Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
14. máj 2008

Nie ti rodicia,ako zaobchadzaju so svojim dietatom...
Co si vcera prepasla ordinaciu?
Ozaj a sledujes Let´s Dance?
Dnes,ze vraj jeden z tych tanecnikov havaroval,myslim,ze ten co tancuje s Cobejovou....

ronnda
14. máj 2008

jejda, tak to jsem uplne mimo, nevim co se deje, nesleduji ani jeden ze jmenovanych poradu... to je na dalsi cokoladu!

maya01
14. máj 2008

Ronnda,musis zacat sledovat Markizu 😉 Usetrich na cokoladach. 🙂

wienika
14. máj 2008

vcera som nekukala, lebo mi to trochu skakalo, ja mozem len cez net....a posledny lets dance som tiez este nevidela, ale aj to mam dnes v plane...

ronnda a preco mala nespi, ked ju ma manzel?

wienika
14. máj 2008

jasne, kukaj markizu, je tam toho dost...ale samozrejme nie vsetko je dobre...je tam vela komercie na moj vkus..ja kukavam iba ordinaciu, lets dance a ooops

wienika
14. máj 2008

aj ja by som si dala cokoladu, ale drzim sa...... 😝

ronnda
14. máj 2008

wienika - nevim proc mala nespi kdyz je s manzelem, je to nahodicka 🙂 on se ji hodne venuje, porad si s ni hraje a dela blbosti a myslim, ze i hur usina, je proste takova rozdovadena.
tak markizu tu nemame, sleduji nektere ceske programy, ale dnes nemam nejak chut na tv, mam chut jen na tu cokoladu 😝

maya01
14. máj 2008

Ronnda,ved ordinaciu v ruzovej zahrade davaju aj na Nove,ten isty dej,len ini herci... 😕

maya01
14. máj 2008

Ronnda,si ma navnadila na cokoladu,uz aj ja som si otvorila... 🤐

ronnda
14. máj 2008

novu zrovna nemame, ale moje neter to sleduje, tak me obcas informuje, vzdycky jsem uplne mimo, co vsechno se deje ve svete celebrit.
uz jsem sporadala dve cokolady, jako ted vecer, dalsi dve jeste odpoledne, mam nejake cokoladove obdobi 😵

maya01
14. máj 2008

Kludne si dobraj,ved pockaj,ked mala zacne chodis,urcite vsetko vybehas...Nebudes za nou stihat..-

wienika
14. máj 2008

markizu ani ja nechytam, resp.ziadny cesky a slovensky program, takze kukam vsetko cez net v archive......

aj moj muz vzdy leu ,,rozdovadi,,, tiez s nou robi blbosti.....asi ako kazdy tatinko... 😀

ronnda
14. máj 2008

maya - to je pravda, diky za podporu, ja vubec nemam spatne svedomi, kdyz si dam sladke, proste to tak nejak potrebuji a vcera jsem se vazila a vazim dokonce min nez jsem otehotnela a dnes jsem oblikla kalhoty, co jsem myslela, ze uz davno neobliknu, tak mozna proto ta potreba te cokolady 🙂

ronnda
14. máj 2008

jo jo, tatinkove jsou na blbosti, mamicky jsou na to papani, prebalovani a oblikani

wienika
14. máj 2008

cokolada je dobra na nervy..... 😀 treba si ich obalit, ja to riesim vzdy cez den, aspon nemam vycitky 😅

wienika
14. máj 2008

presne.....jeho nenapadne ju prebalit....alebo dat jej jest....ale som vdacna aspon za to, ze ju obcas postrazi alebo s nou ide von..... 🙂

wienika
14. máj 2008

super ronnda...ja mam stale kilo a pol navyse ako pred otehotnenim......

ronnda
14. máj 2008

wienika - kilo a pul neni hodne a ty to vytancujes!
u nas je taky krmeni na mne, ted jak ji manzel hlidal, jsem se ho ptala, co ji da najist, tak pry ze ji namaze rohlik s dablikem (dablik - hodne paliva pomazanka), nastesti uz vi, kde se u nas doma nachazeji sklenicky hipp 🙂

wienika - krasna nova fotecka!

maya01
15. máj 2008

Dobre ranko babulky,

Jeeeej Wieni,krasna fotka...
Mne te MK vcera nejaksik nesiel,trvalo mu to strasne dlho,tak som to potom vzdala...

Dnes bude zase krasne,vychutnajte si to uz skoro letne pocasie...len dufam,ze potom cez leto nebude pocasie na nas setrit s tym tepolom... 😖

Krasny den kocky.

miriam25
15. máj 2008

Dobre ranko,
som tak trochu nastvana, som vam tu zacala pisat... trosku viac, lebo vcera ste toho dost popisali a kym som to dopisala a odoslala, tak ma to zo stranky odhlasilo a neodoslalo sa to. takze mozem zasa pisat vsetko od zaciatku. Ale teraz to budem uz odosielat priebezne, lebo asi by som sa uz na to treti krat nedala to zasa pisat... 😒

miriam25
15. máj 2008

Mayi, dakujem za typ. Naozaj dobry napad, ze ma to skor nenapadlo, ved pritom vzdy pozeram, ze co je na slovensku lacnejsie a co nie a podla toho sa vzdy zariadim, ze som teraz na to nemyslela.... Inak nevies mi poradit, kde dobre fotia v nr? Ja poznam viacero fotolabov, ale naozaj neviem, ktore je lepsie a ktore horsie. Alebo kde si davala ty fotit maleho? Dakujem.

miriam25
15. máj 2008

twix, no ja ked som bola tehotna, som mala doma asi vsetky babatkovske katalogy, ktore v rakusku existuju. Vsetky tie, co tu uz boli spominane, plus sa mi zda, ze este aj Universal ma nejaky. Ale musim sa aj priznat, ze ja som mala tie katalogy len na inspiraciu, aby som vedela, co nam este chyba a co potrebujeme a potom som to sla kupit do obchodu, lebo tam to vyslo ovela lacnejsie ako v tych katalogoch. A este som si vsimla, ze sa v tych katalogoch dost opakuju veci. Navlas rovnake obrazky som v niektorych nasla.

miriam25
15. máj 2008

viedencanka, si ma naozaj pobavila tymi zlatymi vetickami tvojho maleho. Napis este nejake, rada si ich precitam. Inak aj som si to tak nejak predstavovala, ze tie deticky obcas pomiesaju dve reci naraz, no som naozaj zvedava, ako to bude u nasho Samka. Ale ved vsetko pride, cas aj tak leti strasne rychlo, az by som ho niekedy chcela trosku spomalit, nie zastavit, len spomalit, aby som si dokazala maleho este viac uzit. Snazim sa si ho vychutnavat kazdy den, no akosi sa mi to vymyka z ruk, vcera uz mal 7 mesiacov a ja ani neviem, ako rychlo to ubehlo... aaxx

miriam25
15. máj 2008

ronnda, ja musim malemu robit pritmie vzdy, ked ide spinkat, inak by mi nezaspal. Aj cez den mu stahujem zaluzie a potom zaspinka. A vecer, kedze je este svetlo, ked ide spinkat, robim to iste. Neviem sice ako sa mi to podarilo, ale maleho som si tak naucila a funguje nam to. Ale samozrejme, kazde dieta je ine. Ja ked som bola mala, museli mi celu noc nechat zazate male svetlo, inak by som vobec nespala. Maly je zas pravy opak. Ale ved vyskusat to mozes ak chces.

miriam25
15. máj 2008

Inak dakujem vsetkym za rady ohladom zubkov, asi zbehnem do lekarne a spytam sa na nieco tam. Osobne si myslim, ze pokial malemu nebude vadit, ze mu nieco v ustockach robim, tak mu to neuskodi. Ved uvidim, ako sa mi bude tvarit. V kazdom pripade by som bola velmi rada, keby mal zdave zubky, lebo nie je nic horsie, ako problemy so zubami. Poznam to, tiez nemam najzdravsie zuby a straaaaasne sa bojim ist k zubarovi, tak by som bola rada, keby maly taketo problemy nemal.

No jak pozeram, tak pozeram, ale pisem si tu sama, nikoho tu nieje, bud ste uz vsetci vonku alebo este sladko spinkate, ci kavickujete... Tak vam vsetkym zelam krasny dnik. My pojdeme dnes prvy krat vyskusat detske ihrisko, trosku sa pohupat a uvidime, co tam vsetko najdeme. Ste ma tu dobre inspirovali... 🙂

maya01
15. máj 2008

Miriam,davala som ho fotit vo fotostudiu Konika,to je oproti Tescu,to rohove fotostudio.

Ozaj kocky,ja som od 3 do 6 juna(utorok-piatok) vo Viedni,na skoleni,ale poobede budem mat vzdy volno. Co vy na to? Zorganizujeme nieco? Sice Samko nebude so mnou,ale budem mat aspon viac casu si s Vami pokecat 😉
Tak sem z navrhmi,som otvorena pre vsetko... 😀

twix
15. máj 2008

dobre ranko! dnes mame zase krasne pocasie. miriam, my sme tiez vsetko dolezite kupili v obchode. len nejake oblecenie som objednala z baby walzu. maju tam take co v obchode nevidis a ceny su väcsinou rovnake. ozaj aj ohradku som kupila cez ebay uplne novu. stala polovicu toho, co stoji v obchode. ked sa nad tym zamyslim, tak aj baby wippe, buggynu, trojkolku malej cez internet a tiez nove a o dost lacnejsie nez v obchode. oplati sa posurfovat a porovnat ceny.

miriam25
15. máj 2008

No ked tu niekto zbada, kolko som toho popisala, tak si o mne pomysli... 😀
Konecne som vas docitala do konca... Musim ale povedat, ze moj manzel urobi vsetko. Maleho prebali, urobi a da mu papat, dokonca mi pomaha aj s kupanim a samozrejme, robi s malym same blbosti. S tym prebalovanim to bolo na zaciatku trosku horsie, vzdy to nechaval na mna, ze mne to ide lepsie, no ked je doma, tak obcas to urobi uz aj sam a hlavne, teraz, ked chodim na kurz, dvakrat do tyzdna nie som vecer doma a to pred spanim musi maleho prebalit, prezliect a nakrmit, takze sa z neho stava uz cim dalej, tym vacsi sikulak. A co sa tyka papania, tak maly ked papa s lyzickou, odo mna spapa viac ako od draheho, no na druhej strane zasa s nim papa s vacsou radostou. Neviem to nijak vysvetlit, ale vsimla som si to tento vikend.
No nic babulky, moj pokladik sa uz zobudil, takze ideme sa napapat a voooooooon. tak papa neskor

wienika
15. máj 2008

caute baby, mna to vcera tiez vyhadzovalo, vobec mi nechcelo nacitat MK ☹

lea teraz zaspala, dnes rano ju zobral manzel a mna nechal spat....zlaty...ale aj tak som uz nemohla tak poriadne zaspat, lebo krpec tak vresti, ze ju pocut aj cez zatvorene dvere 😀

dnes bude pekne, tak ideme s drahym na kupalisko..este sa ale nebudeme kupat, boijim sa, ze voda bude studena, ale aspon sa tam pohrame 😉

miriam,aj ty mas stastie s muzikom i ked musim povedat, ze ten moj sa vyrazne zlepsil, rano ju prebalil,obliekol a dal jej chrumku na ranajky.....a ja ze preco reve-ved bola hladna, chudatko, tak som jej urobila mliecko s bananom, to je moj trik, aby jedla aspon troska ovocia...

maya, to stretko by bolo fajn.....ja som za....mysa 1.6 vraciame z dovolenky, takze tu budem.skoda, ze bez samka.....

twix, to s tym e bay ma nenapadlo, ved aj my sme kupovali take lehatko s muzikou...doteraz ho lea zboznuje, je to ako take akvarium, su tam rybky, hviezdica a vsetko to tam v tej vode bublinkuje a plus je tam masazny gombik, ze to cele vybruje...takze tehulky-odporucam....a stalo to ovela menej ako v obchode....aeste sme takto kupili detsku stolicku do kuychne...v mojom albume je niekde aj foto..

silvia, tak ako? uz sme zvedave...

bejby sa nehlasi, uz tu tak casto nebude, teraz bude mat ine starosti.......ale prijemne... 😉

wienika
15. máj 2008

joj. aka hrubka-hanba....nie vybruje ale vibruje 😲 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre