Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
26. jún 2008

Ahojte, ja som si myslela, ze si urobim kratku pauzu v uceni a uz vas tu citam vyse hodiny!!! Tak teraz len rychlo par slov. My sme boli poobede u svokrovcov, vecer sa u nas zastavila svagrina a svagor (surodenci). Zajtra idem na poslednu pripravu na skusky a v sobotu budem mat ten velky den, tak uz to chcem mat za sebou, uz mam taky pocit, ze sa aj tak nic nenaucim... Nejak mi uz nic nechce do tej mojej hlavy naskakat... Tak sa idem osprchovat a spat..
Zajtra doobeda sa este ukazem... Tak dobru noc....

viedencanka
26. jún 2008

AHojte dievcata,
v sobotu sme stastne pricestovali,aj ked cesta na letisko bola pre mna horor,bolo hrozne teplo a v manzelovom aute nefunguje klima,bola mi velmi zle a este aj na letisko sa mi tocila hlava,ale zvladli sme to.Som rada,ze sme konecne tu.V nedelu sme boli este na krste-sesternica ma male dievcatko,to bolo prijemne. No a vecer boli v susednej dedine hody,tak som Martinka zobrala na kolotoce,mal z toho obrovsku radost.
Moja kontrola u lekarky- OK,ale kedze pocas mojho pobytu v Taliansku mi takmer cely den a aj v noci tvrdlo brusku,povedala mi,aby som bola v klude a cely den oddychovala,ale ze by mi odporucila ist do nemocnice na infuzie.
Dnes mal Martinko v skolke Sommerfest-bolo to krasne,prisli sa na neho pozriet aj moji rodicia aj brat s priatelkou.
Deti mali pripraveni program,bolo to dojimave.Okrem toho dostali od sponzorov kopec hraciek,ako atrakcia prislo Rettungswagen,deti si mohli vnutri vsetko popozerat a vyskusat,Martinko nam predstavil svojich kamaratov,velmi sa mu pacilo.

Vela ste tu popisali za posledne dni,ja som si dnes prvykrat zapla pocitac odkedy sme sa vratili.Mala som take dost depresivne obdobie,ja to tam v Taliansku neznasam,vsetko mi tam vadi a najhorsie je to,ze moj manzel sa nejako velmi nesnazi najst si pracu tu a ja zase mam velmi dobre zazemie tu a tak lahko odtialto neodidem.AKo som aj pocas tohto pobytu v Milane zistila,zase mi tam nikto s nicim nepomohol a ani v buducnosti nepomoze.Ale moj muz sa stale viac zastava svojho otca,on to vidi vsetko inak.

Tak som v tychto depresivnych chvilkach tento tyzden chodila po obchodoch...

Silvia- takze ste vymenili kocik? Ja mam tiez dilemu,paci sa mi tiez Peg Perego-videla som ze vraj to je novy model-Pliko Swich Complete-sportak,stoji 399 EUR v Leiner,nema ale vanicku,co by mi ani nevadilo,pouzila by som tu "tasku",ktoru mam z Martinkovho kocila a potom by som babatko davala aj tak to fusaku.tento kocik sa da zlozit cellkom prakticky,ma 4 kolesa,da sa zlozit 2 sposobmi.Druha alternativa je- velmi sa mi pacil I-coo: neviem ci si to niekde videla,patri to pod Hauck,je to v style BoogaBoo,ma aj vanicku,aj sportak,cele stoji 399.-tento dokonca maju v krasnej cervenej farbe,co sa tyka kvality,zda sa mi prepracovanejsi,aj kvalitnejsi material ako ten model Peg perego,co spominam,ale kedze nepoznam tuto znacku a nemam referencie,neviem...
Vybrala som konecne aj Martinkovi novu sedacku,190 EURje to poriadne vela,ale my stravime denne v aute vela casu,takze kvoli bezpecnosti sa to oplati.

V H&M som uz nakupila do vybavy body,pancusky,ciapocky a v C&A krasnu deku a spaci vak.

Dievcata,ktore hladate topanocky pre deticky- v Reno maju velke vypredaje,ja tam normalne nechodim,ale teraz som kupila Martinkovi kozene top. zlacnene z 40 na 9 EUR,velmi kvalitne,mali tam vela takych zliav.

Niektora ste sa tu pytala na tie rodne listy: ked ste obidvala slovaci a dietatko sa tu narodi,dostanete rakusky rodny list,s ktorych babatko nahlasite na Meldeamt. Na rakuske obcianstvo nema narok.Na zaklade tohto rak. rodn. listu vam na SK vystavia slov.rodny list. Ja ked som si chcela dat Martinka zapisat do pasu,musela som na pasovom predlozit aj doklad o trvalom pobyte,takze som musela ist Martinkovi dat nahlasit pobyt na SK,bez toho to vtedy /pred takmer 4 rokmi /neslo.

Twix-drzim palce,aby vsetko dalej dobre prebiehalo. Ja som pri Martinkovi chodila tiez na vysetrenia do AKH,su velmi profesionalni,budu mat vsetko pod kontrolou. Chcela som tam vtedy ist aj rodit,ale nemali miesto.
Mna teraz zase lekarka poslala na krv-zase na toxoplazmozu- to idem uz 3.krat,snad bude vsetko OK.

Vitam vsetky nove tehulky,ktore ste sa k nam pridali.

viedencanka
26. jún 2008

silvia a Jasterka- aj u mna je to podobne-po vyprazdneni moc.mechura citim bolest v podbrusku,vzdy na tej pravej strane-hovorila som to lekarke,ona mi povedala,ze sa mam snazit chodit castejsie na WC a necakat az kym sa mechur uplne naplni.Inak placentu mam stale uplne dole,ale uz neprekryva branku,takze budem moct rodit normalne.Babatko vazi uz okolo 1.400 g a je uz spravne otocene.V poslednom case ma niekedy tak silno kope,vacsinoiu to citim na jednom mieste,to sa mi uplne nadvihujejedna cast brucha.Pri martinkovi som take nieco nikdy nezazila.

tehulky- mate uz vybranu postielku a prebal.pult?
Ja som sa rozhodla,ze kupim vsetko nove,Martinkovu postielku a preb.pult som uz davno zaniesla k nasim a kedze tak budeme casto chodit,budem to potrebovat aj tam.

viedencanka
26. jún 2008

dnes vecer som tu tusim sama...nejak sa mi nechce spat.
To stretnutie v utorok o kolkej bude?

maya01
27. jún 2008

Dobre ranko,

Miri,drzim palce nech ti skusky dopadnu na 1*,urcite zvladnes ,ty si sikulka. 😉

Viedencanka,vitaj na spät...Konecne doma...super pocit. Davaj na seba pozor a oddychuj.
Na presnej hod. sme sa este nedohodli. Takze musime to este poriesit.
Pozerala som pocasie a na bud. tyzden uz nemaju byt take extremne horucavy,tak by sme mohli okolo tretej-pol stvrtej. Co vy na to?

Prajem prijemny den.

wienika
27. jún 2008

dobre ranko dievcata...

ja som zasa opuchnuty skrecok, totalne nevyspata, prisli sme domov okolo pol druhej v noci..a teraz sme uz od siedmej hore....vcera som mala obrovsky zazitok na futbale, aj ked nie som futbalovy fanusik, ta atmosfera bola super, sedeli sme akurat v spanielskej zone a ti mali super naladu a spievali, proste boli perfektni. moj muz bol za rusov, ja za spanielov...ja neviem, ale ja som nejako alergicka na tych rusov, asi to vyplyva z toho, ze nas okupovali 😀.
manzel kupil nejake listky tesne pred zaciatkom pomerne lacno a ani sme nevedeli, ze su vip...po zapase sme sa presunuli do nejakej obrovskej miestnosti, kde bola super vecera v style bufetovych stolov.....no parada....ja som bola tam asi jedina baba, okrem casnicok, tak som tam bola atrakcia.... 😀
dokonca tam bol jeden americky herec, len neviem ako sa vola...a mnoho inych celebrit 😉
muz tam stretol znamych a ti mu povedali, ze za ten listok dali az 4000 eur...no blaaaaazni.....

ale dost o futbale, urcite to nikoho nezaujima....lea bola u kamaratky, tak sme si ju v noci boli este vyzdvihnut..chuda male, ale bola v pohode, lebo zaspala v kociku a tak sme ju preniesli k autu, ani sa nezobudila....

viedencanka vitaj doma...som rada, ze si ok, uz sme sa tu bali.....teraz si na slovensku? ako ano, nechaj sa trosku obskakovat od rodicov, zasluzis si to. velmi ti drzim palce, aby sa vasa situacia vyriesila a muzik by prisiel sem za tebou a mal super pracu...
davaj si na brusko pozor.... 😉 uz iba 9 tyzdnov.....mozno aj skor, hlavne nech je vsetko ok......

tina, tak sme na tom rovnako, ja lyzicky nepouzivam vobec...lea je vsetko(teda tu trosku) rukami....viete si predstavit ako to tu vyzera.....kazdy den musim umyvat zem a vysavat 😉 ale hlavne, ze aspon nieco do tych ust da....

miri, neboj, skusku zvladnes, ved si sa poctivo pripravovala...a dnes sa uz neuc, trosku si prevetraj hlavu a uvidis, ze to dobre dopadne....

wienika
27. jún 2008

maya, mne to stretko vyhovuje kedykolvek...len aby nam to pocko vyslo...a konecne aspon raz neprsalo......

bejby29
27. jún 2008

Dobre ranko kocky, som na SK ukazat rodinke malu a voobec nemam cas sa sem dostat, tak vas trosku zanedbavam.. 😵 Mala je super, kazdemu sa lubi (aspon sa tak tvaria) 😀 Behame po nakupoch, lebo ja sa do nicoho nezmestim a uz bolo na case trosku zmodernizovat satnik.
Wieni, neodpisala som ti na poslednu sms, uplne mi to pri tom zhone vypadlo, prepac.. Zajtra ideme na nas dom na Duchonku, uz sa tesim na ten super vzduch. Prajem Vam suprove stretko.

bejby29
27. jún 2008

Viedencanka, ja mam kocik od I'coo ( je robeny pre Rock Star Baby) a autosedacku od Hauck.. Druhy mam Bugaboo a ten I'coo ma super vanicku ale zda sa mi hrozne nemotorny v porovnani s Bugom.. Kolesa sa mi zasekavali a vseobecne sa mi zdal tazkopadny. Inak ten Bug som mohla ovladat jednou rukou.. Ja som ten prvy cize od I'coo dost olutovala 😒

maya01
27. jún 2008

Bejby,uzi si to a oddychni si. A kedy sa vraciate naspät?

Wienika,tak vam muselo byt super...

bejby29
27. jún 2008

K tym menam, keby som mala chlapceka, tiez by to bol Theo, velmi sa mi paci to meno.. Mne sa hrozne paci aj Javier v spanielcine ako to meno vyslovuju ale to asi preto, ze som poznala jedneho sexy spaniela - mojho kamosa. Sexy sexy 😀 😀 Bol napoly kubanec a taky heart breaker ze az.. Ale super chalan - no proste sen kazdej baby 😀 😀

bejby29
27. jún 2008

Mayi, vraciame sa v nedelu, manzel je v Londyne a v nedelu nas vyzdvihne v BA. Ja som predala auto tak sa teraz takto musim spoliehat, neznasam to, ale co uz. Manzelove auto neznasam jazdit a to kvoli rucnej brzde, akosi si nemozem zvyknut, ze ju ma na zemi a nie ako je to v skoro vo vsetkych autach medzi sedadlami. Plus teraz mam aj strach s malou.. Mamina kupila teraz Hondu Civic jazdi sa mi v nom perfektne.. Take zihadlo.. Ja tuzim po Audi Q7, ale to si este pockam (ak vobec) 😀 😝

maya01
27. jún 2008

A neprides na stretko? Ved v utorok si uz tak ci tak vo Viedni. Ci mas uz nieco na plane?

miriam25
27. jún 2008

Ahojte babenky, tak my sme uz absolvovali nasu rannu prechadzku. Drahy robi asi 50m od nasho domu, takze som mu bola zaniest aj ranajky. Zastavili sme sa u lekara. Chcela som sa ho popytat na tie injekcie proti pneumokokom (neviem ako sa to pise) a proti kliestom. Tak mi povedal, ze tu prvu by mu nedaval, ze je velmi male riziko, ze by to mohol dostat, ze vela mamiciek sa plasi a dava ockovat svoje deti, ale pritom to nie je nevyhnutne atd... Tak sama neviem, co si mam o tom mysliet. Na jednej strane mu verim, ze je to zriedkava choroba a ze mojho maleoho nemusi postihnut, na druhej strane, co ak bude prave moj maly patrit do toho malinkeho percenta deti, ktore to ma? A ze proti kliestom sa ockuje az od 1. roka dietata. A to mi kamaratka hovorila (ktora ma maleho o necely mesiac starsieho) ze je uz zaockovany aj proti kliestom... Tak vazne neviem... Co si o tom myslite vy?

Rano som vytiahla maso z mrazaku, ale nemam ani len potuchy, co by som mala uvarit. Ja by som najradsej nejaky salatik...Na teple jedla nejak nemam chut...

No nic... idem nieco robit... Zelam vam pekny dnik... neviem, mozno sa tu este ukazem... necham si vas teraz zapnute... 😉

maya01
27. jún 2008

Miri,proti pneumokokom som nedavala ani ja Samka zaockovat..proti kliestom je,ale nepamätam si,kedy ho prvy krat ockovali...
Mam taky pocit,ze sa obnovuje kazde 3r.u nas uz najvyssi cas. Neviete ci sa znovu davaju tri vakciny,alebo staci len jedna?

vroni
27. jún 2008

Miriam, očkovanie proti pneumokokom neodporúča ani náš pediater. Okrem toho, že je pravdepodobnosť dostania pneumokoka pomerne malá je aj jedným z rozkošných bonusov očkovania môžnosť nakazenia hemophilom. Takže ja ďakujem, neprosím. Kliešte sa odporúčajú (teda očkovanie proti nim 😀 ) až po roku, ale na tvoje želanie zaočkuje doktor aj skôr. Ale také malé babčo predsa prezeráš každý deň (pri prebaľovaní, obliekaní atď), predsa by si si kliešťa všimla (a vytiahla) a kliešťvá encefalitída (len proti tej sa dá očkovať) potrebuje svoj čas...

bejby29
27. jún 2008

dojdem Mayi, ale kedy a kde je?

maya01
27. jún 2008

Bejby v utorok t.j.1.7. Stadtpark,medzi tretou a pol stvrtou. Vyhovuje?

wienika
27. jún 2008

miri, ja som leu dala zaockovat proti pneumokokom, aj proti meningitide. mne to pediatricka odporucila len preto, lebo lea ide tak skoro do jasli...a zasa som pocula z viacerych zdrojov, ze aj take male babo to moze dostat...pozri, je to len na tebe,aj tak ti kazdy pediater povie ine..jeden je pre a druhy proti....
a toho pneumokoka moze dostat aj od starych rodicov nad 60 rokov....majlepsie bude ak si precitas na www.pneumokok.sk

wienika
27. jún 2008

a proti kliestom dam tiez, len cakam na dalsiu kontrolu a dohodnem sa s doktorkou. my mame v blave zahradu, lea tam lozi po trave, radsej nechcem nic riskovat....

miriam25
27. jún 2008

mayi, vroni, dakujem, hned som kludnejsia... Ja chcem dat maleho zaockovat proti kliestom, lebo my dost chodime do lesa na hriby a len tak sa prechadzat a nechcem, aby nahodou maly nejakeho chytil. Ale tak tento rok ho nebudeme brat so sebou a na jesen ho dam uz zaockovat, ked bude mat 1 rok a hotovo.

Viedencanka, som ti chcela uz predtym napisat... Hlavu hore, vypnut prsia stiahnut brucho (s babatkom sa to asi moc neda, ze? 😅 ) a hrdo si stat za svojim a nenechat sa provokovat ludmi, ktori nemaju ani len potuchy, ako ti je... Mysli na Martinka a na to malinke, co nosis v sebe... Ti su pre teba najdolezitejsi... Velmi ma mrzi, ze ani manzel nestoji na tvojej strane... Ja viem, ze ten moj by si zastal v prvom rade mna a nie svojej rodiny, takze asi celkom neviem, ake to je pre teba, aj ked si to viem predstavit. Neskusala si sa s nim o tom porozpravat, ze by ste mali byt spolu na jednej lodi? Jeho otec nebude s nim zit a nebudu mat spolu deti a svoju rodinu. Je to jeho otec, nie manzelka. To ty si ta, ktora velka neho stoji, ktora mu pomaha, nech sa deje cokolvek, ktora mu porodila krasneho Martinka a porodi este druhe babo. Mal by stat na tvojej strane!!!
Ja som minule svagrinej povedala (uz ani neviem, ako sme prisli k takej teme), ze ak by mal nahodou moj drahy s niekym nejaky spor a budem vediet, ze moj drahy nema pravdu, sice mu poviem svoj nazor na vec, ale v konecnom dosledku budem stat vzdy na jeho strane.

maya01
27. jún 2008

Wienik,prave som si to precitla... Nevies,do akeho veku zivota sa ma zaockovat? Kolko to stoji v Rak.?

miriam25
27. jún 2008

wieni, aj ja som si to pozrela, vdaka... ja naozaj neviem, co by som mala urobit. moj drahy nie je zastancom ockovani proti vsetkemu, aj ked nema nic proti tomu, ked dam maleho zaockovat proti naozaj dolezitym veciam... no co je naozaj dolezite a co nie? musim uprimne povedat, ze o peniaze mi vobec nejde, aj ked si moc vyskakovat nemozeme, ale na ockovani by som urcite nesetrila a nepozerala na to, kolko to stoji.

Mayi, co mi kamoska hovorila, tak jej maly dostal tri injekcie proti prneumokokom a kazda stala okolo 90 eur. Teda do 90. Neviem uz presne tu sumu,ale tusim hovorila 89,- eur...

A proti kliestom dam maleho urcite. Moj drahy je velky milovnik prirody, aj teraz obcas chodime niekam na travicku a pod... v lese sme este so samkom neboli, ale viem, ze aj to bude, takze kliestov urcite nechcem riskovat.

wienika
27. jún 2008

maya, myslim, ze samko je uz v pohode,aspon si myslim, ze sa ockuje len do 5 rokov, potom tam uz riziko nie je.....ked nemal doteraz nejaky problem, tak sa bat nemusis..ale radsej sa popytaj.....lea zvladla ockovania v pohode, uz ma vsetky tri, tak snad nebude byvat casto chora....uvidime.....

maya01
27. jún 2008

Dobru chut prajem,

ja som taka vytocena... 😠 Prave mi volal muzicek a oznamil mi uzasnu novinku,ze sa nam pokazilo auto... 😠 😠 😠 A este presne ta ista sucasiastka,kt. sme pred rokom menili a vyskla na na 70tis.sk... Mna asi porazi... Davali sme to robit v nr. v audi service,sme si naivne mysleli,ze nas to vyjde lacnejsie.... Mna asi porazi...
Ked si predstavim tie natahovacky so servisom je z toho na nic 🤐

twix
27. jún 2008

ahojte! laura je tiez zaockovana proti pneumokokom. lekarka nam to odporucila. ja som aj chcela lebo znamej syn skoncil v nemocnici so zapalom stredneho ucha sposobenym pneumokokom. ona ani nevedela, ze take ockovanie existuje, lekar ich neinformoval. v rakusku ho preplaca poistovna len predcastne narodenym detom. na SK vraj od januara vsetkym detom, kedze ochoreni je stale viac a vzdy su zavazne.

vroni
27. jún 2008

Maya, to máte radosti ☹ Ja mám taký dojem, že na súčiastky je záruka len 6 mesiacov (výnimka zo zákona) a asi vám to vrámci záruky neopravia. Ale držím palce.
Wieni, aj mne tak lekár tvrdil, že má zmysel očkovať len deti, ktoré idú do dvoch rokov do kolektívu. Nebol to náš prípad, takže sme neočkovali (pneumokoky) Ostatné deti (čiže po dvoch rokoch) očkuje len na vyslovenú žiadosť rodičov, pretože tá vakcína má príliš často vážne vedľajšie účinky. Miriamka, pozdravuj mužíka, má názor identický s mojím 😎 Treba si omrknúť aj stránku www.ockovanie.org, nebude to s tým očkovaním až také kóšer (je mi jasné, že si tam "ten druhý" tábor tiež prihrieva vlastnú polievočku, ale je to pohľad z druhej strany. Môj spolužiak na základnej zomrel na obrnu, ktorú dostal po očkovaní - proti obrne. Napriek tomu je moje dieťa proti nej zaočkované. Ale inak som názoru, že očkovanie tiež treba s mierou)

maya01
27. jún 2008

Vroni,tak dufam,ze v tomto pripade sa mylis...lebo ma vazne porazi. Pytala som sa kolegu,ktrory robil v autobazare a ten mi hovoril,ze na suciastky je 2r.zaruka a na pracu 1r.tak neviem.... 😒
Modlim sa,aby ta zaruka bola 2r.

dari226
27. jún 2008

http://www.journalmed.de/newsview.php?id=7875

http://www.ci-kids.de/erfahrungen/anna-mevis/st...

my dame ockovat

v rakusku je ot na 3x okolo 90 eurza vlastne peniaze

vroni
27. jún 2008

Dari, hrozné skúsenosti. To prvé je farmakostránka. O vedľajších učinkoch som sa akosi nedočítala, to sa pri vakcínach nerobí, všakáno. Nikto sa nečuduje, že aj aspirín ma aj vedľajšie účinky. Ale keď to niekto spomenie pri vakcíne, je oheň na streche. To dievčatko ochorelo v štyroch týždňoch (zato sa toto ochorenie nazýva aj novorodenecká menigitída), očkuje sa (najskôr) od ôsmych. Čiže z toho vyplýva.......nič z toho nevyplýva. Očkovanie by ju neochránilo, a je hrozné, čo si musela aj s rodičmi prežiť. Ale nevidím tam nijaký argument pre očkovanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre