Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

viedencanka
17. nov 2008

Lenka.pav- co sa tyka tych dokladov,pre babatko ale potrebujete v kazdom pripade tu ANmeldebescheinigung,musi sa podat ziadost najneskor do 3 mesiacov od narodenia,inak s tym robia velke problemy. Vybavuje sa to na MA20. AJ ked to na Fi.Amte od vas neziadali,neskor vam s tym mozu robit problemy,pre istotu si to vybavte.

viedencanka
17. nov 2008

odo mna Krankenkasse teraz pyta este aj pisomnu dohodu so zamestnavatelom o dlzke Karenz- od vas to tiez ziadali? alebo len mna tak buzeruju? 😠

bejby29
17. nov 2008

Caute kocky, Vivi, pekna fotecka a mala je zlatulinka, ake cierne harko ma 😀
Tinus, Lenkaw zajtra brnknem a dohodneme sa..
Ronnda, to je teda pravda, ten cas ale leti.. Mala Nici je uz tiez riadna slecna..
Dobru nocku, kocky..

viedencanka
17. nov 2008

caute kocky,ja som sa dnes tiez zaregistrovala na facebooku,poslite mi prosim na IP pod akymi menami vas mozem hladat.

jeanny77
17. nov 2008

viedencanka: pokial si dlhsie ako 2 roky v karenz tak to od teba mozu pytat

lenka.pav
18. nov 2008

viedencanka - na tom MA20 to vybavuju len ludia s pobytom vo wien alebo aj niederosterreich? lebo mi patrime do NO

maya01
18. nov 2008

Dobre ranko,

tak ja len tak na rychlo....
Samko isiel dnes prvy krat do tej novej skolky...celkom sa mi pacila...ale uvidime co povie on.
Mam ju hned oproti robote,resp.si vidime do okien... 🙂
Ked budem mat cas,tak sa este ozvem.
Paaaa

maya01
18. nov 2008

Tinus,to co si napisala je pravda...ze rak. nemaju radi slov. lebo si myslia,ze im beru robotu...
Ale hnevaju sa na nespravnych...nech sa hnevaju na tych hore...lebo to bol napad z rak. strany a nie zo slov.
Na ktorom poschodi pracuje ta tvoja znama...a je to mile od nej... 😉

maya01
18. nov 2008

Jaaaj, a nam vcera odisla mamina...to bolo placu..mne bolo Samka tak luto...chuda... 😢

ronnda
18. nov 2008

viedencanka - ode me krankenkasse to potvrzeni o delce karenz taky tenkrat chtela, pak se ukazalo, ze zbytecne, ze opravdu jen kdyz se se zamestnavatelem dohodnes na delsi dobe, tak prave to chteji potvrdit.

maya - drzim palce, at se samkovi v nove skolce libi. ale myslim, ze si nemusis delat starosti, samko je takovy usmevavy pohodar, ze to jiste zvladne levou zadni 😉

boldy - tedy, tak dobre ses najedla a pak ti to nesedlo... jeste ze ti bylo pak hned dobre a nakup bundy te jiste taky potesil 😉

miriam - jak se asi ma? urcite si uziva pobyt na slovensku.

maya01
18. nov 2008

Lieska,mala je krasna... 😵 este raz gratulujem.

jasterka
18. nov 2008

Dobre ranko 🙂 pridala som fotky nasej krasne princeznicky ,dufam,ze vas stihnem docitat a aj nieco popisat.
malinka spi ako anielik,ale vecsinou ma taky radar,ze hned ako si sem sadnem uz mrnci 🙂

lenka.pav
18. nov 2008

jeeej, jasterka pridala fotky emusky. krasna je, pristane im to 😵 . vyzeraju ako najstastnejsia rodinka pod slnkom 🙂
lieska, tu stranku som si uz aj ja pozrela, po tom hroznom porode na tej fotke super vyzeras a ste krasni 🙂

lenka.pav
18. nov 2008

ahoj jasterka, mala ma senzor na konika??? 😀 😀 😀 . asi kazda emka ma na nieco senzor. sestrina emka ho ma na postielku. na rukach im uz spi a akonahle ju daju do postele, vytresti oci a po spanku ani vidu ani slychu 😀 😀 😀

maya01
18. nov 2008

Jasterka,malinka je krasnucka.... 😵

bejby29
18. nov 2008

Jasterka, mala je nadherna 😉 Gratulujem ku krasnemu babatku.. Nech ste zdravucke a stastnucke 😉

zdenka73
18. nov 2008

Lieska - tak to ťa obdivujem a skladám klobúk, že si vydržala taký ťažký a dlhokánsky pôrod. Normálne mi chodili zimomriavky, po chrbte. Ale máš po tom a Annemarie ti to teraz vynahradí v tom najlepšom. Asi sa jej veľmi nechcelo ísť z bruška, keď ta tak potrápila, asi nevedela, ako jej bude dobre v tvojom náručí. Kukla so fotku, vyzeráte tam super.
Silvi - tak gratulujem k tomu jednému mesiacu, ten čas ale letí.
Jašterka - peknučká je malá Emka, a svedčí vám to.

lenkaw
18. nov 2008

Ahojte,

lenka.pav: no konecne si sa ozvala, uz som si robila starosti co je s vami, som rada ze si v poriadku a maly Lukasko tiez !!! Uz ti lepsie spava? Mne nas Luca prespi uz aj 6 hodin (ale len v noci) cez den spinka doma asi len hodinku, ale v kociku mi spi aj dlhsie ked je na vzduchu 😉

bejby: zajtra idem o 14.30 na gyndu (kontrola po 6 tyzdnoch) tak dufam ze bude vsetko o.k., tak potom by som sa ked tak k vam v Stadtparku pridala. Snad nam vyjde pocasie!!! 😎

Jasterka: mala Emmka je nadherna a svedci vam to celej rodinke, tak si to uzivajte!!!

Maya: tak Samkovi sa paci v novej skolke? Ja som tiez uz rozmyslala nad skolkou, je tam aj zahrada? alebo kam chodia deticky von?

Ronnda: diky za tip na ten krem 😉 a vsetkym prajem krasny slnecny den !!! 😎

bejby29
18. nov 2008

Jasne Leni, to by bolo super 😉 Idem pridat fotky z krstu 🙂

ronnda
18. nov 2008

jasterka - opravdu moc hezke fotky, slusi vam to a malicka je kouzelna. je mi jasne, ze tvoji mamince se od ni vubec nechtelo.

bejby - natalka je rozkosna, no a v tom bilem oblecku na krtninach je k sezrani, ona ma tak krasny velky kukadla. jak to vlastne dopadlo s tou halenkou, co sis chtela koupit na ty krtiny, ale tvuj "sparbuch" ti to tenkrat nedovolil, jelikoz kricel v kocarku 🙂 🙂 🙂 doufam, ze jsi nakonec nesla jen v sukni? 😉

ronnda
18. nov 2008

je, tady se planuje takove mini kocikovaci stretko na zitra? snad vam vyjde pocasi aspon jako dnes, i kdyz zima je poradna, ale to je tem nasim drobeckum jedno, ti budou zabaleni, no a maminky se budou zahrivat snad az puncem nekdy na weihnachtsmarkt. v patek se uz otvira ten na karlsplatz.

maya01
18. nov 2008

Bejby mala je rozkosna...
Ronnda,dobre,ze si nadhodila temu Weihnachtsmarkt....kedy dame tam stretko????

lenka.pav
18. nov 2008

lenkaw, maly spinka v noci ukazkovo, to len z nemocnice bol taky pomyleny. spi od pol osmej - osmej vecer do takej tretej na papanie, hned potom zaspi a potom sa budi na papanie okolo siestej (ale dnes o siedmej, cim ma potesil) 😀 . cez den este ziadny rezim nemame. a vy ako?
bejby, mala bola na krste ako princeznicka? mala v kostole aj nejaku bundicku? lebo som si vsimla, ze ma kratky rukav, nebola jej zima?
kocky, vam trosku tie stretka aj zavidim. s malym sa mi vlakom do wien nechce a autom si tam kvoli debilnemu parkovaniu netrufam 😒

bejby29
18. nov 2008

Ronnda, nakoniec som isla uplne v niecom inom, lebo Sparbuch fungoval 😉 Tak som isla v satach, co uz mam.. Diky za pochvaly, Mayi, Ronnda.. 😉
Lenka, to len vyzera tak na tych fotkach, tie saty mali dlhy rukav, ale mala aj bundicku.. Nejak sa jej to na tej fotke vyhrnulo.. Nakoniec bola cela spotena..

jasterka
18. nov 2008

lieska pri citani opisu tvojho porodu mi tiez ostalo tazko ☹ napriek tomu,ze mi priebeh velmi pripomina moj,mne pichli Epi na prvy krat,mala som pocit akoby mi zachranili zivot,lebo som uz od vycerpania upadal do bezvedomia,nevladala dychat (kontrakcie kazde 2minuty a otvorena na 1Cm 😢 ...
po epi som spala asi dve hodiny a nacerpala silu,potom mi pustili kontrakcie aby som mohla malu vytlacit,dve hodiny sme sa trapili ale stalo to za to 🙂 viem si predstavit,co si prezila,bola si vo finale a nakoniec to skoncili aj tak cisarakom ☹ ...skoda ze ti tu Epi tak nesikovne pichli 😠 no nic sa uz neda na tom zmenit,bohu vdaka za to,ze mas malinku a je zdravucka,zelam vam nech vam prinasa do vasho zivota kazdy den radost 😵
tiez som pozrela fotecku,pripajam sa k obdivovatelkam,ako dobre po tom kolotoci utrpenia vyzeras,si statocna mama a ze ste nadherna rodinka niet pochyb. 😵
uzivaj si kazdy den,tie nase slniecka nam za to stali a uz na zly porod nemysli,casom bolestiva spomienka este viac vybledne,ja som tiez hned na druhy den povedala,ze si prosim aj lukaska. 😉

jasterka
18. nov 2008

Pozrela som aj fotecky zo stretka u Wieniky,krasa 😵 deturence su vsetky nadherne,ako sa hraju,hotova skolka,uz sa tesime ,kedy sa k vam niekedy takto pridame.

Bejby-mal bola na krste fakt sladucka v tych satickach,kde si ich zohnala? my sice planujeme krst na februar,to bude asi este viac chladno,snad zozeniem nieco podobne krasne a aj teple,lebo nas kostolik je mrazak ☹

inak maminky poradte-maju vase prinzenicky prepichnute uska a nausnicky,kedy sa to dava robit?

miriam25
18. nov 2008

ahojte babenky, tak ja sa vam hlasim z nitry od nasich. mame sa super, ved ako inak. mamina je doma, ocino si program prisposobil mojim poziadavkam 😅 behame po obchodoch a hladame co kupit 😀 samkovi som kupila rifle na traky, drahemu na vianoce pulover, pre mna jeden rolak a do kociku sme kupili novy fusak. co som trosku sklamana, lebo topanky si nemozem najst, aj ked som nasla pekne za prijatelnu cenu, tak nemali moju velkost ☹ tak snad esto do konca tyzdna nieco najdem, uvidime...

ronnda, mile od teba, ze si si na mna spomenula 🙂 dobre to padlo citat, ze sme aj tu niekomu chybali...

lieska, teda ty si mala naozaj jeden z tych najhorsich porodov ☹ nielen bolesti, ale este aj cisarak, to by bolo mozno naozaj lepsie, keby si nebola hrdinka a pristupila nan hned, ako ti to navdrhovali, ale cas sa neda vratit spat a vidno, ze nie si ziadna padavka. A ako uz baby pisali, mas krasnu dcerku a ta stala za to. A este som chcela napisat, ze mozeme byt stastne, ze existuje aj tato moznost (cisarsky) lebo bez neho neviem neviem, ako by sme niekedy tie nase deturence dostali von...

maji, ako sa pacilo samkovi v skolke? dufam, ze budete obaja spokojni a bude sa vam tato uz pacit.

mne samko teraz vobec nechce spinkat cez den. v noci je dobrucky a krasne spinka, ale cez den len stoji v poatielke a krici mama mama mama a nie a nie zaspat. Dnes poobede sme sa teda vybrali do mesta, ze kedze nechce spinkat, tak ideme do obchodov a on v aute zaspal. Tak s nim ocino sedel v aute, kym sa maly nezobudil (asi tristvrte hodinu) a my s maminou sme nakupovali 😀

miriam25
18. nov 2008

jasterka, ja sice nemam dievcatko, ale co mi dokorka na sk hovorila, tak sa davaju zhruba v 3 mesiacoch uska prepichavat, ale to zalezi od rodicov. Vacsinou krstni rodicia davaju nausnicky ako dar a pokial este nebol krst, tak sa potom aj prepichavanie odklada. Ale zas co som pocula v rakusku, tak sa tam davaju neskor prepichavat.
Moj nazor na to vsetko... ked bude malinka zdrava a bude mat min. 3 a chcete, tak jej dajte prepichnut uska kedy chcete.

idem pozriet fotecky, myslim, ze som dobre zaregistrovala, ze ste pridali nove 😉

miriam25
18. nov 2008

aha, tak ziadne nove fotecky ☹

wieni, no ako sa mate aj s tatinkom? urcite ste sa ho uz nevedeli dockat... ako reagovala leuska, ked ho videla? mne vola teraz drahy kazdy den, ale viem si zivo predstavit, ako bolo tebe, ked si ho nemala doma. Ja mam jednu vyhodu. mam tu nasich, brata a kopec kamosov a kamosiek, takze mi to odluenie ani tak neprijde ako tebe, ked si bola sama doma, chodila do roboty a lietala medzi blavou a wien...

viedencanka
18. nov 2008

Lenka.pav-tu anmeldebescheinigung na Dresdnerstrasse 93- neviem ti povedat,ci je to len pre Wien alebo aj NÖ.Skus si zadat do google Anmeldebescheinigung,asi najlepsie bude ked tam zavolas.ja ked som tam volala,boli velmi prijemni,aj tam na urade,uplne mili uradnici

Ronnda-takze tu dohodu o dlzke karenz tre len ak je to dlhsie ako 2 roky? to teda neplanujem,do ziadosti o karenz som aj napisala len 20 mesiacov,tak asi to spracuva nejaky hlupak,radsej tam zavolam.Ja si myslim ze to robia zamerne,mne aj pri prvej karenz stale nieco pytali,ako keby testovali,ci prijimam postu,co som sa neodstahovala do I alebo Sk,aby mi mohli karenz zrusit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre