Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
2. máj 2008

ahojte kocky, po dlhej dobe sa k vam zas hlasim.
Jasterka, ja som za ten Antrag na Freistellung tiez platila, ale len 10 eur, podla mna to zalezi od lekara, aku ma taxu.
Zajtra ideme so slovenskou kamoskou, co tu tiez zije, do Schoenbrunnu do zoo, uz sa velmi tesim. len dufam, ze nebude prsat.
bejby, ako sa mas? dufam, ze ta uz krize nebolia. Alebo si uz ostala v porodnici? daj o sebe vediet.
dnes mi nie je celkom najlepsie, akoby ma obchadzalo nachladnutie. tak idem do postele. pa

bejby29
2. máj 2008

Ahoj Lenka a kocky
Dnes sa citim fajn, bola som v tej nemocke, ale zatial pohoda, brali mi vyter na streptokoka - take neprijemne vysetrenie.. Som este zavreta, tak mi vcera asi cvrklo 😀 Sem-tam ma zaboli podvozok, ale nemam ziadnu krv, ani kontrakcie tak uvidime.. Ester ano som bola akasi malatna, ale pijem vela vody tak okolo poobedia mi to preslo..
Leni, to je tehotenska nadcha, niekedy sa tak citis, je to kvoli hormonom, vraj ti opuchaju sliznice a mas potom pocit, akoby si mala dostat nadchu.. Pi vela vody a spi v dobre vyvetranej miestnosti..
Ja som dnes bola v Toys "R" Us a mali super vypredaj aj na plienky a aj na vselijake vecicky tak som nakupila plienky do zasoby, stillkissen zlacnene o 20 Eur, obliecky a kopec inych veciciek a uz mam uplne vsetko.. Tie plienky ma potesili hlavne - velke balenie 48 kusov po 11.50Euros, tak som kopec zasob porobila.. Ja normalne platene plienky kupovat nechcem, lebo na to som moc pohodlna 😀 Kto ma cestu okolo, odporucam, maju dobry vypredaj

ronnda
2. máj 2008

jasterka - tak 50 eur za vystaveni antragu mi prijde celkem nehorazna suma! tolik se neplati ani za ultraschall??? jak tu psala lenka, tech 10 eur bych jeste pochopila, ale je to jen administrativni ukon a vytisknuti trva par vterin (u meho doktora to tak alespon bylo). chces se na to zeptat tveho doktora? jses s nim spokojena? asi by se ti nechtelo behem tehotenstvi menit doktora a myslim, ze chodis ke stefanovicovi kvuli slovenstine ne? zase ale kdyz ti neni dobre a do prace uz se necitis, tak ty penize za to das, zustat doma v klidku za to stoji. vzhledem k tomu, ze ti dali freistellung na tech 6 tydnu, bude ti vystavovat jeste dalsi antragy, tak se ho na to treba zeptej.

bejby - super, tak jsi jeste 2v1 🙂 s tim ucvrknutim je to bezne, taky se mi to stavalo, ke konci dost casto 🙂 dik za tip na slevy, mozna se tam zitra vypravime. tak odpocivej a uzivej si poslednich par dni.

bejby29
2. máj 2008

Ahoj Ronndi, naozaj sa oplati , dnes tam bolo kopec ludi. Tak dufam, ze nieco pekne najdete, ak pojdete 😉 Prajem Vam pekny vecer..

silvia2406
3. máj 2008

ahojte dievcata, prajem vam prijemny den 🙂

lenka, mam na teba jednu prosbu, nemohla by si mi napisat ako sa dostanene do SCS? chceli by sme ist popozerat nejake veci pre babo, ale nevieme, ako sa tam dostat. a este kolko vas vysiel kocik? je to trojkombinacia? a ake znacky tam mali?

bejby, som rada, ze sa uz citis trosku lepsie. takze mame rovnake terminy na nase velke dni, ten tvoj je predsa len vacsi, statnice a porod sa asi velmi nedaju porovnat 😀 kazdopadne drzim palce, aby vsetko dopadlo na jednicku. 😉

jasterka, inak mrzi ma to s tym doktorom, mam celkovo pocit, ze s nim nie si spokojna. ja na neho nemozem povedat jedno zle slovo. ☹ vzdy mily, povzbudi ma, ked stresujem, vsetko vysvetli a okrem toho poplatku za tie sona som nikdy nic neplatila. ale je pravda, ze je to asi tym, ze je sukromnik a kazdy si nahadzuje taxy ako mu to vyhovuje, je to smutne, ale je to tak 😠 ak by si s nim nebola spokojna, este je vzdy cas najst si niekoho druheho, vsak kazdemu vyhovuje nieco ine, no nie? 🙂
inak uz sa tesim, po statniciach by sme mohli opat zorganizovat nejake stretko a rada by som spoznala uz aj teba🙂

a vy ostatne sa mate ako?

jasterka
3. máj 2008

Ahoj babulky,ja som na Slovensku v starostlivosti maminky, tak si to uzivam a je mi konecne dobre.

Silvi,ja nemozem povedat,ze by som nebola spokojna,iba mam take zmiesane pocity,strasne si pochvalujem aky je citlivy pri vysetreni,pretym som mala gynekologicku a to sa neda porovnat,ani neviem ze ma vysetruje.
Ale ze by si nasiel cas,a vysvetlil sa neda povedat,my tam chodime pondelky poobede,aby mohol ist muzik so mnou,aj nas privita, poda ruku,ale sme tam asi 10minut kompletka.
Ale menit nechcem,nie kvoli nemcine ,ale uz ma pozna,moje zaznamy,a manzel tam moze vzdy byt so mnou ...
Ten dufaston my mozno nevysadil kvoli nevolnosiam,lebo mne v pondelok este aj neco pichol,ako som spomenula ze my nebyva este najlepsie od zaludka...len proste pichol zaoisal a ze sa mi ulavy....az ta lekarka mi na tom urade mi hovorila ze to mi picholň nieco podobne ako dufaston,a ja som myslela ze nieco proti vracaniu...ale on sa vzdy tak ponahla ze sa ani moc nestiham pytat ...tak som si vyliala srdiecko 😅

silvia2406
3. máj 2008

ahojte 🙂

jasterka, ja tiez nemozem povedat, ze by sme na vysetreni boli dlhsie ako 10-15 minut. ale na druhej strane, to som nikdy nebola ani u mojho gynekologa na svk, tam ma tiez len vysetril, predpisal lieky, spytal sa, ci mam nejaky problem a bolo vyriesene. ale je naozaj pravda, ze tento je veeeelmi citlivy pri vysetreni, ja to tiez skoro ani necitim, takze to je fajn. vsak uvidime, ako to bude pokracovat. po stvrtku zreferujem. 😉

inak baby, my sme dnes boli na nakupoch a neuverite na co ma moj manzel nahovoril 😨 my sme kupili kocik 🤐 no za taku cenu sme si povedali, ze "nekup to". je to jane, akurat som pozerala cenu u nas po zlacneni, takmer 24 000,-, my sme zan dali 550 eur, co je v prepocte priblizne 17 600,- takze je to viac ako 6000 rozdiel. pekne sme ho zaplatili a az do konca augusta bude v sklade v obchode a az potom si ho vyzdvihneme. je to 2-kombinacia, co ale znamena sportak a vanicka je kombinovana s vajickom, to vajicko sa da uplne sklopit na lezato ale tiez dat do polohy ako vo vajicku. dak dufam, ze to babu bude vyhovovat. trosku som sa bala, ze mu tam bude tesno, ale myslim, ze nie, pri najhorskom dokupime este normalnu vanicku.

tak, som sa zase rozpisala, ale musela som sa vyrozpravat, sice som pisala, ze na ziadne povery neverim, ale teraz sa citim trosku previnilo, ale naozaj len trosku 😅

a vy ostatne, ako ste prezili den. dnes bolo celkom fajn, slniecko svietilo, takze den vhodny na prechadzky.
lenka, ako bolo v zoo?

bejby29
3. máj 2008

Cau Silvi, ake povery prosim ta??? To ja keby som verila na povery tak som uz asi stokrat mrtva, lebo nasi susedia v Spanielsku maju cierneho kocura a ten chuj mi vzdy prebiehal cez cestu, ked som isla do roboty 😀 A ja som uz tiez mala dost veci pokupenych a to som bola v stvrtom mesiaci 😉 Ja skor verim tomu, ze by sa nemali brat vselijake lieky pocas tehu.. Tak sa radsej tes so svojho krasneho kociku 😉 Ja viem, ako to dokaze potesit, taketo "schnaepchen" (nove slovo som sa naucila pri tych nakupoch, juhuu)

lenka.pav
3. máj 2008

ahoj silvi, asi uz cestu do scs nepotrebujes vediet, ze? ked uz kocik mas. ale ak predsa, musis ist len na dialnicu smer graz, tam to uz neprehliadnes, su tam velke cedule, pri Voessendorfe. Je tam toys´r´us a aj baby one, tie su najvacsie, ale su tam aj ine, mensie obchodiky.
som dnes hotova, boli sme 6 hodin v schoenbrunne v zoo, tak si krize necitim, idem sa vystriet do postele. dobru noc.

jasterka
4. máj 2008

Ahojte babulky,vyzera to na krasnu nedelu,tak vam ju s celeho srdiecka zelam.

Silvi-dakujem za reakcie na moje pocity u doktora. Mozno som len trosku precitlivela...akurat som sa docitala v Mama a ja casopise,ze na slovensku sa robia tak 3-4 Sona za tehotenstvo
😕 tak neviem ,ci je to pravda...

Vo stvrtok ti drzim palceky,aby si isla domov zase s krasnym obrazko Sona...inak uvazujes ty o 3D ultrazvuku???

Za nakupy-my sme boli v piatok v poluse v popoluske,len pozriet a kupili sme set do porodnice-dupky ,kosielku bodiky,capicku rukavicky ...take krasnucke...stillkissen, a zavinovacku 🙂
strasne sa s toho tesim,nedalo sa nekupit,co keby take nabuduce nemali...a je toho dost,co treba,lepsie takto postupne...takze s kocika sa len vytesuj,za taky dobry ulovok. 🙂

Uzite si slnecnu nedelu 😉

ronnda
4. máj 2008

hezkou nedeli, japkak se ma asi wienika??? 🙂

jasterka - mrzi me, ze mas z doktora takove pocity, ale nenech se odbyt, myslim, ze za 50 eur za antrag by tomu ta pece mela taky odpovidat. napis si seznam, na co se ho vsechno chces zeptat a v klidu to s nim prober, bod po bodu. vim, jak to je, kdyz citis, ze doktor specha, tak se pak zapomenes zeptat na cos chtela. kdyz mu reknes, jak se citis nejista, urcite to pochopi, vyslechne te a zodpovi ti vsechny otazky. ja jsem to takhle mela kdyz jsem sla s malou poprve ke kinderarzt, mela jsem popsanou celou A4, doktor byl moc trpelivy a bod po bodu jsme probrali a nekdy to trvalo, kdyz jsem nevedela jak se co konkretne rekne, tak jsem to musela vselijak opisovat 🙂
urcite se tvoje pocity zmeni, to ze je setrny u vysetreni, je vazne super, kazdy doktor takovy neni!

bejby - asi jsi porad jeste cela co?

silvi - bezva, ze uz jste koupili kocarek. my jsme ho koupili asi tri mesice pred porodem a mela jsem ho doma v detskym pokojicku a nekdy s nim i jezdila po byte 🙂 na povery never.

leni - v schönbrunnu jste si to urcite uzili, ja bydlim kousek od schönbrunnu, tak tam budeme ted s malou chodit casto, zviratka se ji libi, ovsem nesmi tedy vydavat hlasite zvuky, napr. stekot psa, to je pak hroooozny rev.

tak ahojky, mrknu sem zase zitra.

silvia2406
4. máj 2008

pekny den dievcata 🙂

my sme sa boli trosku poprechadzat pri dunaji, teraz som tak pekne unavena, takze z dnesneho ucenia uz nic nebude, ale vsak aj zajtra je den 🙂

jasterka, ronnda ma naozaj super napad, skus to s tou pripravou otazok predtym ako pojdes opat k lekarovi. priznam sa, ze u mna je taky "notizbuch" moj manzel, ja akonahle vidim toho mrnusa na obrazovke, zabudam vsetko, co som sa chcela spytat, zato manzel, ten sa pyta na vsetko, niekedy sa citim az blbo. uz som to aj lekarovi povedala 😅 on ale na to, ze to pozna, ze jeho manzelka je rovnaka a ze si to s nou prezil, ked cakala babo, tiez s nou chodil po vysetreniach a on bol ten hlavny co sa pytal 😀
a co sa tyka poctu tych ultrazvukov na svk, tiez som take nieco pocula, ale asi to zavisi aj od lekara.
inak som rada, ze ti je pri mamine lepsie. urcite ti uz bude dobre a nevolnosti su a budu "ta-ta" 😉 len sa pekne kuriruj, mamina je tiez urcite rada, ze sa moze trosku postarat o vnucatko 😉

bejby, este si stale 2v1? ako sa citis? bolesti chrbta uz presli uplne?

lenka, dakujem za navigaciu, kocik uz urcite kupovat nepojdeme, ale mozno ostatne vecicky, oplati sa to tam, robia tam aj nejake akcie, alebo je to vo vseobecnosti lacnejsie?

chcela som sa vas este spytat, ako rozpoznam, ze mi tvrdne brusko? ja som mala rano taky zvlastny pocit, ze mam brusko tvrde, ale nebolelo to a potom to preslo, cez den sa to uz nezopakovalo. dufam, ze to nie je nic vazne, uz aby tu bol stvrtok a doktor mi povedal, ze vsetko je v poriadku. 😒 ja to pripisujem aj spomalenemu traveniu ale nie som si ista ☹

bejby29
4. máj 2008

Caute kocky, chrbat ma uz len pobolieva ale snazim sa nerobit nic 😉 Keby som sa pustila do upratovania tak sa mi to vrati.. Este som stale 2v1, dnes chcem spravit taky mini album.. Uz mam len 10 dni to go 😀 Ale mi lepi 😅

silvia2406
4. máj 2008

bejby, neboj uz to budes mat vsetko za sebou a pri sebe krasny zazrak 😉
inak, neviem, ci si to uz pisala, ale viete co cakate, chlapceka alebo dievcatko? a mate vybrate uz aj mena?

jasterka, este ohladom toho 3D, chceli by sme ist okolo toho 25.-teho tyzdna do BA. chcem tam zavolat, ze ako skoro sa treba nahlasit. stoji to 1900,- je to dost vela penazi, ale vsak sme usetrili na kociku, no nie? 😀

bejby29
4. máj 2008

Silvi, je to dievcatko a bude sa volat Natalia no a nad druhym menom este rozmyslame.. Mne sa paci Amber alebo Scarlett ale drahy ani pocut.. Ale na prvom sme sa zhodli hned.. Ja este porozmyslam medzi tymito dvomi.. Silvi, s tym trdnutim bruska je to tazke vysvetlit, ale to budes vediet sama 😉 Ked si brusko prehmatas teraz, tak citis, ze je makke, mozes tu kozu normalne chytit, ale ked ti tvrdne tak je uplne ta koza napnuta a brusino mas tvrde ako skala.. Dufam, ze sa mi to podarilo vysvetlit 😉

silvia2406
4. máj 2008

bejby, nataliu som veeeelmi chcela ja, ale moj manzel o tom nechce ani len pocut, takze sme sa zhodli na lenke, mne sa este paci sofia lea, obe mena naraz, ale to uz manza nerozdychal vobec. takze bud to bude lenka alebo lukáš 🙂

dakujem, za vysvetlenie. ja neviem, co to rano bolo ale dufam, ze uz sa to nezopakuje ☹

bejby29
4. máj 2008

Silvi,to boli pravdepodobne Braxton-Hicks kontrakcie, odteraz ich budes citit stale 😉 To sa tvoja maternica "cvici" a pripravuje.. Precitaj si o nich, mas o tom kopec clankov.. Na SK to volaju poslickovia..
Ja som mala obrovske stastie, mala som kolegynku, co predtym robila 25 rokov hebamme v UK, vzdy mi vsetko vysvetlila 🙂 Vzdy na vikend som isla k nej na caj a ona mi vela veci vysvetlovala.. Dakujem Bohu za nu.. Dokonca so mnou cvicila, vselijako ma krutila a vzdy som sa citila super. Takze som zbytocne nezmetkovala, inak som taky stresant, ze by som s kazdou otazkou bezala k doktorovi.. Som totizto strasny hypochonder este k tomu 😉 A v tehotenstve si na vsetko este dvakrat citlivejsia 😉
Takze Silvi, dokym sa babatko hybe a kopka a nemas krv alebo neopuchas ako taky balon tak sa vobec nestresuj, ok? 😉 Pekny dnik

silvia2406
4. máj 2008

bejby, dakujem za povzbudenie 😵 skusim nieco pohladat na nete.

inak blahozelam k dievcatku. natalia je nadherne meno a ci uz bude len natalia alebo natalia amber, natalia scarlett, urcite bude krasna 😉

aj ja prajem pekny zvysok dna 🙂

maya01
4. máj 2008

Ahojte dievcence,

aky ste mali vikend?
My taky o nicom.
Cely cas sme boli u mojej maminy,so Samkom nemozeme ani na krok,kvoly tym kiahnom.
Moj muz ani neprisiel na vikend domov,lebo este nemal kiahne.
A dnes ma este k tomu aj narodeniny ☹
Takze u nas nic moc.

Ake super nakupy ste vsetky porobili pre vase ratolesti.
Ja som zboznovala nakupy,ked som bola este tehu,tesila som sa z kazdej malickosti....
A potom som mala veci a veci a maly to ani nevynosil....

Bejby,fiha,uz len 10dni,nebezpecne sa to blizi. Neboj urcite to vsetko zvladnes.
Ked to na teba pride,tak daj vediet. Budeme na teba vsetky mysliet.

Pekny vecer vsetkym.

maya01
5. máj 2008

Ahojte kocky,

ako sa vsetky mate?

Wieni,uz si naspät z Pariza?
Ako bolo?
Urcite nadherne 😵

Bejby,vsetko v poriadku? Este si 2v1?

My sme doma a mam hlavu v smutku,co budeme cely den robit,strasne,ked sa neda s dietatom ani von ist.
Asi si idem umyt aspon jedno okno,Samko mi urcite velmi rad pomoze.

Pekny dnik vsetkym.

jasterka
5. máj 2008

Ahoj babulky 🙂 Vsetkym vam zelam krasny dnik.

A dakujem za vase rady a podporu cez vikend,maminka ma vykurirovala a vy tse psychicky podporili a poradili,
jaj je mi ale dobre ,ze vas mam 😉
Veru budem si vsetko pisat a nedam sa odbit,pekne sa vsetko popytam 🙂 uz aby som mala dalsiu kontrolu.

Inak Silvi,ako ste na tom s bytikom,my sme boli pozret genossensch.wohnung,krasny,ale je tam potrebna kompletna rekonstrukcia,este aj tapety su na stenach 😝 ,ziadne podlahy...nic..takze do toho nejdeme,ja len dufam,ze sa nam podari nieco najst skor ako porodim ☹ nerada by som to riesila s mimi,my byvame totiz v 1.izbovom mimibyticku....

ronnda
5. máj 2008

hezky den preji!

silvi - to tvrdnuti bricha jsem taky mela dost casto, nekdy min, nekdy vic, nekdy jsem si musela na chvili lehnout a prodychat to, ale je to normalni, jak ti uz psala bejby. kdyby to melo byt casto, tak se urcite zeptej doktora.

maya - preji prijemne umyvani oken, ja jsem se do toho pustila vcera a pak zacalo prset ☹

jasterka - jsem rada, ze uz se citis lip, takze papir a tuzku a cokoli te napadne si napis a pak sup se seznamem k doktorovi 🙂 uvidis, ze bude brzy lip.

wienika - jakpak se mas, nejspis odpocivas po vikendu a kdy si vyzvednes leu? vsichni jsme uz zvedavi, jak jste se meli o vikendu 😉

bejby - jsi tu? jak je? neco noveho? 🙂 🙂 🙂

viedencanka
5. máj 2008

AHojte dievcata,
vy ste toho stihli popisat.My sme boli od stredy v SK,aj som si vas priebezne citala,ale uz som sa nedostala k odpisaniu.
Silvia - aj mne zvykne tvrdnut brusku,pri prvom teho to bolo dost casto,teraz asi od 4.mesiaca tiez,ale naposledy,ked som bola u lekarky som sa jej na to pytala,ona mi povedala ze pokial sa to neopakuje v pravidelnych intervaloch,napr. kazdych 10 minut,tak to je OK.Mne pre istotu spravila aj ultrazvuk zospodu-krcok je cely a dlhy,takze vsetko OK.Az na tu moju placentu,ale to som uz pisala.

Ja chodim pravidelne nakupovat do SCS- Toys- ja to mam blizko, ja tam rada nakupujem,lebo je tam naozaj velky vyber.Mamicky,ktore pouzivate vlhcene obrusky- tak zvyknu mavat pravidelne akcie- maxi balenia,vyjde za polovice oproti beznych drogeriam. No a my tam kupujeme vsetky hracky-su velmi kvalitne,zatial sa nam este ziadna hracka odtial nepokazila- a to Martinko ked bol mensi,casto mu padali z ruky..

My mame za sebou krasny vikend- boli sme na to majalese-bol tam koncert Podhradska-Canaky- neviem ci vam po nieco hovori, ale su to dvaja spevaci,ktori robia pravidelne koncerty pre deti a vydali uz niekolko CD-my ich mame vsetky a Martinko ich odmalicka pocuva: pre vase info: www.koncertypredeti.sk
Potom tam bola show kuzelnika,babk.divadlo atd,bolo to pekne pripravene. No a zvysne dni sme travili v zahrade a pri jazere pri dome-bolo krasne teplo,tak Martinko sa poriadne vybehal.

Jasterka- kazdy lekar ma ine taxy, co sa tyka vystavovania tych potvrdeni.Ja som za ANtrag nic neplatila,ale ked som bola potom u Lungenarzt a potrebovala Befund,mala tam na stene vylepene,ze za Befundy sa plati 20 EUR, pytala sa ma,ze pre koho to potrebujem,ja som povedala ze pre AMtsarzt a pre moju gynekologicku a napodiv odo mna ziadne peniaze nevypytala.To ma prekvapilo,lebo som u nej bola prvy krat.

Ronnda-- tak niekedy sa mozme stretnut v Schönbrunne a poprechadzat sa,ja tam som autom za 15 minut,to sa da. Tesim sa, ze tvoja kamaratka bola v nemocnici spokojna,aj ja som mala z nemocnice zatial dobry pocit.

Silvia- ja idem buduci tyzden na druhy 3-D do Bratislavy do Gyn-Fiv. Za prvy som platila 500 SKK,dali mi DVD s asi 20 fotkami a asi 10 videami. Na dalsi 3-D idem buduci tyzdne v utorok,za tem budem platit okolo 1200 SKK,uz sa velmi tesim.

wienika-tak uz sme vsetky zvedave,ako bolo , ozvi sa.

Mne dnes svokor navrhol,ze by v juni zobral Martinka na par dni k moru-do Toskanska-on tam ma ten byt,neviem ci sa mam do toho pustat. Martinko je hrozne zivy,bojim sa mu ho zverit.AJ nasi ho chcu zobrat v juli na tyzden k moru,ale nasich mi je zase luto,oni su totiz tak vytazeni ( moja mama pracuje od rana do vecera),ze by si vobec neoddychli. Ale ten pocit,ze Martinko uz je dost velky a samostatny a dokaze byt bezo mna aj dlhsie, je super.

maya01
5. máj 2008

Viedencanka,tak vy ste mali ale super vikend.
My sme stravili cely doma a este predpokladam,ze taky tyzden mam pred sebou 😒
Ale budeme to mat aspon za sebou....

A to by isiel svokor aj so zenou,alebo len sam s malym?
Kebyze idu dvaja,tak je to v pohode,ale sam.... Ja by som sa asi bala. Predsa len,chlap to nevie az tak s detmi,ako zeny... Moj nazor.

Samko ide tiez s mojou maminou cez prazdniny na 1tyzd. do Bojnic,to sa vobec nebojim.
Moju maminu poslucha na prve slovo....

Fiha,tak na buduci tyzden ti uz budu urcite vediet povedat,ci to bude na 100%dievcatko....

Jasterka a preco si nepodate o Gemeinde Wohnung?
Moja znama teraz dostala v 22.bez. Podla toho co mi opisovala musi byt naaadherny. So zahradou atd.
Sice musia zaplatit 12euro,to sa mi zda dost. Za to by dostala aj Genossensch.wohn.
Ale su aj lacnejsie,a dostla ho uz po 5mes.od podania.

Ronnda,ja uz som dve umyla,ale vyzera to tak,ze zacne prsat 😠 Slak ma trafi....

maya01
5. máj 2008

Nie 12euro ale 12tis.euro 😉
To by bolo moc lacne 😅

jasterka
5. máj 2008

Ahoj maya,mne kolegyna povedala,ze na gemeindewohnung musime byvat v rakusku najmenej 3roky,tak ma to ani nenapadlo,lebo my sme tu len rok.a zaco to platila,to som este tiez nepocula ze sa gemeinde plati? 😕
Ale dobry tip,mozem skusit zavolat a si potvrdit,ci nemame narok 🙂 dakujem.

bejby29
5. máj 2008

Caute babulky a brusina, este som cela 😉 Dnes mi prisli vysledky z cukru, vsetko v poriadku 😀 tak sa vytesujem.. No a zajtra idem k doktorovi a este mam mat vysledky zo streptokoka 😖 uz mi tie vysetrenia lezu na nervy.. Ale je to len moja vina, lebo sme sa stahovali a musia mi robit vsetky vysetrenia odznova, aj ked tie pohlavne choroby a vsetko mam od svojho spanielskeho doktora.. No co uz, vyzeram jak nejaky narkoman 😝
Mayi, ako sa ma Samko?? Prajem vam, nech mate pekny tyzden, ked vam uz ten vikend nevysiel..
Kocky, ja sa ku vam pridam na tych prechadzkach v Schoennbrunne ked porodim 😎 Teraz som uz taka nemozna a snazim sa vsetko dokoncit a zariadit predtym ako porodim..
Ronnda, kde presne byvas ak sa smiem spytat??

maya01
5. máj 2008

Bejby,Samko to znasa na podiv celkom dobre,ani sa moc neskrabe... Toho som sa bala,aby mu neostali jazvy,ale na pocudovanie,si to vobec nechyta....

Jasterka,co ja viem su to len dva roky...
Ja som sa tiez cudovala,ze preco tak vela...
Moj muz mi hovoril,ze je to asi Genossenschafft von der Gemeinde.
Neviem sice na akom principe takyto byt funguje,ale myslim,ze potom mohli zobrat Genossenschafft a bol by niekedy ich....
Ale skus zavolat,za to nic nedas.
A ked pockas,kym sa babo narodi,tak dostanete hned 3izb. a urcite aj velmi rychlo,lebo 3ludia v 1izb. byte,to sa budu snazit...
Za Gemeinde sa plati,ked ti tam predchadzajuci majitel,necha vstavanu kuchynu,skrine atd. Ale myslim,ze moze pozadovat max.do vysky 4tis.eur. Aj ked ho ta kuchyna napr. vysla na xxxxtis.
A ked budete mat narok,tak si mozes aj sama velmi rychlo najst.

Zacalo prsat a moje okna su v ..... 😠

ronnda
5. máj 2008

maya - to je zakon schvalnosti, plyne z toho ponauceni, ze okna se nemaji proste umyvat 😅

bejby - ja bydlim ve 12. Bezirku, do Schönbrunnu to mam 20 min. pesky, nahoru ke Gloriette

viedencanka - to by bylo fajn, kdybychom se nekdy v Schönbrunnu sesli, moc rada vas uvidim (a nejen Martinka kvuli namluvam 🙂 Hlavne aby ses citila dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre