Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

mendy0071
15. okt 2009

Vroni si super a ja som uz taka popletena,ze ani neviem,ako sa volam.......ja si platim vsetky tie poistky-asi tych150eura,budem sa vydavat za Poliaka,ktory byva a pracuje v Rakusku...
Vroni,ja si nemam pozastavit zivnost,ked pojdem na matersku???Ale ved nebudem mat pracu.....
Velmi dakujem,ze si si nasla cas napisat sem.....

vroni
15. okt 2009

mendy, IP

mendy0071
15. okt 2009

IP?????????neviem,co to je

mendy0071
15. okt 2009

joj,som ja ale truuubka,prepac,som tu len tyzden

zdenka73
15. okt 2009

vroni- teraz si mi dala červíka do hlavy. Ja budem tiež nevydatá, bez partnera, teraz som nezamestnaná, ked nastúpim na materskú musím si platiť sama zdravotné poistenie? ooooooch dúfam, že budem mať nárok na materskú a rodinné, a to chcem požiadať aj o zusschus.

lenka.pav
15. okt 2009

zdeni, tazke otazky mas. si nezamestnana alebo so zivnostou a bez prace?

vroni
15. okt 2009

Zdenka, ty necitaj, teba sa take netyka, ty si bola normalny zamestnanec 😉

vroni
15. okt 2009

A platit si tiez nic nemusis, za teba odvadzal socialne poistenie zamestavatel, zivnostnik socialne (nemocenske) poistenie neplati, takze preto. Nerob si starosti, mas narok 😎

zdenka73
16. okt 2009

aaaaaaaaaaa, Vroni - díky, taký kameň mi padol zo srdca. 😵 Ale radšej som sa opýtala, akoby som mala potom problémy, to by bolo potom ťažké s bábom.
Lenka.pav - nemala som živnosť, normálne som pracovala na sezóny a medzitým som bola nezamestnaná, a to som aj teraz, lebo skončila sezóna.

cimika222
16. okt 2009

ahojte Mamicky a aj buduce mamicky.
Prosím o hlasy pre môjho synatora, ovšem ak sa vam páči
pod fotkou je napísane:Daj hlas! opíses kod a hotovo dakujeme vopred
http://lesk.cas.sk/zlatickoroka/?action=profil&...
z jedneho Pc je mozne poslať jeden hlas

miriam25
16. okt 2009

ahojte babulky,
mam len trosku casu, ale aj tak som si povedala, ze vam napisem aspon par riadkov.

dakujeme za gratulacie samkovi, mile, ze ste si nanho spomenuli. Ani sa mi verit nechce, ze uz ma 2 roky, boze, ten cas leti neviem kam, ved len nedavno sme sa tesili z jeho narodenia 😲

v praci je to cim dalej tym horsie, hladam si uz nieco ine, ale to tiez nie je lahke, ale nechcem sa tu stazovat, zatial tam chodim, odrobim si svoje a idem domov, no teda nechodim tam s neviem akym velkym nadsenim, kedze zo sefa sa vyklul pekny idiot s prepacenim, zo sefky nieco podobne a z mojej kolegynky jedna velka podrazacka. zatial jedina normalna je moja nova kolegynka, ktora je tam 2 tyzdne, tak som zvedava, co bude dalej...

co sa nasho domceku tyka, pomaly napredujeme, krovy uz su hotove, folia natiahnuta, dnes nam namontovli solar na strechu a buduci tyzden pridu robit ryny a vsetko co sa plechu tyka a buduci vikend budeme davat skridlu, takze snad nam pocasie dopraje, aby sme tu strechu dotiahli do uspesneho konca a mohli sa sustredit na dalsie prace. Teraz to uz pojde pomaly, uz budeme robit len po vikendoch...

no nic, svokra mi dnes poobede vzala maleho, aby som si mohla doma poupratovat, tak sa idem do toho pustit, nech vobec nieco stihnem.
zelam vam krasny vikend!!!

murcos
16. okt 2009

zdeni, mozem byt zvedava, co si robila? nieco v turizme?
a este ma napadla otazka (aj ked byt uz mas zajednany)preco si sa rozhodla do hainburgu?
ked si z myjavy, nebolo by ti lepsie hore - holabrunn mistelbach a ten smer? to len tak pomimo.

zdenka73
16. okt 2009

Murcos - robila som kuchárku, a Hainburg, to som rozmýšlala, že si tu nájdem skôr prácu, alebo v okolí. No uvidíme ako sa to všetko vyvinie.

lieska
16. okt 2009

Miri ahoj, tak s tou robotou sa to takto na nic vyvrbilo??? No do kelu! A ako dobre to na zaciatku vyzeralo, vsak? Drzim palce pri hladani novej robotky, alebo aspon nech sa situacia zlepsi!
Na domcek som uz velmi zvedava ako napredujete, to je super pozerat ako vam to rastie (aj Lenke, nedavno sem tiez supla fotky).
Ja som si vas baby len zbezne precitala, hrozne ma boli dnes hlava...
lyziarka, dufam, ze to mas len tak eobdobie a rychlo tieto depky prejdu, drzim ti velmi palce.
Lucia... aj tebe drzim palce, aby si cim skor bola prestahovana v Rakusku. Pre ludi, ktori maju podobne nazory ako ty by som priam zaviedla povinny odchod zo Slovenska! Vyznieva to blbo, ked je to takto napisane, ale nemyslim to tak agresivne. Som si totiz takmer ista, ze Ti to rozsiri obzor a az potom pochopis, ze na SK este stale funguje kopec veci na presne takej istej - niekedy aj vyssej - urovni ako hocikde inde zapadnejsie od nas.
Len moj maly postreh: kopec z nas konzultuje veci pre istotu so svojim lekarom na Slovensku, lebo komfort u doktora alebo v nemocnici tu mas sice naozaj vyssi, ale co sa odbornosti tyka, niekedy to nie je nic moc. A druhy postreh moj vlastny ... skolstvo si tiez nemyslim, ze je nejak uzasne, i ked nemam skusenost z terajsej doby, kedze mi ziadne dieta do skoly nechodi. Ked sa ale pytam svojich kamosiek, ktore maju strednu, prip. vysoku skolu, na plural nejakeho podstatneho mena, castokrat si to musim sama pozriet v slovniku, lebo nevedia... Tak neviem! A pravny system?? Mna osobne odrbali uz 2 nemecke firmy o peniaze. S jednou som sa "musela dohodut", ked som chcela, aby mi zaplatili aspon cast z toho co mali. S druhou sa mi sudny proces (Insolvenzverfahren) taha uz takmer 3 roky ... a vyzera to, ze este dalsie sa bude! No ale prid a uvidis! A pis potom ako sa ti dari! 😉

Wieni, Jasterka, Bejby, kde ste?

wienika
16. okt 2009

caute kocky,
ja som tu dlllho nebola, ale drahy bol tyzden prec a ja som nemala absolutne cas, akurat som obcas prebehla FB v nocnych hodinach....
u nas vsetko ok, lea ma sice zasa vzdorove obdobie, ale len doma, v jasliach je ukazkove dieta....stale sa s nou nervujem, nechce sa obliekat, umyvat si zuby, proste neposlucha, bije ma, robi nascvhal neporiadok atd..nechcem sa tu stazovat, ako som citala, niektore z vas mate ovela horsie problemy....
zdeni, mrzi ma tvoja situacia, veeelmi drzim palceky, hlavne mysli pozitivne, kvoli babatku......

miri, samuskovi vsetko naj k narodam.....a stou robotou ti drzim palce, nech si najdes nieco lepsie....

viedencanka, prajem skore uzdravenie......a martinkovi nech dopadnu testy dobre, snad nebude musiet ist znova na operaciu.....

twix, ako laurinka? uz lepsie? v tomto pocasi aj ja cakam, kedy krpata ochorie...aj v jasliach su vsetky deti chore... 😒

l

wienika
16. okt 2009

neodoslal sa mi koniec prispevku,takze vsetky prajem krasny vikend a dodatocne vsetkym rocnym oslavnecom vsetko najlepsie...... 🙂

a este som chcela reagovat na lyziarku, ze aj ja som mala podobne stavy, ked som bola na materskej a pomohlo mi ist do prace a to, ze bola mala v jasliach.....ja si myslim, ze by to pomohlo obom, tebe aj malemu kolektiv.....tolko moj nazor...drzim palce

lyziarka
17. okt 2009

ahojte babenky

wieni, dakujem, ze reagujes... chcem ti napisat, ze aj moj Kristian teraz tak prostestuje pri vsetkom ako este nikdy... absolutne si nechce dat nalozit plienku (este stale nosi), ale o zachode alebo nocniku nechce ani pocut...teda sadne si tam, ale iba obleceny... 😒 obliect si nechce dat hlavne pyzamo, ale to je vzdy vecer, mozno to suvisi uz aj s unavou, inac ako kedy. niekedy protestuje, niekedy poslusne stoji... ale "nein" mu ide z pusinky v jednom kuse...🙂 ine moc este ani nerozprava, ale toto uz vie... inac doteraz bol hrozne dobre dieta, malokedy protestoval, celkom dobre spaval... poslusne papanie mu zatial chvalabohu ostalo... zje, co mu dam.

ja viem, ze kolektivom by sa uz teraz urcite vela zmenilo, ja si myslim, ze sa neda zovseobecnovat, odkedy je kolektiv vhodny pre dieta, myslim, ze vzdy treba posudzovat individualnu situaciu. Ja som mala velmi tazke tehotenstvo aj porod a vsetko okolo toho, Kristianko sa narodil malinky, takze ja som si hned na zaciatku povedala, ze teda pokial nebudem nutena ist do prace, chcem ho mat pri sebe zhruba do tych 3 rokov...potrebujem si "vynahradit" to tazke obdobie...moje aj jeho...takze asi tak... v inej situacii by som mozno konala uplne inac... ja si myslim, ze ci uz sa da dieta skor alebo neskor do kolektivu, kazde ma svoje vyhody aj nevyhody... Kristianko mal doteraz "iba" 1x zapal hrtana a mozno 1-2x dvojdnove sopliky... ja som sa zameriavala skor na to, chranit ho co najdlhsie od kadejakych neduhov a chorob, nechat dobre vyzriet imunitu ( v podstate to takto odporucali aj lekari), nastastie uz davno vsetko dobehol, co bol na svete skor a co bol malinky, lebo bol a (stale) je dobry papkac...

a este k tej skolke - kde sme sa koncom leta prestahovali (do 19-teho), to vyzera velmi biedne s volnymi miestami...takze ja nakoniec ani neviem, kedy a ci vobec niekde nejake miesto dostaneme... 😒

dobre, kocky, majte sa pekne a piste! ako zijete a co robia vase deturence...

lieska
17. okt 2009

Lyziarka, wow! No na to, ze sa Kristianko narodil malinky a mala si tolko problemov, tak to je super, ze uz ma skoro 2,5 rocka a je v podstate zdravucky. Tfuj tfuj tfuj, nech mu to len vydrzi!!!!

Wienika, aj tebe drzim palce, aby si vydrzala Leuskin vzdor! Hadam to coskoro prejde. Ja neviem ako to zvladnem, ked to chyti Mimi, ja sama som dost velky nervak a ked huci a mrnci, tak mam nervy v kybli! ☹

Krasny vikend vsetkym... teda ten zvysok.

murcos
17. okt 2009

lyziarka, "obdobie vzdoru", neboj, prejde to....kristianko ta takto pripravuje na pubertu, ktora zacne ca od 13 (neskutocne, ale tato hranica sa posuva smerom nadol)

lieska, pacia sa mi tvoje slova.
ked spatne rozmyslam (maturovala som v revolucnom roku) - ucitelia boli tvrdy (cest vynimkam), ucili sme sa viac nez dost...ale na nieco to urcite bolo! pozrite sa, aka je uroven vzdelania ludi tu. Ked ma niekto maturitu je kral, ked ma vysku..je maly boh. no comment. ked niekomu z tunajsich poviem, ze bez maturity by mohol tak na sk pocitat hviezdy z postele nechce verit.
dcera je druhacka (bracho chodil v at od 9 rokov do skoly, vtedy som to tak nevnimala).
ano, skola je hodne "lockerer" nez u nas, ale aj tak si stojim za tym, ze skolu robi hlavne ucitel. a na slovensku su tiez vyborny. konecne...ved aj tam veci napreduju! priznam sa, ze uz na slovenske nareky vela nedam - lebo som si vsimla, ze vela slovakov zije heslom "placme a nariekajme...lebo bude nam este lepsie!" - ok, beriem...oblast a zivot poznam viac tak po trencin....
a co sa sudnictva tyka. naucila som sa, (tak ako v at tak aj na sk) si clovek musi vediet otvorit usta. konecne - aj ten uradnik, sudca a dokonca aj lekar...je len clovek.
nahodou mame v rodine dlhorocne sudne tahanice....otvorila som si usta...a napisla som priamo ministerke. uvidim, tesim sa na odpoved.....
komunizmus naucil ludi strachu vyjadrit svoj nazor. ale nezabudajme, ze za dvadsat rokov to podislo predsa len trochu dalej....konecne pred 68 bolo slovensko dalej ako rakusko.
je mozne ze za par rokov bude opat dalej 😀
skoda len, ze sa nevie prezentovat. v tom su bratia cesi skusenejsi......koniec filozofovania

bejby29
18. okt 2009

Ahojte kocky, som velmi rada, ze to tu "frci", az mi je luto, ze nemam cas medzi vas chodit.. 🙂
Ja mam total stres, akosi sa este stale pokusam zorganizovat, ale poviem vam, ze mat deti takto za sebou je o hubu.. 😅
No fajn, maly zas reve, tak ja sa este ozvem, co nove.. Krasny zvysok vikendu..

lieska
19. okt 2009

Lyziarka, vsetko naj naj naj Kristiankovi k dnesnym meninkam! 😉

Bejby, chuda moje! No dufam, zetento vynimocny stav nebude trvat u teba dlho, neboj o par mesiacov to bude ovela lepsie. Som zvedava na fotky maleho Danielka... po takej krasnej dcerke ako je Naty! 😉

Murcos, tak ty si skoro moj rocnik! 😉 Mas pravdu, ucitelia boli vtedy tvrdi, ked si predstavim, ze nas v osmej triede poslali domovb, ked sme mali nalakovane nechty (priesvitnym lakom!!!)! No teraz by ho za to pomaly zavreli ako si to dovolil. Aj u nas sa to dost "zopsulo" co sa tyka pomerov v skole, kamoska normalne musela odist zo skoly (strednej), lebo aj napriek tomu, ze to bol jej sen ucit, nevydrzala to, ked jej zasran povedal "Good bye, pi..!"
Mas pravdu, vsetko je ale o ucitelovi! Ja chcem ist domov, ked bude mat Mimi nastupit do skoly. Mozno sa mylim, ale chcem proste, aby chodila do nasej skoly.
Slovac je naozaj dost nariekajuci narod. Mal by sa kazdy pozriet aj na seba a spytat sa cim on prispel k tomu, aby to vsetko fungovalo lepsie! I ked ozaj nazor, ze u nas je vsetko na hovno a inde je to super povazujem za dost obmedzeny. No nic, koncim s filozofovanim aj ja, Mimi sa nevie ani chvilu zabavit sama!!! 😠

lyziarka
19. okt 2009

lieska, vdakaaaa!

murcos
19. okt 2009

lieska, neviem sice, ako vyzeras v skutocnosti, ale podobas sa mi na jednu holku so strednej....ale ona je v belgicku 😅 no jo. aj my gratulujeme kristiankovi, baby vy mate slovensky kalendar s menami, alebo sledujete tak intenzivne slov. stranky...lebo ja sa priznam (co je blbe) ze sme meniny vyskrtli) ...bol v tom chaos, lebo rakusky kalendar (katolicky nesedel so slovenskym)
lieska a skus malu nechat sa hrat aj samu!! rada z vlastnej skusenosti. rob si veci...nechaj si ju pri sebe a daj jej nieco na "zamestnanie".

vroni
19. okt 2009

Lieska, to poznam, segra je ucitelka (na gymnaziu) a niekedy rozprava historky, ze aj pusu zabudam zavriet.... Krajinu zaslubenu, kde vsetko funguje tak ako ma veru nepoznam. Skoda 😝 Na Slovensku aj v Rakusku mame firmu, takze pravne systemy a praktiky viem slusne porovnat. Ver mi, ze ten zivot tu je jednoduchsi, aj ked pripustam, ze jednoduchsi nemusi znamenat automaticky lepsi. Dofilozofovane 🤐
murcos, my sa tvrdo riadime slovenskym kalendarom (rakusky s menami som nezohnala 😝 ), u chlapa sa meniny neoslavovali, takze sa zmieril s osudom, len teraz nam to kazi ruska praktikantka v skolke, ktora Natalke gratuluje k meninam podla ruskeho kalendara (a dieta chce kasirovat darceky 😠 ) Inak mame vsetci nastastie mena, ktore sa vyskytuju v obidvoch kalendaroch (myslim, ze chlap uhra dokonca aj rovnaky termin, kedze je Josef)
Jaj, nas posielali este aj na gympli umyt sa, ked niektora baba prisla namalovana do skoly. Dnes nepredstavitelne (preco vlastne?)
Inak ja sa susim s dietatom doma, krpata vyhmatla nejaky virus a uz od stvrtka horuckuje ako keby ju za to platili, tak snad uz bude dnes konecne lepsie a v stredu bude moct ist do skolky....
A pripajame sa ku gratulantom.

ronnda
20. okt 2009

vroni, pridavame se k vam - horeckujicim ☹ nicole ma od vcerejska 39-40, dnes jsme byli u dr., tak ma taky nejaky virus a v puse ma vyrazku, asi neco podobneho jak tu psala lieska, bile pupinky jsem videla jen na spodnim rtu, ale dr. je objevil skoro vsude, i takove krvave prasklinky, ale nerekla bych, ze ji to boli. dostali jsme gel, ale ten odmita a dela cirkus, tak to funguje jen tim zpusobem, ze za medicinu dostane gumoveho medvidka...
vorni, a to natalka ma horecky celou tu dobu uz od ctvrtka? ja jsem v tomto absolutne nezkusena, dite mi jeste poradne vlastne nehoreckovalo...
dnes jsem s ni byla doma, zitra jdu do prace a manzel bude doma a asi se tak prostridame.
no dalo se to cekat, ze s nastupem do skolky nas cekaji i ty nemoci 😠

vroni
20. okt 2009

Ale nie, cely cas celkom nie. Dostala horucku v noci zo stredy na stvrtok, vo stvrtok rano nic, nechala som ju doma len tak ¨preventivne¨ (v noci mala 39), horucka jej stupla az vecer, rano klesla, ale uz nesla pod 37,5 (nerobila som nic, cakala som, co sa bude diat dalej), vecer spat na 39, v sobotu rano uz dolu nesla, zacala stupat na 40, to uz sme znizovali horucku, na par hodin klesla a znovu sla hore (rekord zo soboty vecera mame 41,3), v nedelu to iste a v pondelok rano sa madam zobudila uz ¨len¨ s 38, drzalo sa jej to tak cely den a okolo piatej zacalo same od seba klesat, do vecera mala 36,4 a tak to zostalo az doteraz, takze zajtra moze ist do skolky. Cert vie, co za virus to je zase v obehu. Zo skolky to nema, inak nechyba nikto 😠 Takze dufam, ze tymto sme jesenne chripky vybavili...

wienika
21. okt 2009

caute kocky,ako dobre(pre mna) 😉 ze ste toho moc nepopisali, asi by som to fakt nestihla vsetko citat....aj tak som uz poolovicu zabudla 😅

u nas ok, lea je zlata,ale certisko aj za dve deti,takze si uzijeme. v jasliach prestala spavat,takze mi vacsinou zaspi v kociku okolo piatej, potom ju musim budi, lebo by spala az neviem do kedy a vecer by mi skakala po hlave do polnoci.....sice je chvilu umrncana, ale potom ju nejako zabavim...
vysiel jej 17 zub, mam pocit, ze ju to zatial moc neboli, akurat si stale dava ruky do pusy...a zistila som to,ked revala
😀
dufam, ze to tak aj ostane a nebude horuckovat.....

ronnda, vroni vy ste ako na tom s detickami? uz su v pohode?
ozaj a baby, co mate 2rocne deticky, ako ste s chodenim na zachod-nocnik?
doma lee nedavam plienku, sama ide cikat(zatial len to)sice sa jej stale pytam, pre istotu, ale krasne sedi naa wcku a potom tlieskam 🙂
za to v jasliach odmieta, nechce tam ist na zachod ani na nocnik, tak ju nenutia, aby nemala nejaky psychicky blok....

bejby, tak to verim, ze mat dve deti po sebe je narocne, ale coskoro to budes mat za sebou a budes si uzivat..ja zasa rozmyslam, ze sa mi do druheho uz moc nechce, asi to ide aj vekom a pohodlnostou, ze lea uz je velka a zasa vsetko odznova...ale na druhej strane nikdy som nechcela mat jedinacika, surodenca by lea potrebovala.....tak uvidime, ale manzel chce velmi....

tak sa babulky majte, nech babatka, bruska a domceky rastu 🙂

murcos
22. okt 2009

wienika, moj maly ma tiez dva, nedavam ho ani na nocnik, chodi stale bez plienky. chalani su v tomto pozadu.
starsie holky som tiez nenutila. nocnik mame sice - kacicu - piskaciu, rozoberaciu....no je a vzdy bola skor na obdiv.
co sa mi osvedcilo,- kupili sme schodiky na zachod, konecne, nase ratolesti vidia, ze ani dospelaci ci vacsie deti na nocnik nechodia, preto motivacia nie je taka velka....
okrem ineho moje starsie baby same povedali v 2,5 ze s plienkami je aus......takze drzim paste a nerob si z toho velku hlavu. konecne, zima nie je asi najlepsi cas na odvykanie.....toz moj nazor
a marodi su dufam uz zdravi.

wienika
22. okt 2009

murcos, diky za tip s tymi schodikmi, aj som ich videla v katalogu babywalz....ale zatial nam to ide aj bez neho, len s nou musim vzdy utekat, aby sme to stihli.....ja by som uz rada na jar bola uplne bez plienok, teraz v zime jej budem davat len na noc a do skolky a hlavne ked pojdeme von......a uvidime..ja si z toho stresy nerobim, vsak snad do 18 rokov to stihneme 😉
a nocnik mame tiez len na obdiv......takze uplne zbytocna raroha v byte 😀

zdenka73
22. okt 2009

Ahojte! Tak tie choroby sa tu stále točia dokola, ani sa nečudujem z takého počasia. Tak nech sa vám detičky rýchlo uzdravia.

Ja mám dnes po kontrole, všetko v poriadku a máme 1150g, to už sme velký. No a vyzerá, že utajený agent bude dievčatko, doktor ešte stále nevedel s istotou povedať ale je to na 80 %.

Vedeli by ste mi poradiť? Anmeldebescheidigung - musím v Tirolsku odhlásiť a v Niedeösteraichu prihlásiť, alebo platí pre celé Rakúsko a nemusím sa prehlasovať. Ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre