Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

zdenka73
15. júl 2009

Ahojte! Ja sa mám stále narovnako. V piatok už idem na ten NT screening, tak som zvedavá, ako dopadneme.
Jašterka - tak to je super, že si dobre pochodila u riaditela a dostala tú prácu, tak nech sa ti v práci darí.
Charlotka - i ja vám prajem krásnu dovolenku a poriadne si ju užite.
Bejby - už ste začali s jasličkami, Natálka si určite zvykne neboj.

twix
15. júl 2009

ahojte,

Zdenka, neboj, NT urcite dobre dopadne, ale chapem ta, kazda buduca mamicka ma pred tym vysetrenim obavy.

Jasterka, tak tiez ste chori. chuda mala. urcite s nou zajdi k lekarovi, budes mat lepsi pocit. skusime ten Immunoglukan, aj ked neviem, ci treba. Laurinke robili podrobne krvne testy a vysledky na imunitu boli OK. ale za pokus to stoji. tak ty sa uz chystas pracovat? my byvame v 21. gemeinde, ale zatial sa nestahujeme, ale obkukavame bytiky 🙂

Bejby, ako to mala zvladla v tych jaslickach? bude tam aj spavat?

trdlo
15. júl 2009

Caute kocky,

juuj ale Vam tie dovolenky v dobrom zavidim 😉 Kedze my sa slniecku absolutne vyhybame tak dovolenku planujeme asi az v septembri.
Inak vcera sme boli u lekara a mala zase krasne pribrala a narastla- 5200 gr a 58 cm 😵 Vsak sa ani necudujem, ako pekne papka.(dnes ma presne 6 tyzdnov). Len kocik nam coskoro bude maly, ked to pojde tymto tempom 😀 Inak som strasne spokojna s nasim detskym lekarom, sice sa dlhsie caka ale necha si zase cas na deti. A co je najlepsie- dal mi mailovu adresu, ze v pripade potreby (pochybnosti) sa mozem ozvat aj mailom 😀 😀 No tomu hovorim servis 😀 😀

jasterka- no super sprava s tou pracou

Ronda- super sprava o tom kids cafe. Urcite tam zavitam, tiez to nie je daleko od nas.

Tehulky- bejby a zdenka- nech Vam to rychlo ubehne, sucitim s Vami v tychto horucavach. Ja som v maji pri tych horucavach ani skoro von nechodila..len som fucala ako lokomotiva

no zase nestiham sa vyjadrit k ostatnym..mala vola 😉 neskor pridam fotky, ako uz podrastla

wienika
15. júl 2009

trdlo no veru, mohla by si dodat nejake fotky, nech vidime ako ti malicka ratie do krasy 😉

bejby, boli sme v süssenbrunne, kusok od gerasdofu...myslim, ze blizko pri tebe....je tam super voda😉
ale dnes idem s malou asi do schafberg-badu.....

charlotka
15. júl 2009

ahojte kocky, davam si prestavku pri pisani zoznamov 🙂 uz mam 3 strany, tak to hadam vsetko zmestime do auta 😀 manzel sa zas bude jezit 😀 😝

wienika, prepac, ja som to svojim ockom nevedela, ja som hrozna, vzdy nieco nevhodne trepnem ☹ .... ako tak citam, s leuskou si uzivate vodu a slniecko 🙂 to budete zanedlho opalene ako cokoladky 😉 ja tiez dufa, ze sa na mna nieco na dovolenke nalepi, aj ked ja slniecko velmi nemusim, kedze som taka pehula bledula 😝

trdlo, krasna slecna je ta vasa Mia 🙂 teda ale musim povedat, ze je to celyyyyy ocino 😉 teda a kolko mate vy vlaskov, uz mozete o chvilocku vrkoce zapletat 😀

aha, chcela som sa spytat: chastam sa vybavovat pre mna a livi E 111 na WGKK, kedze my mame na E-Card vzadu len hviezdicky 😖 (poistena som v rakusku cca. 20 mesiacov), cize nemame tu eurospku 😠 (pokial viem, tak ju davaju po roku poistenia) ale nam nie, tak ma ale napada, ze ved chorvatsko nie je v eu, ci tam netreba aj nieco ine? neviete? komercne pripoistenie mame od Uniqa, len neviem co to statne....

idem pridat hadam aj ja nejake novsie foto 😎

trdlo
15. júl 2009

charlotka, myslis ze sa mala podoba na otecka? mne sa este nepodoba na nikoho. A ked spi, tak sa smejeme, ze vyzera ako monchichi 😀 😀
Vsetkym dovolenkujucim prajem pekne pocasie, dobre cestovanie a pokojne deticky, aby rodicia mohli relaxovat 😉
Choruckym prajem skore uzdravenie

No nic, idem trosku upratat byt, svokrovci sa spontanne prihlasili na navstevu 😉

charlotka
15. júl 2009

trdlo, na tej fotke Ich darf alles, tam sa mi podoba na ocinka najviac 😀 no ale ja som vas videla iby raz, tak to len taky prvy dojem 😉

boldy
15. júl 2009

ahojte kocky,
tak sa to tu rozbehlo a vraj FB je vinny? 🙂 my sa mame dobre, len tie horucavy su hrozne, jasminka je uplne spotena vo vlaskoch 🙂 ja som dnes pozmyvala podlahu, mala zaspinkala, tak si konecne davam kaficko a vas citam 😎

trdlo> mala je zlatunka, a krasne miery, ved sa narodila uz fajna bambulka.. no mne sa praveze zda, ze sa podoba na teba... to je asi tym, ze nepoznam manzela 😉
charlot> tak tomu sa hovori dovolenka, ked uz mas 3 strany co beriete 🙂 prajem krasnu dovolenku uzite si vody aj slniecka
bejby> neplac, malinka si zvykne neboj na jaslicky, potom ani nepojde domov 🙂 a hlavne ty si odychnes, lebo v takom stave a este horucavach, nuz nezavidim, len vydrz
zdenka> drzim palce na skriningu ja si pamatam ako som ja mala tiez divny pocit den predtym... ja som bola dokonca 2x, raz tu vo wien (negativny zazitok) tak preto som isla aj radsej na sk
jasterka> skore uzdravenie prajem a blahozelam k weekendovej praci, neboj zvladnes to
twix> dominik je fesasik pekne foto aj s laurinkou 🙂

vierusik
15. júl 2009

vroni, dakujem za odpoved.... holky, prosim vas aj vam ostatnym chodi materska okolo toho 5-ho? Prosim vas o odpoved! Dakujem vam 😉

ronnda
15. júl 2009

Ahoj holky,
tak se asi zene nejaka bourka, takze snad prijemne ochlazeni po tech horkach. Ja ta vedra vubec nezvladam a slunicku se vyhybam jak to jde. Dokonce i Nici se pakuje z balkonu z bazenku brzy domu, do chladnejsiho obyvaku.

Jasterka – jak jste dopadli u dr.? snad je emmuska v poradku. A ty se taky necitis nejlip… a jeste jsi zvladla pohovor se sefem. To je pozitivni zprava, ze te v praci chteji.

Zdenka – to to uteklo, uz te ceka nackenfaltemessung, drzim moc palce, pro me to byl obrovsky zazitek, kdyz jsem videla poprve poradne toho drobecka na ultrazvuku.

Charlotka – manzel se taky vzdycky desi mych seznamu na dovolenou a pak toho preplneneho auta, loni jsem rikala, ze toho priste tolik brat nebudu a letos jsem se zase nepoucila a vezla jsem spoustu veci zbytecne. Navic tam se da vse poridit, kdyby neco, tak pristi rok snad vyrazim opravdu jen s jednou mensi taskou 🙂

Miriam – jak jsi dopadla na pohovorech? Asi mas dost fofr, ze se nehlasis…

Wienika – jak bylo dnes na koupalisti? moc dobre si vzpominam, kdyz jsem s nici sla po dlouhe dobe do oberlaa a jaky to byl cirkus a nechtela do vody. Leuska si urcite taky zvykne, Nicole je ted do vody jak diva, v sobotu jsme byli v oberlaa a jezdila na skluzavkach a skakala do vody jak diva. Jen si nechce nechat dat schwimmflügel, to dela hrozne sceny.
V zoo jsem uz dost dlouho nebyla, musim si poridit dalsi jahreskarte, jen nevim, jestli se tam ted casteji dostanu, kdyz uz zacnu chodit do prace.
Ad darky k narozeninam, nam se to uz dost blizi, mam nejake malickosti, jako treba tabuli na psani, lego, knizky, valecek s destickou a vykrajovatka na testo (hrozne ji ted bavi se mnou varit), taky nejakou sadu pastelek, fixek apod., porad chce malovat. Koupila jsem uz i prstove barvicky, ale zatim jsem nemela odvahu je vytahnout, asi to bude pekna spoust. Takze spis same takove malickosti, co rozdelime po rodine.
Co ten spray na rozcesavani vlasku, pomohlo to? Nicole mi uz rano nese jeji tasche plnou sponek a gumicek a hned ceseme 🙂

Boldy – to je fajn, jak jasmince chutna, kocarek vam snad jeste nejakou dobu vydrzi a neboj, utece to a mala ti bude capkat a kocarek uz potrebovat nebudete 😉

Vierusik – ano, materska chodi kolem toho 5. jak psala vroni

Trdlo – malinka je nadherna, umi delat pekne ksichtiky 🙂

twix
15. júl 2009

Baby, aj ja vzdy zbalim plno zbytocnosti a polovicu veci ani nepotrebujeme, ale ked ja nikdy neviem, ktoru polovicu mam nechat doma 😀 a kupili sme väcsie auto, tak je to v pohode 🙂

Trdlo - malicka je zlata, take krasne babätko 🙂 uzij si to, deti strasne rychlo rastu.

Vierusik - aj mne chodi materska okolo 5.

jasterka
16. júl 2009

Ahojte babulky 🙂
tak ja som vcera zazila ineeee nervy,isli s me k dokotrke,ta nas pozrela,Emmka po kazdej stranke zdrava,len mam dorazila,ze mi povedala,ze pochybuje ,ze je to ta siesta choroba,lebo pri nej maju deti horucky od 39-40C a tie nejdu zrazit(bohoske a to mi v pondelok s kludnym svedomim sestriska povedala,ze ozyvte sa na 4.den,ci ste vyhadzany,ak ano bola to 6.choroba 😲 vsade o nej pisu ,ze mavaju deti pri nej febrilne krce,treba diazepam,ktory je len na predpis,takze podla mojich predstav nas mala doktorka vysetrit uz v pondelok ,vylucit ine ochor.,dat diazepan pre kazdy pripad....som ja padnuta na hlavu? alebo mam pocit,ze tu maju vzdy opacne postupy 😠 😠 😠 )...no tym ze Emmka horuckovala len do 38,5,to v podstate nieje ani horucka,ze u malych deti je horucka az od tych 38,5C...ale ze bola Emmca pri tejteplote apaticke,spava,hna telicku ako radiator,sklenene oci...to podla mna teda nieje len zvysena teplota 😒 no a dorazila ma ze to uzavrela ako
ZUBY!!!!uz tri mesiac enic ine nepocuvam,iba to su zuby 😖 mala nemam nic nove v pusinke,ziadneu zdureninu,cervene,ci biele,nic,mozem jej tam prejst prstom,dat jej kefku,ona si to tlaci a neplace....ale horucky ma len zo zubov 😝 ...som hrozne sklamana,ze po 4dnoch to uzavre ako zuby,a ked som sa pytala,ze ako dlho moze pri tych zuboch takto horuckovat,odpoved bola...DLHO 😕 🙄 ....
vzdy som snou bola spokojna,ale pravda je ,ze aky je lekar sa ukaze az ked mate chore dieta....som cakala ze mi povie ze urobi odbery,aby vylucila skrytu infekciu,lebo Emmka ma aj vsade zdurene uzlinky....ale to tiez jasne ukazuje na zuby....pomaly ale isto slovo zuby nenavidim...

uz vcera u doktorky mala Emmka silne ausschlag na lyckach a tvaricke,ale dokyna,ze je nepravdepodobne,ze je to stej 6.chorby,lebo to byva skor an trupe,rukach...a tvaricka byva ako jedina usetrena....ale ze mame dat vedeiet ked by to bolo aj inde...a do rana me bez teplotky,vyrazky aj na hrudnicku a ruckach...ale najviac na tvaricke,takze vynimky potvrdzuje pravidla a som presvedcena ,ze sme tu hnusnu chorobu prekonali....

ufff,vycerpavajuce,co...prepacte ,potrebovala som si vyliat srdiecko.

jasterka
16. júl 2009

tak a aj nove fotecky som priadala,aj ukazku ako Emmku ta choroba doriadila...

krasny den vsetkym 🙂

twix
16. júl 2009

Jasterka, poradim ti, chod v sobotu do akh do notambulanz na detskej klinike. ja som tam bola s malym dva krat cez vikend, ked mal teploty. nikdy som tam dlho necakala, ide to ako na pase, detom beru moc, meraju teplotu a lekar ich podrobne vysetri, ak treba, vezmu aj krv. ak ti tam povedia, ze su to zuby, tak budes kludna, ze mas dobru detsku lekarku, ak to zubky nie su, tak aspon vies, na com si.
drzim palceky, nech dobre pochodite.

vroni
16. júl 2009

Jašterka, tie vyrážky musia maximálne v priebehu 24 hodín po skončení horúčok zmiznúť (skôr môžu tiež), takže už by ste mali byť pomaličky bez nich. Doplním twix, choďte do nemocnice večer, zoberú vás aj vtedy (my chodievame do st. Anna, tiež tam nebýva veľa detí a šikovný lekári, ale aj AKH je v pohode) My sme šiestu chorobu mali a diazepam nám tiež doki nepredpísal, že vraj to je blbosť, dávať ho "preventívne" (keď dieťa nikdy febrilné kŕče nemalo, lenže beštia už mala vyše roka) A antipyretiká (protihorúčkové lieky) sa pod 38 dávať nemajú, lebo na ne vzniká rezistencia... V nemocnici ti fakt urobia všetky vyšetrenia a povedia, či je to nejaký zápal alebo len ťahajúca sa viróza

ronnda
16. júl 2009

Jasterka – jo, jo zuby, na ty se svadi vsechno, i ted kdyz je nici protivna, omlouvam to proste tim, ze ji rostou zuby 😉
nicole nastesti zatim moc nehoreckovala. Jednou v noci mela horecku kolem 39 a pres den taky, takze jsem volala dr. a sestricka mi rekla, at radeji prijdeme. Tenkrat jsem dost ocenila, ze ji vzal hned krev, ma v ordinaci takovou minilaborator, takze za par minut byly vysledky a ja byla klidnejsi, ze je vse v poradku. Ty teploty mela tenkrat asi opravdu k zubum.
Jak ti radi twix a vroni, pokud by se ti emmka i nadala nezdala, zajdi si urcite pro nazor dalsiho lekare.

twix
16. júl 2009

ronnda - ako pokracujete s nocnikom? my nemame uspech. tiez nechavam laurinku bez plienky, ale na nocnik alebo zachod si sadnut nechce. radsej zadrziava a potom povie, ze ide spinkat a caka, ze jej dam plienku 😠 niekedy uz nevydrzi a vycika asi tak 5 litrov 😲 mame doma mensiu potopu. ale nechcem ju do nicoho nutit a uz vobec nie trestat, najneskor v skolke sa to nauci, ked uvidi ine deticky, ako chodia na zachod.

ronnda
16. júl 2009

twix - ani ja to zatim moc neresim. v tom teple ji nechavam doma bez plinky a ona si proste rekne sama, ze chce lulu. dokonce i kdyz se koupe v bazenku, tak vyleze a vycura se, ale urcite ne vzdycky. ale treba vcera jsme tu meli navstevu a to byla tak rozdovadena, ze samozrejme zapomnela si rict, takze jsem porad utirala podlahu a nakonec dostala plinku. nekdy mi sama ukaze, ze plinku nechce. na zachod nechce vubec. myslim, ze taky jeste neni ten spravny okamzik a nijak ji nenutim.

bejby29
16. júl 2009

😀 Ahojte babule,
ja som dnes bola na Zuckerteste, bolo mi tak hrozne zle z tej sladkej vody, ze som potom prespala cele poobedie. Este vdakabohu, ze Nat mala krstna, som za nu naozaj vdacna.

Charlotka, prajem krasnu dovolenku a nech to zvladnete v pohodicke a hlavne nech si poriadne oddychnes. 😉

Jasterka, nas doktor je takeho nazoru, ze zuby nikdy nerobia sarapatu, to sa vsetko len tak zvadza na nich. Raz, ked mala Nathalia horucku, som sa ho spytala ci to moze byt zo zubov a on ze je to blbost, takze kazdy lekar ma fakt asi inu teoriu, ja uz tiez neviem. Ja by som na tvojom mieste zbehla este do AKH, len tak pre druhy nazor, ak sa ti fakt nieco nepozdava. Drzim palceky, nech ste rychlo zdravi.

Nocnik, to je u nas dost problem, ked ju nan posadim tak sa vycika, ale sama sa pytat este nevie. No a moj manzel je velmi mudry 😀 a vraj uz by to mala vediet. Tak ste ma celkom potesili, ze Laurinka s Nici este tiez nechodia same.

Miri, ako si dopadla na pohovoroch?

Boldy, to je super, ze ti mala tak pekne pribera

twix
16. júl 2009

ronnda - tak nici je sikovna. ja som mala dnes zazitok, Laurinka si sadla na nocnik a vycurala sa 🙂 len sa obavam, ze sa to tak skoro nezopakuje. ona aj ked sa hra v bazeniku, tak si cupne do vody, potom vstane a povie "hotovo, pisala" 😖 ja jej vzdy pripominam, ze nema plienku, ze tam je nocnik a ona "nein nocnik". takze sice si to uvedomuje, co robi (pisa, kaka), ale ma akysi odpor k nocniku ☹ ale spotreba plienok sa zmensila 🙂 ved pri dvoch detoch je tych plienok strasne vela.
spominala si, ze si kupila nejaku tabulu na kreslenie. je to ta klasicka cierna na kreslenie kriedou? kde si ju kupila? tiez rozmyslam. Laurinka si rada "kresli" na tabule, co mame na detskom ihrisku.

twix
16. júl 2009

Bejby - ja som ten Zuckertest neznasala. uz som vedela, co ma caka, tak som tam isla s odporom. to je fajn, ze si mozes oddychnut a byt trochu bez malej. kazda pomoc je dobra.
ja zase pocuvam od nasich, ze to je hanba rodicov, ze mala ma plienky, a ze ani ja ani moj brat sme ich v jej veku uz nemali 😠 ale vidim, ze skoro vsetky deti v laurinkinom veku ich este maju, tak ma to az tak nestve. ale urcite budem rada, ked ich uz nebude potrebovat.

ronnda
16. júl 2009

bejby - tak aspon ze sis mohla potom odpocinout, navic zase dnes bylo takove horko. natalka ma na nocnik jeste cas, i kdyz mam kamaradky a jejich deti chodi na nocnich PRY uz od jednoho roku... kdyz byla nicole ve veku natalky, tak mela nocnik jako hracku.

twix - to je sranda, pry hotovo, pisala. taky si myslim, ze ty deti si potrebuji na ten nocnik nejak zvyknout. taky ted pozoruji znacnou zmenu ve spotrebe plinek, kdyz je takove teplo.
k te tabuli... ja jsem myslela rychleji nez jsem psala, jsou to totiz vsechno darky, co mam vymyslene, ale zatim jsem je jeste nekoupila 😉 tabuli bych chtela klasickou cernou plus nejakou magnetickou. je pry nejaka oboustranna, zatim nemam nic konkretniho, o vikendu se chci podivat v cesku.

ronnda
16. júl 2009

bejby - ne na nocnich, sondern na nocnik... jsem se spletla 😉

boldy
16. júl 2009

Pekny vecer,
uff ale je teda horuco tieto dni... jasminka je uz v sportovom kociary, ma sice len 4.mesiace, ale ked mne sa uz v hlbokom nezmesti a sa tam len puci 😠 ... tak je jej fajn teraz, je spokojna...najnovsie, od vcera sa stale otaca do stran, aj teraz ma nozicky vonku z postielky a si rozprava... uz musim davat vacsi pozor

jasterka> skus ozaj ist este niekam, co ti radia baby... ozaj ta nasa Dr. je niekedy asi divna...jasminka tiez uz v 2.mesiacoch bola taka nevrla, tak som sa jej pytala, ze co to moze byt, no zuby samozrejme.. tak sa jej pytam v 2.mesiacoch? doteraz ziadne zuby nic...
twix, ronnda> super prihody bez nocnikov 😉 vidim, ze to nie je lahke naucit
bejby> fuj tak na ten sladky caj si pamatam, som myslela, ze potom zjem vsetko z chladnicky taka som potom bola hladna 🙂 dobre, ze mas pomoc
vroni> ty si ako encyklopedia, teba mat doma sa oplati 🙂

tinavieden
16. júl 2009

Ahoj babule.Tak co ako si uzivate leto?Citam,ze uz niektore nocnikujete,no myslim,ze kazde dieta sa to raz nauci,jedno skor druhe neskor a netreba to az tak silit 😉

K stretku...tak dnes som pozerala predpoved pocasia tak sa ma na par dni schladit ale na bud.tyzden vo stvrtok uz ma byt znova pekne,tak navrhujeme stretko na stvrtok v Praterfee tak o 15.00,hm?Kto chce moze prist skor a zajazdit si na kolieskovych korculiach🙂))som zvedava kolko nas bude 😀

Tak babule,dufam,ze sa nam podari stretnut a viacere pridete...tesime sa na vas s Leni 😉

ronnda
17. júl 2009

ahojky, vsichni asi dovolenkujete nebo odpocivate v tech vedrech...
tina - to je prijemna zprava, ze se ma pristi tyden trochu ochladit. takze se stretkem ve ctvrtek pocitam, v praterfee jsem jeste nebyla, tak me pak budete muset asi navigovat jak se tam dostanu.

zdenka73
17. júl 2009

Ahojte! Ta k sa hlásim po kontrole NT a je všetko v poriadku, juchúúúúúú, taká som rada. Najprv mi robil utz cez brucho, ale veľa toho nevidel, tak ešte aj zo spodu, ale neva aspoň som to malé videla dlhšie, a ako sa mrvilo no krása. Ďakujem za povzbudenie.

ronnda
17. júl 2009

zdeni, super, to me moc tesi, ze je vse ok. tak si hezky uzivej rostouciho briska!

boldy
17. júl 2009

zdeni> to je super, ze ste v poriadku
baby dnes som asi zosedivela... musim napisat, lebo som z toho hotoa...jasminka spala s cumlikom, bola som pri nej, citala som knihu... isla som do kuchyne a zrazu strasny plac...pribehla som aj s manzelom a jasminka mala cumlik otoceny opacne v ustach a dasnami ho zasekla v ustach tym ako plakala... nevedela som jej ho rychlo vybrat a uvolnit usta...uz sa akoby dusila, tak sme s muzom museli silou ho vybrat... poranila si horne dasienka, krvacala, ale rychlo som jej mokrou plienkou vytrela ustocka od krvy a dala som ju nakojit nech sa ukludni, a aby jej mliecko to osetrilo... som plakala s nou , hrozny zazitok...nechapem ako sa to stalo, kedze ona si rukou vie cumel len vybrat a nie dat do ust...musela ho nejako jazyko pretocit alebo co... ufff... a este aj k tomu nechcela pit z prsnika,odmietala jest tak som jej trosku dala z flasky a az potom sa opat chytila na prsnik 😖...tak idem sa dat dokopy, bol dnes tazky den...na stretko prideme, pekny vecer

silvia2406
17. júl 2009

zdenka, super, ze vysetrenie dopadlo dobre. ja som sa vzdy neskutocne tesila na kazdy ultrazvuk, ked som mohla malinku vidiet 😵 😵

boldy, hrozny zazitok, drobatko male, snad uz spinka, urcite na bolest rychlo zabudne. hlavne ale je, ze ste s muzom tak rychlo zareagovali 😔 viem, ako takyto zazitok dokaze vycerpat, tak si oddychnite a prajem vam dobru noc. 🙂

na stretko sa uz s tereskou velmi tesime 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre