Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
26. júl 2008

Ozaj kocky, v Deichmane maju super zlavy na detske topanky Elefanten...vcera som Samkovi kupila jedny zlacnen z 1400 na 500,mali aj dievcenske...

Miri,mas pravdu..moj muz asi caka,ze ja sa budem o vsetko starat a on je pritom vo Viedni a ja som tu...ja skutocne na to nemam cas.

miriam25
26. júl 2008

mayi, to vazne? no asi sa budem musiet ist pozriet do deichmannu... akurat vcera som uvazovala nad tym, ze by som kupila samkovi nejake papucky na doma... Topanocky uz dostal... z povodnych 45 eur som predavacku ukecala na 35 😎 ale teraz by sa mu este zisli papucky. Aby mal pevnu nozicku v nich a neboli take teple ako topanocky... Tak snad ked pride svagrina, tak tam behnem... dik za tip...

No a co sa tyka chlapov, tak u nas je vela veci, ktore keby som nevybavila ja a nepoprosila svagrinu, aby mi pomohla (ked bolo treba poslat nejake uradne listy), tak by sme nic nemali. On ma len kopec reci, ale kym by sa k tomu dostal, boli by Vianoce 2010!!! A najviac sa mi rata, ze ked ho do niecoho konecne dokopem, tak potom, ked je to uz vybavene mi povie... A teraz mi daj zasa na nejaky cas s vybavovackami pokoj... 😀 😠 😀 Co si myslis, kto stale pozera realitky, obehava ich a pozera noviny a vola tam??? On si tak maximalne pozrie noviny, ked je tam nieco zajimave, tak skonstatuje, to by mozno nebolo zle a tym to prenho konci. Ma stastie, ze ma ma 😉

miriam25
26. júl 2008

Mayi, pozdrav od nas Samuska.. Mozno sa uz o nejake dva tyzdne uvidime...

maya01
26. júl 2008

Tak to dufam,ze sa uvidime 😉 Uz sa tesim....a este ked nam vyjde pocasie,tak sa mozeme ist kupat...
Teraz spravili v parku nove krase ihrisko (konecne),pobehuju tam zvieratka,mozu sa krmit,super... Samko je z toho uplne nadseny...minule vyse hodiny,behal za kozami a tlacil do nich travu...

miriam25
26. júl 2008

😀 😀 😀 bud rada, ze zatial beha za tymi kozami a nie za inymi 😀
No ja sa uz moc tesim. Este sice neviem presne, kedy prideme, ale ja som si to tak naplanovala, ze za dva tyzdne. Ved si este napiseme, ale ak by vyslo pocasie, tak sa uz teraz tesim na kupko! No nic, ja sa na teraz lucim, mozno este navecer sa ozvem.
tak pekny vikend vsetkym!

bejby29
26. júl 2008

Kocky, ste tu niektora aj na Facebook registrovana?

maya01
26. júl 2008

Dobry vecer zenule,

Bejby,tak ja urcite nie som registrovana 😉

Co ste dnes porabali?
My sme boli so Samkom vonku,konecne sa to pocasie umudrilo...

Miri,drzim palce,aby sa vam domcek zajtra pacil,potom daj urcite vediet co a ako...

Pekny vecer.

twix
26. júl 2008

ahojte,
my rano vyrazame na tyzden na moravu, tak som teraz balila a balila. vzdy to prezeniem ☹ a nakoniec
si polovicu veci ani neoblecieme, ale aspon mam dobry pocit, ze mame aj do tepla aj do zimy veci 🙂
a teraz, ked mame väcsie auto, tak to aj mame kam dat.
dufam, ze ta stretavka o dva tyzdne vyjde a vsetky sa opät uvidime 🙂

prajem vsetkym pekny tyzden!! 🙂

maya01
26. júl 2008

Twix,prajem vam stastnu cestu a hlavne si oddychni a nacerpaj nove sily.
V to dufam aj ja,ze nam to stretko dobre vypali 😉

maya01
27. júl 2008

Dobre ranko,

ja dnes prva a vcer posledna.... 😨
Wieni,to je tvoja uloha byt tu posledna... 😉
Asi si vcera po vystupeni uz nevladala.

Kocky zatial peknu nedelu.

lieska
27. júl 2008

Caute baby, ake ste boli aktivne v piatok a sobotu!!!
my sme vcera boli pozerat tie kociare v Lutzi a Kike, no ale myslela som si, ze toho bude viac co ma na prvy pohlad uputa. ☹ Nebolo! (Teda ked som povyradovala tie futuristicke modely, potom vsetko nad 500 EUR, potom take uplne malilinke a trojkolesove, tak toho moc nezostalo!)
No ale nic...jeden nam padol do oka, aj sme si ho dali predviest a zda sa byt celkom OK. Je to znacka Hoco, model Zaphira. Je to Kombikinderwagen, teda hlboky kocik+bugyna, vanicka aj s fusakom v cene, stoji 399 EUR. Pozerala som ho na nete, je ho celkom dost v roznych obchodoch aj katalogoch, dokonca aj na SK a CZ ho predavaju. Tak neviem, celkom sa mi pozdava zatial na to co my potrebujeme.
Ale Twix, presne ako vravis, pozriet si v obchode askusit najst na nete. Ja uz som nasla aj za 350 EUR (nie je to neviem co, ale za tych 50 EUR mam uz napr. taku tu sedacku s hojdackou pre mimi 🙂 ).

Este jedna otazka na vas: v com je vyhoda/ nevyhoda ak ma kociarik predne kolieska pohyblive, teda take co sa dokazu otacat o 360 stupnov okolo vlastnej osi? Vela ich tam takych bolo, mne osobne viac vyhovuju tie stabilne (aspon nemam pocit ako v Tescu s nakupnym vozikom, kt. m afurt taha do jednej strany), ale kedze nemam skusenost tak moze byt moje momentalne zmyslanie aj dost odveci!

Tak to som zvedava na tu Batorycku, ked sa Ti tak Mayi pacila.
Ja Horvathovu nemusim vobec, okrem toho, ze mi je hrozne nesympaticka si myslim, ze je taka tretotriedna herecka, nic moc. Ale to je moj nazor (ked ste sa pytali 😀 ).

Krasny vikend vstekym....

maya01
27. júl 2008

Lieska,ja osobne by som ti odporucila kocik s otocnymi kolieskami... Si predstav,ze ked chces vybocit s kocikom,ktrory nema otocne kolieska,musis sa celou vahou do neho opriet a vybocit,podla mna je to dost narocne a babätko ti bude len priperat a bude tazsie a este k tomu,ked budes mat v kosiku pod kocikom nakup...ufff. A na väcsine kocikov s otocnimi kolieskami sa daju das napevno...cize sa mozes rozhodnut,ci chces aby sa tocili alebo aby boli napevno.

A co sa tyka Batoricky,mne sa pacila...ale napr.moja kolegyna bola z nej sklamana... Kolko ludi,tolko chuti.. 😉

bejby29
27. júl 2008

Lieska, kukla si si ten kociar od tej Cicushky?? Predava ho za 7000 Sk, co je na Quinny podla mna super cena. Ale ja si myslim, ze ty asi preferujes novy, vsak? 😉
Kocky, tak kedy hodime to stretko? Ja som cely buduci tyzden na SK, takze by sme mohli hodit tyzden potom v tom parku, ktory Wienika spominala.. Nepamatam si meno..

ronnda
27. júl 2008

ahoj holky, tak jsme zpatky z dovolene, ktera se vydarila po vsech strankach, moc jsme si to uzili, mala byla z more nadsena a nemohli jsme ji dostat z vody. vecer byla taky pekne unavena a sama ukazovala na postylku, ze chce jit spinkat, usinala vetsinou uz kolem seste hodiny vecer a spala az do rana do pul sedme, to ten vzduch...

nezvladnu precist, co jste tu za tu dobu popsaly, tak budu rada, kdyz me treba jen budete strucne informovat co noveho, jak se vsechny mate, doufam, ze jste vsechny v poradku, stejne tak i deticky a ze si uzivate leta.

pristi tyden budeme jeste trochu na cestach, jedeme do Ceska a taky nas ceka oslava nicolcinych prvnich narozenin.

wienika - mela jsi pravdu, nicole zvladla skvele cestu, pobyt i vse kolem, byla moc hodna a spokojena.
co lea - byly jste na tom vysetreni krve?

viedencanka - jsi v poradku zpatky z dovolene a jak vse zvladas, jak se citis?

a co vy vsechny ostatni babulky, mamulky, tehulky a tak, napiste o sobe, budu prubezne nakukovat a tesit se na zpravy od vas.

maya01
28. júl 2008

Dobre ranko a prijemne vstavanie prajem 😉

jeeej Ronnda,vitaj naspät...tak ste mali krasnu dovolenku,super...mala sa urcite tesila z vody a z piesku..viem si predstavit 🙂

Bejby,co sa tyka stretka, mohlo by byt na ten dalsi tyzden v Türkenschanzpark... Co vy ostatne na to??? Pridate sa???

Idem ja pracovat,aby som mohla cim skor vypadnut domov...

Zatial pekny dnik.

miriam25
28. júl 2008

DObre ranko babulky,
tak ja mam teraz chvilu casu, ale nie moc, sa ozvem,ked mi samko zaspi (snad to bude do hodiny).

Ronnda, vitaj spat, uz si nam tu chybala 😉

Lieska, no ja by som bola radsej za pevne velke kolieska. Tie otocne su vsetko tie malinke a ako si pisala, ja mam buginu s nimi a to je ako tescovy nakupny kosik... nechodi sa mi s tym moc dobre... A my mame na velkom kociku normalne pruziny, aby si nemala problemy, ked sa chces otocit, ide to dost lahko...
Takze ako uz maja pisala na bathory, aj tu plati, kolko lludi, tolko chuti 😉

maya01
28. júl 2008

Miri,ako ste dopadli vcera s prehliadkou domu? Pacilo sa vam?

A este ku kocim,tie s otocnymi kolieskami,maju aj velke kolesa,nie len tie klasicke buginove... 😉

wienika
28. júl 2008

ahojte kocky,
aky ste mali vikend? ja fajn, taky navstevny....a vcera som v robotr stretla byvaleho kolegu, ktory zaskakoval za nejaku babu, tak sme si sli sadnut na dzus do sand in the city...wow, tak je fajn, pripadala som si ako nikede pri mori...vsade piesko, lehatka, dobra muzila, drinky.....odporucam....

ronnda, vitaj doma, uz sme ta spominali, ze kedy prides....no vidis, ze vsetko dopadlo super, nici je vazne sikulka ako to zvladla..myslim, ze rodicia maju vacsi strach a pritom deti sa citia fajn, len my stresujeme....jej, vy budete mat zachvilku rok.....aj nas to caka....
krvne testy dopadli dobre..tak som rada, ale s jedlom bojujeme stale 😖

miri,aj ja som zvedava ako dopadol ten domcek.....

lieska, najlepsie bude ak si v obchode vyskusas prejst sa s tymi kocikmi, aby si vedela ako reaguju....tie neotocne su sice stabilnejsie, ale ked mas tazsi kocik, nakup a tak, tak su asi otocne lepsie..ale hlavne to musi vyhovovat vam......drzim palce, nech si vyberiete ten spravny....

maya, s tymi kozami si ma pobavila 😀 to mate fajn, ze je ten park pre deti.....ja musim ist vsade autom, aby sme boli v zeleni....
türkenschanzpark je naaadherny, da sa tam aj najest, kavicka, kolacik a velke ihrisko pre vacsie deticky.....jazierko s kacickami.....no uplna romatika....takze ja som za....

bejby, ja som vo facebooku....aj ty? vdaka tomu som sa ,,stretla,,s mojimi spoluziakmi, ktorych som nevidela asi 13 rokov.....su rozlezeni kada tade po svete.....je to super vec.....

twix, prajem peknu dovolenku...

viedencanka, kde si? ze by sa uz malicka prihlasila na svet? dufam, ze je vsetko ok.......
aj lenka sa dlho nehlasi....baby, dajte o sebe vediet.... 😉

miriam25
28. júl 2008

Mayi, tak to som teda nevedela, ze su aj s velkymi kolieskami take kociky... Ja som vzdy videla len s tymi malymi a tie som nechcela...

Dom... nuz boli sme pozriet, drahy mal zas pripomienky, ze on by si ten dom chcel najskor pozriet len zvonku a ked sa mu bude zvonku pacit,tak az potom zvnutra, ale tak on ma stale nejake pripomienky amoze byt len rad, ze som ten termin vobec dohodla. Zvonku vyzera ten dom naozaj dobre. Velmi dobre...ale zvnutra. No co ti poviem... Izby krasne, nanovo prerobene, s novou podlahou, mal to tam aj moderne zariadene, ale kuchyna mala mozno 10m2, jedalen extra hned vedla, co by mne osobne nevadilo, ale je to jeho doricovsky dom, sice nie je stary, ale ta kuchyna aj s jedalnou zariadena podla predstav starych ludi, no hrooooza... to by chcelo vyburat jednu priecku, vsetko vyhodit von, dat tam novu kuchynu, urobit do priestrannejsie, lebo to posobi strasne malo. V jedalni rohova lavica, na druhej strane kredenc, vies, taky ten klasicky, stary... miesto naozaj len na sedenie... Zachod len povedal, ze tu je, dvere ani poriadne neotvoril... kupelnu otvoril na par sekund, ani som nevidela, ci je tam vana alebo sprchovy kut alebo oboje, len som videla take hnusne tmave hnede kachlicky, no asi taky isty dojem ako z kuchyne... A to musim povedat, ze pre mna je dolezite, aby mal dom peknu kuchynu a kupelnu, lebo do izieb nahodit novu podlahu a vymalovat, to je to najmensie, s tym by som si vobec nerobila starosti, ale ked chces robit novu kupelnu a kuchynu, tak jednak to stoji moc penazi a jednak je to aj casovo narovnejsie, takze by sme sa nemohli nastahovat hned. Pivnica v hroznom stave, to co mi hovoril, ze z jednej miestnosti by sa dala urobit izba, no dala, ale to by chcelo strasne moc roboty, pod plafonom su umiestnene nejake tie velke rury, ako boli volakedy na kurenie, to ani neviem, ci by sa s tym nieco dalo urobit. V podkrovi hovoril, ze sa daju tiez urobit izby,ale do podkrovia sa ide z chodby hore v plafone je taky dekel, ktory sa ma otvorit a po rebriku ides hore, chodba strasne uzka, neviem, kde by sa tam dalo urobit vobec schodisko....
A co sa mojmu drahemu vobec nepacilo, ze za domom bol sice pekny pozemok, ale ani len kusok rovinky, vsetko z prava na lavo dolu kopcom a pozemok neoploteny, susedia pod nami tam mali kupacky, to keby sa maly hral s loptou a odkotulala by sa mu, tak by ju musel nahanat este cez troch susedov...
Ten dom by bol pekny a oplatil by sa kupit, ale tak maximalne za 90 tis. eur, aby sme donho este investovali a cely, ale komplet cely ho prerobili. Lebo aj obyvacka bola urobena na styl spalne. Myslim mala dvere, jedna uplne samostatna miestnost, co by sa mne ovela viac pacilo vyhodit dvere, zarubne, vysekat vacsi vchod a nechat to otvorene... Ako som uz pisala, v kuchyni vyhodit uplne vsetko, jednu priecku uplne odstranit, nechat to miesto viac do priestoru, nechat tam viac svetla a pod.... takze z tohto domu nebude nic.
Buduci tyzden bude mat drahy dovolenku, tak ideme pozriet este dalsie, co som nasla v immobilien. Mame tam vyhliadnutych asi 5 domov z dvoch realitiek, tak sme sa s drahym vcera rozpravali, ze z kazdej realitky si dohodneme na iny den termin a za dva dni, alebo lepsie povedane za dve doobedia si v pohode pozrieme tie domy a potom uvidime.
Uz mame tolko planov na ten tyzden, ze ani sama neviem, ci vsetko stihneme....

maya01
28. júl 2008

Miri,takze nic moc,si viem presne predstavit tu kuchynu...brrr...ked uz tak nieco priestranne a svetle... Tak dufa,ze to za ten tyzden vsetko stihnete pobehat.

Viedencanka,ohlas sa...dufam,ze ste obidve ok...

Wienika,tak si mala pracovny vikend... Uz sa ti to blizi,nastup do prace,aj sa uz tesis...?

miriam25
28. júl 2008

Buduci tyzden, ked bude drahy doma by sme sa chceli ist kupat, v pripade zleho pocasia pojdeme do therme, ppotom by sme si chceli v jeden den urobit vylet do viedne, ist do schönbrunu s malym a do scs trosku po obchodoch, potom na dve doobedia mame naplanovane realitky a obzeranie domov, v sobotu budeme u svagra grilovat, asi pol hodinku autom od nas je nadherne jazero, kam by sme chceli ist v jeden den, ked bude pekne na cely den. Jazero krasne ciste, da sa tam kupat, okolie uplne uzasne ako z rozpravky, kusok odtial robia vylety balonom, takze sa ti stale nejake balony premavaju nad hlavou, no naozaj je tam strasne krasne... A to este neviem, ci si najdeme jeden taky den, kedy budeme len doma a budeme hnily a nic nerobit....
A ja som chcela dat do poriadku nas byt, vcera sme zvladli upratat spajzu, ja by som chcela este upratat nasu skrinu a celu obyvacku, vytriedit samkove veci, ktore su mu uz male a zasa vytiahnut krabicu, kde su veci, co mu boli velke, lebo si myslim, ze uz mu z toho bude pomaly aj vsetko dobre... No program na roztrhanie 😉

miriam25
28. júl 2008

No veru, wieni, kedy to nastupujes? V auguste si tusim pisala, ze?

ronnda, aj som ti tak trosku zavidela tu dovolenku, ked som tu bola sama. Drahy robil vo Viedni a aj tam prespaval, tak som sa tu trosku babam stazovala... hlavne, ze ste sa mali tak super, sme na vas vsetky mysleli...

viedencanka, veru, ako sa mas? je vseetko ok?

mayi a vvy ako pokracujete s vasim domcekom/bytom? Stale nic nove?

ronnda
28. júl 2008

dobre ranko, taky jsem uz rada, ze jsem mezi vami. zatim jeste vybalujeme a aklimatizujeme se a je nam smutno po dovolene, byli jsme totiz u znamych, kde to bylo skoro jako doma, takova fajn atmosfera, pohoda... no moc mi to chybi.
nicole chce ted porad chodit, zvlada uz i za jednu ruku, jeste pred dovolenou jsme koupili ty botky elefanten, tak jsme je paradne vyuzili, ted vypadaji, jako by v nich chodila snad rok, ale jsou bezva, kamaradka koupila pro malou, ktera je stejne stara jako nici, nejake levne boty v deichmann a chudera ma z toho odrene nozicky. na tomto se opravdu nevyplati setrit.
jinak my jsme meli dnes rano veselo - nasli jsme nicole kliste na krku, bylo hrozne malinke a jeste neprisate, tak jsme ji ho tahali, to bylo revu. ted spi a pak jedeme nakupovat darky k narozeninam, samozrejme vsechno na posledni chvili, jej wienika, jak je ti fajn, ze uz mas darek pro leu davno doma...
tak zatim pa pa, jdu jeste neco malo delat...

miriam25
28. júl 2008

Ronnda, aj my sme radi, ze si zasa medzii nami 😉
To mas pravdu, ze na topankach sa nema setrit, no mna by teda nenapadlo, ze tie z deichmanu nie su vhodne... Ja som tam predtym uz obzerala pre samka, no vtedy nemali take malicke cisla, ake som ja potrebovala, tak som nemohla...
no ja som sa s drahym uz rozpravala, ze co dame malemu k jeho prvym narodeninam, zatial sme dospeli len k tomu, ze budeme oslavovat na 2x, raz s mojou rodinou, raz s jeho, ale aky darcek od nas dostane, tak to je este stale vo hviezdach. Ja som rozmyslala nad takou tou malou motorkou, kde sa bude odrazat nozickami, ale svagrina ma taku doma po jej malom, takze sa nam moc neoplati kupovat novu, to radsej nieco ine. Ale coooo???? Ty uz mas aspon nejaku predstavu?
Oblecenie mu na narodeniny kupovat nechcem... Z toho sa nebude tesit... Chcem nieco, s cim sa bude moct hrat, z coho bude mat radost, no ked on ma vsetko... 😅 teda mooooc toho ma

maya01
28. júl 2008

Miri,u nas to vyzera tak,ze zoberieme teraz na rychlo Gemeindewohnung...ja uz mam zo dva roky vormerkschein,uz sme ho mohli mat davno 😅 Vyberieme si aky nam bude najviac vyhovovat a vyberieme si bez. a dame privatablöse.
A potom,zacneme hladat,nieco co si budmeme chciet kupit...
Ten dom v 10.by mal byt do konca roka volny,tak mozno ten,este neviem...

Ronnda,kedy ma mala rocik...a uz mate aj nieco vybrate...?

miriam25
28. júl 2008

Mayi, ja o tych gemeinde bytoch moc neviem.... takze ani neviem, co je privatablöse 😅 Je to ale urcite lacnejsie, ako keby ste si brali byt do podnajmu, ze? moj svagor si bral tiez gemaindewohnung a viem, ze za nejakych 90m2 plati najom len 200 eur, co je naozaj malinko. My mame 67m2 a platime 444eur najom plus betribskosten... takze nas to mesacne vychadza na krasnu sumicku, aj ked sme dostali wohnbeihilfe, ale to je 183 eur mesacne, takze aj tak dost platime. A ako vyzera ten dom v 10.? Ja 10.bezirk poznam celkom dobre, ale musim povedat, ze je to tam samy cernoch, turek a albanec, no ale tak kde vo viedni to tak nie je? 😠

maya01
28. júl 2008

Ten dom v 10bez.sa mi velmi paci...moj muz sice hovori,ze ma dost male izby,ale co uz... Je to oblast Oberlaa a ta ulica,kde sa ten dom nachadza ma vlastny vchod (branu) a dostanu sa tam iba obyvatelia tej ulice. To sa mi na tom paci asi najviac 😉 A ten domcek je skoro novy,myslim,ze je postaveny min. rok.
No vo Viedni,Gemeinde nie su az take lacne... Napr.moja svokra plati za 4izb. okolo 800euro a to sa mi zda dost... 😨

ronnda
28. júl 2008

narozeniny ma mala zitra, stejne tak jako ja 🙂 ale o mych narozeninach nebyla ani rec, ty se slavit nebudou 😉

miriam - budeme taky slavit na 2x, zitra u svagrove kousek za Vidni a ve ctvrtek v Cesku. k tomu darku - chtela bych nejakou hracku, je to takova kostka, ktera ma ruzne tvary otvoru a dovnitr se zastrkavaji kostecky ruzneho tvaru, proste neco naucneho, aby mala trenovala, pak mam pro ni knizecku, ona ma ted knizecky hrozne rada a sama si je prohlizi a brbla u toho. pak chci nejakou plysovou hracku, s temi se ted taky hodne mazli, no a dostala uz od kamaradky kocarek a panenku (stejne jako ty kocarek uz mam ovsem po moji neteri). pak dostane neco od moji sestry a od nasich, no a asi od svagrove, takze myslim, ze darku spousta a ze je to az zbytecne, takze neplanujeme kupovat nic velkeho. hodily by se mozna dalsi botky na podzim, uvitala bych treba nejaky gutschein, abych male pak neco vybrala, tak uvidime...

maya01
28. júl 2008

Ronnda,ked budes mat cas,tak pridaj nejake fotky z dovolenky 😉

Ja si tiez myslim,ze netreba toho prehnane vela kupovat...
Ja si presne pamätam,co dostal nas Samko k 1.rociku...Vysavac...on bol z necho taky nadseny...taky ten hovoriaci,vsade s nim behal...a vsetko vysaval.

miriam25
28. júl 2008

ronnda, k tym darcekom, samko uz taku kocku ma, dostal ju od syna mojich krstnych rodicov ked sa narodil, kniziek ma uz tolko, ze za chvilu budem musiet vyclenit extra policku (a velku) len na jeho knizky a s plysakmi sa zatial moc nehra... Ale ten vysavac, co pisala maya sa mi pozdava... musim pobehat po hrackarsvach a popozerat, co vsetko maju...
tiez mu nechcem toho moc kupovat, lebo podostava moccc.... on mojich rodicov, brata, babky, krstnych, kamosky a o tom, ze drahy ma 6 surodencov ani pisat nebudem. Ale oni davaju dost prakticke darceky ako gutscheiny a peniaze, tak by som mu potom kupila topanocky, bude potrebovat zimne... Teraz ma znacku Super Fit a som s nimi velmi spokojna, tak uvidim, co potom ake najdem...
No nic, malinky sa mi uz zobudil, tak sa ide napapat a pojdeme von. Drahy dnes robi tu v meste, tak ho pojdeme pozriet a donesieme mu nejaku zemlu, aby nebol hladny...
Tak papa zatial.
Poobede sa este ohlasim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre