Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
6. aug 2008

Mayi, no ta praca je naozaj ako pre mna usita. Len dufam, ze ju dostanem. Do Nr ideme 15.8. a zostaneme dva tyzdne. Ak bude moc teplo, tak pojdeme toho 15.8. az vecer okolo 7. Nemame v aute klimu a parit sa tam je utrpenie aj pre nas, nie to este pre Samka. A ty ides s maminou do Chorvatska, ci nie? Obavam sa, ze vy mate to Chorvatsko presne tie dva tyzdne, kedy budeme my v nr ☹

maya01
6. aug 2008

Miri,no my ideme do Chorvatska 16.ale len na tyzden a potom ten dalsi tyzden sme uz doma,len ja budem v robote,ale poobede mam volno,takze sa mozeme stretnut.
A kedy sa ides na tu robotu opytat?

miriam25
6. aug 2008

No neviem, teraz spia obidvaja moji chlapi, pokusim sa draheho zobudit, ked vstane maly a potom ho nejak prinutit,aby zavolal sefovi. Jeho ma sef hrozne rad a myslim si, ze ked tam pojde drahy so mnou, tak ma bude inak brat ako keby vobec nevedel, ze som jeho zena. Preto som nastvana, ze drahy nechcel vstat rano, lebo este vcera mi hovoril, ze musi sefovi zavolat, lebo on je vo firme uz od 6 rano a len rano, ze potom beha neviem kde. Tak neviem, ci vobec dnes tam pojdeme alebo sa len dohodneme na zajtra...

miriam25
6. aug 2008

Mayi a mne je to jedno, kludne sa mozeme stretnut aj poobede. Snad budeme mat pekne pocasie 😉

wienika
6. aug 2008

dobre ranko....

twix, nemusis sa obavat, i ked to bol urcite sok...babatko je dobre chranene.....ja som v siestom mesiaci skolabovala v UPC v Blave...ked som sa prebrala, stal nado mnou nejaky cudzi chlap a fackal ma....kym mi doslo co sa stalo, to trvalo. najprv som si myslela, ze som v nebi, za nim som videla len hmlu.....ale hned ako som prisla ozaj k vedomiu, som sa hned spytala, co je s babom, nado mnou asi 20 ludi, vsetci na mna cumeli ako na atrakciu....nikto mi totiz neveril, ze som tehu, take malinke brusko som mala....vobec som nevedela ako som spadla, ci na brucho alebo na chrbat,ale kedze ma hrozne bolela hlava, hned som vedela, ze som spadla na chrbat a hlavu som si tresla o nejaky kvetinac. za par minut dosla sanitka, tak mi skontrolovali brusko a hned ma previezli do nemocky....no hrozneee..tak som volala sestre, lebo som tam mala auto, nech ho vyzdvihne..potom sla cely cas za sanitkou a pocas vsetkych vysetreni bola so mnou...zlata...chceli si ma nechat cez noc na pozorovanie, ale ja som odmietla, lebo na druhy den sme mali svadbu....
ale vtedy mi povedali, ze babo je v brusku dobre chranene.kazdopadne ten pocit je hrozny......som rada, ze je vsetko ok....

maya,veru dobre mi padlo trosku vypadnut..leusku postrazil svagor, ale vela roboty nemal, lebo mala uz spinkala ked sme odisli a cely cas spala bez zobudenia az do 6.30.....na rathause bolo super, sme sa napapali, vinko si dali a aj som si trosku pozrela tu velku obrazovku, premietali tam operetu, v ktorej som tancovala, tak som sa na sebe nasmiala.....to bolo pred 4 rokmi....ale super casy....

miri, ked mas doma sikovneho muza, ktory porobi veci v dome, nie je o com, hlavne si to spravite podla predstav....ked mas novy dom, tak tam je vsetko uz hotove, ale nemusi sa ti vsetko pacit.
tak to s tou robotou by bolo perfektne, velmi ti drzim palce, myslim, ale, ze nenajdu nikoho ako ty..vies dobre nemecky a slovencinu tiez potrebuju.
tak sup sup, pekne zobud manzela.....nech to vytelefonuje..... 😉

lieska, aj mna napadlo, ci to nemoze byt postielkou co sa tyka tiny. ja zasa na feng suej verim, mam to prestudovane, i ked nas nie je tak zariadeny, ale ten dalsi bude.....
mne lea lepsie spi sama v izbe ako s nami....ma absolutny klud.....
myslim, ze to bol dobry napad dat ju do vlastnej izby.uvidime ako dlho nam to takto vydrzi.....

maya01
6. aug 2008

Wieni a ako sa dnes citite...Mala ok?
A ty ako,este ziadne priznaky,mozno to na koniec ani nedostanes 😉
Zlaty svagor...a ja chcem takeho,ale aj svagrina by stacila.

Miri,no jasne,ze sa stretneme a pozerala som do kalendara a v piatok (29.08.) je sviatok,to budem cely den doma.

miriam25
6. aug 2008

wieni, pevne verim, ze draheho zobudi maly 😀
No ako tu pises, ze leuska ma absolutny klud vo vlastnej izbicke, normalne si ma tak navnadila, ze keby sme mali este jednu izbu tu, uz by tam samko bol 😉 niekedy mam tiez ten pocit, ze my ho budime. Ked drahy obcas zachrape, alebo ked sa otocim v spanku na bok a pod... Nieco na tom vazne bude....
A ako je leuske? Uz je to ok? A ty sa stazujes, ze nechce papat. Mne maly predtym pil 210ml mliecka, potom si znizil davku na 180 a teraz mu robim uz len 150 a ani to mi nevypije vsetko. A to celu noc nic nepapa!!! Ja nechapem.. ale zasa potom po mliecku ocakava este polovicu chlebika 😉

wienika
6. aug 2008

maya, aspon ze mam toho svagra. ale to je jediny clen rodiny, ktory nam pomaha. manzel ma este 2 surodencov, ale to rozoberat nemusim....ziadny zaujem.
leuska v pohode, uz sa jej to pekne susi...myslim, ze ju to ani nejako moc nesvrbi.

miri, urcite mas pravdu, ze maleho budite, deti vnimaju kazde zachrapanie....aj lea sa vzdy budila.....museli sme byt ako mysky, teraz je myslim spokojnost na oboch stranach. zachvilu pride obdobie, ked bude vediet chodit a vyliest z gitterbett, tak bude chodit k nam...ale na to sa uz aj tesim..... 😉

tinavieden
6. aug 2008

ahoj babule.tak mozno mate pravdu s tym,ze by leni mala spat uz sama aj to moze byt dovodom ale vcera som obvolala doktorku a psychologicku a riesenie je radikalne odkojit lebo mala je zavisla na prsniku...opisala som celu situaciu aka je cez den,ze malo poapa atd.no jasne uz je prefikana a vie,ze dostane vzdy prsnik a poriadne sa nenaje a v noci stale pyta a v jej veku je to aj psychicka zalezitost. Takze zajtra cestujeme znova do LM k mojem mamke,ktora ma super podpori bude spavat ona s Leni atd. a maju pekne odkojime. Tak drzte palce aby sme to zvladli. Ostanem tak dlho dokym to nebude 100%fungovat.
Tuto noc spala troska lepsie ale to do nej manzel vecer napchal grieß takze vydrzala dlhsie.
No takze nas caka narocne obdobie ale uz je aj nacase skoncit s kojenim aj ked mi to bude aj troska chybat je to krasny pocit ale raz to skoncit musi

lieska
6. aug 2008

Tina, tak to Ti drzim palce! No super ale, ze uz aspon tusis co by za tym mohlo byt, to ma clovek hned lepsi pocit, nie?? Mozno to ani nebude take hrozne ako si predstavujes...v kazdom pripade ...drzte sa! Vsetky tri ...Ty, mamina aj Leni! 😀

Wienika, fuuuha, no tak to by som nechcela zazit! Si mala asi dobre nervaky, ked si mala den pred svadbou, co? Mozno preto ten kolaps! No ale super, z eto nakoniec vsetko dobre dopadlo! Mas pravdu, babatko je dobre chranene. len niekedy moze byt problem s placentou...ked to je silny naraz tak sa tam moze vytvorit nejaka krvna zrazenina ci co a to tiez nie je svanda! No ale ked sa hned ide k lekarovi a oni to presetria...tak je to ok. Kazdopadne je perfektne, ze Twix v tej nemocnici bola!

Miri, hned chod draheho zobudit (mozes aj nezne, ked Tio Samko spi 😀 ) a nech tam rychlo vola!!! Ved uz to davno malo byt vybavene! ... aj bez inzeratu! 😉 To by si mala uplne super, tak nech mozes ist hned na pohovor! Drzim palec!!!!!

tinavieden
6. aug 2008

wienika ake davas Leuske mlieko?Aptamil a ktoru Stufe?Kedze chcem odkojit tak jej chcem dat nahradu ale neviem co asi take?

wienika
6. aug 2008

tina, ja davam 3 stuffe, nie HA, to sa dava len do pol roka kvoli alergii.....ale spytaj sa radsej dokyny. hlavne musi chutit leni, lee velmi chuti...ine mi moc nechce...aptamil je najlepsie mlieko po materskom.....
drzim palce.....hlavne sa nenechajte obmakcit jej placom....deti si vedia vynucovat, su to herecky 😀
podla mna by bolo najlepsie keby si tam malu nechala par dni samu.ty by si si oddychla a leni by zistila, ze prsnik nie je a papala by normalne...síce by to par dni trvalo, ale treba vydrzat. ale to asi nechces spravit, ze? ja som v pohode nechavala malu u maminy aj samu, a nikdy nebol problem. bojim sa totiz, ze ked ta leni bude vidiet, nebude chciet pit mliecko z flasky. to je moj nazor....
kazdopadne drzim palceky.....

lieska, viem, ze to moze byt nebezpecne, ale kedze som nespadla na brusko, tak som sa nebala...a hlavne mi hned skontrolovali vsetko co sa dalo....urcite je dolezite ist hned do nemocnice a to preverit.....

maya01
6. aug 2008

Tina,drzim palce,aby ti to vsetko vyslo tak,ako si si predsavzala...bude to tazke,ale nedaj sa zlomit a vydrrrrz...vysledok bude urcite stat za to 😉 A mala to urcite zvladne,sice ta to bude stat vela casu (a urcite aj nervov) ale nakoniec si zvykne...nebude mat inu moznost...

Miti,no co,ako????? Uz ste volali tom sefovi? Podaj informacie....

lieska
6. aug 2008

Wieni, to som nemyslela konkretne na teba, ale na tie pripady, ked dostanes ranu priamo do brucha! To je fakt ine, ked padnes na zadok alebo chrbat!
Kamoska tu z kurzu mi totiz spominala, ze jej znamej jej frajer hodil cez celu ulicu pivovu flasu do brucha (neviem co to malo byt, ci to bolo nechtiac alebo zamerne...v kazdom pripade uplne od veci!) a ona mala prave tu krvnu podliatinu n aplacente, malinke bolo ok. Tak len v tej suvislosti som si n ato spomenula.

Tina, inak teraz ma napadlo to co pise Wienika, aj moja segra odstavovala maleho tak, ze ho dala ku svokre (s ktorou si maly velmi dobre rozumel) a ona bola na dve noci prec! mas to sice ty tazsie v tom, ze nemas vasich cez ulicu, ale nieco na tom stopro je! Aj segrin maly to prekonal uplne v pohode! Skus nieco vymysliet ak sa ti bude dat!

ronnda
6. aug 2008

ahojte, tak jsem tu... navstevy pokracuji, v pondeli byla dosti narocna, kdyz dorazila znama odpoledne uz v podnapilem stavu, mela jsem co delat uhlidat pak ji i malou, nastesti pak dorazil manzel, nalozil ji do auta a odvezl domu. Je to vlastne jeho znama... ona se nam porad nabizi, jak malou pohlida, postara se o ni a jednou jsem s ni hlidala deti jeji sestry a tam se taky opila. tak jsem ji rekla, ze pro me neni spolehliva a dite ji nesverime. a nejlepsi bylo, kdyz mi rikala, co by nici uz vsechno mela umet - ukazovat kde ma oci, nos a tak (to ukazuje jen na medvidkovi), jak jsi velika a paci paci zrovna nemela nici naladu ji ukazat a na nocnik by pry uz taky mohla chodit... jen dodavam, ze ona deti nema...

viedencanka - jsem rada, ze se ti dari dobre a dekuji za optani, moje zada se po dovolene moc zlepsila, malou jsem skoro netahala, asi i to plavani, celkove mi ta dovca proste pomohla.

twix - uplne jsem se vydesila, kdyz jsem to cetla, musel to byt sok, jeste ze je vsechno v poradku!
wienika - no a tvuj zazitek v tehotenstvi - taky sila! ta priroda je vazne mocna, jak ta mimca v brisku ochranuje!

tina - bylo mi te lito, jak jsem tu cetla, jake mate ted noci, taky jsem to priklanela zoubkum, my jsme nic podobneho nemeli, ale asi to bude s tim kojenim mozne. budete to mit ted krute a je dobre, ze mas podporu v mamince a wienika ti myslim moc dobre poradila, ze bys tam malou u maminky nechala. holky, budte rady, ze mate ty vase maminky (babicky), to mi nekdy mooooc chybi...

miriam - drzim ti palce at ti to s tou praci vyjde, to by bylo idealni!

male v pondeli vylezl horni zub a priznaky - mrceni, slintani apod. mela snad uz mesic...

miriam25
6. aug 2008

Babenky, tak drahy tam nevolal, hned sme tam sli. Mali sme stastie, sef tam bol...
No dostali sme ponuku. Ist na 3 roky do Popradu aj so samkom, pekne cela rodinka, sef by nam zabzpcil byvanie, auto telefony, poistenie, no vsetko, drahy by postupil z prace robotnika na sefa na slovensku a ja by som robila prekladatelku a uradne veci. Ta stavba by mala zacat od noveho roka a trvat 3 roky... Platy rozpravkove... Nic sme mu zatial na to nepovedali, ale sme za. Samko je este malicky, takze by sa to dalo sklbit... Sef caka tento tyzden, ze mu pride jedna licencia a ked pride, tak to uz bude mat iste a bude chciet od nas pocut, ci pojdeme. Takze asi tak... no nic, drahy je uz hotovy s reznami, idem papat... 😉

maya01
6. aug 2008

Fiiiiha Miri,tak stahovanie na Slovensko...ale ked cela rodinka,tak to je super... a presne ako pises,Samko je este malicky a tiez tam mohol chodit do skolky atd.... Tak som zvedava,ako sa rozhodnete.
V kazdom pripade drzim palce,nech vam to vyjde,tak ako si to vy predstavujete.
My sa asi vystriedame...ty na Sk a ja naspät do Rakuska 😉

miriam25
6. aug 2008

No tak sme sa teraz s drahym porozpravali, ak dostane sef vsetky povolenia, vzali by sme to, lebo vlastne budeme mat vsetko zadarmo, dostaneme obidvaja rozpravkove platy, za tri roky mozeme krasnu sumu usetrit a potom by sme sa vratili sem. Dovtedy chceme ale kupit tu dom a prestahovat sa,aby sme nemuseli platit najom tu a mali sa vzdy kam vratit. Ak sa nam nebude pacit dnes ziadny dom, tak by sme vzali ten, co sme videli vcera. Ten sa nam paci. Takze asi tak. Vyzera to tak, ze u nas nastanu veeeeeeeeeeeeeelke zmeny...
Nastastie je Samko este malicky a ked sa vratime, tak bude mat 4 roky a mozno, ak sa podari by som sa hodila na matersku hned... tym by som mala dalsie dva roky vyriesene 😉 Vyzera to moooc slubne vsetko, snad to aj tak dobre dopadne, ako to vyzera. No nic, samko sa uz zobudil, tak ideme nieco podniknut a potom pozriet tie domy. Mame termin o 4 ...
Pekny den vsetkym.

lieska
6. aug 2008

Wow Miri!!! Vsak to je super!! No gratulujem, ale nechcem to urieknut, dufam, ze vam vsetko vyjde tak ako je to teraz nacrtnute! Optimalne pre hadam vsetkych vas. Mozno len tvoj drahy by mohol mat maly problemcek, ze musi ist do inej krajiny, no ale zase ked to mate limitovane, ze len na tri roky....super, tesim sa s tebou!
Tak dufam, ze aj s tym domom dobre pochodite...to sa mozte potom vecer n aoslavu tak spumprlikovat, z eaz! Budete mat na to dovod!!!! 😉

wienika
6. aug 2008

miri, super. a manzelovi by to slovesnko bodlo, aspon sa nauci slovensky......to moj by urcite nesiel...ani keby mu ponukali rozpravkovy plat......mozno iba ak, tak do blavy......priznam sa ja by som na vychodne slovensko nesla. ale asi to je tym, ze som blavacka 😉 kazdopadne, ta ponuka je uzasna a kedze je to len na 3 roky, tak to sa da.... a mozno sa vam v tatrach tak zapaci, ze tam nakoniec ostanete 😀

lieska, viem, ze si to nemyslela na mna......ja som len chcela povedat, ze pokial ten naraz nie je silny, nic nehrozi, ale urcite kazda zena uteka hned do spitalu...aj mna ked len pichlo niekde, uz sme tam boli 😀 pre istotu...moja kamoska ked bola vo 4 mesiaci, boli sa kupat a amuz je pod vodou nechtiac kopol do brucha. tiez sa hrozne zlakla a hned sli na pohotovost...to je uplne normalna reakcia....nastastie bolo tiez vsetko ok...

tina, este jeden tip, moja sestra kojila obidvoch do 2 rokov 😲 a tiez ich nevedela odstavit, tak si prelepila bradavky leukoplastom, robila to tak asi dva dni a potom ich to preslo...tam slo len o ten zvyk nieco zuzlat a trosku sa napit....ale zasa oni jej uz vsetko pekne papali....

ronnda, tak ste aspon mali ,,veselo,,....
ozaj tvoje zada, super, ze uz su lepsie....ale k tomu doktorovi by si mala skocit aj tak 😉
co vsetko este nici vie? ja mam pocit, ze my teraz nejako stagnujeme, ked aj chcem nieco leuske ukazat a ju naucit, tak sa otoci a ide prec, resp. odkrabluje.....okrem taptaptapusky, kde mam ocko a nostek a aka budem velika nic ine nevie.....skusala som s nou kolokolomlynske, ale nepaci sa jej 😒
porad mi prosim nejake hry alebo napady....ona sa sice vie pekne pohrat aj sama, ale so mnou sa moc nechce....

inac, dnes som na prasky, cely mi reve, bez priciny, lebo ju to ani nesvrbi(neskrabe sa ) ani nema teplotu....aj mi spala, dnes uz 2 krat po jednej hodinke...ale stale sedi na zemi a place....ked ju vezmem na ruky, tak chce ist zasa dole alebo place aj tak....asi jej chyba prechadzka....dnes este vydrzime a zajtra uz s nou pojdem..teda, ak tie kiahne neskolia aj mna.....
jest mi uz vobec nechce, zato vypila 500ml mlieka.....to je jedine, co chce.....neviem, neviem...teraz som si nasla konecne chvilku na net, manzel sa ju pokusa uspat, ale ako pocuvam, zatial neuspesne......

wienika
6. aug 2008

baby, pridala som par novych fotiek mojej lienocky 😉

maya01
6. aug 2008

Wienika,chuda Lea kolko toho ma...Samko toho nemal az tak vela. Ale je statocna,mala princeznicka....

Miri,daj vediet ako s domami...
A manzel sa aspon nauci po slovensky,ked budete na Sk.

twix
6. aug 2008

ahojte!

Miri - to je super ponuka! 🙂 urcite by ste mali ist, ved ak sa vam tam nebude pacit, tak sa vratite. ale myslim,
ze v tatrach sa vam pacit bude 🙂 teraz sa este snaz zdokonalit v nemcine, urcite to bude fuska. tiez som isty cas robila preklady a trvalo, kym som si zvykla na "fachbegriffe" z branze. drzim palce, nech vam to vyjde podla vasich predstav.

Ronnda - no ta vasa znama ma asi riadny problem s alkoholom. urcite by som jej dieta nezverila. a kazde dieta je ine, moja ukazuje ocka, pupok a to je vsetko, ale vie si zapnut dvd, vezu 🙂 kazde dieta sa uci svojim tempom.
nedavno som citala, ze ked sa deti ucia chodit, tak zacnu zaostavat v uceni inych veci. a musim potvrdit.
odkedy vie laura chodit, tak sa uci ine veci ovela rychlejsie a skoro kazdy den ma niecim novym prekvapi.
nic si z tych reci nerob, o to viac, ze nema ziadne deti 😉

Wienika - pekne fotky, mala je ako taka muchotravka 🙂 kazde dieta reaguje inak. moj brat mal tiez len jednu vyrazku na zadku, mamina si skoro ani nevsimla, ze to dostal. zato ja som vyzerala asi ako tvoja lea 🙂

my sme boli cely den doma. mala dostala rano horucku zo vcerajsieho ockovania. nastastie po cipku presla a uz sa nevratila, ale dost cez den spala, co mi aj vyhovovalo, kedze beham cely den na zachod a necitim sa prave najlepsie. uz vcera som cely den mala pocit, ze sa mi nejako buria creva a dnesok som presedela na zachode ☹
tak dufam, ze to nie je nejaky crevny virus. poobede som si pospala, ale zobudila som sa so strasnymi bolestami
hlavy, som si urobila silny cierny caj, o hodinu, ked som myslela, ze mi hlava vybuchne, tak som si dala polku
paralenu. a teraz je mi super, ako znovunarodena 🙂 . muzicek zobral malu na prechadzku. dufam, ze mi bude zajtra dobre. ale hlavne ze malicke pekne kope a hlasi sa, ze tu je 🙂

dnes som volala s jednym oberarztom z nemocnice, kde som chcela rodit (moj lekar je este na dovolenke). poslala som mu mailom moje najnovsie vysledky a on ich prediskutoval s detskym lekarom a ten povedal, ze urcite mam rodit v AKH, lebo aj tak by tam dietatko museli previezt. okrem toho to bude na 99% cisarsky rez, co mi dost vadi, ale co uz 😒 ci budu musiet babätko operovat sa uvidi az po porode. snad to nebude take vazne a ta operacia nebude nutna, alebo aspon nie hned, ked sa narodi ☹
tak buduci tyzden v tredu mam v akh termin a hned sa tam aj prihlasim na porod. a to som na zaciatku tehotenstva mala taky dobry pocit, ze ved viem, co ma caka ☹

lyziarka
6. aug 2008

ahojte mamicky,

no ja som truhlik. chodim na konika uz asi rok, ale nikdy mi nenapadlo vyhladat nejake forum slovenskych mamiciek v Rakusku, az dnes som nan nahodnym klikanim nadabila ... 😉
ja byvam v 14. Bezirku a rada by som sa aj s Kristianom k vam pridala...

wienika
6. aug 2008

twix, drzim palce, nech ta uz crievka netrapia.....

lyziarka, vitaj medzi nami....konecne k nam zavital aj dalsi chlapec, uz tu totiz bola prevaha dievcatiek.....
obcas organizujeme aj stretka v roznych viedenskych parkoch, tak dufame, ze sa nabuduce pridas.....

viedencanka
6. aug 2008

Lyziarka vitaj medzi nami. Aj ja mam chlapceka-bude mat uz 4 roky,teraz cakam dievcatko.

Tina- to s tym kojenim-resp. odkojenim vam urcite pomoze.
Ja som bola vo stvrtok navstivit moju kamosku v Brucku- ona ma uz vyse 2,5 rocne dievcatko a stale ho koji.Neviete si predstavit,aka histericka zacala byt,ked si zacala pytat prsnik,vrieskala ako zmyslov zbavena,hadzala sa o zem a stverala sa na mamu,trhala jej saty. No ja by som jej dala poriadne po zadku,keby sa moje dieta takto chovalo-zjavne bez priciny. A ona ju nedokaze odkojit,ze jej to mliecko tak chuti...

Miriam-vyzera to na dobru ponuku,snad vam to vyjde. Chcem ta len upozornit na to,ze ked sa budes zdrziavat dlhsi cas ako 3 mesiace na SK,stracas narok na matersku v Rakusku.

Twix-chvalabohu,ze s babatkom je po "uraze" vsetko v poriadku. Ja sa vzdy tak bojim,ked som v bazene,aby ma Martinko nechtiac nekopol. A tiez ked spim,lebo on sa ku mne vzdy prestahuje do postele a vacsinou je natlaceny pri mne,tak potom tak nekludne spim,lebo sa bojim,ze ma buchne.

ANo,uz sa mi to krati. Dnes som doviezla domov novu postielku a uz som ju zmontovala.V pondelok idem na kontrolu do nemocnice,som zvedava,ci nadalej babatko dobre rastie.Pred 2 tyzdnami mi len tak narychllo robili ultrazvuk a merali len rozmery stehennej kosti,kedze pri tom predchadzajucom ultrazvuku boli prietoky a pup.snura v poriadku.
Meno este stale nemame rozhodnuta.Manzel si dost trva na Anne a mne sa zase viac pozdava Diana a Linda,bude to tazky kompromis..

viedencanka
6. aug 2008

Wienika, tak si si den pred svadbou zazila taky stres?
Mne bolo presne tyzden pred svadbou jeden cely den hrozne zle,od rana do vecera som stravila na wc a bolo mi na odpadnutie,to uz asi z toho stresu zo vsetkych priprav...
Lieska,tebe sa to uz krati v praci-uz len par dni,ze?

Ja len pevne verim,ze moje dievcatko mi vydrzi v brusku do 23.8.,kym sem dorazi moj manzel.
Ronnda,takze pekny zazitok s potencialnou opatrovatelkou,to uz aby si clovek kazdeho 3krat preveril. Este ze ste ju vcas odhalili.

Vroni,Twix- vy,co mate info o Tagesmutter,kolko to asi financne vychadza? Da s u beznej tagesmutter dohodnut napr. aj 1-2 dni v tyzdni,alebo nepravidelne? Mna to len tak napadlo,ze by som to mohla raz za cas vyuzit,ked babatko bude mat zopar mesiacov a chcela by som raz za cas prist zastupit do prace.

viedencanka
6. aug 2008

dnes vecer som tu asi sama,tak prajem dobru nocku

wienika
7. aug 2008

dobre ranko....
jej, dnes som tu prvaaa..... 🙂

moja lienocka sa ma uz snad lepsie, este vcera bola dost umrncana, ale zatial ma dobru naladu.....velmi dlho mi spala, co som rada. od 19tej do 7.45...super, aj ja som sa trosku vyspala. v noci som dostala hrozne bolesti do podbruska, neviem preco, ani som sa nevedela pohnut, manzel bol pripraveny volat pohotovost.. ja si myslim, ze mam cystu, zasa, tvoria sa mi dost casto, no, budem musiet ist k doktorovi. esteze ma to asi o pol hodinu preslo, i ked stale to mam take citlive.

viedencanka, to by bola sranda, keby sa tvoje dievcatko narodilo 22ho, ako lea. i ked radsej nech pocka na manzelika 🙂
mne sa tiez paci meno anna, ale aj tvoje mena su krasne. este aj marianne je krasne, to je spojenie tvojho a manzelovho..... 😉

dnes by sme chceli ist na prechadzku, ale pojdeme hore do 19teho, aby sme moc neboli medzi ludmi, predsa len, nechcem nikoho ohrozit, i ked si myslim, ze lea uz nemoze nikoho nakazit, lebo to uz ma suche a ani uz tie vyrazky tak nevidno.

lieska
7. aug 2008

Bre ranko!

Wieni, mala je zlatunka, ani na tych fotkach nevyzera, ze by mala take problemy ako si pisala! Ale vyhadzana je teda statocne, chudiatko! A tu sa nenatieraju tie vyrazky tym tekutym pudrom???? Ja si pamatam ako sme mali biele bodky, strasne fajn mi to vonalo a v podstate to nejak vysusovalo tie pupaky!

Twix, tak Ti hrozi cisarsky???? Hlavne aby bolo s babom vsetko ok a aby bolo treba co najmenej zasahov (myslim tym tu operaciu). To ti verim, ze ta ten cisarsky netesi, mne to hrozi tiez i ked ja som v stadiu, ze neviem absolutne nic co bude a ako bude. Buduci tyzden idem na SK, tak uvidim co mi moj doky povie, ci tam ten myom vidi alebo nie. Ale pred par tyzdnami, ked to objavili, tak som mal aco robit, kym som sa preorientoval ana tu myslienku, ze mozno nebudem rodit normalne ale cisarskym. Teraz zas neviem ci to predsa len nebude spontanne... Som z toho nastvana, lebo fakt sa clovek potrebuje nejak psychicky pripravit na ten porod. Teda aspon ja to tak citim! V kazdom pripade drzim palce!!

lyziarka, vitaj!!! No este ze si sem zabludila! 😉 Sice dalsia viedencanka (ja som v salzburgu), ale co uz. Ja som sa zmierila s tym, ze sem sa len tak lahko Slovenka nedostane! 😀

Viedencanka, nech sa ti len malinka v brusku drzi!!!! Hadam to tie dva tyzdne este vydrzite! 😉
Aj mne sa to krati, robim do konca augusta, ale ked si zoberiem tu dovolenku, tak mam pred sebou uz len 10 pracovnych dni, vratane dneska!! Takz esom vlastne uz skoro na materskej! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre