Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

viedencanka
25. nov 2008

Charlotka,aj ja by som poprosila cislo na tu Danku.
Kocky,popridavali ste vsetky take krasne fotky,vzdy som na vase deticky taka zvedava.

Maya,to mi je luto,ze Samkovi sa v skolke nepaci,podla mna to ale nema so skolkou vela spolocne,jednoducho tych zmien prenho bolo naraz vela a este mi chyba babka,to chapem.Martinko tiez kazdy pondelok rana,ked odchadzame z SK naspat do Viedne,prehovara dedka a babku aby isli s nami a boli s nim doma,ze on nemusi ist do skolky. Ale on uz potom ked sme pred skolkou,tak sa velmi tesi a rozbehne sa opreteky dovnutra,uz ma viac nepozna..Snad si Samko zvykne.Ozaj posli mi na IP ciislo na teba,alebo sa ozvi a pridte k nam.

My sme boli vo stvrtok prvykrat v Oberlaa.Linduska si to uzivala,velmi sa jej pacilo.
Twix- ty to tam poznas lepsie,nevies poradit: pustia ma tam s kocikom? Teraz som tam bola aj s mojim ocinom,takze kocik nebol treba,ale ked pojdem sama,tak bez kocika sa neda.Videla som len,ze tam poziciavaju buginy,s ktorymi sa da prejs az k bazenu,ale malu este nemozem dat do buginy.
Mne sa inak termalne v Senci paci ovela viac,hlavne je to tam cistejsie a take priestrannejsie,ale ked som cez tyzden vo Viedni,budem asi obcas chodit do Oberlaa.

Tina,ja by som na Weihnachtsmarkt isla,radsej by som vo stvrtok bud doobeda len s Linduskou alebo s obidvomi az po stvrtej.

tinavieden
25. nov 2008

Ok babulky tak ten Wiehnachtsmarkt na stvrtok o 16.00 ok?

viedencanka
25. nov 2008

Ok Tina,takze na Karlsplatz o 16.00 stvrtok,este povedzte na ktorom mieste,aby sme sa uvideli.

Tina-verim,ze Leni nic nie je.Drzim palceky,aby ste mali vysetrenie rychlo za sebou.Ja som sa nasho pediatra tiez naposledy pytala,ci je to normalne,ze Linduska je taka kludna,ona ani nekope nozickami.Vie ich zdvihnut,ale robi to malokedy,ona si tak v pohode lezi,ved ste ju videlii u Wieniky. On mi povedal,ze si nic nevsimol,ale ze to treba sledovat.Citala som,ze takymto "lenivym" detickam velmi pomoze pobyt vo vode.A naozaj,my sme boli zatial 1.krat v bazene a na druhy den par krat doma zacala kopkat nozickami.Pre istotu som jej dala aj spravit ultrazvuk chrbtice a povedali,ze nic nenasli.

Inak my sme vcera stravili cely den v nemocnici,Linduske mali robit to vysetrenie na mechur-reflux.No na viac pokusov sa im nepodarilo zaviest kateter,chudiatko moje,tak velmi plakala.Bola tam take necitliva setricka,z celej sily je drzala nozicky,ze aby nekopala.Ja som jej povedala,ze ona je kludna,ona nikdy nekope.AKo jej chvilku tie nozicky drzalacele jej zmodreli,potom som povedala dost,ze to skusime inokedy.Ale neviem ci budem mat tu odvahu tam zase ist.Potom ju vysetril nejaky oberarzt a ten povedal,ze pri tom vyvode mocovej trubice ma kusok koze zrasteny,ze to je normalne u babatiek,dal nam na to krem,ze by sa to malo upravit same,takze som kludnejsia.

viedencanka
25. nov 2008

Bejby-za aku dobu ti poslaly tie saty na krst? My o 3 tyzdne odchadzame do I,ak to u nich objednam,snad mi to do Viedne pride na cas.

Wienika,dakujem za ponuku,si velmi zlata,ale ja potrebujem asi 62,max.68.

bejby29
25. nov 2008

Ja sa pridavam na stretko, kocky 😉
Viedencanka, tie saty prisli do 5=tich dni. Uz si si nejake vybrala? Su super, budes spokojna 😉 Ja som tam objednala vsetko od sviecky az po saty..

jasterka
25. nov 2008

Ahojte babulky 🙂 malinka zaspala,tak idem rychlo pisat...
dakujem vam za vase nazory ohladne stupnou a oblecenia,
hned som sa skludnila a som rada,ze niesom jedina kto nema v byte 18C ako nam radia mudre knihy a pani doktorka 🙂
pisali ste aj za brusko,aj mne je do placu ked sa mala puci,cela ocervenie a place tak bolestivo,aj zo spanku chuda,mne to az srdce trha...naozaj vtedy najviac zabera nosenie na rukach,aspon budem mat konecne nejake bicepsy 😀 ...pupik gel mam aj ja,ale neviem ako jej masirovat to brusko,emmka ho ma take pevne,neviem ako na to ☹ doktorka povedala,vydrzat,prve tri mesiace dozrieva traviaci a crevny system ☹
suhlasim uplne so charlotkou o tom ,ze deticky teraz potrebujeu nasu blizkost,tiez sa vela nosime a nad ranom skonci u nas v posteli,lebo sa bojim ze zaspim postojacky,tak sa k sebe radsej tulime v posteli.

twix-asi uz neskoro,ale predsa odpovedam na tvoju otazku o prechadzkach,ale medzitym si bola uz urcite vonku...my sme isli s malou tri dni po prepusteni von,bolo krasne ,aby sa navykla,aby pre nu nebolo ochladenie sokom,chodime odvtedy kazdy den,na hodinku a pol a malinka to spokojne prespi...az na to obliekanie do kocika,to ju riadne nervaci,ale v kociku hned zaspi.

lenka.pav
25. nov 2008

ahojte, jasterka, zeby som ta tu zastihla?

lenka.pav
25. nov 2008

co sa tyka bruska, nas stale trapi. doktor povedal, ze mame brusko masirovat akoby do spiraly, zacat malymi kruhmi od pupika a postupne kruhy zvacsovat na cele brusko, celkom zlahka a v smere hodinovych ruciciek. vcera som to tak zacala praktizovat aj s tym kremom pupik a vyzera to tak, ze do hodinky to zabralo a maly sa vyprdkal a vykakal. inak - vcera sme boli na poradni a ten nas valibuk ma 5900g a 62cm..ak to takto pojde dalej, prerastie aj tatka, co ma skoro dva metre 😅 😕

jasterka
25. nov 2008

viedencanka-tak so na vas vcera myslela ☹ a ani len to vysetrenie sa nepodarilo aj ked malinku tak potrapili 😠 to je sila,urcite nieje jednoduchu zaviest kateter malinkemu kopkajucemu miminku,ale take zaobchadzanie 😠
verim ze ti nebolo vsetko jedno,aj som si porevala ked malu na trikrat pichali...pocut zalostne plakat vlastne dieta je fakt sila,nikdy by som neverila,musi sa zazit na vlastnej kozi 😢
este ze to vynahradzaju krasne chvile,nasa mala sa tiez uz krasne usmieva,celu by som ju zjedla aka je zlata 😵
to plavanie v oberlaa amme tiez v plane,dufam,ze budeme moct,len musi Emmka podrast.Je tam na to vyhradeny bazen iba pre miminka,ci plavaju v spolocnom? a mozeme byt len jeden pri nej ci aj obaja rodicia?

Maya-tiez drzime palce,nech sa Samkovi v skolke a vo Viedni zapaci a si zvykne,chce to len cas a pevne nervy.
Zmeny su narocne pre nas dospelych,nieto pre dieta.Snad vam vide ten mikulasky vecierok,nech sa Samko potesi. 🙂

jasterka
25. nov 2008

jej ahoj Leni 🙂 dakujem za radu,vyskusame.
Drzim palce nech sa to aj vam aj nam uz len zlepsuje a nech nam deticky dalej priberaju,ved oni to potom vybehaju. 😉

viedencanka
25. nov 2008

Jasterka,ja som v Oberlaa nebola na ziadnom kurze,ani nechcem chodit na kurz.Takze prideme kedy to mne vyhovuje,plati sa na osobu,min. pobyt 2 hodiny.Ja som bola s malou vo velkom bazene,vlastne ju drzal moj ocino a relaxovali na kraji bazena,zatial co ja som si s Martinkom trochu zaplavala.Pri ocinovi a malej sa vsetci zastavovali a chodili si ju pozerat,bolo to take mile,vsetci sa ho pytalii kolko ma.

V tej nemocnici boli velmi mili lekari,aj ten Oberarzt,nemozem sa stazovat,iba ta jedna sestra taka necitliva.Najhorsie pre mna bolo,ze som prvykrat pocula Lindusku tak plakat,ona totiz takmer vobec neplace,len obcas si tak zamrnka,a tam nariekala ,az bola fialova.

bejby-diky za info,este som nevybrala,este som sa k tomu nedostala,ale urcite si vyberiem,su naozaj krasne.neviem ale ci zobrat 62 al.68,krst by mal byt 3.januara,to bude mat presne 4 mesiace,tak mam dilemu.

vroni
25. nov 2008

Oficialne priznavam, ze neviem, co pisem!!! Samozrejme, ze stranka bola slovaci.at a nie .sk, uz blbnem! 😠 Vdaka za opravu!
Kurz v Oberlaa sme mali aj my, bolo to velmi fajn, Natalka chodila od dvoch mesiacov az do roka. Deti plavu vo velkom bazene, len su oddelene pasom od publika a spravidla moze byt s dietatom len jeden rodic v bazene - toho miesta je tam dost malo.

maya01
25. nov 2008

Ahojte,

Vroni,volala som tam,ale ziaden odkazovat...len to zvonilo... 😒
Myslis,ze ked tam este zajtra zavolam,bude sa dat nieco este zarezervovat?

maya01
25. nov 2008

Ozaj a co sa tyka stretka,tak my by sme sa radi pridali...len mame vo stvrtok Elternabend...pravdu povediac vobec sa mi tam nechce ist...ved este hodim rec s manzelom,co a ako...

viedencanka
25. nov 2008

Bejby,tu stranku na veci na krst- to je neuveritelne,taka krasa,ja sa neviem vynadivat,taky vyber,to si clovek ani nevie predstavit a super ceny. Diky moc za info.

twix
25. nov 2008

viedencanka - v oberlaa mozes ist k bazenu aj so svojim kocikom. ked vchadzas, tam kde dostanes klucik ku skrinke povies, ze chces ist so svojim kocikom a nech ti daju Schutz für Räder, povies kolko mas kolies, daju ti take "igelitove" potahy na kolesa.
to je mi luto, co ste si uzili v tej nemocnici. mi mame vysetrenie v pondelok v akh, tak uz mam obavy, ake to bude.
mohla by som ti poziciat saticky na krst, ale mame cislo 74. urcite zober väcsie cislo. radsej nech su volnejsie,
nez by boli tesne.

twix
25. nov 2008

jasterka - ano, uz som bola s malym vonku. to obliekanie bolo hrozne, strasne reval, kym som ho naobliekala, ale vonku hned zaspal, asi tym cerstvym vzduchom 🙂 neprehanam to, ale tiez by som chcela zacat chodit kazdy den. len sa bojim, aby nedostal nejaky zapal pluc, tak mu davam cez hlavu plienku. potom stale kontrolujem ci dycha ☹

k tomu brusku: laurinka mala tri mesiace tie koliky. ja som tiez skusala vsetko mozne. masaze trochu pomahali. tie cipky vobec. potom mi niekto povedal, ze tie sa davaju len pri zacpe. lekarka nam predpisala taky gel, co sa striekal do pusy pred kojenim. neviem si spomenut na nazov, porozmyslam a napisem zajtra, malej velmi chutil a mala som pocit, ze trochu pomaha. cele tyzdne som ju nosila na ruke bruskom dole a masirovala jej brusko. casto to pomohlo aj mi zaspala na ruke, ale nemohla som ju polozit do postele, hned by sa zobudila.
no nakoniec sme zacali pouzivat tie hadicky z lekarne. aj ked som sa tomu cele tyzdne branila, zdalo sa mi to byt drasticke, nakoniec to bolo asi to najlepsie, co nam bolo odporucene. aj mi bolo luto, ze sme ich nepouzivali uz skor. hadicka sa zavedie jemne do zadocku a uz to ide ... dietatku sa hned ulavi.

viedencanka
25. nov 2008

Twix,dakujem za radu ohladne kocika,to by ma vobec nenapadlo ze nieco take na kolesa existuje.

Ja chodim s malickou von kazdy den,ked fuka silny vietor,dam na kocik ten plast proti dazdu,vpredu je len take malicke okienko,aby trosku prudil vzduch,ale na nu nenafuka.
Snazim sa tiez,aby mala s ustach dudel,aby dychala len nosom,ked sme vonku,tym padom by nemala prechladnut.
Dakujem aj za ponuku na satocky,ale asi teda budem potrebovat cislo 68,74 by bola asi velka na 4 mesiace,ked ja vobec neviem,kolko dovtedy narastie.
My nastastie problem s kolikami a bruskom nemame,ale s Martinkom som si uzila ked bol maly.Tiez nic nepomahalo,nakoniec som ho dala do kocika,vonku ho povozila,hned zaspal a potom som ho nechala spat v kociku na chodbe s otvorenym oknom.V chlade potom dobre spal,v teple sa hned zobudil.
Nastastie Linda je v pohode,tu vecer polozim do postielky a spi.

cerstve mamicky,mate dost mlieka alebo tiez mate pocit ze babatko by chcelo viac? Mne sa zda,ze mam malo mlieka,Linduska by vypila viac,ale pytala som sa pediatra a povedal,ze narastla dost,tak nemam dokrmovat.

miriam25
26. nov 2008

ahojte babulky,
ja som si vas precitala uz vcera, ale prave prisiel drahy, ked som sa chcela prihlasit a tak som uz len sla robit veceru a pokecat s nim, mali sme na programe dost dolezitu temu - dom. Vcera mi volal makler, ze nasu cenu, ktoru sme ponukli sice neprijali, ale sli dost blizko nej a tak pokial suhlasime, mohli by sme si spolu sadnut a dohodnut sa, co chceme mat obe strany v zmluve a dat urobit zmluvu. No tak drahy bol sice celkovo spokojny, aj ked este o tisicku ich chce stiahnut, ale hovoril, ze to az potom, ked sa stretneme na dohodnutie tych podmienok, ze uz aby som maklerovi nevolala kvolli tomu. a kedze tento vikend nemame cas na to, aby sme sa s nimi stretli, tak to mam dohodnut na buduci. Ja som clovek cinu a najradsej by som tam sla hned, ale tak kupujeme dom spolu a musime taketo veci aj spolu dohadovat a rozhodovat, takze tyzden pockam. v piatok zavolam maklerovi, ze buduci tyzden v nedelu by sme sa radi stretli a potom uvidime.

baby, chcela by som sa vas nieco opytat, zrejme wienika by mi vedela odpovedat.... kolko asi tak stoji zmluva (kupno-predajna zmluva nehnutelnosti)??? budeme ju platit my a nevieme, kolko mame povedat majitelom, ze by sme im dali vopred (chceme zaplatit z uspor), aby nam zostalo este na zmmluvu, lebo to budeme platit hned a nie az potom, ked si zoberieme hypoteku... Viem, ze kedze to ide cez maklera, tak musime ratat priblizne 10-12% nebenkosten, kde su zaratane 3% maklerovi a zvysok za zmluvu, za prepisanie v katastri nehnutelnosti a zapisanie pozemku do knihy (uz teraz neviem akej) a pod... tak teraz neviem, ze kolko mam ratat,ze budeme platit este predtym, ako si vezmeme uver. Ono ti ludia sa odtial vystahuju az niekedy v priebehu aprila. A my sme sa s drahym rozpravali, ze by sme im dali okolo 5tis. eur teraz dopredu ako zalohu a zvysok potom, ked sa vystahuju. Dakujem za kazdu odpoved, pripadne llink na nejaku stranku, kde by som to nasla.

viedencanka, aj ja som to tak so samkom robila, ze som ho dala do kociku a na cerstvy vzduch. obcas mi plakal a plakal (ale naozaj nie casto) a ked somm uz nevedela, ako ho mam ukludnit, tak som ho hodila do kociku, prechadzala sa s nim v tej zime (ja zmrznuta na kost a on pekne v teplucku, to je udel maminy) az kym nezaspal a potom som ho nechala zababuseneho, len tasku z kocika, v ktorej lezal som vytiahla na nase prve poschodie, polozila som maleho na postel v spalni a otvorila dokoran okno a tam potom spokojne spinkal aj 2-3hodiny.
Ked uz bolo teplejsie, niekedy na jar, vytiahla som kocik k nam hore na balkon a poobede som tam maleho hodila, trosku kocikovala a ked zaspal, len som si otvorila okno, aby som ho pocula, ked sa zobudi a on spal a spal a spal... ovela lepsie ako vnutri v teple. Ten cerstvy vzduch robi naozaj zazraky, ani by som tomu neverila, keby som to nemala sama odskusane.

ronnda
26. nov 2008

ahojte,
tak nicole uz je bez horecek, ale ma rymu a kasel, ve ctvrtek na stretko neprijdeme ☹ na karlsplatz je to vazne moc mily weihnachtsmarkt, tak si to hezky uzijte.

ad boleni briska - i nam vubec nic nepomahalo, dokonce ani nosit na rukach, preslo to po trech mesicich z niceho nic a razem jsme meli usmevave nervouci miminko, tak opravdu to chce vydrzet!

vroni
26. nov 2008

Maya, dnes tam asi nikoho nechytis, myslim, ze tam sedi ktosi len v utorok a stvrtok. Ale zasa mozno uz zapli odkazovac 😀
Ja mam nastastie jarne dieta, takze na zimu uz bola velka, ale zasa som mala horory na konci zimy (tak od februara), ked bola este dost kosa a milostiva odmietala sediet v kociku a chcela chodit. Ale ona nikdy nebola nejako zvlast kocikova a ja som sa snazila, aby sa naucila spavat doma a nie v kociku... Inak my sme kocik este pred druhymi narodeninami skoro definitivne odlozili (pouzili sme len pri chorobe na cestu k doktorovi). Minule ho krpata objavila v satniku a posadila do neho macka. Ked som sa jej pytala, ci si chce k mackovi sadnut aj ona, tak jej to bolo strasne smiesne, ze by mala sediet v kociku 🤐 🤐 🤐

ronnda
26. nov 2008

ja jsem malou davala spavat od malicka na balkon na cerstvy vzduch, i kdyz snezilo, ale jak byla vetsi, tak se ji v kocarku uz moc nelibilo a lip vyspinkala doma v postylce.

viedencanka - muselo to byt hrozne slyset lindusku tak plakat, nektere sestricky dovedou byt dost necitlive, dobre, ze jsi rekla dost a pujdete jindy.

wienika - jsem se pobavila, jak jsi psala, ze se leuska pokakala a manzel ji sel prebalit, je vazne super, to mne by v tom manzel jiste nechal... kdyz jsem nablizku, tak u neho prebalovani nehrozi, kdyz je plna plinka 😉

miriam - drzim palce s tim domem! na tve otazky ti bohuzel neumim odpovedet, v teto oblasti nemam vubec zkusenosti.

miminka vam krasne rostou, je to radost videt ty fotecky, neuveritelne, ze pred chvilkou byli v brisku.
twix - opravdu je to moc mile, jak ma laurinka maleho rada.

tinavieden
26. nov 2008

Ahoj babulky. Tak zajtra o 16.00 na Karlsplatzi pred Operou moze dat stretko a potom ist na tie trhy. Ja osobne som tam este nebola tak neviem kde su.
Takze viedencanka, maya, bejby a kto sa este prida?Ozaj Vroni Ty co?To bol vlastne Tvoj napad tak dufam,ze prides a konecne Ta spozname.
A co ostatne baby?
Wienika co je s Tebou?
A co novopecene mamicky?Pridate sa?
Ronnda skoda,ze sa nepridas no dolezite je aby sa Nicol vyzdravela...
My sa uz mame lepsie, zuby sice este nie su von ale noci su uz troska pokojnejsie ale aj tak som dost unavena a vobec mi nechuti jest... ☹ nie tehotna nie som teda aspon dufam 😀

ronnda
26. nov 2008

tina - to jsem rada, ze mate uz klidnejsi noci, musime to s temi zuby vydrzet, my jsme se ted taky moc nevyspali...
a jak je tobe, co ucho? nezapomen zitra cepici 😉 😉 😉

tinavieden
26. nov 2008

ahoj ronnda. Tak ucho je uz v poriadku, bol to zacinajuci zapal str.ucha a teraz uz bez capice nejdem vobec von.Nikdy som ciapky nenosila ale zvykam si...je fajn teplucko.
Leni sa zuby este neprerezali tak dufam,ze coskor vyjdu aby som sa uz vyspala.
A co Nicol uz je jej lepsie?Kolko uz ma zubov?

maya01
26. nov 2008

Ahojte kocky,

tak my sa na stretko pridame...neviem ci stihneme presne o stvrtej,ale ved tel.funguju...ci nie... 😉
Tinus,teba este poprosim,posles mi na teba ciselko...dakujem 🙂

Jaaaaaaj kocky mam dilemu...dostali sme pre Samka od januara miesto v Gemeinde skolke...asi 10min.autom od nas.
Potrebujem poradit...co a ako.
Ta skolka ma len same pozitiva...
1. 5x do dna jedlo...cize mu nic nemusim balit.
2.zahrada a skolka sa nachadza okrem toho hned pri parku
3.je to blizko nas

Len neviem ako by na dalsiu zmenu zareagoval Samko...
V kazdom pripade sa tam pojdeme pozriet a mozno sa on sam rozhodne,ze tam chce chodit.
V co velmi dufam.

ronnda
26. nov 2008

taky si preventivne musim poridit cepici...
u nicole to prorezavani zoubku taky trva vzdycky dlouho, uz jsou pod dasnemi videt, pocitam tak jeste minimalne tyden... ted ma zubu 5 😀
snad se i leni brzy ulevi a zoubky brzy vylezou.

charlotka
26. nov 2008

ahojte kocky, mi mame dnes trosku uplackany den, tak len tak na rychlo 😝

viedencanka, je mi luto, ako ste to nestastne vysetrenie museli prezit, nam to tiez robili, ved som pisala, nastastie na dokymu podarilo ten kateter zaviest, sice na treti krat ale predsa. ja som tam najskor drzala malickej nohy sama (livus mala vteda 3 tyzdne, hroza vidiet take male babo na takom hrozne velkom stole v nemocke) ale kedze sa vzpierala a posuvala sa hore, tak potom jej ich chytila sestricka, ale ja som si aj tak prepchala hlavu cez jej ruky a bozkavala som malej hlavicku, chytila som ju za rucky a stale som jej hovorila livi livi livi livi. ja som plakala s malou, ale nech 😔 a mala linduska cumlik? my sme ho hned na zaciatku nasadili, myslim, ze to veeeeelmi pomohlo. Tak na vas myslim, aby ste to na buduce zvladli, ja viem ze je to hrozne tazke, ja som si myslela, ze to ani nezvladnem, ze sa tam zosypem, ked jej budu robit tie vysetrenia a ona bude plackat, ale mama asi vsetko vydrzi, zistujem 😅

miriam25
26. nov 2008

jeeeej, baby, mate dalsie stretko? ako vam len bude dobre.... 🙂

maji, myslim, ze je to dobry napad zobrat samka do tej skolky a spytat sa ho, ktora sa mu viac paci a kam by chcel chodit. a mozno ti sam povie, ze sa mu tato nova viac paci alebo ti povie, ze uz nechce menit, myslim, ze by to bolo pochopitelne.... ale tak uvidis. v kazdom pripade by som to skusila. ved on je taky velky rozumny chlapcek, myslim, ze sa bude vediet aj sam dobre rozhodnut 😉 ved predsa ide onho, aby sa dobre citil...

no ja som si dnes myslela, ze budeme mat rusnu noc, ked sme sli spat, maly sa stale len prehadzoval a mal totalne nepokojny spanok, o pol 1 sa zobudil, musela som mu dat papat, aby zaspal a uz som len cakala, kedy sa zas zobudi a on potiahol az do pol 9 😵 tak neviem. na jednu stranu viem, ze ho trapia zubky, na druhu stranu spinka super, ani som si nemyslela, ze tak dobre bude spinkat, ale mozno to este len pride, ked budu zubky finisovat... uvidime...

my sme dnes boli trosku na nakup, len bezne veci, tak aspon nieco uz mame doma. ked sa samko zobudi, tak ideme k svokruske. vcera tu bola aj so svagrinou a pozvala ma dnes na obed, ale som jej hovorila, ze na stvrt 1, kedy oni obeduju to urcite nestihnem a ona ze nevadi, ze si zohrejem, ked pridem. tak som bola trosku prekvapena a teraz tu sedim, skvrka mi v zaludku, co nechcem nic zjest, ked uz ma pozvala a cakam, kedy sa maly zobudi, predpokladam, ze tak za pol hodinku.

dnes sme prvy krat odskusali novy fusak do kocika, co som na SK kupila a je vazne super, len som pri nom maturovala, ked som ho montovala, ale uz je v kociku a uz ho vyberat nebudem 😉 len dufam, ze mi ho nikto neukradne. doteraz som sa vobec nebala, ale posledne dva tyzdne sa tu v meste nejak zacalo kradnut, neviem, ci prisli slovenski cigani (uz som tu raz videla auto s SK znackami a vnutri sedeli cigani) 😠 alebo kto to tu robi, ale vsetci sa vyjadruju tak (aspon co som pocula), ze to mozu byt len cudzinci a ked sa mam priznat, tak tomu aj verim, lebo v poslednej dobe sa ich pocet tu v meste straaasne zvysuje.... 😒 ale tak uvidime, snad k nam nepridu 😉

viedencanka a ako sa tebe zda malinka? myslis si, ze jej nieco je alebo sa ti javi normalne, ako zdrave babatko? ja neviem, ale mam taku skusenost, ze niekedy lekari robia preventivne viac prehliadok a len nas zbytocne natahuju a nervuju 😒 aj ked zasa niekedy lepsie jedna prehliadka naviac ako keby malo byt dieta chore, ale zas s babatkami treba vediet pracovat ovela citlivejsie ako s nami dospelymi, takze si myslim, ze si urobila dobre,ze si to oddlozila na inokedy....

miriam25
26. nov 2008

tina, ronnda, ako spia vase malinke v noci? a ktore zubky uz mate a ktore sa prerezavaju? mne sa zda, ze sa samkovi nejak divne prerezavaju tie zubky. po jednotkach hore a dole a po dvojkach hore sa mu prerezavaju stolicky.... a okrem dolnych dvojek ani nevidno, ze by sa ostatnym zubkom chcelo von... tymto tempom sa budeme so zubkami trapit az do 3 rokov ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre