Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

tehulka2011
27. okt 2011

Ahojte byva tu niekto v Klosterneuburgu?

hoogy
27. okt 2011

@deeny viem si predstavit 🙂aj ja som sa vela veci dozvedela az ked som porodila :D

mimoza
27. okt 2011

Ahojte maminky prosim potrebujem poradit 🙂 byvame v kittsee 2roky ked sme si vybavili trvaly pobyt tak sme zrusili pridavky aj rodicovske na slovensku a prihlasil ma muz tu na rakuske pridavky..muz pracuje vo viedni, ja som na rodicovskej este s malym trvaly pobyt mame aj na SK ved by sme nemali obciansky ani nic..a teraz som sa dozvedela od zamestnavatela ze nie som v ziadnej zdravotne poistovni..ze ma k datumu 31.12.3010 zrusili ci co..boli sme sa pytat v dovere ze co mame robit a typek povedal ze nemozem mat 2trvale pobyty ze ked tu berem pridavky tak mam tu byt poistena..ale mna tu poistit nechceli lebo som tu nepracovala..a ani na SK ma nemozu poistit lebo tam nie som ekonomicky aktivna..iba ako samoplatca..je to tak?mate s tym niekto skusenosti?

lauraa
28. okt 2011

@mimoza ked manzel pracuje tak sa predsa mozete pripojistit aj s malym k nemu v At... staci zajst na prislisnu krankenkassu avypisat formular... je to jednoduche a bez problemov..... 😉

mimoza
28. okt 2011

no to mozno je ale ja neviem po nemecky a mam svojich dobrych lekarov na slovensku..ale diky

sis12
28. okt 2011

@janka_pn ja ho nepoznam vobec, len sa pozdravime, ked sa stretneme, ale miso s nim pravidelne vykecava 🙂
@hoogy a to preco prisli osobne? a este tak skoro
@deeny aha, tak ja si potom zavolam asi do mojej porodnice, nech mi poslu svoju sanitku...
vo viedni sme kratko, od augusta. ja byvam na stanici U1 a U4. U2 je fialova? tusim sme nou jazdili v lete na kupko na stadionbad, ale nie som si ista 🙂
ozaj, ta slovenka bola hebamme alebo lekarka? no aka nahoda 😀

sis12
28. okt 2011

@mimoza ak chces chodit nadalej k lekarom na svk, tak si len vybav poistenie v rakusku cez formular E116, ja som takto poistena v CR, kde som naposledy pracovala pred odchodom na matersku a zaroven na SVK, kam sme sa potom neskor prestahovali, takze som mohla normalne chodit ku vsetkym lekarom aj u nas na slovensku, akurat bolo treba kazdy rok vybavit novu karticku, lebo tieto Eckove davaju len na rok.
tu v rakusku som zahrnuta v manzelovej sukromnej poistke. ale muz aj deti maju normalne poistenie tu v rakusku na zaklade tej E106 (teraz neviem to cislo, ale jedno z toho to bude, oni uz budu vediet 😉 ) nechapem, preco ti to nenavrhli... 😕

hoogy
28. okt 2011

@mimoza ak muz pracuje tu tak ta na neho pripoistia ak nie si poistena na sk, budu od teba chciet take potvrdenie ze nie si poistena na sk. ale ked tu pberas rodicovsky neprisla ti e card? lebo mne prisla automaticky.nic som nevybavovala.

hoogy
28. okt 2011

@sis12 neviem, hlavne ten cas ma prekvapil. on prisiel vlastne spisat ze od kedy sme tu a tak. lebo blbci nam poslali doplatk od 1.1 do 30.4 a pritom my tu byvame len od 1.5. a este sme im to tam aj nahlasovali,ze sa pomylili.

hoogy
28. okt 2011

@mimoza tak si vybav ten formular. lenze napriklad nam ho nechceli dat lebo mame lebensinterese v rakusku.

jokers303
31. okt 2011

Tak baby 23.10.2011 o 16.05 sme dostali krasny dar menom Bianca 3600g a 51 cm.Sme statsniiii 🙂)

dani84
1. nov 2011

@jokers303 Gratulka k malej, krasne meno 😵

monikaondrikova
1. nov 2011

Ahojte dievcence! Som tu nova 🙂 a len tak sa obhliadam. Byvame vo Schwechate. Asi rok. A cakame baby. Potesila by som sa, keby ste sa ozvali niektora z okolia s rovnakymi "starostami" 🙂

titinka19
1. nov 2011

@monikaondrikova ahoj, my byvame v laxenburgu, nasa mala ma 2 mesiace, kedy mate termin ?

mimoza
1. nov 2011

dakujem za rady baby 😉

gaudi
2. nov 2011

ahojte, tak sem dostala mutter-kind-pass a muj doktor mi rekl, ze si mam rozhodnout kde chci rodit, abych si tam rovnou nechala udelat NT-screening a tak. asi za mesic nebo tak nejak se planujeme stehovat do Himberga, takze to je taky kousek od Schwechatu a Laxenburgu, holky kde ste rodily nebo planujete rodit? rada bych nejakou porodnici, kde je i intezivka, kdyby se neco stalo, aby zustalo mimi ve stejnym spitale jako ja, ale taky bych rada aby tam byla moznost Familienzimmer, kdyby se podarilo, ze by mohl i chlap u nas prenocovat.... mohly byste mi poradit?
jinak muj doktor mi doporucil Rudolfiner Stiftung ve 3. Bez. kvuli dostupnosti z jihu, pak sem se onehda bavila s jednou pani, co mi doporucovala St. Josef Krankenhaus ve 13. a chlap kdyz ted koukal, tak nasel i porodnici v Mödlingu. Mate s nima nekdo zkusenosti? vite kde je to dobry? diky moc za rady🙂

gaudi
2. nov 2011

@jokers303 moc gratuluju k miminku🙂 popis jaks to vsechno zvladala? byl chlap s tebou?
@monikaondrikova ahoj, asi sme na tom podobne, me teda zatim vychazi termin kolem 25.6. ale je to jeste hodne nejisty, se toho muze jeste hodne zmenit. jak si na tom ty?
@titinka19 ahojky, gratuluju k holcicce🙂 muzu se prosim zeptat kde si rodila a jaky to tam bylo? diky moc

tehula
3. nov 2011

@mimoza ako a preco ta zamestnavatel zrusil v poistovni? Ved si este na rodicovskej dovolenke, ci?
Pokial sa inak neda, tak urob, ako ti baby radia, nahlasit sa na manzelovu poistku v AT aj s detmi. Ale to tusim ziadaju nejake potvrdenia, ze nemas prijem nikde.
Mozem sa ta zaroven spytat k tym pridavkom a rodicaku? Ty to poberas zo SVK a v AT ti vyplacaju dorovnanie? Ci uz normalne poberas len z AT?
My sa do Kittsee stahujeme zaciatkom Decembra, tak sa preto informujem.

hoogy
3. nov 2011

@jokers303 gratulujem🙂

sisamato
3. nov 2011

Ahojte,
ste tu niektore aj z Viedne? teda chcela by som sa spytat, ci je fakt taky problem umiestnit dieta do statnej skolky...s manzelom planujeme tak za rok odchod do Viedne aj s dvoma detmi, a tak ma tato otazka zaujima uz teraz. V najnovsom cisle casopisu Mama a ja jedna mamicka prave pise ze skolky su plne, preto by som poprosila vasu osobnu skusenost. Dakujem vam.

cmeliatko
4. nov 2011

my sme tiez v rakusku - vo VIEDNI!🙂

cmeliatko
4. nov 2011

@sisamato neni problem. tam kde byvas, v tom okrese ti dieta do skoly vziat MUSIA.
v niektorej sa uz najde miesto. skolky funguju tak ze deti maju zadelene do skupin a pripadne otvoria novu skupinku - dostavaju na to slusne priplatky od statu takze sa im to oplati 😉
viem to preto lebo to uctujem 🙂

sisamato
4. nov 2011

@cmeliatko juchuchu 😀 , vrela vdaka 😉 , ja osobne sa uz toho odchodu neviem dockat 😉

cmeliatko
4. nov 2011

@sisamato pardon do skoly a do SKOLKY 🙂

sisamato
4. nov 2011

@cmeliatko 😉 takze to s tou skolkou sedi... 🙂

gaudi
4. nov 2011

@sisamato @cmeliatko ahoj holky, no ja nevim, sama zkusenost nemam, ale kamosi co se jim loni narodila holcicka, hned po porodu bezeli do skolky, jestli jim ji za 2 roky vezmou a odpoved byla jednoznacne NE protoze uz maji na za 2 roky plno. tatinek pak musel dat poradny sponzorsky dar, aby si to rozmysleli... mozna se zkus uz ted poptat tam kam bys deti chtela dat, jestli v tom nebude problem... prihlasit je stejne musis predem, ne?

gaudi
4. nov 2011

a zas a znovu ma otazka - rodila nektera z vas ve Vidni? ve ktere nemocnici? kterou jste ochotne mi doporucit a kterou prave ne? prosim ozvete se nekdo kdo mate zkusenosti, diky moc

sisamato
4. nov 2011

@gaudi ahoj, no k tomu moze nieco povadat viac cmeliatko ak tam priamo robi...ale aj ja som uvazovala nad tatkouto variantou zabezpecit sa uz teraz dopredu...

cmeliatko
4. nov 2011

@gaudi jo prihlasit treba uz hned po porode. ale tych skoliek je tolko ze niekde miesto bude 😉 a deti pridu a odidu.
sama to vidim na uct ze niektore su nahlasene a vobec nepridu do skolky ako bolo dohodnute.

gaudi
4. nov 2011

@cmeliatko je jasne ze je tezke rict co bude za dva roky a kde pak budeme, to mas urcite pravdu ze jich pak nekolik urcite vubec nenastoupi, no stejne bych to resila uz ted, kdyz bych vedela, ze se pristi rok chci stehovat do vidne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre