Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

saurian
27. máj 2014

@erjona
strasne moc dakujem 🙂 za ochotu, tvoj cas, odpovede.... velka vdaka 😉

erjona
27. máj 2014

@saurian Nemas zaco 😀 A este mozes spomenut, ze uctovne triedy su inak postavene, ako na SVK, takiez, co sa tyka odpisovania aut (mas pravo na vratenie dani), len auta, ktore uvadza na svojich strankach danovy urad - PKW si das do nakladov, ale dane sa ti nevracaju,, toto opatrenie zaviedli kvoli podvodom, co sa robili, ze podnikatel nakupil celej rodine osobne auta a stat musel vracat polozku DPH...

miska_zv
27. máj 2014

Baby co ste sa rozhodli odist do Rakuska? A tie, ktore ste sa pre tento krok aj odvazili a ste spokojne, ako ste postupovali? Hlavne aj s detmi? Ako je to so skolkami? S pracou? V akom meste zijete?
@erjona
@saurian

erjona
27. máj 2014

@miska_zv Ahoj, ja zijem v Rakusku uz vyse 14 rokov, takze aj deti sa tu narodili a vyrastaju tu 😀

miska_zv
27. máj 2014

@erjona Ja mam prckov 10 mesacnu Elku a 3 apol rocneho Miska, ale dnes ma tu v obchode jedna pani tak motivovala ze sa rozhodujem.. Proste.. potrebujem vediet ako by vyzeral ten zaciatok

erjona
27. máj 2014

@miska_zv Fuuu, to ti musia povedat baby, co sa sem stahovali, ja som tu od zaciatku manzelstva, takze ja osobne som neprechadzala tym, cim budes ty,,, Ja mam uz väcsie deti - 10 a 8 rokov 😀 😀 😀

lauraa
28. máj 2014

@miska_zv neviem co si predstavujes...zacat musis hladanim prace....dat dohromady nejake peniazky na byvanie. byty su pomerne drahe.plati Sa kaucia .zvycajne 3 mes.najom niekedy AJ provizia. Skus pozriet na FB skupinu slovaci vo viedni.casto su tam ponuky prace aj bytov.deti mozes dat do Skolky öd 2 1/2roka.len skolka je len do 12 za min.poplatok a poobede Sa plati od 140 € vyssie....praca len na doobedie je skoro nerealna... A samozrejme velmi dolezita je nemcina.... Aj upratovacky Sa ocakava ze ovlada aspon zakladnu komunikaciu...

veronika_s
31. máj 2014

Ahojte, chystame sa stahovat do Linzu, manzel tam ma pracu od jula... tak som len chcela vediet nebyvate tam niektora? Mam z toho hrozu ze nebudem mat ani s kym ist na ihrisko s Hankou..

duska88
31. máj 2014

@veronika_s https://www.modrykonik.sk/group/189/detail/ pridaj sa do skupiny, su tam aj baby z Linzu a okolia 😉

veronika_s
1. jún 2014

@duska88 dakujem ti 🙂

zanet_ronny
2. jún 2014

@kubisova ahoj, kde v at si?

kubisova
3. jún 2014

@zanet_ronny ahoj ak vies kde je Amstetten tak 20 kilometrov este dalej v Bruckbachu

zanet_ronny
3. jún 2014

@kubisova my sme oed bei amstetten ;)

kubisova
3. jún 2014

@zanet_ronny ahaa hej viem kde je Oed....no skoda nemam vodicak by sa mohlo dat aj stretko

zanet_ronny
3. jún 2014

@kubisova tak mozem prist niekedy ja k vam v takom pripade ;)

kubisova
4. jún 2014

@zanet_ronny ahoj no vsak ja by som bola rada. Vsak ja by som aj mojho poziadala a by nas aj k vam zaviezol

zanet_ronny
11. jún 2014

@kubisova mne je to jedno, mozme sa stretnut kdekolvek 🙂

kubisova
13. jún 2014

@zanet_ronny vsak urcite. Ked budes mat kedy cas daj vediet nieco mozme nejak podniknut... a ty chodis do prace

simkovs
26. jún 2014

@anetadavid Ahoj chcela by som sa opýtať či môže mať moje dieťa rakúske občianstvo kde sa narodi V Rakúsku alebo musí mať po rodičoch? Alebo ako by som si mohla ja vybaviť rak . občianstvo čo potrebujem K tomu A tak.... ?? Ďakujem

simkovs
26. jún 2014

@lauraa ja som kdesi čítala V novinách že škôlka je zadarmo. ..

lauraa
26. jún 2014

@simkovs obcianstvo ma dieta automaticky po matke.na rakuske ma narok len vtedy ak je jeden z rodicov obcan rakuska. Skolka zavisi v ktorom Bundesländern.ano aj u nas je od 7 do 12 bez jedla za mini.poplatok..po 12 sa plati a obed stoji 4.30 na den..a to musis mat stastie a dos tat miesto v Gemeindekindergarten...

simkovs
27. jún 2014

My žijeme vo Wien tak o tej škôlke sa budem ešte informovať .... o tom občianstve kamoska vravela že dieťa dostane po 6.rokoch rak . občianstvo. .. počula si o tom dačo? Ďakujem 😉

lauraa
27. jún 2014

@simkovs znova...... obciantvo moze dieta dostat len v pripade ze je jeden z rodicov rakusky obcan, alebo ked nadobudne plnoletost a moze sam on poziadat... inak nie.... jedno ako dlho tu zije , ci sa tu narodil a pod.... 😉
o skolke vo viedni sa treba pomaly informovat pri porode...ako mas velke dieta?

duska88
28. jún 2014

@simkovs hod si do wikipedii Österreichische Staatsbürgerschaft a precitaj si odsek Einbürgerung mit Rechtsanspruch 🙂 som na mobile, neodosle mi link..

silvuska47
28. jún 2014

@duska88 ako sa dostanem do skupiny prosím?som pri Linzi asi 14km...vdaka

duska88
28. jún 2014

@silvuska47 modrykonik.sk/group/189/

simkovs
29. jún 2014

@lauraa ešte nemám ešte len čakáme 🙂 ale tak sa pomaly informujem dopredu aby som vedela aspoň približne čo ma čaká... 😀 Ďakujem

simkovs
29. jún 2014

@lauraa Ďakujem 😉

denaalubos
5. júl 2014

Ahojte viem mi niekto poradit. Ked uz zijeme v At a mala ma teraz 2, 5roka a ked by som sa chcela s malou docasne vratit na Sk ci by som tam dostala aj matersku este toho pol roka? Normalne prihlasena na pobyt a vsetko by som bola.

denaalubos
5. júl 2014

A nie je to o tom ze sa mi nechce tu ist do prace ale ine dovody...radsej napisem do IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre