Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
1. okt 2008

Jeeeej Leni,gratulujem...a prajem Vam obom hlavne vela,vela zdravicka a tebe rychle zotavenie. 🙂 🙂 🙂
Vybrali ste krasne meno 😵

lenka.pav
1. okt 2008

ahojte, jeeeej, lenka, gratulujem!!! 🙂 . tak aj ona chuda prenasala 9 dni. ale stihla mat septembrove babatko, nase uz bude oktobrove...
tina, dakujeme za spravu. a nevies, ci nakoniec rodila spontanne alebo jej porod museli vyvolavat? by ma to celkom zaujimalo.
inak vam prajem pekny dnik.

jasterka
1. okt 2008

Dobre rano,tak to je krasna sprava,len co som zapla pocitac 😵

Lenka.w-gratulujem s celeho srdca,tak uz mas svojho chlapceka 🙂 nech ti robi radost po cely zivot 🙂

Lenka.pav-aj tvoj malicky sa zachvilku prihlasi,uz nepotrva dlho a budes ho tak isto obimat 🙂

Baby ste zlate,ze nas tehule postradate 🙂 mna sa snazi zlomit chripka,ale sa len tak nedam a bojujem vsetkymi prirodnymi prostriedkami....

Ronnda-mala je okate zlaticko na tych fotkach,skoda,ze som ten katalog s lutzu vyhodila,som nevedala,ze sa moze aj takto zist 😀 ...nema to chybu 🙂

tinavieden
1. okt 2008

Lenka.pav. nie neviem aky mala porod. Prisla mi od nej len sms a vsetko co v nej bolo som vam napisala. 😉

miriam25
1. okt 2008

dobre ranko,
wau, super novinka hned z rana 😵 😵 😵

lenkaw, zelame vela vela zdravicka tebe aj malinkemu Lucovi, nech vam v zivote robi len radost 😉

ronna, my sme na tom so zubkami stale rovnako ☹ ten druhy horny krasne vidno, kolkokrat uz mam pocit, ze je uz vonku, potom ho nahmatam a nic ☹ tak neviem, kedy sa odhodla prerezat, ale horne jednotky uz tiez idu pomaly dolu, dasienko je cele hrube... tak som zvedava...

jasterka, samozrejme,ze na vas myslime, osobne si myslim, ze my vsetky tu sme na internete vytvorili dobre priatelstva, aj ked len cez internet (podaktore ☹ ) ale aj to sa pocita 😉 a tym tehotenstvom sme si my maminky presli, takze sa vieme vcitit do vasej koze a preto rady radime 😉

inak teraz neviem, ktora lenka to caka toho valibuka, ale teda lenkaw ma normalneho chlapceka 😅 lenka.pav to ty cakas toho macka??? alebo sa len u lenkyw lekari prepocitali? 😅

ronnda
1. okt 2008

tak to je opravdu moc krasna zprava takhle po ranu!

lenkaw - i ja ti moc gratuluji k narozeni vaseho chlapecka, preji obema hlavne zdravicko, at malinky hezky papa, uzivejte si jeden druheho, je to krasny pocit mit toho drobecka u sebe...
kdyby to vsechno tak rychle neutikalo... 😒

jasterka - tak to je neprijemne, ze se necitis dobre, snad te chripka opravdu nezastihne a vyhne se ti obloukem. dekujeme za pochvalu, ten katalog lutz jsem mela taky nachystany na vyhozeni, ji se hrozne libi ty barevne obrazky, jsou tam hracky, miminka, kocarky, tak na vsechno reaguje, je ji to proste blizke 🙂

ja jsem uz od vcerejska nejaka moc aktivni, buchta upecena, dnes uz mam uvareno a trochu uklizeno, ditko ted vstava, je to poznat, kdyz ji ty zoubky netrapi, je hrozne spokojena.

lenka.pav - uz to nebude dlouho trvat a malickeho budes mit u sebe, nejpozdeji v sobotu, to uz je za chvili.

tak pekny den vsem, hlavne odpocivat a vyhybat se chripce!

lieska
1. okt 2008

Jeeej, tak Lenkaw uz je mamina! GRATULUJEM!!!!!!!!!!!!!!! No to je super, ze su obaja v poriadku, vsetko naj naj naj prajem! 🙂

Lenka.pav, neboj, aj ty to mas uz za par, i ked ta uplne chapem. Ja mam este 4 tyzdne, ale uz by som si najradcsej to brusko odlozila niekam! Kiezby sa ti to do tej soboty rozbehlo aj same! Prajem ti to!!!

Jasterka, tak bojujes s chripkou?? Chuda, to je nanic... len sa daj cim skor dokopy, v den D musime byt stopercentne zdrave!!! 😉

Ronnda, mala Nici je fakt rozkosna! Taka okanka zlata! Velmi podarene fotecky!

Miri, so zehlenim nie si sama, ja kam sa pozrem, tam vidim kopy opraneho pradla alebo este co mi visi na "ständri", takze zapinam Ordinaciu, kt. som vcera prepasla, lebo som labzovala po vonku a idem na to! (A to sa mi perie dalsia pracka, blee)

Krasny, aj ked uprsany dnik prajem!

silvia2406
1. okt 2008

ahojte maminky a tehulky 🙂

co to hned zrana citam 😵 lenka je uz maminkou. BLAHOZELAM 😵 😵 😵 😵 😵 malinkemu lucovi zelam veeeeela zdravicka a lenke skoro zotavenie po porode a vela mliecka. musi to byt uzasny pocit mat to male stvorenie konecne v naruci 🙂

lenka.pav, aj ty sa coskoro dockas svojho lukaska, ja pevne verim, ze to vase zlaticko sa rozhodne samo, ze uz chce vidiet svojich rodicov 😉

jasterka, s chripkou rychlo prec. pekne sa liec, citron, cajik, vyvar a choroba bude prec 🙂

lieska, ale sa nam to krati, co? 25 dni do terminu. 😲 na jednej strane by som zostala tehotna navzdy, na druhej to chcem mat uz za sebou a drzat tu nasu princeznu v naruci. aj ty mas take rozporuplne pocity?

baby, naozaj ste zlate, ze na nas tehulky myslite 🙂

u mna dnesna noc nebola nic moc, uz ma zacinaju budit aj poslickovia, neustale beham na wc-ko a potom vyspavam aj do pol 10-tej, co je u mna nezvyk. uz by som bola rada, keby som to mala za sebou, ale vsak vy vsetky viete, ako sa teraz asi citim 😉 prezivali ste to iste.
od piatku do vcera som tu mala kamosku, prelozili sme cele mesto, pokecali, neustale mi hladkala brusko a nesmierne sa tesila, ked sa mala prevalovala z jednej strany na druhu a ona to mohla citit. 😵 mozno som ju aj trosku navnadila 🙂 je to zvlastny pocit, ze s niektorymi ludmi sa stretnem uz ako mamina.

dnes som este chcela ist do blavy pre pasy, ale "niektori ludia" ma tak nastrasili s hororovymi scenarmi, ze co by sa mi cestou mohlo stat, ze som radsej posluchla a buduci tyzden to radsej manzel. 😅
zajtra nas caka este spatsommerfest v manzelovej praci a potom sa uz len pripravujem na porod 😵

charlotka
1. okt 2008

Dobre ranko, teda uz skoro obed 😉

lenkew gratulujem aj ja, sice sa osobne nepozname, ale vdaka tejto stranke som vsetko prezivala s nou 😵 podobne aj s lenkou.pav 🙂 drzim palceky😉 ja by som uz tiez chcela mat moje babo v naruci 🙂 ale my este mame cas 😎

silvi, ja som na tom uuuuplne rovnako, zacinaju sa ohlasovat poslickovia, v noci musim aj 5x na wc a potom halabusim po byte, lebo aj babo si zvykne dobre pokopkat 😀 zato rano, ked manzelik odide do prace, vyspavame aj do 11.00, tak ako dnes, takze ja prave ranajkujem 😀 ale ako vidim, je to asi uuuuuplne normalne 😝 ozaj, ako si dopadla u stefanovica? volala si mu kvoli tomu streptokokovi? hadam bol na teba mily 😉

inak stale cakam na odpoved z policajneho zboru ba, uz mi sice odpisali, ze si to posuvaju, asi som to s tymi mojimi otazkami prehnala 😀 no hadam to do porodu stihnu zmaknut 😠 😎
majte sa krasne 🙂

silvia2406
1. okt 2008

a myslela som, ze buduci tyzden to vybavi manzel 😅 tehu mi fakt lezie na mozog

ahoj charlotka, k stefanovicovi pojdem zajtra, tak dufam, ze bude mily 😠
ty si uz bola na ten ster na streptokoka? ako to prebieha? a nevolala si nahodou kvoli tomu uberweisung, co sme od stefanovica dostali, ze co s tym?
a ozaj prajem dobru chut 🙂

charlotka
1. okt 2008

tak drzim pesticky, nech ta stefanovic nesklame 😉 potom daj vediet, ako si dopadla 🙂 ja mam naplanovane, ze streptokoka aj nemocnicu vybavim v pondelok. Do laboratoria sa netreba objednavat a v nemocnici im to ukazem a uvidim co povedia, urcite dam vediet 😵 mne este to meranie prietokov nerobili, tak uz by hadam bolo aj nacase 😖 Silvi, a tebe to meranie robili tam kde aj sono? ten isty dokotor alebo si bola v ordinacii? som si vsimla, ze niektore tehulky s vacsimi bruskami chodia do tej ordinacie s dverami hned oproti aufnahme sestrickam 😨 mna len zaujima, ci sa niekto pozrie na ten moj krcok, v akom je stave, kedze stefanovic nepozeral, takze uz vlastne 7 tyzdnov neviem, ale hadam sme pekne zatvoreni 😅

silvia2406
1. okt 2008

charlotka, mne tie prietoky robila doktorka v 36tt, ked som bola na sone, na ktore sa objednava tie 3 tyzdne dopredu. vtedy mi malu pomerala a zaroven urobila aj prietoky. robila to v ordinacii, ktora je na pravo od aufnahme, krcok mi nekontrolovali. okrem toho som bola tyzden pred tym na gesprachu, kde si do papierov zapisali moju krvnu skupinu, ci som mala nejake problemy pocas tehu, ochorenia a pod. mna doktorka aj vysetrila, ale bolo to kvoli polypu, ktory som mala, chcela vediet, ci tam este je, myslim si, ze normalne je to len rozhovor, ziadne vysetrenie. napr. jasterke to vysetrenie nerobili a to bola na tom gesprachu v ten isty den ako ja ale pri inej doktorke.

boldy
1. okt 2008

ahojte babulky,

v prvom rade gratulujem lenkew, nech ste zdravucki a stastnucki 😉

takze som nemala cas pisat, mala som tu tiez rodicov, ktora nam pomohli dat trosku dokopy bytik... od piatku budem prec na dovolenke s manzelom, takze sa ukazem az potom... brusko nam rastie, len dnes som mala v noci nejake zaludocne potiazne, dufam to prejde...
silvy> stefanovic ma dovolenku az od pondelka bude tam, aj my sme sa chystali este pred dovolenkou, preverit ci bude chlapcek alebo dievcatko, no ale si musim pockat, ked sa vratime

ronda>mile foto a tu buchtu by som si dala, hlavne tie vase povidlove ceske mnam 🙂
jasterka> liec sa budes potrebovat silu 🙂
pozdravujem vsetke ostatne tehu aj maminky

silvia2406
1. okt 2008

boldinka, dakujem za info 🙂
prajem vam krasnu dovcu, pekne si ju spolu s manzelikom uzite, ta dalsia uz bude v trojici 😵 na seba a na malinke davaj velky pozor a manzelik nech vas pekne rozmaznava 🙂
ale ti krasne pribudaju tie tyzdne 😵

boldy
1. okt 2008

dakujem silvy, doteraz ma mamina rozmaznavala, tak dufam, ze svokra tiez nebude lenit 😉 pribudaju rychlo, ani si to nestiham uvedomovat

silvia2406
1. okt 2008

neboj aj svokra si da zalezat 😉
a co mas so zaludkom? mas pocit, ze si nieco zle zjedla, alebo este stale tehu nevolnosti?

boldy
1. okt 2008

neviem v noci som sa zobudila na bolesti, nevolnosti uz presli, takze neviem co to moze byt... tak len tak dietne dnes sa snazim... nic zvlastne som nejedla, tak neviem ze co to

silvia2406
1. okt 2008

mozno mas cestovnu horucku, ja ked mam niekam cestovat, tak mi je nevolno tyzden 😅
ak by dieta nezabrala, zajdi k lekarke nech sa na teba pred dovolenkou pozrie, aby si si bola ista, ze nemas nejaku crevnu virozu 😒
ozaj, bola si pri stanek na tom internom vysetreni?

boldy
1. okt 2008

tak ja nezvyknem mat take cestovne horucky, no ale moze byt teraz 🙂 nie este som nebola pri internistke, zajtra sa chystam, len neviem ako ordinuje, na nete to nie je, tak snad rano tam bude

silvia2406
1. okt 2008

boldy, tu mas ordinacne hodiny http://www.aekwien.or.at/997.cfm?id=11365
ale netusim, co znamena to "O" a "T" 😒

silvia2406
1. okt 2008

aha, uz viem 😅
"T" je na termin a "O" je ordinacny cas, takze zajtra tam robi poobede 🙂

boldy
1. okt 2008

jej dakujem za pomoc, si to nasla 🙂

silvia2406
1. okt 2008

rado sa stalo 🙂

lieska
1. okt 2008

Caute tehule! No super, Silvi a Boldy, ze ste sa ozvali!!! 😉

Silvi, ufff, to vazne uz len 25 dni???? Ja uz ale ani nejak nemam taky ten pocit, ze chcem zostat tehotna. Ja uz by som to aj rada mala za sebou, aj ked je fakt uzasne, ze si to babo kopkajuce a mrviace sa nosis vsade so sebou! Len uz by som aj rada kocikovala! Ako napr. teraz, u nas je krasne slnecno, tak si idem vyjst sama s mojim brusiskom a tak rozmyslam ake by to bolo super vytrepat teraz von kociarik aj s drobcom!

Baby o akych poslickoch to stale vravite??? Viem, ze su to nejake predporodne "priznaky", ale ako sa to prejavuje konkretne???

silvia2406
1. okt 2008

ahoj lieska 🙂

u mna su poslickovia ako menstruacne bolesti, plus tvrdnutie bruska.
som inak zvedava, ktora z nas troch, co mame 26.10. termin (teda ty, charlotka a ja) pojde ako prva 😎

lenka.pav
1. okt 2008

ahojte, no tak to som zvedava aj ja, ktora z vas bude prva. a hlavne, ci niektora porodi na termin alebo vas deticky potrapia ako mna a lenkuw 😀 😀 😀 .
poslickovia su u mna tiez ako u silvi - tvrdnutie bruska plus bolest v podbrusku ako pocas menstruacie 😉

charlotka
1. okt 2008

Ahojky,

tak to je nas zvedavych viacej 🙂 ktora to zvladne ako prva 😝 😉 poslickovia su u mna vo forme takmer bezbolestnych kontrakcii (braxton - hixtonovky sa tusim volaju 😅 ) ja ich mavam od zaciatku, ale nie tak casto ako teraz, niekedy aj zopar za hodinu, takze nacvicujeme ostosest 😀 a tusim vcera v noci mi okrem tvrdnutia bruska babatko aj dost dlho tlacilo na konecnik, som sa normalne zamyslela, ci sa nieco nedeje, ze zobudim manzela 😀 ale potom sa asi ulozilo inak a bolo po poplachu 😉
teda silvi, ste s jasterkou absolvovali toho 🙂 ja som v nemocnici zatial bola stale len na ultrazvukoch, musim sa popytat v pondelok na ten pohovor aj tie prietoky, nech nie je zle, ze som sa neobjednala alebo co 😎
lieska, este stale neviete ci to bude chlapcek ci babika? alebo nechcete vediet ako my? 😵

miriam25
1. okt 2008

ahojte babulky, dnes ste sa pekne rozpisali vidim.

charlotka, lieska nas vsetky natahuje a nechce povedat, co to bude 😉 takze mozeme len hadat a tipovat, ale pravdu vie len ona sama 😉

veru, uz sa vam to vsetkym krati, aj boldy tie tyzdne nejak rychlo pribudaju...

my sme dnes mali celkom rusny den, tiez som sa trosku snazila, som upiekla jablkovu strudlu a doobeda som piekla hurky, co ocino robil, som este nasla v mrazaku balik, tak som si povedala, ze sme uz dlho nemali 😉 tento vikend budu nasi zabijat, takze nam zasa naplnia mrazak klobasami a hurkami...
inak sme mali doobeda navstevu, prisla svagrina, aj som chcela, ze poobede pojdem s nou k nim, aby aj jej decka videli samka, ale su prechladnute, takze sme nikam nesli, nepotrebujem, aby bol maly chory.

aaa, prave prisiel drahy domov, tak vam zelam krasny vecer,idem robit veceru 😉

ronnda
2. okt 2008

neni zvykem, abych tu rano byla prvni, ale dnes je to tak 😵

tehulky, jen se nechejte pekne rozmazlovat co to jde, mate na to narok, hodne odpocivejte.

jakpak se dari lence.pav? vim, ze se te ted asi kazdy pta, tak co, uz? musi to byt pro tebe trochu neprijemne... ja jsem to s prenasenim nezazila, mala se ozvala dokonce o par dni driv, takze jsem nemela vubec cas premyslet o tom kdy uz to bude a tak. malicky si proste vybira ten nejlepsi okamzik, kdy chce prijit na svet. uzij si jeste briska!

a co twix? taky to ma ted uz mnohem narocnejsi, laura ji jiste moc v klidu nenecha.

wienika - byli jsme vcera v tom popolini, jeste ze jsi me upozornila, ze je to takove zastrcene a v takovem dvore, uz bych se asi otocila zpet 😉 fusak jsem tam sice neporidila, ale maji tam tolik krasnych veci, pani byla moc ochotna a fusak pro nas vhodny mi proste nabidnout nemohla, my mame dost uzky buggy a kdyz videla tu nasi dlouhou a v tvarickach baculatou slecnu, usoudila, ze s tlustym fusakem by se tam asi uz nevlezla. mam vyhlidnuty takovy fleece jemny, ktery nam tam bude pasovat, tak snad ho do patku jeste budou mit.
nicole se v tom obchode samozrejme moc libilo, jeste ze byl manzel s nama, jinak bych se nemohla na nic ani podivat, ona tam porad litala, byla taky hlasita, spielecke maji moc hezke, nici nosila hracky po celem obchode, koupila jsem ji nakonec aspon knizku - bauernhof - co jsme byli na cobenzl, tak umi nove - taka, taka, taka - tak prosim dela traktor, takze knizka se ji moc libi.
jak se dari vam, co lea? v jeslickach porad dobre, nebo jeste lepsi?

jasterka
2. okt 2008

Ahojte 🙂
vcera som sa snazila pridat dva krat prispevok a neslo to,tak som to vzadala,dufam,ze dnes to pojde ako po masle 🙂
dnes mi je omnoho lepsie,takze dufam,ze som chripku odstrasila,aby ma muzik udrzal v posteli,tak mi pozical filmy s pozicovne,tak som si uzivala filmovy vecer,na to asi uz tak skoro nebude casu ☹ ale zase budem mat ine radosti.

Lieska-vcera si spominala slniecko 😕 to vy ste si ho tam tusim adoptovali,aj ja chcem,posli aj smer Wien ak sa znovu ukaze 😉 aky kocik ste to vlastne vybrali?mozno si aj spominala,ale ja trpim tazkou tehu demenz 😅
co inak ine pripravy...do nemocky zbalena?vecicky oprane a ozehlene?ja sa hambim,ale este nic,len vecicky tak napolovicu oprane,este ma to vsetko caka...

boldy-krasnu dovolenku a nech si ta svokricka rozmazluje tak ako vlastna maminka,nech si to tam uzijete 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre