Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

t.ulipanka
5. jún 2009

ahojte,
prednedavnom mi Tinavieden (tinka, dakujem! 😉 ) odporucila tuto stranku, vraj sa aj tu stretavaju ´rakuske´maminky.
Myslim, ze s Vroni sa flüchtig pozname z ineho fora, a s Twix sme takmer susedky..
Janka

wienika
5. jún 2009

laurinke zelame vsetko najlepsie k meninkam......🙂
twix, ten inhalator som nasla v babywalz, pozri na nete ich stranku a do suchen si daj ,,inhalator,, , k tomu predavaju aj dve rozne naplne, ja som kupila len ten eukalyptus....neviem, ci to bola nahoda, ale lea mi fakt niekolko mesiacov pokasliavala, tiez sme boli na vysetreniach, nikdy nic a odkedy som jej dala na noc tne inhalator, tak nekasle....
aj my mame doma stale ,,nein,,a ,,mama komm,, teraz ale zacala na vsetko hovorit ,,jaaaaa,, tak je to mile...

miri, tiez by som nemiesala slovencinu s nemcinou, ja sa s nou stale rozpravam slovensky, je mi jedno, co si o mne myslia.....ked je nablizku nejake dieta, tak mu poviem nemecky, ale lee nie. ved tej nemciny ma dost a aj tak hovori viac nemeckych slov. nedavno som jej v tescu kupila nejake rozpravky so slov.dabingom, nech tu nasu krasnu slovencinu ma v usku 😀

lyziarka, ja leuske davam UM z dm alebo bipy, nestle junior 1+ a som s nim spokojna. ma vela vitaminov a nemusim mat stres, ci mam nejake mlieko utekat kupit alebo ci sa nepokazilo. je to mozno pohodlnost, ale namvyhovuje a tym, ze lea nie je taky typicky jedak, mam aspon istotu, ze dostane to co ma.....

vroni, diky za info, tak podla psychologicky mozem byt pokojna, ze? 😉 ale nie, ja stres nerobim, lea nikdy nebola v nicom dopredu, nakoniec aj chodit zacala az v 14 mesiacoch a je to ok.....pre mna je najdolezitejsie, ze je zdrava.....

wienika
5. jún 2009

ahoj janka, vitaj medzi nami..... 🙂

wienika
5. jún 2009

bejby, inac moj manzel ma tiez take napady...nie su nahodou bratia? 😀

kafulienka
autor
5. jún 2009

ahojte,
neviete mi poradit, prosim, ci mam narok na prispevok pri narodeni dietata a na priplatok k prispevku pri narodeni dietata zo SR, ak zacnem poberat matersku tu v Rakusku? (5 rokov som na SR nepracovala, resp nebola poistena). Manzel tu taktiez pracuje. Trvale bydlisko mam ale ja aj manzel stale na SR. Dakujem. 😉

twix
5. jún 2009

jeej, Jani, vitaj 🙂

Wieni, diky, pozriem ten inhalator. este jedna otazka, inhalator a zvlhcovac vzduchu, to je to iste?
ja pochybujem, ze sa od Laurinky niekedy dockam slova "ja" pripadne "ano" ☹

tak prajem vsetkym pekny vikend. my rano vyrazame do blavy. snad nam bude pocasie priat.

vroni
5. jún 2009

Jani, ano, obcas sa objavim aj na inom fore, ale tu sa mi paci viac 😀
miriam, jeden clovek - jeden jazyk je jedna z najdolezitejsich zasad viacjazycnosti, takze rozhodne nemiesaj. Prekladaj muzovi a nie Samkovi 😝 Ja som vzdy fascinovana, ked po krpani nieco odkazem (napriklad: Natalka, povedz tatkovi aby pockal.) a ona to automaticky prelozi do ¨spravneho¨ jazyka (Tatko, warte! Tatko je medzinarodne slovo 😀 ) Funguje aj naopak, ¨preklada¨ mi, co tatko povedal (teda ked stiha, lebo chlap veru ¨padnuty na hubu¨ nie je 🤐 ) Jazyky nemiesa vobec (az na toho tatka, ale nakolko ho tak uz volaju aj chalani, nema nemecky priklad 😅 )
Wieni, urcite mozes byt spokojana, lea je uplne tabulkova 😎

ronnda
5. jún 2009

ahoj holky, konecne jsem dnes usedla k pocitaci, tak se chci jen ozvat, hned se totiz pustim do zehleni 😉
tento tyden jsme doresili tu skolku, ve stredu jsem tam s nici byla jeste kvuli papirum, tak jsme se zrovna zucastnily hodiny anglictiny, nicolka nezavrela pusu a porad neco komentovala, takze jsem prekladala do nemciny...
k te dvojjazycnosti - ja s nici taky mluvim vylucne cesky, i kdyz je mezi jinymi detmi, s ostatnimi detmi mluvim nemecky, kdyz neco nici reknu cesky, tak to pro ostatni jeste zopakuji v nemcine. obcas se mi stane, ze se zapomenu a spustim na nicole nemecky a to se na me podiva a zacne se smat 🙂

zdeni - jeste jednou gratuluji k tehu, uz to mas potvrzene i od dr. tak se opatruj!
trdlo - moc gratuluji k narozeni holcicky (nevim, jestli mi uniklo jmeno...) hlavne hodne zdravicka!
wieni - nici pije 240 ml hipp kindermilch rano a vecer. jen vyjimecne se stane, ze vecer mlicko nechce.
janka - taky te mezi nama moc vitam!

miriam25
5. jún 2009

babulky, dakujem vam za rady, budem sa sama musiet trosku "prestavit" a zvyknut si hovorit este viac ako doteraz, aby som na maleho aj pred inymi hovorila slovensky a druhym prekladala do nemciny... bleee... preco nie je slovencina medzinarodny jazyk??? 😀

jani, vitaj medzi nami 😉

musim sa pochvalit, dnes samko prvy krat povedal krasne a zretelne ano a auto. a dokonca nie len raz, ked som sa ho spytala, ci povie auto asi po hodine, tak zasa krasne zretelne vyslovil toto slovicko, tak som sa tesila ako blcha 😀

no nic, idem sa vyvalit pred telku, dnes nemam pc naladu 😉

wienika
5. jún 2009

caute baby,
diky za ozvy ohladne mlieka, no musime sa polepsit, lebo tak ako donedavna lea mlieko pila jak besna, poslednu dobu odmieta, ale nenutim ju, aspon ze rano vypije tych 250ml.....

twix, aj my ideme rano do blavy, mozno sa stretneme na dialnici 😉
ten inhalator nie je zvlhcovac, ale urcite si to zaobstaraj, vyuzijete to cela rodina, ked budes aj ty nachcipana, tak si to das na noc do izby, mozes si nastavit intenzitu a celu noc nechas posobit. je to vyborna vec, vrelo odporucam. nestoji tak vela a ani miesta nezaberie, ma to asi 300 gr a je fakt taky ini...na obrazku vyzeral taky masivnejsi a ked mi prisiel balik z babywalzu, tak som si najprv myslela, ze mi poslali prazdnu krabicu 🙂

ozaj, dnes som bola na babyexpo, bolo fajn, ale oplati sa to hlavne pre tehulky a cerstve maminy. takze zdenka nevahaj a chod sa pozriet, na vsetok tovar su 15 percentne zlavy. lee som kupila knizku s takymi magnetkami a hrala sa s nou cely vecer a taky solarny klobucik na leto...tak som sa tesila...urcite by som tam oplieskala nehorazne mnozstvo penazi, ale nastastie bol so mnou manzel a ten ma drzal na uzde..... 😀

ozaj a ten domcek sa nam podarilo ziskat......takze v lete nieco vymyslime, nejaku garden party s grilovanim a nasimi detickami....co? dobry napad..... 🙂

miri, tak samko ti tiez zacne zachvilu rozpravat, lee sa pusa nezavrie a tiez sa jej obcas podari krasne slovicko.....

vroni, aj my mame par slov, co sa hovoria vylucne po slovensky, dokonca aj ten moj antitalent na reci ich pouziva..napriklad papucky su len papucky 🙂

babulky pekny vikend, ja zajtra veziem malu k mame a vecer nazad, manzel oslavuje 40ku tak si pozval ,,par,, hosti...asi tak 60...... 😅 tak bude party v jednom podniku v stadtparku...len nech neprsi a je prijemne pocasie.....
tak sa majte pekne 🙂

bejby29
5. jún 2009

Ahojte kocky, tak my sme sa dnes stretli s Pinkinou a Lenkouw, bolo super, kocky ste supis 😉 😀
Wieni, veru, asi su bratia, he he.. Ale su to chlapi, od prirody lovci, ti to maju v genoch 😎 Dokym su to len reci, tak v pohode.. Ked uz ciny, tak neviem neviem. Ak ho jedneho dna chyti ta kriza stredneho veku a dovedie mi fakt domov osemnastku 😀 😀 no s panom bohom 😀 😀

Inak gratulujem k tomu domceku, to je supeeer, povedz viac, som zvedava aky je velky, kde je, atd.. Vsetko naj muzovi a poriadne oslavte 😉

Jani, vitaj u nas.

zdenka73
5. jún 2009

Wieni ja by so sa rada išla pozrieť, ale to je určite vo Wien a ja to mám trochu ďaleko 450km, a cestu naplánovanú na Slovensko nemám. Ale i tak ďakujem za info. Ozaj všetkým oslávenkyniam Lenkám a malej Laurinke všetko najlepšie k meninám.

bejby29
6. jún 2009

Wieni, diky za tip na to Babyexpo, dnes sa tam chystame 😉

zdenka73
7. jún 2009

Ahojky! Všetky víkendujete ako sa zdá s rodinkami.

Bejby aké bolo Babyexpo, aj si niečo pokúpila?

Kafulienka - baby by ti lepšie poradili, ale čo ja viem, tak by si to mala dostať, keď máš trvalý pobyt na Slovensku.

Wieni - ako po oslave? Tak tiež budete mať sťahovanie na krku?

Jani - vitaj medzi nami

lenkaw
8. jún 2009

caute kocky, tak pekny vikend zasa za nami!!!

bejby: som rada ze sme sa zasa po dlhsej dobe videli, veeeelmi ti to tehu svedci!!! a aj pinkina je supis s malou Kristinkou.

dakujem za blahozelania k meninam, aj som na to skoro zabudla nebyt sms-siek od znamych a rodicov zo Sk!!! a dodatocne aj Laurinke vsetko naj naj.

No my sme uspesne odkojili, kedze uz Luca papa skoro vsetko s nami tak mu to uz ani nechyba. Aj tak uz som mu davala len rano a v poslednej dobe uz s nami ranajkoval (napr. chlebik s masielkom a sunkou 😀 ) no velky chlap!!!
A v sobotu som mu davala papat a pozeram ze dolu mu vysiel dalsi zubok, ja som sa koncentrovala na horne (tam mame zatial jeden) a dolu som ani nepozerala tak som mala sok. Bolo by fajn keby vsetky tak rychlo vysli!!!
Tento tyzden uz ma byt super teplucko, konecneeeeee. Pekny dnik vsetkym.

vroni
8. jún 2009

Wienika, inšpiruj ma, aké rozprávky si to Lee kúpila? Ja vždy v Tescu nadávam ako pohan, lebo blivajzy typu Barbie sú nadabované (a tie mi do bytu prídu len cez moju mŕtvolu. Alebo až si ich krpaňa vypýta sama), ale taký Macko Puf je len v češtine (ja osobne proti češtine nemám nič, ale to už by bol Natálkin štvrtý jazyk a to sa mi zdá dosť) s nálepkou do 12 rokov nevhodné. Chcela by som vidieť 12-ročného, ktorý pozerá Macka Puf 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Inak objednávam z gorily a dvd best, ale niečo "rozumné" už som dávno nevidela....
Lenka, gratulujeme k zúbku aj (oneskorene) k meninám 😀
Ja som bola na babyexpe pracovne v piatok, ráno sa ešte dalo, ale k obedu už to bolo fakt strašne nabité, nechcem vedieť, čo sa dialo cez víkend... Ale mali tam aj super veci, Natálke som kúpila puzzle do auta (drevené, málodielové), teraz má fázu maniakálneho skladania puzzle, už zvláda aj 80 kusové, ale hovoriť nebude 😠 😀 😝
Wienika, ako ste oslavovali?

ronnda
8. jún 2009

wienika - gratuluji vam k domceku! a jaka byla oslava? v sobotu vecer trochu prselo, tak snad se vam to vydarilo a manzel byl spokojeny.
lenkaw - tak luca uz si pochutnava na chlebiku se sunkou, to je sikulka! nicole dodnes tuto kombinaci nechce, ted chce porad syr, protoze je to nove slovicko, co se naucila a jsem rada, ze ji chutna.
vroni - kdo je to macko puf? a natalka je tedy trida, kdyz uz sklada 80-ti ks puzzle. a hovorit zacne az se ji proste bude chtit 😉

musim se "pochlubit," ze i nase nicole ma ted obcas svoje trotzphase, takze napr. v sobotu na cobenzl vyvadela, protoze jsme ji nemohli nechat vecne sedet na traktoru... vcera na donaukanal zase vyvadela jen proto, ze jsme ji nenechali skocit do vody nebo lezt na strom... je to opravdu unavne. okoli jsem si moc nevsimala, ale takova nedelni prochazka se rvoucim ditetem tedy nic moc 😉
jinak se ted taky dost rozpovidala a cim dal vic nemeckych slov - taschi, flaschi, tischi, hasi... no a taky je porad hladova, ji snad kazdou hodinu, slysim jen porad papu nebo ham nebo rev a nebo vse dohromady 🙂

v nedeli odjizdime na dovolenou, takze uz zacinam pomalu v hlave balit a straaaasne se tesim...

miriam25
8. jún 2009

ahojte babulky,

wieni, blahozelam k domu. takze aj teba caka teraz stahovanie. ale potom, ked uz budete mat krasny dom a krasnu zahradku sa urcite budes viac tesit. leuska sa moze vonku hrat a ty budes mat trosku menej starosti ;)

leni, blahozelam k zubku. u nas to bolo tiez tak podobne. ocakavala som zubok inde a iny som si nevsimla 😀

vroni, mne kamaratka napaluje rozpravky a mamina obcas kupuje tie z noveho casu. Mame doma uz straaasne vela rozpravok, no vacsina z nich je este teraz pre samka nezaujimava. Co sa mu strasne paci je Auticko Finley (naozaj pekne rozpravky s ponaucenim a velmi vhodne pre deti,naozaj odporucam), potom sa mu paci Vcielka Maja (tu mame dokonca aj v nemcine, kedze drahy na tom trval 😀 ) a mam doma aj pat a mat (a je to!), kremienok a chocholusik. to by bolo z tych, ktore su naozaj pre najmensie deti. Inak mame snehulienku, Medvedik Mandarinka (to je naozaj pekne), kocur v cizmach, matko a kubko a co ja viem co vsetko este... mam to pohadzane v skrini a obcas pozeram, ake spestrenie by som malemu dala,ale vacsinou aj tak vzdy zostaneme pri vcielke maji a pri tom auticku finley, kedze tie dve sa malemu strasne pacia.

ronnda
8. jún 2009

miriam - auticko finley neznam... to by mohlo byt pro nicole zajimave. biene maja je u nas taky celkem oblibena, ovsem az po bob der baumeister... pat a mat je skvely napad, to jeste nemame. nejoblibenejsi je ted u nas ale krtek ve vsech podobach 🙂

miriam25
8. jún 2009

ronnda, ak sa nepletiem, tak macko puf by mohol byt v cestine medvidek pu, som si ista, ze to poznas ;)
to auticko finley som predtym ani ja nepoznala, len ked som hladala v skrini nejake vhodne rozpravky pre samka po tom, co sa mu pat a mat, matko a kubko nepacili a on ma auticka rad, tak som si myslela, ze to mohlo byt to prave a teda aj bolo. je to poziarne auticko, ktore ma kamaratov rozne ine auticka,napr. bager, zmrzlinarske auto, odtahovku a pod. a tieto auticka maju rozne zazitky. kazda rozpravka je o niecom inom a kazda ma naozaj nejake to ponaucenie pre deti. urcite odporucam. ak chces, napalim ti to a poslem postou ;) nicol by sa to pacilo. je tam 8 rozpravok, kazda tak priblizne 10 minut.

wienika
8. jún 2009

caute kocky,
dakujeme za opytanie, oslava dopadla dobre, vsetkym sa pacilo, nastastie neprsalo, na zaciatku sice fukal vietor, ale potom to ustalo a bolo fajn.
co sa tyka toho domu, my sa nebudeme stahovat, bude to len na vikendy....my by sme skor potrebovali novy byt a nie dom, ale ta ponuka bola uzasna, pani sla s cenou perfektne dole, takze sa to oplatilo. manzel to zobral na firmu, zatial ho budeme pouzivat a ked bude treba, predame ho. takze byt teraz neriesime, aj tak bude leto, takze budeme bud u mojej mamy alebo v tom domceku, v zime to zvladneme aj tu a na jar uvidime.....

vroni, ja som bola tiez zufala v tom tescu, ze takmer nic slovenske, ale kupila som take dve ,, trapne,, dvdcka, pan dzungle a krajina dinosaurov.....grafika je nic moc, ale pekne nadabovane....ale zatial to leu moc nechytilo, stale vedie winnie pooh a teletubbies.......a krtko.....

ronnda,vitaj v klube trotzphase.....dufam, ze to u vas prejde skor ako u nas.....
krtek je u mojej maminy a tiez ho zboznuje.....aj to vie dokonca vyslovit, ale samozrejme trosku skomolene....

maya, co je s tebou? uz si sa dlho neozvala.........samko je ok?

vroni
8. jún 2009

Áno, macko puf je medvidek pu (inak s nádherným českým dabingom, fakt stojí za to), teraz vychádzajú aj klasické (krátke) disneyovky - ale len v češtine, teda od 12 rokov (lebo puboši budú pozerať tri prasiatka, všakáno 😠 ), ale tam to až taká sláva s dabingom nie je, ja mám ešte "starý" dabing s Neckárom, ten je nenapodobiteľný, tak som rozmaznaná. Autíčko Finley nepoznám.... Miriam, prosím si, ak môžem.... autá su u nás hit, aj film (nedýcha ani dieťa ani tatko) Včielka Maja 0 bodov, Kubko a Maťko len občas, Pat a Mat je super, len toho moc nenahovoria 😀 , Krtko nápodobne. Inak beží Shrek (hm), Madagaskar (dvojka je otrasná) a Bambuľka (tretí diel sme prepásli) a momentálny miláčik je Wall-e (tie tri vety v celom filme v slovenčine máme). V nemeckých DVDčkach sa priam topíme (chlap je maniak 😝 )
Ronnda, kam idete na dovolenku? (prepásla som niečo?)

twix
8. jún 2009

ahojte,

tak cez vikend nam pocasie vyslo, napriek zlym prognozam 🙂

Wieni, aj ja by som brala take letne sidlo 😉 kde sa ten domcek nachadza?

Trotzphase nam osladzuje kazdy den, tak uz ju ani neberiem ako nieco docasne 😅 clovek si zvykne za tie mesiace 😉

co sa tyka rozpravok, u nas frci "lk a ajko" 😉 (v preklade vlk a zajko = > no pockaj na youtube 😉
teletubbies uz nejaky ten mesiac nepozerala. my chytame jeden rozpravkovy kanal s ceskym dabingom. tam ma Laurinka najradsej Barneyho, dost sa tam spieva tak asi preto (http://www.cz.jimjam.tv/). ale najradsej momentalne pozera dvd "singen & bewegen", ktore som kupila asi pred dvoma tyzdnami. su to deticky, ktore tancuju na pekne detske pesnicky a Laurinka s nimi 😉 uz mi dopredu hlasi, aka pesnicka nasleduje a ja si tie pesnicky spievam uz aj v noci, ked spim 🙄

vovan
8. jún 2009

omlouvám se ,že jsem sem tak vlezla,všimla jsem si toho odkazu pro děti,zkoušela jsem, 😀 😀 😀 ale nejdou mi zapnout ty seriáli.prosím poradíte mi někdo?děkuji

trdlo
8. jún 2009

Caute kocky,
takze uz sme od vcera doma. Dakujeme za gratulacie a ze ste na nas mysleli 🙂 Sme obe v poriadku a strasne stastne, aj ked ma mala dobre potrapila...

Vy ste tu toho zase popisali..idem sa navecerat a potom si vas precitam a popisem nieco. Pridala som inak fotecky nasej "velkej" malej 😀 😅

ronnda
8. jún 2009

trdlo - vitejte doma! malinka je rozkosna. urcite na to trapeni brzy zapomenes, mela tedy poradne miry... preji ti brzke zotaveni.

miriam - dekuji za nabidku prepaleni dvd, rada ji vyuziji 😉 poslu ti asi mailem moji adresu a seznam nasich dvd v pripade, ze bych ti na oplatku treba mohla prepalit neco ja... dekujiiiiiii 🙂

miriam, vroni - tak medvidka pu opravdu pozname, jeden dil mame, ja jsem si myslela, ze to bude nejaka kocka, jako macka 😀 dekuji za vysvetleni.

vroni - neuniklo ti to, zatim jsem se tu o dovolene nezminovala, prislo mi to tak daleko a najednou uz je to tu. jedeme na dva tydny do chorvatska, byli jsme tam i loni, jsou to nasi znami a jsme tam moc spokojeni.

twix - ten jimjam jsme tu chvili myslim taky chytli, barney se ji taky libil. a dekuji za tip na to dvd, to muze byt opravdu super. nicole ma taky rada muziku a tanec. laurinka bude jiste tanecnice. chodite jeste do toho tanecniho krouzku? jak pokracujete a jak se ji tam libi?

trotzphase se u nas asi teprve rozjizdi a myslim, ze jeste zdaleka nejsme ve finale... venku to dnes docela slo, dokonce jsem si na spielplatz vypila s kamoskou i eiscafe, navecer to bylo horsi a se rvoucim, rudym a usoplenym ditetem jsem se tahla domu 😉

ano, maya se tu uz dlouho neukazala, jste s ni nekdo v kontaktu pres facebook?

lieska
8. jún 2009

Babule caute, hlasim sa po dlhom case, stale som na SK, ale nestiham...
Trdlo, z celeho srdca gratulujem k naaaadhernej babike, je rozkosna! A teda tusim vedie, moja Mimi mala "len" 4000 g (zato bola o 1 cm vacsia). Vsetko naj naj naj vam zelam!!!

Zdenka, aj tebe...som rada, ze ti to doky potvrdil a tesim sa s tebou.

Ja Mimi vodicku ani nic ine okrem MM nedavam pit, mne na nurzoch tak vraveli... ☹ Inak mam taky plan ako Charlotka pisala... od 6. mesiaca zeleninku na obed, dnes, od 7. mesiaca sme zacali davat aj ovocie na olovrant a masko na obed a buduci mesiac zaciname s kasickou vecer. Ja uz v tej spleti informacii neviem co je ok, ale takto mi to nejak aj moj pocit vravi, ze tento plan je OK.
My mame 2 zuby a pomaly sa zaciname plazit. Ja stale kojim a vyhovuje mi to (a Mimi tiez). Tiez sa naramne tesi zo stolicky (od soboty), aspon mam maly trik ako ju zabavit, ked uz je moc rozkokosena.
Inak Tina myslela som na teba...minuly vikend som bola aj s Mimi na Lipt. Mare v jednom baby friendly penzione...no uzasne! Mali sme tam stretko spoluziacky z VS aj s detmi, je tam neskutocne! Odporucam kazdemu.

Tak ma napadlo (Jasterke som uz na FB pisala), ze by sme sa níekedy mohli dohodnut aj my tu co sme, na nejaky vikend v tych Therme co tam tusim Twix chodieva. Niekde dole pod Viednou...sorrac, nespomeniem si teraz na presny nazov. Keby ste tam planovali ist, ze by sme si dali vediet a mozno by sme sa aj na nejakom spolocnom termine dohodli...bolo by to fajn, nie?

pinkina
8. jún 2009

Ahojte kocky. 🙂 Cez vikend som tu mala segru a jej priatela, takze som nemala cas. Vidim, ze ste toho uz riadne popisali. Lenka a Bejby aj mne sa s vami super pacilo. 😀 Musime to zopakovat. A Kristinke sa tiez Luka pacil.

Lieska :aj ja tak podobne chovam Kristinku, no mi uz ale jeme griss od 5.mesiaca a ovocie sme zacali len teraz. Kojim, tiez dalej.

Dnes sme jej kupili zebru od Fischer Price. Da sa na nej skakat, ale bohuzial sa jej Kristinka boji. 😒 Hned ako ju zbadala zacala plakat a to ja som sa tesilia ako jej spravim radost. ☹

Dnes Kristinka vo vytahu do U-Bahnu skoro vytrhla jednemu malemu chlapcovi z ruky lupacku. Ako ju zbadala zacala kvikat a natahovat sa za nou, az sa vsetci smiali. 😀 😀

jasterka
9. jún 2009

Ahojte 🙂 pridavam sa do klubu nestihaciek,lebo Emmka cez den spi po 10.minutovkach,co stiham akurat tak moje zakladne potreby 😒 dufam,ze sa to nejako zmeni a aj ona bude mat aspon 2.krat denne 1hodinkove spanky,lebo aj takto fakt nic nestiham ☹ ...

lieska-ja postupujem podla www.kojeni.net,aj Lotka 😉 ,da sa tam stiahnut tabulky a je tam presne takto odporucane postupovat s prikrmami,vodicku kojenym detom este netreba,ale ja davam Emmke po prikrme zopar lyziciek vodicky,nieze by som ju chcela ucit zapijat jedlo,ale po tom jedle jej este nieco ostava v pusinke,tak jej dam tri lyzicky vodicky ,aby jej nieco potom pri hre nezaskocilo.Zacali sme hned popucenou a pasirovanou zeleninkou a teraz mi tie poharikove jemne nechce pokial jej to nezahustim troskou zemiaka...
no a vodicku jej davam aj ked zacne plakat ked nas vidi jest a ona nic nema,dam ju do stolicky,dostane par lyziciek vodicky a ona je v siedmom nebi 🙂 ...

stym tvojim navrhom ist na vikend do terhme,bolo by to super, taka babska jazda 🙂 ,ak by sme sa zorganizovali,coz nieje jednoduche 😅 ani len na stretko,radi sa pridame.

jasterka
9. jún 2009

trdlo-fotky co si pridala su nenormalne,nadherne,uzasne,sme sa na nich s Lukym rozplyvali,zelam ti nech je Mia stale len "pflegeleicht" 😉 a nech si uzivate spolocne krasne dnicky.A kedze je pekne pocasie ,nech nam aj vydrzi,nech mozmecoskoro dat spolocnu prechadzku. 🙂

ronndi-zelam krasnu dovcu ,si to uzite,tesim sa najake dovolenkove fotecky krasnej Nici 🙂

twix-tak tie nase slniecka maju dnes 7.mesiacov 😕 😕 nestacim sa divit ako rychlo to ubehlo,zachvilu mozme planovat narodeninovu party 😵

no uz som aj zabudla co som komu chcela napisat 😔 ale aj tak viac nestiham ,Emmka stratila uz trpezlivost 😀

krasny den vsetkym. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre