Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenkaw
12. aug 2008

silvia2406 - myslim ze uz mas vsetko kupene, este dokupovavam malickosti ale v podstate mame vsetko. Uz sme dokonca boli vyzdnihnut aj kocik. Ja som si bola ista ze vsade v drogeriach zozeniem tie Windel Beutel, takze som kos na plienky neplanovala. ale snad sa budu dat objednat, hned idem na to! Majte sa krasne.

ronnda
12. aug 2008

pekny podvecer!
tak jsem prave zjistila, ze mi unikla jedna velice dulezita informace (pravdepodobne kdyz jsem byla na dovolene), a sice, ze boldy ceka miminko!!!

boldy - moc ti gratuluji a doufam, ze se citis dobre. Gratuluji i k novemu bytu. Mam z teto zpravy velku radost, i kdyz jsem se ji dozvedela tak se zpozdenim - diky silvii za rekapitulaci kdy kdo ceka mimi 😉

viedencanka - moc te obdivuji, ze jeste cestujes, ale je pravda, ze pokud se citis dobre, tak je lepsi, kdyz jsi v pohybu.

wienika - ja jsem nici delala mlicko vzdycky z prevarene leitungswasser a i ted ji zatim jeste prevaruji, i kdyz je to uz nejspis zbytecne. a mlicka nevim kolik by ted mela vypit, pije rano a vecer a vecer mi pije min a min, podle toho jak je asi najezena. ale ji hodne jogurty, pribinacky, syry, takze mlecnych vyrobku ma myslim dostatek.

mam tu ted na tyden moji 16-ti letou neter, to je takova velikanska pomoc, s malou si porad hraje, bere ji ven a ja misto toho, abych relaxovala, tak porad neco uklizim, pustila jsem se do uklidu kuchynske linky, uklidu skrini, no porad neco delam, tak jako vy tehulky s tim uklidovym syndromem 😉

ronnda
12. aug 2008

miriam - vy ted tedy mate jednu zmenu za druhou, ze dne na den. bude to pro vas asi dost stresujici, ale nabidky sefa jsou lakave a tesi me i zprava, ze nebudes tak daleko od tvoji rodiny v Nitre.

maya - taky jsem si vzpomnela jak jsme kdysi hledali krecka, kdyz jsem byla dita. hlavne ze jste ho nasli v poradku 🙂
k dovolene... ja nejsem moc velky cestovatel, chorvatsko mam moc rada a i letos jsme tam byli moc spokojeni, asi je to i proto, ze jsme byli u znamych. mozna se tam letos vypravime jeste jednou a pristi rok tam dovolenou planujeme znovu. doufam, ze i vy tam budete spokojeni, samko se tam ve vode jiste vyradi.

ronnda
12. aug 2008

joooo... jeste jsem chtela napsat....
dnes jsme byly venku, mala sla za ruku s moji neteri, ta vezla druhou rukou kocarek, ja jsem telefonovala. no a mala se najednou pustila a kracela si to jako by nic sama, udelala asi deset kroku, mela z toho obrovskou radost a porad to zkousela chodit sama, taky z toho byla pekne unavena a uz od sesti hodin spi...
tak to je nas dnesni veliky uspech...
hezky vecer vam vsem.

maya01
12. aug 2008

Dobry vecer,

Miri,kazdy den nas zasobujes novinkami....tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne... 🙂

Ronnda,gratulujem mala je sikulka...za chvilku bude uz samostatne bezkat a ty za nou 😉

Tehulky,vam sa to uz nebezpecne blizi do finale....prva je Viedencanka...a potom tu pribudne kazdy mesiac jedno babo a mozno aj dve...aj ja by som prijala 😉

Wienika a vy kedy oslavujete prve narodeniny,uz ich mate tiez za dverami...

Pekny vecer prajem.

maya01
12. aug 2008

Miri a 300euro za opatrovanie je velaaaaaaaaaaaaa...ceny su okolo 6000sk a ja poznam,dve dobre opatrovatelky...ale tie su v Nr...ale ked budes chciet tak daj vediet.

wienika
12. aug 2008

miri, tak to by bolo super riesenie, keby ste ten dom nemuseli teraz kupovat, zasa na druhej strane, treba si vyzistit, ci nepojdu nehnutelnosti u vas o par rokov hore s cenami, aby ste potom nekupili este drahsi.....alebo ho kupte a nechajte stat...ved hodnotu bude mat stale vyssiu...podla mna.....aspon tak hovori moj manzel....

maya, leuska bude mat buduci piatok narodky......dufam, ze budem zdrava-.....velmi by ma mrzelo, keby som prave tie jej prve narodeniny musela prelezat v posteli ☹

ronnda, gratulujem k prvym samostatnym krokom.....nici je ozaj ukazkovo-tabulkove dieta....mas stastie, ze je zdrava a sikovna......a ze nemas s nou trapenie..... 🙂
tak ja davam lee mlieko tiez rano a vecer, ale obcas jej dam aj cez den, ked vidim, ze moc toho nezjedla.....dnes papala aj jeden maly jogurt-fruchtzwerge, tie jej chutia....a tam je dost kalcia....
toho pribinacika vyskusam aj ja....ked budem v blave,jej kupim....
tak mas teraz fajront, ked ti neterka pomaha....ale ty sa moc nenamahaj.....ozaj, co tvoj chrbat? uz nemas bolesti?

twix
12. aug 2008

Ahojte!

tak uz sa tie terminy postupne blizia 🙂 ja som tiez uz nakupila nejake potrebne veci v Bipe pocas babydays.
plienky odporucam kupit jeden balik new born a jeden mini. ak si dobre spominam, ja som mala dva baliky new born a od zaciatku sa mi zdalo, ze malu tlacia. potom som kupila mini a tie neboli o moc väcsie, ale padli jej ako uliate a to mala normalnu porodnu vahu.
tie podprsenky odporucam mat aspon 3. ked sa dve peru, susia, tak mate este tretiu cistu. tym, ze ich nosite nepretrzita, tak sa rychlejsie spotia.... Stilleinlagen som tiez vyskusala niekolko druhov a najviac som bola spokojna s Babylove z DMky. dobre saju, daju sa nalepit do podprsenky a su aj cenovo vyhodne. mala som aj drahsie a neboli zdaleka take dobre.

wienika - mala vypije vecer flasku (asi 250 ml) vollmilch a v noci dva krat flasku Milumil Kindermilch od 1. roka. vecer si vzdy nachystam do termosky horucu vodu a v noci prilejem studenu z vodovodu a flaska je raz-dva hotova. niekedy dostane aj cez den vollmilch, ak niekam ideme a nie som si ista, ci vydrzi kym budeme jest.
jedava jogurty, puding, syry, takze vapnika ma urcite dost.

silvi - ked som cakala laurinku, chodila som k lekarke raz za mesiac. v 38. tyzdni som mala prvu kontrolu s CTckom v nemocnici, dalsiu v piatok pred terminom, kedze termin vychadzal na sobotu, dalsiu pondelok a stredu po termine. v stredu som aj odrodila, inak by mi dali v piatok vyvolavacku. zakazdym bola kontrola, ci sa neotvaram a CT. teraz chodim kazde 2-3 tyzdne do AKH na ultrazvuk, tak moj lekar si len precita spravu z AKH, sestricka mi zmera tlak a skontroluje moc a to je vsetko, kedze vzdy poviem, ze sa citim dobre 🙂

twix
12. aug 2008

ronnda - blahozelam k prvym krocikom. to my sme ani nedufali, ked mala laurinka rok, ze raz mozno bude chodit 😀
o tych pribinacikoch som raz citala na internete prispevok od jednej detskej lekarky, ze ona by ich davala az od 3. roka, vraj su dost smotanove a tazko stravitelne. ja som samozrejme tiez skusala malej dat 🙂 ale jej nejako nechutia ☹ zato fruchtzwerge zje bud tri tie najmensie, alebo dva tie velke na posedenie. aj puding miluje, ale z krupicovej kase ju napina ☹

twix
12. aug 2008

viedencanka - pisala si, ze ty nemozes byt pripoistena u manzela. ak by doslo k takej situacii, tak sa jednoducho sama poistis. asi je to drahsie, ale nie nemozne 😉

miriam - drzim palce, nech to vyjde podla vasich predstav, aby ste na slovensku boli spokojni. ta materska by ti mala dalej bezat, ked tu budes prihlasena na trvaly pobyt. nepocula som, ze by mohla byt svokra na materskej, ale treba sa popytat.

ozaj, dnes som pocula v spravach, ze v septrembri vyplatia 13. familienbeihilfe, tak som sa potesila, ze stovecka navyse nezaskodi, ale na konci prispevku povedali, ze len skolopovinnym detom ☹ ale vraj chcu zaviest povinny rok v skolke pred nastupom do skoly, tak to by sme mali ten posledny rok v skolke zadarmo 🙂 ja uz teda premyslam riadne dopredu 😀

ja som zajtra v AKH na kontrole a zaroven sa prihlasim na porod, tak som zvedava, ake informacie dostanem. tym, ze mam aj pripoistenie, tak dufam, ze budem mat aj v AKH nejake vyhody. pri prvom porode sme mali familienzimmer, ale muzicka som poslala spat domov, kedze mala neustale revala, odkedy sa narodila a potom revala este asi 3 mesiace ☹

twix
12. aug 2008

miriam, teraz som si docitala tvoj dnesny dlhy prispevok. urcite si napis podrobne vsetky body, otazky, ktore si musite so sefom vyjasnit a zo skusenosti viem, ze treba mat vsetko pisomne, slova a mile reci nestacia, tak sa toho drzte. so sefom vsetko prediskutujte a dajte na papier. aby si z vas nahodou nevystrelil, pripadne nezabudol, co vam raz slubil.

jasterka
12. aug 2008

Dobry vecer babulky.
Akurat som vas docitala,vy mate energie,stihate deticky a este aj pravidelne prispievat 😕
nieje ta materska malina? 😀 (to bol len vtipok)

Ja uz spomalujem,dnes som si na chvilku lahla akoze len privrem oci,a spala som poobede 3hodiny,som neverila vlastnym ociam...
twix vdaka za rady ohladne plienok,a podprsiek,a vloziek,som si to poznacila...a dam na teba.
My sme sa so silvikouasi pred dvomi tyzdnami na tie podprsky pytali a predavacka,ze na to mame este casu,mame prist 2-3tyzdne pred porodom 😲 tak sme nechapali,ze co ked porodime o nieco predcasne,posleme muzikou na nakup?to sa prsia este budu menit?dufam,ze nie ☹

twix a ostatne tehulky a mamulky?aku kozmetiku odporucate pre novorodenietko?V com kupat?
treba pupik nejak osetrovat,ci to nam daju a vysvetlia asi v nemocke,nie?

twix
12. aug 2008

jasterka - podprsenka by sa mala vraj kupovat v poslednom trimestri. na zaciatku vraj staci kupat v cistej vode. my sme pridavali par kvapiek olivoveho oleja (rada od hebamme). pupok sa len zapudroval, aby pekne uschol a odpadol. ale to ti vsetko vysvetlia v nemocnici. niekde sa hovori, ze ho nesmies kupat, kym neodpadne, ale my sme kupali a aj v nemocnici malu okupali dva krat. je to len chvilocka a potom sa osusi a zapudruje. puder pouzivame penate a wundschutzcreme od nivea, ale ono je to jedno, ci vezmes johnson&johnson, alebo niveu. podla mna su rovnake. urcite casom zistis, co je pre tvoje babätko najlepsie, ci olejicek, alebo nejaka lotion, co rychlo vsiakne ... kazde babo inak reaguje.

tehulky - hofer bude mat vo stvrtok stoffwindeln s obrazkami:
http://www.hofer.at/at/html/offers/58_8855.htm

tak ja vypinam. dobru noc 🙂

wienika
13. aug 2008

dobre ranko kocky,
tak ja som dnes totalne nevyspata, lea sa s placom zobudila o 4.40 auz nechcela spat. tak som si k nej do izby lahla, aby som zakazdym nemusela skakat....nachvilu sa jej vzdy podarilo zaspat, ale po par minutach sa budila....som uplne hotova, toto sa nam este nestalo....dufam, ze to tak nebude stale.... ☹
teraz sa tu hra a ja skapacina lezim na sedacke a jednym okom ju sledujem.....
boli ma hlava, dufam, ze je to z nevyspatosti a nie z prichodu ovcich kiahni...... 😖

jasterka, twix ti napisala presne to, co by som aj ja.....podprsenku este nie, uvidis ako sa ti prsia zvacsia po porode, cize ked budes kupovat, tak trochu vacsiu.
este by nebolo zle si kupit cipky carum carvi-prirodne rascove proti boleniu bruska-kolike a kvapky sab simplex. ja som ich prve 3 mesiace velmi vyuzila, mala revala v kuse, ale myslim, ze tu z konika asi kazde dieta....snad ich nebudete potrebovat....ale pre istotu...

ja som tiez davala malej olivovy olej do kupela, ale nie ten jedly 😀 ,ten z lekarne...ja som nevedela, ze existuje aj taky......
a v nemocnici dostanes puder na pupik a D vitamin v kvapkach....
co sa tyka toho kosa na plienky, ja ho mam, ale az taky vynalez to teda nie je. tie sacky su pomerne drahe a aj tak to smrdi..... 😝

maya01
13. aug 2008

Dobre ranko,

Winika,ja sa dnes tiez citim ako mechom uderena....Samko spal bajece...ale ja som nevedela vecer zaspat...bola som tak strasne unavea a nie a nie zaspat.... 😠
Dufam,ze Leuska bude v poriadku...

Jasterka,podprdu kupuj urcite neskorsie...a co sa tyka kozmetiky ja som pouzivala Weledu,je sice dost draha ale Samkovi na tvaricku sadol jedine ten krem...je dost mastny a on ma suchu plet.
O osetrovani pupceka ti vsetko vysvetlia v nemocnici a aj ti povedia co si mas kupit v lekarni.
Neboooj o vsetych dolezitych veciach ta budu informovat v nemocnici.

Idme si dat kavu,nech ma trosku vzpruzi...
Zatial pekny dnik.

miriam25
13. aug 2008

dobre ranko,
no my sme uz so samkom boli vo firme a v obchode, napisala som mail kamoske a teraz som si vas docitala.
mayi, my odkedy mame vsetky tieto novinky nemozem vecer zaspat, ked sa mi podari zaspat pred polnocou, som stastna, ale to je ozaj vynimocne, uz som z toho hotova..

wieni, samko sa mi pred mesiacom tiez takto budil a nechcel uz spat, teraz je to uz lepsie, u nas zabera cajik. Ked sa zobudi a dam mu cajik, otoci sa na bok a spinka dalej... skus, mozno to aj leuske pomoze a mozno to bolo len dnes...

mayi, este som ti chcela napisat... teraz, ked budem v nr, skusim pohladat niekoho pre samka, ak nenajdem, asi by som ta poprosila o ten kontakt na tie dve, co poznas ty. lepsie ako nic, i ked by som asi prijala, keby bola radsej z moraviec, ale ked naozaj nikoho nenajdem, tak iny vyber nebudem mat. A jak sme sa bavili o tej malej motorke, nemas nejaku fotku? Neposles mi IP aj kolko by si za nu chcela a pod??? zrejme by som ju od teba teraz vzala, ked budeme v nr, ak ju este stale chces predat 😉

miriam25
13. aug 2008

twix a ked budem pracovat a zarabat? Moja svagrina sla do prace, poberala matersku a ked jej na to prisli (a no to casom pridu), musela vsetky peniaze vratit a ono to casom je celkom pekny balik penazi... ☹ neviem, co mam urobit, musim sa este so sefom porozpravat, kde budeme nahlaseni, ci na SK alebo tu, lebo ak by sme oficialne boli nahlaseni na SK, ze precujeme, tak by o tom tu nevedeli a mohla by som matersku dalej poberat... Ak by som bola nahlasena tu, tak finanzamt pride na to, ze pracujem a ze mam vysoky plat a matersku by mi okamzite zrusili a musela by som aj vracat peniaze, odkedy pracujem a to moc nechcem... to je len zbytocne natahovanie sa s uradmi...

maya01
13. aug 2008

Miri,no jasne...mam az dve...jedno auticko a jednu motorku...ved ked budes v Nr.kludne mozes prist k nam a vybrat si...A potom ti dam kontakty na tie dve tetuly.

miriam25
13. aug 2008

super, jaaaaj, hlavu mam na prasknutie z toho vsetkeho, ani sa nedivim, ze nemozem zaspat vecer...
za dva tyzdne musim obehat detskych lekarov v nr a v moravciach, kam by som chodila so samkom... ozaj maji, nevies, ako je to s poistenim? treba to vybavit tu, ked sme pripoisteni s drahym, ale mozem urobit aj extra poistku na slovensku pre samka?
jaj, musim obehat aj jaslicky a bydobit si nejake miesto prenho, dufam, ze mi primatorka pomoze...
je toho na mna akosi privela... aaach, uz aby sme byvali v moravciach, lebo sa z toho zblaznim!!!

maya01
13. aug 2008

Miri,ma tvoj Samko slov.rodny list? Ak ano,tak potom pojdes do poistovne,uz je jedno pre ktoru sa rozhodnes a mali by ho poistit....myslim,ze by to malo tak fungovat.
Mozem ti odporucit super dr. na poliklinike na Klokocine...urcite vies kde. Ak chces poslem ti do IP kontakt na nu.

miriam25
13. aug 2008

No samko ma slov. rodny list, preto si myslim,ze by nemal byt problem ho poistit aj na slovensku, skusim ist asi do vseobecnej zdravotnej, alebo behnem mojej detskej lekarke, ta si ma este stale pamata (dr. Zaparkova-neviem, ci za slobodna,ale asi) a ona mi urcite nejaku poistovnu odporuci. jej by som sa chcela opytat najskor, ale asi budem potrebovat aj nejaku lekarku v moravciach, lebo ked bude samko chory, trepat sa s nim do nitry.. no neviem... ale asi by som chcela mat aj v nr aj v moravciach... ktoru doktorku si myslela ty?

maya01
13. aug 2008

Miri IP

miriam25
13. aug 2008

hej, babenky, kde ste vsetky? wieni, dufam, ze si stale bez pupacikov 😉 mozno si to od leusky nakoniec naozaj ani nedostala... kiezby...

maya01
13. aug 2008

Miriiii,ja som tu...Asi sme tu len my dve... ☹

miriam25
13. aug 2008

Vazne sme tu len my dve ☹ a ja len jednym ockom... Prave som ulozila samka do postielky, tak som zvedava ci bude spinkat alebo ho pojdem vybrat. Sme boli trosku tu pred domom, aspon si pobehal, ale topanky sme obuvali dobru stvrt hodinu a on sa mi vysmieval,ked mi to neslo, uz som si myslela, ze ani von nejdeme, no nakoniec som ich nejak obula, nie celkom ako by to malo byt, ale stacilo na tu chvilu, co sme boli pred domom. Rucicky mu musim pevne drzat lebo on sa hocikedy pusti a chce ist sam, pozeram, co to robi, ale jemu je to jedno... Za jednu ruku ked ho drzim, tak beha jak vichor, no mam o radost postarane 😉

maya01
13. aug 2008

My sme uz poobede a idem Samka na chvilku ulozit,neviem ci zaspi,ale oddychnut si moze,aj to niekedy staci...Poobede sa chystame do parku,tak dufam,ze nebude prsat.
Mozno ti uz zacne Samko aj pomaly bezkat sam...nas zacal uz v 11 mesiacoch a od vtedy beha,beha a beha... 😉

miriam25
13. aug 2008

No uvidime, vsetci hovoria, ze on bude za chvilu chodit, ale to hovorili aj ked sa dal prvy krat na 4 a on vobec nelozi, len sa plazi ako vojak 😀 no ale aspon by som sa nemusela stale zohynat a drzat ho za ruky, ale ved aj to bude, chce to len cas.
No u nas to vyzera tak, ze samko spinka, doteraz som nepocula ani pipnutie z izby, tak snad sa dobre vyspinka a poobede pojdeme este trosku von. Ja som uz po obede, samko odmietol, tak sa napapa, ked vstane.

bola som v zdravotnej poistovni dnes doobeda a povedali mi, ze ecard je platna aj na slovensku, pokial si nechame nahlaseny trvaly pobyt tu v rakusku a ja nebudem pracovat, mozem dalej poberat matersku, no ak budem pracovat, musim priniest zmluvu, kde bude napisany plat a podla toho urcia, ci mam narok dalej poberat matersku alebo nie, no ja uz teraz viem, ze nie, lebo budem zarabat viac, ako maju oni v tabulkach. No nic, len sa musim nejak poistit, aby sme sa nahodou nevratili po niekolkych mesiacoch domov a mohla by som este matersku dostavat, len vzhladom k tomu, ze som mi ju vezmu, uz nebudem moct... pisem jak tatar, ze?
nejak budem musiet zaakomponovat do pracovnej zmluvy, ze v pripade, ze by sme sa vratili skor zo slovenska mi musi sef vyplacat aspon vysku materskej do samkovych 20 mesiacov. Aby som mala aspon nejaku istotu...
no uvidime, v piatok sa mame stretnut so sefom a porozpravat sa o vsetkom, tak som zvedava. musim si uz konecne napisat vsetko, co s nim potrebujeme prebrat, ved piatok je uz pozajtra a potom vecer cestujeme do nr... jupiiiii

vroni
13. aug 2008

Miriam, to s tou prerušenou materskou sa určite dá. Môžeš kedykoľvek prerušiť a po čase (tuším do sedem rokov) znovu nastúpiť na materskú. Takže z toho by som si starosti nerobila. Ale presne sa opýtaj v poisťovni, aké papiere k tomu potrebuješ. Zarobiť môžeš "len" 16 tisíc a nejaké drobné čistého ročne, 13. a14. plat sa neráta, ak ti ponúkli viac než 2000€ mesačne hrubého, tak si za hranicou a materská ti nevyjde.... (mne to takto vyrátala tetula v poisťovni pred dvoma rokmi) Ale keď materskú oficiálne prerušíš, je ti to fuk, ak sa vrátite, vrátiš sa aj ty na materskú a nič sa nedeje. Držím palce, nech vám to všetko vyjde...

viedencanka
13. aug 2008

Lenka pav- ak si vyberies tu variantu na 20 mesiacov,matersku ti vyplatia len tych 20 mesiacov,zvysne 4 by musel byt manzel nahlaseny na matersku.

Miriam-prekvapuje ma,ze ti v poistovni povedali,ze staci ked v rakusku budes mat nahlaseny trvaly pobyt a prijem by neprekracoval hranicu,o matersku neprides. Ja som sa na to viackrat pytala,kedze pocas mojej prvej materskej sme boli nejaku dobu v Taliansku.Jasne mi vtedy povedali,ze nestaci len trvaly pobyt,ale musime sa skutocne nachadzat v Rakusku- a pravdepodobne kedze som vtedy nahlasila,ze manzel tu nepracuje,mali nejake podozrenie ze ani ja s malym tu nie som,tak mi kazde 3 mesiace posielali nejake listy,na ktore im bolo treba do 2 tyzdnov odpovedat,v opacnom pripade by mi prestali matersku vyplacat. Aj na tom vyrozumeni od Finanzamtu je jasne napisane,ze v pripade,ze by sme sa prestahovali do ineho statu atd., treba to ihned nahlasit. Niekde na internete som sa docitala,ze si to mozu aj skontrolovat a mozu od teba ziadat ucty za elektrinu,mozu sa opytat susedov,ci v Rakusku naozaj zijes atd...takze pozor na to.
Co sa tyka poistenia na SK,ja som chcela Martinka aj mna tiez pripoistit,bola som vo viacerych poistovniach,ale ked natukala moje meno,hned jej vyslo,ze som poistena v Rakusku a dvojite poistenie v EU uz nie je mozne, takze som mala smolu,da sa ist len na ecard.

Silvia-mne CTG tiez este nerobili,mam prist v den porodu,ak neporodim skor a potom mi to spravia.Takze teraz uz len cakam...

Twix- s tymi pribinacikmi a inymi mliecnymi vyrobkami na baze tvarohu mas pravdu. AJ mne ked bol Martinko maly,skusena detska lekarka povedala,ze tvarohovy vyrobok je pre dieta tazko stravitelny aj aj ked dietatu chuti,z vyzivoveho hladiska pren nema velky vyznam,aj ona mi odporucala aj v tretom roku.

My sme vcera boli zase plavat,mne to vzdy tak dobre padne,rozhybem trosku kosti a svaly. Ja uz v noci nemozem poriadne spat,uz ma vsetko boli,tak to plavanie mi vzdy pomoze.
Inak aj ja mam babatko na pravej strane,mam uplne krive brucho,na pravej strane vypukle,na lavej nic...

viedencanka
13. aug 2008

Miriam,dakujem za ten recept na piskot. tortu,uz som ju 2 krat robila a hned sa zjedla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre