Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
9. máj 2008

Dobre kocky,ja uz znovu frcim k mamine.
Zajtra idem do Ba,nech si vydim aspon na par hodin manzela 😅
Tak sa drzkajte,hlavne ty Bejby,urcite vsetko zvladnes na 1 a onedlho budes drzat v naruci svoju malu Natalku.

bejby29
9. máj 2008

Ahoj Mayi, pekny vikend u maminy, ja som zaspala tak nahle 😵

bejby29
9. máj 2008

Kocky, asi si uz uzivate vikendik, je tu niekto??

silvia2406
9. máj 2008

ahoj bejby, ja som tu este 🙂
ale idem este zehlit a pripravit veci na zajtra. budem buduci tyzden som na svk a vo stvrtok sa chystame aj s nasimi naspat do rakuska, sa tesim ako mala, pretoze za cely ten cas ako sme tu, nas este neboli pozriet, tak sa tesim na spolocny predlzeny vikend, dufam, ze nam bude priat pocasie. 🙂

bejby, tebe este raz prajem bezproblemovy a co najmenej bolestivy porod. uz sa natalky urcite nevies dockat. 😉 aj ja sa uz tesim na fotocky 😉

vam ostatnym tiez prajem krasny vikend a este krajsi buduci tyzden. zatial sa majte pekne. ozvem sa ako som dopadla, duam, ze to budu pozitivne spravy 😅

silvia2406
9. máj 2008

jeeejda, pisem jak tatar, ale dufam, ze podstatu pochopite. ze vraj "budem buduci tyzden som na svk" 😀 😀 😀 to je prepracovanost v kombinacii s tehu demenciou, no tazka to diagnoza 😎 😀

bejby29
9. máj 2008

Silvi, tak aj ty mi uz utekas, no to je toho.. 😉 Robila som veceru, tak vam prajem krasny vikend aj malickemu drobcekovi v brusku, nech ju starka dobre vykrmi.. Ja som vzdy priberala tak 0.5 do 1 kg mesacne a potom som prisla po Vianociach od maminy a bum, ze 4 kila.. Pepi (to bola moja hebamme v Spanielsku) sa az oci v hlave pretocili. Tak pekny vikend, papa a dakujem, ze na mna myslite babule

bejby29
10. máj 2008

No caute kocky, dnes to tu riadne spi 😵

twix
10. máj 2008

ahoj bejby, tak este stale si 2in1 🙂 ale kazdu chvilku to pride 🙂 najhorsie su tie posledne dni, no a ak sa potom
este prenasa, tak to je hrozne. ja som si uz tak strasne priala, nech sa mala narodi a ona nie a nie prist. stvrty den
po termine som si sama odcupkala na kontrolu - ze ved ma aj tak zase poslu domov, nech manzelik ide kludne
do roboty 🙂 no a tam mi praskla fruchtblase a uz som mu volala, ze ma prist 🙂 a mala sa strasne poponahlala,
co bolo dobre. tiez ti prajem, nech odrodis rychlo. drz sa a potom sa ozvi, nech vieme, aky bol porod.

jasterka
10. máj 2008

Ahojte,aj my sme sa rozhodli vcera ist na Slovensko,tak ma zase maminka obskauje a je mi dobre 🙂 a tiez tu len priberam 😅

Bejby,malickej je tak dobre v brusku,ze sa jej ani moc nechce,co?Ako sa citis?dufam,ze ta aspon nic neboli...
inak,kto bude stebou po porode,pride ti niekto pomoct? A bude otecko pri porode?
Drz sa a odychuj. 🙂

Vsetkym tehulkam,mamulka a detickam krasny vikend zelam 🙂

bejby29
10. máj 2008

Jasterka, to poznam s tym vykrmovanim 😀 😀 u maminky, mna to stalo za 2 tyzdne 4 kila, ako som uz pisala 😅 😅 Este stale som ako som, dnes ma ale serie (sorry za vyraz) drahy, tak mam nanic naladu 😢 Idem kukat nemecku Superstar, prajem vam krasny vecer..
Twix, ja len dufam, ze nebudem prenasat ☹ a dufam, ze porod bude v pohode..

bejby29
10. máj 2008

Caute kocky tak uz som v nemocnici, o desiatej vcera vecer mi praskla voda ale nemam kontrakcie, tak cakam.. Som na svojej izbe a cakam, ze to uz pomaly sa rozbehne.. Pate a drzte palceky

maya01
11. máj 2008

Juuuuuuj Bejby,drziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim palce,nech vsetko dobre dopadne.
A mozno uz v tomto case drzis svoju malinku v naruci 😵 😵 😵
Daj co najskor vediet....

Kde ste vsetky kocky?
Dufam,ze mate vsetky krasny vikend este aj pocasicko praje.

maya01
11. máj 2008

Vsetkym maminka a aj cakatelkam prajem krasny den matiek.

bejby29
11. máj 2008

Ahojte kocky, tak moja mala Natalka sa narodila o 09.12 dnes rano, miery 3580 g a 53 cm 😀 😀 Dala mi riadne zabrat ale stoji to za to.. Vobec neplacka a je velmi dobre dietatko.. Krasny den matiek, ja som dostala naozaj nadherny darcek

maya01
11. máj 2008

Bejby gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵
Nakoniec vsetko dobre dopadlo a zvladla si to na 1.
Dostala si ten najkrajsi darcek ku dnu matiek.
Mala ma uz hned od narodenia modelkovske miery.
Poriadne si oddychni a zotav sa.
Uz som strasne zvedava na fotky malej.
Krasny den.

twix
11. máj 2008

Bejby tiez gratulujem! to je super, ze uz mas malu pri sebe. 🙂
uz sa tesime na fotky. ked si najdes cas medzi kojenim a prebalovanim,
tak napis trosku podrobnejsie, ako prebiehal porod.
drzim palce, nech si na seba rychlo zvyknete a nech mala moc neplace!!

bejby29
11. máj 2008

Dakujem Vam, babenky. No, k tomu porodu, o 22.00 v sobotu mi praskla voda (ako z lavora 😀 ) no a sanitka ma prisla zobrat domov, prisli sme do nemocky a nemala som ziadne kontrakcie tak ma napojili na pristroj a zmerali krcok.. Potom ma poslali na izbu a tak okolo tretej som zacala mat prve silne kontrakcie tak mi pichli epidural.. Zaspala som a zobudila som sa o siestej, dali mi zas epi no a rodit som zacala o osmej, nebolo to moc prijemne, ale vsetko je zabudnute 😉 Takze bolesti som mala tak dokopy 1 a pol hodiny.. A o 09.12 sa narodil nas chrobacik.. Je to nadherny pocit, ale vsak to poznate 😉

maya01
11. máj 2008

Bejby,tak si mala super porod...
Bolesti len 1 a pol hodiny 😲 to ja nemozem povedat 😖
Ale mas pravdu,na vsetko sa da velmi rychlo zabudnut,ked drzis ten maly zazrak v naruci.
Prajem Vam obidvom nech sa Vam dari a malinkej nech rastie len do krasy...
Ozaj a mas uz mliecko,kojis?

ronnda
11. máj 2008

tak my jsme se prave vratili z ceska a ctu tu takove krasne zpravicky!
mila bejby - moc ti gratuluji, svatek matek jsi opravdu oslavila jak se patri 🙂 urcite jste moc stastni a pysni rodice. preji natalce at je zdrava a spokojena a tobe at se brzy zotavis. tak se opatrujte mamko!

bejby29
12. máj 2008

Dobre ranko, babenky.. Dakujem vam naozaj za blahopriania, ste zlate 😉 Dnes uz nemozem od siestej spat, chyba mi moje babatko a moj drahy 😢 tak som sa dala dokopy a teraz si idem vyzdvihnut moju malicku.. Prajem vam krasny dnik

maya01
12. máj 2008

Dobre rano kocky,

Bejby,vydrz len par dni a budes aj so svojou princeznou doma.
Teda ty mas ale energie,ja som nebola schopna sa dva dni postavit z postele.... 😅

Ja si uzivam posledne rano,ked sa nemusim nahanat a stresovat...
Zajra uz idem do roboty,ale na druhej strane sa uz tesim.

Ako ste vsetky vikendovali?

Pekny den prajem.

wienika
12. máj 2008

ahojte babulky....
trosku mi trvalo kym som si vas stihla precitat a hned super sprava,,,,bejby gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem z celeho srdca, je to uzasneee....tesim sa a prajem vam s natalkou vela zdravicka a stasticka....
ja som inac na teba dost myslela v tom taliansku, asi som to vybosorovala, lebo akosi som citila, ze ked pridem a kuknem na MK, ze uz budes maminka.... 😉 natka sa narodila o 2 dni skorej, ze? a ako sa citis, mozes sediet?

nam bolo fajn, vsetko sme zvladli, maminka mi hrozne s leou pomohla, lebo manzel nemal cas, ked harl same zapasy a my sme sa spacirovali na plazi, trosku ponakupovali, oplieskali straaasne vela penazi, ale nevadi, stalo to za to. lea celu cestu vydrzala super, trosku pospala a potom ju mamina zabavala.
a manzelov team vyhral pohar, tak to bola super bodka za nasim vyletom..... 🙂

co sa tyka tych vysetreni, ja som si dala urobit aj combined test a tripple test za tych 77 euro, uz neviem , ktory to presne bol, aspon som mala istotu, resp.lepsi pocit, lebo ja som bola dost psycho pocas tehu..stale som sa bala, ze lea nebude zdrava....no hroznee....ale plodovu vodu som nechcela, mozno pri dalsom tehu, to uz budem mat nad 35(ak sa vobec zadari)...
kazda sa musi rozhodnut podla seba, kedysi neboli vobec ziadne moznosti, nase babky a maminy mohli len dufat, ze bude vsetko ok.cim viac vieme a citame, tym je to asi horsie... 😒

babule, musim ist, este som v blave, ale chcem pomoct mamine v zahrade, ale vecer budem vo viedni, tak sa prihlasim....prajem vsetkym krasny den.......papa

maya01
12. máj 2008

Ahojte kocky,
kde ste vsetky?
To krasne pocasie Vas urcite vyhnalo von...
Treba si ho uzit.
Ja som bola dnes so Samkom skoro 4hod. v parku,vratili sme sa uplne zmoreni.
Samko uz o siedme zaspal.
Aj tak dobre,lebo zajtre musime skoro vstavat,praca vola.... 😅

Prajem Vam vsetkym krasny vecer.

jasterka
12. máj 2008

Ahojte,my sme sa tiez akurat vratili so Slovenska,a ja hned zapinam doma konika a co nevidim.
z tehulky mamicka 🙂 a na den matiek,fakt krasny darcek 🙂

S celeho srdca ti tiez Bejby gratulujem k Natalke,a tesim sa na vsetko ,co sa od vas naucime 😉
Zelam ti nech sa sa citis dobre,a pri sile. 🙂

Wienika,no vidis ako ste to krasne tiez zvladli a este si aj vyletik uzili,este ze mame tie maminky 😉 aj ja sa na moju spolieham,dufam,ze bude moc byt tiez casto s nami.

Babulky,verim,ze ste vsetky mali krasny slnecny predlzeny vikend a ze ste i ho naplno uzili. 😉

lieska
13. máj 2008

Bejby, GRATULUJEEEM!!!!!!!!!! No to je fakt krasny darcek k dnu matiek! Juuj, z celeho srdca Ti zelam, nech to uz teraz vsetko bezi ako po masle (ziadne bolesti a cudne vystrelivania k srdcu), vsetko naj tebe aj malinkej!!!

Jaaaj baby, dva tyzdne som dobiehala citat vsetky prispevky!!! A ani nahodou som nestihala odpisat. Kazde rano som si napisala na kt. strane som prestala a o den tam uz bolo +5 stran!

No ale apson strucne:

Miriam, vitaj!!!! Dalsia Nitranka v Rakusku??? Wow! Ja som tiez z Nitry! ... len mladsi rocnik ako ty s Mayou.

Wieni, to s tym Parizom som uplne vedela o com pises, mysme tak pred 1,5 rokom skoncili v Londyne. Az na to, ze to nebola nasa chyba, proste debili tam mali zas raz sprisnene kontroly a my sme uz boli po check in ... jednoducho len cez tie kontrolery to trvalo strasne dlho a lietadlo si jednoducho odletelo, vobec nikoho netankovalo, ze im tam chybaju ludia, ktori su zacheckovani!
Tak ako pises ... bolo treba kupit nove letenky (drahsie ako tie prve) a prespat na letisku!!!! V zivote nikdy viac Ryan Air!! (Inac su Iri, ja som tam samozrejme pisala staznost, aj na letisko v Londyne, no ale hovlajz mam z toho, kazdy sa vyhovaral na toho druheho)!

Jasterka, Silvi ... tak vy ste Rh negativne??? Ja som pozitiv (asi prvy krat v zivote to znamena pre mna ozaj nieco pozitivne)! Ja som si Silvi tiez nedala robit ten triple test...ani ziadne ine geneticke, len organ screening (ten mam tusim o mesiac) a take testy, v pripade kt. ked bude vysledok nie OK sa da aj nieco robit. S genetikou uz nenarobia nic! Ale tak ako tu uz niekto pisal, treba mysliet pozitivne a ak sa v rodine nic nevyskytuje, tak nema preco byt nieco v neporiadku (samozrejme ak aj tehu je v poriadku)!

Mna zacalo minuly tyzden pobolievat brucho, na stranach a dolu, take stipkanie a ako keby natahovanie. No vysrata (s prepacenim za vyraz) som bola ako stolverka.Na druhy den som musela ist k lekarovi, lebo o 3 tyzdne mam ist z roboty na vystavu do Nemecka. Bude to tri dni, len mi kusi dat kazdy, co ma v zadku dierku povolenie, ze mozem ist. Uz volali s inspektoratom prace, ti to povolili (ze to je cez tyzden, nebudem tam sama a je tam moznost prvej pomoci). Musela som si to ale dat odobrit aj u lekara (ten v tom nevidi ziaden problem, mam len obcas vstat, poprechadzat sa, hybat nohami, ked sedim a vela pit), tak som sa ho pytala aj na tie moje bolesti a zacal sa usmievat pri tretom slove popod fuzy, ze to je ok a normalne, ze to mi rastie maternica!

Bolo mi to aj take komicke, ale kaslat na to, vsak sa radcsej 100x spytam akob ysom mala nieco podcenit!

Tak baby, konecne som si aj ja "kecla".... 😀
Krasny dnik vsetkym!!!!

lieska
13. máj 2008

Ozik a kto to premenoval tu nasu temu???? Som zostala dobre zmatena ... 😉

maya01
13. máj 2008

Dobre ranko,

Liska,vitaj naspät,uz si nam tu chybala.
Super,ze je s miminkom vsetko ok.

Wienika,tak ste mali nadherny vikend 😵 😵 😵
Ste si krasne uzili...

Ja uz zarezavam v robote,kopeeeec roboty 😝

Krasny dnik.

wienika
13. máj 2008

caute baby, kde ste vsetky?

lieska, jej po dlhej dobe si sa konecne ozvala, uz som sa bala, ci je vsetko ok. ja som isla k lekarovi presne s tou istou otazkou, ze ma pobolieva brucho, ze to tam tak taha, tiez sa smial popod fuzy.....ale odkial sme to mali vediet, ked sme este nerodili, no nie? a presne ako hovoris, radsej sa 100 krat spytam.....ale som rada, ze je vsetko ok...
ked som sa sem prvy krat ,,vtrela,, tak ste boli este snazilky, ty a silvia, no a teraz vam uz svietia pri mene ,,tt,,-no uzasneee...ale to letiiiii.... 😉 ani sa nenazdame a budeme sa tu vytesovat ako z bejby....ozaj, ktora z vas ma prva termin? viedencanka?

maya, tak ty uz zarezavas? ozaj ako domcek?

wienika
13. máj 2008

ozaj, aj ja som sa uz pytala, ze kto nam premenoval temu? urcite je to takto lepsie, lebo sme tu take pomiesane aj tehule aj snazilky aj maminky..... 😉

maya01
13. máj 2008

Ahoj Wieni,
ja uz zarezavam 😝 roboty a roboty a dnes my bolo povedane,ze na buduci mesiac budeme stale behat do Viedne,uz sa tesim 🤐

Domcek caka,caka...
Manzel chce este vyjednat cenu,lebo on este nie je kompletne dostavany...
Tak uvidime.
Ale uz sa tesim,ked sa znova prestahujeme do Viedne,uz sa neviem dockat.
Som uplne vycerpana z tohto hore-dole...
A ako sa ma mala Leuska?
Uza papa lepsie?
Ozaj kraaaasne fotky,ved ona vyzera na nich ako taka mala baculka,dobre zivene dieta 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre