Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
2. okt 2008

)Lenka, gratulujeme!!!! A druhej Lenke držíme palce, nech už má tiež krpčeka pri sebe 🙂
Miriam, moja mama je tvoja svokra!? 😠 😠 😠 Ale vážne: po takomto výstupe by som ju veru do bytu tak rýchlo nepustila. A veľmi by ma musela presviedčať, aby som sa s ňou bavila aj o niečom inom ako o počasí.
Jasterka,, to je krásny slovný zvrat, že rýchlo strácaš nervy. To si musím zapamätať 😀
Viedencanka, zavolaj si do poisťovne. Ak už Linda má Versicherungsnummer, dajú ti ho aj telefonicky a môžeš si žiadať o peniaze.
Ronnda, krásne fotky, malá je úžasná.
Baby, v akom jazyku Macka Puh púšťate? Ja som ho v slovenčine nezohnala (len stitulkami 😠 😠 😠 ) a nemecký dabing sa mi nepáči, lebo si nadávajú (nie vulgárne - ešte to by tak chýbalo!!! - ale predsa) My sme začínali Vipom (lietajúci pes, super vec 😀 ), potom sa chytila na krtka a a je to a trvalým hitom je Shrek (fuk, ktorý diel) a Monster ag. Momentálny hit je Požiarnik Sam a Dumbo. V počítači je super Speedy Gonzales a občas akceptuje Šmoulov. Ráno (ak tak skoro vstane) si občas zapne modrého slona na Kike (a ja zúrim, že bedňa beží už zrána....), ale tie ranné rozprávky tam sa mi celkom páčia.
Inak idem už zajtra zase do práce, ešte síce nie som 100% ok, ale čo už, robota volá.....

miriam25
2. okt 2008

vroni, kde som pisala, ze moja mama?? 😲 😲 bud som to prehliadla, alebo si sa ty trosku sekla, ale jej urcite nehovorim moja mama
viem, ze som pisala, ze muzik hovoril so svojou mamou... tak si mozno to myslela...

inak ste babenky naozaj velmi zlate, dakujem vam 😉

viedencanka, z toho si nic nerob, jendoducho existuju niektori ludia, ktorym my nikdy neporozumieme ☹
ale viem, ako ti je to luto, urcite by si sa viac potesila normalnemu svokrovi....

maji, ja som raz vystihla super letenku do rima, eurolines mali akciu za 1Sk letenka tam a za 1,-Sk letenka naspat, musela si si platit len tie letiskove poplatky, ale nakoniec nam letenky prepadli, lebo drahy nedostal klasicky dovolenku a nikto iny nechcel ist a vlastne, ked som vedela, ze z toho nic nebude, neobjednavala som ani hotel, nic ☹

ronnda
2. okt 2008

tak ja nemam nikoho, kdo by mi do neceho kecal (i kdyz bych nekdy nejakou radu rada uvitala), ale radit se chodim sem za vama 😉

miriam - ovsem nevim nevim, jak bych to ja s tou tvoji tchyni rozdychala. asi na to nebudes moct jen tak zapomenout a vase vztahy budou ted myslim dost napjate. jak psala vroni, taky bych ji doma nejakou dobu urcite nechtela. proc tak trva na tom kravskem mleku? ja budu male davat mleko umele dokud to pujde. jak ti muze do toho takhle mluvit a jeste na tebe kricet? vubec se ti nedivim, ze ti bylo do place, tvoje rodina daleko... nastesti mas skveleho muze a postavi se za tebe, ver, ze to je velice pozitivni a moc dulezite. mam kamaradku, co s tchyni resi neco podobneho, ale manzel na jeji strane neni, on je jedinacek a proti mamince nerekne spatne slovo, i kdyz vi, ze ona pravdu nema. asi ti nemusim popisovat, jak potom vypada ten jejich vztah (kamaradky a manzela).
sobotni prekvapeni od manzela ti jiste spravi naladu! taky jsem zvedava... ze by tedy ty therme??? to by bylo super 🙂 🙂 🙂

vroni, maya - ja nektere ty pohadky vubec neznam! je videt, ze mam pekne mezery a musim se vzdelavat i v tomto smeru.

twix - vcera jsem varila polevku podle tve rady - s tim vajickem - nestacila jsem nabirat, mala se pokousela jist i sama, to ji moc neslo, ale moooc ji chutnalo, takze dekujeme za vyborny tip!

viedencanka - je, to jsem rada, ze se mate dobre a linduska i martinko jsou zdravi a spokojeni a vy vsichni tedy taky. s temi rodinnymi vztahy to opravdu neni jednoduche, nejake veci proste clovek nechape a krouti nad tim hlavou, ale nejspis se to nezmeni. a co manzel, ten je tu s vama? nevim, jestli mi to nejak neuniklo... je bezva, ze tu mas rodice a ze ti tak pomuzou. tatinek je tedy frajer s tim zehlenim, klobouk dolu!!!

wienika uz se za nama dlouho neukazala, snad jsou holky v poradku, jiste to nema jednoduche ted jeste s praci.

wienika
2. okt 2008

ahojte babulky,
ja zas len kratko...

lea je v nemocnici, ma harnwegsinfect, takze je stale na infuzkach a antibiotiotikach..stale ma horucky, okolo 39-40....som na nervy, stale placka a mrnci, musi byt v postielke, kvoli infuzke alebo sa da este dat do kocika....takze moc na vyber nemame, ja som uz chronikcy nevyspata, cela som vysypana, kruhy pod ocami, ani jest mi nechuti. sme v AKH a musim povedat, ze som doteraz velmi spokojna, vyzera to tam krasne, cistucke, vsetko mam k dispozicii, od plienok, az po kremiky a zubne kefky.....ja som fakt necakala, ze AKH je taky pekny spital, myslim detstke oddelenie....
uz druhy krat sa nam vyplatilo to, ze sme vsetci zusatzversichert......mame same izbu, uplne luxusnu, leuska tam ma klud....ostatne izby su tak, ze ked su tam tri deti, tak aj traja rodicia.....a dost vela turkov a juhosov....takze som rada, ze to mame a vooobec mi nie je luto tych penazi.
lea ostane asi do pondelka, teda ak dopadnu dobre nieren testy a sono.....velmi sa bojim..to asi chuda zdedilo po mne, ja som sa vzdy trapila s mocakom, tiez som si svoje vytrpela. takze tie horucky co mala tento posledny mesiac boli pravdepodobne z toho.....

teraz som doma, manzel ma vystriedal, dnes ostane s nou on, aby som sa ja konecne vyspala..uz som v posteli, vykupana a idem pomaly spat...snad zaspim, aj ked stale na leusku myslim.....necakala som , ze bude musiet tak skoro zazivat taketo procedury chudatko moje.....drzte nam palceky nech vsetko dobre dopadne.....

ronnda, fotky malej su nadherne, nici je krasne dievcatko, tak nech vam robi len a len radost...
viedencanka, fajn, ze ste ok a ze si stastna...som zvedava na fotky lindusky.....
lenkaw, zo srdca gratulujem k babatku.......nech ste zdravucki..... 🙂
lenkapav, uz to mas za par, asi je fakt tomu tvojmu drobcovi u teba najlepsie.......ked sa vratime z nemocky, uz budes mat urcite maleho pri sebe, tak sa tesim na spravy.......
drzim palceky...
boldy, prajem krasnu dovolenku.....a opatruj si brusko.
jasterka, prajem skore uzdravenie....
ostatne babulky drzte sa, deticky nech vas posluchaju aj tie vacsie aj tie v bruskach....

prajem vam dobru nocku....

maya01
3. okt 2008

Dobre ranko,

Wienika,to ma mrzi,ze je Leuska taka chora ☹ Myslim na vas a posielam vam vsetko pozitivnu energiu,aby sa malinka cim skor z toho dostala. Chuda male....si musi toho vytrpiet ☹ Zelam skore uzdravenie a nech mate maleho anjelika,cim skor domka.

No ja som mala vcera vazny rozhovor s mojim sefom.... a sa ma pytal,ze ci by bolo mozne ist teda od toho novembra na plno do W. 😲 No pre mna by nebol problem,len co so Samkom,ked mam skolku az od januara...No a na koniec som sa dozvedela,ze Uniqa ma Betribskindergarten a on sa mi popyta,ze ci tam nie je volne miesto...je to na mna akosi rychlo...som s tym nepocitala...som ratala,ze az od jan. na plno...no uvidime ako to vypali. Dnes mam este pohovor s jednou tetulou s W.,tak potom sa uvidi,co a ako.

Zatial pekny dnik prajem

miriam25
3. okt 2008

jezisi Wieni, az mi zle zostalo, chuda Leuska, ako to zvlada? Viem, pisala si, ze stale mrnci, ale ktore dieta v jej veku by nemrncalo, ked uz pomaly zacina chodit a zrazu nemoze ani lozit, nic ☹ je mi to velmi luto a zelam skore uzdravenie, aby ste boli vsetci traja zasa pekne spolu doma a leusku uz nic netrapilo...

mayi, tak u vas to bude asi skor ako u nas. Zatial neviem nic nove ohladom nasho odchodu na slovensko, ale u teba to vyzera naozaj uz na spadnutie... no snad sa sefovi podari nieco vybavit pre samka a bude fajn, uvidis, nejako sa to vyriesi, ved on moze povedat, ze to je len na dva mesiace, aj to nie na cele, ved december budete ku koncu doma. Podla mna, ked to takto povie, nebude problem... drzim palce, aby to tak naozaj bolo 😉

my sme mali dnes nejaku strasne nepokojnu noc. Neviem preco, samko sa stale len prehadzoval a mrncal, neviem, ci je to tym jednym zubkom, ktory uz mame na spadnutie alebo to bolo tym pocasim, ktore sa nam tak hnusne od vcera vecera pokazilo ☹ na zajtra tiez nehlasia moc lepsie ☹

tak mne vcera vecer volala moja mamina, ako keby vytusila, ze som na nu cely den myslela a chcela som sa vyrozpravat, co som mala rano so svokrou, chuda, budem jej musiet dat peniaze za ten telefonat (nasi na tom nie su bohvieako super financne a vcera sme kecali asi pol hodinu 😅 ). Ale tiez povedala presne ako ste tu vy pisali, ze mam byt rada, ze aspon manzel stoji na mojej strane, keby to bolo inak, bolo by to ovela horsie.
Tiez nechapala, ako si dovolila svokra na mna tak vyletiet, to si nedovoli ani moja mamina totiz. Zas na druhej strane mi radila, aby som na o zabudla, lebo svokru potrebujem, aby mi obcas samka postrazila, ale to si zas nemyslim, ze by mi ho svokra nevzala. Ale inak som strasne rada, ze som sa mohla vcera s maminou porozpravat, bolo to naozaj super.

Baby, chcem sa vas spytat, drahy chce ist zajtra so mnou a so samkom do therme, ale ja cakam kazdu chvilu dnes kramy ☹ myslite si, ze si mozem dat tampon a ist? Ja sa toho nejak obavam, este keby sme sli len sami, by som nemala nic proti, ale kedze tam bude kopec deti, nechcem, aby nejake bakterie alebo nieco voslo do vody, kde su male deticky ☹ neviete mi poradit, ci mozem alebo nie? vdaka.

vroni
3. okt 2008

Wieni, to mi je luto, drzime Leuske palce, nech sa rychlo vylieci a zbavite sa nemocnice...
Maya, ved aspon nebudes mat nervy zo stahovania - nestihnes 😀
Miri, zle citas 😀 😀 😀 Ja som pisala, ze tvoja svokra je ako MOJA mama 😀 😀 😀

miriam25
3. okt 2008

vroni, citam dobre, len si to dvojzmyselne napisala 😀 😀 😀
inak ked sa mam priznat, ked sa mi maly narodil, tak moja mamina stale do niecoho kecala. Nemal este ani mesiac, ked sme sli na slovensko na dva tyzdne k nasim a mamina stale, preco mu nedavam cajik, preco ho nedavam stale do zavinovacky, preco ho nebalim (plienky) nasiroko atd atd, ja som si myslela, ze po dvoch dnoch uteciem naspat do rakuska, taka som uz od nej bola ohucana, ale potom som jej to raz povedala, ze ja robim vsetko tak, ako mi kazali v nemocnici a ako mi hovoril samkov lekar a ze ked sa jej to nepaci, nech sa ide tam spytat. Moja mamina dokonca zavolala mojej detskej lekarke, ku ktorej som volakedy chodila, aby mi potvrdila to, co hovorila moja mamina...
Take iste divadlo som mala aj ohladom kupania. Mne tu povedali, aby sme zo zaciatku maleho kupali 1, max 2x do tyzdna a moja mamina ho chcela kupat kazdy den!!! Nakoniec sme urobili kompromis, kazdy druhy den...
No vazne to bola hroza s mojou maminou, ale uz to pochopila a nemiesa sa mi do takychto veci. Vtedy sa jej to dost dotklo, lebo mi chcela len dobre, ja to viem,a le liezlo mi to riadne na nervy. No a odvtedy je klud 😉

miriam25
3. okt 2008

maji, vroni ti to dobre napisala, aspon nebudes mat stresy so stahovanim, nebudes mat cas na to mysliet 😀

lieska
3. okt 2008

ahojte baby! Wieni, do kelu, to take male babo uz moze mat zapal mocovych ciest??????? To by som v zivote nepovedala! Chuda male!! Hlavne sa popytaj asi na prevenciu, ja mam skusenost taku - sama so sebou - ze po prvom zapale mechura uz sa to spustilo hocikedy a viem, ze uz budem proste na to nachylna furt, do konca zivota!

Miriam - no ta tvoja svokra ... nic moc, ale zasa fakt v tom nie si sama, je to asi normalny syndrom u vacsiny bab! Ono je to tak, ze ci to je svokra, ci mama, oni nam do toho "kecaju", ale nemyslim, ze so zlym umyslom. Ja ked budem nejaka 50-60tnicka a moj synacik (ak bude) bude mat nejake 25-rocne dievcatko, ktore sa stane mamou, tiez jej asi budem mat chut rozdavat mudre rady! 😀 A asi tiez pozabudnem, ze uz davno nebudu aktualne!!!
Ale chapem, ze ta to vytoci, mna by to tiez, ako jasterka napisala, aj ja lahko stracam nervy! Tak to ber jednym uchom dnu, druhym von!

Viedencanka - ti tvoji taliansky pribuzni, tak tomu hovorim sila!!! Ja nenavidim hentake moresy a pre mna je to vrchol trapnosti prist niekam s prazdnou rukou. No a ked je to este rodina a ide o malych ... ved ty nie si odkazana na nejake ich hracky, ale pre toho maleho to predsa len znamena nieco ine! Fuj, hanbit by sa mali!

lieska
3. okt 2008

Baby tehulky, diky za vysvetlenie tych poslickov! Nuz...ja ich nejak extra necitim, niekedy ma tak "kramovo" zaboli v bruchu, ale velmi rychlo to aj odide. A ten tlak akoby som mala ist na velku, to mam tiez (no vsak ale kto to nema, nie??? 😀 )
Akurat vcera som trocha zacala panikarit...volala som s nasimi a uz som strasne musela ist cikat. Slkoncila som telefonat, behla na WCko a potom som si v pohodicke zacala robit svoje veci. Postavim sa z gaucu a tam taky fliacik!!!! Prva reakcia "co som sa pocurala?"... a potom panika, cio to nie je plodova voda (nevonalo to nijak). Tak som sa 2 dalsie hodiny sledovala, kazdu chviolku som behala na hajzel, ci nieco tesie alebo nie... vysledok taky, ze som fakt uplne trapne pustila poslednu kvapku zrejme do gati...no hrozne!! ☹
Ptoom sa mi zdalo, ze babo je nejake prilis aktivne, tak uz som si predstavovala hororove scenare, ze tam uz je v tiesni, cim som si vsugerovala, ze musim ist zas na velku, chce sa mi vracat a podobne "priznaky predcasneho porodu"... no uplna dilina! Uz je ok, male sice v noci kopalo, ale asi ma pomyleny rytmus, chudiatko!

Jasterka, ja tasku pobalenu nemam, akurat oprate a ozehlene vecicky... to bola inak dobra fuska, sa nezda! Kocik mame stale pred dverami v skatuli, nakoniec sme sa rozhodli pre firmu HOCO (rakusky vyrobca), model Big Food. Celkom ich tu dost vidavam na ulici, tak hadam bude ok.

Charlotka - my sme nechceli vediet co to bude, ale jeden mily pan doktor na SK mi to pri jednom sone uplne v pohodicke povedal, ze "stale je to...". No dilino! Takze viem to ja, moja mamina a segra a jedna kamoska. Ostatni, vratane mojho manzela to vediet nechcu! 😀 Tak natahujem aj tu babule!

jasterka
3. okt 2008

Ahojte 🙂

Lieska-aj nasi znami maju Hoco a su velmi spokojny,porovnavali ho s nasim a ma skoro vsetko ako nas,vyzera to akoby presli cez kopirak,a upravili cenu,takze verim,ze budes spokojna aj ty 🙂
teda vcera si sa fakt riadne vystresovala,inak vraj su v lekarni pasiky na plodovu vodu,len prislozis na intimku,ak mas pochybnosti...ale to som len pocula,ze sa to da zohnat,skus sa popytat.
moje male tiez zmenilo rytmus aj celkovo pohyby,uz nekope,len sa prevaluje z boka nabok,sem tam vystrci nieco tvrde,asi peticku 😀 a ked to zatlacim tak sa presunie,a vecsinou sa mrvi v noci,cez ten ho natriasam ako chodim,tak spi 😉 citala som ze uz sa bude menej hybat,ma malo miesta a dozrieva imunitny system,tak musi vela spinkat...tak nech si tam spinka,aj tak asi nema co robit,musi sa tam nudit 😀 mne staci ze ho raz za cas pocitim a snazim sa uz nic neriesit,dospela som k nazoru,ze cim viac sa nad niecim zamyslam,tym horsie.

jasterka
3. okt 2008

Wienika-to je teda ☹ 😢 ze musi byt take malinke slniecko v nemocnici,urcite to tazko nesies,mozno tazsie ako Leuska,ona to zvladane,a lekari jej pomozu,v dnesnej dobe nastatsie maju tie najlepsie moznosti a lieky,priroda to dobre zariadila,ze organizmus dostane horucky a ukaze ze nieco sa deje...je to imunitna reakcia,vsetci sa horuciek lakaju,ale je to lepsie ako ked niesu horucky,rychlejsie sa tvoria protilatky a organizmus zabojuje,horsie su nasledky, ked nemas prizanky a dlhodobo zapal.
takze drzim palce nech je to rychlo za vami,urcite to zvladnete 🙂

viedencanka
3. okt 2008

AHojte ,
Lieska s tou plodovou vodou som bola aj ja cely cas napata,ked mi usla nejaka kvapka.Ale stale som si predstavovala,ze tej plodovej vody je dost vela,takze si to clovek musi vsimnut,ked ju strati.Aspon ked som cakala Martinka,rano mi praskla voda a to boloo vsade naokol ako vyliata vana.
Pri Linduske som prisla v den terminu na kontroluu a oni mi povedala na zaklade ultrazvuku,ze mam hrozne malo plodovej vody,takmer ziadnu,ze ci mi predtym neodtiekla. No ja som si teda nic nevsimla.To som ale uz 2 tyzdne pred termonim isla na kontrolu,ze mam stale tvrde brucho a stale ma baoli,proste nieco sa mi nezdalo, a oni mi spravili ultrazvuk a ze vsetko OK,ze to su tie predcasne kontrakcie.No nechapem,kde za tie dva tyzdne ta plodova voda mohla zmiznut,asi sa vyparila 😉
Wienika,myslime na vas,nech to Leuska rychloo zvladne a vylieci sa. Dolezite je,ze v AKH sa o nu dobre staraju.
My ideme v novembri tiez na ultrazvuk obliciek,neviem ci som to spominala,Linduska na intenzivke sledovali nielen kvoli srdiecku,ale tiez kvoli mechuru a oblickam.Den pred porodom mi totiz povedali,ze na ultrazvuku vidia,ze ma hrozne velky mechur a ze to bude problem.No poriadne ma vystrasili den pred porodom.Bolo totiz podozrenie,ze ma upchate mocove cesty alebo problem s oblickami.Nakoniec nic nezistili,ona jednoducho ma velky mechur a necika kazdych 10 minut do plienky,ale naplni na max. a potom spusti,az plienka pretecie...to je v pohode,hlavne ze je zdrava. Aj Martinko je taky,on vydrzi cely den a potom spusti 2 litre,tazial co ja som na wc kazdych 10 minut...

Maya- a kde si kupila tu babiku Dora? My sme videli jednu v Toys are us,Martinko ju hrozne chcel,ale stoji 40 EUR,to sa mi zda vela na babiku.
Inak Martinko bude mat narodeniny v utorok 7.10.,uz sa velmi tesi.Darceky uz mam pokupene,v Toyse som mu kupila taku velikansku garaz a k tomu je asi 12 ks vselijakych auticok,helikopter atd a rozne srobovaky,vsetko sa to da rozmontovat a zmontovat. AKo chlap nech sa to nauci uz teraz,aby mi mal kto pomahat opravovat veci...Este som mu kupila na SK 4 knizky,on travi vela casu s knizkami,rad pocuvamked mu citam a este jedno velke poziarnicke auto a take hracie lietadlo,co vydava rozne zvuky. Ale asi mu nieco z toho dam az na Vianoce,teraz naraz je toho dost.

Twix- ako to teraz este zvladas s bruskom a s Laurou? Ja ta obdivujem, a aj po porode s dvomi malickymi sa urcite nabehas,ale zase bude medzi nimi maly vekovy rozdiel a o nejake 2 rocky sa budu spolu hravat.

Vroni-dakujem za radu zavolat do poistovne,cislo mi dali a ze kartu uz poslali postou,ta uz iekedy pride,ale to cislo bolo dolezite mat ho.

Maya-tie DVD Dora a Diego-zatial som ich ani ja nevidela na DVD,ale skusim ich stiahnut,mozno nieco najdem.

silvia2406
3. okt 2008

ahojki 🙂

Wienika, je mi luto, ze mala je chora, Leuske zelam skore uzdravenie a dufam, ze ju coskoro pustia domov 🙂

Viedencanka, som rada, ze Linduska tak pekne rastie. Tesim sa, ked pridas nejake fotecky 😵

Maya, tak teda s tou robotou sa to riadne pohlo. Ale ako hovori Vroni, aspon nebudes mat cas stresovat 🙂

Ja uz do nemocnice zbalena som, prave som si dnes prichystala telefonne cislo na Rettung 😅 co ak by nahodou 😀 Celu noc som mala poslov, dnes rano ma uz asi hodinu boli podbrusko, takze ja sa pripravujem na porod 😎 ale pri mojom stasti tu budem s bruchom strasit az do Vianoc 😝

viedencanka
3. okt 2008

ja som hrozna s tymi fotkami,zase sa mi nedari zmensit ich,ja som techn. antitalent,ale urcite nejake pridam 🙂

maya01
3. okt 2008

Viedencanka,ja som mu tu babiku objednala cez ebay...bola uplne nova a stala 24,90...dostal ju na 3 narodeniny...a este aj teraz je z nej hotovy 🙂 Najradsej by ju vsade nosil so sebou...ale deti v skolke sa mu smiali...ze nosi babiku... ☹
Skusim to najst a poslal by som ti link.

miriam25
3. okt 2008

ahojte babulky...

silvi, tesne pred vianocami by si urcite poziadala sudnou cestou o to, aby ti urobili konecne aspon cisarsky a vybrali malinke von 😀 co by si s tym bruchom tak dlho chcela robit??? uvidis, mne sa maly narodil v 38tt, mal 3,34kg, takze som aj bola rada, ze necakal na termin, pripadne aby som prenasala, lebo inak by bol uz pomaly ako ja 3,83kg 😅

viedencanka, pridaj aspon jednu, nech vidime lindusku 😵 mne sa tak strasne paci ako pises, ako ju martinko lubi, to je take kraaaasne 😵 😵 😵 mne mamina stale hovori, ako som ja mojho brata zboznovala, ked sa narodil, ze som bola stale pri nom a bozkavala mu rucicky a chcela sa s nim hrat. No potom sme sa tak strasne hadali, ked sme boli vacsi, chytali nas obidvoch pubertacke raple a nenavideli sme sa keby ste vy videli, aky hrdy stryko je z mojho brata teraz 😉 ked sa mi maly narodil, brat obvolal vsetkych kamosov, aj tych, ktori ma nikdy nevideli, ze on je stryko. a musim povedat, ze som stastna, ze mam aspon jedneho brata. aj preto by som chcela este surodenca pre samka 😉

maya01
3. okt 2008

Teraz ju maju dokonca za 19,90
http://cgi.ebay.at/Fisher-Price-Dora-We-Did-It-...
Dufam,ze myslis tuto,ktora tancuje a hovori.
A dokonca som nasla aj Diega 🙂

maya01
3. okt 2008

A co sa tyka Dory DVD tu mame...kupis to myslim v Media Markt aj v Cosmose...dokonca som to videla aj v Libre.Ale Diega som nenasla...

miriam25
3. okt 2008

teda viedencanka, ty si toho teda pokupila 😉 ja mam pre samka len na narodeniny pokupene, na vianoce zatial nic, ale uz sa obzeram, aby som nekupovala potom na poslednu chvilu 😉

lieska
3. okt 2008

Jasterka, super tip na tie pasiky, DIKY MOC, hned si idem najst telefonne cislo do najblizsej lekarne a popytam sa! Inak az teraz som pozrela fotky, kocik je super! Aj my sme vybrali cerveny bez toho, aby sme vedeli ci bude baba alebo chlop! 🙂 A som trada aj za tie tvoje recenzie na HOCO! Dik.
Ja tiez citim inak paticky, kolienka a co aj viem co este! Je to svanda. Ale inak nemam pocit, ze by sa babo menej hybalo. Ono sa tak mrvi, ze sa citim ako brusnma tanecnica, normalne sa mi vlni brucho, je to strasne smiesne! A aj mne, ked zalahnem na gauc alebo v noci! Ale aj cez den...

Wieni, samozrejme som zabudla Leuske pozelat skore uzdravenie... myslim na to, len to nenapisem! Dilina! Tak nech ju mas coskoro doma! A to Zusatzversicherung je super!!!!! Aj ja rozmyslam po porode, ze sa na to dame!

Viedencanka, to fakt ti pri Linduske hentak ta plodova voda "zmizla"??? Divne! A svanda, ze ti tvoji mali maju take mechuriky!!! Ale ako pises - pokial je to OK, tak v pohode! Skus sa este potrapit s tymi fotkami, som zvedava na malu...ak je po bracekovi, tak musi byt extra fesanda! No ale ako vsetky deticky tu na tomto fore!!! 😉

lieska
3. okt 2008

Silvi, a ze by si uz bola tak daleko??? Inak od nedele uz sme v klidku, to uz moze vazne hocikedy prist (a KIEZBY AJ PRISLO)... Ja inak ani neviem co do nemocnice, my tam vsetko mame, nocne kosele, uteraky, jednorazove nohavicky, vlozky.... vraj ani zupan nam netreba (co je super, to posobi na mna strasne nemocnicno a choro), len nejake teplaky, papuce, kozmetiku, oblecko pre male, ked pojdeme domov. Tak ja si len asi spisem zoznam co tam mam potom nahadzat, lebo vela veci budem este dovtedy pouzivat! 🙂

miriam25
3. okt 2008

http://cgi.ebay.at/Spieltisch-Aktivity_W0QQitem...

my sme kupili toto samkovi a este hladam to auticko... 😉

miriam25
3. okt 2008

http://cgi.ebay.at/Stamp-Hot-Wheels-Lauffahrzeu...

no a taketo auticko dostane este, len v cervenej farbe a vpredu moze trubit a neviem co este stlacat 😉

no nic, ja vam zelam krasny vikend, neviem, ci sa tu ukazem...

maya01
3. okt 2008

Juuuuj baby,ide do tuheho...vyzera to tak,ze predsa len od novembra budem musiet ist do Viedne...a neviem co so Samkom,ked nedostane to miesto v ich skolke...uz aj mamina sa ponukla,ze ostane u nej a bude ho nosit do skolky a my budeme za nim chodit na vikendy...ja neviem ci to dokazem,cely tyzden ho nevidiet 😢
Ale ked to miesto odmietnem,tak tam daju niekoho ineho a zase taku sancu si nechcem nechat ujst.

maya01
3. okt 2008

No uz je to oficialne od 3.novembra som vo Viedni.

ronnda
3. okt 2008

wienika - moc me mrzi, co vas potkalo, chudinka mala leuska, moc na vas myslim. jsem rada, ze je v akh tak dobra pece a ze mate svuj pokoj a jste tam porad s ni. ja si to neumim vubec predstavit, az je mi do breku kdyz na to pomyslim. nejradeji bychom vsechny bolesti a trapeni tem detem odebrali a trpeli my - rodice. drzim moc palce at vysledky dopadnou dobre a jste brzy doma a hlavne at se leusce brzy ulevi a je zdrava!

jasterka - kocarek jste vybrali opravdu moc pekny, taky jsem se tenkrat koukala po teutonia

lieska - jasterka to vystihla dobre, my mame hoco, je opravdu hodne podobny teutonia, ja jsem se pro hoco tenkrat rozhodla, ze je to levnejsi varianta a opravdu jsme s nim moc spokojeni.

maya - super, tak to se uz treba v novembri setkame na stretku! bezva, ze ti to s mistem klaplo a za mesic uz jste tu. snad to dopadne dobre i s tou skolkou.

viedencanka - moc vas zdravim. je prima, ze si najdes chvilku cas a kouknes za nama, my tu na vas vsechny moc myslime, taky na tehulky.

ronnda
3. okt 2008

tehulky - poslicci... uz se vam to opravdu blizi, mne tvrdlo bricho hodne a casto. kdyz jsem mela jednou celou noc takokve slabe menstruacni bolesti, celkem nepravidelne, rikala jsem si, ze to budou poslicci, pozor - druhou noc uz byla mala na svete 😉 (ale to jsem byla uz v 40tt)
ted je to opravdu normalni, ze to citite, uz se opravdu pripravujete a nebude to dlouho trvat a my se tu budeme rozplyvat nad foteckama vasich drobecku, jeeeee, ja uz se taaaaak tesim!!!

co lenka.pav, ta se dnes neozvala, ze?

nevim, jestli jsem vas zvladla dukladne precist, moje dite se totiz rozhodlo, ze uz pres den tolik spanku nepotrebuje a i kdyz je hodna, hezky si hraje a tak, ja jsem z toho hodne vysilena, prece jen kdyz spinka, zvaldnu trochu neco udelat. ted jsem ji dala do postylky aby si chvilku zdrimla, protoze odpoledne jedeme pryc, moc neprotestovala a vypada to, ze uz spinka... vcera spala jen jednou dopoledne a pak vydrzela az do vecera.

lieska
3. okt 2008

Ronnda, tak to je super, ze aj ty si s Hoco spokojna, tesim sa!

Mayi, gratulujem k presunu do Viedne, neboj, urcite to skoro vyriesite aj so Samkom! Teraz si nad tym hlavu nelam, super, ze sa ti mamina o neho postara!

Lenka sa vazne dnes neozvala, tak hadam uz aj ...

Jasterka, ten test uz mam doma! Super tip si mi dala. Az na to, ze ten test stoji 18, 70 EUR a je na jedno pouzitie!!!!!! 😠 To som zostala trocha v soku, ale nevadi, je mi to hodne za tie nervy...mozno ho sice ani nevyuzijem, ale vcera mi nebolo vsetko jedno, takzte na peniaze kaslem! 😉

Krasny vecer vsetkym!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre