Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

misicka237
24. feb 2013

@xlaurax Ahoj, este stale si vo Fürstenfeld? My by sme sa tam chceli nastahovat.

lauraa
25. feb 2013

@misicka237 jej , odtial mam manzela ale byvame vo wn....

megie
25. feb 2013

@simi37 jeej, ahoj,n ejako som prehliadla tvoj príspevok, prepáč..
A čo vás tak nakoplo, že ste už ten pozemok kúpili? a podľa čoho ste vyberali lokalitu?
Ozaj, ako sa znášajú dietky.. ty to máš trošku ináč, ja mam prvú babu, ma teraz 5 rokov, ale dalšie bábo bude tak za tri roky najskôr asi :D takže bude rozdiel asi osem 9 rokov.. ževraj je to individuálne, stále nad tým premýšlam, či to nie je moc, ale teraz by sa nam fakt nehodilo mať druhé..
Akým štýlom sa učíš tú nemčinu? Ty tam už pracuješ? nejaký kurz alebo sama?

misicka237
25. feb 2013

@lauraa No lebo my sme rozmyslali, ze tam pojdeme zit este tohto roku, ak to vsetko vyjde

anduk
26. feb 2013

ahojte maminy, mate prosim niektora skusenost s nasledovnou situaciou?: menime cela rodina poistovnu zo slovenskej na rakusku (samozrejme odhlaska zo slovenskej), mam narok resp. pravo pozadovat od obvodnej a detskej lekarky nase karty pacienta? ako prebieha poces prechodu k AT doktorovi, ak by mi nase karty odmietli vydat? dakujem vopred! 🙂

lauraa
27. feb 2013

@anduk tu nie su karty , kazdy doktor pouziva pocitac, ked prides prvykrat k lekarovi vyplnis taky papier kde uvadzas prekonane ochorenia, operacie , alergie..... preventivne by si mala ist raz za dva roky na prehlaidku, tlak , krv, ekg....ockovaci preukaz pokial mas je ok , akceptuju aj slovensky.....

lubka91
2. mar 2013

ahoj, ano este stale, dokonca teraz si tu ideme kupit byt.

lubka91
2. mar 2013

@misicka237 ahoj, ano este stale tu byvame, dokonca tu teraz kupujeme aj byt.

misicka237
2. mar 2013

@lubka91 No my by sme sa tam chceli stahovat niekedy v oktobri, ak nam to vyjde. Preto sa pytam, lebo nemame tam nikoho, a samozrejme by bolo super, ak by sme niekoho nasli. Nevies ako je to tam s pracou, no prace by musel moj muz, momentalne robi casnika tu v Tirol a aj ja som pracovala predtym, ako casnicka a chyzna.

lubka91
2. mar 2013

Tak to ti rozumiem, slovakov je tu malo a to väcsina aj tak v Grazi, ale co viem, tak v manzelovej robote sa najde zopar cechov, len maju ine smeny, tak sa ani nestretavaju. No a s pracou je tu myslim dobre, samozrejme, ze zalezi od toho, ci by ste chceli robit to co doteraz, ale v okoli sa tu nachadza vela termalnych kupalisk aj s hotelmi, tak si myslim, ze s tym by nebol problem.

lubka91
2. mar 2013

@misicka237
Tak to ti rozumiem, slovakov je tu malo a to väcsina aj tak v Grazi, ale co viem, tak v manzelovej robote sa najde zopar cechov, len maju ine smeny, tak sa ani nestretavaju. No a s pracou je tu myslim dobre, samozrejme, ze zalezi od toho, ci by ste chceli robit to co doteraz, ale v okoli sa tu nachadza vela termalnych kupalisk aj s hotelmi, tak si myslim, ze s tym by nebol problem.

adriana89
3. mar 2013

BABENKY POTREBUJEM PORADIT NIAKEHO LACNEJSIEHO NOTARA V RAKUSKU...potrebujem potvrdenie ze s priatelom spolu zijeme...potrebujem to na umele oplodnenie 🙂 dakujem

andulka81
3. mar 2013

@adriana89 Ahoj a Meldezettel im nestaci?

adriana89
3. mar 2013

@andulka81
nieee nestaci :/

smejkoahoj
4. mar 2013

Baby, ktora z vas rodila vo Viedni?Potrebujem par info !

evinkasofinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pingu1
4. mar 2013

@evinkasofinka mas narok na tzv. ecard, ale my ju mame zaziadanu uz od augusta... takze.. musis ist najskor do svk poistovne pre formular E 104 alebo 106, neviem. podmienka je trvaly pobyt, prepisane auto, doklad o plateni najmov, kupnu zmluvu od bytu alebo domu.. toto nema suvis s e card, ale toto vsetko musis vybavit. dalej rodne listy, pasy predlozit

guessdeva
4. mar 2013

ahojte zienky, hladam buduce kamosky, s detmi alebo bez, bezirk je jedno, podnikame vsetko mozne od po, nuda nebude! urobte mi radost a ozvite sa,.kto ma zaujem! 😀

guessdeva
4. mar 2013

@smejkoahoj
ahoj, co potrebujes, ak este potrebujes? 😀

odabinka
4. mar 2013

@smejkoahoj Ahoj, ja som uz rodila vo Viedni a este sa aj chystam 🙂

odabinka
4. mar 2013

Mozno trochu odveci, ale viete mi poradit kde vo Viedni kupim kocik Hauck??? Potrebujem konkretne Hauck Duett... Dakujem 🙂

lucia2105
4. mar 2013

@odabinka skus pozriet v xx lutz, tam som videla hauck kociky

lucia2105
4. mar 2013

@smejkoahoj ja som rodila.co potrebujes vediet?

lucia2105
4. mar 2013

@evinkasofinka jeej a kam presne sa stahujete?ze by sme sa nakoniec spoznali aj osobne 😀

evinkasofinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smejkoahoj
5. mar 2013

@odabinka kde sa chystas rodit?pozeram ze sme podobny tyzden 🙂) ja som 17tt a planujem Göttlicher Heiland.Co treba zobrat do porodnice?

julietta246
5. mar 2013

@evinkasofinka Ohladne Ecard, zalezi od toho ci ty alebo manzel aj budete pracovat v Rakusku. V tom pripade zamentnavatel nahlasi zamestnanca do Krankenkasse a je automaticky poisteny. Cela rodina sa moze pripoistit. Ak nie ste zosobaseny, tak partner sa moze pripoistit az po desiatich mesiacoch zitia na tej istej adrese. Ak pracujete na Slovensku, tak v tom pripade treba formular E106, ziadas ho vo svojej slovenskej poistovni, predlozis doklad, ze byvas v Rakusku (mne povedali, ze im staci hocico, dokonca aj prechodny pobyt staci) a nahlasis poistovnu, kde chces byt poistena v Rakusku.

megie
5. mar 2013

čaute.. my by sme chceli do Rakuska tak za rok za dva... ALE. Sára má teraz 5 rokov.. to už pojde aj do školy.. od koľkých rokov sa tam chodí do školy a nebude to problem? pre Sáru ked nevie nemecky? ono je to iné ked je dieťa len v škôlke a len sa tam hra.. rýchlo sa jazyk naučí a pekne to pokračuje a potom ide do školy... ale ako takto?? Chcem ju dať od septembra na nemčinu, alebo letný kurz a potom aj od septembra, bude to stačiť??? 😲

lauraa
5. mar 2013

@megie , tvoje dieta musi prejst vstupnym testom do prveho rocnika.... normalne chodia tieto deticky do pripravky , teda nullteho rocnika, a ina je nemcina ,, ucit sa na kurze ,, a ine je pocut tento prizvuk tu..... najlepsie, dat dieta cim skor do skolky v at alebo teda do predskolskej, tu je inak povinny kvoli integracii alebo rok v skolke min. 16 hod. tyzdennne alebo tento nullty rocnik...

megie
5. mar 2013

@lauraa aha.. no ved ja som si to aj myslela, že ten kurz aj tak nebude bohviečo... ďakujem veľmi pekne za odpoveď 🙂 a ešte mi napadlo, že to aj dieťa, ked už je napríklad na svk v druhom ročníku v škole, tak keby prišlo do AT tak aj tak pojde na rok do toho nultého ročníka? aby si zvyklo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre