Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
20. máj 2008

Tak skus mu dat ovocny cajik,ved su aj detske a myslim,ze s medom by si mu mohla osladit,len ho nedavaj do horuceho caju ale uz do vlazneho. Ze vraj,ked das do horuceho napoja med,tak vypusta nejake skodlive latky... 😕
Robim v Uniqe,ale my tu spracovavame zmluvy pre rak.klientov.
Robotu nam posielaju z Rak. Chcu usetrit.... Sme pre nich este stale lacna prac. sila a oplati sa im to....
A ja by som sa chcela dat prelozit do Viedne,tak dufam,ze to vyjde.

wienika
20. máj 2008

dobre ranko prajem....

miriam, tu vo viedni som taky caj nevidela, ale ovocny od 4 mesiaca maju na sk v lekarnach, obcas ho malej dam. inac, ona miluje ten hipp bylinkovy, takze nemam problem,..urcite ho este neslad a medom zasadne nie. vcera som citala aky med moze byt pre babo nebezpecny, obsahuje totiz nejaku bakteriu, ktora moze poskodit zrak a ine dalsie problemy sposobit. takze s medom cakam az po roku....uvidime...
ale ked samkovi nechutia caje, tak mu davaj vodicku, to je aj tak najlepsie.....

inac aj ja si teraz davam kavu s vami 😉

maya, vystupenie dopadlo dobre, tento tyzden mam este dve a potom huraaaa balit a na dovolenku...

lieska, vitaj po dlhej dobe....fajn, ze sa dobre citis....a presne s tym oblecenim, netreba zbrklo nakupovat drahe tehu veci, ale aj take kvalitne, ktore mozes pouzit aj po tehu....
ja mam velmi rada esprit aj s´oliver..... 😉

no uz som tu kavu aj dopila....skodaaaaaa... 😠

maya01
20. máj 2008

Juuuuuj tu dovolenku zavidim,hned by som isla 😉
Na ako dlho idete?
Dufam,ze vam vyjde pocasie.

Miri,vidis Winika ti dobre poradila,vyskusaj mu dat vodicku....
Moj Samko ani ine nechce pit,len vodu...sem-tam cajik...ale sladke dzusy a malinovku mu nechutia...teda ice-tee neodola,ale to ma len vynimocne...

miriam25
20. máj 2008

Mayi, to si spominala, ze sa chces dat preradit do Viedne, len som teraz rozmyslala, ze kde to vlastne robis... No drzim palceky, aby ti to neskor dopadlo,ako chces.

wieni, aj ja som citala, ze medik nie je vhodny pre babatka, minule, ked som musela na chvilu odist a nechala som maleho svagrinej, tak mu dala na cumlik medik a potom sa mi to bala povedat, lebo nejakou nahodou sme sa akurat bavili, ze nechcem v ziadnom pripade davat malemu med a ona nevedela, ci sa nastvem alebo nie za to, ze mu ho dala. Som jej hovorila, ze trosku medu mu urcite neuskodi, ale aby mu ho viac nedavala, ze to nechcem. Ono o tych skodlivych latkach som nepocula, no citala som, ze aj ked deticky este nemaju zubky, ze medik ide do dasien a aj ked zubky este nie su vonku,ze z neho zltnu. A okrem toho je med alergen a ja sice neviem na co, ale som na nieco alergicka a bojim sa, aby sa nejaka alergia neprejavovala aj na malom, takze medik v ziadnom pripade!!! Nie teraz, mozno ked bude starsi, ale teraz urcite nie.
No ked budeme zasa na slovensku, tak budem musiet toho v lekarni viac nakupit. Asii napisem mojej znamej,ktora je doktorka, ze co by mi ona odporucila. Nechcela som sa na nu obracat, lebo vzdy ked sa jej ozvem nieco potrebujem a uz mi je to trapne, ale tak snad jej to vynahradim nejakou tou spolocnou kavou a pokecom, ked prideme.

wienika
20. máj 2008

ideme na tyzden...priznam sa, ze som z tolkeho cestovania unavena....moj drahy toho tolko naplanoval, ale to len kvoli tomu, ze som na materskej..ked zacnem robit, uz nebudem mat cez rok volno, len cez prazdniny dva mesiace, ale vtedy sa nam moc nechce cestovat, vsetko bude preplnene turistami.... 😒 takze chceme vyuzit moj volny cas.....

jasterka, s tym manzelovym volnom.....moj dostal len jeden den, cize, ked sme prisli v nedelu zo spitalu, mohol ostat len pondelok...ale potom aj tak prisla moja mamina, takze sme to zvladli....
ale neviem ako je to zo zakonu...kazdy hovori inac a kazdy zamestnavatel asi urcuje, ze co a ako....

maya01
20. máj 2008

To mas pravdu,cez leto je to vsetko preplnene...
My chceme tiez niekde vyrazit cez leto,len sme sa este nedohodli kde...jedina podmienka je,ze to nesmie byt daleko a neviem sa rohodnut,ze ci hotel alebo apartman...
Ty uz zacinas od septembra na plno pracovat?
Ozaj a to stretko potom plati?
A ostatne kocky pridate sa?

miriam25
20. máj 2008

Aj ja mam niekedy pocit, ako keby si zamestnavatelia hovorili to, ako im to vyhovuje. Su si totiz vedomi toho, ze kazdy pracu potrebuje a nemozu si nejak vyskakovat. Ale vraj zo zakona ma otec narok byt 8 dni doma. No mam taky pocit, ze je len malinka skupinka oteckov, ktori to volno naozaj dostali.
Moj drahy stale hovoril, ze si vezme dva tyzdne dovolenky, ked sa maly narodi a zostane s nami doma, no ked prislo na lamanie chleba, mal len dva dni dovolenku aj to len kvoli tomu, ze vo stvrtok ma siel vyzdvihnut a v piatok uz potom nemusel ist do prace.
Nasi tu boli v piatok vtedy len na otocku, lebo chceli vidiet maleho a nechceli ma nejak zatazovat na zaciatku a tak som bola v podstate s malym sama. Ale zvladli sme to. Maly bol od narodenia uzasny, stale len spinkal a ked sa zobudil tak len preto, ze bol hladnucky, takze som ho len prebalila, nakojila a spinkal dalej.
Asi dvakrat plakal, co ho bolelo brusko, no musim povedat, ze vzdy mal riedku stolicu, takze ani s tym sme nemali priblemy.

jasterka
20. máj 2008

Ahojte tak aj som s vami akurat pokavickovala 🙂
za to volno si este poriadne zistim,a dam vediet,ale tiez si myslim ,ze sa mu vo firme len zasmeju ☹

Lieska-vdaka za tipy ,v piatok mi pride mamina a hura na nakupy,uz mi je brusko dost videt,pribrala som 3kg a brusko mam jak v 6mesiaci,ale nevadi...ja sa z neho tesim,a kde chodim ho aj ukazujem.
nemozem tomu uverit ako nam to rychlo ubieha,zachvilu budeme lezat na porodnom stole 😝 🙂
Ale zase na ten vyledok,na nase dietatko sa uz strrrraaaaaaaaaaasne tesim 🙂

Krasny den vam zelam vsetkym,aj napriek tomuto uprsanemu pocasiu 😉

miriam25
20. máj 2008

Jasterka, aj tebe krasny den. Vonku je naozaj tak nejak smutno... ☹ Taketo pocasie som mavala rada len ked bola sobota alebo nedela a nemusela som nic robit, len lezat s nejakou dobrou knihou alebo pred nejakym dobrym filmom a relaxovat.... Nuz ale teraz to uz tak nie je a malinky ked nie je aspon chvilu vonku je uplne iny. Plny energie, ktoru vonku dokaze vybit a potom je unaveny a zaspinka hned akoho dam do postielky. Toto pocasie si budeme musiet bohuzial obaja vytrpiet. No zas na druhu stranu dnes ideme plavat, takze tam sa vyblazni...
A kedy mas termin porodu? Este asi neviete, co to bude, ze? A chcete to vobec vediet?
Ja ked som bola tehotna, som stale hovorila, ze to bude dievcatko, neviem preco, ale mala som taky pocit. A potom sme sli k lekarovi, ten pozrel, spytal sa nas ci to chceme vediet a potom povedal, ze to bude jednoznacne chlapec... Tak ma moje instinkty nejak sklamali. A to moj drahy uz hovoril, ze sa uz "nasteloval" na dievcatko, ze si uz predstavoval, ake satocky jej budeme davat a pod a nakoniec je zo satociek futbalova lopta.. 🙂

tinavieden
20. máj 2008

Ahoj bambulky.Tak sa vam znova hlasim. U mojej mamky na Liptove bolo super a aj Leni sa zmenila. Je z nej mile,rozkosne dievcatko a zaplace len ked sa jej nieco nepaci ked je hladna, unavena atd. Predtym bola dost nervozna a plakavala casto. A zacala aj pekne papat.Moja mamka to s nou proste vie. Manzel malu ani nespoznal ked sa vratila do Viedne tak sa zmenila k dobremu...no velku zasluhu ma moja mamka. Sam povedal,ze najlepsie to s Leni vie babka z Liptova.
Cestu sme prezili ok, Leni v aute skoro celu cestu prespala a spät sme sli vlakom priamo z LM do Viedne s mojou mamkou a sestrou. Leni bola super,spala, hrala sa cesta ubehla velmi rychlo.V sobotu sme ju konecne krstili, to bola tiez anjelik v kostole ani nezaplakala.
A co mate vy nove?Nestiham vas citat.Bejby uz porodila?A co ostatne tehulky?
A co mamincky deticky vam robia radost?

silvia2406
20. máj 2008

ahojte dievcata 🙂

inak, baby nestvite maaa 😠 😀 ked som sa ucila na statky, tak ste zapisali aj 4 strany a teraz ked mam konecne cas, tak nic. tak kde steeeee?

maya01
20. máj 2008

Tina vitaj naspät.
Super,ze malinka je taka dobrucka.
Moja mamina,to vie tiez super so Samkom...ju posluchne na slovo a ked mu poviem nieco ja ,tak mozno tak na stvrty krat zareaguje.... 😖

Silvi,tu smeeeeeeeeeee 🙂
A co si dostudovala?

Kocky,tak co bude stretko, ci nie?
Moj navrh 4.6.08 okolo pol stvrtej-stvrtej a miesto si urcite vy,ja pridem,kde poviete.... 😵

jasterka
20. máj 2008

A 🙂 hojte,aj ja som tu,nic sa mi totiz dnes nechce,etse som v pyzame 😅 hanba....to to pocasie.
Silvi,kolko si pribrala? Mne sa zda ,ze ja sa velmi rychlo gulatim,este som sa ta chcela spytat,ci stale beries vsetky tie lieky...rybie kapsle,aktiferin,vitaminy s kyselinou listovou...ja sa stym tak trapim 😝 ja neznasam take velke lieky ,az mi slzy tecu ,lez ich zhltnem mam velke mandle...

Inak pohlavie dietatka vediet nehceme,aby sme neboli rozcarovany,poznam vela pripadou,ked im na 99%potvrdili,a vysledok velmi prekvapil,ba aj sokol... 😀
Kupim vsetko v neutralnych farbach,aspon ostane pre druhe mimi,ak sa postasti aj dalsie...
lebo ak by som vedela ze bude asi dievcatko,lakalo by ma nakupovat dievcenske vecicky...

wienika
20. máj 2008

jej, tina, a ja som na tba dns myslela, ze kedy asi prides.....to je super, ze je leni taka dobrucka, musite mat z nej radost......
my sa stale jedujeme s papanim, nic nechce, vsetko len ozuzle, zeleninku ani citit....zatne sa a neotvori usta...dokonca sa pri jedle naucila plakat zo zatvorenymi ustami...opica jedna..... 😉

maya, mne to stretko urcite vyhovuje a tiez mi je jdno, kde sa stretneme...ja uz nechcem nic organizovat, lebo posledny krat sme sa stretli len tri...asi nie som dobry organizator, takze sa necham pozvat 😀

miriam, vidis a moj muz cely cas hovoril, ze to bude chalan, ze s nim chce hravat futbal a tenis....jaky bol sklamany, ked nam doc povedal, ze to bude dievcatko......ale rychlo to predychal a potm sa uz len tesil..
inac ja som to vedela, napriek tomu som kupovala neutralne veci....pre istotu 😉

maya01
20. máj 2008

Noooo,som sa prave rozculila,idem sa vam trosku vystazovat...
Bola som prave za sefkou,ohladom toho skolenia vo Viedni,idem este s jednou kolegynou. Jej automaticky rezervovali hote,10min.od Uniqy a mne sefka povedala,ze vy tam mate manzela,vy mate kde spat...
No nie je to drzost? Aspon sa ma mohla opytat,ze ci to nemam daleko,apropo mam budem potrebovat minimalne 45min.kym sa tam dostnem. A este mi povedal,ze ved si to rozmyslite,ci chcete byt s manzelom,alebo na hotely. Som si tam pomyslela,s manzelom a na hotely 😀
Tak dufam,ze my daju aspon nejaku kompenzaciu,usetria na mne skoro 500euro za hotel a to nie je malo...

Babulky navrhnite aj ostatne kde by vam to stretko vyhovovalo.
Moj navrh by bol Schönbrunn. Co vy na to?

A ja som od zaciatku citila,ze budem mat chalana,aj ked v kutiku duse som dufala,ze to bude dievcatko... 😵

silvia2406
20. máj 2008

tak som rada, ze ste tu 🙂

maya, dostudovala som socialnu pedagogiku 😉

jasterka, naposledy, ked som bola u lekara, cca 2 tyzdne dozadu, mala som stale 1 kg dole, takze myslim, ze teraz mozem byt na svojej povodnej vahe
co sa tyka vitaminov, beriem ich stale, niekedy sa pozabudnem, ale snazim sa ich jest pravidelne. inak, velke su ako slak, tiez sa mi stava, ze mam slzy v ociach, kym ich prehltnem 😒
uz si sa inak objednala na organscreening do nemocky, my mame termin 17.6., to uz budem 22. tyzden. nam doktor povedal, ze to vyzera na chlapceka, takze pravdepodobne budeme vyrovnavat skore 🙂 manzel sa tesil ako maly, ale snazim sa ho kludnit, ze to sa este moze zmenit 🙂

stretko, ach jaj 😒 to je streda a v tom case musim ist po krpca do skoly a pockat kym nepride jeho mama a to je az okolo 7-mej ☹ nedalo by sa to posunut na stvrtok?

ronnda
20. máj 2008

ahojte dievcata,
tak jsem si v klidu sedla a obedvam, uz mam uvarenou i kavicku po obede... nici co si zacala stoupat, tak ji to naramne bavi a porad nekde lumpaci, tolik pohybu uz jsem dlouho nemela, kila jdou dolu ani nevim jak, a to i kdyz vecer sporadam celou cokoladu 😉

miriam - mala mi ovocny cajik nechce, zkousela jsem ten od alete, ten je s karotte, pije bud vodu nebo kräutertee od hipp (wienika - zase dalsi podoba s leou - jo jo ty lvice...)

jasterka - me z porodnice pustili v patek a vikend byl s nama manzel, pak jsem byla na vsechno sama ☹ jo, jo, nejak se to zvladlo, ale bylo to pro me hodne narocne a vysilujici, mozna proto, ze mala hodne plakala. Kazdopadne jestli budes moct mit nejakou oporu, tak pomoc neodmitej, v prvnich dnech se ti bude moc hodit, kdyz ti nekdo uvari, pomuze, budes potrebovat hodne odpocivat.

tina - vitej zpet s vasi vymenenou leni, taky si vzpominam, kdy se to u nas zlomilo a nicole byla naraz uplne jina.

wienika - lea je pekna sibalka, plakat se zavrenou pusinkou musi byt hodne narocne 😢 u nas se zelenina ujme jen kdyz jsou to jeji oblibena jidla - napr. mais, kartoffel und bio pute 🙂

ronnda
20. máj 2008

silvi - zapomnela jsem se ja pridat k rade gratulantu, asi jsem uz jedna z poslednich co 😉 zvladla jsi to skvele, jses sikulka, opravdu obdivuhodne, jak vse zvladas, ted uz mas jen ty krasne starosti, jako treba nakup vybavicky apod.

jo tehulky - na ty prvni pohyby miminka si taky moc dobre vzpominam, je to nepopsatelne krasne!

silvia2406
20. máj 2008

dakujeeeem vsetkym za gratulacie 🙂 bolo to dost narocne, pretoze som bola neustale unavena, ale co je hlavne, zvladla som to 🙂 pre mna bolo najhorsie cakanie, kym sa dostanem na rad, vzhladom na moje priezvisko, ktore zacina na ž, som sa dostala na rad az o 14-tej. otvorenie bolo o 8-mej, takze uz som myslela, ze sa zblaznim. a este k tomu vidiet tie tvare, ktore vychadzali od komisie, tak to bola katastrofa. ale teraz sa na tom uz len zabavam. ved ako sa hovori, po bitke je kazdy general 🙂

ronnda
20. máj 2008

stretko - pokud budu ve Vidni, tak se pridam, Schönbrunn mi vyhovuje (jo jo, nemam to daleko od domu). Bohuzel zatim jeste nevim jak to ted tyden bude. Manzel ma nejake pracovni povinnosti mimo Viden, tak bych chtela zustat par dni v Cesku, ale je to slozitejsi, nemam tam zazemi co se tyce prespani apod., takze to organizuji tak vselijak, pokud to nevyjde, zustaneme ve Vidni a to bychom se na prochazku pridaly.

ronnda
20. máj 2008

pridala jsem nejake fotky do alba, stale ovsem bezzube, zub se mi zatim nepodarilo nejak viditelne zachytit, budu na tom pracovat 😉

wienika
20. máj 2008

schönbrunn je fajn.....ja sa pridavam, ale aj stvrtok je ok......

ronda, ty si sikula, uz ste aj poobede....ja este nemam hotovy, ale uz iba chvilku....schnitzle mam uz obalene..
aj lea lubi tu bio pute s mais a püre...ale len tri-styri lyzicky 😒 ale teraz jej varim cukinu s maskom.....aj tak z toho nic nebude 😠

maya01
20. máj 2008

Ronnda mala je krasna 😵 😵 😵

Mne stvrtok tiez vyhovuje,len pridem asi neskorsie,lebo budem musiet byt v robote do 16.00...
Neviem,ako vam malinke spinkaju...ci to uz nie je neskoro....

wienika
20. máj 2008

ronnda, nici je nadherna....a jak ju krasne obliekas..priznam sa, ja na to kaslem, stale ju obliekam do domacich , starych veci po sestre, lebo lea je spindur, vsetko ma na hned na sebe....slinta, grcka a to papanie tam skonci nakoniec vzdy..ani podbradnik nepomoze 😉

ronnda
20. máj 2008

wienika - po obede jsem jen ja a to proto, ze jsem uvarila vcera vecer (zapecene brambory). nici mi vcera snedla taky asi jen dve lzicky a to jsem to do ni doslova cpala, pak uz se nedala. davam ji ted obed pozdeji, tak kolem druhe, kdy je vyspana, nekdy to funguje, nekdy ne... cuketu uz mi taky odmita. ona uz ted chce spis to co jime my, kdyz vidi, ze jime, tak se muze zblaznit. davam ji testoviny, krupky, piskoty, na chlebiku s maslem si uz taky pochutnala, bavi ji to davat si to sama do pusy a zvykat. kousky ovoce a zeleiny mi ale moc nechce. je to zmatene, pokazde jinak, ale porad je to baculka, tak je to jine jak s leou... ten figl jak ji do mlicka davas banan je dobry, chutna ji to?

ronnda
20. máj 2008

dekujeme za pochvalu 🙂
s tim oblecenim to neni vzdycky tak, ja jen nemam zadne starsi oblecky po detech, takze porizuji vsechno nove, ale nehledim na to, necham ji lezt v ruzovem obleceni v trave a hline, vsak se to vypere. ted jsem ji uz dlouho nic nekoupila, spis az na leto, maji nadherne veci na holcicky!

tinavieden
20. máj 2008

tak nasa mala lubi tiez len ovocie ale davam jej na obed zeleninku tu moc nemusi ale aj par lyziciek potesi 🙂
s tym stretkom suhlasim aj ja ale o 16.00 je dost neskoro ☹ pre nas
ozal silvi gratulujem aj ja k statniciam super si to zvladla 😉

ronnda
20. máj 2008

stretko - 16 hod. je u nas tak tak, nici je uz pak hodne unavena, v 17:30 dostava kasi, v 18:00 koupani a v 18:30 uz vetsinou tvrde spi.

maya01
20. máj 2008

V stredu koncim o 15.00,takze mne by to asi viac vyhovovalo v stredu a vam asi casovo tiez.
Silvi a nemozes maleho zobrat so sebou?

silvia2406
20. máj 2008

ak by bolo stretko v stredu o 15-tej, tak by som vas prisla pozriet asi tak na tristvrte hodinku, takze to by slo. ale este uvidim. vsak vy sa kludne stretnite a mne ak to vyjde, tak pridem a ked nie, tak snad inokedy 😉

maya, mne sa jedna o to, ze maleho musim vyzdvihnut o 17-tej, ale cesta mi trva takmer tristvrte hodinu, takze mne zaberie presun velmi vela. a maleho by som radsej so sebou nebrala, ma uz devat a jemu celkovo spolocnost deti nevyhovuje, takze asi tak 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre