Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
11. feb 2009

Silvi, veru, je to neprijemny pocit, neprajem to nikomu zazit, tu hnusnu neistotu ☹ . Ale nastastie sme v poriadku a to je dolezite, aspon vieme, ze mala ma zdrave srdiecko, tak vsetko zle je na nieco dobre. Vsak su aj rozne skryte srdcove vady na ktore sa nepride pri beznych prehliadkach, tak to treba brat z toho hladiska, ze mala je v poriadku.
Ronnda, dik za podporu, ja som mala tiez vcera chut na poriadneho panaka, len ja pit bohuzial nemozem 😀 . Ale dakujem, ze aspon ty si si dala za nas, si zlata.. 😉

liluvie
11. feb 2009

ahojte 🙂
joj vy ste toho popisali, musim postupne docitat

charlotka, silvi som rada, ze ste sa ozvali
silvi, dakujem za gratulaciu

lenka.pav, silvi je mi luto, ze Lukasco a Tereska tak pomenej spinkaju, ale to sa iste casom vylepsi, mozno to bude naozaj ten rastovy sprint v 3. mesiaci, vtedy vraj deticky viacej papkaju, lebo rychlejsie rastu a preto sa aj moze zdat, ze je mliecka pomenej
silvi, je mi luto to s tym mlieckom, ale zasa je asi lepsie prikrmovat, akoby mala byt malinka hladna, a s kojenim to nevzdavaj, skuste to vydrzat, ono sa to zasa rozbehne, uvidis 😉
ja som mala tiez teraz po sestonedeli taku malu laktacnu krizu a kamaratka poradila, prikladat, prikladat a prikladat aj kazdu hodinku, no a nakoniec sa to upravilo, takze teraz sme OK

inak baby aj ja to poznam to neustale nosenie na rukach, vzdy ked Kristinku polozim, tak spusti taky plac, no oni niektore babatka si vyzaduju neustalu pozornost maminky, tiez som skusala satku (ta mala ciastocny uspech) a aj klokanku, v tej sa malej velmi paci, akurat to nie je velmi dobre pre male babatko, nosit ho v klokanke dlho, koli chrbatiku, tak sa to snazim obmedzovat, ale s 3 mesacnimi detickami by to uz nemal byt problem 😉
no ale co sa nam najviac osvedcilo je taka hupacka v ktorej Kristinka lezi, nasla som to na amazone, tu je link:
http://www.amazon.de/gp/product/images/B0001URJ...
je super, naozaj odporucam, ja som na jednu stranu priviazala lanko a to potahujem ked je potrebujem rozhupat, a nemusim sa k nej stale sklanat a ruky mam volne

a chcem sa aj ja pochvalit, aj mi sme sa uz s Kristinkou prihlasili na babyschwimmen v dianabade, zaciname od aprila, to uz malinka bude mat skoro 4 mesiace a sna bude aj teplejsie, budem chodit autom, ta Jasterka, ak chcete mozete sa potom pridat, klidne vas mozem zobrat 😉
uz teraz sa tesim a dufam, ze sa to Kristinke bude pacit 😀

Kristinke sa to brusko vylepsilo aj ked niekedy este mame zachvaty, ale uz to nie je take strasne ako predtym, chvalabohu, a cajiky pijem podstivo, a mliecne vyrobky som vysadila uplne, no nieco z toho zabralo, asi najviac asi tie kminove cipky, alebo kombinacia vsetkeho

jastrka, super, ze ockovanie ste prezili 🙂, som zvedava, ako to budeme zvladat mi, a ako vravis, pomoc u lekarky je na nezaplatenie, vzdy ked som tam, snivam o tom byt pavukom a mat 8 ruk (ci noh? 😀 )
a zabudla som....Emmka ma super fotky, uz je to naozaj velka slecna, mam pocit, ze od vtedy co sme sa videli dost podrastla 🙂

bejby: neboj, urcite to nebude nic vazne, doktor Nathalku skontroluje a s usmevom pojdete domov, drzim palec

inak dufam, ze ste vcetci zdravi, no a ak je niekto predsa len marod, tak zelam skore uzdravenie

a este jedna prosba, baby co chodite kocikovat do Pratera, nevezmete ma niekedy so sebou, rada sa pridam 🙂 🙂 🙂

fuuuu, som sa rozpisala, tak uz asi na dnes aj stacilo, coooo 😲

liluvie
11. feb 2009

no bejby, tak som si precitala, ze ste v poriadku, supeeeeeeeeeeer 😵

miriam25
11. feb 2009

ahojte babulky, nemam moc casu, to viete, u rodicov sa nikdy nic nestiha, tak len v kratkosti
vcera som zazila jeden z mojich najhorsich dni v zivote. boli sme pozriet kamosku v ZM, ktorej sa v decembri narodilo babo, tak sme ho chceli vidiet. ked sme odchadzali, zacinalo snezit, ale to bolo este take s dazdom, tak ze ideme. sedeli sme u nich asi hodinku, pozeram von oknom a uz som zacinala mat zly pocit, tak som hovorila ocinovi, ze podme domov. ja som samkovi ani nebrala zimne topanocky, ani capicu, ze bude len v aute a u nich doma, tak naco? ideme a par km za ZM sme museli zostat stat, pretoze tam bola uz kolona aut. Asi po 15-tich minutach sme sa dostali k jednej krizovatke, kde sa dalo odbocit na jednu dedinu, ze skusime dedinske cesty a nie hlavnu, ze snad to bude lepsie. snehu ako na horach, stale snezilo, tadial sme sice presli, pozreli sme na hlavnu, auta sa hybali, tak sme sa na nu zasa napijili, ze asi sme uz tu havarku obehli. Sli nejaki ludia peso, tak sme sa ich pytali, co sa stalo, ze zasa stojime a oni nam povedali, ze tato kolona je az do nitry, ak mozeme, aby sme sli do nejakej dediny a skusili sa popytat a u niekoho prespat, ze sa do rana z tadial nevymotame. ufff, ja jednu plienku v kabelke, vo flaske trosku vodicky a nic na papanie pre maleho, ktory uz zacinal byt hladny. ladovy pot mi prebehol celym telom. asi po dalsej pol hodine sme sa posunuli autom o 20m, zrovna sa tam dalo zist do kolinan, jedna dedina, cez ktoru sa tiez da dostat do nr, tak ze to skusime, vela aut tam uz odbocovalo, co tiez nevestilo nic dobre 😒 samozrejme, ze sa aj tam vytvorili kolony a len sme stali a stali, ludia boli ako sialeni, ako keby so vsetkym o zivot. po dalsej hodine okolo nas prebehla sanitka, tak som sa zasa len zhrozila a snazila zabavat maleho. slzy na krajicku. ako keby som tam bola sama s ocinom, bolo by mi to jedno, aj keby sme mali stravit noc v aute, ale co s malym???? nic na jedenie, nic na oblecenie, no poviem vam, ze takuto chybu uz nikdy neurobim, ze by som si myslela, ze ved bude len v aute, kde bude teplo a ze by som nic nevzala 😢
asi po dalsej pol hodine sa to zacinalo pohynat a vtedy som si uvedomila, co sa tam vlastne stalo a preco sla sanitka. ta sanitka bola vojenska a pred nami bol strmy kopec, na ktory nemohli auta vyliezt, kedze museli kazdych par metrov stat v kolone a nemohli sa potom znovu rozbhnut. zo sanitky vyskakli vojaci, ktori pomohli autam dostat sa na kopec. aj nas tlacili, teda aspon par metrov, kym si neboli isti, ze pred nami nie je ziadne auto, ktore by tam stalo a mohli sme v pohode vyliezt hore. tak strasne silno som drzala maleho, aby sa mu nic nestalo, stale som sa len bala,aby sme nedostali smyk a neskoncili niekde v priekope. ked sme vysli hore, ocino bol uz kludny. videli sme par au pred nami, ale to bolo uz naozaj dobre cesta az do nr sice bola totalne zasnezena, ale dalo sa pomaly ist. samko mi hned na to zaspal, tak som sa aj ja ukludnila trosku ale triaslaa som sa este v posteli.
doma sme zapi radio a teda tam sice hovorili, ze cesta NR-ZM je upchata a neda sa tadial ist, ale vobec nehovorili, ake je to tam vazne, ze kolona je dlha takmer 20km a ludia, ktori tam zostali visiet sa zrejme do rana domov nedostanu ☹ aspon teda ja som nic take nepocula. rano ani neviem, ci to bolo v spravach, ale vam poviem, aj ked sa uz opakujem, tie momenty, tie myslienky, to bola pomaly jazda smrti 😢 keby som tam nemala ocina, ktory poznal to okolie a vedel, kadial sa da dostat domov, ja by som do rana domov neprisla... no hrozny zazitok. mamina sa doma bala, co bude, dali sme si hned par panakov na ukludnenie....
no dufam, ze uz viac take nieco nebudem musiet zazit.

miriam25
11. feb 2009

heh to bolo v kratkosti 😅 maly este spi, tak som sa nejako rozpisala 😅

wienika
11. feb 2009

ahojte dievcata..
no miri, teda to muselo byt hrozne.....chvalabohu ste to prezili a nic sa vam nestalo....aj mne sa raz v blave stalo, ze sme sli so sestrou len nakupit, leu sme mali so sebou a nic som samozrejme nezobrala ani na pitie ani na jedenie...no a zostali sme v zacpe asi hodinu trcat, lea vzadu revala jak tur, urcite bola hladna a smädna. odvtedy mam so sebou vzdy nieco na pitie a nejaky keks..aj ked ideme len na prechadzku.....

ronnda, ozaj este stale jest cokoladu potajme? my tiez.....drahy ich ma poschovavane v hornych skrinkach, aby ich lea nevidela.....
ja tiez neviem ako napalovat dvd, aspon tu vo viedni na laptope, na mojom v blave viem, ale uz som poprosila manzela, aby to napalil....
na stretko sa uz tesime, ak samozrejme dovtedy nebudeme chori.....
takze dame to zasa v kidskafe okolo tej 15tej az 15.30?

maya, ako si dopadla s prstekom? dufam, ze si ok a ze nebolelo....daj vediet...ozaj a buduci tyzden prides?

bejby, super, ze je natalka ok, tesime sa na vas v stredu....naposledy som ju videla, ked bola este miminko v tom stadtparku....

tina, ako sa mas? co mate nove? a co leni?

liluvie, som rada, ze sa vam polepsilo, asi to bude kombinacia tych vsetkych veci, alebo si malickej traviaci trakt uz pomaly zvyka.....

silvi, inac ja som cokoladu jedla aj ked som kojila.... 😝
presne ako ti radia baby, stale prikladat, uvidis, rozbehne sa to a ty budes mat este problem ju odstavit...... 😀

ronnda
11. feb 2009

miri - uplne jsem to prozivala s tebou, jak jsem to cetla... presne toho se ja taky vzdycky obavam a manzel se porad divi, proc s sebou neustale taham batoh s jidlem, pitim a oblecenim pro malou, kdyz jedeme treba jen nekam nakoupit. nam se zatim nic podobneho nastesti nestalo, ale musela to byt opravdu hruza!! hlavne ze jste se v poradku dostali domu, no je mi jasne, ze jsi byla zrala na panaka 😒

wienika - streda kidscafe 15-15:30 nam taky vyhovuje. a setkame se tedy ten pristi tyden nebo az ten dalsi?

maya01
11. feb 2009

Ahojte,

ja sa mam ako tak dobre...len s tym chodenim je to horsie...vcera to certovsky bolelo,dnes je to uz celkom ok...len si nic nenavleciem na tu nohu,takze musim sediet doma na zadku... 😖

Wieni,dakujem z opytanie...na stretko sa rada pridam...aj ked som o nijakom nevedela... 😕
Dajte potom vediet....

Miri,neprijemny zazitok...zajtra sa uz na vas tesim... 🙂 🙂 🙂

lenkaw
11. feb 2009

Ahojte,

bejby: som hrozne rada ze Natalka je v poriadku,urcite si si prezila svoje 😠 ale tes sa ze je zdrava!!!

liluvie: ja chodim do Praterallee skoro kazdy den, cislo som ti poslala tak brnkni a mozme ist spolu kocikovat. Aj som zvedava na Kristinku. Aj moj Luca sa teraz budi kazde 3 hodinky v noci a chce papat, a okrem toho tiez chce byt stale na rukach, ale len ked ma vidi sa pyta. Ked ho necham sameho tak sa dokaze zahrat aj sam 😠 bude to vymyselnik!!! No zajtra sa chystame na plavanie aj s Lenkou pavkou, tak podame hlasenie ako bolo. Fajn ze si dostala od aprila miesto aj ty s Kristinkou!!!

miriam: no tak to bol teda hororovy zazitok a este v takom pocasi!!! Si pamatam ako som isla ja raz po dialnici a zacalo straaaasne husto snezit, ze som nevidela na pol metra predomna, ani ci som vobec este na ceste alebo mimo. Len som trpla ci ja do niekoho nenarazim alebo niekto do mna zozadu. Nastastie to trvalo "len" takych 5 minut, ale pripadalo mi to ako pol hodina!!! ☹

maya01
11. feb 2009

Bejby...super,ze Natalka je v poriadku... 🙂

lenkaw
11. feb 2009

Maya: tak si dobre oddychni doma a naber nove sily 😉 drz sa.

maya01
11. feb 2009

Lekaw...dakujem...uzite si plavanie... 🙂

wienika
11. feb 2009

ronnda, ja mozem buduci tyzden....to mam poobede volno, okolo tretej vyzdvihnem leu a prideme....

maya, tak super, ze je ti uz lepsie....

kocky, takze, buducu stredu medzi 15 a 15.30 v kidskafe......Dufam, ze sa nas stretne co najviac...a nebudeme nikto chori.....stacilo tych chripok, nie?
twix, dufam, ze su deticky v poriadku a pridete tiez.....

tak pekny vecer prajem..... 🙂

viedencanka
11. feb 2009

ahojte kocky,ako vidim,tu bolo vela marodov. My sme vsetci zdravi a dufam,ze na zaver aj nas nejaka chripka neskoli.Martinko chodi od pondelka zase do skolky,po 2 mesiacoch,takze si mozem zase trosku vydychnut. To s Linduskou je pohoda.Cez den doma toho moc neprespi,ale ona si lezi na lehatku a je v pohode. Ked uz vidim,ze si chyta oci,prelozim ju do postielky,pustim jej zvonkohru a zaspi.Jej ale staci len 15 minut,potom sa v dobrej nalade zase zobudi a stale si uz nieco rapoce. Uz sa zabavi aj s hryzatkami a hrkalkami,tak jej prejde cas. Nas nastastie nosenie na rukach nehrozi / ja som si to nadrobila pri martinkovi 😀 /

Maya,drzim palce,nech sa coskoro stanes opat chodiacou 😉
Neviem,ako ste sa rozhodli vy,ale my ten kurz Kinderturnen zaciname zajtra o 18.00,Martinko ma tooolko energie,ze on to naozaj potrebuje.

Musim sa pochvalit,pre Martinka som nasla futbalovy klub,kde moze buduci tyzden zacat trenovat,aj ked ma len 4 roky a 4 mesiace.Normalne beru od 6 rokov,ale ked je dieta mimoriadne pohyblive,tak zoberu. Len neviem este,ako to cele dame do kopy,lebo trenovat bude v BA v pondelok,tak asi obetujem jeden den skolky a zadneme najskor len kazdy druhy tyzden,uvidim,ci sa mu bude pacit.

Dnes som bola s Martinkom a so mnou u zubarky,mozem odporucit,veeelmi mila zubarka k detom,ak budete mat zaujem,poslem IP.Martinka pochvalila,ze je vidno,ze mu cistim zuby a ze nema ziadny kaz a nakoniec si mohol vybrat hracku,taky bol nateseny.U mna to nie je bez kazu,ale to je ok,po tolkych rokoch zdravych zubov aj ku mne zavital jeden kaz.

Rada sa pridam na stretko,chcem vas konecne vidiet,ved naposledy mi to nikdy nevyslo.

Silvia,aj ja som mala pre malicku malo mliecka v tretom mesiaci,chcela som ju prikrmovat,isla som sa spytat k nasmu detskemu.Sestricka ju odvazila a povedali mi,ze narastla a pribrala vela,ze nic jej netreba,aj ked si pyta viac,mam ju len kojit.Predtym,nez som k nemu zasla,to bol vecer a stale pytala jest a bolo mi jej luto,tak som jej trosku mliecka zarobila a ona pila ako o zivot,vsetko do kvapky,ale potom som jej uz ani raz nedala,ono to preslo po par dnoch,ale Linduska nastastie v noci spavala,ju chytal hlad len cez den a vtedy som ju supla do kocika,ked zaspala,na mliecko nemyslela 🙂 Ale viem,ze tie,ktorym babatka placu od hladu v noci,radsej prikrmite,aj ja by som asi tak spravila. Nam nadalej mliecko staci,kojim siesty mesiac,ani neviem,ako rychlo to ubehlo.

vroni
12. feb 2009

Miriam, vidim, ze pestujete adrenalinovy sport na cestach 😀 😀 😀 Ale hlavne, ze vsetko dobre dopadlo. Ja som raz odvisla 17 hodin v snehovej burke uprostred Nemecka (nastastie este bez dietata) a odvtedy mam v aute vzdy "plnu polnu" (deka, voda, celozrnne tycinky a kanister benzinu a teraz aj balik plienok a nahradne oblecko pre krpanu) Chlap vzdy zavija od smiechu, ze si tam mam prihodit aj nejaky zlaty naramok, ved co keby padla mena..... 🙄 🙄 🙄 , ale ja si kontrolujem "zasoby" aj ked idem len po dieta do skolky 😀 😀 😀
Bejby, super, ze ste zdravi!
Jasterka dolozila krasne fotky.
Ja som tento tyzden v robote sama, tak tu kmitam ako cvok, ale inak je u nas vsetko v pohodicke, chripka sa nastastie nevratila ani po navsteve skolky (dufam, ze som to prave nezakrikla 😉 )
Nasa blcha si na nosenie na rukach nejako nepotrpela, spokojne si bahnila na gauci a pozorovala svet (amen tma, ked sme sa ju pokusili dat do postielky alebo kosa na spanie, to bol vreskot!!!), zato by sa stale nosila teraz (tatko ju vlaci, ale ja som nevyhrala ruky v loterii, takze ma smolu)
Maya, skore uzdravenie.
Na stretko by sme sa pridali aj my.

ronnda
12. feb 2009

hezke dobre rano, tak se stretkem pocitam.

wienika - kdyz uz jsme u tech dvd, tak se u nas prave stalo velice oblibenym dvd o krtkovi, jsou tam zviratka a dokonce i auticka, tak kdybys mela zajem taky o prepaleni, nebo i nekdo dalsi, rada poslouzim.

mayi - odpocivej at jsi pristi tyden fit a sejdeme se.

vroni - s tim zlatym naramkem jsem se pobavila, vy musite byt super dvojka, urcite mate doma hodne veselo 🙂

viedencanka - vy jste sikulky, ze jste zdravi a tak aktivni, tak z martinka bude fotbalista. tesime se, ze se i vy pristi tyden na stretko pridate.

lenky - tak zitra si hezky zaplavte a podejte pak info, jak se to tem vasich drobeckum a vam libilo.

bejby29
12. feb 2009

Dobre ranko kocky, dakujem vam vsetkym, ze ste na nas mysleli 😉 Uz sa tesime na stretko

miriam25
12. feb 2009

ahojte babenky, tak my sme sa prave vratili od maji, bolo nam super, samkovia sa spolu pekne zahrali a maja teda beha cely den po byte, ani nevidno, ze by mala nieco s prstom, usmievava ako vzdy 😉 aj ked viem, ze este to trosku potrva, kym sa jej to zahoji, ale ona to zvladne a buduci tyzden na stretko urcite pride 😉
ma az teraz napadlo, ze sme neurobili ani jednu jedinu fotecku ☹ skoda ☹ a taki boli samkovia spolu zlati. nabuduce budu fotky, to slubujem 😉

twix
12. feb 2009

ahojte!
tak my stale marodime. Laurinka je zo dna na den lepsia, ale malicky mal vecer aj rano zase teplotu 😠 tak budem volat poobede lekarke, kedy mame prist. vcera sme tam boli rano, som sa tesila, ze bol OK, ze zabrali lieky a vecer zase teplota ☹ v noci sa castejsie budi, nieco ho pobolieva, bud brusko, alebo ked kasle ... tak sa nosime na rukach 😖 cez den ale velmi vela spinka, asi to bude tou chorobou a aj liekmi. malo papa, tak tiez odsavam, aby som neprisla o mliecko.
skoda, ze sa na stretko nedostavime. buduci tyzden radsej este budeme doma, aj keby bola Laurinka OK, nechcem riskovat. uz sme tak dlho chori, ze by som nezvladla, keby sa jej opät prihorsilo. ja mam pocit, ze uz vyse mesiaca odsavam sopliky, davakujem lieky a nosim uplakane deticky na rukach ☹ uz aby toto obdobie skoncilo.

bejby - to je fajn, ze je Natalka v poriadku. ja som zazila rovnaky sok. v porodnici, ked lekarka pocuvala maleho, tak nieco sa jej nezdalo, hned sme dostali termin na vysetrenie srdiecka. ja uplne hotova po porode a este aj toto, ale vysetrenie dopadlo vyborne, srdiecko ma uplne v poriadku 🙂 vsetko zle je na nieco dobre.

ronnda - ja som tiez vcera aj dnes zjedla celu milku 🙂 a to som posledne tyzdne bola skor na slne, zrazu taketo chute 🙂 tehotna ale nie som 😀

miri - tak si mala neprijemny zazitok. my mame tiez v aute nieco na pitie a jedenie, ked ideme do blavy, pre istotu. a aj decku, plienky ... clovek nikdy nevie... a v zime je to velmi neprijemne, ked ostanes niekde stat.

maya01
12. feb 2009

Jeeeej Miri,ty si ma predbehla... 😉
Dakujeme za navstevu,bolo super... 🙂
No tie fotos ma mrzia,ze nic...ale ja tu ani fotak nemam... ☹

Na stretko pridem urcite...manzel odveze... 😉
Viedencanka,na to cvicenie sa urcite pridame...ved ked budeme vo Viedni,tak ti urcite zavolam...
Super,ze Martinka zobrali na ten futbal...

Vroni... 😀

maya01
12. feb 2009

Ozaj Miri,Samko nezaspal po ceste...?

maya01
12. feb 2009

Twix..skore uzdravenie...nech to mate uz cim skor za sebou... 🙂

lenkaw
12. feb 2009

Ahojte, tak my sme z plavania doma, bolo skvele. Vodicka tepla tak sme si to vychutnavali!!! Kazdopadne su tam nasi chlapci (Luca a Lucas od Lenky pavky) najvacsi a aj najviac ich bolo pocut ked kricali 😀 Trvalo to pol hodinku ale ocividne ich to zmohlo, lebo obidvaja spali 2 hodiny !!!! po plavani, co nam normalne pol hodinky prespia. Tak mam cas aj na konika. No a boli sme u mna na kavicke a spravili sme par super fotiek, kuk do albumu - skoro ako dvojicky 😉
Takze baby odporucam to plavanie!!! Nabuduce narobime fotky aj z kurzu.

maya01
12. feb 2009

Lenky...no super ste si to plavanie uzili... 🙂
Vaaazne ako dvojicky...krasne fotky... 🙂 😵

ronnda
12. feb 2009

Lenka.pav – fotky jsou vydarene, klucici jsou rozkosni. A to byla nahoda, ze byli stejne obleceni, nebo jak se vam to povedlo? Vazne skoro dvojcatka 🙂
Tak ve vode se jim urcite libilo, uz se tesim az priste udelate nejake "vodni" fotky.

My jsme dnes byli v bogi park, tak jsem utahana, mala taky, hned usnula, byla tam samozrejme moc spokojena, pekne se vyradila. Sesly jsme se tam s kamaradkou z porodnice, mezi nasema holkama je tri dny rozdil a sranda byla, kdyz jsme se sesly venku, ze ty nase holcicky mely oblecenou stejnou bundu, cepici i salu (to jsme se nedomlouvaly). Je to moc mile, takove skoro dvojcatka. Tak proto se ptam, jestli jste se Lenky nejak domlouvaly? 🙂

twix - tak zatim stale marodite... chudaci deticky! prejeme brzke uzdraveni!

tak dobrou... ja se prave rozmyslim, jestli mam ulehnout k tv nebo vytahnout zehleni 😒

ronnda
12. feb 2009

oprava: lenkaw - prispevek byl pro tebe, ale vlastne pro vas obe Lenky 🙂

lenka.pav
12. feb 2009

ahojte,
na plavani bolo super, som rada, ze sme sa na to dali. malym sa tam pacilo, aj ked obcas si pomrncali. ale to bolo len preto, ze vodicku v bazene este nepoznali a bolo to pre nich nove. uz sa tesim, ked ich budeme ucit potapat sa 😉 . Lucas mi potom tak dobre spal, ze uz len kvoli tomu budeme chodit plavat 😀 (doobeda po plavani 1,5 hod a vecer doma 2 hod)!!! lenkaw, uz sa tesim na buduci stvrtok!
ronnda, jasnacka, ze sme sa nedohodli 😀 . na kupani sme mali rovnake pancusky a potom si Lenka vsimla, ze take iste tricko maju aj oni doma a tak Lucu do neho obliekla a potom ich pofotila 😀 . sme sa na malych dobre pobavili, boli strasne zlati 🙂
twix, mas to tazke, posielam ti takto na dialku veeeeeeeeeeeela enegrie, nech to este nejak vydrzis a nech uz vyzdraviete. 😀
maya, skore uzdravenie prajem a dufam, ze ta to uz neboli. skoda, ze ste aj vy s miriam neporobili nejake fotocky.
bejby, som rada, ze vam vysetrenie dobre dopadlo. tiez by som mala strasny strach o maleho, keby sa doktorovi nieco nezdalo. ale mas pravdu, teraz aspon vies, ze je uuuuuuuplne v poriadku 😉
viedencanka, martinko musi byt ine zihadlo, ked ho uz aj na futbal zobrali 😀 😀 😀 , nezavidim 😀 😀 😀
silvi, nam v case laktacnej krizy tiez pomohlo: prikladat, prikladat, prikladat. robi to zazraky, aj ked je to nesmierne narocne 😝 . drzim palce, nech sa mliecko znova tvori 😉 . a cokoladu jem v pohode, aj ked dojcim. maly zatial nijak alergicky nezareagoval - chvalabohu.
jasterka, mala je krasna princeznicka 🙂 , nasi chlapci sa budu o nu bit 😀

wienika
12. feb 2009

dobry vecer....

prave som dokukala ordinaciu, bolo to velmi smutne..... ☹

ronnda, krtka mi napalovat nemusis, v bratislave mame tiez jedno dvd, ale malu to zatial nijako nenadchlo....tak este pockam....zatial ju bavia len ti blbi teleblbies..... 😉
a kde ste to dnes boli? este som o tom nepocula 🙂

lenky, krasne fotecky, vasi chlapci su rozkosni.....tak kupkanie sa im pacilo, super......

vroni, tesim sa na stretko, konecne teba a natalku spoznam aj osobne.....stale sa aj ja bojim, ze nebudeme moct prist, este stale zuri ten virus....... 😠

twix, velmi ti drzim palce, nech uz to mate za sebou......esteze mas fajn manzela, ktory ti urcite pomaha ako sa len da.....prajem detickam skore uzdravenie.....

miri a maja, skoda, ze ste nespravili fotky......
urcite vam bolo fajn 😉

viedencanka, tak martinko bude futbalista.....supeeer....
a tesim sa na vas v stredu...to je fajn, ze pridete 😉

lieska
13. feb 2009

Ahojte babule!! Tak som konecne aj ja tu!!! Huraaa!
Od nedele, kedy sme prisli naspat zo Slovenska si vas len citam, ale vcera sa mi to konecne podarilo!
Takze si skusim pospominat...

- aj ja dodatocne gratulujem Veronikam (Wieni, fakt aj ja som vcera plakala ako zomrela Michalovi ta baba...fuuj, hrozne to bolo, ale aj dobre zahrate).

- Lenky ... malinki "Lukaskovia" su rozkosni, fakt ako dvojicky

- pozrela som si aj dalsie fotecky, juuj, ako tie deti rastu...

- Twix, dufam, ze ste uz v poriadku vsetci, hrozne ako sa to na vas nalepilo

- Jasterka, Emka je uz aka slecna a ko sa zmenila, uz je taka blondoska! Zlatunka!!!!

- Silvi, drzim palce s tym kojenim, vydrzte....

My sa mame ako tak, ja som od vcera chora, dnes zacinam brat antibiotika, no od veci, som si pekny darcek doniesla zo SK. S malinkou sme v stredu boli u lekara, vsetko ok, ma super miery 6,5 kg a 62 cm. Velka baba. Len ju tiez ockoval a vcera mala teplotku, 38,2, ale zatial je v pohode, tak uvidim, dufam, ze dnes uz nebude teplotovat a hlavne, ze nedostane ten virus odomna.
No, uz mi vykrikuje z izby (uz vydrzi aj sama troska, comu sa strasne tesim... to je pokrok), tak ju idem zobrat. Uz som ale tu, tak sa tesim na pokec...

silvia2406
13. feb 2009

ahojte babule 🙂

ja uz som z malej nestastna 😢 ked uz mam pocit, ze je to s mlieckom lepsie, pride den, ked je to uplne na figu a mala mi prsnik nadobro odmieta. ja tomu nerozumiem. z prsnika mlieko nechce ale z flase ho vypije. u nas je to prikladanie trosku problematicke skrz tie hlupe klobuciky. cez ne musi ovela viac tahat ako keby bola prisata len na bradavke. a kedze mliecko netecie okamzite, tak sa zlosti, ale keby ste vedeli ako. place az je cervena, bordova a nakoniec to prechadza do modrej farby a casto sa mi zachadza 😢 😢 😢 uz dalej nevladzem, takze asi budeme ciastocne na UM a ciastocne na mojom odstriekanom mlieku. mna to tak hrozne mrzi ale uz mam toho plne zuby, cez noc, ked ju zoberiem este spiacu z postielky, tak s kojenim nie su problemy, cez den som neustale v strese, lebo sa bojim, ze co zas bude pri kojeni vyvadzat, je to hrozny boj, ktory skoro vzdy konci neutisitelnym revom.
musela som sa trosku vyrozpravat, snad sa mi ulavi 😔

lieska, vitaj naspat. snad ta choroba co najskor pominie. malinka je riadna baba, my mame len 5,6 kg, prave som ju vazila, a 61 cm 🙂

lenky, tak kupanie malo ocividny uspech. chlapci boli chrumkavi v tom oblecku 🙂

twix, snad vas uz tie choroby opustia. si uzasna ako zvladas 2 chripkujuce deticky. ja mam niekedy pocit, ze nezvladam jedno zdrave 😔

snad sa mi podari na buduci tyzden pridat sa na stretko. uz sa tesim 😵

prajem vam pekny den, aj ked riadne ladovy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre