Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
13. mar 2008

ahojte devcata, tak jaka byla noc, klidna? u nas tedy dost vetrna. Jinak ja jsem uz naprosto fit a rano jsem si uz dokonce dala kafe, tak jsem moc rada.

twix - jejda, ctyri zoubky naraz, chudinka, to ji muselo moc trapit, tak ted uz bude laura spokojena a snad ji nebude nic trapit. Ja nicole pozoruji kazdy den a hledam zoubek, ale rekla bych, ze nema ani bile nebo natekle dasne nebo tak, ale kouse vsechno jako diva...
A vy uz budete slavit 1. narozeniny, to bude oslava!

wienika - jsem rada, ze se vam v oberlaa libilo a mala ze byla z vodicky nadsena, je to vazne krasne videt ty jejich usmevave tvaricky ve vode jak se cvachtaji. My chceme jit pristi tyden taky.

twix, wienika - s tim praskem budu tedy trpeliva a budu ho zkouset male davat rovnou do pusinky, prijde mi, ze ji to tam zavazi a dela hlavickou ne ne ne a sklebi se, tak uvidim.

lieska - gratulujeme tvoji sestra k narozeni holcicky! az budes vedet podrobnosti, urcite napis jak se jim vede. A s tou praci to mas super, sef je rozumny a urcite se musis citit moc dobre, zes mu to rekla na rovinu a i on se zachoval vuci tobe velice ferove. A to, ze se to na tebe vali naraz, to tak vetsinou je, u me to bylo tak: 1.11. jsme se prestehovali do noveho bytu, 1.11. jsem nastoupila do nove prace a jeste ten mesic jsem otehotnela 🙂 mela jsem z toho trochu stres, ale i ke me se firma zachovala skvele, na to ze jsem tam pracovala jen mesic. Vetsinou je to opravdu tak, ze se to sejde vsechno naraz, tak to tak asi melo byt.

wienika
13. mar 2008

dobre ranko sa praje.... 😉

my sme mali celkom dobru noc, ta voda robi ozaj zazraky, mala mi prespala viac nez 7 hodin....sice uz o 7mej buntosila, ale aspon v noci ma nebudila...iba raz o tej 4tej...

lieska, gratulujem k babatku v rodine, urcite sa vsetci tesite...
a s tou robotou to mas skvele, nie kazdy sef sa takto zachova, v mojom pripade to bolo tiez tak podobne, nam totiz na konci januara vzdy oznamia, komu nepredlzuju zmlvu...a ja som na zaciatku januara zistila, ze som tehu, takze mi mohli kludne povedat,, dovi,,..vtedy ma kolegovia presviedcali, ze to mam oznamit az vo februari, ale ja som nechcela klamat, radsej zostanem bez roboty s babatkom a stastna....ale sef to zobral super...akurat mal jednu podmienku...v septembri musim nastupit..hehe...mala bude mat presne rok..a tym, ze tu nikoho nemame na varovanie(cesky hlidani-pre ronndu 😉 )tak ide drobec do jasliciek....uz sme ju zahlasili...nastastie obaja mame dobru prac.dobu, ze tam bude maximalne do tretej..a tie jasle su len 1 zastavku odo mna a mojej roboty.....j
no a zasa som sa rozpisala....

ronnda, to super, ze si uz zdrava...aj my sme mali veterno, buchalo to do okien, neprijemne...
ak sa mi zadari, aj my asi pojdeme buduci tyzden plavat, tak sa mozno stretneme.... 😉

ozaj lieska, nastastie posledny diel ordinacie nebol az taky smutny....aj ked...dufam, ze ten chlapcek to prezije.zajtra sa snad dozvieme...co hovoris na novu markizacku stranku? take je to neprehladne, ale aspon je vacsie okienko na pozeranie..... 😉

ronnda
13. mar 2008

wienika - hura, dalsi nove slovenske slovo, dekuji za preklad 🙂 tedy, obdivuji te, ja si zatim nedovedu predstavit, ze budu muset dat malou ve dvou letech do skolky a jit do prace, radeji na to jeste nemyslim. I my tu nemame zadne varovanie ☹ a pracovat budu muset jit. pristi tyden mi prijede na dva dny moje neter, ma prazdniny, tak se moc tesim, ona mi s malou hodne pomuze.
ta voda dela opravdu divy - lea vam spinkala jak sipkova ruzenka. no ani ja si dnes nemuzu stezovat, mala si zatim moc hezky sama hraje a neni mrzuta, uvidim az bude obed, jestli neco spapa...

wienika
13. mar 2008

ronnda, ja by som tiez najradsej ostala doma, ale riskujem job...asi by som si v mojej profesii tazko nasla iny.... ☹ nakoniec, aj moja generacia vyrastala v jasliach a myslim, ze som nebola o nic ukratena ani nijako ,,postihnuta,,...kedysi mamy museli po roku ist do prace. vsetci mi hovoria, ze opatrovatelku, ale ja nechcem,nikoho tu nepoznam a ja cudzej zene moje dieta ani nahodou nezverim...ale uz som svoj nazor pisala v teme- jasle alebo opatrovatelka....aj som tam dala z you tube take linky, no hrozneee....
akurat som poprosila manzela, nech 1 tyzden chodi on s nou, ja ju nemozem vidiet plakat, lebo budem aj ja cely cas v robote.... ☹ dokonca povedal, ze ak sa bude dat, pobudne tam chvliku s nou, aby videl co tam robia...v aprili sa tam ideme pozriet, som zvedava ake male deticky tam su...na jednej strane sa tesim do roboty, ja som dost velky workoholik,ale na druhej sa aj bojim, ako to zvladneme...
no idem sa trosku venovat praci, sef ma poprosil, ci mozem na dve hodiny zaskocit za kolegynu....tak mi uz lepi ako to zvladnem... 😝

ronnda
13. mar 2008

wienika - to je manzel moc hodny, ze tam s malou bude ze zacatku chodit. ja zatim nejsem schopna dat malou nikomu na hlidani, nemam tu zadnou spolehlivou osobu, kde bych mohla byt v klidu, kdyby u ni mala byla.
jinak obed u nas - opet nic nesnedla a spinka.
no nic, nebudu te rusit od prace, a muzu se zeptat, v jakem oboru pracujes?

wienika
13. mar 2008

ronnda, nastastie ma manzel dobru robotu, ze ide pracovat kedy chce....takze sa s nim da dohodnut, horsie su jeho hobby ako futbal a tenis.....toho sa vzdat nechce ani nahodou...to je aj dobre, ze sa rad hybe, ale teraz ked je tu mala, tak musi aj on robit kompromisy...obcas je to s nim tazke, ale uci sa...38 rokov bol len ON... 😉 ale chape to a snazi sa, len mu to musim pripominat.

wienika
13. mar 2008

neviem, preco sa odoslala len polovica toho co som napisala ☹

mne lea spinka od 12tej....som sokovana...dufam, ze bude aj hladna....urobila som jej mrkvu, zemiak a cukinu..
aj tvoja, ked sa zobudi bude urcite hladna, ked nic nejedla..ved nemusi presne jest ked je obedovy cas..ani my nejeme vzdy o 12.00, no nie? vyskusaj to este...

nerusis, pracujem v divadle, baletka 😉

viedencanka
13. mar 2008

AHojte dievcata,
po par dnoch som sa opat dostala na forum.Uz som postupila do 16 tyzdna,takze mi uz pekne zacina vytrcat brusko...
Bavili ste sa tu, ze mate same dievcata, nebojte sa, ja mam 3,5 rocneho fesaka, maly gentleman, leti hlavne na dievcatka s dudlikmi...
Inak co sa tyka tej skolky a prace, ja som sa toho rovnako obavala, nevedela som si predstavit, ze by som Martinka "uz "2 rocneho dala do skolky, tak som si vtedy predlzlila matersku este o pol roka a do skolky zacal chodit az ked mal 2 a pol roka. Dva tyzdne som s nim chodila aj ja, spociatku som ho nosila na hodinku a kazdy den zostaval dlhsie. Prvy tyzden to bolo s placom a pre mna to bolo hrozne, ked som sedela vo vedlajsej miestnosti a pocuvala, ako narieka za mnou, ale uz od druheho tyzdna tam ostal aj spat a zvykol si a bolo to v pohode. Teraz s odstupom casu by som ho dala do skolky skor, mozno tak v 1 a tristvrte roka, lebo pokliak je skolka dobra a vychovavatelky si oblubi, pre dieta je spolocnost inych deti prinosom.
Tiez tu nemam vo Viedni nikoho,kto by mi ho obcas cez tyzden postrazil,keby som napr. vecer niekde potrebovala ist, mam len jednu super kamaratku-kolegynu, ktoru ma Martinko velmi rad, ale ja byvam vo Viedni v 23. a ona v Berndorfe / az za Badenom/, takze ta vzdialenost tomu prekaza.
Ale nastastia mam rodicov- v Bratislave, takze nie mam nieco naozaj velmi surne, alebo uz jednoducho nevladzem, zaveziem na 2-3 dni Martinka k nim a ja si zatial povybavujem co potrebujem.Tiez zakazdym ked je chory a nemoze ist do skolky, moj otec sem hned pride a je s nim doma, bez nich neviem co by som robila, je to hrozne, ked za rok si mozes zobrat len 10 dni Pflegeurlaub na dieta. To som minula za prve dva mesiace co zacal chodit do skolky...
nejak som sa rozpisala...
Uz sa velmi tesim ked bude vonku trosku teplejsie a zorganizujeme nejake stretnutie slov. mamiciek v niektorom parku..

ronnda
13. mar 2008

wienika - je, tak ty jsi baletka, baletku jeste zadnou neznam 🙂
mala spala pres hodinku a prave snedla cely obed - mrkev a brokolici, ona je asi dopoledne jeste zasycena tim mlickem co pije v noci a ja bych porad chtela mit nejaky ten zabehnuty rezim, ale asi to nebudu lamat pres koleno a prizpusobim se ji. muj manzel ma taky 38, tedy v nedeli uz 39 🙂

ronnda
13. mar 2008

ahoj viedencanka - to to leti 16tt a jak se citis? to setkani je opravdu dobry napad a vezmete i me, i kdyz nejsem slovenska mamicka, ale ceska ??? 🙂

lieska
13. mar 2008

Baby, tak to je super, ze aj vy ste riesili/ riesite spojenie "babatko a praca"! A ze sa to nesype naraz len na mna je tie fajn, Ronnda! 😉
Wienika, tak ty si baletka? Wow! Klobuk dolu ... aj robis alebo budes robit nieco pre to, aby si sa znova dostala do formy? V tvojom pripade je navrat do prace asi trocha iny ako ked sa len vratis do kanclu! 🙂
A s tymi jaslickami mas pravdu! Nase mamy nabehli tiez totalne skoro do prace a aj ja si myslim, ze sme mali hadam aj krajsie a pestrejsie detstvo ako deti, o ktore sa v sucasnosti staraju rozne opatrovatelky alebo su len s mamou! Nie?? Ma to sice aj svoje nevyhody, ale ja by som asi tiez riesila vec takto ako opatrovatelsku. Tie videa si radcsej ani nepozriem, ale viem si to predstavit!

O segricke zatial neviem nic (ale diky za gratulacie 🙂 ), len zejej mali dnes 6.30 vyvolavat porod, ak by sa nic nedialo. A vraj o 4.00 dostala bolesti a o 7.50 bola mala na svete! Tak to jej zavidim! 😉 Juuj, ale tesim sa velmi1 Je to mladsia sestra, takze aj z toho dovodu som rada, ze to ma chudiatko za sebou!

wienika
13. mar 2008

ahoj viedencanka, to je super , ze mas aj martinka, aspon jeden chlapec medzi babami....bude mat co robit, xixi...
aj ja to riesim cez blavu, vzdy, ked potrebujem, odveziem leu mame, aspon to...akurat je teraz problem, lebo si so sestrou otvorili pracovnu, tak maju vela roboty.....
uz sa tesim na stretko... 😉

ronnda, no vidis....aj mne sa la zobudila nieco pred druhou, spapala asi 80ml zeleniny a 30ml mliecka...nic moc,ale aspo nieco....a tvoja kolko zje?
moj muz bude mat v juni 39....sranda....

lieska, moj navrat do prace je tvrdy...dnes mam prve vystupenie..uz teraz mam tremu..ale len preto, ze som mala taku dlhu pauzu..cvicim doma uz asi 4 mesiace, pilates...baletny trening som zacala robit len nedavno... 😝 dufam, ze sa vecer nedolamem...a vlastne aj preto som po 6 mesiacoch prestala kojit....s takymi ,,vemenami,, by som sa nezmestila do kostymu 😲 je mi to sice luto, ale slubujem, ze pri druhom babatku budem dlllho kojit 😅 ...to bolo take prakticke, hlavne v noci....skoda....

lieska
13. mar 2008

wienika, este ze som nic nejedla, ked som citala ten tvoj prispevok ... o tych "vemenach"! 😀
Drzim Ti dnes velmi palce, neboj, stopro to zvladnes!! Fuu, ale obdivujem ta!

To ma privadza na dalsiu otazku, co som chcela od vas vediet ... cvicili ste v tehotenstve? A ak ano, co?
Ja chodim len na taky rekreacny aerobik, ziadna velka drina ,... a aj v tom pokracujem, akurat, ze brusaky vynechavam! To by malo byt ok, nie?

wienika
13. mar 2008

lieska, hlavne posiluj svaly panvoveho dna..ja som to nerobila, vsak naco a mam dodnes problemy....teraz to cvicim o sto sest.....dobre je aj cvicit na fit lopte....

ronnda
13. mar 2008

wienika - tedy, to te obdivuji, drzim ti taky na dnesek moc palce!!! jinak mala mi dnes spapala 200 g, kdyz ji chutna, tak mi sni celou sklenicku (Hipp). Co mi ale nechce, je maso (ja tedy maso taky moc nemusim). Doktor rikal, ze ji ho davat nemusim, at ji nenutim, no ja ji stejne nekdy nutim a zatim bez uspechu...

lieska - presne jak pise wienika - posilovani panevniho dna!!! taky jsem zjistila, jake to muze cinit problemy (a to jsem v tehotenstvi procvicovala, ale asi ne dost poctive). Dva mesice pred porodem jsem pak chodila do predporodniho kurzu, to bylo moc fajn cvicit s pupkama, bylo to bezva odreagovani, chodila jsem primo do porodnice.

viedencanka
13. mar 2008

Baby, mate manzelov rakusanov?
Ronnda, ty si pisala, ze tvoj manzel je povodom z Ciech. To stretnutie bude- slovensko-ceske....ja v tom ani rozdiel nerobim. Inak moja najlepsia kamaratka tu vo Viedni je Ceska- povodom z Opavy, ale zije v Rakusku uz 15 rokov . No a moja druha najlepsia kamoska je tiez Ceska- povodom z Prahy, ale zije tu uz 20 rokov....takze v pohode...

Wienika- to ta naozaj obdivujem, ze sa tak drzis- myslim tie cvicenia a treningy. Drzim velmi palce na dnes vecer.
Ja sa na sport nedokazem nikdy donutit. Som sice vzdy vysoka a chuda, ale po 1. porode mi zostalo take trosku ovisnute brucho, teraz sa to zase zhorsi...V decembri som si kupila stepper, ale asi dva dni po kupe som zistila ze som tehotna, tak teraz ho vyuzijem len tak bez zataze, je to dobre na rozhybanie sa, ale s formovanim postavy si budem musiet pockat.Ty spominas ten pilates, vela som uz o tom pocula, je to vhodne / ked uz budem po porode) aj pre zaciatocnikov ako ja? Vies poradit nejake konkr. dvd alebo autora?

Inak moj manzel je Talian,Martinko je po nom- juzansky temperament. Bohuzial moj manzel tu stratil pracu a nenasiel novu,tak je v Milane a sem chodi len kazdy druhy vikend, takze cez tyzden sme s Martinkom uplne sami..ale zvykli sme si, je to zatial OK a nejak sa to vyriesi.

wienika
13. mar 2008

ronnda, tak to mas super, ze tak vela zje..mne max.pol davky hipp....dakujem za povzbudive slova...budem sa snazit,snad to dopadne dobre....
viedencanka,aj mna ostaloeste brusko...resp.koza...aj napriek brusakom..
mne sa pocas tehotenstva nechcelo robit nic, len som oddychovala..ale potrebovala som pauzu po 12 rokoch v praci...
mozem odporucit dvd od zory czoborovej-zoralates..aj ja som bola zaciatocnik, to su uplne ine cvicenia ako som bola zvyknuta...je to velmi tazke, ale da sa to...a nemusis robit vsetky cviky....ked sa niekedy stretneme, dam rozmnozit kopie a vam porozdavam....kto bude chciet 😉

moj manzel je rakusan, v aprili bude rok, co sme sa zobrali....pozname sa od jula 2005
lea ma rak.obcianstvo, ale ja som jej pre istotu dala urobit aj slovenske....clovek nikdy nevie....

twix
13. mar 2008

ahojte dievcata!

tak bola som dnes u toho lekara a videla som drobca (objednala som si chlapceka 🙂) na ultrazvuku 🙂 🙂
podla velkosti by sme mali rodit 29.okt. ja si myslim, ze to bude az zaciatkom novembra - podla mojich
vypoctov - a aj laura prisla 4 dni po termine. ale to je druhorade, hlavne, ze je zatial vsetko v poriadku!!! 😀
aj ked viem, ze prvych 12 tyzdnov je este dost kritickych, myslim pozitivne 🙂
nepredpisal mi ziedne lieky. povedala som mu, ze beriem teh. vitaminy, tak to vraj staci. mam prist zase
31. marca, spravi dalsi ultrazvuk a vypise M.-K.-Pass. mam doniest aj moj stary M.-K.-Pass, aby videl,
ako prebiehalo prve tehotenstvo.

ronnda - ten fluor sme zacali brat, ked vysiel prvy zubok. ak tvoja mala este nema zubky, tak by som jej to
ani nedavala.

lieska - blahozelam, ze si sa stala tetou!!! 🙂 a aj k tomu zamestnaniu, to som teda prakvapena. mam kamosku,
ktorej nepredlzili. a u nas v robote, daju najprv na dobu urcitu a potom na neurcitu, ale musime ist na
lekarsku prehliadku, kde sa dava aj moc (kolegyna my vysvetlila, ze urcite robia tajne tehotenske testy 😉 ),
aby nepredlzili tehotnej zmluvu. tak neviem, ci to tak naozaj je, alebo nie 😒 kazdopadne si mala stastie 🙂
ja tiez nevynecham ani jednu cast ordinacie. sledujem ju v telke, takze dnes vecer dalsiu cast 🙂

twix
13. mar 2008

wienika - drzim palce, nech ti to vystupenie dobre dopadne!! a klobuk dole, ze tak skoro po porode si uz
vo forme!! myslim, ze v rakusku je zakazane dvojite obcianstvo, tak radsej nikomu nehovor, ze mala ma
aj slovenske, aby jej nahodou neodobrali rakuske 😉

ja chcem dat lauru tiez do skolky buduci rok v septembri (bude mat 2,5) urcite jej to viac prospeje, nez
byt doma so mnou a babätkom. ja mam nastastie vo viedni svokru, tak chodi pravidelne a berie lauru
von na 2-3 hodinky podla pocasia. je to super ulava. aj nieco upracem, aj si oddychnem alebo nieco
vybavim. vecer tiez, ked ideme nahodou do kina, tak pride k nam domov postrazit. ona je sama a uz
na dochodku. niekedy si ani neuvedomujem, ake mam stastie, ze je taka flexibilna a pride hocikedy,
ked potrebujem.

viedencanka - tak o chvilu mas polovicu za sebou 🙂 urcite sa tesis. nechas si povedat, co to bude?
asi by si chcela dievcatko, ked uz mas doma takeho velkeho princa 😉

ronnda
13. mar 2008

ahoj twix - gratuluji ti k objednanemu chlapeckovi 🙂 jsem rada, ze je vsechno v poradku a je dobre, ze myslis pozitivne. preji ti at mas tehotenstvi bez problemu, neni ti moc zle a uzivas si rostouciho briska.

ohledne toho fluoru jsem se doktora ptala, jestli uz to ma brat, kdyz jeste zoubky nema, tak rikal, ze se to bere proste od pul roku. treba kdyz to budeme brat, vyrostou nam ty zoubky rychleji 🙂

s tou skolkou mate asi pravdu - mne stejne nic jineho pristi rok nezbude, budu muset nastoupit do prace.

nase nicole ma taky rakouske a ceske obcanstvi, pry je to mozne u deti, az ji bude 18 let, musi se pro jedno rozhodnout, myslim, ze i v porodnici kdyz mi pak ta socialni pracovnice predavala ten wäschepaket, tak nas jeste nabadala, at detem vyridime i obcanstvi co mame my - na pokoji jsem byla jeste s Polkou a Slovenkou 🙂

tu ordinaci co sledujete - to je co za serial? ordinace v ruzove zahrade??? bezi to myslim na nove, tu my nemame. a nebo to davaji na nejakem slovenskem programu? jsem nejak mimo deni 🙂

twix
13. mar 2008

ronnda, dakujem za gratulaciu!! nemyslim, ze fluor urychluje rast zubkov 🙂 ale ked si na to nicole zvykne,
nebude mat neskor problem 😉 laura ma len rakuske obcianstvo. dufam, ze bude spokojna 😉
ja si chcem teraz zmenit priezvisko, nech ho mam bez koncovky -ova. moc sa netesim, budu to
zase vybavovacky, ale lepsie teraz, ked som na materskej a kym sa to druhe nenarodilo,
nech mam rovnake s detmi a manzelom.
a ako si bola spokojna s wäschepaketom? moja mamina sa na tom dobre zabavala, ked som ho
doma vybalovala 🙂 na slovensku davaju fin. prispevky.
ano, je to ordinacia v ruzovej zahrade. bezi to na markize. je to podobne ako v cechach, ale natocili
to znova so slovenskymi hercami a scenar je tiez pozmeneny.

tinavieden
13. mar 2008

ahoj mamicky a tehosky 😎 Ja sa tiez po case ozyvam.Som si vas tu pekne precitala a tiez som dolozila foto aby ste mali aku taku predstavu ako vyzerame 😉 ked budes cas dam foto aj do albumu.
My sa mame celkom fajn, mala dnes zjedla 4 lyzicky pastinake kazdy den jej davam o lyzicku viac ale vzdy zje len 4 tak ju nutit nebudem, ved raz zje viac.
Moj manzel je tiez rakusan ma 36 😉 v juli, a mala ma tiez dvojite obcianstvo ako napisala wienika clovek nikdy nevie. A je pravda ked bude mat 18rokov moze si vybrat ake obcianstvo chce mat. Co ak sa zalubi do nejakeho slovaka-junaka a bude chciet ostat na SK 😀
Inak to stretko by sme mohli pomaly organizovat hm?Co tak ten tyzden po Velkej noci?Vyhovovola by to?Co tak strvrtok 27.3 alebo iny den?Aby sme sa viacere zhodli a stretlo sa nas co najviac. A este urcit miesto...

twix
13. mar 2008

ahoj tina! ja by som sa tiez rada stretla, ale ideme na sviatky do blavy a ja planujem ostat este par dni,
nieco povybavova a musim dat auto do servisu, tak asi vo stvrtok este nebudem spät. ja by som radsej
az ten dalsi tyzden. ale kludne sa stretnite baby a ja sa potom pridam na to dalsie stretko 😀

alexa - poslala som ti IP 😉

wienika
13. mar 2008

caute baby,
tak uz som doma...wow, to bol uzasny pocit, byt znova na javisku....najprv som mala straaaasnu tremu, aby som nieco nepokazila, ale akonahle som vysla, na stres som zabudla a vychutnala som si svoj ,,comeback,,.... 😉
len teraz ma akosi vsetko boliiii 😒

twix, gratulujem k ,, chlapcekovi,, 😉 to je uzasne.... a som rada, ze je vsetko ok....
ohladne toho obcianstva, jasne, ze to nebudem nikomu hovorit a dufam, ze nejaky ,, rakusky uradnik,, tu nespizuje, xixi....sranda, ze ked som bola ohladne svadby na slov.konzulate, tak mi ta socialisticka pani za priehradkou povedala, ze dieta,,musi ,,ale naozaj musi byt slovensky obcan......div, ze na mna nekricala, ked som si dovolila oponovat, ze ked sa dieta narodi tu, bude to rakusky obcan.....kedze ja som slovenka, aj dieta musi byt...smiesne...ja neviem, ale koho stretnem, ten ma len zle skusenosti s tym nasim konzulatom...cez nich uz dufam,ze nebudem musiet vybavovat nic......
to mas super, ze mas tu svokru...to je velka pomoc....ja to mam iba ked idem do bratislavy, co je asi kazdy vikend, niekedy aj 2 krat do tyzdna.....a za to som vdacna....
dnes vecer nam varoval svagor, lebo moj milovany,, musel,, zasa hrat futbal....nastastie ju este stihol dat do postielky a uspat, takze svagrik ani nevedel, ze tu je dieta....chvalabohu.....

ja ordinaciu sledujem na nete, vzdy na druhy den po odvysielani a straaaasne sa tesim..pozrela som si zatial vsetky diely, zacala som to sledovat este ako tehu, takze to boli pre mna aktualne temy....aj som si par krat poplakala...mne sa ten serial paci, konecne dostali aj nasi (znami aj neznami) herci sancu...cesku som nesledovala, lebo nova nevysiela live...aspon myslim... a mne sa velmi paci ten mastalir....joj, takeho gynekologa mat..som tam furt 😀

na jojke si este obcas pozriem mafstory..neviem, ci poznate....a na stv SOS...ak teda mam cas.....

tina, uz sa tesim na tvoj album a tvoju leni... s tym stretkom to musime urobit....ja tu po velkej noci urcite budem, ale mozme pockat az na twix....dohodneme sa....a nech pridu aj tehulky a snazilky.... 😉

lieska
14. mar 2008

Bre ranko!! (Ja to tu nejak pravidelne otvaram ... 😀 )
Wienika, tak gratulujem, ze si to zvladla!! Normalne som na teba myslela ako tam asi krepcis (aj ked o balete mam len velmi amaterske predstavy!) Si sikulka a to je parada, ze ta to aj bavi a robi radost! To s tym nastupom prace budes mat teda ulahcene!

Twix, aj ja gratulujem!!! To je svanda ako sme sa sem pomaly na jeden termin stretli! Silvi ma tusim 25.10., ja 26.10. a ty 29.10. 😀 Ostatne tehulky neviem, teda viedencanka urcite skor ...! Len aby bolo vsetko v poriadku! Aj ked aj ja sa snazim mysliet pozitivne a brat veci tak z nadhladu!
I ked niekedy stresujem, vcera na tom mojom "senior aerobicu" (vazne som tam asi najmladsia, moja "kolegyna" co cvici vedla ma baby 89 !!!! rokov. Ale je to moj vzor, tak zit v takom veku, to by som aj ja chcela.) ma napadalo vsetko mozne, aj ked som cvicila tak, ze som sa ani nezapotila! Normalne som sa sledovala ci nekrvacam ... no totalna truba! Budem musiet popracovat na psychike!! 😀

Viedencanka, ja mam manzela slovaka. Spoznali sme sa, ked sme este obaja robili v jednej firme na SK, on potom dostal ponuku robit tu, mne sa podarilo ziskat stipko Passau, takze sme mali vztah asi ako ty teraz s manzelikom, ze sme sa videli tak kazde 3-4 tyzdne (v tom ti inak drzim palce, nie je to optimal, vsak? Ale zas vela ludi tak zije a da sa to nejak prehryzt!), no a potom mna uz to v Nemecku nejak prestalo bavit, tak som odisla na SK, ale to uz sme planovali svadbu!

Ordinaciu aj ja pozeram den po na nete (pokial nie som na SK). Aj mne sa ten serial paci, normalne som sa na to namotala! Ale som rada, ze konecne nieco slovenske sa natocilo, fakt je to OK!
Mafstory nepozeram, to ma nejak neoslovilo a SOS obcas, vacsinou len ked som doma. Mala som to rada, ale podla mna sa troska spustili, uz to nie je to co to byvavalo!!

Babulky, krasny dnik vam prajem ... aj pri tomto nechutnom uprsanom pocasi!

silvia2406
14. mar 2008

dobre ranko dievcata 🙂
wienika, blahozelam k comebacku 🙂 urcite to musel byt super pocit.

baby tehulky, to je inak super, nakoniec sme vsetky v jednom tyzdni. Twix, co tak sa dohodnut na jednu nemocnicu? 😀

este by som sa chcela spytat, vas maminy, mali ste hebamme? sukromnu, so zmluvou, platili ste nieco? ak ano, kolko? a bola aj pri vasom pôrode? ja viem asi vela otazok naraz, ale odporucili mi, ze si mam najst hebamme, hladala som na internete a nasla som, niektore boli sukromne, stalo to okolo 750 eur 😲 a boli aj take, co maju zmluvy s poistovnami, tam sa neplati nic. ale neviem, ci som to spravne pochopila. dakujem 😵

alexa27
14. mar 2008

ahojte dievcata 🙂 , wienika blahozelam 🙂 . ja som tu teraz trochu mimo, medzi vami tehulkami, ale snad sa od vas nakazim a nieco sa na mna coskoro nalepi 😵 .

silvia2406
14. mar 2008

ahoj alexa, som rada, ze si ku nam zavitala 😵
neboj aj to bude a urcite uz coskoro 😉
posielam tehu virusy TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵
vidim, ze si uz popracovala aj na svojom albume, z celeho srdca ti prajem, aby tam co najskor pribudla fotocka s testikom, kde sa budu vynimat // 🙂

alexa27
14. mar 2008

dakujem silvi, si zlata 😵 a chytaaaaaaaaaam 😀
ja uz som s tym albumom nevedela vydrzat, kym ja budem tehu pri nasom tempe, no neviem neviem ci to bude tak skoro, tak som si zalozila album uz teraz 🙂
a ako sa mas? ake mas pocity? 😵 😵

silvia2406
14. mar 2008

alexa, zatial je vsetko v poriadku. nemam uz ani nevolnosti, sem tam este podbrusko pobolieva, ale inak klop-klop. dufam, ze to na mna nepride niekedy v 10-tom tyzdni. 🙄 stat sa to moze, vravel mi to aj lekar.
kazdy den si pekne poobzeram fotocku nasej fazulky, manzel sa s nou kazdy vecer pekne porozprava, rano da pusu na brusko a ide do prace 😅
brusko uz pomalinky zacina rast, ale naozaj len pomalinky a vidim to len ja a moje nohavice 😀
inak vsetko po starom, kedy sa chystas do viedne?

inak baby, ja by som sa tiez rada s vami stretla, ale po velkej noci urcite nestiham, mne by tiez vyhovoval az ten dalsi tyzden.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre