Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

galina75
21. máj 2007

Ale hej, ved na tu cast, ked budeme zariadovat sa uz aj ja tesim.
Mne uz bude stacit, ked budu hotove vnutorne steny a ked si budeme uz vediet tie izby viac predstavit. Zajtra idem pozriet na pozemok, tak som zvedava.
No je to vela prace, ale nam to stavia firma, tak tu pracu my zatial nemame. Markus tam chodi kazdy den po praci a skontroluje co urobili noveho. Nasa praca sa zacne az ked tam bude uz omietka a kurenie. My budeme malovat, davat podlahu a dlazdice. Kuchynu mame uz vybratu a objednanu, caka iba na termin kedy ju mozu namontovat. Vela nabytku neplanujeme, no ved uvidime.

No ohladne toho automatickeho povolenia by som sa radsej informovala, aby si nebola potom zybtocne sklamana. Drzim palce. Gala

monja
21. máj 2007

ahoj holky,
jmenuji se Monika jsem Ceska, vdana od lonska ve Vidni.
chci se zeptat,nehledate nekdo nahodou byt?je to 23.okres,opravdu velice klidne misto,2+1,kuchyn je mala,ale staci, 70m v podkrovi, 3.patro.byt ve velmi dobrem stavu (manza je sikulka)
byt neni nas,je to ÖSW,najemne je nizke a plati se jeste Bauanteil Kosten,ale to nevim,kolik bude.
k dispozici by byl od septembra.
jestli mate nekdo zajem,tak klidne pisnete!!diky Monca

silvia2406
21. máj 2007

ahoj monja, pozri si IP 🙂
silvia

silvia2406
21. máj 2007

gala... ved prave, ze sme sa uz informovali, povedali, ze je to automaticky, ale oni si môzu este nieco vymysliet, ked pride na lamanie chleba. 😠

boldy
21. máj 2007

Zdravim vsetke kocky a dakujem za privitanie 🙂

galina75
21. máj 2007

ahoj Monja, ja sic enehladam, ale jedna moja kamaratka hlada a kolko je to najomne a ten "Bauanteil" ??? Gala. Sice 2+1 jej bude asi moc drahe, ona by potrebovala asi iba 2 izbovy ☹ No daj vediet.

silvia2406
21. máj 2007

ahoj boldy, tak este raz vitaj 🙂 ako pokracuju plany so stahovanim do viedne?

boldy
21. máj 2007

nuz su pozastavene nakolko chlapa mam na vojne a ja musim dostudovat.. ale v juni pojdem na par dni do viedne... ty uz tam byvas alebo tiez stahujes?

silvia2406
21. máj 2007

ja tu byvam od jula minuleho roka, takze uz pomaly to bude rok. neviem, ale asi som nepostrehla, tvoj priatel je z rakuska?

boldy
21. máj 2007

tak si tam uz "zabydlena"... ano on je rakusan, ma obcianstvo... pracujes tam?

silvia2406
21. máj 2007

pracujem zatial ako au-pair, ale ako som uz spominala, dufam, ze sa mi podari dostat pracovne povolenie a budem môct robit normalnu pracu, aj ked moja nemcina este nie je super.

boldy
21. máj 2007

tak drzim palceky s tym povolenim... nuz moja nemcina tiez nic moc nakolko som sa venovala anglictine, takze zacnu aj mne krute chvile s tou nemcinou... 🙂

silvia2406
21. máj 2007

vies predsa je to len trosku ine s tou nemcinou, ked je tvoj priatel rakusak, aj ked si spominala, ze komunikujete v anglictine. ked prides sem budes jednoducho prinutena hovorit po nemecky, a preto si myslim, ze sa ani nenezdas a budete vy dvaja medzi sebou sprechovat jedna radost. 😉

boldy
21. máj 2007

no problem je v tom, ze on sice je rakusak, ale nie original od malicka takze nam (vlastne mne) to reze lepsie po anglicky 😉 ale verim, ze casom sa to na mna chyti urcite... bola som tam pred mesiacom tak som sa snazila, no ale tak nic moc s mojim prizvukom 🙂v ktorej casti byvate?

silvia2406
21. máj 2007

my byvame v 12. bezirku, manzel robi na zaciatku 5.-teho, do roboty to ma nejakych 7 minut, ale chceme sa stahovat, nas bytik je fajn, az nato, ze je na prvom poschodi a domy oproti brania slniecku, takze je dost chladny a tmavy. chceme preto nieco ine. najprv sme chceli nieco blizko prace, ale cez vikend sme boli na prechadzke pri dunaji a zhodli sme sa, ze bolo by fajn mat byt niekde, kde je viac zelene, tak este uvidime.

boldy
21. máj 2007

nuz my mame bytik v Handelskai (pri milenium centre) pri Dunaji, ale tiez nemame slniecko priamo do okien takze je tam dost chladno... chceme tiez menit neskor lebo sa mi vidi malicky pre dvoch... ☹ tiez musime nieco vymysliet

silvia2406
21. máj 2007

to poznam, na Handelskai vystupujem, ked idem po maleho do skoly, on chodi do Europaische schule na Vorgartnerstrasse, tam je to prostredie tiez pekne.
kedy vlastne zacinate so snazilkovanim? 😉

boldy
21. máj 2007

no vidis mozno sa aj niekedy tam stretneme 🙂 nuz mi sme mali par pokusov, ale stale mi to vychadza na neplodne dni, kedze nie sme spolu stale len par dni, co pridem za nim ... nuz od augusta by sme uz chceli zacat, kedze budem tam uz viacmenej stale, vlastne moj partner sa snazi uz 😀 , ale ja chcem az po svadbe... ale ked sa chyti pred tym nebudem nespokojna urcite 🙂bude ako ma... a vy ako?

silvia2406
21. máj 2007

ja by som uz veeeeeeelmi chcela a moj manzelik tiez 🙂 , ale ja prave koncim stvrty rocnik vysky, studujem dokonca na Slovensku, takze chodila som domov skoro kazdy vikend, ked boli prednasky a teraz priblizne kazdy druhy na skusky, takze myslim, ze by to bolo velmi narocne a unavne cestovat s bruskom. 😖 mozno buduci rok hned na zaciatku, ked uz nebudem musiet chodit do skoly na prednasky a skusky ale len na konzultacie s diplomovkou (ktorých je podstatne menej), tak by sme mozno zacali snazilkovat. vsak uvidime, ale keby sa teraz pritrafilo, nebola by som nestastna, 😀 uz nejako by sme to hadam zvladli, no nie? 😉

boldy
21. máj 2007

tak ako hovoris... ja som tiez teraz vo stvrtok rocniku, ale ja uz koncim prave koncom jula aj s diplomovkou... takze myslim, ze mame podobny problem... ja tiez som nechcela ked mam stresy s bruskom a este pred svadbou, ale on ze to zvladneme... tak zatial nevyslo, mozno teraz ked budeme opat spolu tak sa posnazi 🙂... no plus ja ani nie som teraz na sk ale v rumunsku v bukuresti... tak asi budeme na tom termine pracovat spolocne my dve 🙂

silvia2406
21. máj 2007

to by bolo fajn, mat sa s kym podelit o rovnake starosti, radosti. ono nie je to az take jednoduche zit tu bez rodiny, priatelov, znamych. rakusania su strasne nepripustni, budu sa na teba usmievat, rozhovor bude super, budu k tebe mili, ale blizsie k telu si ta pripusti maloktory, ale to je iba môj nazor, mozno niekto iny ma ine skusenosti.
chcela som tym povedat, ze by bolo fajn, vyjst si s nejakou babou na kafco alebo len tak po obchodoch. môj manzel mi robi rad spolocnost, ale co mu vlastne ine zostava 😉 , ale predsa len, raz za cas potrebujes aj babsku spolocnost, no nie? 😀

boldy
21. máj 2007

mas v tom pravdu... ja som tiez mala presne taky pocit, ked som tam bola ako ty... nuz rakusania su teda divni ozaj... ved ja uz teraz premyslam, ze ako to zvladnem, bez rodiny a priatelov...nikoho ineho tam nemam len jeho... a bola by som rada mat kamosky urcite obcas si vyjst von a nehovorim ak budeme mat obidve rovnanky plan 🙂 tak dufam, ze sa stretneme a aby sme sa necitili tak same tam, lebo ozaj treba niekedy aj s babou rozpravat nielen s partnermi no nie 🙂

silvia2406
21. máj 2007

som rada, ze mas podobny nazor, ja budem veeeeelmi rada, keby sme sa stretli. bolo by fajn urobit aj stretko rakusaniek - buducich snaziliek, snaziliek, tehuliek ci maminiek, no nie?
ozaj co teraz robisv rumunsku, si tam kvôli skole?

boldy
21. máj 2007

samozrejme to by bolo fajn sa stretnut...ja by som mala byt okolo 18.juna vo viedni... ale urobit stretko s viacerymi urcite tiez je fajn ale asi dost narocne to dat dokopy... ano som tu kvoli skole

silvia2406
21. máj 2007

ked uz nie vsetky, tak ja sa stretnem rada 😉 ja mam 16. juna poslednu skusku zo stvrtaku a potom mam so skolou az do oktobra volno, taaaaak sa tesim 😀 , no a vnedelu sa samozrejme vraciam do viedne, takze potom môzeme nieco dohodnut, ak by si mala cas, ale mozno sa budes chciet trosku zabývat.

boldy
21. máj 2007

budem rada, samozrejme si najdem cas... len potom mi hod do posty ak mas nejake to tel. cislo v rakusku aby sme sa nakontaktovali... tesim sa aj ja, ze budeme moct niekde skocit spolu a necitit sa tak same 🙂... dobre silvy idem ja dnes tak vecer potom alebo zajtra pokecame... prajem pekny den papa 😉

silvia2406
21. máj 2007

dakujem, aj ja ti prajem pekny zvysok dna, ak sa ti bude dat tak sa ozvi, cislo potom poslem. ahoj... 🙂

alexa27
21. máj 2007

waw, baby, vy ste sa dnes pekne rozpisali 😀 super. ja som dneska moc nestihala, aj teraz uz musim utekat, tak zajtra vam napisem. aj ja sa vam chcem vtirknut potom na to stretko, ked nejake zorganizujeme. len my tu od polky juna do polky jula nie sme, kvoli tej nasej dovce, tak by bolo super keby sme mohli nieco podniknut az od druhej polky jula. niektoru sobotu trebars. jeeej, moc by som sa na vas tesila. musime drzat spolu v tej "dalekej" cudzine 😀 . a ked budemem raz spolu kocikovat, to bude uplne uzasne 😵 😵 . papa, letim. zajtra som tu ako na koni.

silvia2406
21. máj 2007

my budeme len rady, ked sa ku nam vtriete vsetky 😉
tak zajtra 🙂

alexa27
22. máj 2007

Dobre ranecko 🙂 , dnes mame krasny slnecny dnik 😎 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre