Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
21. okt 2008

dobre ranko babenky, tak ja som si dnes povedala, ze si vynimocne privstanem, kedze ten moj maly pokladik uz nechce spinkat 2x za den, ale len 1x, tak uz nemam sama tolko casu, tak som si ho dnes urobila...
vecer uvidim, ci to bol dobry napad alebo nie 😀

ronna, svet je maly, ze?

jasterka, no ako bolo vcera? Podaj info....

ja som si vcera dohodla jeden termin v immobilien, nasla som na nete jeden domcek, tak ho idem zajtra obzriet. Je tu u nas v meste, nedaleko od nas (vraj) a ma:
- sice len 75m2, ale podkrovie je pripravene na zriadenie dalsich izieb
- malu zahradku za domcekom, ca 820m2, co by nam stacilo
- zvnutra komplet zrekonstruovany, takze by sme sa mohli rovno nastahovat
- nove kurenie (kombinacia olej a drevo, co sme chceli) a nove (plastove) okna
- tri krby
- cely podpivniceny
- a cena (na to, ze je to v meste) je tiez prijatelna.
Tak som zvedava, ci sa mi bude pacit aj nazivo alebo nie, lebo uz som bola tolko krat nadsena z domov, co som nasla na nete a potom to sklamanie... ☹ Ono je fakt, ze na tych fotkach clovek vela veci nevidi. Napriklad susedne domy, ci je to na hlavnej ceste niekde alebo niekde, kde len obcas nejake auto zabludi atd... Zajtra vam o tom napisem potom viac.
Ja si tak hovorim, ze tych 75m2 by nam stacilo na najblizsie 3-4 roky, kedze budeme na slovensku a sem prideme len obcas na vikend. To by sme vyzdrzali bez problemov a ked sa vratime, mozeme si to vsetko dokoncit podla nasich predstav. Resp. ten posledny rok sem mozeme chodit na vikendy si to dorobit, to by sme uz potom sami zvazili, ze co a ako, no mozno by sme to aj zvladli, lebo v zime nebudeme mat robotu a tak by sme robili na domceku... Tak som vazne zvedava, ze co bude zle na tomto domceku a preco ho nevezmeme... 😒 najradsej by som bola, keby sa mi pacil a drahemu tiez a vianoce by sme uz stravili v nom 😵 😵 😵

dnes poobede idem so susedou do nedalekeho mesta do kiky, lutzu a mobelixu, chceme sa len tak popozerat a ja by som rada kupila samkovi taku malu plastovu stolicku a nejaky nocnik, chcem ho uz pomaly nan ucit. Bud nocnik, alebo tatu tu srandu na wc, uvidim, co najdem a co sa mi bude viac pacit. Tak sa uz tesim, ze odtialto trosku vypadnem. Samko miluje behanie po obchodoch, tak verim, ze sa mu tam bude pacit. Snad prezije aj tu cestu, v poslednom case nechodi rad autom,, neviem preco...

Tak krasne vstavanie a este krajsi den zelam 😉

lieska
21. okt 2008

Bre ranko! Ahojte Holzi a Alexa! Ja som zo Salzburgu, takze zatial sa budeme mopct poznat len takto na dialku. Ale baby su tu vacsinou z Viedne, takze urcite sa tu najdete.

S tym zoznamom je to dobra vec, ja by som sa na to aj podujala, ale neviem presne ako to spravit...porozmyslam nad najlepsim sposobom.

Jasterka, aj ja som zvedava na reportik! 😉

Miri, tak vela uspechov pri obhliadke. Chcete teda predsa len nieco kupit v Rakusku, stale ste zostali pri tom rozhodnuti?

lieska
21. okt 2008

Wieni, a si ma upokojila, ze mi nesibe, ked tak potajomky zavidim kazdej novopecenej mamicke, ze ona ma uz krpadlo pri sebe a ja este stale v sebe!! Som teda rada, ze nie som sama, co ma take pocity! 😀

miriam25
21. okt 2008

lieska, aj ja som ti pisala (teda neviem, ci priamo tebe, ale tu v tejto teme), ako som zavidela maminam, ze uz maju babo a ja stale nic, pritom som este mala dva mesiace cas 😀

ten zoznam, nuz navrhujem taku tabulku, kde by bola prezyvka kazdeho, krstne meno, datum narodenia a datum menin a pod kazdou z nas by bolo dietatko (deticky) s rovnakymi udajmi (teda okrem tej prezyvky 😀 ).
A my by sme ti to poslali vsetko do IP, teda tie nase udaje. tym, ze by v kolonke prezyvka pri dietati nic nebolo, by bolo jasne, ze je to dietatko tej z naj, ktore je nad nim (nou) napisana. Ak chces, urobim tabulku, napisem moje a samkove udaje a poslem ti ju na mail (ked mi ho das) a zvysok dorobis ty. Ale ja som si ista, ze to zvladnes 😉

ano, chcem kupit dom, drahy by nikdy nezostal zit na slovensku, ideme tam len na max.4 roky, nie viac a potom sa vratime, no vsetko, co tu mame (nabytok) tu zostane a nejak nechcem platit najom zbytocne. Tak hladam dom ako zerava, no zatial bez uspechu ☹ Za tie 3-4 roky by sme mohli mat uz peknu sumicku zaplatenu. A pokial to dobre pojde, tak mozno aj vacsinu uveru na dom...

maya01
21. okt 2008

Dobre ranko,

Miri,krasne fotecky...Samko je zlaty... 😵 Drzim palce pri obhliadke,som zvedava ake budes mat dojmy.

Alexa,vitaj....ja som z 23bez. a este aj Viedencanka...sme susedky.. 😵 Kde presne v 23bez.byvas?

Lieska,u teba este nic noveho...budem na teba mysliet.

Ronnda,tak vy sa z Holzi poznate...teda ten svet je maly... 😉

Zatial paaaa

miriam25
21. okt 2008

maji, dakujem za pochvalu fotiek, tebe vazne nic neujde 😉 no ja by som sla na tu obhliadku najradsej hned 😅 ale makler nemal cas, len dnes poobede alebo zajtra doobeda a na dnes som uz dohodnuta so susedou, ze pojdeme do obchodov (na co sa tiez tesim), takze musim vydrzat do zajtra. Ak sa mi nebude pacit, tak budem hladat zasa dalej... 😒

maya01
21. okt 2008

No jasne,ze mi nic neujde...otvorim kona a tam hned svieti Samusko... 😉

miriam25
21. okt 2008

😀 a hned je samusko na konovi (na hupacom) 😀

maya01
21. okt 2008

Vidis...maly maskot na MK... 🙂

miriam25
21. okt 2008

no nic, ozvem sa este neskor, maly je uz hore...papa zatial

jasterka
21. okt 2008

Ahojte 😵
Takze babulky su nadherne,ked som prisla az mi slzy vyhrkli a nohy sa mi rozklepali, cerstve maminky su krasne,ziaria im oci stastim a laskou ,ked pozeraju na tie svoje uzlicky.
Su spolu len dve na izbe,takze si pomahaju,stastne to zeny 🙂 to im urcite pridalo na pohodicke.
Silvika uz idu dnes domov a Lotka este asi par dni pobudnu,ale zachvilocku bude aj ona z Livinkou doma.
Livinka cely cas spinkala,nedala sa rusit,Terezku som videla pri kojeni,snazivo tahala,aj ked ju Silvika prebalovala,nemohla som verit vlastnym ociam-take malinke nozicky ,prstiky...no dokonale. 🙂
Silvka mi ju dala do naurcia,ja som si myslela,ze sa mi nohy podlomia,
drzat nieco take krehunke,ale zvladla som to,este nikdy som nevidela take par dnove miminka,ale je to uzasne.
Zvlastny pocit,vediet,ze mam takeho tvorecka v brusku,ktory tiez uz len caka na nas den 🙂

Inak mi baby co sa tyka porodu nerozpravali nic odstrasujuce,jasne nie je to prechadzka ruzovou zahradou,ale zvladli to obe na 1,bez EPI,tak som aj ja narade,aby som to tak zvladla,nebudem si robit hanbu 😉

jasterka
21. okt 2008

Tiez vitam alexxu a holzi,ja som v 3.bezirku,ale ved Vieden je mala 😉 a metrom sa da dostat vsade 😉

miriam-Samko je tusim zo dna na den vecsi chlapino,a tie oci,krasne sa vam vydaril 🙂

trdlo
21. okt 2008

Dobre ranko kocky,
ja sa sice hlasim len sporadicky, ale som tu..Cely vikend som prespala a ked som nespala...tak mi bolo zle...
Jasterka, ako Vam a hlavne babam, co teraz porodili zavidiim..v dobrom 😕 Inak som zvedava, ci prispejes Ty- ci to bude baba alebo chalan 🙂
Este som to tu tusim nespomenula...ja som 12 bezirku

ronnda
21. okt 2008

dobre ranko i ja preji!

dnes je tu mlha, ze by se dala krajet, hned bych si lehla, ovsem to nezalezi na mne 🙂

miriam - i u nas se uz spi jen jednou denne, a sice jen hodinu kolem obeda, navecer je pak uz hrozne unavena, ale odpoledne si uz zdrimnout proste nechc, asi aby ji neco neuteklo...
at dnes poridis neco pekneho, my jsme s nocnikem zacaly v lete, brala to spis jako hracku, tak jsem ho ted na nejakou dobu schovala a dam tomu jeste cas.

jasterka - dekujeme za zpravy, tesi me, ze se vsem holkam dari dobre a ze ty sis vcerejsi navstevu tak prima uzila se vsim vsudy.
a jasne, ze porod zvladnes taky na jednicku s *, s tim si vubec nelam hlavu!

trdlo - jeee, jsem taky z 12. 😉
jen odpocivej a spi, dokud to jde, taky jsem ze zacatku tehu hodne spala a bylo mi jen zle a zle, neboj, brzy to prejde!

seznam je opravdu super napad, jeste ze tu jste vy napadite, to mne to nejak nemysli... ☹

maya - ano, svet je opravdu maly, no a my budeme taky brzy temer sousedky, do 23. to od nas neni daleko, tak doufam, ze se taky nekdy setkame, prijedu za vama treba nekdy na hriste, radi se seznamime s vasim samkem. no a viedencanka s detma se urcite taky prida, je, uz se tesim!

jasterka
21. okt 2008

Ahoj Trdlo 🙂
velmi dobre si spominam na ten unavny prvy trimester,tiez som tak spala,az som sa az hnevala,ako mozem byt taka unavena...ale prirodu neoklames.Len odychuj,robis to pre svoju fazulku v brusku.
Ja sa uz tiez neviem dockat,kedy sa drobcek prihlasi,chcem si to uz dat do kolonky...zvladnute 😵 a mat to zasebou,zabavna cast tehu skoncila,doma je vsetko nachystane,takze chcem ist do dalsieho levelu 😉

vcera hovorim Silvike,ze si beriem malu zo sebou,take pritulnucke vonavucke slniecko je Terezka, ze ci by jej to vadilo 😀 no Silvika by ju nedala ani za nic na svete 😉 nastatsie ma berie s humorom,tak sa smiala,ze by som ju rychlo priniesla,kedze nemam mliecko. 🙂

lieska
21. okt 2008

Miri, ano, aj ty si mi to pisala, prepac...som pozabudla! Este lepsie, cim nas je viac s rovnakymi pocitmi, tym som kludnejsia, ze mi nehrabe!
Samko je inak fakt zlatunky a ozaj rastie... a tie kukadla, no rozkosny! To mal tie darceky k narodkam (tu Tatrovku a konika?)

Ten zoznam dam dokopy, poposielam vam ho do IP na doplnenie, len potom neviem kam s nim...????

Jasterka, diky za reportik! Teda si macher, ze si si zobrala babo na ruky, ja som vsetkym tym mojim kamoskam, co uz maju malinke len so strachom v ociach hovorila, ze radcsej nie, lebo som sa bala..fakt su tie deticky take malinke a krehunke, i ked zas ked som ich videla, tak som nechapala ako sa napakovali do tych nasich bruch!
Super, ze to baby zvladli a klobuk dolu, ze aj bez EPI. Ja som uz pevne rozhodnuta, ze PDA ano, najnovsie mam uplnu paniku z toho, ze na konci nebudem vladat a toho vytlacania babatka z brucha sa chcem vazne vyhnut!

Mayi, diky za to, ze na mna myslis, kazda pozitivna myslienka sa zide! 😉

Trdlo, aj ja som bola na zaciatku ako mechom udreta, strasne unavena a kam ma polozili tam by somn spala, takze oddychuj, ked si to telo ziada! Ono to o nejaky mesiac prejde! Skoda len, ze ti je zle. Mne nastastie nebyvalo, ale aj to pominie!

Ronnda, u vas je mlha? (Vzdy si pri tomto slove spomeniem na "Marecku, podejte mi pero" a musim si v duchu dopovedat vetu "...se hlasi!"). Tak Salzburg zas raz v niecom vedie, tu je krasne slnecno, taky pekny jesenny dnicek! 😉

lieska
21. okt 2008

No baby..zoznam mam spraveny, ale ked som vam ho isla posielat cez IP na doplnenie, tak som zistila ze nemam akol, lebo prilohy sa posielat nedaju. Vo fotoalbumoch vidim, ze baby robia zoznamy, ale netusim ako! A to som si myslela, ze som s pocitacov na tom celkom obstojne! ☹
Inak je nas 19 (tych pravidelnych prispievateliek plus Alexxa a Holzi, medzi babatkami a detickami mame 10 bab a 6 chalanov! Takze tehule, mali by sme to nejak vyrovnat! 😉

bejby29
21. okt 2008

Dobre ranko, babulky. Vidim, ze nam tu pribudli nove kocky, to je super 😉 Vitajte, kocky. 😉
Ja nemam cas ani konikovat poriadne, vybavujeme krst a zhanam saty a vlastne vsetko okolo krstu tak lietam ako blazon..
Jasterka, ako si to pekne opisala, az ma chytila nostalgia, ze Natalia uz nie je take male babatko.. Cas uteka naozaj rychlo. Ale zas je to krasne sledovat, ako je mudrejsia zo dna na den 😉
A kde je Tina? Uz sa tu neukazala dlho..

ronnda
21. okt 2008

lieska - ty jses fakt dobra, ze ses pustila do toho seznamu!
mlhu tu mame porad, ale i tak jsme byly venku, film Marecku, podejte mi pero mam moc rada, no vidis a na mlhu jsem si nevzpomnela 😉 to spis ted na hlinika, ze se odstehoval do humpolce...

miriam - samko je porad tak krasne usmevavy, je videt, ze je to stastny kluk! nase nicole je zblaznena do aut, takze kdyz jsme si prohlizeli vase nove fotky v albu, tak jak samko sedi na tatrovce, tak hned jasala AUTO, AUTO, ze mi malem strhla monitor...

taky jsem pridala fotku s jejim novym autem, co dostala minuly tyden.

lieska - to je normalni, ze mas strach pochovat si miminka, az budes mit v naruci svoje, uvidis, ze to bude uplne neco jineho. A uz to nebude tak dlouho trvat.
na porod uz nemysli, jses pripravena teoreticky i prakticky a nelam si s tim ted hlavu, urcite to zvladnes taky super!

bejby29
21. okt 2008

ZRonnda, mala je naozaj rozkosna.. Normalne jej to Audi zavidim 😉
Lieska, to je perfektny napad s tym zoznamom, dufam, ze sa ti to bude dat poslat, uz sa velmi tesim.. Ako sa inak citis? Uz to mas za par dnickov. Dufam, ze sa objavis na stretku, aby sme ta mohli spoznat aj osobne.\
Ja idem dnes na Sk tak budem mat vecer cas popisat viac..

maya01
21. okt 2008

Ronnda,krasne fotky...malinka je zlata 🙂 Teda s tym ihriskom to nie je zly napad.
A kocky ked bude teplucko...vas vsetky pozyvam na grilovacku...my sa dobre najeme a deticky sa vyblaznia v zahrade...dufam,ze moj muz sa bude cinit a dovtedy bude stat slubeny gartenhaus... 😉

Lieksa s tou tabulkou je to super napad,dufam,ze sa ti to podari.

miriam25
21. okt 2008

lieska, teda, ty uz mas normalne statisticke udaje 😀
pocuj, navrhujem, aby sme kazda poslali lieske IP s krstnym menom, datumom narodenin a menin a to iste aj o nasom dietati/detickach a ona to potom hodi rovno do tabulky. A kedze tu nejde pridat prilohy v IP, tak neviem sice ako to robia ostatne, mozno to skusit odfotit a hodit do albumu alebo jednoducho posleme s nasimi udajmi aj mailovu adresu a tam nam to lieska moze poslat. Teda to je moj navrh 😉

miriam25
21. okt 2008

inak samko dostal toho hupacieho konika na krst od mojho brata (krstneho), len kedze bol este malicky, nezlozili sme ho, az teraz. Aj teraz je podla mna este skoro, lebo samko maximalne pride ku konikovi a zacne nim heglovat, ale este nevie sam nan vyliezt a hupat sa, ale ved aj to bude.
Inak to hracie winie pu dostal od nasich a tu tatrovku od mojho brata teraz k narodeninam.
Skusim este neskor prihodit fotky s vecami, co dostal od nas.

vroni
21. okt 2008

Super fotky ste zase popridavali, deticky rastu ako z vody, strasne rychlo to uteka...
Nam slecna dnes trochu marodovala (vcera mala teplotu a tak sme ju radsej nechali doma), jasne, ze ju uz poobede certi beru, zajtra moze ist do skolky. Aspon som sa na par hodin uliala z roboty 😀 (doobeda sluzil tatko, poobede ja)

miriam25
21. okt 2008

vroni, ja ta vazne obdivujem, ty najdes na vsetkom zlom nieco dobre 😀

ronnda, s tym "malem mi strhla monitor" si ma vazne pobavila... vidim, ze nici je z aut vazne hotova... to nasemu samkovi sa pacia babiky vsetkeho druhu... nevymenime hracky? 😀

trdlo
21. okt 2008

baby s tou tabulkou to funguje takto:
treba vytvorit v excel tabulku, vyplnit ju a len to co potrebujes (teda vyplnene okienka) okopirujes a vsadis do programun Paint. Ulozis to ako JPEG a mas vlastne "fotku" tej tabulky..popripade este zmensis a mozes dat do albumu na konikovi 😉

trdlo
21. okt 2008

som sice trdlo, ale toto este zvladam 😀 😀

miriam25
21. okt 2008

trdlo vdaka, urcite si lieske pomohla 😉

maya01
21. okt 2008

Kocky...Silvika pridala fotky Terezky...krasna babika... 😵

alexa27
21. okt 2008

ahojte dievcata, tak ja sa zase hlasim po dlhsej dobe, neviem ci si ma pamatate, skor asi iba twix, boldy a silvia.

silvi, straaaaasne moc ti gratulujem k Tereske, je nadhernaaaaaa 😵 😵 😵 , pozerala som prave albumik.

baby, ja uz som tiez vo Viedni, zacala som tu pracovat ale pomesiaci som aj odisla, lebo to bola chybne zvolena pozicia, uplne nieco ine bolo v popise a ine v skutocnosti, bolo to same ucto a v tom ja po prve nemam prax a po druhe to fakt nemusim, tak som teraz doma a hladam si znova pracu.

twix, alebo aj ine kocky keby ste sa chceli stretnut, tak ja rada 🙂 .

alexxa, nielenze mas podobny nick ale sme tu aj asi jedine bez deticiek zatial a tiez by som si tu rada nasla kamosku, takze budem rada ak sa ozves 🙂 .

papa zatial a silvinka este raz gratulujem 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre