Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
21. máj 2008

dobre ranko dievcence,
ja len na skok, lebo zachvilu mi pride upratovacka a ta je tak ukecana, ze nestiham sa s nou bavit a sem pisat 😉

lea nas dnes zasa nechala vyspat, zobudila sa o 6 tej a vypila mliecko a spala do 7.20...takze super.....
urobila som jej teraz mliecko, take redsie, menej lyzic, ale pridala som griess.....ale vypila len polovicu flasky...skoda...este skusim....

ja idem, ale budem mat pc zapnuty, ked budem mat cas, tak nakuknem...
zatial pekny den...paaaa

miriam25
21. máj 2008

wieni, ta obdivujem, ze potom mozes este zaspat, i ked na druhu stranu, keby siel maly hned spinkat ako dopapa flasu, tak by som mozno aj ja zaspala, ale kedze jemu sa este nechce spinkat, tak po tej hodine, co som s nim uz hore nezaspim. ☹

maya01
21. máj 2008

Wienika, pekny dnik prajem...
A povyzvedaj od upratovacky,ako sa ma bejby,mozno bola u nej...je to ta ista upratovacka co chodi aj k nej,nie?

ronnda
21. máj 2008

miriam - a samko ti prospi celou noc? to je sikula, ja davam male porad to pocatecni mliko - pre a chci ji ho jeste nejakou dobu davat, ty kase jsou uz s folgemilch, tak by to mohlo zasytit vic, mozna to zkusim taky nekdy udelat ji to do flasky, treba kdyz bude vic unavena.
maya - skvely napad s tou upratovackou, opravdu by mohla vedet jak se dari bejby. vubec se tu neukazala, coz jse pochopitelne, urcite ma plne ruce prace.

jasterka
21. máj 2008

Ahojte dievata,tak zase prsi ☹ to ako naschval ,lebo som si na zajtra a piatok pozvala mamku na nakupy 😖
A nam skoro vzdy prsi ,ked sa niekam chystame ...dokonca mi aj na svadbe v auguste prsalo zrovna nafoteni 😝
No co dam si kavicku a hned mi bude lepsie...

Lieska- ako si sa citila na tych cvieniach?v nasej nemocke sa cvici asi od 20tt,uz sa na to tesim,dufam ze sa Silvia prida a budem chodit spolu.
Inak baby tehulky akosa stravujete...lebo mne chuti vsetko mastne 😝 ja sama nechapem,pred tehu som jedla same salatiky a nic vyprazane,a teraz mi chuti len to ,co som nejedla predtym-hranolky,vyprazane kura,a pod 😅
tak neviem,niekde som citala,co by mala tehula jest 😕 to ja do seba ani nahodou nedostane,este si tak mylsim,ze chvalabohu jemtie tehu vitaminky,aspon nieco... 🙂

miriam25
21. máj 2008

ronnda, ano samusko spinka od nejakej 7hod vecer az do rana celu noc. Ja mu davam stale milumil 1. Kupila som raz aj dvojku, ale to mi nechcel pit, to vypil maximalne polovicu z toho, co normalni pil predtym, tak som mu to prestala davat. Len som to minula tym stylom, ze som mu primiesavala jednu lyzicku dvojky do flasky a samozrejme o jednu lyzicku jednotky som dala menej. A tak sme to minuli a uz to viac nekupim.

jasterka, ja som pocas tehotenstva jedla vsetko, na co som mala chut. Nijak som sa neobmedzovala. Niektori hovoria, ze telo si same ziada to, co potrebuje, ini zasa, ze si musis davat pozor, na to, co jes. Neviem, podla mna je aj toto individualne. Ja som pred tehotenstvom mala 45kg, takze som si mohla v pohode dovolit pribrat. A potom mi vsetci hovorili, ze vyzeram vyborne a ze mi to tehotenstvo len prospieva... 😉

wienika
21. máj 2008

baby, tak pytala som sa evy, ci nevie nieco o bejby, ale nevie tiez nic. naposledy u nej bola este ked bola v spitali, ze upratala, ale odvtedy sa nehlasila. dufam, ze su obidve v poriadku a snad sa coskoro ozve.

wienika
21. máj 2008

ronnda,tebe nici este nespinka celu noc? mne uz lea zacala, ale nie vzdy, zavisi do toho, ci sa vecer napapa alebo nie. tuto noc mi spala od 19.30 do 6.tej a potom dala este do pol 8 mej....keby to tak vzdy bolo, bolo by fajn...

neviem, ci nebude lea nejaka chora, zda sa mi horuca, aj bola taka pokojna, len sedela v ohradke a kukala....ani dnes moc mlieka nevypila, uz nechala druhu nedopitu flasku....teraz spinka, snad ked sa vyspi, bude lepsie.... 😉

co sa tyka toho jedenia, ja som sa pred tehu stravovala hrooozne zdravo, mne to aj chutilo, kazdy den salatiky a tak...ale samozrejme, ze som si obcas dala aj nejaku nezdravost v podobe vyprazanej schnitzle...ja si myslim, ze treba jest vsetko ale s mierou...telo si pyta co potrebuje......

miriam a kolko teraz vazis, ked si predtym mala 45 kg? teda ak to nie je tajomstvo.....ja som mala predtym 47 a teraz mam 49....stale mam taku malu pneumatiku okolo brucha a chrbta..... 😉

miriam25
21. máj 2008

wieni, nie je to tajomstvo, mam okolo 49kg. Raz o kilo viac, raz menej. A tiez mam taku mali pneu na brusku, ale nie je to nejake hrozne, mnohi mi nechcu ani verit, ze mam 7-mesacne babo doma. A uz ani nechcem chudnut. Obleciem uz vsetky nohavice, ktore som predtym nosila a s tym som spokojna. Vsetci mi hovorili, ze som az moc chuda a teraz som vraj tak akurat, tak to ani menit nechcem. Ale musim povedat, ze tie kila sli doteraz dolu uplne same. Ja som nedrzala ziadnu dietu a vobec som si nedavala pozor na to, co jem a ani si nedavam. Ked som hladna, ako v nedelu, zjem vecer o 9 dva krajice chleba, pol konzervy kukurice a potom este trochu cokolady... 😉

maya01
21. máj 2008

Tak o bejby ziadne spravy,dufam ze sa ozve a ze su obidve v poriadku...

Pnuematiky okolo brucha poznam...ja sa ich snazim zbavit...ale vzdy ostne len pri tej snahe 😅 Vzdy pred letom si poviem a teraz zacnem cvicit a nic z toho...
Ja vazim,este menej ako pred tehotenstvom,ale spevnit by sa zislo...len sa mi do toho nechce...
A pocas tehu som toho pribrala dost... 😒

maya01
21. máj 2008

Wieni,dufam ze malinka nebude chorucka...mozno je taka mimo aj z toho pocasia...

wienika
21. máj 2008

to dufam aj ja, len teraz nie, lebo v nedelu cestujeme a s chorym babatkom by to bola katastrofa....
ale ked sa zobudi chcem ist s nou von, vcera sme neboli a musim ist aj nakupit a potom sa mame s manzelom stretnut v jednej restike na obede..dnes som nevarila, ked tu je eva je to problem, beha tu s handrou a vysavacom....tak sme si to tak zauzivali....

miriam, tak to sme na tom s vahou rovnako. i ked ja viem, ze ked nastupim do roboty, tak tie kila pojdu este dole...budeme mat hrozne vela roboty, sa urcite zapotim, kym dozeniem cely repertoar.....
ale tiez mi vsetky jeansy ostali, dokonca niektore su mi velke, tak to uz vobec nechapem.....

no, idem si trochu namalovat ksicht, nech sa ma nezlakne 😲 ten moj milovany......

miriam25
21. máj 2008

wieni, nuz dufam, ze malinka naozaj nebude chorucka. Mozno jej len chyba cerstvy vzduch. my sme boli dnes uz trosku vonku tu pred domom a poobede pride svagrina a berie malinkeho k babke, takze aj tam bude vonku. Ja idem zasa na kurz. Dnes sa mi ale vobec nechce. V pondelok,ked som sa vracala, tak lialo, ze som mala nohy uplne premocene... ☹
A s tym obedom to mate naozaj super zariadene. Ja toho mojho dnes zasa uvidim len v posteli... ☹ V pondelok som bola na kurze a ked som prisla, uz spal pri telke, takze sa len premiestnil, vcera hned po robote sa len prezliekol a utekal s autom a dnes idem zasa na kurz. Asponze je zajtra sviatok a budeme spolu. Niekedy mi to pripada, akoby sme mali tiez len vikendove manzelstvo, aj ked spolu byvame pod jednou strechou

wienika
21. máj 2008

miri, to je blbe....fakt ta obdivujem...esteze tam mas jeho rodinu...
ale ked budete mat domcek, tak sa to vsetko upravi....uvidis....

miriam25
21. máj 2008

no ved uvidime. Ono je to tou jeho robotou. Aj teraz je napriklad v Erlachu (neviem ako sa to pise) niekde blizko viedne. A musi robit do nejakej pol 6 a kym pride domov, maly uz ide pomaly spat. Keby bol tu u nas v meste, bol by o hodinu skor doma. Ked sa nam narodil maly, tak robil tu v meste a chodieval aj na obedy domov, takze to bolo naozaj super. Ked sme sa sli s malym prejst, tak sme sli pozriet tata, cez obed sme ho videli a chodil domov aj ovela skor. Ale ked je niekde ako dnes... no co ti mam povedat...

ronnda
21. máj 2008

wienika - ne, nici jeste nespi celou noc,jen nekdy vyjimecne. pritom pres den ji hodne, i vecer sni plny talir kase, ale proste kolem pulnoci se jeste probudi, vypije 240ml mlicka a spi pak az do rana. mozna je to i tim,ze chodi tak brzy spinkat, uz jsem se snazila to posunout, ale bez uspechu, o pul sedme uz je na odpadnuti...

snad nebude lea opravdu nemocna, zkus ji pak zmerit teplotku, jestli nema zvysenou, uvidis co udela ten cerstvy vzduch. my taky pujdeme, nici nemohla ted vubec usnout, byl to boj, ale zvitezila jsem 🙂

pak jdu zehlit, protoze zitra rano jedeme pryc a potrebuji nachystat veci.

dobrou chut k obedu a pekne odpoledne, snad uz ne tolik destive.

miriam25
21. máj 2008

aj ja vam zelam dobru chut. Uz som dovarila, mam nabrate na tanieri, ale este je to moooc horuce. Malinky mi spinkal hodinu a pol a teraz uz pocujem ako si tam v postielke huka a hmka, takze ho pojdem vybrat a potom sa najem.
ronnda, neviem, ci je to naozaj tym, ze chodi tak skoro spavat malinka, lebo nas Samko chodi spinkat okolo 7 a spi az do rana do pol 6 minimalne. Niekde som citala, ze deticky, ktore uz maju pol roka by mali bez problemov vydrzat celu noc bez papania, ze na to treba len trpezlivost, ze ked sa dietatko v noci zobudi, ze chce papat, mas sa s nim rozpravat a az po nejakej pol hodinke ho vybrat z postielky a postupne mu znizovat davku. Napriklad z 240ml na 225ml a tak dalej. Ale ci to naozaj zabera ti povedat neviem, my sme take prooblemy nemali. Samko ked mal nejake 4 mesiace vydrzal do 4 do rana a potom sam vydrzal vzdy dlhsie a dlhsie. Nerobila som vobec nic pre to, aby nepapal v noci. On si to tak zariadil sam.

maya01
21. máj 2008

Miri,ja ta uplne chapem,mas to tazke...
Je to smutne,ze clovek sa vzdy sa niecim nahana...jednoducho je taka doba...
Ale uvidis,skor ci neskor sa to zlepsi...drzim palce...

Aj ja vam prajem dobru chut...ja prave dojedam salat...mnam...

ronnda
21. máj 2008

miriam - je to mozne, uz jsem si taky rikala, ze se budi proste tak ze zvyku, zatim jsem to nijak moc neresila, protoze pred pulnoci stejne nejdu spat, takze mi to krmeni nevadi. uvidim jak to pujde dal.

uz jsem skoncila se zehlenim, vyzehlila jsem jen to nejnutnejsi, mala se za chvili probudi a konecne to vypada, ze prestalo prset, tak pujdeme ven.

tinavieden
21. máj 2008

tak ani Leni neprespi celu noc je hore urcite tak raz ak nie dva krat. Ale stava sa,ze mi spi aj do 8.45 ako vcera takze to sa da.
Chcem jej dat vyskusat dnes vecer kasu som zvedava ci nieco zje. Drzte palce.Mozno potom aj prespi celu noc no uvidime.
Wienika tak dufam,ze mala neni chora a vsetko je ok

Ronnda Tebe uz asi vsetko papa mala,ze?Leni chuti viac ovocie ako zeleninku tu dostanem do nej tak max.3-4lyzicky co neni bohvieco ale ovocie zje aj celu flasku.

Miriam Teba som tu ani neuvitala medzi nami. Skoda,ze nie si vo Viedni. A to s tym manzelom a jeho pracou no nemate to ruzove ale ako napisala maya je to touto dobou.

ronnda
21. máj 2008

tina - to jsem zvedava, jak bude leni na kasicku reagovat. nici z ni byla nadsena a je dodnes z jakekoliv, ona je proste jedlik. ji uz toho hodne, ale zeleninku v posledni dobe taky nechce, ale ma potvurka proste oblibene druhy a ty ji s chuti, jako treba dnes - karotte, mais, lamm. z ovoce u nas vede apfel-banane a ted i marille.
jidla sni pres den myslim dost, to jeji buzeni v noci bude asi jeji zvyk... budu to zkouset pomalu odbourat.
tak se tesim na zpravy, jak se leni tvarila a jak se ji spinkalo!

ronnda
21. máj 2008

wienika - jak je lei? snad lip a bylo to jen tim pocasim. mne nici dnes v kocarku hodne plakala, to se jeste nestalo abychom jely s placem domu a i doma pokracovala, ted tedy spinka.

maya01
21. máj 2008

Ahojte,
tak ja som uz doma z roboty... a ideme sa trochu poprechadzat do mesta...nechce sa nam byt doma...

viedencanka
21. máj 2008

Ahojte dievcata,

Wienika- ja som skusala chytat slov. programy na izb. antenu,ale obraz bol hrozny,tak som to nechala tak. Ja mam kablovku,tam ziaden slov. program nie je,a na tomto dome satelit nie je- okrem mna tu byvaju sami dochodcovia...Tak tiez mi zostava len zacat pozerat cez internet,priznam sa , ze som to este neskusala,ale idem si to skusit nastavit.

jasterka- to s tym jedenim ta chapem,aj ja by som najradsej teraz jedla rezne a vsetko vyprazane,ale kedze cez tyzden som sama s Martinom a nechce sa mi moc varit take zlozite jedla,tak zostavam pri zeleninovej polievke + salaty na rozne sposoby.Zato cez vikend si to vynahradim...a raz za cas tu blizko nas zbehnem cez obed na Mittags-Buffet,ale max. raz za dva tyzdne. odkedy ale nechodim do prace-od polovice marca,som pribrala len 2 kila,zatial co na zaciatku tehot.-jan.-febr. spolu 7 kil,ale vtedy som bola vytazena v praci,tam som sa najedla aj sladkosti a vecer som uz nemala cas robit si salaty,tak som jedla ovela viac kalorii.

Co sa tyka nocneho spanku,Martinko ako babatko v noci casto jedaval.nedalo sa s tym nic robit. Jednoducho kym som kojila,vyzadoval si to aj v noci niekolko krat.Mne vtedy pediater povedal,ze to nie je hladom ( vecer dostal aj kasicku), ale jednoducho je to psychickeho razu,chce byt so mnou.ked som prestala kojit,este nejaky cas to trvalo,kym si odvykol,ale vtedy sa zobudil vzdy o tretej,dostal flasku,vypil a spal do rana.Ja som na to uz bola zvyknuta a nechcela som mu tu flasku odopierat,ved mliecko je zdrave.

inak dnes som bola na Blutabnahme+ test na diabetes. Bola som tam az do pol jednej,to som uz od hladu ani nevidela,ledva som prisla domov.Vyledky budem mat v piatok.

viedencanka
21. máj 2008

dnes vecer tu nikto nie ste?
Asi ste uz odcestovane,ved zajtra je sviatok.
my pojdeme do Blavy asi az v piatok,brat ma ma v sobotu skusku,tak nechcem aby ho Martinko moc otravoval,navyse ked je skarede pocasie a neda sa byt vonku.

wienika
21. máj 2008

caute babule, som tu..konecne, cely den som lietala, najprv s drahym na obede, potom na prechadzke, potom na nakupe a nakoniec na otocku v bratislave kvoli fasade, co nam budu robit. prisla som o deviatej,trosku som si pocvicila, potrebovala som sa uplne vybit, teraz som sa sprchla a konecne oddychujem.
lee som dala na noc tu novu hippku, typ od miriam, ale zmíesala som to s mliekom, lebo lyzickou by som do nej nedala nic. chora nie je, hned ako sa zobudila po predobednajsom spanku, bola vesela a hned zjedla aj tu moju gebuzinu co som jej vcera uvarila...ale len polovicnu porciu....vdaka aj za to....

viedencanka a u teba mali podozrenie na diabetes? mne nic take nerobili....to si musela vypit tu sladku vodu? 😝 tak drzim palce, aby to bolo ok...
co sa tyka toho jedenia, ja tiez nemam s tym problem dat jej v noci, aspon viem, ze papa...ved ani martinko nepapal nejako dobre, ze? u nas to ale nebude psychickeho razu, lebo niekedy lea prespi, niekedy nie....vcera sa celkom dobre najedla vecer, tak vydrzala az do siestej.....

ronnda, preco nici plakala? mne dnes plakala lea skoro celu cestu do lavy...dva krat som musela zastavit na dialnici a dat jej napit a dudlik....esteze mam vzadu tie zrkadla, aby som ju videla...uz nech ma tu vacsiu sedacku, nech je otocena ku mne. lenze ked to pojde takymto tempom, tak nedosiahne tak skoro 9 kg.....

miriam, tak ako auticko? opravene?
ale ty uz teraz isto spinkas....

maya, ako bolo v meste?

viedencanka
21. máj 2008

Ahoj Wienika,
aj ja som bola prekvapena ze ma gyn. poslala na ten test na diabetes,viem ze pri Martinkovi mi ti robili az v 7.mesiaci,lebo podla ultrazvuku bol velmi velky a nejak sa im to nepozdavalo.
Teraz ale zatial podla ultrazvuku babatko rozmermi zodpoveda,takze neviem,asi len pre istotu ma poslala. Alebo mozno aj preto,ze som zaciatkom tehot. tak velmi pribrala za kratky cas,ale to som bola vystresovana v praci a vela jedla.dufam,ze vsetko bude OK.
Neboj sa,Lea sa rozpapka,vsetko chce svoj cas.dolezite je,ze je zdrava.
Prave pozeram Lets dance z nedele,ktory som vymeskala.

viedencanka
21. máj 2008

Wienika,kedy cestujete na dovolenku? Budete tyzden?

wienika
21. máj 2008

viedencanka, ja som tiez toho nazoru, ze radsej viac vysetreni, ako ziadne a potom mozu byt problemy. ale neboj, urcite to bude ok....mozno to pri druhom tehu robia automaticky, myslim, ze aj u mojej sestry mali podozrenie....
ja som let´s dance pozerala v bratislave v nedelu...juj, tak som drzala palce jozovi vajdovi, bolo mi ho luto, ako ho porota sprdla...on sa taaaaak snazi.....
ja som zasa teraz kukala ordinaciu...pozerala si ju tiez? aj mi ostalo tak divne...hrala tam jedna herecka, ktora mi rozbila 7 rocny vztah....nie som na nu nahnevana, uz su to roky, ale vtedy to strasne bolelo a ked ju vidim, tak sa mi tie spomienky vynoria....nastastie to hned prejde, lebo teraz je vsetko ok..tak to vsetko malo byt.....
my cestujeme v nedelu...so skyeurope...dufam, ze to bude v pohode...ozaj, nevies nahodou, ci mozem zobrat na palubu maxi cosi? my si totiz musime prenajat auto na letisku a lea musi mat autosedacku.....plus kocik....dokelu, co vsetko musim zbalit...este musim aj rychlovarnu konvicu.....dufam, ze nic nezabudnem...zajtra pisem A4-ku 😉

wienika
21. máj 2008

ano tyzden...do nedele....akurat ma manzel narodky....uz som mu kupila vikendovy pobyt v hoteli permon v podbanskom...tam som chodievala s byvalym....hehe....nevadi, ze? ale je tam nadherne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre