Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lucia2105
1. júl 2012

@evulik22 ahoj.ked chces niekomu napisat,musis dat pred nick @ lebo inak sa to dotycnej neukaze,a tym padom ti neodpovie,lebo neuvidi otazku 🙂 na slov.som si zobrala tie papiere co ti musi doki potvrdit,ze sa dieta dozilo 28 dni a ze si mala vsetky kontroly v tehotenstve co maju byt.ano mame pravo aj na tych 150 € 🙂

evulik22
1. júl 2012

@lucia2105 dakujem 🙂

dia18
4. júl 2012

ahojte mamicky je tu niekto z okolia Gänserndorfu ??

katharrina
9. júl 2012

@evulik22 evi vsetko ti vylatia, potrebujes formular zo socialky na sk, ak chces ja ho mam, mozem okopirovat a dat ti, to das vypisat gynekologovi a detskemu dr., ak mas at pediatra musis to mat samozrejme prelozene v nj, inak ti to nepotvrdi, musis to stihnut do 6mesiacov podat

katharrina
9. júl 2012

niekto vo W s terminom v novembri prip. decembri??? Evtl. niekto kto bude rodit v Semmelweis?

evulik22
9. júl 2012

katharrina@ ahoj kati, super, tak mi ho odkopiruj prosim Ta, aby som nemusela utekat s malym na slovensko, ano pojdem to dat potvrdit, mam rak. detsk.lekara, Dakujem 🙂

katharrina
10. júl 2012

@evulik22 oki, tak dame niekedy stretko a prinesiem, chodite uz von?

evulik22
10. júl 2012

uz idem niekedy, ked musim ale uz je väcsi tak to ide, este cakam na rodny list, povedala ze po 2 mesiacoch by mal byt hotovy na matrike na slovensku, najlepsie niekde v meste Kati, to poznam ak tam robis, alebo na Reumannplatzi, ale aby si to nemala daleko, a k tomu gynekologovi potrebujem extra tlacivo? Dakujem pa

katharrina
10. júl 2012

@evulik22 vsetko ti prinesiem, su to asi dva tlaciva a je tam miesto aj pre gynekologa aj pre pediatra, inak ma napadlo, ze ti to mozem poslat aj na fb do posty, ked to oscannujem

evulik22
11. júl 2012

katharrina@ kati posli mi to radsej na emailadresu, cez fb neviem ako to funguje napisem ti sem do posty,pa

kristina_k
12. júl 2012

Ahojte. Sme vo Viedni len tyzden. Je tu niekto v blizkosti 12-tsky? Mam 6 mesacnu dceru.

katerinka3
15. júl 2012

BEZIRK TULLN; KREMS; KORNEUBURG
Ahojky, nevim, jestli jsem tady uplne spravne....ale presto to zkusim..;);)
Hledam kamaradku z Bezirk Tulln, Krems nebo Korneuburg.
V unoru se nam narodilo druhy klucina, prvnimu jsou 2 roky.
Urcite se ozvete, muzeme se potkat jen tak na pokec, na kafe nebo na hriste.
Budu se tesit.
Kati

😎

katerinka3
15. júl 2012

@viera79 Ahojky, kde presne bydlis? My jsme v Bezirk Tulln;) 😀

misicka237
16. júl 2012

Ahojte holky, nie je tu nahodou niekto z okolia Schwaz????

viera79
16. júl 2012

@katerinka3 Ahoj my sme Stockerau.. kde presnejsie vy?

katerinka3
17. júl 2012

@viera79 Ahojky, my jsme asi 10km od Tulln primo na S5...a do Stockerau je to po dalnici asi 20min;);)
Co takhle se nekdy setkat..klidne nas muzes i navstivit... 🙂

janka_pn
19. júl 2012

ahojte. neviete nahodou o niekom, kto momentalne chce prenajat daky mensi bytik, pripadne hlada spolubyvajucu do vacsieho bytu? to akoze pre mna s jednym dietatom 🙂. vo viedni. dakujem.

hanka76
19. júl 2012

Holky která jste rodila v Semmelce? Chtěla bych nějaké info a dále bych chtěla nějaké doporučení na Českou nebo Slovenskou dětskou doktorku ve Vídni prosím

hanka76
19. júl 2012

@katharrina ahoj, já tam budu rodit ale dříve než ty, já v září

suzaneee2
19. júl 2012

ahojte zenicky..chcela by som sa spytat ci nahodou niektora z vas nema s tym uz skusenosti...
som tehotna a chcela by som ist na rizikove tehotenstvo..na SVA mi povedali ze mam narok na predcasne Wochengeld ale musi to rizikove byt potvrdene od rakuskeho uradneho lekara...ale ak sme v EU nemali by uznat diagnozu aj od slovenskeho lekara??..teda este by som si ho dala overit aj nasim uradnym lekarom...vie mi niekto poradit??..je uz niekto na rizikovom a ma trvale bydlisko na SK???...dakujem

katharrina
20. júl 2012

@hanka76 Ahoj, no super a mozem sa spytat kde byvas 🙂 my sme si nasli nedaleko nas myslim, ze cz pediatricku, lebo ako prvy cudzi jazyk ma cz, je to ale v 22.B. Dnes som bola na organ scr. v Semmelweis, preco si si vybrala Semmlew.?

llienkal
20. júl 2012

Zdravym všetky tehulky mamulky.Ja som tiež na rizikovom tehotenstve no koncom jula mi to konči.Chystam sa znova na posudenie.Som v riadnom strese.Nerada by som sa vratila teraz do prace nakolko pracujem v sklenniku a je tam brutal hic.Na rizikove som sa dostala už v 8mom tyždni tehotenstva a prebehlo to velmi hladko a rychlo .Sama som sa čudovala. 😕

llienkal
20. júl 2012

@suzaneee2 *Ahoj.no potrbuješ najskôr doporučnie od svojeho gynekologa.Najlepšie je ak ti je zle,vraciaš a tak.Potom s tym papierom treba ist na Bezirkshauptmannschaft kde je obecny lekar (amztarzt)ten ta bud predvola a vypočuje ,posudi či ano a da ti razitko.Je to trocha stres ale verim že to zvladneš.držim palčeky.vyskušaj za to nič nedaš.papa

evulik22
20. júl 2012

llienka@ ahoj, a vyplacali ti uz od toho 8 tyzdna Wochengeld SVA? papa

llienkal
20. júl 2012

@evulik22 Ano už od 8 tyždna ,aj ked uradnička čo tam vypisovala papiere hovorila že to sa da najskôr od 14tyždna.No vyskušala som a prešlo to.

llienkal
20. júl 2012

Nie je niektora z vas z okolia Gross-Enzersdorfu?Bolo by fajn spoznat niekoho noveho a pokecat,pomôct si. 🙂

marcah
20. júl 2012

@evulik22
@taniellita myslim ze trvaly pobyt nie je nutny - teda ja ho nemam a matersku dostavam. (trvaly mam stale na Slovensku), Je ale potrebne prihlasit sa k prechodnemu a vybavit si na cudzineckej Anmeldebescheidigung alebo tak nejak sa to vola.... najprv sa prihlas k pobytu niekde u vas na obecnom urade (ak este nie si prihlasena) a oni ti potom automaticky poslu papiere a info kde mas dalej ist a co vsetko mas priniest....

marcah
20. júl 2012

@foxylain nechcem ta sklamat ale babo bude mat automaticky slovenske obcianstvo po tebe - nezavisle na tom kde sa narodi a ci je otec slovak - to su slovenske zakony....

marcah
20. júl 2012

@foxylain ... posielam este link k tomu - http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?t=728 je to sice z roku 2008 ale ten zakon na ktory sa odvolavaju bol este minuly rok platny, tak sa medzitym nic nezmenilo tak je to stale tak

evulik22
20. júl 2012

foxylain@ ak ste uz zobraty a manzel je rakusan tak dieta dostane rak. obcianstvo aj keby si bola slobodna len treba priniest vela potvrdeni co vsetko tu v rakusku mas, nemas, od Steuerberater, ci mas kredit atd, dostanes taku dvojstranku a tam je vsetko, potvrdenia od poistovni vsetci traja a zaplatit 1000 eur vypytaj si na MAG 35, ale kedze si vydate nepotrebujes toto, ja to prave vybavujem.
marcah@ a mne povedal na SVA ze mam priniest potvrdenie od Mag ze tu mam trvaly pobyt...take stresy som mala, tak na to sa ich opytam...dakujem, ze si mi povedala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre