Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
1. júl 2008

Caute kocky,

tak dnes plati... budeme tam...uz sa tesim..

My sme mali super cestu,Samko bol ako anjel.

Zatial pa

bejby29
1. júl 2008

tak kde to je a o kolkej? Stale plati Stadtpark?

jasterka
1. júl 2008

Ahojte babulky,sa na vas tesim,ze sa osobne spozname,ale asi mi uniklo kedy presne a kde v parku 😕 aby som vas nehladala ako bludicka 🙂 napiste mi nejake instrukcie.Vyzera to na krasny horuci den.

wienika
1. júl 2008

kedze sa nikto nehlasi 😉 tak navrhujem v stadtparku pri u bahn station, tam je take velke ihrisko a vedla su lavicky, takze tam sa niekde najdeme.....bolo povedane, ze medzi 15.00 a 15.30, ze? tak uz sa tesime......

tinavieden
1. júl 2008

super presne tam kde napisala wienika sa stretneme, my tam budem uz snad o tej 15.00.Tesime sa

viedencanka
1. júl 2008

Ahojte dievcata,
mrzi ma,ze som nemohla prist na stretko.My sme boli cely vikend vo Viedni,manzel bol s Martinkom v pratri a este na roznych atrakciach ohladne futbalu a asi to bolo na neho vela.Vcera sme isli na letisko v BA a poobede uz Martinko mal teplotu,az 39,5. Dala som mu hned lieky na znizenie teploty,ale este aj dnes doobeda mal 39.S teplotou ho nechcem vozit do Viedne k lekarovi,tak s nim dnes vecer zajdem na pohotovost na Kramare.Je mi ho chudacika tak luto,on este nikdy nemal take vysoke teploty.Este ho aj boli hrdlo,je zachripnuty.

Twix- vy ste ako na tom?

Najhorsie na tom, je,ze nasi chcu zobrat Martinka v piatok na tyzden k moru,ale neviem,ci sa dovtedy vyzdravi.

Miriam- tvoj manzel sa zachoval hrozne.Moj sice nechodi nikdy von s kamaratmi,on radsej doma sedi pred PC,ale on zase nikdy nedokaze odist nacas z prace,raz tam prirastie k stolicke. A nehovorim o inych veciach,s ktorymi ma nastve.Na chlapa treba mat velke stastie.

Napiste,ake bolo stretko a dajte fotky.
Ja idem zajtra len na otocku do Viedne na kontrolu do nemocnice-teraz mi kazde dva tyzdne kontroluju tu placentu aci je babatko vyzivovane,kedze polovicka maternice je nedostatocne prekrvena.

zatial sa majte krasne

wienika
1. júl 2008

ahojte dievcata....
stretko bolo super, nabuduce dame iny park, aby sme videli aj ine krasy viedne 😀
fotky prihodim neskor.....

viedencanka, skoda ze si nedosla, nevadi, zachvilu zorganizujeme nove stretko. martinka mi je luto, snad to nebude nic vazne a coskoro vyzdravie, aby mohol ist k moru a ty si troska oddychnes. dnes bol aj mayin samko, skoda, mohli sa pohrat chlapci. samko je velmi zlaty chlapcek, taky ako tvoj martinko..... 🙂
dufam, ze je babatko v brusku v poriadku...daj potom vediet ako ste dopadli aj na kontrole aj s martinkom.

twix, ako mala? este ma teploty? dufam, ze sa citi uz lepsie.....

zatial pekny vecer...papa

wienika
1. júl 2008

a baby tehulky-jasterka a silvia,tu je ta webka toho fotografa.....www.dobias.at
tak sa mrknite a dajte mi vediet..... 😉

maya01
1. júl 2008

Ahojte kocky,

tak stretko bolo super,som rada,ze som vas znovu vsetky (aj ked nie kompletne) videla.
Princeznicky su jedna krajsia ako druha... 😵
Samkovi sa tiez pacilo... 😉
Pekny vecer a dobru noc.

maya01
1. júl 2008

Viedencanka,Twix dufam,ze su deturence uz v poriadku...
Aj Samko mal vcera po tej ceste zvysenu teplotu,ale poriadne sa vyspinkal a bolo to prec.

maya01
1. júl 2008

A fotky prihodim az ked budem na Sk.

maya01
2. júl 2008

Haloooooooo,

kde ste kto?
My sa ideme dnes kupat,dufam ze pocasie vyjde.
Tak zatial pa a pekny den.

wienika
2. júl 2008

halooo, tu sme..teda zatial len my dve s leou....
aj ja som sa chcela ist kupat, ale muzik nema cas a sama nechcem ist...tak sa ideme aspon niekam najest a poprechadzat po parku. dnes pojdeme do toho türkenschanzu....ten milujem....

no, idem teda krpca uspat a konecne sa obriadit....este som totiz v pyzame-hehe..... 😅

zatial pekny den a prajem pekne kupanie.....

jasterka
2. júl 2008

Ahojte 🙂 som rada,ze som vas vcera viacere spoznala,aj ked ma mrzi,ze som potom tak narychlo odisla,len mi uz trpli ruky,noha,a musela som cikat,sak viete ake to je 😅 pol den travim behanim na Wcko.
Uz sa tesim na nejake fotecky 🙂 dufam ze sa vydarili.

Aj ja by som strasen rada isla k vode,ale ten dunaj mi nejak nevonal 😒 ,do bazenom nemam ist...
mate niektora skusenost,ake je to na gansenheufel?(neviem ako sa to pise 😔 )
aka je tam voda?

twix
2. júl 2008

ahojte!
tak to stretko vam strasne zavidim. laurinke je uz dobre, je bez teploty a aj hnacky, len ked spi, tak sa
casto zobudi so strasnym revom. neviem, ci su to zubky, alebo ci ju boli hrdlo.
dufam, ze bude coskoro dalsie stretko.

ja som bola dnes odhlasit nase polo a pred chvilou si tu boli pre neho novi majitelia. aj mi je smutno,
bolo to moje prve auticko 😔 ale tesim sa na nove, väcsie, snad si nan rychlo zvyknem.

jasterka - tiez beham stale na zachod ☹ a pijem ako tava, cely den

viedencanka - dufam, ze je martinkovi uz lepsie! a ako si dopadla u lekara? dufam, ze bez problemov.

bejby29
2. júl 2008

caute kocky, ja som si vcera asi zachladila hrdlo, dnes som sa zobudila chora 😢 😢 Boli ma hrdlo, hlava a svaly.. Dufam, ze to nebude chripka.
Chcela som sa vas spytat, ked ste boli chore ako ste to riesili s dietatkom?? Ja sa hrozne bojim, ze malu nakazim ☹
Inak, som velmi rada, ze vcera to stretko vyslo, ste sympaticke kocky vsetky 🙂

wienika
2. júl 2008

caute baby,
jasterka, s tym kupanim ti neporadim, ja som sa radsej nekupala. len som sa ovlazovala pod sprchou, nechcela som riskovat ziadne infekcie...

twix, tak super, ze je uz laurinke fajn..inac odvtedy co mala lea tu teplotu, tak sa mi v noci budi s takym revom ako tur....predtym ked sa zobudila, tak len zamrncala....zeby tiez tie zubky?

bejby, ja som raz bola tiez chora, este ked som kojila, ale malu som nenakazila. tym, ze pije materske mliecko, je chranena.. a hlavne,ak si len prechladnuta, tak sa nemas coho bat..ak si nakazena nejakym chripkovym virusom, to je horsie. pri istotu sa moc s malou nemuckaj.... 😉

bejby29
2. júl 2008

Wieni, nemuckam a hrozne ma to sere, lebo ja ju muckam rada 😉 Neviem, ci som len prechladnuta alebo je to chripka, teplotu nemam (zatial) a uvidim ako v noci.. Len ma hrozne bolia svaly. Ako sa dnes mas? Bola si v tom parku?

maya01
2. júl 2008

Ahojte,

ako ste sa dnes mali?
NO u nas z kupaliska nic nebolo,lebo svagrina musela ist z jednou susedou na policiu...
A ja som sa starala o deti.
Ta susedina mala ma styri roky a nejaky sused ju znasilni...mala o tom nechcela hovorit a az dnes po piatich tyzdnoch o tom zacala hovorit,tak utekali rychlo na pol.aby mala vypovedala... Aj teraz tu je,som sama na tri deti,lebo jej mama musela ist tiez vypovedat a svagrina jej robi sofera.
Baby,ale keby ste vydeli tu jej mamu 😠 skoda reci,3 deti,kazde z inym...mala jej tu beha po dvore len v nohavickach... tomu susedovi,ju davala strazit...stara postava s pivom na dvore... Katastrofa,neznasam takych asocialov...

Zajtra musim ist este svokru pozriet,tak sa mi nechceeee... 😒

maya01
2. júl 2008

Bejby,dufam,ze ti je uz lepsie... Ja si ani nepamätam,ze by som bola chora,ked bol Samko babätko... Tak neviem poradit... Nechaj trosku manzela,nech sa postara... 😉

Wienika,ako bolo v parku?

Twix,super,ze malej Laurike je uz lepsie... A ake auto ste kupili?

OZaj a nase auto je uz ok... V audi,povedali,ze to cerpadlo,je pokazene,len preto,aby sme kupili od nich ine 🙄 Manzel to dal pozriet inemu mechanikovi a za pol hod. bolo auto pojazdne... 😲

wienika
2. júl 2008

maya, tak fajn s tym autom....to potesi 😉
to mate pekny teater na dvore....potom napis ako to dopadlo....to som zvedava....
v parku bolo super, sme sa tam najedli, pospacirovali a tak....

bajby, moze to byt aj s vycerpania, mozno ta mala vyciciava 😉 hlavne papaj vela ovocia a zeleniny, vela tekutin a hlavne sa skus vyspat....mozes aj paralen, keby bolo horsie....drzim palce a zajtra sa ozvi......

maya01
2. júl 2008

Ja hlasim,ze vsetky deti v posteli 😝

To je teda riadne rodeo tu... Mne je luto len tej malej...take zlate dievcatko...nezasluzi si nieco take...ale len jej mater( sorry za vyraz) za to moze,lebo sa o nu poriadne nestara...ale co uz,aj taki ludia su...

Wienika,tak vam bolo teda super...
Dnes bolo teda riadne teplo.

bejby29
2. júl 2008

Mayi, to je hrozne, preboha!! Co je to za zviera?!! Ja by som mu gule odrezala keby nieco take urobil mojmu dietatu!!
Wieni, ja to mam skor z mineralky, upratujem byt a hlcem z chuti studenu mineralku rovno z chladnicky 😅 No a malo spim - tak sa to vsetko spoji a vysledok som ja 😅 Ale od zajtra to beriem langsam.. Eva tiez vie, kedy si ma odist 😒

wienika
2. júl 2008

bejby, tak to budes len prechladnuta...nemusis sa bat, ze malicku nakazis.... 😉 uvidis, zajtra ti bude lepsie...
no a teraz by si evu potrebovala, chudinka, zasa musi zehlit synove problemy....

miriam25
3. júl 2008

Ahojte babenky,
ja som sa tu vcera neukazala a dnes som taka nejaka na nic... Unavena, nevyspata, najradsej by som si lahla a spala.
Ake bolo stretko? Uz ste niektora aj prihodila fotecky? Uz sa na ne moc tesim...

bejby, ja som bola tiez prechladnuta asi mesiac po tom, co sa Samko narodil, ale nedostal to odo mna. On mal ovela viac imunity ako ja. Materske mliecko zabezpecuje takmer 100%-nu imunitu pre dietatko, takze sa nemusis nejak obavat...

maji, prosim ta a to je co za rodinu? Ako dokazem pochopit, ze matka nedokaze niekedy uchranit dieta pred pedofilmi, nie vzdy sa to da rozoznat, ale celkovo, co si napisala... nechapem... Nechapem matku, ktora zanedbava svoje dieta, ktora sa nestara poriadne o to malicke stvorenie, aj ked uz ma 4 roky... To ti je nejaka roodina alebo len susedia?

viedencanka, ako je martinkovi?

twix, som rada, ze sa ma malicka uz lepsie, dufam, ze to tak aj zostane.

wieni, tak ste sa nakoniec neboli s leuskou kupkat? Ja rozmyslam, ze ak nahodou nepride nejaka burka, ze by sme so samkom zbehli dnes na chvilu na kupko. Ked len na nejaku hodinku. Samu ma to totiz nejak nelaka zostat tam cele poobedie. To radsej pojdem na prechadzku do mesta. Chcela by som este popozerat po obchodoch. Vcera som Samkovi v H&M kupila take biele tielko. Mali len farby cierna, tmavohneda a biela. Trosku som bola z toho sklamana, pre deticky taketo farby? Mne sa paci, ked su deti v zivych farbach poobliekane, ale nie v ciernej... A este k tomu tielko???
A ako ste na tom s papanim? Mne Samko v tomto teple odmieta kasicky, len mliecko a cajik mi vypije. A popti tom maliny, ribizle, marhule, bananik... to ano, ale kasicku... to urobi ble a vyplazi mi jazyk. A ja sa idem usulat od smiechu a pritom sa mam tvarit vazne, akoze to nie je spravne a pekne, ked vyplazuje jazyk, ale ked on je pri tom taky zlaty 😀 😅 😀

wienika
3. júl 2008

dobre ranko kocky,
ja som dnes tiez akosi mechom prastena...ani kava mi nepomaha...
dnes sa teda ideme kupat na novy dunaj,som zvedava aka bude voda....
vecer ma svokra oslavu, dnes ma narodky, tak nas pozvala na veceru do nejakej restauracie...este jej musime kupit nejaky darcek...hmmm,ale co?

maya, ako to vcera dopadlo? to dievcatko je v poriadku? a tomu susedovi uz policajti nasadili aspon puta?

bejby, ako? dufam, ze lepsie.....daj vediet....

miri, ani mne sa nechce chodit samej na kupalisko, to sa nemozes ani z miesta pohnut, aby ti niekto nieco nezobral....
co sa tyka jedenia,tak tieto dni zacala konecne papat, az moc, len to nechcem zakriknut, tak sa bojim o tom hovorit....dufam, ze to tak aj ostane, uz nechcem zazivat tie nervy....v podstate papa vsetko, dokonca aj biely jogurt jej chutil, len nechce ovocne vyzivy, tie jej nejdu...ale inac som spokojna....tak drzte palceky, aby nam to vydrzalo....
miri a tie grimasy musis nafotit.....to musi byt zlate.....

silvia2406
3. júl 2008

ahojte babule, chcem vam zazelat pekny zvysok tyzdna a este krajsi vikend, no a samozrejme rovnako pekny aj buduci tyzden 🙂
ja uz pomaly balim na cestu, dnes ideme do ba, prespime u svagrovcov, rano vyzdvihneme kamosku a jej priatela z autobusky a ideme domov, tak nam drzte palce, aby nas nezastihla ta vichrica a krupobitie,ktore na piatok hlasia 😠 uz mam niekedy pocit, ze mi to niekto robi naschval, vzdy ked cestujeme, tak prsi. 🙄

majte sa krasne. pap 😵

tinavieden
3. júl 2008

ahoj bambulky. Prave mi Leni zaspala tak mozem par pismenkami prispiet 😉
Takze stretko bolo super, velmi sa mi pacilo musime to robit castejsie sa takto v parku prechadzat a vychutnavat si pekne dnicky. My sme od 13.jula v LM u mojem mamky na 2 tyzdne ale potom v auguste sme zase tu.
Skoda,ze nemohla prist Twix a Viedencanka ale nabuducu.Dufam,ze deticky su uz zdrave a vsetko je v poriadku.

Bejby presne ako pisali baby neboj mala ma super imunitu kedze ju kojis len tak rychlo neochorie. Ty sa daj vsak rychlo do poriadku a davaj si pozor na studene napoje 😲

Wienika ani mne sa moc nechce chodit samej na kupko teda este som ani s malou nebola teraz ideme na vikend do Madarska termalne kupele Bück tak som zvedava ako sa tam bude malej pacit.
A super gratulujem,ze sa Ti Lea rozjedla mohlo by to prist aj k nam 😅

Maya tak to co Ti prezivas s tymi susedmi je ozaj hroza. Ako do vsetko nakoniec dopadlo. Na tu matku by som asi poslala socialku...

O mala je hore musim koncit ☹ tak vam prajem pekny zvysok dna a neuvarte sa v tomto teple

tinavieden
3. júl 2008

mala sa troska hra tak mam este chvilku 😉

Miriam ozaj ako s manzelom?Dala si mu pocitit,ze bol troska nezodpovedny co spravil?Moj je chvalabohu v tomto ok,von ide s kamaratmi tak raz za rok a ked tak ideme spolu a malu nechame u svokry ale to tiez nie je moc casto.

Silvia uzi si krasny pobyt na chate a opatruj sa pekne pod stromom niekde v chladku 😎

miriam25
3. júl 2008

wieni, drzim palceky, aby vam to tak zostalo s papanim. Mne zasa Samko teraz nechce moc papat. teda ovocne vyzivy (ktorych mam plnu spajzu) mi zasadne odmieta. Spapa len mliecko rano, potom jeden jogurt na obed, dve piskoty k tomu, potom asi 100ml mliecka a vecer 200ml krupice. A medzitym vsetkym este asi pol litra caju. Predtym mi papal ovela viac... ovela viac mliecka vypil, spapal jednu celu vyzivu alebo kasicku (asi tolko ako pohar vyzivy) no a teraz nie... ale asi to bude tym teplom a druhym zubkom, ktory sa snazi prerezat...

tinus, drahemu som v ten vecer nedala pusu na dobru noc, takze sa dovtipil potom uz aj sam, ze som riadne nastvana a na druhy den som mu volala a povedala, aby laskavo zavolala svojej sestre a aspon jej sa ospravedlnil. Cakala som nejaky vybuch, ze to neurobi, ale hned na to jej zavolal a ospravedlnil sa jej, tak som bola naozaj prekvapena. Ale ako mne sa neospravedlnil, no na druhu stranu, mne nic neurobil, len ma to nastvalo... takze asi tak...

my sme sa pred chvilou vratili z kupka, bolo super ako vzdy a drahy mi volal, ze dnes domov nepride, ze nestiha s robotou, ze ak bude stihat, tak zajtra v noci, ak nie, tak az v sobotu... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre