Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

mirkaadavid
30. máj 2012

@ellie13 ahoj a dakujem mne na urade povedali ze to je jedno aky bude mat rodny list pokial som obcanom sk rep a mam trvaly pobyt na sk tak mam aj narok na peniazky ja len potrebujem vediet kde je napisane rodne cislo drobca lebo ja ho na rodnom liste nemozem najst a jediny udaj co potrebujem vyplnit je rodne cislo

ellie13
30. máj 2012

@mirkaadavid aha no tak podla mojich informacii musi mat aj dieta slovenske obcianstvo,cize musis poziadat aj o SK rodny list a malinkemu daju aj rodne cislo.rakusania rodne cisla nemaju,cize ho budes hladat zbytocne.

mirkaadavid
31. máj 2012

ano ma slovenske obcianstvo.cize hop na sk a vybavovat dakujem za info

gaudi
31. máj 2012

ahoj holky, ja sem z Himbergu, je tu nekdo kdo bydli pobliz?

evulik22
31. máj 2012

ja tam zajtra idem ma osobitnu matriku, vybavit malemu aj slov.rodny list tak potom vam napisem, rodny list rakusky som dala prelozit tu jednej slovenke je sudna prekladatelka

murcos
31. máj 2012

evulik, mas termin na tej osobitnej matriky?...pred rokmi sa tam ziva dusa nedostala...
ano, rakuske rodne listy si holky musite dat prelozit uradnou prekladatelkou,
najlepsie zavolat na sk matriku, co vsetko ku tomu potrebujete. a pripravte sa na dlhu cakaciu dobu...
az tri mesiace (oni totiz z BA ziadaju rodne cisla z osobitej matriky v BB....)
vela statia, trpezlivosti a hlavne nervov pri vybavovani.
PS. kedze mate trvale pobyty v AT mozete zaist na ktorukolvek sk matriku....

murcos
31. máj 2012

holky a este vam sem hodim link

http://slovaci.at/akcia/events/530.html

mozno sa stretavky v pripade zleho pocasia....

jana2000
4. jún 2012

Dobrý deň.

Sťahujeme sa do Viedne do 3. Bezirk - u. Jedná známa mi povedala, že je to vraj jedna z najhorších časí Viedne.
Je to pravda?
Vy čo už máte nejaké skúsenosti s Viedňou.
Ktoré štvrte(Bezirken) Viedne sú tie najlepšie a ktoré tie najhoršie?

Ďakujem.

Jana

gaudi
4. jún 2012

@jana2000 3. neni spatny, zalezi na tom kde tam, podle me je tam ale spousta polaku, ale s tim se da zit. Spatne Bez. podle me jsou spis 10. kolem Reumannplatzu a pak 15., 16., 17. kolem Gürtelu a pak jeste 2. kolem Prateru. Jak Gürtel tak Prater je bohuzel okoli verejnych domu a tak, ty bary by se daly prezit... no a taky v techto ctvrtich bydli hodne turku anebo srbo/bosno/chorvatu kteri maji proste jinaci mentalitu a s takovyma sousedama vyzit neni jednoduche... 21. a 22. sou taky takovy typicky Arbeiterviertel s panelakama, ale tam se ted hodne stavi tak zas zalezi na tom kde...
No a dobry Bez. sou podle me vcelku vsechny jednociselny, sama mam rada 4. a 9. a pak sou dobry i 14., 18., 19., 23. ale to mas jako vsude, muze to byt dobra ctvrt, narazis na blby sousedy a je ti hur nez kdybys bydlela nekde kde to normalne nema az tak dobry jmeno...

jana2000
4. jún 2012

@gaudi Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď!
Jana 😉

lucia2105
4. jún 2012

@jana2000 ahoj.ja zijem v 3 biz. A poviem ti ze je tu super,ja som spokojna.ale vela zalezi ze kde v 3.biz. Ale to mas asi v kazdom jednom tak.ak tam nie su poliaci tak potom su turci alebo rumuni,co si myslim ze je este horsie 🙄

evulik22
4. jún 2012

ahojte dievcata, bola som na Drienovej 22, taka je adresa na internete pod Osobitna matrika, tam mi povedali, ze to na Slovensku nerobia, musim ist na slov. ambasadu vo Wiedni, ale vraj ked som tu tak mam ist na Vajanske nabrezie na matriku, mozno mi to urobia. Prisla som tam a pytam sa teda ako to je, lebo som nasla na internete stranky ze treba ist na osob.matriku do Blavy aj od inych dievcat som to pocula. Uradnicka mi vravi, ze tie osoby na Drienovej sa nevyznaju, vraj mi to urobia kdekolvek na matrike. To nie je normalne. Tak tu som odovzdala vsetky papiere a vraj to byva skor ako do 3 mesiacov, dala mi jej tel. aj email, oni mi vraj poslu emal ked to bude hotove.

evulik22
4. jún 2012

Este musi byt rak.rodny list prelozeny od slovenskej prekladatelky, inu neuznavaju...ja som mala v rakusku od slovenskej sudnej prekladatelky aj to volala niekam ci to akceptuju, to som aj citala, niekde vo fore. Takze moju prekladatelku uznali... 🙂

odabinka
4. jún 2012

Ahojte, viete mi poradit nejake dobre sporenie s poistenim pre dieta???? Dakujeeeeem 🙂

murcos
4. jún 2012

@jana2000 13. a 19. jednoznacne naj. aj ked aj napr. 14 smer wilhelm.berg nie je na zahodenie....
16. a 15. by som urcite nevolila.

murcos
4. jún 2012

@evulik22 osoby na drienovej sa vyznaju viac nez dobre.
nechcu vsak priame navstevy. pamatam si casy (pred 4 rokmi, ked tam stal policajt
a dnu som sa dostala len preto, lebo som si vec s paniou predtym vytelefonovala.
je vsak blbost, ze musis ist na wien ambasadu. kedze mas pobyt v AT mas pravo navstivit ktoru kolvek slovensku matriku.....neslobodna sa nechat odbit.

murcos
4. jún 2012

@odabinka ake poistenie mas na mysli???

odabinka
4. jún 2012

Skor sporenie ako poistenie. Na sk je to spolu poistenie so sporenim, nie? Tu to tak nieje? Chcem synatorovi sporit a popritom aby bol aj poisteny - zivotna poistka ci take nieco...

odabinka
4. jún 2012

@murcos Skor sporenie ako poistenie. Na sk je to spolu poistenie so sporenim, nie? Tu to tak nieje? Chcem synatorovi sporit a popritom aby bol aj poisteny - zivotna poistka ci take nieco...

murcos
4. jún 2012

neviem ako je to na sk. ale sporenia ponuka kazda banka. nase detvaky dostavaju mesacne...v 18 alebo 21 im to bude vyplatene...ak spolocnsot neskrachuje 😵 viac ti povedat neviem, je to job mangela:D
skus vtrhnut do banky, alebo www.parents.at tam sa holky vyznaju

dani84
5. jún 2012

@odabinka ja som malej uzavrela zivotne poistenie so setrenim v Allianz, davam tam mesacne pekne prachy, ale mala aj pekne za to dostane... A mam to tak, ze prve 3 roky sporit musis, potom sa da vybrat a to kazde 3 roky dokola. No nechystam sa jej to vybrat skor ako v 18-tke 😉 Ak by si chcela blizsie info, mozem sa spytat mm, robi to je jeho znamy...

katharrina
5. jún 2012

@jana2000 Mila Janka, zila som uz v roznych castiach Viedne, ale neviem povedat, ze kde sa zije zle a kde dobre, proste sa ti paci alebo nie, bud sa prisposobis alebo nie. Podla mna hlupy nazor, ked niekto povie, ze tam a tam zije kopa kadekoho, no nakoniec aj my sme tu tiez len cudzinci a kde vo W nezije cudzinec???

margareta76
6. jún 2012

Ahojte mam na vas prosbu. Viete mi prosim poradit homeopaticku lekaren (alebo klasicku lekaren so sirokym sortimentom homeopatik) vo Viedni alebo v mensich mesteckach blizko hranic so Slovenskom? Dakujem Vam, velmi, velmi by ste mi pomohli.

odabinka
6. jún 2012

@dani84 A mozem sa opytat kolko platis? A mam veeeelky zaujem o blizsie info. Dakujeeeem 🙂

lauraa
6. jún 2012

@margareta76 v kazdej normalnej lekarni ak vies co chces ti objednaju do 24 hod 😉 . velky vyber ma v Eisenstadte lekar na zaciatku pesej zony a velmi dobre poradenstvo tiez.....

margareta76
6. jún 2012

@lauraa: Dakujem za kontakt 😉

lauraa
6. jún 2012

@margareta76 myslela som lekaren na zaciatku pesej zony, nie lekar,vseobecne ti v kazdej lekarni objednaju co potrebujes len musis vediet co presne potrebujes

maximaty
6. jún 2012

@galina75 snazilka z Oberösterreich se hlásí 🙂

maximaty
6. jún 2012

@odabinka zabývám se finančním poradenstvím. Pokud chceš pokecat napis mi tel do zprávy 🙂Jsem v oö ale mobilní 🙂

titinka19
7. jún 2012

@gaudi ahoj, my byvame v laxenburgu, asi 2 dediny od vas, himberg je ok, poznam tam vela slovakov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre