Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

katharrina
11. sep 2011

@katekate aha, no nevadi, tak aspon sa podelis o skusenosti 😉 vo februari by sme sa mali nastahovat do 22. nudit sa moc nenudim, lebo pracujem ale stretnut sa mozme aj tak 🙂

katharrina
11. sep 2011

@bejby29 ahoj, dik za radu, chystam sa mu v pondelok zavolat, ci by som k nemu mohla prist, tak teda uvidime, co povie 🙂

luckalucka83
12. sep 2011

@ivka03
Tak to je super, tak uz sme obe iste - Hainburg 🙂) Ja ostavam este v PP, pridem az o dva tyzdne, tak sa dufam potom stretneme 🙂 Pojdeme si pozriet nemocnicu spolu, volala som tam dnes, tak o 11.30 je s anesteziologom a o 12.30 potom obhliadka a tak . Ako inak sa mas Ivi? Maly kope? 🙂))

ivka03
13. sep 2011

@luckalucka83 Ahoj Luci, tak si to uzi v PP, ako sa tam mas? Si ta doma este uzivaju, ze? 🙂 Potom sa vidime 🙂 A mozno stihneme zajst aj do tej BA na obhliadku. Skusim tam aj ja zavolat, ked si spomeniem. Inak sa mam fajn, maly kope a ozyva sa pravidelne 🙂

titinka19
13. sep 2011

@silviadaisy30 ahoj, rodila som normalne, bez epiduralky, celkom to slo, len na konci som rucala ako jelen 🙂 11 hodin, mala mala 50cm a 3370g, s tymi kablami napodobne, ked som videla ako ju napajaju na infuzky, revala som tri dni v kuse, no a teraz reve zase ona :( tie koliky su hrozne, prereve aj 4 hodiny v kuse a neviem ju ukludnit, len ked si ju prilozim, potom sa zase preje, potom ma zase krce, a je to taky zacarovany kruh, dufam ze to skoro prejde, uz berieme vsetko mozno, probiotika, fenyklovy caj, doktorka nam dala nejake kapky, no skusam co sa da..s tou materskou ti troska zavidim, ale v dobrom 🙂 nam by to asi financne nevyslo, mame celkom vysoke mesacne naklady,do jasli sme len len ze dostali miesto, rok dopredu sa to tu musi nahlasit aby vobec s nami ratali, takze som nevahala a hned tam volala, chcem ist po roku robit na polovicny prac. uvazok na 20 hodin tak uvidime ci sa dohodnem s mojim zamestnavatelom, robila som v logistike v jednej spedicke, nejake fotos som uz stiahla, ked mi mala dovoli, este nejake nahram, kolko ti mala spinka tak za den ? inak chodievate na nejake tie baby plavania alebo nejake cvicenia, mas s tym skusenosti ?

katharrina
13. sep 2011

Ahojte, tak som dnes navstivila p.Dr., bol super, budem teda k nemu chodit a urobil mi nejake vysetrenia, zajtra idem pre vysledky a snad bude vsetko oki a budeme moc zacat 🙂

kosta123
13. sep 2011

Ahojte,trochu od veci ale chcela by som poradiť,pomôct.
Môj muž si hľadá prácu v Rakúsku,,neviete o nejakej dobrej stránke o možnostiach práce? alebo nejakú rakúsku agentúru??Prípadne neviete o nejakej práci? Ďakujem.

gaudi
13. sep 2011

@kosta123 ahoj, ja myslim ze se da dost najit tady: http://derstandard.at/anzeiger/derjob/SearchFor... ale zalezi na tom co tvuj muz hleda, v jakym oboru... hodne stesti🙂

hoogy
13. sep 2011

ahojte kocky dlho som tu nebola. neviete niektora o nejakom materskom centre alebo nieco podobnom v eisenstadte alebo okolie. zima bude dlha tak nieco zhanam.

gaudi
13. sep 2011

ahoj holky, znate nektera pana Dr. Wollmanna? jake s nim mate skusenosti? akorat se zaciname snazit a tak premyslim nad dobrym doktorem a pak i nemocnici. Slysela jsem o nemocnici ve 14. - St. Josef Krankenhaus, ma byt dost dobra... rodily ste tam nektera?

dani84
13. sep 2011

@kosta123 skus pozriet na ams.at, obcas sa tam nieco najde 😉

kosta123
13. sep 2011

@gaudi
@dani84
@dani84 ďakujem.

luckalucka83
14. sep 2011

@ivka03
Jaj mne je tu dobre ale manzelovi sa to asi az tak nepozdava, tak ale este tyzden musi vydrzat 🙂
Jasne, ja by som skocila aj na tu Antolsku sa pozriet, hned ako dorazim do Hainburgu tam tam budem volavat kazdy den, naskocime do auta a frcime 🙂 Tesim sa 🙂

luckalucka83
14. sep 2011

@kosta123
Skus karriere.at, alebo jobisjob.at, alebo jobrapido.at, aj ams ma dost ponuk, ako Danka pisala, pripadne aj na slovenskej profesii je toho dost , drzim palce 🙂)

hoogy
14. sep 2011

@dani84 kocka a ty si este cela? potom napis ake si mala skusenosti s porodnicou🙂 drzim palce

silviadaisy30
14. sep 2011

@titinka19 ahoj tak to ti teda nezavidim,ten porod myslim 🙂 celkom pekne miery .....no moja dcera je tak trocha spachtoska rada spinka aj cez den aj v noci...to je smola ze ma tie koliky,chudatko,viem to je na nervy,,,,my sme to vdaka Bohu nemali....dnes sme mali druhe ockovanie tak dufam ze nebude mat teploty..inak s tym spanim to je rozdielne niekedy spi vela cez den niekedy menej,podla toho ako spinka v noci,ak prespi celu noc tak cez den pomenej...na to baby plavanie chcem ist aj ja,ale este som sa neinformovala kedy a kde to tu prebieha..teraz ma troska zapalene ocko tak to musime vyliecit a potom mozeme zacat chodit na plavanie....na cvicenia zatial nechodime a ani ja som este nezacala takze chudnutie u mna ide celkom pomaly. 😝 😝

dani84
14. sep 2011

@hoogy ahoj, no este cela 😀 😉 Ale dlho uz nebudem

kilian
15. sep 2011

@lauraa den otvorenych dveri 18.11.

hoogy
15. sep 2011

@dani84 drz sa🙂 vela zdravicka vam potom prajem a rychli porod🙂

hoogy
15. sep 2011

kocky kedy sa zapisuju deti do skolky? myslim ked chceme maleho dat od buduceho roka tak kedy ho mame zapisat?

lauraa
15. sep 2011

@hoogy teraz, zaciatkom oktobra je zapis do skolky.....uz maju na prislusnych skolkach vyvesene kedy je zapis....
@kilian dakujem, urcite pojdem pozriet....

hoogy
15. sep 2011

@lauraa dakujem velmi pekne🙂zajtra posielam muza nech sa ide pozriet.este ze som sa opytala lebo na slovensku sa zapisuje az v marci🙂

katus193
19. sep 2011

kocky trosku od veci otazka ale tu vzdy niekto poradí takze viete mi niektora povedat ako to je ked som od juna zamestnana v At ale zmluvu mam do konca oktobra lebo cely november mame zatvoreny hotel az do 15.12. mozem sa na ten mesiac a pol nahlasit na urad prace?sefka mi povedala ze mi da aj nejake potvrdenie ze ma zase od toho decembra berie naspat.Nejde mi o peniaze ale o to aby som mala aj nadalej poistenie, kedze sa snazime o mimi a teraz chodim aj dost casto k zenskemu.Viete mi povedat ci je to v AT tak ako u nas, ze ked som momentalne bez prace tak urad mi plati poistenie.Budem vdacna za kazdu odpoved.

marlene
20. sep 2011

katus193

mozes. sezonni pracovnici vzdy mimo sezony idu "stempeln" .budes arbeitslos a positena.

martuska00
23. sep 2011

ahojko baby čo všetko potrebujem do porodnice v Rakúsku viete mi niektorá napísať a poradiť 😀

silviadaisy30
23. sep 2011

@martuska00 ja som si brala do porodnice,nocnu koselu taku na kojenie alebo tielka v tych sa tiez dobre koji,teplaky proste volne oblecenie...na telesnu hygienu potreby sampon a tieto veci,,,ale ziadne vlozky to vsetko sme mali v nemocnici,ani oblecenie pre babo mi netrebalo az na posledny den ked sme sli domov 🙂 skus si tam zavolat do tej nemocice kam ides rodit a poinformuj sa ono to je dost rozdielne...

martuska00
23. sep 2011

silviadaisy kde si v Rakúsku v akom meste

lauraa
24. sep 2011

@martuska00 veci na osobnu hygienu, prezuvky a nieco pohodlene na oblecenie cez den, aj ked vela zien tam bolo cely den v nemocnicnej koseli , mozno by som si este zobrala zupan. Vlozky , podlozky, sietkove nohavicky, oblecenie pre babätko, plienky nepotrebujes, vsetko je v nemocnici, cumlik som mala vlastny, vyvareny ale nepouzila som....

martuska00
24. sep 2011

lauraa ti si tu v Rakúsku

lauraa
24. sep 2011

@martuska00 ano , wiener neustadt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre