Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

boldy
22. jan 2012

@deeny povedal mi, ze 2 tabl. ale neberiem, lebo potom mam strasny problem ist na velku 🙂 tak len 1... a ano aj ja som vela pribrala, tiez vraj ryzova dieta raz za tyzden, ale to sa nedalo 😝 tak sa teraz krotim s jedenim,aby nehucal 🙂

evulka3
22. jan 2012

@avinika som z Hranovnice,ty si priamo z Popradu? No snazim sa nato moc nemysliet,ale po takej dobe je to tazke...Asi ako kazda som ocakavala,ze sa zadari hned a teraz uz zacinam rozmyslat,ci nieje niekde problem..ale este stale sa snazim mysliet pozitivne,ze sa coskoro podari 🙂

evulka3
22. jan 2012

@denny 4 mesiace,tak to je super 😉 je mi luto,ze to prvykrat nevyslo ☹ ...ja tiez muzovi hovorim,ze sa budem tesit aj z toho,ze mi bude zle,lebo to bude stat za to 🙂 kazdy mesiac idem do toho zase s nadejou..len potom pride zase sklamanie ☹

kafulienka
autor
22. jan 2012

ahojte,

tesim sa, ze sa tato tema tak rozbehla....

...je tu niektora mamicka z okolia Salzburgu alebo Bad Ischl?

(mimochodom aj ja som z PP :=)

deeny
22. jan 2012

@evulka3 to sklamanie poznam, ale pockaj na tu radost ked sa to konecne podari. mne test ukazal najskvor iba jednu palicku a ked som sa nahodou pozrela po pol hodine uz boli dve 🙂 .
@boldy 😀 ano aj mne nakazal tu dietu, no ale neuspesne. ten caj mi ale asi pomohol, lebo sa mi to potom zastavilo, ale to som sa zacala aj obmedzovat a jedla iba do 18 hod. no a 9 mesiac som dobehla aj zameskane, to uz som nemala nervy. zelezo som jedla tiez iba po jednej, lebo som mala ten isty problem 😅

evulka3
22. jan 2012

@denny no asi odpadnem ked zbadam dve ciarky 😀 a gratulujem ku krasnemu syncekovi,musis byt pysna mamina 😉

evulka3
22. jan 2012

@kafulienka dalsia popradcanka,tak to je sila kolko nas tu je 🙂 🙂 🙂

katus193
22. jan 2012

@evulka3 neboj sa urcite sa vam to podarí 😉 ja som tiez mala problemy ale teraz sa tesim uz z rastuceho bruska, nic nevzdavaj 😉 podarí sa

evulka3
22. jan 2012

@katus193 vdaka za povzbudenie,stale verim,ale pomaly prichadzaju pochybnosti,ale snazim sa nato nemysliet....videla som,ze si to nemala lahke,tak sa tesim z rastuceho bruska s tebou,mas pravdu netreba sa vzdavat 🙂

katus193
22. jan 2012

@evulka3 a ako dlho sa snazite? Neboj sa vyjde to, ked nemas nejake zdrav.problemy tak neni dovod sa bat 😉 Chodte s mm k moru na dovolenku v lete a mozno tam sa uvolnis a pridete domov traja 🙂 Je to vela o psychike

evulka3
22. jan 2012

@katus193 snazime sa uz 10 mesiacov...moj gynekolog mi tiez stale hovori,vsak ste zdrava,mlada,tak treba mat len trpezlivost..ja len nechcem cakat prilis dlho,tak tlacim na gyndosa,aby ma vysetril..no ale dovolenka v lete je naplanovana 🙂 vela ludi vravi,ze je o psychike,ale ja neviem..ja som dost pozitivny clovek,takze prve mesiace som sa nad tym vobec nezamyslala a nevyslo..aj teraz si kazdy mesiac hovorim-tentokrat to vyjde a nic ☹ a mam kamaratku,ktora je hrozny stresmen,stale sa bal,ze ked zacnu skusat,tak jej to nevyjde a podarilo sa na prvykrat,potom sa cele tehotenstvo bala,ze potrati,ze sa nieco stane a tak a nastastie vsetko ok,ale urcite v pohode nebola ani sekundu,tak ja neviem ako je to s tou psychickou pohodou...

katus193
22. jan 2012

@evulka3 tak je to pravda ze neni to celkom o tej psychike, ja som sa tiez bala ako tvoja kamaratka, ze ci budem moct byt tehotna a vyslo to na druhy sup ale aj to zle dopadlo, potom som zase otehotnela po 6 mes. aj to nedopadlo dobre na a potom zase v septembri a nastastie som mala dobreho dr ten mi predpisal lieky a od zaciatku som ich brala na udrzanie a zatial vsetko ok, tie prve mesiace sme prekonali tak sa tesim teraz verim ze uz to bude v poriadku.Neviem ale urcite su zeny ktore rychlo vedia otehotniet a su zeny co im to trosku dlhsie trva.JA som tiez inac vkuse na to myslela a strasne som chcela byt hned tehotna a otehotnela som.A kedy sa chystate na dovolenku a kde? A dr ti robil nejake vysetrenia?

evulka3
22. jan 2012

ved prave si myslim,ze mozno treba tomu trocha pomoct a vyjde to..zatial mi robil hormonalny profil a ten bol dobry,vraj mam len trocha nizsie hodnoty estrogenu,ale doktor to nijako zatial neriesil a teraz buduci cyklus mam prist na 12 den cyklu a skontroluje ci mam ovulaciu,tak snad sa nieco dozviem..on mi navrhol,aby som si ovulaciu sledovala sama nasledujuce 3 mesiace,ale to som nechcela,lebo kazde rano si merat bazalnu teplotu a pozorovat sa to sa mi zda uz privela rozmyslania o tom...na dovolenku sa chystame len autom v lete do chorvatska,nechcem letiet keby sa nahodoz zadarilo 🙂 my sme doteraz pracovali sezonne po hoteloch,takze to bude len nasa druha dovolenka za 6 rokov 🙂 🙂

evulka3
22. jan 2012

@katus193 jej pozeram,ze to bude Samuel 🙂 To mam vybrane aj ja,Samuel alebo Sebastian ak by to bol chlapcek 😉

katus193
22. jan 2012

@evulka3 no mne prave dr nasadil hned ten utrogestan lebo prave ten estrogen som nemala v takej hodnote aka by mala byt, takze ked som otehotnela moje telo ho nestacilo tolko vyprodukovat a ten potrebujes pre vyvoj plodu.Aspon tak mi to vysvetlil.A tie hormony mi ho zabezpecili.A skusala si ovulacne testy?Ja so nemala problem s ovulkou, to som mala stastie kazdy mesiac pravdielna mrcha a ovulka presne v polovici.TAk dovolenku si pekne uzite 😉 My sme tiez neboli tak snad s drobcom pojdeme na buduci rok

katus193
22. jan 2012

@evulka3 ja som tiez chcela Sebastiana ale to sa mm nepacilo tak ostal Samuel 🙂 da sa to pekne volat.Pre dievcatko sme mali Vanesska.Este neni na sto percent isty chlapcek, potvrdi nam to o tri tyzdne na dalsej kontrole

katus193
22. jan 2012

Kocky co mate deticky potrebujem vediet ako je to tu s ockovanim, tu sa ockuje ako aj u nas hned po porode?

evulka3
22. jan 2012

@katus193 ovulacne testy som skusala 2 mesiace,ale neukazali mi nic,tak som sa nato vykaslala...ale raz som uz bola u dr v 13 den cyklu a ovulka bola,tak by tam nemal byt problem,no uvidim buduci mesiac a potom sa ho aj spytam,ci by som nemala nieco na ten hormon brat-vdaka 😉 ale skusame prakticky pre istotu pravidelne cely mesiac 😀 Su to obe velmi pekne mena a hodia sa aj na svk aj tu v at..a co by si chcela viacej,chlapceka ci dievcatko,aj ked samozrejme hlavne nech je zdravucke 🙂

katus193
22. jan 2012

@evulka3 tak ale je mozne ze mas problem s ovulkou ked ti testy nic neukazali a je mozne ze ked si bola u dr tak prave vtedy si ju mala, no je to zvlastne lebo test ti ovulku ukaze 😒 Urcite by ta mal sledovat kazdy mesiac.Podla mna tam bude problem.A ked neni ovu tak ani tehu byt nemozes.Dufam ze ta poriesi 😉 Mne to bolo jedno co by som mala, bola som stastna ze vsetko ide ako ma ale postupom casu som tak trosicku viac chcela dievcatko, ale bola som stastna ked nam povedali ze bude chlapcek.Tesim sa a nebude mi vadit ked aj druhe bude chlapcek ale potom skusime do tretice, nech je aj baba 😅 A teraz hlavne na to pozeram nech je malicky zdravy a nech vsetky testy su v poriadku a co to bude mi je jedno.No meno sa nam hodi aj k priezvisku.Tak myslim ze pekne sme vybrali aj ked teraz dost letí ale mne to nevadí doma aj tak niesme

evulka3
22. jan 2012

@katus193 no ved uvidime co sa ukaze na ultrazvuku,uz sa nedam odbit,nech to dr ozaj sleduje dlhsie,chcem vediet na com som...najhorsie su pochybnosti...Jasne drzim palce,nech je s malym vsetko v poriadku 🙂 to je najdolezitejsie..no na svk je vela samuelov,ale myslim,ze tu az tak nie,ale ja to tiez neriesim,dam meno ktore sa mi paci a hotovo 😉

boldy
22. jan 2012

@katus193 v nemocke tu v at tbc neockuju, do tyzdna z nemocky musis ist k pediatricke... ak mas uz mutter kind pas tak na poslednej strane mas rozpisane vsetke ockovania

katus193
22. jan 2012

@boldy dakujem 🙂 ja maleho ani nechcem dat ockovat tak som rada ze tu to neni povinne.

krankenschwester
22. jan 2012

@avinika Nechcem nikoho zbytocne strasit ...to je proste moja skusenost s nim ...ale mam 2 zname , ktore su s nim spokojne nadovsetko a 1 kamoska ku nemu chodila pocas tehu (ukazkoveho musim napisat ) a tiez mu nemala co vytknut....

hoogy
22. jan 2012

baby chcela by som sa opytat, ze ako to je ked sa babo narodi v AT. co potom s rodnym listom a ake su dalsie vybavovacky. keby ste mi to nejak zhrnuli. vopred dakujem.sme obaja slovaci.

luckalucka83
22. jan 2012

@hoogy
Ahoj, mne sa tiez maly narodil v At. Do nemocnice k nam prisla matrikarka, odovzdala som jej vsetky doklady (nas sobasny list, nase rodne listy - uradne overene preklady, nam akceptovali aj od slovenskeho prekladatela a pasy) a o dva dni som mala hotovy rakusky rodny list. S tym som potom sla na matriku do BA (hociktora matrika) a tam som odovzdala notarom overenu kopiu rakuskeho rod. listu a o mesiac a pol mi domov prisiel maleho slovensky rodny list. Tak v skratke 🙂 Keby nieco, opytaj sa, vybavovacky uz mam za sebou 🙂

hoogy
22. jan 2012

@luckalucka83 super tieto papiere mame vsetky uradne prelozene. este otazka ten rakusky rodny list ste dali tiez uradne prekladat ? dakujem velmi pekne ze si mi to tak zhrnula 🙂

luckalucka83
22. jan 2012

Juj nie je za co , a som tiez nevedela co a ako, ale v porodnici uz na CTG mi povedali, co mi treba 🙂 Nie, rakusky rodny list netreba prekladat, staci len notarom overena kopia - tu odovzdate na matrike v Ba alebo na nejakej, ktoru mate najblizsie a oni to posielaju na osobitnu matriku. Nam povedali, ze to bude trvat 3 mesiace ale slov,. rodny list sme mali uz o mesiac a pol 🙂

luckalucka83
22. jan 2012

@evulka3
Evi, aj ja som z PP 🙂 Z Hranovnice mam spoluziacku 🙂)
Drzim Vam palce pri snazilkovani, urcite sa to podari, ako pisali kocky, pohar vinka a sup na muza 😀

dani84
22. jan 2012

@evulka3 ahoj, este si doma? Ked si mi minule pisala, ci nepojdeme kocikovat, tak akurat tento tyzden sa chystame aj s @luckalucka83 do Hainburgu 😉 Pridem po teba? Mohla by si ist s nami, aspon nas vsetky spoznas a onedlho uz dufame, ze budes pravidelne kocikovat s nami 😵

dani84
22. jan 2012

@hoogy jeeejo, tak uz sa vam podarilo! Gratulujem 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre