Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
20. mar 2008

pekny vecer, ja jsem uz v sest ulozila malou a mame docela pohodu. Meli jsme tu na navsteve kamaradku z porodnice, jeji holcicka umi oproti nasi nici skoro vsechno - sedi, zveda se, ma zoubky, nase nici se ted pohybuje takovym tim plazenim - jak jsi psala twix. ale nici nebyla dnes nejak ve sve kuzi, ze by to obavane slovicko "fremdeln?" rekla bych, ze dnes malo spinkala a pred obedem se probudila ne v dobre nalade, odpoledne hodne plakala a byla neklidna, pak se to tedy trochu uklidnilo, ale i dospeli nekdy proste "nemaji sve dny."
hezky vecer vam vsem!

wienika
20. mar 2008

ahojte babulky....
jasterka, to by bolo super, keby si sa aj ty pridala na stretko.... 😉
pomarance kludne jedz, ak ti chutia....je sice par veci, na ktore musia baby pocas tehotenstva zabudnut ako napriklad sushi alebo tatarsky biftek 😒 mnam 😉 ale da sa to vydrzat....
ja som bola cely cas velmi opatrna( az moc), ale inac som si dopriala...ale az v 3 trimestri 😉 dovtedy som sa snazila jest hlavne vela ovocia a zeleniny....ale umytej 😉 ...hmm, to som pred tym nie vzdy robila 🤐

twix, to musi byt uzasne obdobie teraz, ked sa aj nasmejete...ja sa tiez uz na to tesim...mna teraz lea zatial len strasne taha za vlasy a za nos...teraz si vychutnavam, ze mi tu lezi na zemi a hra sa...ale myslim, ze moja tiez nebude tak skoro chodit, ja som zacala az v 14 mesiacoch..lea sa zatial len prevaluje a jeduje sa, ked je nejaka hracka alebo handy(jej naj hracka) daleko a nemoze ju dociahnut. dnes sme sa s manzelom bavili o tom ako budeme musiet davat pozor, ked zacne lozit, co sa da povykladat hore, aby nieco so sebou nestiahla.. nas byt vobec nie je pre takho lezuna..je priam nebezpecny...twix, skoda, ze nemas nejaku fotku, aby sme videli tvoju princeznicku...

ronnda, ved to , asi aj babatka maju pravo byt obcas podrazdene, ved aj to pocasie bolo dnes hrozne...ale mozu to byt teraz ozaj uz aj tie zubky...bud rada, ze ich este nema... 😉 ja mam uz dokusane prsty.... ale aj to, ze malo spala, vtedy byvaju deti podrazdene, vid moja tochter....uvidis, zajtra bude lepsie...

wienika
20. mar 2008

prajem vam vsetkym dobru nocku...... 🙂

jasterka
21. mar 2008

Ahojte 🙂
Wienika-ty teda chodis riadne neskoro spat 😕 🙂
Dakujem,za pozvanie,ja by som sa rada pridala,len mam ten den sluzbu,ale dufam,ze sa my dienstplan zmeni,ked ohlasim tehotenstvo.Takze je to este otvorene.
Rada by som sa s vami stretla a videla,co ma caka,v mojej blizkej rodine ani v okruhu priatelou ziedne miminka niesu,tak si uz ani nepametam ako to je drzat take male clovieca 🙂

wienika
21. mar 2008

ahoj jasterka, no, to je pravda, ja som zvyknuta uz roky chodit spavat az po polnoci, vacsinou okolo druhej..ani neviem preco, asi mi vzdy stacilo spat 6 hodin....v tehu to bolo ine, to som pravidelne zaspala o desiatej a doobda som spala do dvanastej....to telo to potrebovalo...teraz by som tiez mala chodit skor do postele, len sa zasa nedari, aj ked si lahnem skor, tak nezaspim...sice uz padam na hubu, oci mam permanentne opuchnute aj tmave kruhy sa mi uz vytvorili... ☹ 😎 lea sa totiz budi uz okolo 6tej..hehe...
to by bolo super, keby si prisla, aspon by si videla, co ta caka.... 😉 a ked lea nebude mrzutko, mozes si ju aj povarovat..... 😉
ak sa mozem opytat, co vlastne robis? myslim pracu...aj ostatne babulky tu viedni? ja som uz o sebe vyklabosila uz asi vsetko....to je ten deficit slovenciny...ked musim cely den hovorit nemecky( v praci sme museli aj anglicky a rusky)...teraz sa tak rozpravam s leou...skoda, ze mi este nevie odpovedat 😉

este raz prajem vsetkym krasne sviatky..

jaruskawien
22. mar 2008

NADHERNE VONAVE POZEHNANE A HLAVNE NIE MOKRE 😀 VELKONOCNE SVIATKY VAM Z CELEHO SRDCA ZELAM....uzitre si to v zdravy a pohode 😉

jasterka
23. mar 2008

Ahojte dievcata aj ja vam zelam este krasnu nedelu a velkonocny pondelok! 🙂

Mna priklincovala do postele od piatku choroba,teraz som sa pokusila trochu dostat s postele,lebo mam pocit,ze z mam prelezaniny.
Citim sa ako mucha ,aj toto pisem uz riadne dlho ☹ kaslem tak,ze mam pocit,ze uz som si aj to mimi vykaslala ☹
Nastasie nemam horucky,tecie mi z nosa ako z vodovodu,muzick mi robi same olejove zabaly a pijem medovo cibulovu stavu 😝
Bojim sa cisa mimi stiha rozvyjat,popritom ako mna nici choroba,nemozem nic brat,v lekarni mi dali len bylinkove homeopatika,ale neviem,ci je to o.k,uz aby som mohla ist na sono,a bolo vsetko o.k.

wienika
24. mar 2008

jasterka, neboj sa...mimi je ok....aj ked je tebe na h...... 😒
vydrz to, to prejde....drzim palceky....
pekny den a skore uzdravenie...

vsetkym krasny velkonocny pondelok...... 😉

tinavieden
25. mar 2008

Ahojte babulky.Tak co ako ste prezili Velku noc?My celkom fajn. Boli sme aj u nasich a aj tu sme oslavili so svokrom a svorkrou.Bolo veselo. Aj mala nam uz lepsie spava, ked sme boli u mojem mamky tak s nou spavala ona a dala mi ju len raz na kojenie v noci takze si navykla nepapat tak casto v noci a prespi(to bol myslim problem preco sa casto budila)aj denny rezim sa nam zlepsil no moja mamka to s nou proste vie 😎
Mala dostala nadchu a kasel u mojej mamky ale po dvoch dnoch jej to preslo(kojenie je velmi dobra vec)no teraz mam nadchu Ja ale neni to az take hrozne da sa to prezit,dolezite je,ze mala je zdrava.
Dnes ideme na ockovanie.Baby davali ste deticky ockovat proti pneumokokom?Ja ju dam asi dnes ale rozmyslam ci to nebude naraz vela, aj 6-fache Imfung aj pneumokoky.
Stretko bude teda toho 3.4.v Kidscafe v piatok tam idem tak hned aj rezervujem stol.Takze ratam s ucastou Ronndy, Wieniky,Twix, Jasterky?ak teda vyzdravie a som velmi zvedava kto sa este prida.Tak do piatku sa to snad upresni aby som vedela nahlasit pocet ludi 😉

tinavieden
25. mar 2008

Prave si citam stare prispevky a viedencanka by mala tiez zaujem prist na stretko ak jej to praca dovoli bolo by fajn keby sa k nam pridala.A aj Silvia aj ked je tehulka ale to vobec nevadi ved raz budes aj Ty mamicka 😉
a co vy ostatne mamicky, tehulky, snazilky.Je to zlozite aby sme sa stretli vsetky ale snad sa nas toho 3.4.zide viac.
Tak teda do piatku mi dajte vediet.

ronnda
25. mar 2008

dobre rano devcata, i ja vas vsechny zdravim po velikonocich. U nas to bylo pohodove, sice porad na cestach, ale mala byla hrozne hodna, slavili jsme narozeniny, tak se nas seslo asi 15 lidi, vsichni na malou delali opicky, chteli ji chovat, asistovat u prebalovani, no mela jsem z toho obavy jak to zvladne, ale byla zlata, asi se ji ten zajem okoli libil, zato doma se s chovanim trosku pohorsila ☹

tina - to je fajn, ze ti maminka s malou tak pomohla a ze uz je ji dobre, tebe snad nachlazeni taky brzy prejde. My jsme malou proti pneumokokum nechali ockovat, pristi tyden jdeme uz na posledni davku, nemela zatim po ockovani vubec zadne reakce. Ale naraz s tou 6-fache nam to doktor nikdy nepichal, stridali jsme to - 6-fache, pak za 5 tydnu, pneumokok a tak dale...

jasterka - jak se citis? snad je to lepsi, nedelej si o mimi starosti, urcite je v pohode, hlavne odpocivej.

a co vy ostatni jak se mate?

jasterka
25. mar 2008

Ahojte babulky,citim sa na umretie,celu noc sa moje telo snazilo vykaslat pluca,ci co.
Az do krvi.Som zufala,musim k nejakemu doktorovi,ja totiz nemam ani obvodaka,ja si ani nepametam,kedy som bola takto chora.Pochybujem,ze to zvladnem bez liekov ☹ a tie tak nechcem kvoli miminku.
Zajtra mam to sono,uvidim ci sa chuda drzi,lebo mna odtoho kaslu boli cele brucho,takze neviem,ci to mimi neovplyvnilo ☹ 😢

wienika
25. mar 2008

caute babule,
tak vitajte zasa doma po sviatkoch....

tina, aj my sme dali malu zaockovat proti pneumokokom, ale aj proti meningitide. tak ako aj ronnda, tiez ideme zaciatkom aprila na poslednu davku, nemala ziadne reakcie, ani teplotu a dokonca nam to vzdy pichla so 6-fach...ze vraj to nevadi. na meningitidu musime ist este 2 krat...
dufam aj ja, ze sa nas stretne viac v kids cafe...a o kolkej to bude?

jasterka, vyskusaj si potriet hrudnik aj chrbat detskou mentolovou mastou, predavaju to v lekarni, ono tam vlastne nie je ani ten mentol, ale ine etericke oleje, ktore neskodia detom. buda sa ti lahsie dychat, hlavne v noci...a utisi to kasel. ja to robim vzdy , ked mam kasel, lebo mne nic ani ine nebyva..a ked mam aj nadchu, tak to pomaha.mne este velmi pomaha vzdy ked som chora, polka citronu s 2 lyzicami medu a zaliate teplou vodou....2 krat denne....prirodny liek. neviem ci mozes nejake lieky, ak, tak len homeo a tie ti podla vsetkeho nepomahaju...skus skocit za lekarom...v ktorom bezirku byvas? moj muz ma kontakty s lekarmi, moze ti dohodnut nejakeho....

ronnda, tak to si mala super cas, ked to mala tak dobre znasala....myslim tych ludi...moja bola vcera u mojej mamy,prisla aj sestra so synmi a muzom a to sa jej uz moc nepacilo a cely cas pistala...ani neplakala, len pistala...
a to sa ti doma upravi, mozno je len z tej cesty rozrusena.....ved to mohlo byt pre nu dost narocne....

tinavieden
25. mar 2008

ahojte.Tak sme spät od doktorky. Mala pekne rastie a pribera,je na svoj vek velmi silna. Dala som ju ockovat aj proti pneumokokom a teda aj doktorka povedala,ze to nevadi ked dostane dva ockovanie naraz.Tak dufam,ze to bude ok.Teraz mi spi uz skoro 2hodiny.
Co mi vsak troska robi starosti pri pocuvani srdiecka sa jej nieco nezdalo a poslala nas to preverit do nemocnice tak dufam,ze to bude vsetko v poriadku. Vraj to neni nic vazne ale istota je istota nech sa na to pozru v nemocnici.Troska sa bojim ale dufam,ze to dobre dopadne.
TAk to stretko bude teda 3.4. o 13.00 ok?Vyhovuje vam ta hodina alebo dame inu?
A jasterka prajem skore uzdravenie a nevahaj a utekaj k doktorovi sranda to neni hlavne ked si tehotna!A neboj predpise Ti urcite lieky,ktore babätko neohrozia.

jasterka
25. mar 2008

Dakujem babulky za podporu a rady. 🙂
nasla som na nete nejaku doktorku,vola sa helena stanek,mala by hovorit aj po slovensky a zajtra som objednana,tak uvidim,wienika to stou mastickou a citronmi je dobry napad,konecne je normalny den a hned jak dojde muzik z roboty poslem ho do obchodu a do lekarne,ja mam pocuit ze nevladzem,ledva tak na zachod. 😔

viedencanka
25. mar 2008

AHojte dievcata,
poslala som prispevok, ale neobjavil sa, takze ak to nahodou pride dvakrat, sorry.

Vitam vas tiez po sviatkoch.My sme sa vratisli dnes rano, Martinka som rovno zaviezla do skolky a ja som sla k lekarke, kedze sa stale trapim so zapchanym nosom, kychanim a alergiou. Este k tomu mi zacali aj trpnut nohy-beriem uz dkhsi cas dvojnasobnu davku magnezia- vy ostatne tehulky s tym nemate skusenosti? Ja jednoducho ked chvilu sedim a chcem sa postavit, mam uplne krce v nohach. Lekarka ma vypisala, buduci pondelok idem ku gyn. na sono, tak tam mi povie ako dalej.

Na to stretnutie chcem velmi ist,vsetko zavisi len ci budem este vypisna alebo freigestellt atd.

Inak aj ja som dala Martinka zaockovat proti pneomokokom, ockovali spolu s hexa vakcinou a vsetko bolo v pohode. Tiez bol potom viac unaveny a dlhsie spal, ale inak nic zvlastne. Ja som ho dala zaockovat aj zvlast proti hepatitide, kedze sme casto v Stredomori a tam je riziko nakazy vyssie. A tiez je zaockovany proti kliestom ( to ockovali na 4 krat)
Wienika- pytas sa, co my ostatne robime, co sa tyka zamestnania. Ja posobim v oblasti zahranicneho obchodu, uz od 1999 som zamestnana v jednej rakuskej firme.Momentalne sa tam venujem Taliansku a Ukrajine. To sa mi v minulosti ani nesnivalo, ze rustina ma raz bude zivit...Na mojej praci sa mi paci, ze dost vela cestujem, odkedy som nahlasila tehotenstvo- uz len sedim v kancelarii...

jasterka
25. mar 2008

Inak byvam v tretom bezirku a tu my vyhladalo lekarov podivnych mien ☹ tak som radsej zvolila slovenske.
snad bude ta doktorka o.k.drzte nam palce 🙂

tinavieden
25. mar 2008

jasterka drzim palce nech sa z toho dostanes co najrychlejsie aby si stihla prist na stretko.
A viedencanka aj Tebe prajem skore uzdravenie a posnaz sa nech na to stretko prides nejak si pokecaj s "chorobou" nech to klapne.
Inak Ja som mala tiez strpnute nohy v tehotenstve a mala som casto krce v noci a brala som len magnezium ale potom to preslo.Takze viac Ti neviem poradit.

ronnda
25. mar 2008

tina - ja s tou 13 hod. souhlasim, mohly bychom urcit casove rozmezi kdy bychom se sesly (treba 13-14 hod. apod.), my tedy zatim nemame zadny pevny rezim, mala mi vetsinou pres poledne spi, ale treba zrovna dnes to bylo jinak a dnes bychom to na tu 13.hod. krasne stihaly 🙂 ale pripojim se, i kdybychom se dohodly na pozdejsi hodinu, zalezi jak to bude vyhovovat ostatnim.

viedencanka - myslim, ze kdyz to doktorovi vse povis, ze se nebude branit napsat ti to doporuceni ohledne freistellung. s temi krecemi ti neporadim, ja jsem to mela v tehu jen obcas a spis az ke konci, zato o krecovych zilach bych mohla vypravet 🙂

wienika - jeste ze mi to viedencanka pripomnela, taky jsem ti neodpovedela na tvou otazku ohledne zamestnani, tak ja jsem nez jsem prisla do rakouska pracovala v bance, ale tady jsem misto v bance bohuzel nedostala. Pracovala jsem tu ve firme, ktera obchoduje z Ceskem a mela jsem na starosti ceske zakazniky, takze prace v büru, objednavky, fakturay apod. vyuzivala jsem tedy i svoji materstinu. keine ahnung jak to bude pristi rok az tam budu nastupovat po materske 😉
jinak jsi asi mela pravdu, mala musela byt rozhozena z toho cestovani, dnes je to zlaticko, je moc hodna, hodne tedy spinka, byly jsme chvili venku, ale hrozne chumelilo, tak si aspon poradne prohlidla snih 🙂

viedencanka
25. mar 2008

Ronnda- a presli ti krcove zily po porode alebo mas s tym stale problemy?
Ja som si pred tyzdnom kupila tie hrube Stützstrumpfhose,snad mi ti pocas dna trosku pomoze,zatial som si ich neobliekla, su take tesne, ze to chce prax..

ronnda
25. mar 2008

viedencanka - ja na krecove zily trpim i normalne, v tehotenstvi jsem ty puncochy nosila porad, a to bylo leto! Jak jsem si je nevzala, hned se objevila nova prasknuta zilka. Nasazovala jsem si je rano v posteli pred vstanim, nez mi natekly nohy, tesne jsou a je to neprijemne - hlavne kdyz je horko - ale dalo se to, nebolely me ani tolik nohy kdyz jsem chodila, kdyz jsem byla doma, tak jsem je treba nemela cely den a lezela jsem a nohy podkladala.

wienika
25. mar 2008

tina, mne ta 13ta hodina vyhovuje, tiez ako ronnda, nemame este staly rytmus, spi vtedy, ked je unavena, takze to risknem a pridem...v aute mi bude urcite spat, aspon chvilku.....
s tym srdieckom to bude isto ok, viem, ze mas strach, aj ja vzdy trpnem, ked som u doktorky, ci jej nieco nenajdu. teraz mam trosku strach, lebo som jej nasla na stehienku taku hrcku, neboli ju to, ked jej to nahmatavam, dufam, ze to nic nebude. a tiez mi zasa moc dobre neje, dnes revala cele predpoludnie ako tur...ani na rukach, nic len veeelke slzy a sviecky z nosa ☹ teraz je celkom ok, (3 krat klop), hra sa na zemi s plysakom zabalenym v sustavom papieri a velmi sa jej paci....

viedencanka, tak sa snad uvidime 😉 s nohami som nemala problemy, ani mi netrpli, par krat ku koncu tehu som mala v noci krce, ale magnezium pomohol.....

jasterka, tak dufam, ze ti ta doktorka pomoze....a neboj, vsetko bude ok.....

ronnda
25. mar 2008

taky se o malou hrozne strachuji, takze te tino chapu, i kdyz jdete do nemocnice jen pro jistotu, drzim moc palce!
wienika - tak u nas to bylo dnes naopak, dopoledne byla mala zlata, to jsem ji prechvalila, ted je to horsi. nase mala ma na stehynku hrcku po kazdem ockovani, nemuze to mit lea taky po injekci?

wienika
25. mar 2008

ronnda, tiez ma to napadlo...ale neviem, lebo dostava vzdy do oboch stehien a hrcku ma len na jednom. a je dost velka....ako ceresna...vo vnutri...volnym okom ju nevidno.....dufam, ze mas pravdu, len neviem, ci mam cakat do aprila, ked ma poradnu alebo mam ist skor k lekarke, nechcem totiz robit paniku......hmmmm

ronnda
25. mar 2008

wienika - a kdy jste byly ockovat? Asi bych doktorce aspon zavolala a zeptala se, at jsi klidna.

bejby29
25. mar 2008

Kocky ja idem rodit v Goldenes Kreuz Privatklinik - nerodili ste tam?

tinavieden
25. mar 2008

bejby nerodila som tam ale pocula som len chvalu na tu kliniku.Moj gynekolog je tam pri porodoch.

bejby29
25. mar 2008

Dik Tinus.. Chcela by som vas poprosit, ci mi neviete odporucit nejakeho super gynekologa vo Viedni..

tinavieden
25. mar 2008

Dr.Ivan Stefanovic,Wagramer Straße,U1 Rennbahnweg on je aj porodnik v Goldenes Kreuz Privatklinik

jasterka
25. mar 2008

Ahoj babulky,hlasim sa na zivote,je mi trosku lepsie, v lekarni mi dali sirup-prospan,nepoznate ho niektora?
Dufam,ze tym babetku neuskodim,je tam pisane ze sa dava aj kojencom.
Wirkstoff je Efeublatter-neviete co to je?Ja netusim. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre