Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
22. apr 2008

Kocky, ked ste boli tehotne a kupovali ste vecicky pre babatka, kupili ste si aj sterilizator a flasky (predtym ako sa malicke narodili) alebo az potom???

tinavieden
22. apr 2008

wienika ale neboj ved ona zacne raz papat a mysli si tiez,ze je to zubkami.
Bejby ano kupovala som vsetko aj strerilizator aj flasky ale nasa nechce flasku ani vidiet. Ak chces mozem Ti to predat.My sme to pouzivali minimalne.Vsetko je od firmy Avent.

bejby29
22. apr 2008

Tina, ja mam flasky od Chicco ale ten sterilizator, o ten by som mala zaujem. Bude to pasovat?? A ten sterilizator je do mikrovlnky alebo elektricky??

tinavieden
22. apr 2008

ten sterilizator je do mikrovlnky ale mozes si ho zobrat aj do elektricky ak chces 😀 a ci tam budu pasovat flasky Chicco to neviem 😒

bejby29
22. apr 2008

To ma tiez napadlo s tou elektrickou 😀 Aj do U Bahn? 😀

tinavieden
22. apr 2008

no kde chces aj do lietadla 😀 no tak skusim Ti zistit ci sa tam hodia aj tie flase chicco ok?ale myslim,ze ano a mas ich vela?

ronnda
22. apr 2008

wienika - uplne jsem si to v tech jeslickach predstavovala, jak jsem to cetla, zavani to uplne pohodou, hned bych tam sla taky 🙂 . je to opravdu dulezite, aby se tam lea citila dobre a prvni dojem je nejdulezitejsi - a ten byl na jednicku! urcite tam bude spokojena.

bejby - ja jsem si nekoupila ani flasky ani sterilizator a jak jsem pak byla zaskocena, kdyz jsem nemela mliko ac jsem kojila a kojila, tak manzel musel narychlo vse nakoupit 🙂 mam taky vse od Avent, flasky, sterilizator elektricky a ohrivacku, no a jeste thermotasche, jsem se vsim moc spokojena.

wienika
22. apr 2008

co sa tyka toho sterilizatora, ja som mala pozicany od kamosky ten avent do mikrovlnky, super vec, za 4 minuty vsetko sterilne a pasovali tam vsetky flasky, ja mam asi vsetky znacky.... 😉 ak myslime ten isty, tak je to ok....

tinavieden
22. apr 2008

no super tak ten avent do mikrovlnky mam na predaj tak bejby zmestia sa tam aj chicco flasky 😎

viedencanka
22. apr 2008

Ahojte,
po predlzenom vikende sa k vam pridavam.
to stretnutie v utorok mi vyhovuje,tak uz len dufajme,ze bude pekne pocasie a mohli byt trosku vonku.

Baby- to s tymi susedmi je hrozne,asi boli zvyknuti ze tak predtym nikto nebyval,ale ze sa rozculuju len tak pre nic,nabuduce hlavne nikomu neotvaraj.
Ja v nasom dome-plnom dochodcov-hned ked som sa sem nastahovala,boli sa mi predstavit susedia-asi taki 80 rocni,a povedali mi ze velmi zle pocuju a zvyknu pocuvat velmi nahlas televizor,ze keby ma to rusilo,nech im pridem povedat. Vtedy som tu este byvala sama a vracala sa do bytu az neskoro vecer a casto aj ked som ich Tv pocula,nechala som to tak.
No a ked zacal Martinko chodit-resp.behat po byte,starky hned naklusal,ze on to nemoze pocuvat,ze mam nekvalitne parkety,ked to je u neho tak pocut a ze nech mu davam na doma len ponozky atd...Ja som nebola taka surova,ze by som mu povedala,ze aj ja som trpela jeho televizor ale nikdy som sa nestazovala.Na zaciatku sem pribehol aj 3 krat do tyzdna,ze cim Martinko stale bucha o zem,ze nech je tichsie atd. Ja som sa na neho usmiala a povedala , ze je to dieta,samozrejme mu nedovolin skakat po byte,ale tomu,ze ked sa hra a padne mu hracka na parkety,tomu naozaj nezabranim.

wienika
22. apr 2008

viedencanka, parada, ze prides.....uz len to pocasie nech nam vyjde....prides aj s martinkom? este sme nestanovili hodinu, kedy sa stretneme, ale mohli by sme sa aj tak okolo tej tretej....ak to teda ostatnym vyhovuje

bejby29
22. apr 2008

Kocky, sorry, ze som neodpisala, ale dorezala som si tak prst, ze mi az zle prislo.. Uz som myslela, ze poletime na pohotovost, lebo sa mi krv nedala zastavit 😢 Tina tak sa dohodneme cez IP, ok?? Tie flasky mam len dve. http://www.ein-besseres-leben.de/a468.htm
Viedencanka, ja by som im to hodila na tanier, ved dieta je prirodzeny hluk ale telka - to je neakceptovatelne.. A ked pocul maleho buchotat tak taky hluchy asi nebol 😠 Ti ludia su hrozni, ja im prajem zit v slovenskych panelakoch, to je dobra skola 😀 Mojej mamky susedia su najlepsi, tam by som tych ufrflanych rakusakov poslala, hned by drzali hubu

bejby29
22. apr 2008

Ozaj a na to stretko by som tiez rada dosla, ak nebudem rodit 😀

wienika
22. apr 2008

bejby, tak nam este neporod, aby sme sa teda konecne stretli..... 😀 ja viem, ze si to tu uz pisala, ale kedy mas ten termin? akosi mi to vypadlo 😖 ale niekédy v maji, ze?

bejby29
22. apr 2008

14. maja Wienika. Tento posledny mesiac je hrozny, mala mi tlaci na nejaky nerv a to je utrpenie

wienika
22. apr 2008

vydrz....hned po porode zabudnes na vsetky boliestky a budes sa tesit z tvojho anjelika......a uvidis, mozno sa bude pytat aj skor von....vies aka je velka?

silvia2406
23. apr 2008

ahojte dievcata 🙂
prajem vam prijemne ranko. dufam, ze ste vsetky v poriadku, deticky krasne rastu a posluchaju svojich rodicov.

citam, ze dohadujete dalsie stretko, zial ja sa tiez nebudem moct pridat, ucim sa na statky a kazda minuta je pre mna dobra, pretoze sa citim duta ako bambus, rozumej, ze mi to s tym ucenim nejako nejde. asi to bude naozaj nasledok tehu demencie 😀 takze, dufam, ze na dalsom stretku uz nebudem chybat 😉

bejby, tak to uz mas naozaj len zapar, juj aj ja by som uz chcela mat moje zalticko pri sebe, na druhej strane este si poriadne nestiham vychutnavat ani tehotenstvo, takze sa tesim, ked uz bude skola za mnou a ja budem behat po obchodoch a vyberat vybavicku 😵 😵 😵 drzim palce, aby vsetko dopadlo na jednicku, co urcite dopadne 🙂

wienika, drzim palce, aby sa leino papanie napravilo 🙂

ked tak citam o tych susedoch, tak je to odrzku, my mozeme byt len radi, ze mame takych, akych mame. nikdy sa nik neprisiel stazovat a to sme mali zopar party, na ktorych bola hlasna hudba, ale je to velmi zriedka, ale aj tak nik nastastie neprisiel 😎 keby sa niekto stazoval v tomto pripade, tak by som to chapala, ale aby niekomu vadilo, ze dieta sa hra v detskej a spadne mu hracka, tak to je naozaj "super". 😠 asi nad tym treba len mavnut rukou.
ked sa tak nad tym zamyslam, baby prepacte tie co mate rakusakov, ale ja mam pocit, ze celkovo tento narod ma zvlastnu vlastnost. oni sa mozu akokolvek spravat k druhym, ale ked sa ti druhi spravaju k nim tak, ako oni k nim, uz sa im to nepaci. mozno to vnimam len ja tak a samozrejme nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca ale je to moj subjektivny pocit. 😒

som sa ale rozpisala 😅 budem koncit, lebo tu zase stravim zvysok dna a nic neurobim.
prajem vam pekny den, aj ked zamraceny, ale dufajme, ze nebude prsat 😉

wienika
23. apr 2008

silvi, len si pekne uzi to tehulkovanie a kedze sa dobre citis, tak si to ozaj vychutnaj 😉 nakupovanie vybavicky je super vec,ak mozes, rob si pomalinky zoznam, bude toho dost 😉
inac, ja som sa teraz hroooozne urazila.....ale nie, srandujem 😀 ,ja mam sice dobre skusenoisti s rakusakmi, ale mozno mas pravdu...ja to jednoducho beriem tak, ze v kazdom state existuju blbci....co uz...

inac s tym stretkom by to bola skoda, keby si nedosla, ale chapem , ze mas vela ucenia.....ale aj tak si myslim, ze taka 2hodinova pauzicka by ti pomohla, aspon by si si prevetrala hlavu, mozno by ti to ucenie slo trosku lahsie...ale nebudem ta prehovarat, ty vies sama najlepsie, kolko toho mas.....a tak rada by som videla ako sa ti brusko gulati...... 😉

tak pekny den vsetkym, nech maminkam drobci len radost robia a tehulkam nech pekne rastu bruska.....
dnes idem do rodnej na par dni,ale urcite sa mi podari skocit na net, aspon vecer, ked bude drobec uz spinkat.....
paaaaaaaaaaaaa 🙂

maya01
23. apr 2008

Dobry den kocky,
tak ste toho teda popisali.
Juuuj ako Vam bude dobre na stretku a ja nie a nie sa dostavit,ale co uz....

Ja som mala tiez Avent steril. a pasovali do neho vsetky flase. Ale elektricky.

Wienika,super ze sa ti pacilo v jasliach. A co sa toho jedenia tyka,vydrz a mozno sa ti mala nauci dobre papat v jaslickach.Ked bude vidiet ine deti ako papaju,tak jej urcite zacne chutit....

Pekny den vsetkym.

viedencanka
23. apr 2008

AHojte,
wienika,aj ja som mala neustale problemy aby martinko papal.jeho jedlo ( okrem mlieka a par vynimiek-brokolica,ryba pangasius,salama a sunka) vobec nezaujimalo.AJ teraz este casto mu musim odviest pozornost,zapnut rozpravku,hovorit s nim,len aby zabudol ze musi jest; sam od seba by nic nezjedol.je to trapenie,ale v konecnom dosledku nakoniec vsetko zje,ale musim ho doteraz ja krmit.Zato v skolke chce jest len sam,potvora mala. Niektore deti su jedaci,inich jedlo moc nezaujima. wienika- skusila si Lei varit uz aj nejaku polievku s maskom a taku redsiu jej rozmixovat? Toto u martinka zvyklo zabrat. mne napriklad tie kupovane hotove jedla nikdy nechcel.

viedencanka
23. apr 2008

zajtra rano idem na organ screening,tesim sa ze budem vidiet babatko,ale aj sa bojim,aby vsetko bolo v poriadku.Snad to dobre dopadne.

twix
23. apr 2008

ahojte dievcata,
tak sa tiez hlasim po dlhsej dobe. ja si vas sem-tam citam cez den na mobile, len vecer sa mi uz
nechce odpovedat, byvam dost unavena a na notebook ani nepomyslim). aj my byva casto zle od
zalutku. dufam, ze to coskoro prejde. hlava ma tiez pobolieva, ale nastastie to vzdy prejde aj bez
tabletiek.

dnes som bola v nemocninci na nackenfaltenmessung. vsetko v poriadku. babo ma 7 cm. bolo vidno vsetko,
teda aj rucicky a tvaricku, kedze bolo velmi zive a asi tam v brusku poriadne cvici. tak som ho videla z kazdej
strany 🙂 bol to zvlastny pocit, byt zase v tej nemocnici po roku a vidiet mamicky s babätkami na tych
"vozickoch". hned sa mi to vsetko vratilo, ako som tam bola a skoro som mala slzy v ociach od dojatia.

viedencanka - drzim palce na organscreening. urcite vsetko dobre dopadne a potvrdia ti asi aj to dievcatko 🙂

ja na stretko pridem, ak bude v utorok. este upresnite, kedy a kde.

stillkissen odporucam. mala som az dva a bola som velmi spokojna.

2 flasky a sterilizator do mikrovlnky od aventu som mala uz pred porodom. hebamme mi kazala kupit
aj umele mliecko, ze clovek nikdy nevie, keby som nemohla kojit.

geburtsvorbereitung - hebamme prisla k nam domov a dve hodinky sme sa porozpravali. doniesla vytlacene
nejake informacie, nech si nastudujeme, kedy treba ist do nemocnice ... dychanie ma neucila, vraj kazda
mamicka pri porode na vsetko, co sa naucila zabudne a ona mi povie, ako a kedy mam dychat.

Silvi - blahozelam k skuske a drzim palceky. urcite to zvladnes!!

dobru noc!!

maya01
24. apr 2008

Halooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

kde ste vsetky?????? Dnes tu nik nie je ☹

Viedencanka,drzim palce nech vetko dobre dopadne,daj potom vediet co a ako. Tak dufam,ze babo bude v poriadku. Som zvedava,ci to bude dievcatko.

Twix,mna tiez bolela stale hlava,ked som bola tehu,mne pomohli homeo lieky....

Wienika,tak ty teraz oddychujes u vasich,ako ti je dobre...

Bejby si este 2v1?

A ostatne,ako sa mate?

Pekny den kocky 🙂

bejby29
24. apr 2008

neda sa mi odoslat sprava

bejby29
24. apr 2008

Caute kocky, uz som asi tri spravy dlhe napisala a vobec mi to neslo odoslat

maya01
24. apr 2008

Bejby mne to tiez neslo odoslat,asi hodinu.
Potom to islo.

jasterka
24. apr 2008

Ahojte,aj ja sa vam snazim uz cely den napisat,uz ma to privadza do zufalstva,napisem dlhu spravu a neodosle a aj sprava zmizne,uz som si myslela,ze mam ja nieco z netom,ale vidim,ze je tu asi iny problem.
No toto bude moj posledny pokus,snad to vide.

Celu noc mi bolo zle od zaludku,ale nic nejde von,mam len pocit akoby som mala kamene v zaludku ,napina ma,ale nevraciam,nesla som ani do roboty ☹ a ja uz som tak dufala,ze mam tieto zaludocne problemy za sebou.
Bejby ja uz by som chcela byt aspon na tvojom mieste.Akosi si to neviem vychutnat,ja uz chcem mat male babetko,nech viem ,co ma caka,takto mam taky pocit neistoty,co bude....a to nema rada.

Este ze vas tu mam,na postazovanie,aj na radu.
Ten stillkissen si urcite kupim,a vitam dalsie rady,co vam pomohli.
🙂

bejby29
24. apr 2008

Jasterka, uplne akokeby som videla seba na zaciatku tehotenstva 😉 Tak v 5. mesiaci sa to zmeni a pocitis tolko energie ako nikdy. 😉 Ja na zaciatku vsetko co som zjedla ani neslo von ale bolo mi tazko, okolo 2. mesiaca som zacala zvraciat a mavala som hrozne migreny. Take migreny, ze som ani na slnko nemohla ist, lebo mi islo hlavu rozdrapit ☹ No a potom akokeby utlo a mavala som take navaly energie, ze som stale musela nieco robit, vybornu naladu (to sa zmenilo okolo toho 5.teho mesiaca).. Ja som to mala este ale o to horsie, ze my sme dieta vooobec neplanovali. Totizto, ako sme zacali spolu chodit, dali sme sa testovat na pohlavne choroby a mojmu priatelovi zistili, ze ma pomale spermie a nebude moc mat deticky bez "pomoci". Takze ja som nebrala ani antikoncepciu a to dva roky.. No a potom sa ta "kvalita" akosi zmenila a zostala som tehotna (to som uz ale mala zacat brat antikoncepciu) Proste dlha story 😀
Jasterka - chapem, ze mas obavy, vsetky mame, ci bude babenko zdrave a ci mi budeme vsetko zvladat, atd.. Nebooj, vsetky si tym prechadzame, hlavne tie hormonalne zmeny - to je zabava 😉 Kyve to s nami ako s nejakymi pubertackami 😉
Vidim, ze s tym netom sme mali vsetky problemy, uz ma islo vystriet.
Wienika, moja mamina hovorila, ze ja som vobec nechcela jest ako malicka, mlieko a maso ani vidiet - to mi zostalo dodnes, ja som skor taka zeleninovo-zemiakova. Mamca hovorila, ze som chcela len cajik a polievky..
Tina, tak som sa bavila o tom sterilizatore s priatelom a on vraj, ze kupime novy, on totizto nerad kupuje veci z druhej ruky. Ale dik aj tak za radu

maya01
24. apr 2008

Tak dnes asi toho vela nepopiseme,cele to blbne...

Nevolnosti v tehotenstve 😝 nerada na to spominam... Bolo to strasneeeeeeee.
Ale potom,ked sa Vam to male narodi,zabudnete na vsetko aj na bolesti,zvracanie atd. aj na porod....

Dobre kocky utekam ja z roboty,lebo mam termin u ocneho.

Prajem pekny zvysok dna.

viedencanka
24. apr 2008

Ahojte dievcata,
tak skusim ci mi to odosle spravu...
Uz som sa vratila z organ screening.Bola som tam poriadne dlho,lekarka na ultrazvuku sa snazila,ale babatko bolo zle otocene-Querlage,takze niekolkokrat mi hybala bruchom,ale nie a nie sa otocit.Vyse hodinu som bola na ultrazvuku.Vyzera vsetko v poriadku,ale pohlavie nebolo vidno,kedze baby bolo otocene bokom.
Co je ale problem-poriadne ma vystrasili,ze placenta je velmi nizko a hrozi riziko krvacania alebo potratu.Takze nemozem chodit ani na tie tehot.-cvicenia,ziadna namaha,ziaden sport,maximalne plavanie, a aj to len v miere. No a tiez ziaden sex...
Budem musiet chodit teraz castejsie na kontroly,ci sa to vratilo spat alebo este zhorsilo.Pevne len verim,ze sa to nezhorsi a ze to do konca zvladnem.V podstate sa v icom ani nenamaham,tym ze som doma,casto oddychujem a ked idem s Martinkom do parku,tak sedim na lavicke.Zabrat mi daju akurat tie schody-3. poschodie bez vytahu,a hlavne ked nesiem hore nakup.
Ako som v nemocnici cakala a videla tam tie mamicky s novorodeniatkami,taku velku tuzbu som uz aj ja dostala drzat moje malicke v rukach,uz aby september bol tu.
Twix- gratulujem,ze vsetko je v poriadku. Ta unava snad coskoro pominie a tie problemy so zaludkom tiez.
Jasterka- hlavne si doma oddychni,nech nacerpas nove sily- a povedz lekarke,ze ti je casto zle,nech ti ten papier na freistellung.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre