Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
20. máj 2008

maya, ja som to s tou kartou uz skusala, ale tu to nejde, manzel povedal, ze musi vyliest na strechu a nieco tam namontovat....a tak...snad sa k tomu niekedy aj on dopracuje.....

tu uz neprsi.....ale cely den lialo....teraz je to na slovensku.....

maya01
20. máj 2008

Wiení,alebo si namontujte na tanier,tie dva prijmace,alebo ako sa to vola a ked ani to nepojde tak skus izbovu antenu...ja som celkom pekny obraz mavala a dokonca som chytala aj stv2,len bez zvuku...ked byval hokej tak obraz som mala na telvizore a zvuk som chytala cez radi,Slovensko 1...moj muz na do mnou len nechapavo krutil hlavou... 😕

wienika
20. máj 2008

aj to je riesenie, ale ja sa spolieham na to, ze raz na tu strechu vylezie.....tak snad to stihne do 5 rokov...tolko u neho trva vzdy, ked ho o nieco poziadam 😉

miriam25
20. máj 2008

mayi, myslis, ze by ta antena alebo ta karta pomohli aj mne tu na juhu? 😒

miriam25
20. máj 2008

lebo o slovenskych programoch tu zatial mozem len tak snivat.... ☹

maya01
20. máj 2008

Tak to neviem,ale urcite musi byt nejake riesenie... Ja teraz chytam dokonca arabske programy a vselijake ine,tak preco by sa nedal v Rak.chytit signal slov. prog.Markiza vysiela urcite cez satelit a myslim,ze aj stv sa chysta....

Wieni,to poznam... 😉
Predsa len ti chlapi su skoro vsetci rovnaki.... 😅

wienika
20. máj 2008

ved to, ti nasi chlapi...ale keby slo o jeho programy, tak uz je na tej streche pred sto rokmi.....ale co uz....
babulky, muzik vypol pocitac, ze chce so mnou pozerat nejaky film, tak sa lucim, prajem vsetkm pekny vecer...a zajtra sa tu vidime.....papa

maya01
20. máj 2008

winika,prajem vam krasny vecer...
Ja idem tiez,uz zacina Ordinacia.

Tak zajtra sa vidime,piseme...

miriam25
20. máj 2008

normalne ste mi dali chrobaka do hlavy... Musim sa na to popytat mojho krstneho, ten sa v takychto veciach vyzna. Ale budem to riesit az ked budeme mat ten domcek, tu v byte by to aj tak nemalo nijaky vyznam.
Inak pridavam sa, aj mojmu vsetko vzdy trva a co je horsie, trva mu to aj ked ide o veci, ktore chce sam... Ale tak to su chlapi. Videla som to u nas doma, nasim tiekol zachod a bolo treba vymenit len nejaku gumickku, aby to lepsie tesnilo a namiesto toho, aby ocino kupil gumicku za par korun, nechal tiect vodu vyse roka...
No ten moj sa nejak nevracia, asi zakotvili pri pive.
Vo stvrtok tu bude sviatok a sme chceli, ze pojdeme na ryby, ze zoberieme kocik aj maleho a trosku sa pri jazere poprechadzame a donesieme domov nejakych dvoch-troch kaprikov, ale pocasie nam nejak nepraje... ☹ Vyzera to tak, ze budeme mat papucovu terapiu.

miriam25
20. máj 2008

Teda dneska ste vsetky rychlo zalahli... Dufam, ze tu nebudem dnes posledna a zajtra prva... 😀 Lebo pokial bude maly rano vstavat ako dnes, cize o pol 6, tak tu budem takmer isto prva... Tak vam zelam aj ja dobru nocku a rano prijemne vstavanie. Dame si spolu kavicku?

ronnda
20. máj 2008

pekny vecer, vy uz asi spite, spravne! tak k zehleni jsem se nedonutila, mala uz od te 18.hodiny opravdu spi.

miriam, wienika - ja davam male taky tu kasi grießbrei od hipp, je vazne moc dobra.
miriam - a ty to malemu davas do mlicka nebo jak to pripravujes? samko ji pije z flasky? ja ji davam normalne lzickou.
asi zkusim i tu bananovou od milupy, kdyz ji tu tak chvalite, mam tu myslim nekde jeste vzorek, co jsem dostala.
tak dobrou noc, jdu ulehnout k tv.

twix
20. máj 2008

ahojte,
tak ordinacia uz skoncila a aj som si vas precitala. to bolo dnes zase na figu pocasie. ja som bola poobede
s malou v donauzentre, inak by som sa doma s nou zblaznila. uz my pomali aj na hlavu vylezie, lebo nevie
co s energiou. tak som si tam dala obed u burger kinga (zdrava vyziva tehotnych 🙂 ) a malej strasne
chutili hranolky 🙂. raz za cas to nezaskodi.

miriam - cajik mozes kludne kupovat normalny, co pijeme aj my, len ho nechaj kratsie vyluhovat. tie detske
caje maju mensi obsah, aby neboli take silne. ja som malej robila normalny cajik uz asi od 4.mesiaca a riedila
som ho s vodou, nech nie je taky silny, alebo som nechala sacok len kratucko vo vode. tiez som citala,
ze med moze vyvolat nejaku chorobu. nemal by sa davat v prvom roku zivota. a skus aj tu vodicku.
ja malej tiez niekedy zriedim trosku dzusiku alebo ice-tee s vodou, nech ma zmenu.

twix
20. máj 2008

jasterka - v rakusku moze mat muz 1 den volna, ked sa mu narodi dieta, podla mojich informacii, ak sa
medzicasom nezmenil zakon. samozrejme, ze si moze zobrat dovolenky, kolko chce, ak mu ju
zamestnavatel da, ale ten jeden den je mimo tych dovolenkovych dni, ktore moze vycerpat za rok.
este to skusim najst na internete, ci nepisem hluposti 🙂

twix
20. máj 2008

na chytanie slovenskych programov treba karticku zo slovenska (dekodovacia karta) kedze su zakodovane
a nedaju sa chytit len tak satelitom. samozrejme musi byt satelit nastelovany spravnym smerom, teda
na spravnu druzicu.

twix
20. máj 2008

na stretko by som tiez chcela prist. dufam, ze nam to vyjde, aj ked v stredu mavame spielgruppe,
tak raz vynechame, nech vas vsetky vidim 🙂

prajem vam pekny zajtrajsi den, nech sa pocasie pomaly umudri ☹

miriam25
21. máj 2008

dobre ranko babulky!
Tak som sa vcera ani moc nemylila s tym, ze tu budem prva. maly sa zobudil uz pred pol 6, len som oci prevratila, ked som videla, kolko je hodin. No co uz. Kavickuje uz niekto so mnou? Ci asi ani nie, ze?

ronnda, ja normalne prevarim vodu malemu, dam ju trosku vychladit, dam do toho ten kindergries a potom to len necham vychladit, aby to bolo pre maleho pitne. A davam mu to z flasky. Z flasky mi toho ovela viac spapa ako ked mu davam lyzickou. Len samozrejme, ono je to ovela hustejsie ako mliecko, takze mame cucik na flasku iny, aby mu aj nieco tieklo. Ja som kupovala v obchode cucik na kasicky a pod, ale tak staci, ked urobis vacsiu dierku, nemusis kupovat zvlast. Ja som len doma nemala ziadny, ktory by som na to mohla pouzit.

twix, vdaka za radu ohladom cajika, vyskusam a uvidim, co mi na to maly povie. Uz som mu aj raz chcela urobit, mam doma taky vyborny jablckovy cajik, no nejak som si netrufla. Neviem, bala som sa ci mozem alebo nie, ale ked ty si davala uz od 4. mesiaca... maly ma uz vyse 7 mesiacov, myslim, ze by to malo byt v pohode.

lieska
21. máj 2008

Ahoj Miriam...asi si ma prehliadla, lebo ked si sem zavitala, tak som Ta pekne - ako sa patri - privitala! A este s "juhuuu pokrikom", ze tu je dalsia Nitranka!!! Ja som tiez z NR, momentalne v Salzburgu (resp. Fürstenbrunne...tiez dalsie spojitko, ty tiez byvas v nejakom tom Fürst...) 😀
Ja sem ale pripisujem relativne menej ako vy, zacala som pracovat, tak nejak nestiham... iba po ranach! 😀

miriam25
21. máj 2008

Ahoj Lieska, juuuuj, velmi ma to mrzi, prepac, urcite som ta nechcela prehliadnut... mrzi ma to ☹
Wau, naozaj mame nejake to spojitko uz aj v nazvoch nasich bydlisk. A este ze si v NR? Kde si v NR byvala? Ja na Dieloch a potom sme sa prestahovali pod diely do rodinneho domceku po babke. Nie su to este Mlynarce, ale ani Diely. Nieco medzi tym.
A co robis? Myslim profesiu. Bolo pre teba tazke si najst pracu? Ja sa toho uz teraz hrozim. Moja svagrina je momentalne nezamestnana a hlada si robotu. Chodi na kurz, co robi AMS a hovorila, ze je tam viacero bab zo zahranicia, co skoncili vysoke skoly a su im tu prd platne, ze si nemozu najst robotu a pod... Jaj, uz teraz sa toho bojim...

miriam25
21. máj 2008

a kedy by sa ten maly pokladik mal narodit? Uz sa urcite moc tesis, ze?

lieska
21. máj 2008

Jaaaj baby, nestiham vas ani citat, len tak prelietam...

Jasterka, ja som pribrala nejake 3-4 kg, vcera som bola na tom tehu cviceni a kazda baba tam amla ine brusko. Jedna, co bola uz v 19tt nemala nic!!! Len ako taka bacula vyzerala. A dalsia, kt. uz caka 3. babo mala zase take male bandero uz! 😀 Takze to je individualne....
A co sa vitaminov tyka, ja stale beriem tie rybie kapsule aj kyselinu listovu! Ale mne to nejak nerobi proble, ved ked to splachnes velkym poharom vody ... 😀

Viedencanka, pekne mena, mne sa tiez strasne paci Anna.... 😉

Silvi, aj ja mam organ screening 17.6. ... ak si dobre pamatam! Svanda!

Pa baby, musim letiet!

lieska
21. máj 2008

Miriam, v poho ... odpisem neskor, nestiham, ok??? Zatial pa!! 🙂

miriam25
21. máj 2008

Jasne lieska, papa a pekny den.

miriam25
21. máj 2008

Jeeeeej, vylieza slniecko!!! Tak sup sup z postielok, ja uz idem varit druhu kavu... 😉

maya01
21. máj 2008

Dobre ranko kocky,

Miriam,slniecko...otom my tu mozeme len snivat...tu prsi,prsi a prsi ☹ Otrasne pocasie a mne prislo tolkooo roboty,ze neviez z ktoreho konca mam zacat... 😖

Twix,super,ze sa pridas...cim viacej,tym to bude lepsie a veselsie...

Idem pracovat... 😝

maya01
21. máj 2008

Miri,kava uz vypita,ak nie tak si daj so mnou... 😉

miriam25
21. máj 2008

no k tej druhej som sa este nedostala, lebo som sa sla nakoniec osprchovat, ked tu nikoho nebolo. Ale teraz si ju uz idem urobit.. 😉
No pekne pracuj a neflakaj sa 😉 To sa mi dobre hovori, ze? Jaj, ale sak ja by som bola stastna jak blcha, keby som mala uz aspon nejaku robotu istu po materskej... Toho sa asi najviac bojim, co bude potom... Ked mi skonci materska a nebudem si moct najst robotu... aaxxx, nechcem ani pomysliet...

maya01
21. máj 2008

No v najhorsom pripade,si spravite druhe babo a Samko bude mat surodenca a bude sa moooooc tesit... 🙂

miriam25
21. máj 2008

No druhe je v plane, ale trosku neskor, najskor by som si chcela najst robotu... 😉

ronnda
21. máj 2008

dobre rano, my jsme dnes taky byly celkem brzy vzhuru a kavicku uz mam davno vypitou.
miriam - s tim grieß jsem to myslela tak, jestli to delas podle navodu, nebo jestli tu kasi delas ridsi, kdyz ji malemu davas z flasky. ja pouzivam variabilni dudlik AVENT, ten je i na kasi, ale davam male z nej mlicko, kasi jsem zatim davala jen lzickou.
twix - i mne se hodi tvoje rada ohledne cajiku, taky me to nenapadlo zkusit udelat slaby caj co pijeme my.

miriam25
21. máj 2008

ronnda, nuz ja to robim tak zhruba... 😒 Najskor som to robila podla navodu, ale potom som prestala. Skratka aby to bolo pitne z flase a malo to ten spravny ucinok zasytenia na celu noc,, tak davam priblizne 200ml vody a cca 6 a pol polievkovych lyzic toho grieß. Ale potom to vzdy pozriem, ci to nie je moc riedke a ak som dala malo, tak este trosku pridam. Ale zasa aby to aj preslo cumlikom... 🙂 Musim skusit a sama uvidis.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre