Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
13. máj 2008

hezky den, tak uz se taky hlasim.
wienika - jsem rada, ze jste si ten vikend tak uzili a jeste jste i nakoupili! lea je sikovna, jak to krasne zvladla.
my jsme se taky meli fajn, skoro porad venku, a mame taky duvod k oslave, uplne jsem to tu zapomnela zminit, ale nici uz konecne vylezl ten dlouho ocekavany zoubek 😀
jeste se tu ukazu, musim utikat za malou.

bejby29
13. máj 2008

Dobre ranko kocky, tak som tu len na skok, vcera vecer ma "kopli" hormony, stale som chcela len plakat ale od stastia a nemohla som spat.. Uplne mi v hlave beha, ci sa dokazem o malicku postarat a ci je nahodou neublizim.. No, proste hormony - stalo sa to aj Vam??
Wieni, kedy si isla domov z nemocky, ked si mala Leusku?? Tiez ste nemohli spavat zo strachu, ze sa malej/malemu nieco prihodi??

wienika
13. máj 2008

maya, tak to ti verim, ze sa uz tesis, neviem, ci by som to ja zvladla, bez manzela....takisto obdivujem viedencanku....
dakujem za pochvalu leusky, ano ona vyzera ako dobre zivena, ale len na fotkach, inac je fakt drobna, ked ju uvidis nazivo a porovnas s nici od roondy alebo leni od tiny, je tam dost velky rozdiel...s tym papanim je to stale bieda, ale su dni, ked zje aspon trosku ako napriklad vcera...vtedy som trosku kludnejsia. dokonca dnes v noci prespala celu, bez papania, flasku dostala az rano o 6.45....ale to len preto, lebo vecer sa dobre najedla.....ale to sa stava asi raz za mesiac 😉

maya01
13. máj 2008

Ronnda,gratulujeme k prvemu zubku 😀

wienika
13. máj 2008

ronnda, super, konecne zubok......a ako to zvlada? placka alebo jej vysiel bez problemov?

bejby, to su uplne normalne pocity, ja som tiez plakala, ale neviem ci od stastia alebo strachu ako to cele zvladnem...ale trvalo to kratko...musite si na seba zvyknut, je to obrovska zmena.
a tiez som v nemocke bola nervozna, ked mi ju sestricky nedoniesli na krmenie...uz som robila paniku, ze preco....ja som ju ale na noc nechavala u nich, aby som si este oddychla.....cez den som si ju vychutnavala...
si sama na izbe? vcera som sla okolo, aj som rozmyslala, ez ta dojdem kuknut, ale netrufla som si... 😉 mna pustili na 4 den, lea sa narodila v stredu a v nedelu poobede som sla het...musi ti to tvoj dr odobrit, ak sa dobre citis, nie je dovod ostavat dlhsie.....myslim, ze zajtra by si uz mohla....skus sa spytat...robili malej uz kontrolu klbikov a usiek? pri odchode jej este doberu krv z paty...
inac sa ako citis v nemocnici, ako v hoteli, ze? a jedlo?

maya01
13. máj 2008

Bejby,myslim,ze kazda zena po porode ma take pocity.
Ja som bola v nemocke ok,tam som mala istotu,ze ked nieco neviem,poradia mi...
Ale,ked som prisla domov,to boli stresy,hlavne s kojenim,moj maly vobec nechcel a ja som sa trapila a trapila. Nastastie,ze som mala pumpu...
A tebe ako ide kojenie?

Wieni,noooo uz som strasne zvedava na vas vsetky.
Uz sa tesim,ked budeme na trvalo vo Viedni... 😉
Wieni a hlavne je,ze malinka je zdrava a spokojna...

ronnda
13. máj 2008

maya, wienika - dekujeme za gratulace k zoubku. jak mela tenkrat ty teploty, pak ji napuchla dasen a asi tyden po tech teplotach dasen praskla a pred vikendem uz byla videt spicka zoubku. byla uplakana jen kdyz mela ty tri dny teploty, ted je uplne v pohode, vesela, usmevava, papa lip, ale zeleninku ted moc nechce, ale stale ma zasoby tuku, tak se tim nezabyvam.

wienika - to je parada, ze lea prespala celou noc. nici se to taky obcas povede, kdyz je hodne unavena. my jsme vcera byli na navsteve kamaradky, co ma 1,5 roku chlapecka a 1 tyden chlapecka, kdyz jsme se bavily o tom, ze nici jeste v noci jednou papa, tak se na me tak skarede podivala, jako ze to neni normalni, uplne z toho pohledu sel strach a ze jejich malej spaval v noci temer od narozeni, no pripadala jsem si chvilku zase jako neschopna matka, nastesti jsem to pak hned pustila z hlavy...
myslim, ze je to individualni a kdyz ma proste hlad, tak co bych ji to mlicko nedala, to vstavani mi nevadi, uz jsem si zvykla. myslim, ze i twix tu psala, ze laura taky jeste v noci papka.

bejby - uplne chapu tvoje pocity, byla jsem na tom podobne, hodne jsem plakala, nevedela jsem ani proc a ty stavy strachu o malou jsem mela taky, zive si na to vzpominam. je to normalni, jsou to hormony, uvidis, ze se to pak uklidni, u me to tedy docela trvalo 😉
musis byt moc stastna mamicka, uz se tesim na dalsi stretko, kde uz nas treba bude vic, maya uz se treba taky mezitim presune do vidne.

musim jit neco delat, mala spi a chci s ni pak vyrazit ven.

wienika - jak ti ted lea spava? nici ma ted vetsinou uz jen dva spanky - dopoledne a odpoledne. ovsem je to problem uspat ji v kocarku, kdyz se to odpoledne po dlouhe dobe povede, spi neklidne, vse ji probouzi a spi tak pul hodinky. lip se vyspi v postylce, to ma pak i lepsi naladu a i v noci lip spi. tak dnes chci jit jen po obede na prochazku a pak domu at se vyspi a pak asi zase vyrazime, kdyz je tak krasne, uplne leto!

wienika
13. máj 2008

ronnda, mne lea spi takisto, uz len dvakrat do dna....tu vo viedni, v bratislave mi spi kratsie, ale castejsie, tak neviem. a to s tym nocnym papanim je v pohode, i ked tiez som pocula, ze take velke deti ako mame my by uz nemali v noci jest. mne to tiez nevadi, som praveze stastna, ze aspon v noci sa riadne napije mliecka. teraz je tomu par dni, co prespi skoro celu noc, tak uvidime ako to pojde dalej.
inac mne tiez spi najradsej v postielke, v kociku ju vzdy nieco alebo niekto zobudi, lea musi mat absolutny klud na spanie....
a vobec si nevsimaj co hovoria ini, samozrejme ze sa lahko hovori rodicom, ktori maju take deti, ze im skoro od narodenia prespia cele noci. mam jednu znamu, jej dcera ma 15, ona 35 a teraz caka tiez babatko. hovorila, ze pri prvej dcere, tym, ze nekojila, jej prespala az 15 hodin, predtym vypila dve flase, no hej, to sa jej lahko hovori. som zvedava, ci to tak bude aj pri druhom, neviem, ma taky zvlastny nazor na kojenie, myslim, ze kojit zasa nechce, nechapem, ved to je to najlepsie pre babo. uvidime...ja si take reci nevsimam, hlavne kazde babo je ine, ono samo vie co potrebuje. mne to tiez vobec nevadilo, ze som na zaciatku vstavala kazde tri-styri hodiny a neskor raz v noci....
a co sa tyka tej zeleninky, lea ju prestala jest presne vtedy,ked sa jej predral 1 zubok...dufam, ze to u vas tak nebude...drzim palceky 😉

jasterka
13. máj 2008

Ahojte babulky,hned rano a uz zapisane dve strany 🙂 super,ze to tu zije.
Velmi sa tesim,ze napisala Lieska,uz som sa obavala,ze si nasla inu partiu ☹ a to ona je len pracovne vytazena 🙂
Teda neviem,ako to zvladas,ja este stale prechadzam fazou spania ako zimny medved,ale citim sa uz lepsie.
Vsak uz som aj v druhom trimestri,tak teraz som uz plna ocakvania na tie zavaly energie,co maju udajne prist...tie aj potrebujem ako sol. 😉

Bejby,verim tomu ,ze sa s tebou hormonky zahravaju,lebo aj mne ked som si citala ,co si napisala,ako sa bojis ci to zvladnes....vyhrkli slzy,ja uz teraz mam take vypadky,takze ty mas na ne plne pravo...ja uz taaaaaaak chcem byt na tvojom mieste...drz sa a pozdrav aj malicku,dufam,ze sa coskoro osobne zoznamime.... 🙂

To mame ale dalsi nadherny den a ja sa musim trepat do WGKK 😒 ,takze sa zatial majte a uzivajte si slniecka.

ronnda
13. máj 2008

wienika - ty nase lvice jsou si ale podobne co 🙂 i my, kdyz jsme v brne, tak spi casteji a kratsi useky, doma ma proste nejvic klidu. s tou zeleninkou uvidim, no uplne by to odpovidalo - prvni zoubek venku, zelenina neeeee! a jeste jsem ti chtela napsat, ze leu s nasi nici nemuzeme srovnavat, nici je hodne velika, vsichni si uz mysli, ze chodi. ona proste mela takovou chut do jidla, tak jsem ji jen krmila a krmila 😖 urcite to vybeha!

miriam25
13. máj 2008

wienika - asi tu nie si, citala som, ze niekam letite, tak dufam, ze ste mali krasne pocasie a ze vam bolo super. Moj maly bude mat zajtra 7 mesiacov. Spinka pomerne dost. Vecer okolo 7 ho davame do postielky a spinka do rana do 6. Potom sa len napapa a dam ho naspat a spinka do takej 8. Okolo pol 11 ho davam zasa a to spinka taku hodinku, niekedy trosku viac. No a poobede okolo tej 2-3 ho este raz davam, lebo by mi do 7 nevydrzal a tiez spinka vyse hodiny. S papanim je tiez zlatucky. Zatial mu davam len mliecko rano, doobeda, na obed mu bud prevarim zeleninku alebo ovocie, poobede si da zasa mliecko a vecer mu davam krupicu. Jedine, co mi nechce jest je mrkva. Teda skor vsetko, co ma mrkvovu farbu. Som mu miesala mrkvicku so zemiacikmi, s kuracim maskom, ale nic mi to nepomohlo. Akurat, ze som mu musela dat nieco ine. Ale zasa vcera sme mu prevarili jablcko a to jedol jak keby som ho nechavala hladovat. A to iste mi robi aj s bananom. Tej by mohol jest na ranajky, na obedy aj na vecere. To je uplne divy za tym, no bananik mu davam len raz za dva az tri dni, podla toho, aku ma stolicu. Inak na margo Leusky, moja sestranica mala podobne problemy s papanim ako ty. Mala jej nechcela vobec papat, ako ked mala pol roka,ked vypila nejakych 150ml, tak bola stastna, ze tolko spapala. Ona sa jej vtedy snazila davat hlavne co jej chutilo a snazila sa to zasytit. Napriklad mliecko s krupicou a postupne jej tam tej skupice pridavala, ked si uz mala zvykla na tu chut. Inak naozaj neviem, co by som ti mala poradit. My ideme 27.5. najblizsie na mutter-kind-pas untersuchung, takze mi budu aj maleho merat a vazit, no odhadujem, ze ma vyse 9kg. Ale to je priblizne. Som sa najskor ja odvazila a potom s malym, takze zhruba 9kg ma teraz.
Ale ja by som to na tvojom mieste brala tak ako to je. Nie kazde dieta je velke, nie kazdemu dietatu chuti vsetko papat. Ako sestranica, ktoru som spominala ma dve deti. Starsia nechcela takmer vobec jest a mladsi syn je mladsi o 14 mesiacov a ked mal ten jeden rok, tak vazil viac ako jeho sestricka. A pritom by mala byt ona o dost vacsia.

miriam25
13. máj 2008

Bejby - aky je rozdiel medzi babami, co ziju v zahranici a tymi, co ziju na SK? To by ma len zaujimalo, ked si to uz napisala, lebo zatial ma to ani len nenapadlo nad tym rozmyslat a nejak si mi teraz hodila chrobaka do hlavy a nie a nie sa tej myslienky zbavit. Inak co sa tyka tych ortopedickych nohaviciek, moja mamina ma doslova s nimi buzerovala, ze to musim malemu davat, ze aj ona nam to davala, ze to babatko neboli a ze sa mu dobre vyvinu nozicky a ja nevie co vsetko. No ked nas pustili z nemocnice, museli sme ist hned k lekarovi na prve vysetrenie, ked mu pozrel aj nozicky a povedal, ze maly ich ma krasne vyvinute a ze zatial tie ortopedicke nohavicky vobec netreba. A to mi potom povedal aj pri dalsom vysetreni, ked sme prisli a maly je zdravy a uplne v pohode. Ja by som na tvojom mieste nechala, nech sa na male potom pozrie lekar a on ti sam povie, ci ano alebo nie. Nie kazde dieta musi nosit ortopedicke nohavicky.

maya01
13. máj 2008

Miriam,moj maly tiez vobec nenosil ortopedicke nohavicky a ma nozicky uplne v poriadku,mne to ani nikto nekazal. Ja si tiez myslim,ze je to u kazdeho dietata individualne.

miriam25
13. máj 2008

bejby, tak uz ste dvaja? teda s drahym traja? Blahozelam!

miriam25
13. máj 2008

maya, aj ja si to myslim, neviem preco niektori ludia robia okolo toho take halo.

maya01
13. máj 2008

Volakedy to bol zakon,aby to deti nosili a tak isto aj perinka 😨 Moj maly by sa do nej ani nezmestil. 😅

wienika
13. máj 2008

ronnda, ja iem, ze kazde dieta je ine, nici bola urcite vacsia aj ked sa narodila, lea mala len 48cm a 2740g..vcera som sa ,,pobavila,, jedna pani sa mi prihovorila, ze aka je lea zlata a ze bude hadat kolko ma lea mesiacov...povedala s istotou, ze 5....super, nie? 😒

miriam, mas stasie s tvojim chlapcekom, nech vam to papkanie a spinkanie vydrzi co najdlhsie. to sa ti odplaca za to, ze to nemas lahke... 😉
ja som skusala jej davat do mliecka krupicu, aj to pije, nastastie.....ale to ovocie je trapenie, ona ho nechce na lyzicke, tak jej dam kus bananu do ruky, sice je cela spinava, ale aspon ho trosicku ozuzle.jablko neznasa v akejkolvek forme. musim sa priznat, ze som jej dala 1 jahodu, aj ked viem, ze este nesmie, ale ta jej chutila, tak aspon to...a ziadna alergia sa neobjavila...mozno je to fakt tak, ze co zena je v tehu, to chuti aj dietatu....ja som cele tehu jedla jahody, banany a melon....jablko som nemohla ani citit...dnes jej skusim dat kusok hrusky, taku rozmixovanu nechce....uvidime...musim jej tie vitaminy nejako prepasovat do jej telicka 😉
lea ma asi 7 kg....nic moc...tvoj uz 9? super.....mne ju dr ani teraz nevazila, ze to nema vyznam, ci pribral 5dkg alebo schudla....

miriam25
13. máj 2008

Ja som mala taku maksiu perinku, no ked sa maly narodil, skor som ho davala na to len lezat, a prikryvala som ho tym. Teraz to mam len odlozene v skrini... 😉
No nic, ja musim ist, maly sa mi uz zobudil, pridem zasa poobede. Ideme za hodinku na plavanie, tak sa unavi a ked sa vratime, pojde spinkat.

wienika
13. máj 2008

ani nam nekazali tie postolky, klbiky boli ok, ale moja mama tiez chcela, lenze lea bola taka malinka, ze v jej aj tie mini boli obrovske.....tak som jej ich ani nedala....tak dufam, ze to bude ok 😉

jej, teraz sa mi tu hra na zemi, pri sedacke a sup, uz bola na nozickach....drzi sa sedacky a kuka co tu robim....prave si pochutnava na servitkach...to miluje,nechapem ako jej to moze chutit,..... 😒 😝

maya01
13. máj 2008

Wieni,mala to urcite vsetko dozenie.
Mojmu Samkovi teraz tipuju,ze ma 5-6 rokov.
Teraz tu ma jedna kamaratka 6 r. synovca a vcera sme boli spolu vonku a Samko je od neho vyssi 😅
Ja som ho chcela dat do skoly az v siedmych rokoch,no som zvedava,ci to s jeho vyskou pojde 😕

maya01
13. máj 2008

wienika,aka velka bola mala,ked sa narodila?

ronnda
13. máj 2008

wienika - nici mela kdyz se narodila 48 cm a 3196 g, ted bude mit uz skoro 9 kg, vecer ji zvazim. nektere deti jsou proste mensi a vzdyt ty jsi taky takova drobna, tak je lea nejspis po tobe. ja jsem byla jako dite taky malinka, kdyz jsem sla do 1. tridy, vazila jsem neco pres 13 kg a videla jsi, co ze me vyrostlo 🙂
aspon ze ti lea to ovoce papa tak, kdyz ji ho das do ruky, to zase moc nefunguje u nas, mozna az bude mit nici vic zubu. ted uz mi skoro 2 hodiny spi, doufam, ze se probudi hladova a da si s chuti k obedu zeleninku 😵

miriam - samko je vazne super spac, kazde dite potrebuje toho spanku vic. nici mi spavala trikrat pul hodiny denne, ted spi dvakrat denne, zato delsi useky, to mi vyhovuje vic.

wienika
13. máj 2008

2740 g a 48 cm....

wienika
13. máj 2008

aj mne spala dnes 1 a pol, tak som sa tesila, som sa obriadila a namalovala, nech sa ma manzelik nezlakne, ked pride na obed... 😀
inac aj mne to vyhovuje, ked mi spi dlhsie....dufam, ze nam to ostane.....

tak aj nici bola celkom mini.....ja som myslela, ze bola vacsia...tak sa pekne popravila 😉
a ak mozes, pridaj nejake nove foto so zubkom..... 😉

maya01
13. máj 2008

Wieni,tak mala bola drobnucka.
Ale ber to z tej lepsej stranky,bude stihla,nebude mat nadvahu...
Urcite jej nic nechyba.

wienika
13. máj 2008

ja dufam, ze jej nic nechyba, snad jej to staci. len ma to trapi....a to ci bude stihla alebo nie je tiez geneticky dane, ale moze sa stat, ze o rok alebo 10 sa zasa budem stazovat, ze lea moc papa a bude z nej tucko bombicka...... 😀

maya01
13. máj 2008

Hej,urcite je to geneticky dane. Ale ved ty si urcite stihlucka a manzel vyzera tiez na fotkach taky akurat.
Ja mam kamosku a jej mala,este nema ani tri roky a ma uz 20kg 😝 To sa mi zda uz nezdrave.

wienika
13. máj 2008

manzel keby sa nedrzal, tak by zozral aj leu..... 😀 on je furt hladny a keby vela nesportoval, tak by bol z neho tucniak...
a ja som sice stihla, ale tiez som disciplinovana v jedle, cez jem vsetko, ale vecer sa snazim uz moc nejest, hlavne nemaskrtit...nastastie chipsy a oriesky moc nemusim, ale zato soletti zboznujem....aj vcera sme si s muzikom dali pivo a soletky...mnam... 😀

ronnda
13. máj 2008

tak jsme byly chvili venku, jen nakoupit a zpatky, je tam horko jak v lete, pujdeme az kolem pul pate, az se mala probudi.
wienika - manzel je tedy dobry jedlik, treba to od nej lea pozdeji odkouka 😉 nici dnes snedla pul sklenicky zeleninky (normalne ji sklenicku a pul), delala jsem u kazde lzicky opicky, zpivala, hrala si s ni, abych do ni vubec neco dostala. driv to bylo tak, ze jsem nestacila nabirat na lzicku, jak otvirala pusinku. no ale uz jak jsem psala, tukovych zasob mame zatim dostatecne.
fotku se zoubkem udelam a pak pridam do albumu

miriam25
13. máj 2008

Ahojte, tak my sme sa uz vratili z plavania, napapali sme sa (220ml), pohrali sme sa a uz mi maly spinka.
Wieni, neboj, kazde dieta je ine a kazde inak papa. Pokial je mala zdrava a stale trosku pribera, tak si nemusis robit ziadne starosti. Mne tiez doktor povedal, ze pokial maly pribera, tak je vsetko ok. Lebo sice maly papa dobre, no strasne vela mi vzdy vygrckal. Uz sa to zlepsilo, teraz uz grcka len trosicku, ked si odgrgne, ale predtym vygrckal vsetko, co spapal. To sme mali len mlaky po zemi a ja som bola od toho vzdy cela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre