
28. máj 2009

Viedencanka - Dominik tiez nechce moc pit. to Laurinka v jeho veku vypila aj dve flasky cajiku denne. davam mu vodicku a nesladeny cajik pre babätka do flasky, alebo z poharika lyzickou. nieco vypije, rad sa s flaskou pohra, proste skusame. keby bol smädny, tak by pil.

Ronnda - ked isli Laurinke stolicky, tak sme par noci stravili pred telkou. vzdy sa zobudila s revom a jedine, co ju utisilo boli Teletubbies. sme sa s muzom striedali, az kym nezaspala.

twix
28. máj 2009

Viedencanka - nasa TM tiez dava deticky spat do spalne. neviem, ci ma aj nejaku postielku, alebo ako to riesi. ma to nikdy nezaujimalo, kedze tam Laurinka nespava.

twix
28. máj 2009

Bejby - ak by si potrebovala, aj moja lekarka nastreluje nausnicky v 21.

Wieni - na Cobenzl chodievame. moj chlap si tam chce kupit jahreskarte. tie zvierata su riadne pazrave. tiez mi prvy krat vytrhli cely sacok z ruky. odvtedy uz davam pozor 🙂
a Trotzphase aj u nas pretrvava. aj ked teraz sa uz nehadzeme o zem a mame take "lepsie" obdobie 😉 som zvedava, ako dlho.

Trdlo - tak uz sa nam ozvi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre