Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
10. dec 2008

dobre ranko, no teda, vcera posledna, dnes prva??? kde ste?
ja som si vcera pozrela tri oriesky pre popolusku, pozehlila vsetko, co som tu mala, dnes to musim len do skrine napratat, ked sa maly zobudi a potom ho zaveziem k svokre a idem na sprechtage, som zvedava, co sa tam vsetko dozviem... snad vsetko, co ma zaujima a co by bolo pre nas dolezite...

wieni, ako je muzikovi a leuske? uz je to lepsie?

ronnda, no uz nas dohanate so zubkami?

ronnda
10. dec 2008

dobre ranko,

miri - se zoubkami stale nic noveho, jen ty dve jednicky jsou na obzoru a vcera byla mala dost utrapena, ale prospala celou noc od sesti do sesti a pak pred sedmou jeste usnula a stale spi, to je necekane...
ty mas tedy opravdu pekne nabity tyden, s tim uverem vam drzim moc palce, at to klapne, no a taky jsem zvedava na tu weihnachtsfeier a jak zvladne samko noc se svokrou... urcite bez problemu.
k tem darkum - to co jsem jmenovala jsou darky uz od cele rodiny, myslim ze je to tak akorat, taky to nechci prehanet.

ad zupan - resim stejny problem, v H&M meli jen maly a do vanoc pry uz nedostanou, zatim jsem se nedivala jinde, ale zkusim to jeste v cr.

jasterka - super, ze je emmka ok. s tou vodovou stolickou to tak nekdy je. i ja si jeste vzpominam kdy jsme meli postrikanou zed a vsechno mozne. presne jak ti rikala dr., pokud to neni casto za den a emmka si ti jevi ok, tak se neplas a za tyden mate kontrolu a dr. ji prohledne. dekuji za preklad lechtivy 😉

ronnda
10. dec 2008

miriam - tak jsem delala dukladnou zubni prohlidku, koncentruji se porad na ty horni jednicky, ktere uz cekam kazdym dnem, no a misto toho jsem prekvapive objevila dalsi stolicku (zatim jen kousek), takze stav zubu: 7, to jsme rychlici co? uz vas dohanime 😀

miriam25
10. dec 2008

ronnda, mala by si robit castejsie kontrolu 😀 mozno by si castejsie nasla novy zubok 😀 ale nie, u nas to bolo to iste, stale som pozerala na predne zubky, ci uz nejdu von a nakoniec som objavila, ze zadne stolicky su uz vonku a zrazu sme v priebehu 2-3 tyzdnov mali z 5 zubkov 9 😉 vidim, ze tie nase deticky su v tomto naozaj dost rovnake, teda co sa zubkov tyka 😀 ale ved nevadi, aspon sa tak skoro nepokazia 😉

teda baby, vy co uz mate vianoce? alebo stojite cele dni na weihnachtsmarkte??? sak kde ste???? nejak nechapem... cely den tu nie som, cakam, ze pri veceri si precitam jednu stranku, co ste napisali a ani pomaly nemam co citat, keby niet ronndy ☹

ronnda
10. dec 2008

no a ja jsem tu zase... ja jsem malou o pul seste vykoupala, pak chtela hned mlicko a pak mi ohlasila HAJI a odesla smerem ke sve postylce, okamzite usnula. dnes byla moc hodna, asi ji netrapil zadny zoubek a nebo mela radost z toho, ze jsem konecne objevila jeji dalsi stolicku. miri, mas pravdu, budu delat casteji tu zubni prohlidku.
vsichni uz asi zijete vanocne, tak premyslim, jestli se ted nepustim do zdobeni pernicku, manzel ma nejakou weihnachtsparty, tu ma ted kazdy tyden, takze se jen tak brzy neukaze.
tak kde jste???

ronnda
10. dec 2008

wienika - ja se taky divam na hracky hodne v katalogu, baby walz mi prijde ale dost drahy, uz jsem narazila na nekolik ne dost malych rozdilu. treba to spielcenter eichhorn tam stoji 62,95, to bych rozhodne nekoupila, ale treba v kinderbutt maji to stejne za 39,95, coz je uz pekny rozdil! nakonec jsem to ale stejne nekupovala, protoze to koupila moje sestra, jak mi tajne o vikendu prozradila moje neter, ktera tu byla na navsteve. no jeste ze mi to rekla, co bychom delali se dvema kostkami, to bychom si museli poridit asi druhe dite 🙂

ronnda
10. dec 2008

miri, to vypada nadejne s tou tvoji praci, to moc gratuluji! a to uz bys zacala od noveho roku? a samko by sel do jeslicek? asi by sis vic prala, kdyby vyslo to slovensko, uz kvuli tvym rodicum, byli byste jim nablizku, kazdopadne i toto je super varianta, ze by ti odpadly starosti s hledanim prace.

ronnda
10. dec 2008

tak ja vas ted tak nejak dukladneji docitam, kdyz mam cas a odkladam to me zdobeni pernicku, snad potesim miriam mymi nekolika prispevky a bude mit co cist u vecere.

maya - tak samko se s tou skolkou nakonec tak skvele vyporadal a dokonce se tam tesi. i tobe se urcite ulevilo. a kolegynky z nitry ti v praci jiste pozvednou naladu.

stretko - obavam se, ze nam to uz do vanoc nevyjde, videla bych to spis az po novem roce, coz me mrzi, ze si spolu nedame ten punc ☹

viedencanka
10. dec 2008

Ahojte baby,tak vcera vecer sme vyprevadili muzika na letisko.Martinko bol dnes prvykrat v skolke a poobede mi volali,ze mam prist prenho,ze vracia.Dobre som sa vyplasila,ale nie je to nic vazne,jednoducho boli vonku,on siel na hojdacku( jemu je z toho zle,nie je to prvy raz,co takto dopadol) a vyprazdnil si zaludok.Asi zabudol,ze mu na hojdacke byva zle.Ja som sa len zlakla,ze to bude este ten virus,co mal minuly tyzden,lebo vtedy ho velmi bolelo brucho.
V sobotu sme boli na ten narodeninovej oslave,deti sa pekne zabavili,ani sme o nich nevedeli.

V pondelok sme Martinka zobrali na Weihnachtsmarkt pred Rathaus,presli sme sa na vlaciku,vnutri bol piect vianocne keksy,tak sa mu zratalo.
Od zajtra uz balime kufre,v sobotu odchadzame.Baby nemate niektora na pozicanie tu tasku na nosenie babatka na sebe? Ja mam jednu- baby björn,uplne novu,pri Martinkovi som ju ani raz nepouzila,ale naposledy som ju dala muzovi,nech mi ju zoberie do Talianska,ze skor tam by sa mi mohla zist.No a teraz budem cestovat z BA lietadlom a kedze opravujujednu cast budovy,gate je na 2. poschodi,nie je tam vytah,takze kocik musim odovzdat uz na check in,no proste teraz na tu cestu by sa mi ta taska zisla,aby som mala volne ruky,kedze budem drzat za ruku aj Martinka.Keby ste niektora mohli pozicat,bolo by to super.

miriam25
10. dec 2008

ronnda, ty si aka zlata, ze aby som mala co citat 😀 dakujeeeem 😉
nuz my mame dnes uzasny vecer, samko sa mi kazdu stvrt hodinu budi so strasnym placom, susedia nad nami dupu jak kone a on sa boji, zakazdym nieco nenormalne buchnu a zobudia ho, uz som bola hore, ze ci nemozu byt trosku viac potichu, tak boli asi prvych 10 minut a je to zasa po starom, ja uz chcem odtialto co najskor vypadnut, tento byt mi lezie nenormalne na nervy a susedia nad nami este viac... ani telku nemozeme normalne pozerat, lebo nic nepocujeme, zas moc nahlas nemozeme, aby sme samka nezobudili, tak citame z dabingovych pier, co sa da, no uzas.... ☹ dufam, ze uz samko zaspi poriadne hlbokym spankom, lebo inak neviem, najradsej by som na tych hore zavolala policajtov, ale co poviem? a budem mat len neprijemnosti so susedmi... ☹

viedencanka, ja ti bohuzial nepomozem, ale baby urcite... som si tym takmer ista. zelam ti stastnu cestu a nejako to tam prezi. ozves sa nam odniekial? budeme rady...

ronnda
10. dec 2008

tak ja jsem se misto zdobeni pernicku pustila do zehleni a uz mam hotovo...

miri - tak to je vazne neco ti vasi sousedi, ze neberou ohled, vydrz, snad se uz brzy prestehujete

viedencanka - tak ja tu tasku bohuzel nemam, jinak bych ti ji pujcila. myslim, ze wienika tu psala, ze ji poridila a leusce se v ni nelibilo, tak mozna se ozve. jinak kdybys potrebovala neco ruzoveho na holcicku, toho mame spoustu 🙂
ty satecky na taufe jsou vazne nadherne, to bude linduska princezna.
uz jsem se vylekala, ze martinko bude nemocny pred cestou, tak priste zadne hojdacky 😉

miriam25
10. dec 2008

aaaach, tak asi 15 minut bolo ticho a uz sa zasa ohlasuje... ja neviem, co mam robit. teraz mi to uz pripada tak, ako keby to samko vyuzival, ze ho vzdy vyberiem z postielky, hladkam po hlavicke, mam ho polozeneho na sebe, viem, ze sa mu to paci, no zas ho nechcem nechat v izbe sameho, pokial sa boji, no zas nechcem, aby to vyuzival, lebo take deti velmi dobre vedia, ako s maminou kyvat ☹ ja vazne neviem... 😖

ronnda, sikulka, ja som vcera vsetko pozehlila, na pernicky vobec nemam teraz naladu ani chut, i ked by som rada sama nieco upiekla na vianoce, no stale si hovorim, ze mam cas a samu ma to ani nejak moc teraz nechyta... snad cez vikend, ked bude aj drahy doma by som nieco urobila, uvidime...

boldy
10. dec 2008

ahojte baby,
tak teda tu je ozaj mlkvo pred sviatkami, az na 2 aktivne clenky 😉
my sa mame vcelku dobre, az na to ze som vcera nemohla chodit, boleli ma krize hrozne az mi do placu bolo...asi som trosku prechladla, dnes uz je to lepsie...bola som si aj pre vysledky, cukor je v poriadku, len leukocyty nie velmi, takze celkom neviem ako to moze mat vplyv, musim ist k dr... a taktiez sa mi vytvorili protilatky, kedze som negativna matka a otec pozitiv...
jasterka, silvy, viem ze vy ste ten isty pripad, stalo sa to aj vam a dievcata su pozitivne alebo negativne...dali vam tu injekciu?
ronnda> tak ty si sikulka, ja som tiez dnes robila buchtu ale vyzera divne, snad chutit bude dobre 🙂
viedencanka> prajem stastnu cestu, nech to zvladnes
miriam> no susedov si nevyberame, ja tu mam susedu ku ktorej nosia rano deti a potom si ich tu vyzdvihuju, takze stale nam tu dvere buchaju a to nehovorim, ze mame nejakeho klavirneho virtuoza, ale esteze hraje pekne... tu maju strasne tenke steny 😒

wienika
10. dec 2008

ahojte babule...
kde ste vsetky? 😉

miri, tych susedov ti nezavidim, mna by porazilo....my mame nastastie hrube steny, tak nic nepocujeme....lea ma tiez velmi plytky spanok, ako ja, mna vsetko zobudi, v podstate som dost casto v noci hore, lebo ked manzel zachrape alebo ide na wcko, sa zobudim.....esteze ti susedia su ticho...
nenechaj sa zotrocit malym, potom ti uz nebude spavat sam...ja by som ho nechala aj trosku si poplakat, ved je unaveny a spinkat musi....

viedencanka, tak vam prajem stastnu cestu, nech to zvladnete.....neviem, co presne myslis pod tym, ze taska pre babatko...myslim ten nosic? ja mam tiez jeden, ten babybjorn, ale pozicala som ho kamoske, potom mam este jeden, taky vacsi, ale myslim, ze je v blave.....musela by som sa kuknut do leinej izby.....ak ho najdem, rada ti ho dam..zajtra dam vediet....

ronnda, no ty si sikulka,uz si aj napiekal, to ja radsej budem lezat pri telke ako dobrovolne piect...moja mamina sa chysta, ze napecie cez vikend, tak urobi aj pre mna...aj tak to nikto neje..mne moc tie vianocne peciva nejako nejdu 😝 ......aj ja mam tiez dnes volno od manzela, siel ku kamaratovi, ze vraj sa musi prevetrat, aj ho chapem, ved chudak je stale v byte zavrety......a mala mi spi od pol osmej.....
inac, dnes sme boli v toys r us a kupili sme tiez ten stan, ale s medvedom pooh....diky za tip....
este jej manzel kupil taky maly klavir so stolickou a mikrofonom, podla mna blbost,ale jemu sa to pacilo 😉

boldy, juj, tak davaj si pozor na seba, dobre sa obliekaj....co sa tyka pozitiv a negativ, ja som s tym nemala problem, obe sme pozitivne.....ale teraz uz nie je problem dat injekciu....kazdopadne skoc k dr....
a aku buchtu si robila?

boldy
10. dec 2008

wieni> dakujem, davam si pozor, a pritom chodim dost naobliekana aj pancusky aj vsetko, ale ja ma slabe krize stale ma prefukne... doma som mala tvaroh a kyslu smotanu tak som nasla recept na nete, tak uvidim ako bude chutit, poviem potom... muz bude ochutnavac 😉

bejby29
10. dec 2008

Viedencanka, ja ti poziciam. Mam od znacky Cybex a babo si tam mozes dat na lezato.. Ak chces tak sa stav, poslem ti cez IP adresu a tel

bejby29
10. dec 2008

Boldy, to by ti mali zistit uz hned na zaciatku tehu, lebo prvu injekciu uz dostavas okolo 12-teho tyzdna a druhu po porode.. Pri prvom babe to nebezpecne nie je, ale pri dalsich detoch ano..

boldy
10. dec 2008

bejby predtym som nemala protilatky, tak mi preto nedali, a dr. povedal ze az po porode mi daju ak bude dieta pozitiv, no a uz sa mi teraz vytvorili, tak neviem ci mi ju este daju teraz alebo az po porode

maela
10. dec 2008

zdravim baby, dlho som tu nebola,kym som precitala vsetko zameskane,ubehla minimalne hodina 🙂
mna uz chytila predvianocna nalada a usilovne som zdobila perniky a stromcek a dokonca zo slaneho cesta som
si urobila ozdobnu menovku 🙂
jedina negativna vec ktoru pocitujem na sebe ze som hrozne nervozna a neprijmna..obcas..dufam ze sa nam
nenarodi neuroticke babo.

bejby29
10. dec 2008

ja mam AB negativ a to je jedina krvna skupina, pri ktorej sa vytvaraju protilatky hned, tak asi preto som ju dostala hned na zaciatku 😉

miriam25
10. dec 2008

baby, jak to je s tymi krvnymi skupinami? ja mam pozitiv, aj drahy ma pozitiv. krvnu skupinu A ma maly po mne, ale on ma negativ. Ked som sa pytala doktorky, ako je to mozne, povedala, ze z dvoch krvnych skupin pozitiv moze mat dieta negativ, ze je to sice mala pravdepodobnost, ale moze to byt, ze len opacne by to nemohlo nikdy byt... a o akej injekcii pisete? ja si nepamatam, ze by som nejaku dostavala 😕

bejby29
10. dec 2008

Je to dost komplikovane, Miriam, mne to doktor vysvetloval a ja som nestacila oci otvarat, co to nase telo dokaze..

jasterka
10. dec 2008

Ahojte 🙂
Boldy-pri porode nam zobrali krvicku hned s pupocnika a malej urcili rhcko,ak ho ma ako matka ,netreba ziadnu injekciu,moja aj Silvikina mala maju nase Rh,takze sme injekcie nedostali.
V tehu som mala test na protilatky vzdy negativne a ako viem aj Silvika...takze ci ti nieco treba pichnut uz teraz netusim,treba sa poradit s lekarom.
Akurat sme ta so Silvikou tusim ze vcera spominali,krasne ti tie tyzdne ubiehaju,musis sa aj pomalicky stavit pre tie cajiky a pripravovat na porod 😉 ...ja viem este mas trosku casu,ale ten leti ako blaznivy...
my sme uz vcera oslavili 1mesiacik 😵

boldy
10. dec 2008

miriaim> je to ozaj malo pravdepodobne ten tvoj pripad, vy pozitiv maly negativ... injekcia sa jedna len v pripade matiek s rh faktorom negativ, takze teba sa to netykalo 🙂
jasterka> ahojky, takze to ste mali fajn, tak ja neviem uvidime, pojdem za dokym sa ho opytat, lebo mi vysli pozitivne protilatky, mozno mala bude po otcovi, takze asi jednu dostanem do zadku 🙂... no po cajiky mozem dojst, do vianoc som tu potom ideme na slovensko... rada by som videla aj tvoju bambulku... a vsetko naj k prvemu mesiacu... posli mi rp cislo na teba
maela> tak vitaj po dlhej dobe, a coze si taka nervna? sice ja som bola tiez predvcerom taka najedovana z nicoho nic aj na chlapa, ze neviem preco... asi, ze ma vsetko bolelo tak preto 🙂

maya01
11. dec 2008

Dobre ranko,

ale ste sa vecer rozsupli... 🙂
Baby a co to stretko...dame na bud. tyzden? Povedzme utorok,streda,okolo tretej...kto sa prida?

Miri,sorry vcera nam zase vecer vypadol net...neviem co to blbne...budem tam musiet zavolat...

U nas bolo dnes rano veselo,Samko sa nam zamkol v aute...muz mu dal kluc od auta,ze nech ho ide otvorit,ja som isla s nim...si otvoril,posadil sa dnu a mna este vyslal,ze si zabudol auto,nech mu ho donesiem a ked som sa vratila,tak auto zamknute...Samko vnutri a kluc v ruke. Si viete predstavit,co bolo placu...do toho sa pustil alarm...no hroooooza...nastastie nas potom pocuval a stisol na spravny gombik....lebo neviem-neviem co by sme robili.
Dnes isiel Samko znovu s placom do skolky...neviem preco... ☹

Viedencanka,ja mam tiez tu babybjorn...ale tiez som ju pozicala,inak by som rada pomohla.
A na ako dlho idete do Talianska...ostavate tam aj na Vianoce?

Tak zatial pekny dnik.

miriam25
11. dec 2008

dobre ranko,
maji, v pohode, aj som si myslela, ze ti nieco zblblo, ved len tak bez slovka by si neodisla 😉
fiha, si mi pripomenula jeden moj zazitok z detstva. som mala asi 3 roky a byvali sme v dome, nasi vysli von na terasu a ja som zostala vnutri, neviem, co ma to napadlo, ale zamkla som sa, kedze kluc bol vo dverach, ked na to nasi prisli a ja s nimi, vselijako mi hovorili, ako mam odomknut a mne to neslo, plakala som vnutri, uz som sa bala. nastastie nechali nasi na kupelni otvorene okno, tak ocino liezol dnu oknom, takym malinkym, ze doteraz nechapem, ako sa tade prepchal.... tie deti su naozaj nevyspytatelne... clovek aby daval naozaj pozor kazdu sekundu....
ja si myslim, ze samko rano plakal kvoli tomu, ze sa zklakol, ako sa zamkol v tom aute. uvidis, zajtra bude zasa dobre. dnes maju tusim nejaku akciu v skolke si spominala, nie?

fiiiha, boldy, ved ty uz tahas na 30tt 😕 parada... len tak dalej a neboj, kazda tehulka je obcas nervna 🙂

no my sme mali vcera super vecer so samkom, budil sa mi kazdu stvrt hodinu, musela som ho vybrat, sadnut si s nim do obyvacky, hladkat ho, ukludnit ho, dala som ho do postielky a za stvrt hodinu to bolo zasa to iste. uz siedmi krat som mala nervy, uz som si povedala, ze ked bude zasa plakat, tak ho necham, ved on zaspi a potom akoby utalo a spinka este teraz... jaj, uz aby sme odtialto vypadli, ti susedia nevedia chodit normalne...

bejby29
11. dec 2008

Caute kocky, tak stretko je vo stvrtok o 15.00 v Kids Cafe. Zatial sme ja a Maya.. Dufam, ze sa pridate, aby sme si zapriali krasne Vianoce.. Juj, uz sa tesim na tych vasich drobcekov..

maya01
12. dec 2008

Dobre ranko,

teda,tu nikto nie je...kde ste vsetky????

Konecne piatok...ja sa tak tesim na vikend...konecneeee.

Miri,ako bolo,dufam,ze ste sa dobre zabavili... 😉

Zatial pekny dnik.

wienika
12. dec 2008

caute baby,
tu fakt nikto nie je..... 😉

maya, kukla som fotky vo facebooku, len som si neni ista, ci si aj ty na fotkach? som mala pocit, ze ty mas kucerave vlasky.... 😉
a co samko, dnes neplakal?

moja dcera vcera objavila pero a papier, tak pri tom sedela asi hodinu a ,,pisala,, teraz robi to iste, je zlata, asi jej kupim na vianoce nieco na kreslenie, nejake fixky......a hlavne zasterku.... 😉

ja by som sa na stretko mozno na chvilku dostavila, ale vecer hram, tak fakt len na skok.....

pekny den 😉

maya01
12. dec 2008

Wieni,som asi na 2 fotkach...a vlasy mam sice kucerave...ale tam som ich mala vyzehlene...tak mozno za to si ma prehliadla... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre