Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

charlotka
12. aug 2009

jaj a zabudla som povedat, ako sa nam livi pekne rozhybala, uz sedime, teda sama sa pekne posadi,pekne beha po stvornozky a na vsetko sa snazi vyliezt a postavit 😀 a koho moze, chyta za prsty a sup na nohy a rozbehne sa s pokrikom 🙂 akurat ze v noci sa casto budi, trosku mrnkne, posadi sa, postavi a narieka a to aj 10x za noc, takze mame veselo 😎

bejby29
12. aug 2009

Ahojte kocky, v prvom rade chcem pogratulovat Mirke k robotke a domceku, Miri supeeer ze vam to tak krasne vyslo.. Teraz ti velmi drzim palceky, aby ste to vsetko zvladli bez zbytocnych stresov a aby sa ti v robotke pacilo.

Ronndi, Nathalke ta vyrazka zmizla velmi rychlo, ale este jej tam ostalo take akokeby zacervenanie, ktore vidno len vtedy ked ma dlhsie plienku.. Snazim sa teraz testovat ovocie, nedavam jej frucht koktail ale po jednom napriklad banan, jablko atd.. Aby som vedela, ci to nebola napriklad nejaka reakcia.. No a k doktorovi ideme na konci tohoto tyzdna tak sa s nim poradim 😉 To je super, ze Nicolka to uz tak pekne zvlada, moc sa s tebou tesim. My znovu so skolkou zaciname od septembra, to bude zas na panaka 😀

Jasterka, mozes malu kludne zahlasit aj do viacerych skolok, ja mam tiez Nat asi v troch a ked sa mi este v decembri ozvu z tej najlepsej tak ju tam prehodim 😉 Malu ti bez problemov prebalia, obed maju tiez stanoveny a kedy sa chodi spinkat. Ako na vojne 😀 A kedy sa chcete stahovat? Inak, ja som sa tiez na malu tesila omnoho viac, ked chodila do jasliciek, som sa jej normalne nemohla dockat. A ona, ani sa jej odtial nechcelo odist.. Som ju musela vzdy 10 minut nechat, ze uz ideme domov.

Charlotka, super dovca, ja to poznam, ja som tiez prisla z dovolenky biela, lebo som sedela na terase pod markizou s malou.. Moj manzel teplo nenavidi tak som nemala sancu ho dostat von, aby bol aj on nachvilu s malou dokym sa ja opalim 😀 Ten sedel s klimou a studenou mineralkou a pracoval 😒

A este ja mam dve novinky, manzel mi kupil konecne vytuzene auticko a este mi zariadil aj robotu u nich v praci (pravdaze ja si budem hladat v realitke, ale mam aspon istotu).. No a dnes mi volal, ze ma pre mna dalsie prekvapenie tak sa ho uz neviem dockat 😀 😀 Takze kocky na FB, to su zas moje novinky 😉 😉

Krasny dnicek prajem babulky moje

miriam25
12. aug 2009

ahojte babulky,
no teda, na obed, ked som sem nakukla, bol moj vcerajsi prispevok posledny a sklamane som vypinala konika a teraz pozeram a aj ste sa rozbehli, co ma veeelmi potesilo 😉

bejby, no super novinky, tak teda aj my ti blahozelame a uzi si nove auticko bez nehod a bez skrabancov 😉 co by si mala robit u draheho v robotke? aku poziciu ti vybavil? napis viac, urcite sme vsetky zvedave... a teda sa tesime na tvoju tretiu novinku 😉 dufam, ze nas budes informovat...

jasterka, aj ja si myslim, ze mozes malu zahlasit do viacerych skolok a ak by ti ju vzali do viacerych, aspon si budes mat z coho vyberat 😉 samko sice este nechodi do skolky, ale ked sme tam boli raz na hodinku, tak mi ucitelka povedala, ze desiatu si maju nosit so sebou kazdy den a ze neradi vidia nejake pudingy a milchschnite 😀 takze nejaky ten chlebik, semmel, jogurt a pod... desiatuju uz o 9 rano, potom idu von, ak samozrejme neprsi, o pol 12 obeduju a potom nieco po 12 davaju deticky spinkat. povedali mi, aby som si nerobila starosti, ze u nich vsetky deticky spinkaju, tak som teda zvedava, ci samko nahodou nebude vynimka 😀
co sa tyka prebalovania, to robia vzdy pred papanim, resp. predtym ako idu von ci spinkat a samozrejme ak je nejake dieta pokakane, tak aj priebezne. plienky musis priniest sama, kazde dieta ma na policke s plienkami vlastne miesto oznacene rovnako ako je oznacena skrinka dietata. jaj a este som zabudla co sa jedla tyka, ak zostava dietatko aj poobede v jalsickach, tak im este davaju olovrant a ten uz nemusis robit ty, mne povedali, ze od rana keby to bolo v tom batozku, ze by sa to mohlo pokazit, ze oni robia detickam papat. neviem, ako je to u vas s poplatkami, ale mne povedali 90 eur na mesiac plus za kazdy ober 3 eura, takze celkovo okolo tych 160 eur. A vraj si mozem podat daku ziadost, ze mi stat bude urcitu cast tejto sumy preplacat, ale to je podla prijmu v rodine,tak neviem, do akej kategorie (ak vobec do nejakej) by sme my zapadli a ci vobec nieco dostaneme. Za skolku sa plati potom uz menej, sa mi zda ze to je len nejakych 30 eur... No takto tieto info som dostala ja tu u nas v jasliach 😉

charlotka, tak ste mali taku "clapkajucu sa" dovolenku 🙂 ale aspon ste si uzili jeden druheho a tretieho... blahozelam k livkinym pokrokom, vazne ten cas nenormalne leti, ved len nedavno sa ti narodila a uz sa chyta prstov a chodi 😲

ronnda, teda ked som citala, kolko toho nici este doma spapa, normalne som zapochybovala o tom, ci naozaj nieco v jaslickach zjedla 😲 to ja mozem pri samkovi len snivat. Dnes sice papal relativne dobre, ale vcera bolo jeho papanie jedna lyzicka a dost a nie a nie donho dostat nieco. len pol litra vody vypil a rano svoje kakavko...

ronnda
13. aug 2009

Pekne dobre ranko,
charlotka – vitejte zpet z dovolene, super, ze vam vse tak klaplo. S tim nocnim vstavanim a posazovanim se v postylce si to taky moc dobre pamatuji. Bylo to presne v obdobi, kdy se Nicole naucila sedet a vstavat, v noci si vzdycky stoupla v postylce a plakala a nevedela asi jak si zase lehnout, bylo to nekolikrat za noc. Ale neboj, prejde to, jen uz nevim za jak dlouho.

Bejby – tak to I ja ti moc gratuluji! Manzel te teda krasne opecovava. A pracovat pujdes uz ted? Urcite napis neco blizsiho, jasne ze jsme vsichni zvedave. No a na to dalsi prekvapeni se taky moc tesime, zase budeme netrpelive nakukovat na konika jak jsme nedavno cekali zpravy od Miriam.

Miriam – tak jak jsi to popisovala v jeslickach, tak presne tak i zhruba casove to probiha i u Nicole. Kdyz mi tante rika, ze nici pekne papala, tak tomu taky moc neverim, ona sni asi par lzicek, to doma je to jine, je na to jidlo vic klidu, trosku ji nutim, pomaham a tak.
Nici tam porad nechce spinkat, pry je dost unavena, sedi a pada unavou, ale brani se, tante ji cte, je to prece jen jeste cizi prostredi na spinkani. co je ted ale vyhoda, ze je tam malo deti, treba vcera odpoledne tam byly jen tri, takze mela cas se ji celou tu dobu, co ostatni deti spinkaly, venovat. My playtime za jidlo 70 EUR plus poplatek za vylety, pomucky, anglictinu apod., mesicne tedy platime celkem 130 EUR.

jasterka
13. aug 2009

Ahojte 🙂 tak aj ja sa ozyvam s roboty,ma to vyhodu ,ze kolegynky su fajciarky ,tak mam vzdy pauzicky pre seba,odmietam stat vedla a inhalovat dym 😝 ...

Lotka-u nas je to prestne tak isto,odkedy vie Emmca vstat,v polospanku vstava a mrnci,lebo sa udrie a nevladze sa udrzat,ci ulozit,je ako opila,taka je smiesna,sa casto na nej musim smiat.

🙂 no bejby nenatahuj nas 🙂...tesim sa tiez na tvoje prekvapko.

dakujem babulky za info ohladne skolky,ste zlate,mate tie najcerstvejsie info pre mna.

fruchtbar
14. aug 2009

Ahojte babulky,volam sa Petra 😉
Chcela som sa spytat,ci je tu aj niektora z okolia Salzburgu???

zdenka73
14. aug 2009

Ahojte! tak aj ja som po dovolenke na Slovensku, bolo super i ked to tak rýchlo ubehlo.
Tak ste tu toho dosť popísali, konečne sa to tu pekne rozbieha.

Miri gratulujem k práci a k vytúženému domčeku, budete mať veľa práce, ale výsledok bude stáť zato.

Bejby super nové autíčko, tak veľa kilometrov bez nehôd, a ty už rozmýšlaš nad robotou?

Fruchtbar - niekde pri Salzburgu býva Lieska a Kafulienka.

A ešte sa tu niekto pýtal na Organscreening tak ja idem za dva týždne, tak potom by som ťa vedela presne informovať.Ja čo mám papiere je na ních napísané, že je to ultrazvuk kde pozrú bábetku všetky časti tela, asi aj vnútorností či niesú ešte nejaké vrodené chyby, napr rázštep chrbtice.

A všetkým detičkám čo sú choré rýchle uzdravenie.

boldy
16. aug 2009

ahojte baby.

po dlhej odmlke sa hlasim... bola som 2 tyzdne bez internetu, hrozna to depka 😀 my sa mame dobre, jasminka rastie az viac akoby trebalo 🙂 ma 8,2 kg 😲 a ja ju teda niekedy nevladzem nosit.. ale hlavne, ze je zdrava... neviem ako co tak si vas idem trosku precitat kym sa da... pekny zbytok vikendu 😉

bejby29
16. aug 2009

Caute kocky,

Boldy, Jasminka ma krasne miery, asi mas dobre mliecko. Pockaj, ked zacne behat, hned to vsetko vybeha, tak nech si len pekne robi zasoby 😀 Hlavna vec, ze ste zdrave.. Nie je nic krajsie ako dietatko so specickami 😀 😀 Ja to uplne milujem. 😉
Ronndi, tak nakoniec ta tretia novinka bola ta, ze ten obchodik bude patrit dokonca mne. 😎 Ze ho kupil mne, aby som ho viedla. Fakt som mala Vianoce od neho. Som bola stastna prestastnaa..

Prajem krasny vikend, babulky moje.

wienika
16. aug 2009

ahojte kocky,
tak sa hlasim,ze sme dorazili domov,stastne a bez chorob a urazov.... 😀
bolo uplne fantasticky,od jedla, po more,sluzby,program, no fantazia 😉
ja som bola hlavne stastna,ze sme konecne sli ako rodina,moja maminka,sestra a jej chlapci...to bola nasa 1 dovolenka,kde sme boli vsetci spolu,vsetci,ktorich nadovsetko lubim....keby padlo lietadlo,tak by po nas nikto neostal...teda len sestrin muz.... 😅
leuska bola super,akurat velmi malo papala,stale len do vody,z vody ani za svet...kupila som jej rukavky na plavanie,tak ich cely cas krasnenosila,vsak je aj tak opalena,jak sofer kamionu 😀
velmi pekny hotel,takze mozem len odporucit...bolo tam strasne vela deti,aj male babatka.....takze tam robili denne super program pre ne.....na jednym slovom parada.....

zdenka, wow,uz 18ty tt...to leti.....na organscreeningu presne pozru,ci je babo ok.....ci ma vsetky organy,krasne to tam je vidno.... 😉

bejby,tak super,manzel ta teda nosi na rukach...skoda,ze ten moj obcas zabuda,ze ma ma 😖 vaz si to,nie su vsetci taki......
som rada,ze nat nemala tu pilze......

twix,toje teda uspech,ze laurinka tak krasne chodi na nocnik.....lea sa mi dnes uz raz vykakala dogatiek(doma skusam bez plienky,len gatky) a vycikala do dalsich...suchych 😒 tak som urobila , ze nonono, a ona si bola sama zobrat servitku a zacala utierat koberec,kde to presiaklo....myslim,ze nam to estechvliu potrva 😒

boldy,bud rada,ze jasminka krasne papa,nie je nic horsie ako sa trapit,ze ti dieta nicneje.....a ked sarozchodi,tak to hned ajvybeha... 😉

ronnda,no vidis,nici si uz pomaly zvyka....aj spinkat bude,neboj.....my sme lee nosili zo zaciatku kocik do triedy a ona spala v nom...ten totiz poznala a mala pocit istoty...trvalo to asi mesiac apotom zacala spinkat s ostatnymidetmi.....

jasterka, viem,ze mas obavy,ale neboj,emmka uz bude velka.....ona to zvladne atytiez....ja lee do jasli nenosim nic na jedenie,vsetko dostanuranajky,desiatu,obed a olovrant....akurat jej davam kazdy tyzden ciste obliecky a plienky.....ostatne ma vsetko tam.....samozrejme,ze ma aj nahradne oblecenie,keby sa zamocila alebo ,,ina nehoda,,sastala.....
oni deticky prebaluju vzdy podla potreby, myslim,ze saeste nestalo,ze by som ju mala neprebalenu,ked pre nu pridem.....samozrejme,ked sa pokakaju,tak hned a inac pred spanim a po spani vzdy......

miri,gratulujem k uzasnym novinkam,prajem vela stastia,nech si spokojna........ja som vedela,ze si sikulka aze na teba caka cosi lepsie,ked ti nevyslo to prve.......stalo to za to a asi to tak malo byt 😉

fruchtbar,lieska je zo salzburgu..... 😉

charlotka,super,zze sa mala rozbieha,zachvilu za nou budes behat o stosest.... 😉

wienika
16. aug 2009

sorry za chyby,ale mala mi pokazila celu klavesnicu a zle sa mi pise nefunguje mi dobre stredny medzerovnik,tak spajam slova.....snad sa z toho vysomarite 😅

bejby29
16. aug 2009

jej ahoj Wieni, to je super, ze Vam ta dovolenka tak skvelo vysla 😉 Vitaj doma a sme radi, ze ste prezili bez nehody a ujmy..
No, nosi na rukach, ja zas nosim jeho deti a tiez ma vie niekedy poriadne nas.at, neboj sa 😀

pinkina
16. aug 2009

Ahojte kocky 🙂

Chcela by som sa na nieco spytat. Novembrove maminy 2008 kojite este? Ja uz len rano, tak neviem ci nemam prestat uz aj s tym. 😉 ked uz Kristinka papa aj druhe veci.

Boldy, tak parada kolko ma Jasminka kil, tak to aj ja mam rada spekate miminka. Moja Kristinka ma 9mesiaco a este len 8700kg.

ronnda
17. aug 2009

ahoj holky, hlasim se po vikendu, bylo krasne, tedy na me az moc horko, vcera jsme byli na neusiedlsee a to slunicko me totalne vycerpalo.

wienika - krasne se to cte, jak jste si to bezva uzili, to jsem moc rada. leuska je sikovna, ze si necha ty rukavky, to nicole ani za nic. more bylo urcite teploucke. budou nejake fotecky i tu na MK?

bejby - jaky to budes mit obchodik? manzel se o tebe opravdu vzorne stara, tak to ma byt.

miriam - preji ti pekny prvni pracovni den, myslim na tebe a ozvi se nam pak jak se ti darilo!

boldy - presne tak, bud rada, ze jasmince tak chutna, nicole byla taky takovy otesanek a ted si hodne lidi mysli, ze je tak o rok starsi nez opravdu je, mame takoveho maleho obrika 🙂

nicole ve ctvrtek ve skolce spinkala, tak byla odpoledne pohodovejsi, ale v patek uz zase ne, asi to jeste potrva. v patek,kdyz jsem si ji odpoledne vyzvedla, tak byla tak pokakana, ze neni mozne, aby si toho tante nevsimla, mela to i durch a ja jsem to citila jen jsem tam vesla. tak jsem si ji tam prebalila, ona se tvarila, ze o tom nevedela, no nevim... a to tam mela odpoledne jen dve deti na hlidani!
tento tyden ma skolka zavreno, tak je tu moje neter a pomaha nam hlidat malou.

jinak ja mam dnes takove vselijake rano, v noci se mi zdalo, ze rodim, no mela jsem docela zive bolesti a dite kopalo jak dive. pak mi o pul pate zvonil budik, spatne jsem si ho natocila, o dve hodiny driv... no a rano jsem si chtela dat v praci kaficko a sef nedal v patek odpoledne mleko do lednicky, tak se zkazilo a nemam si tudiz co nalit do kavicky...
ale dnes bude urcite krasny den, tak at se nam vsem dari!

zdenka73
17. aug 2009

Ahojte!
Wienika - super dovolenka, super ste si ju užili a oodýchli. Leuška je fakt šikovná, rukávky znesie máloktoré dieťa, môžeš byť na ňu pyšná.

Bejby - samé super správy, tak budeš popri všetkému riadiť obchodík no ty máš ale energie. Ja teraz ledva fučím a nohy ma hrozne bolia a spala by som.

Miri - tak držím palce aby ti prvý deň dopadol výborne, a jasné že aj tie ostatné a nech sa ti tam páči.

Roonda - tak ti teda začal blbo deň ale určite skončí výborne. Nicole si pomaly zvyká v škôlke a to je super, ešte pár dní a nebude chcieť ísť domov , a budeš ju ťahať zo škôlky.

wienika
17. aug 2009

dobry vecer...

dnes mam aj ja taky blby den,hned doobeda som sa dozvedela,ze moj byvaly kolega zomrel,bol to uzasny clovek,strasne som ho mala rada.....opustila ho zena,ktoru velmi lubil a strasne sa trapil,ze to jeho srdiecko to nevydrzalo a dostal infarkt.....uplne som z toho mimo...... 😢

ronnda,aj ja som bola prekvapena,ze lea si tie schwimmflügel dala na ruky,dokonca revala vzdy,ked som jej ich davala dole,ked sme sli do hotela......vsak aj na vsetkych fotkach je tak odfotena 😉
fotky dodam aj sem,ale este som nestihla ani na facebook... 😒
to je divne,ze nici neprebalili,ked si to aj ty citila,ze je pokakana.....
ale super sprava je,ze uz sa tam podarilo nici aj spinkat....neboj,zachvilu bude dobre 😉

zdenka,ty len pekne odpocivaj,uzi si to,lebo,ked pride babo si veru nepospis 😉

miri,tak ako?

kde ste vsetky babulky?

bejby29
18. aug 2009

Ahojte babulky moje, ako sa mate?
Wieni, to je mi fakt luto, ze ti umrel kamarat a ze si smutna ☹ Uz sa tesim na fotky z dovolenky..
Zdeni, len oddychuj, ja by som tiez rada, ale pri tom mojom certovi to nejde.. No co uz, aspon budem vo forme
😀

vroni
18. aug 2009

Tak vidím, že tu samé super novinky, miriam, bejby, gratulujem!

My sme minulý týždeň dovolenkovali na Slovensku, fajn bolo, ani sa mi nechcelo odchádzať, ale chlapa som veru po týždni celkom rada uvidela 😝 (on si bol v tom čase zajazdiť na pretekoch, takže sme boli na dovolenke každý zvlášť 🙂 ) Na budúci týždeň ideme ešte raz na spoločný výlet, tak dúfam, že bude fajn. Ak stihnem, dohodím aj nejaké fotky....

ronnda
19. aug 2009

wienika, tak to mas smutnou zpravu, urcite te to hodne zasahlo.
bejby - ty opravdu asi moc odpocivat nemuzes, natalka ti neda sanci. jak mi rikala jedna moje kamaradka, tehotenstvi si opravdu uzijes a plne vychutnas jen poprve. ja jsem se opravdu v tehu jen povalovala a pospavala, ted uz bych taky nemohla...
vroni - vitej zpet z dovolenky, na fotky se moc tesime! my na vas porad myslime, auticko finley je u nas totiz momentalne na dennim programu, manzel uz ma trochu alergii 🙂 jsem porad jeste tvuj dluznik, tak mi prosim posli zpravu, kam ti mam poslat penize.

twix
19. aug 2009

ahojte,
ja si dnes uzivam den s jednym dietatom. vcera som Laurinku nechala u nasich v Bratislave, moja mamina ma dovolenku a je tam aj moj synovec a neterka, ktora sa prave naucila chodit a ma taky temperament ako Laurinka 😀, takze nasi si uziju. dnes je tu take ticho a pohoda, ze si na to ani nemozem zvyknut 😅 Dominik bol so svokrou na prechadzke, predtym mi doma spinkal, teraz mi zase zaspal 🙂
uzijte si este krasne letne pocasie!!

wurmm
19. aug 2009

ahojte, chcela by som sa spytat na tie jasle, prip. skolku. tie ceny co ste uvadzali su platne vo Viedni alebo v niektorych inych mestach? Ja robim vo Viedni na polovicny uavazok (tyzden som vo Viedni atyzden doma) a malinky je zatial na Slovensku s manzelom, tam chodi do jasliciek. Chcela by som ho vsak zapisat do jasiel/skolky tu vo Viedni. Robim v tretom bezirku, ak by niekto mal info ohladne dobrej skolky, bola by som velmi vdacna. Institut nam totizto ponukol moznost dat tu dieta do skolky, ale na mesiac sa plati 310 Eur a to sa mi zda strasne vela.

lieska
19. aug 2009

Caute babule!
Fruchtbar ... ja ja ja, ja som v Salzburgu (resp. z Fürstenbrunnu, 8 km od Salzburgu)! Ty kde byvas??? Rychlo odpis, som tu dost osamotena! ☹

Wieni, fotky z dovolenky su super! Parada, museli ste sa mat fakt super.
Aj mne je luto toho tvojho kolegu, jaaaj, to su take smutne momenty v zivote!

Ronndi, to je inak sila s tou Nici, ze ti ju "odovzdali" pokakanu. 😠 No neviem, ale to je dost blbe! Pockaj ci sa to nezopakuje a potom konaj ako Bejby, najdi ine jaslicky!

Bejby, gratulujem k auticku, nech ti dobre sluzi! No a aj k manzelikovi! WOW! WOW! WOW!!!! A odkedy planujes pracovat??? A daj nejake nove fotecky, by som checla vidiet Bejby s bruskom!

Pinkina, ja este stale kojim a Jasterka myslim tiez. Ja kojim uz len rano po zobudeni, vecer pred spanim a v noci! Zatial mi to tak vyhovuje, ale od septembra chcem zacat na malej Mimi vycvik, aby sa mi nebudila v noci! No .. som zvedava!

Babule, Viedencanky... nejde niektora z vas 3.12. na koncert Depeche Mode??????? Wieni...??? 😉 (Ty si taka koncertova!)

fruchtbar
20. aug 2009

Ahoj Lieska,nemam ani potuchy kde to je!!!
Ja som v Moosdorfe,to je presne 34 km od Salzburgu smerom Braunau.
Ale ja si to hned najdem na nete... 😉

ronnda
20. aug 2009

wurmm - skolka je ve vidni od september zdarma, platis jen jidlo + asi nejaky prispevek na pomucky apod. socialne slabsim rodinam plati i to jidlo pro dite stat. my ted za august platime 260 eur mesicne, skolku mame soukromou, ve statni jsme nedostali misto.

lieska - ano, pokud bych mela jeste jednou vyzvednout nicole pokakanou az za usima, budu si minimalne stezovat u reditelky a pak to resit dal.
jeee, ani nevim, ze tu budou depeche mode? stare dobre casy mladi...

twix - tak ty mas takovou mensi dovolenku jen s dominickem... tak si uzivej pohody s jednim ditetem.

ronnda
23. aug 2009

wienika - vcera jsem na vas myslela, leuska mela narozeniny! prejeme ji hlavne zdravicko a at je moc vesela a pekne papa. jakpak jste to oslavili?

twix
24. aug 2009

Wieni, aj ja prajem Leuske vsetko naj, naj, naj, vela zdravia a nech ju rodicia posluchaju 😀

ja som si dovolenku dlho neuzila. vo stvrtok som isla k nasim za Laurinkou a ostali sme do piatku. bolo pekne, tak sa deti clapkali v bazeniku a cely den sme boli na zahrade.

nam sa zacali kazit spotrebice. pred tyzdnom sa nam pokazil vysavac. aj som sa potesila, lebo som uz davnejsie rozmyslala kupit novy, lepsi, tichy. hned som aj nabehla do mediamarktu a kupila taky drahsi, co vysava skoro sam 🙂 a je ovela tichsi, nez ten stary srot. ale v sobotu nam zacala strajkovat umyvacka riadu. az teraz sme si uvedomili, kolko roboty nam usetri. to je hrozne, kolko riadu sa tu nazbiera a kolko casu nam zaberie rucne umyvanie. v sobotu som rozmyslala, ze do tretice sa nam pokazi asi pracka. ta uz dva roky sem tam trucuje. vzdy, ked zacnem pozerat na internete nove pracky, tak ta nasa zacne sekat dobrotu 🙂 a vcera, nebola to pracka, ale hifi-veza. isla som pustit Laurinke CDcko a nejak sa to tam zaseklo a uz nejde ani vybrat, ani zapnut, ani vypnut ☹ tak som zvedava, ci uz je to vsetko, alebo nas caka este dalsie prekvapenie.

Pinkina, ja nekojim uz skoro dva mesiace. maly vazi asi 9,8 kg. jedlo je jeho najoblubenejsie Beschäftigung 🙂 hned po nahanani Laurinky 🙂 momentalne u nas bezia tie polystyrenove chlebicky (reiswaffeln).

twix
24. aug 2009

ozaj, citala som, ze tu mame v 21. nieco ako kidscafe:

http://www.quax.at/lokale/café/café_floritz

este som tam nebola, tak neviem odporucit.

wienika
24. aug 2009

ahojte kocky,
dakujeme za gratulacie.....oslavovali sme dvakrat, v sobotu v bratislave a v nedelu v rakusku...bolo super, lea sa tesila z darcekov, aj ked este to tak nevnimala, kukala jak puk, ked sme jej spievali.....aj si zatlieskala a kricala bravooooo...zlata bola...akurat ze ma uz tri dni sople, ale riadne, tak dufam, ze nebude chora.....ale ked tak radsej teraz ako buduci tyzden, ked uz zacinam pracovat....

fotky z oslavy dodam neskor, ked budem mat cas...aj ronnde pridam zopar z dovolenky.....

inac sme aj my uz od nedele na sk, malej sa v zahrade viac paci ako na guertli, pochopitelne...ale dnes uz ideme poobede do viedne, tak som zvedava ako bude zasa revat...dostala totiz taky spielhaus, naramne sa jej paci, ale moze byt len v zahrade, lebo je dost velky tak sa bude asi tazko s nim lucit.....

tak sa zatial majte ....papa

miriam25
24. aug 2009

ahojte babulky,
tak sa vam aj ja hlasim 😉 mala som trosku rusny tyzden, tak som pocitac ani nezapinala, nebolo kedy 😀 minuly tyzden som zacala chodit do roboty a aby mi nebolo malo, tak hned v prve tri dni po 8 hodin a potom vo stvrtok a v piatok po 5 hodin. Nie je to sice uvazok, na aky ma brali, ale kedze sekretarka je od stredy na dovolenke, dohodli sme sa, ze budem robit zo zaciatku trosku viac, aby osm sa rychlejsie zaucila a mohla aspon tych par dni relativne samostatne pracovat. Praca sa mi zatial velmi paci a som tam naozaj moooc spokojna, dufam, ze aj oni so mnou 😅
minuly tyzden som tu mala ocina, to bola paradicka, neviem si to vynachvalit, vecer som navarila, rano sme sa s ocinom spolu naranajkovali, pokavickovali, ja som sla do prace, na obed osm prisla domov, uz ma cakalo vsetko teple na stole. vecer to iste. riadov som sa cely tyzden ani dotknut nemusela, kedze boli vzdy poumyvane a poutierane, kym som sa vratila, o samka bolo super postarane, juuuj, skoda, ze tu uz ocino nie je...
odo dneska bacuje samko u svokry. dnes tam aj spinka a zajtra este neviem co bude, kedze sa mi dnes pokazilo auto a nemam sa ani ako dostat k nemu (svokru nechcem otravovat, aby ma vozila hore dole, som rada, ze mi vobec samka strazi), tak som naozaj zvedava, co s tym autom je a kedy bude hotove, nech si mozem samka aspon poobede vyzdvihovat a aspon par hodin ho mat pri sebe.
no vikendy su u nas tiez dost hekticke, tento vikend sme robili provizorne schody do pivnice, aby sme nemuseli lozit dnu cez okno, potom sme cely pozemok pokosili, povynasali vodu, co nam tam naprsala, vykopavali jamu,aby nam mohli napojit elektrinu a vodu. vodari stale niesu spokojni, treba to vykopat hlbsie a sirsie, takze napojenie vody sa nam posuva o tyzden neskor (ak vobec potom budu spokojni...), no co vam poviem. zehlila som v noci, elbo inokedy nebolo casu...
ale inak sa nestazujem 😝 len aby sme si vsetci ako tak zvykli,a by sme buduci tyzden zvladli tie jaslicky so samkom, ked uz bude zvyknuty chodit do jasli, bude dobre 😉

wienika, leuske zelame aj my trosku oneskorene vsetko naj naj naj k narodeninam, nech vam robi aj nadalej taku velku radost ako doteraz a posielame boztek so samkom 🙂
vidim, ze vam dovolenka dopadla na vybornu, tak sa tesim spolu s vami a trosku (v dobrom) zavidim, my mame dovolenku na malte a zrejme buduci rok tiez, ale potom si snad nejaku peknu dovolenku doprajeme. ked inak nie, tak aspon behnem buduci rok tu do therme 😉
jaj a este zelame leuske skore uzdravenie!!!

bejby, super novinky, mas naozaj uzasneho manzela! este raz blahozelam a teraz sa hlavne staraj sama o seba a potom o obchodik 😉 alebo to budes zvladat vsetko? no ak ano, tak klobuk dolu, ta budem vazne obdivovat, ja tu mam uz teraz chaos 😅

ronnda, ja by som si otvorila usta, ze co to ma znamenat... nech sa na mna nikto nehneva, ale ked je dieta pokakane, tak musi byt okamzite prebalene a nie, aby ho nechali len tak. nabuduce urcite nieco urob!
a neboj, nici si zvykne, este ma budes buduci tyzden ty utesovat, ze samko si zvykne 😀

lieska, ako? nieco nove? 😎

no nic, ak som na niekoho zabudla, ospravedlnujem sa, ja osm mala dnes naozaj velmi narocny den. v robote dohanam zameskanu robotu z poslednych dvoch mesiacov a to to este ani neviem poriadne robit, tak si to viete predstavit... doma nestiham s domacnostou, mam tu nenormalny papier, co vsetko mam tento tyzden vybavit, az sa mi to zda byt nemozne, zvlast, ked nemam auto... ale ved co by som ja nezvladla, vsak? musim sa trosku postazovat, nech to zo mna opadne a potom sa len otrasiem a hor sa do roboty a do vybavovania! ale hlavne do spania, lebo inak budem zajtra ako matoha 😀

wienika
25. aug 2009

miri, dakujeme za gratulacie....
velmi ti drzim palce, nech to vsetko zvladnes, uvidis aj samko bude super v jasliach.....
tak vy uz aj na domceku zarezavate, no super, a ta dovolenka pocka, teraz je dolezite, ze sa to preraba a ze ty sa aklimatizujes v praci a samko v jasliach.....
tak sa drzkaj a ked budes mat cas, daj nam vediet ako, dobre?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre